Zabarwiona kurtka skórzana :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-22, 15:23   #1
Kasia9624
Przyczajka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5

Zabarwiona kurtka skórzana :/


Witajcie. Czy znacie może jakiś sposób aby wyczyścić/odbarwić? białą kurtkę skórzaną?

Nie wiem co się z nią stało, ale pojawiły się jakieś niebieski zacieki z tyłu kurtki Przez rok wisiała w szafie, niby dotykając jakichś innych ubrań, ale czy to możliwe żeby zafarbowała się od innego materiału poprzez ocieranie ? :/ Spotkałyście się z czymś takim?
Kasia9624 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 22:24   #2
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Zabarwiona kurtka skórzana :/

Sprobuj plynem do demakijazu.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-23, 14:27   #3
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Zabarwiona kurtka skórzana :/

wprawdzie nie była odbarwiona, ale moja żółta skórzana kurtka potwornie się ubrudziła na mankietach (nosiłam ją jako marynarkę) i te plamy wywabił kaletnik/kuśnierz (państwo mają i szycie odzieży skórzanej i wyroby z futer).
wiem, że czyszczenie odzieży skórzanej oferują niektóre pralnie chemiczne należące do sieci 5asec (pewnie przekręcam nazwę, są w większych galeriach) i słyszałam niezłe opinie o tej usłudze, choć sama nie miałam ostatecznie potrzeby, aby skorzystać
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-24, 13:46   #4
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zabarwiona kurtka skórzana :/

Cytat:
Napisane przez Kasia9624 Pokaż wiadomość
Witajcie. Czy znacie może jakiś sposób aby wyczyścić/odbarwić? białą kurtkę skórzaną?

Nie wiem co się z nią stało, ale pojawiły się jakieś niebieski zacieki z tyłu kurtki Przez rok wisiała w szafie, niby dotykając jakichś innych ubrań, ale czy to możliwe żeby zafarbowała się od innego materiału poprzez ocieranie ? :/ Spotkałyście się z czymś takim?
Tak, niestety możliwe Ja oddałabym do czyszczenia aczkolwiek czyściłam moją jedną kurtkę skórzaną w profesjonalnej pralni i plamy zeszły, ale ogólnie skóra zrobiła się cieńsza i taka bardziej sztywna, papierowa.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-24, 21:37   #5
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Zabarwiona kurtka skórzana :/

Mi sie tak regularnie zabarwia biala torebka. Zazwyczaja nosze ja do letnich sukienek. Jednak jak zaloze do niebieskich dzinsow, to zabarwienie na niebiesko jest prawie pewne. Mimo, ze te dzinsy sa firmowe (levis) i nigdy niczego innego nie barwia. Ale usuwam to latwo plynem miceralnym vichy. Przecieram nasaczonym platkiem kosmetycznym torebke i wszystko schodzi. Niekotrzy tez czyszcza wilgotnymi chusteczkami (np takimi dla niemowlat). Takze sprobuj najpierw domowymi metodami.

Oddanie do pralni jak to sie nie uda, po prostu pralnie duzo sobie licza za czyszczenie skory. Czasem taniej jest kupic nowa kurtke na wyprzedazy. Ja oddaje tylko raz do roku do 5àsec, jak maja promocje na skory pozna jesienia.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-24 22:37:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:09.