Jak się pozbyć grudek i rumieniu na policzkach ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta Normaderm.

Notka

Forum eksperta Normaderm. Zapraszamy na forum Normaderm. Na Wasze pytania czekają specjaliści z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii ogólnej oraz laserowej .

 
 
Narzędzia
Stary 2014-05-05, 14:47   #1
Magdalena_92
Zadomowienie
 
Avatar Magdalena_92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 478

Jak się pozbyć grudek i rumieniu na policzkach ?


Witam, od kilku lat mam problem z rumieniem i grudkami na policzkach. Nie wiem co to jest, mi to wygląda na trądzik różowaty, moja pani dermatolog mówi, że to zapalenie około mieszkowe skóry. Używam różnych maści ( używałam Retin A, Finacea gel teraz mam Isotrexin i Aknemycin, oraz Kermuren 10 bo też mam bardzo suchą skórę). Po aknemycinie widzę różnicę, policzki są o wiele gładsze, ale niestety nic mi nie pomaga na pozbycie się rumienia. Czy mogłabym liczyć na pomoc w doborze jakiś tabletek bądź maści ? Pozdrawiam
__________________

Magdalena_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 19:57   #2
Dr n.med. ANNA PURA-RYNASIEWICZ
Raczkowanie
 
Avatar Dr n.med. ANNA PURA-RYNASIEWICZ
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 30
Dot.: Jak się pozbyć grudek i rumieniu na policzkach ?

Cytat:
Napisane przez Magdalena_92 Pokaż wiadomość
Witam, od kilku lat mam problem z rumieniem i grudkami na policzkach. Nie wiem co to jest, mi to wygląda na trądzik różowaty, moja pani dermatolog mówi, że to zapalenie około mieszkowe skóry. Używam różnych maści ( używałam Retin A, Finacea gel teraz mam Isotrexin i Aknemycin, oraz Kermuren 10 bo też mam bardzo suchą skórę). Po aknemycinie widzę różnicę, policzki są o wiele gładsze, ale niestety nic mi nie pomaga na pozbycie się rumienia. Czy mogłabym liczyć na pomoc w doborze jakiś tabletek bądź maści ? Pozdrawiam
Rumień i grudki na policzkach są charakterystyczne dla trądziku różowatego, ale mogłabym tę diagnozę potwierdzić tylko po obejrzeniu zmian. W przypadku rumienia, który jest objawem rozszerzonych naczynek, jedynym skutecznym sposobem leczenia są zabiegi laserowe. Natomiast zmiany grudkowe wymagają leczenia antybiotykiem doustnym lub preparatami zewnętrznymi zawierającymi np. metronidazol, retinoidy lub antybiotyk. Niestety dobrać tabletki i maści możemy tylko w czasie konsultacji po dokładnym obejrzeniu skóry.
Dr n.med. ANNA PURA-RYNASIEWICZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-05, 21:00   #3
Magdalena_92
Zadomowienie
 
Avatar Magdalena_92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 478
Dot.: Jak się pozbyć grudek i rumieniu na policzkach ?

Dziękuję bardzo za odpowiedź. A mam jeszcze takie pytanie, dermatolog przepisała mi maść Isotrexin. W ulotce w przeciwwskazaniach jest napisane, że nie wolno używać przy trądziku różowatym. Jeżeli ja go mam i będę używać tej maści co może mi "grozić" ?
__________________

Magdalena_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 11:53   #4
Dr n.med. ANNA PURA-RYNASIEWICZ
Raczkowanie
 
Avatar Dr n.med. ANNA PURA-RYNASIEWICZ
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 30
Dot.: Jak się pozbyć grudek i rumieniu na policzkach ?

Cytat:
Napisane przez Magdalena_92 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedź. A mam jeszcze takie pytanie, dermatolog przepisała mi maść Isotrexin. W ulotce w przeciwwskazaniach jest napisane, że nie wolno używać przy trądziku różowatym. Jeżeli ja go mam i będę używać tej maści co może mi "grozić" ?
Ze względu na działanie drażniące, retinoidy zewnętrzne stosujemy bardzo ostrożnie w trądziku różowatym i raczej wybieramy te delikatniejsze. Stosowanie ich może powodować podrażnieni skóry, co może objawiać się zaczerwieniem, wysuszeniem, pieczeniem czy złuszczaniem.
Dr n.med. ANNA PURA-RYNASIEWICZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 12:02   #5
gwiazdaJ
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 59
Dot.: Jak się pozbyć grudek i rumieniu na policzkach ?

Cytat:
Napisane przez Dr n.med. ANNA PURA-RYNASIEWICZ Pokaż wiadomość
Ze względu na działanie drażniące, retinoidy zewnętrzne stosujemy bardzo ostrożnie w trądziku różowatym i raczej wybieramy te delikatniejsze. Stosowanie ich może powodować podrażnieni skóry, co może objawiać się zaczerwieniem, wysuszeniem, pieczeniem czy złuszczaniem.
Zapytaj swoją panią dermatolog o taką maść pilarix, ona teoretycznie jest polecana przy depilacji, ale ja mam problem z przedramionami, są wiecznie zaczerwienione, pełne grudek i wyglądają dobrze głównie w lecie jak są opalone, koleżanka poleciła mi żebym spróbowala tego pilarixu i u mnie jak narazie się sprawdza bardzo fajnie. nie pozbyłam się problemu całkowicie ale trochę przytłumiłam efekt..
gwiazdaJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 18:25   #6
Magdalena_92
Zadomowienie
 
Avatar Magdalena_92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 478
Dot.: Jak się pozbyć grudek i rumieniu na policzkach ?

Cytat:
Napisane przez gwiazdaJ Pokaż wiadomość
Zapytaj swoją panią dermatolog o taką maść pilarix, ona teoretycznie jest polecana przy depilacji, ale ja mam problem z przedramionami, są wiecznie zaczerwienione, pełne grudek i wyglądają dobrze głównie w lecie jak są opalone, koleżanka poleciła mi żebym spróbowala tego pilarixu i u mnie jak narazie się sprawdza bardzo fajnie. nie pozbyłam się problemu całkowicie ale trochę przytłumiłam efekt..
Ok, przy następnej wizycie zapytam, dziękuję
__________________

Magdalena_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 20:51   #7
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Jak się pozbyć grudek i rumieniu na policzkach ?

Moja bliska przyjaciółka ma trądzik różowaty, objawy identyczne jak u Ciebie, rumień na policzkach i nosie, a na rumieniu grudki. Przez wiele lat borykała się tylko z rumieniem, ale trądzik różowaty najczęściej objawia się na skórze dojrzałej, ponoć od około 30-tego roku życia. Z roku na rok każdej zimy zwłaszcza było coraz gorzej, aż ostatniej zimy na tym rumieniu jej wyszły grudki i skóra od byle czego była zaogniona tygodniami. Dermatolożka zapisała jej jakiś antybiotyk doustny, który brała przez 2 miesiące i pomogło, nie ma grudek, a rumień się zmniejszył na tyle, że spokojnie go przykrywa delikatny podkład.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-09, 12:20   #8
Magdalena_92
Zadomowienie
 
Avatar Magdalena_92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 478
Dot.: Jak się pozbyć grudek i rumieniu na policzkach ?

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Moja bliska przyjaciółka ma trądzik różowaty, objawy identyczne jak u Ciebie, rumień na policzkach i nosie, a na rumieniu grudki. Przez wiele lat borykała się tylko z rumieniem, ale trądzik różowaty najczęściej objawia się na skórze dojrzałej, ponoć od około 30-tego roku życia. Z roku na rok każdej zimy zwłaszcza było coraz gorzej, aż ostatniej zimy na tym rumieniu jej wyszły grudki i skóra od byle czego była zaogniona tygodniami. Dermatolożka zapisała jej jakiś antybiotyk doustny, który brała przez 2 miesiące i pomogło, nie ma grudek, a rumień się zmniejszył na tyle, że spokojnie go przykrywa delikatny podkład.
No właśnie, ja też tak mam. W 2013 wrzesień i październik były zimne, słońca nie było, moja twarz wyglądała masakrycznie. Teraz jest ciepło, i mam dużo mniej grudek, praktycznie mogę powiedzieć, że pomału się ich pozbywam, ale z rumieniem sobie nie radzę, Raz jest lepiej, raz gorzej, ale cały czas jest na tyle silny, że widać go pod podkładem.
__________________

Magdalena_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta Normaderm.


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-09 13:20:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:45.