Masażowe sposoby na cellulit - zbiorczy - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-22, 21:51   #901
PaulinaKr
Przyczajenie
 
Avatar PaulinaKr
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3
Masażer antycellulitowy

Witam wszystkich!
Od paru dobrych lat męczę się z cellulitem. Mam dopiero 20 lat. Zamiast czuć się młodo i zdrowo ja czuję się jak stara babcia. Szczególnie teraz gdy jest tak upalnie jest mi wstyd założyć krótkie spodenki a nie wspominając o spódniczkach. Najgorsze jest to, że cellulitu jest co raz więcej. Gdy siedzę mam dosłownie wgłębienia w udach... Ćwiczę, staram się dobrze odżywiać, używać kremów i robię masaże ręczne. Mam już dość tego wszystkiego, powoli się mi odechciewa. Myślałam ostatnio o tabletkach, pójść na zabieg do gabinetu czy też kupić sobie masażer. I tutaj proszę was o pomoc. Doradźcie mi jakąś metodę, dobre marki urządzeń, tabletek wszystkiego co może pomóc i co u was dało efekt!!
Czekam na odpowiedzi od was!!
PaulinaKr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 07:34   #902
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Masażer antycellulitowy

ja chodze na vacuum jet na taką maszynę z podczerwienią i w niej biegam super rzecz i pomaga
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 20:16   #903
minah
Przyczajenie
 
Avatar minah
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4
Dot.: Masażer antycellulitowy

Witaj, jesteśmy w tym samym wieku i widzę, że masz ten sam problem co ja Jestem szczupła i nigdy nie miałam problemu z nadmiernymi kilogramami, co więcej, czasem nawet mi ich brakowało. Niestety od paru lat męczy mnie uporczywy cellulit. Wiem, ze mam takie skłonności przez tego typu genetyczne obciążenie, gdyż z podobnym problemem męczą się moje siostry i mama. Moje sposoby? Przede wszystki dużo, dużo płynów. Do tego kilka sprawdzonych i szalenie tanich sposób. Na pierwszy ogień peeling z kawy (zmieloną kawę zalewasz odrobiną wody, dodajesz troszkę oliwy-np z oliwek, odrobina cukru, soli, odrobina żelu pod prysznic i szoruj, szoruj, szoruj okolice nóg, pośladków i wszystkich miejsc dotkniętych cellulitem). Resztę peelingu zastosuj na resztę ciała, będzie cudownie miękkie i odżywione.

Kolejna rzecz to masaż! Ale nie byle jaki! Super szybkim i tanim sposobem są masaże chińskimi bańkami. Tego typu masaż mozesz spokojnie wykonać w domu, chociaż wiele salonów oferuje tego typu usługi. W domu jednak jest taniej i kiedy tylko masz chwilę czasu. Po każdej kąpieli nałóż odrobinę oliwki do masażu na np nogi i masuj, masuj! Koszt takich baniek jest niewielki a efekty ZNAKOMITE!! Powiem Ci szczerze, że to najszybszy i tajtańszy sposób jaki kiedykolwiek przetestowałam w walce z cellulitem, a zapewniam Cię, że sprawdziłam ich sporo. Więcej przeczytasz w poście na wizazu związanym właśnie z tymi chińskimi cudeńkami.

Trzymam za Ciebie kciuki w walce z uporczywym cellulitem! Pozdrawiam!
minah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 09:41   #904
motorynka1999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 11
Dot.: Masażer antycellulitowy

Dzięki za informacje. Chętnie skorzystam )
motorynka1999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 23:39   #905
PaulinaKr
Przyczajenie
 
Avatar PaulinaKr
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3
Dot.: Masażer antycellulitowy

Dziękuje wszystkim za odpowiedz . Od jakiegoś tygodnia zaczęłam używać TOŁPA: DERM BODY CELLULITE. Zakupiłam również gąbkę z "kolcami" do masażu. Pilnuje się również co do jedzenia i gdy tylko mam czas chodzę na siłownie. Mam nadzieje, ze uporam się z tym przekleństwem !! I życzę wszystkim Wam tego samego!
PaulinaKr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 07:22   #906
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Drenaż limfatyczny na cellulit

Jeżeli tylko osoba zna się na rzeczy to na pewno daje rezultat, ja raz byłam na masażu i się zniechęciłam, nie było to miłe i nie było żadnego rezultatu ,ale co tanio to tak bywa ;(
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 17:45   #907
Aldonkak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2
Dot.: Oddam cellulit, rozstępy i 10kg.

Kochana, nie załamuj się tylko poczytaj i popytaj w necie o zabiegach całkiem nieinwazyjnych, bo młoda jesteś, które pozwolą Ci w znaczny sposób zmniejszyć rozstępy. Musisz tylko mieć pieniądze i przyjechać do stolicy. Miałam taki problem i wiem co to znaczy. teraz czuję się super, pełnowartościowa i pewna siebie. Miałam sporo tych rozstępów na udach i brzuchu i całość kuracji bo trzeba wykonać kilka przyniosła super efekt. Uważaj jednak na nieskuteczne zabiegi na które możesz wydać kasę i bez efektu. Wybierz sprawdzoną klinikę gdzie mają ten właściwy laser i działaj
Aldonkak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-14, 15:56   #908
PureHeart
Przyczajenie
 
Avatar PureHeart
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 10
Dot.: Oddam cellulit, rozstępy i 10kg.

Nie stać mnie na takie zabiegi. Chyba jednak wrócę do ćwiczeń z Ewą i więcej ruchu, może to pomoże, a jeśli nie to będę musiała zaakceptować siebie taką jaka jestem.
PureHeart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 14:23   #909
roger1990
Raczkowanie
 
Avatar roger1990
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 70
Dot.: Drenaż limfatyczny na cellulit

Drenaż limfatyczny to przede wszystkim praca na układzie chłonnym czyli na bardzo kruchych węzłach chłonnych które nieumiejętnie stymulując można bardzo poważnie uszkodzić. Sińce po źle wykonanym zabiegu to najlżejsze powikłanie. Może dojść do niewydolności układu w danym regionie za czym idą problemy z obrzękami.
Jeśli chodzi o terapię antycelulitową drenaż faktycznie działa ale efekt widoczny tak naprawdę uzyska się dopiero po 20 zabiegach. Lepszym rozwiązaniem w terapii jest masaż klasyczny głównie wykonywany poprzecznie do włókien mięśniowy bądź masaż izometryczny ale nie pełny bo nie chodzi nam o przybranie masy mięśniowej. Stosując takie zabiegi efekt powinniśmy uzyskać dwa razy szybciej.
Ponadto można wspomagać terapię odpowiednią dietą oraz dodatkowymi ćwiczeniami.
roger1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 14:44   #910
roger1990
Raczkowanie
 
Avatar roger1990
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 70
Dot.: Oddam cellulit, rozstępy i 10kg.

Hmm a ja sobie tak teraz myślę
Dziewczyna do miesiączki była ładną zgrabną normalną dziewczyną od pierwszej miesiączki w ciągu roku pojawia się nagłe tycie cellulit oraz rozstępy... Tycie i rozstępy można wytłumaczyć trybem życia ale celullit? Przecież ten przypadek trzeba jednak trochę pielęgnować żeby był poważnym problemem. Do tego ćwiczenia diety nic nie dają.
Badał ktoś jak działa u Ciebie gospodarka hormonalna??
Podczas dojrzewania szczególnie rozrodczego - pierwsza miesiączka - dochodzi do bardzo skomplikowanych i natężonych procesów w hormonalce może tu jest problem? Mogę się mylić nie znam Twojego trybu życia oraz dokładnego przebiegu zmian ale myślę że ten aspekt warto było by sprawdzić... Może wcale nie potrzebne są wysiłki i drogie zabiegi tylko zwykły lekarz i odpowiednie lekki
roger1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 16:01   #911
aniloraK88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14
Dot.: Drenaż limfatyczny na cellulit

Z mojego doświadczenia- drenaż, to super sprawa Sama walczyłam dosyć długo z uporczywym cellulitem- siedząca praca, ogrrromna miłość do czekolady i wszystkiego co słodkie i kaloryczne odbiła się na jakości mojej skóry. Postanowiłam "coś z tym zrobić" Poczytałam, poszperałam w necie, znalazłam miejsce z rozsądnym cenami i zaczęłam walkę z tym ustrojstwem właśnie poprzez drenaż limfatyczny.
Sceptycznie nastawiona, choć z lekko tlącą się nadzieją, poddałam się zabiegom. Nie będę opisywać, że przeszło jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Co to to nie. Naprawdę musiałam poświęcić dobre 3-4 miesiące chodzenia dwa razy w tygodniu na 25 min drenaż, do tego oczywiście smarowanie kremami i pomoc "od wewnątrz" w postaci tabletek.
Jednak wedle mojej opinii naprawdę się opłaciło.
Z rezultatów jestem bardzo zadowolona- cellulit nawet przy mocnym napięciu pośladka czy ściśnięciu skóry jest praktycznie zerowy. Wcześniej- o zgrozo....
aniloraK88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-24, 11:24   #912
roger1990
Raczkowanie
 
Avatar roger1990
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 70
Dot.: Drenaż limfatyczny na cellulit

Cytat:
Napisane przez aniloraK88 Pokaż wiadomość
Naprawdę musiałam poświęcić dobre 3-4 miesiące chodzenia dwa razy w tygodniu na 25 min drenaż, do tego oczywiście smarowanie kremami i pomoc "od wewnątrz" w postaci tabletek.
Jednak wedle mojej opinii naprawdę się opłaciło.
Z rezultatów jestem bardzo zadowolona- cellulit nawet przy mocnym napięciu pośladka czy ściśnięciu skóry jest praktycznie zerowy. Wcześniej- o zgrozo....

25 minut... Drenowali Ci stopy?? w 25 minut to nawet samych nóg porządnie się nie prze drenuje a co dopiero węzły brzuszne i naczynia na plecach które wybierają nadmiar limfy z kończyn...

Edytowane przez roger1990
Czas edycji: 2013-07-24 o 11:26
roger1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 15:33   #913
xNike
Przyczajenie
 
Avatar xNike
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 4
Dot.: Oddam cellulit, rozstępy i 10kg.

Hej. Też miałam podobny problem. Przytyłam parę kilogramów i na udzie, tuż przy pachwinie zrobiło mi się troszkę rozstępów. Na udach i tyłku mam trochę cellulitu i nie przeszkadzał mi .. Aż do teraz. Jest to cellulit wodny, przez zatrzymywanie się wody w organizmie. Czytałam o tym trochę i wywnioskowałam z tego tyle że MUSZĘ ograniczyć sól. Sól w dużej mierze wpływa na zatrzymywanie wody w organizmie. Po ograniczeniu słodyczy, napoi gazowanych i soli + ćwiczenia z Ewą Chodakowską, lub Mel B zauważyłam że cellulit i cm znikają. Nadal nie wiem jak uporać się z tymi małymi rozstępami, ale nie przejmuję się tym na razie bo nie robiłam z tymi rozstępami nic, a mimo to stają się jasne, i prawie niewidoczne
__________________
xNike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 14:44   #914
bec19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 11
Dot.: Oddam cellulit, rozstępy i 10kg.

Ja też mam rozstępy od podstawówki. Bardzo się nimi przejmowałam.. Teraz chyba się do nich przyzwyczaiłam. Dużo ćwiczę, jem zdrowo - jestem wegetarianką. Nie mam cellulitu. Miałam blokady, jednak w życiu są WAŻNIEJSZE rzeczy niż wygląd! Owszem chciałabym mieć idealnie gładką skórę, bo figurę mam ładną, ale nie zrobię z tym nic. Taka jestem.
Ludzie rodzą się bez kończyn, małe dzieci chorują na ciężkie choroby, a Ty możesz chodzić i cieszyć się życiem, a ograniczasz się bo masz problemy skórne? Weź się w garść!
Mój mężczyzna powiedział, że w ogóle nie zauważył moich rozstępów, dopiero jak je mu pokazałam pierwsze na co zwrócił uwagę (jeśli chodzi o wygląd) to na twarz, powiedział, że zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia Kiedyś się wstydziłam i zawsze gdy byłam naga przy nim, gasiłam światło - dziś już tak nie mam. On twierdzi, że jestem jak tygrysica ( i nie wiem czy ma na myśli moje pręgi- rozstępy czy coś innego..) W każdym bądź razie zaakceptuj i pokochaj siebie! Ćwicz, jedz zdrowo, śmiej się i kochaj wtedy będziesz piękna.. zresztą przecież w człowieku najważniejsza jest dusza ..
Pozdrawiam
bec19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 22:43   #915
Krystyna_Z
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 13
Dot.: Jaki jest optymalny zabieg na cellulit?

Tydzień temu robiłam sobie zabieg na cellulit w salonie kosmetycznym. Dopytałam się wcześniej jakim sprzętem dysponują. Glam Beauty GB2. Zorientowałam się troszkę w temacie i nabrałam do tego zaufania Rezultat bardzo dobry!
Krystyna_Z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 20:13   #916
PrawieIdealnaJa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 58
Dot.: manualny drenaż limfatyczny

Ja chodzę do Tuana pod Piasecznem i też polecam. Ogólnie zabieg jest stosowany nie tylko na cellulit ale przede wszystkim pozwala usunąć nadmiar płynów nagromadzonych w tkankach
PrawieIdealnaJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 07:21   #917
magdaleni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 4
Dot.: Jaki jest optymalny zabieg na cellulit?

Optymalne rozwiązanie to sport!
magdaleni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 11:24   #918
kata_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 81
Dot.: Jaki jest optymalny zabieg na cellulit?

Jeden zabieg raczej nie będzie dawał super efektów. Myślę, że najważniejsza jest gimnastyka, odpowiednie odżywianie, nawadnianie organizmu, masaże i nawilżanie dobrym balsamem. Zabiegi kosmetyczne mogą jedynie temu towarzyszyć,np. peelingi.
kata_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 15:12   #919
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Post Masażowe sposoby na cellulit - zbiorczy

Zebrane w jeden
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-13, 06:58   #920
PrawieIdealnaJa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 58
Dot.: Jaki jest optymalny zabieg na cellulit?

Cytat:
Napisane przez kata_87 Pokaż wiadomość
Jeden zabieg raczej nie będzie dawał super efektów. Myślę, że najważniejsza jest gimnastyka, odpowiednie odżywianie, nawadnianie organizmu, masaże i nawilżanie dobrym balsamem. Zabiegi kosmetyczne mogą jedynie temu towarzyszyć,np. peelingi.
To prawda - trzeba skorzystać z serii zabiegów, a potem kontynuować pielęgnację w domku. Dieta i ćwiczenia mają ogromne znaczenie - jesli prowadzisz zdrowy tryb życia to i pięknie wyglądasz
PrawieIdealnaJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 15:12   #921
anulka262
Zadomowienie
 
Avatar anulka262
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 647
Dot.: Jaki jest optymalny zabieg na cellulit?

-o jakim czasie widzicie efekty masazu bankami?
anulka262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 16:59   #922
santiii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 4
Dot.: Masażowe sposoby na cellulit - zbiorczy

to wszystko zależy od skali "problemu" z jakim się borykasz
santiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 11:12   #923
anulka262
Zadomowienie
 
Avatar anulka262
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 647
Dot.: Masażowe sposoby na cellulit - zbiorczy

to stadium 2? na tzw bryczesach przy scisnieciu
anulka262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 12:25   #924
Kinia67
Raczkowanie
 
Avatar Kinia67
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 184
Dot.: MASAŻ ANTYCELLULITOWY

Ja walczę z cellulitem na dwa sposoby. Po pierwsze jest to masaż gąbką podczas kąpieli. Drugim sposobem jest użycie dużego strumienia wody na uda i pośladki...
Kinia67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 14:58   #925
lilia8843
Raczkowanie
 
Avatar lilia8843
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 271
Dot.: MASAŻ ANTYCELLULITOWY

Ja używałam banki chinskiej i chyba najlepsze efekty były ze wszystkich sposobów które wcześniej wypróbowałam. Tylko że ciężko z moja systematycznością dlatego wole jak ktoś mi robi ją/masażystka, zapłacę nie dużo, a przez 40 min odpoczywam i leże sobie
lilia8843 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 16:56   #926
Graculka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 45
Dot.: MASAŻ ANTYCELLULITOWY

Masaże antycellulitowe robione przez kogoś to jest to, ale jak dla mnie są czasami zbyt drogie... Bańka chińska u mnie jest nie wskazana Za to bardzo cenię sobie masaż "biczem wodnym" zmieniając wodę z ciepłej na zimną
Graculka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 13:50   #927
lilia8843
Raczkowanie
 
Avatar lilia8843
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 271
Dot.: MASAŻ ANTYCELLULITOWY

Cytat:
Napisane przez Graculka Pokaż wiadomość
Masaże antycellulitowe robione przez kogoś to jest to, ale jak dla mnie są czasami zbyt drogie... Bańka chińska u mnie jest nie wskazana Za to bardzo cenię sobie masaż "biczem wodnym" zmieniając wodę z ciepłej na zimną
No też widziałam masakryczne ceny za masaż.
Ale ja akurat miałam mam kogoś z polecenia, i myślę ze nie przepłacam
lilia8843 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 19:08   #928
julcia1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 9
Dot.: MASAŻ ANTYCELLULITOWY

Dziewczyny, ja od jakiegoś czasu stosuje peeling z kawy. Sama go przygotowuje w domu. Wystarczy trochę kawy mielonej i oliwa z oliwek. Musi z tego wyjść papka, którą potem nakładam na ciało. Największy problem mam z udami, tam cellulit jest bezlitosny Koleżanka poleciła mi, żebym obkładała nogi folią spożywczą na tą papkę i jak na razie jestem wytrwała. Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?
julcia1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 06:48   #929
Kinaa1
Wtajemniczenie
 
Avatar Kinaa1
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 595
Dot.: MASAŻ ANTYCELLULITOWY

ja ostatnio (prosze się nie śmiać) wałkuje uda wałkiem (zwykłym wałkiem) do ciasta. Wypatrzyłam to na kanale https://www.youtube.com/watch?v=770MJBIBwaI https://www.youtube.com/user/faceyogamethod/videos

Fajne efekty
__________________

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny

Edytowane przez Kinaa1
Czas edycji: 2013-11-28 o 06:49
Kinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 09:59   #930
julcia1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 9
Dot.: MASAŻ ANTYCELLULITOWY

Masaże podobno są skuteczne. Ja też się masuje, ale o wałku jeszcze nie słyszałam na pewno spróbuje!!!
julcia1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 15:56:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:55.