Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: Na którego kandydata w drugiej turze zagłosujesz?
Andrzej Duda 12 8,70%
Rafał Trzaskowski 126 91,30%
Głosujący: 138. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-03, 12:17   #151
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Moja pamięć nie jest krótka. Naprawdę.
Teraz wcale nie jest lepiej.
Poza tym, to że jeśli wygra Trzaskowski nie oznacza automatycznie, że władza przechodzi w ręce PO. Póki co rządzi zupełnie inna partia.
A dzięki temu co robi obecny rząd ja idę na wybory.
Nie mówię o Twojej. Po prostu przytoczyłaś głosy (ponoć znajomych) które mówią o PO jako wrogu nieznanym. I to mnie dziwi. Bo przecież czasy PO to nie jest jakąś odległa przeszłość.
Jeśli wygra Trzaskowski, to najprawdopodobniej będą musiały być rozpisanie nowe wybory. Bo w takiej formie rząd nie uciągnie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

Cytat:
Napisane przez kamoni7 Pokaż wiadomość


A i jeszcze taki żart z "internetów"

Sąsiadka stwierdziła, że nie idzie głosować, bo żaden kandydat nie jest idealny. Spytałam:

- A Pani mąż jest idealny?

- No, nie. Jak każdy.

- No właśnie. A jakoś Pani go wybrała.
Aha. I do wyboru na męża miała dwóch wybranych przez innych kandydatów (i w kwestii ich wyboru nie miała nic do powiedzenia) i nikogo nie obchodziło to, obu uważała za tragicznych.
No świetna analogia.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 12:18   #152
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz?

Cytat:
Napisane przez jelonki Pokaż wiadomość
A ja nie mam na myśli takich oczywistych i spektakularnych zmian, które są widoczne dla każdego. Boję się długotrwałych efektów z pozoru niewinnych zmian, wprowadzanych do kilku lat np. w edukacji. Kształtowania nowego obywatela, jak już zapowiedzieli: ,,nauczymy Polaków inaczej żyć".
Nie sądzę. Proces edukacji w Polsce jest zbyt długi i zbyt skostniały, żeby tak łatwo można to było zmienić.
Żeby być obiektywnym, to trzeba by się było zastanowić, jak wcześniejsze rządy miały wpływ na naszą edukację. U mnie z takich przejawów polityki to przed wejściem do UE mieliśmy kilka dni lekcji o jej instytucjach prowadzonych przez jakieś kobiety z zewnątrz (dzieci w podstawówce, wtf, nic z tego nie rozumieliśmy), objęła mnie przywrócona obowiązkowa matura z matematyki (słusznie, nie rozumiem, dlaczego x lat temu to znieśli), gdzieś po drodze religia zaczęła się liczyć do średniej (głupie, ale bez wpływu na edukację w sumie), i to chyba tyle

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Sama się zdziwiłam, że przy koronowirusie w ogóle pomyśleli o umowach-zlecenie i dg.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:12 ---------- Poprzedni post napisano o 09:10 ----------

To ja już wole PO niż Konfederację wybieraną przez młodych. A niestety, ale nie mam żadnej partii, na którą bym z czystym sercem oddała głos i byłabym z tego dumna :/

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:18 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------

Dlaczego zastój?
Jakie są pozytywne zmiany w PL za czasów PiS?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Ja fanką tarcz nie jestem, w mojej branży wprowadziły wykluczające się przepisy.

Sama wolę jednak przynajmniej na tę chwilę Konfederację. Może dlatego, że członków Konfederacji nie znam, a członków PO już tak. I niestety z przykrością stwierdzam, że ta partia jest przeżarta czymś z czym absolutnie nie chcę mieć do czynienia. Jak mi znajomi mówią, że zostali członkami PO tylko dla pieniędzy, to o czym tu w ogóle mówić. A to nie jacyś bardzo szeregowi członkowie, tylko osoby, które kandydowały w różnych wyborach. To tylko jedna z kwestii, które mi się nie podobają.

PiSowi trzeba przyznać, że ruszył do przodu z cyfryzacją. Nadal jesteśmy w dupie, jak na to, że mamy rok 2020, ale jest jednak zauważalnie lepiej. Chodzi mi o e dowody i inne takie.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 12:48   #153
jarzyniuchna
Raczkowanie
 
Avatar jarzyniuchna
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 257
Dot.: Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz?

Cytat:
Napisane przez kamoni7 Pokaż wiadomość
Nie odpowiedziałaś mi na pytanie. Ja się Ciebie nie pytałam o ustawy (których zresztą o samym ustroju TK PAD podpisał kilka). Ja się pytam o pozytywne zmiany i pomysły PIS na Polskę?
-Pit zerowy dla osob ponizej 26 roku życia
-Pit z 18 na 17 % za podatek dochodowy
-15 i 9 % cit dla małych firm
-Zlikwidowano gimnazja
-Zlikwidowano przymus posylania dzieci w wieku 6lat do szkoły
-Podwyzki plac nauczycieli
-Wprowadzono podatek bankowy
-Spadek liczby osob pracujacych na tzw. Umowach smieciowych
-Wzrot płacy minimalnej
-Obnizenie wieku emerytalnego
-stopniowy wzrost nakladow pkb na służbę zdrowia
-uszczelnienie podatku VAT; przez np. udaremnienie dzialalnosci tzw. mafii paliwowej; co daje ok 52mld zl rocznie (koszt 500+ 43mld zl)

I aktualne obniżki VAT na niektóre produkty

O tych wszystkim znanych pisac nie będę.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ogólnie się zgadzam. PO wydaje się takie nieogarniętę i zamiast pokazać jakąś świeżość to wszytsko robią z opóźnieniem. Dlatego też PiS ma takie poparcie - niszczą wiele ale ludzie pamiętają, że coś robią - 500 plus, 300 plus, trzynastki, czternastki - nic nie popieram, no ale cóż - robić robią. Sama się zdziwiłam, że przy koronowirusie w ogóle pomyśleli o umowach-zlecenie i dg.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:12 ---------- Poprzedni post napisano o 09:10 ----------

To ja już wole PO niż Konfederację wybieraną przez młodych. A niestety, ale nie mam żadnej partii, na którą bym z czystym sercem oddała głos i byłabym z tego dumna :/

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:18 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------

Dlaczego zastój?
Jakie są pozytywne zmiany w PL za czasów PiS?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
-Pit zerowy dla osob ponizej 26 roku życia
-Pit z 18 na 17 % za podatek dochodowy
-15 i 9 % cit dla małych firm
-Zlikwidowano gimnazja
-Zlikwidowano przymus posylania dzieci w wieku 6lat do szkoły
-Podwyzki plac nauczycieli
-Wprowadzono podatek bankowy
-Spadek liczby osob pracujacych na tzw. Umowach smieciowych
-Wzrot płacy minimalnej
-Obnizenie wieku emerytalnego
-stopniowy wzrost nakladow pkb na służbę zdrowia
-uszczelnienie podatku VAT; przez np. udaremnienie dzialalnosci tzw. mafii paliwowej; co daje ok 52mld zl rocznie (koszt 500+ 43mld zl)

I aktualne obniżki VAT na niektóre produkty

O tych wszystkim znanym pisac nie będę.


Zastój, bo szanowny Pan Rafał jest z ramienia PO, ktore dla nawet najlepszej zmiany zrobi na złosc pisowi.

Przypomnę wypowiedzi Kosiniaka i Budki o tarczy... "to dobre dla przedsiębiorców". A na mównicy jadą na caly projekt... Byleby na złosc pisowi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jarzyniuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 15:07   #154
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz?

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość

Przypomnę wypowiedzi Kosiniaka i Budki o tarczy... "to dobre dla przedsiębiorców". A na mównicy jadą na caly projekt... Byleby na złosc pisowi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Całość wypowiedzi to, z tego co pamiętam, to że tarcza jest dobra, ale przyjęta za późno. Cytuj całość.
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 15:08   #155
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz?

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
-Zlikwidowano gimnazja
To ma być plus? Kupa pieniędzy w błoto, centrala decyduje a samorządy same mają tę kasę wykładać na ten bajzel, nowe podręczniki co nie można odsprzedać/przekazać rodzeństwu, chaos przy rekrutacji do lepszych liceów bo nie mają fizycznie tylu miejsc na rocznik więcej itd.


Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
-Podwyzki plac nauczycieli
Niskie i wywalczone strajkiem w których PIS jechał po nich jak mógł przy użyciu swojej TV no i jeszcze jak śmieli kiedy dzieci miały wcześniej stres przez zlikwidowanie gimnazjów i teraz będzie chaos z rekrutacją

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
-stopniowy wzrost nakladow pkb na służbę zdrowia
żyjesz w bańce. Jesteśmy ogonem europy. PIS daje ochłapy (nawet w porównaniu do propozycji innych partii). Żeby podwyższenie PKB przez strajk głodowy rezydentów nie dość że niżej niż postulaty to i sprytnie wyliczony z PKB 2 lata wstecz żeby mniej było. 2 miliardy na tubę propagandową a nie onkologię. Sieć szpitali kompletnie z dupy. Zamiast poprawy sytuacji pielęgniarek ustawienie limitu łóżek przypadający na jedną - więc likwidowane są łóżka. Przekręty szumowskiego na maseczkach, respiratorach itp.. Wprowadzenie listów intencyjnych by dzieci "ważnych osób" zabrały miejsca rezydenckie tym co by zdobyli dane miejsce dzięki wynikom egzaminu. Pakiet dla VIP-ów żeby na legalu byli przyjmowani poza kolejnością. Duda rapujący nakłaniając do zbiórki zwykłych obywateli jak jego partia ma większość plus on sam ma niby inicjatywę.



No śmiech na sali żeby twierdzić że PIS poprawił sytuację ochrony zdrowia.
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 16:01   #156
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz?

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
-Pit zerowy dla osob ponizej 26 roku życia
-Pit z 18 na 17 % za podatek dochodowy
-15 i 9 % cit dla małych firm
-Zlikwidowano gimnazja
-Zlikwidowano przymus posylania dzieci w wieku 6lat do szkoły
-Podwyzki plac nauczycieli
-Wprowadzono podatek bankowy
-Spadek liczby osob pracujacych na tzw. Umowach smieciowych
-Wzrot płacy minimalnej
-Obnizenie wieku emerytalnego
-stopniowy wzrost nakladow pkb na służbę zdrowia
-uszczelnienie podatku VAT; przez np. udaremnienie dzialalnosci tzw. mafii paliwowej; co daje ok 52mld zl rocznie (koszt 500+ 43mld zl)

I aktualne obniżki VAT na niektóre produkty

O tych wszystkim znanym pisac nie będę.
Wyboldowałam to, z czym się zgadzam, że było na plus.

Wszystko inne to duży, przeogromny, czerwony, świecący się LED-ami minus.

Natomiast z tym nowym VAT-em to po pierwsze Unia to wymusiła. Po drugie, to poczekałabym na ocenę do końca wyborów.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 16:42   #157
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz?

Mi cały czas jest wstyd, że świat grzmiał, że w Polsce chamsko jest łamana niezawisłość sądów, spadamy na łeb na szyję w zestawieniach dotyczących obiektywnych mediów (zaraz będzie: Korea Północna, a zaraz potem my), nie wywiązywalismy się z obowiązku unijnego dotyczącego przygarnięcia uchodźców, jesteśmy na jakimś szarym końcu w kwestii ochrony środowiska, a robimy tylko to, co naprawdę musimy, a nie to, co trzeba robić, żeby przyhamować globalne dramaty.

No jest mi zwyczajnie wstyd, że żyje w takim kraju i dzieje się to przez ostatnie kilka lat, czyli rządy PiS.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-03, 16:45   #158
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz?

Zapraszam na wybory! Wczoraj Mateuszek powiedział, że wirus wygasa i że jest lato i że nie ma żadnego zagrożenia!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 17:13   #159
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz?

Cytat:
Napisane przez Overcooked Pokaż wiadomość
To ma być plus? Kupa pieniędzy w błoto, centrala decyduje a samorządy same mają tę kasę wykładać na ten bajzel, nowe podręczniki co nie można odsprzedać/przekazać rodzeństwu, chaos przy rekrutacji do lepszych liceów bo nie mają fizycznie tylu miejsc na rocznik więcej itd.


Niskie i wywalczone strajkiem w których PIS jechał po nich jak mógł przy użyciu swojej TV no i jeszcze jak śmieli kiedy dzieci miały wcześniej stres przez zlikwidowanie gimnazjów i teraz będzie chaos z rekrutacją

żyjesz w bańce. Jesteśmy ogonem europy. PIS daje ochłapy (nawet w porównaniu do propozycji innych partii). Żeby podwyższenie PKB przez strajk głodowy rezydentów nie dość że niżej niż postulaty to i sprytnie wyliczony z PKB 2 lata wstecz żeby mniej było. 2 miliardy na tubę propagandową a nie onkologię. Sieć szpitali kompletnie z dupy. Zamiast poprawy sytuacji pielęgniarek ustawienie limitu łóżek przypadający na jedną - więc likwidowane są łóżka. Przekręty szumowskiego na maseczkach, respiratorach itp.. Wprowadzenie listów intencyjnych by dzieci "ważnych osób" zabrały miejsca rezydenckie tym co by zdobyli dane miejsce dzięki wynikom egzaminu. Pakiet dla VIP-ów żeby na legalu byli przyjmowani poza kolejnością. Duda rapujący nakłaniając do zbiórki zwykłych obywateli jak jego partia ma większość plus on sam ma niby inicjatywę.



No śmiech na sali żeby twierdzić że PIS poprawił sytuację ochrony zdrowia.
Nie chciało mi się odpisywać, ujęłaś to jak myślę

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:12 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Zapraszam na wybory! Wczoraj Mateuszek powiedział, że wirus wygasa i że jest lato i że nie ma żadnego zagrożenia!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czytałam. Śmiech na sali po prostu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 17:26   #160
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz?

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Mi cały czas jest wstyd, że świat grzmiał, że w Polsce chamsko jest łamana niezawisłość sądów, spadamy na łeb na szyję w zestawieniach dotyczących obiektywnych mediów (zaraz będzie: Korea Północna, a zaraz potem my), nie wywiązywalismy się z obowiązku unijnego dotyczącego przygarnięcia uchodźców, jesteśmy na jakimś szarym końcu w kwestii ochrony środowiska, a robimy tylko to, co naprawdę musimy, a nie to, co trzeba robić, żeby przyhamować globalne dramaty.

No jest mi zwyczajnie wstyd, że żyje w takim kraju i dzieje się to przez ostatnie kilka lat, czyli rządy PiS.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Kaczyński przyjął 40.000 rosyjskich radykalnych muzułmanów i nazywa ich uchodźcami i daje im na tej podstawie 500+.


Kraków. Policja zapobiegła ustawce pseudokibiców z obywatelami Rosji pochodzącymi z Kaukazu. Zatrzymanych zostało ponad 20 osób.

https://gazetakrakowska.pl/krakow-po...ar/c1-14326773


Ponad 20 zatrzymanych osób, wśród nich obywatele Rosji, pochodzący z Kaukazu. To efekt poniedziałkowej, policyjnej akcji w Krakowie, która prawdopodobnie zapobiegła rozlewowi krwi przed jednym z centrów handlowych.





Pewnie żaden nie został deportowany.



Kaczyński jak to połączyć z latami 2005-07 łącznie przyjął jakieś 70.000 rosyjskich radykalnych muzułmanów jako "uchodźców" do Polski a od 2016 daje im 500+. Także Kaczyński jest najbardziej dobry dla uchodźców w całej UE, ale po prostu media o tym nie mówią.




Łamanie praworządności i niezawisłości sądów ma na celu umożliwić PIS wielką korupcję (jak na Węgrzech) oraz osłabić pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Polityka klimatyczna leży, bo rządzą tchórze z brakiem wizji. Im na naszym kraju zwyczajnie nie tylko nie zależy, ale też celowo go niszczą.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2020-07-03 o 17:31
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 14:25   #161
jarzyniuchna
Raczkowanie
 
Avatar jarzyniuchna
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 257
Dot.: Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz?

Cytat:
Napisane przez Overcooked Pokaż wiadomość


Przekręty szumowskiego na maseczkach, respiratorach itp..



No śmiech na sali żeby twierdzić że PIS poprawił sytuację ochrony zdrowia.
Kłamstwa i oszczerstwa niepoparte żadnym dowodem.
M. Szczerba z PO dzis wymyślił, że TVP zfałszowało okładę gazety Fakt. Też to łykasz?

Nakłady są większe dlatego poprawa jest. A to, ze nie jest ona spektakularna to fakt.
Poprzedni rząd nie moze się pochwalić takim minimum.

Za rządów PO podwyżek dla nauczycieli nie bylo żadnych.
Zlikwidowane gimnazja to duży plus, kumulowanie nastolatków, w większości przypadkow w osobnym budynku szkolnym, rodziło podwyzszone patologiczne zachowania.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Mi cały czas jest wstyd, że świat grzmiał, że w Polsce chamsko jest łamana niezawisłość sądów, spadamy na łeb na szyję w zestawieniach dotyczących obiektywnych mediów (zaraz będzie: Korea Północna, a zaraz potem my), nie wywiązywalismy się z obowiązku unijnego dotyczącego przygarnięcia uchodźców, jesteśmy na jakimś szarym końcu w kwestii ochrony środowiska, a robimy tylko to, co naprawdę musimy, a nie to, co trzeba robić, żeby przyhamować globalne dramaty.

No jest mi zwyczajnie wstyd, że żyje w takim kraju i dzieje się to przez ostatnie kilka lat, czyli rządy PiS.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co sie dziwić skoro tvn lubuje i przedstawia w samych superlatywach jednego z kandydatów, a drugiego z najgorszych stron i do tego przekręconych?

Ekologiczna Polska będzie wtedy, gdy kazdy Polak zacznie choćby segregowac śmieci, oszczedzac wodę i prąd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Zapraszam na wybory! Wczoraj Mateuszek powiedział, że wirus wygasa i że jest lato i że nie ma żadnego zagrożenia!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A Rafałek powiedział, ze sucha i powodzie są przez PiS. Ubaw po pachy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez jarzyniuchna
Czas edycji: 2020-07-04 o 14:24
jarzyniuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-04, 14:26   #162
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz?

A TVP tego nie robi?
Publiczna telewizja nie powinna być polityczna.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 14:32   #163
jarzyniuchna
Raczkowanie
 
Avatar jarzyniuchna
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 257
Dot.: Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz?

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
Kaczyński przyjął 40.000 rosyjskich radykalnych muzułmanów i nazywa ich uchodźcami i daje im na tej podstawie 500+.


Kraków. Policja zapobiegła ustawce pseudokibiców z obywatelami Rosji pochodzącymi z Kaukazu. Zatrzymanych zostało ponad 20 osób.

https://gazetakrakowska.pl/krakow-po...ar/c1-14326773


Ponad 20 zatrzymanych osób, wśród nich obywatele Rosji, pochodzący z Kaukazu. To efekt poniedziałkowej, policyjnej akcji w Krakowie, która prawdopodobnie zapobiegła rozlewowi krwi przed jednym z centrów handlowych.





Pewnie żaden nie został deportowany.



Kaczyński jak to połączyć z latami 2005-07 łącznie przyjął jakieś 70.000 rosyjskich radykalnych muzułmanów jako "uchodźców" do Polski a od 2016 daje im 500+. Także Kaczyński jest najbardziej dobry dla uchodźców w całej UE, ale po prostu media o tym nie mówią.




Łamanie praworządności i niezawisłości sądów ma na celu umożliwić PIS wielką korupcję (jak na Węgrzech) oraz osłabić pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Polityka klimatyczna leży, bo rządzą tchórze z brakiem wizji. Im na naszym kraju zwyczajnie nie tylko nie zależy, ale też celowo go niszczą.
Może wyciągnął wnioski, ze bylo to słabe posunięcie i nie chce ponownie do tego dopuścić?

To sądownictwo jest skorumpowane. Sędziowie kradnący 50zl są uniewiniani - tu przykład najmniej szkodliwegp zachowania. Sa i tacy co za morderstwo zostali uniewinieni. To nie żart.

PiS chce zrobic z nimi porządek. Zeby nie byli ponad prawem. Sędziowie sie boją, sędziowie bronią peowcow, stąd ich nagonka na pis.
Odwracaja kota ogonem. A ludzie nieinteresujacy sie wnikliwie swiatem polityli łykają hasełka pt. Pis jest zly, jak pelikany...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jarzyniuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 14:46   #164
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz?

Gdy tematy łamania niezawisłości sądów i uchodźców były na tapecie wszystkich mediów i było o tym głośno, to akurat miałam zajęcia na jednej z najlepszych uczelni z kilkoma wykładowcami biorącymi udział w tych dysputach. Całe środowisko akademickie na wszystkich zajęciach wprost mówiło, że to co robi Polska jest pogwałceniem wszystkiego, na co pracowaliśmy tworząc niezależne państwo. A co do uchodźców - no nie jest to nam na rękę i się nijak nie opłaca, ale trzeba to zrobić, bo wymaga tego od nas światowa sytuacja.

To nie są wymysły dziennikarzy tylko słowa osób wykształconych w tych dziedzinach najlepiej w kraju.
No nie wiem, jakie inne autorytety miałyby się wypowiedzieć w tych tematach, żebym zmieniła zdanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 14:47   #165
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 14:51   #166
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz?

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Gdy tematy łamania niezawisłości sądów i uchodźców były na tapecie wszystkich mediów i było o tym głośno, to akurat miałam zajęcia na jednej z najlepszych uczelni z kilkoma wykładowcami biorącymi udział w tych dysputach. Całe środowisko akademickie na wszystkich zajęciach wprost mówiło, że to co robi Polska jest pogwałceniem wszystkiego, na co pracowaliśmy tworząc niezależne państwo. A co do uchodźców - no nie jest to nam na rękę i się nijak nie opłaca, ale trzeba to zrobić, bo wymaga tego od nas światowa sytuacja.

To nie są wymysły dziennikarzy tylko słowa osób wykształconych w tych dziedzinach najlepiej w kraju.
No nie wiem, jakie inne autorytety miałyby się wypowiedzieć w tych tematach, żebym zmieniła zdanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie ma czegoś takiego, jak "światowa sytuacja wymaga".
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 14:59   #167
jarzyniuchna
Raczkowanie
 
Avatar jarzyniuchna
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 257
Dot.: Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Mnie nie zależy na ekologii...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jarzyniuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 16:47   #168
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz?

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Gdy tematy łamania niezawisłości sądów i uchodźców były na tapecie wszystkich mediów i było o tym głośno, to akurat miałam zajęcia na jednej z najlepszych uczelni z kilkoma wykładowcami biorącymi udział w tych dysputach. Całe środowisko akademickie na wszystkich zajęciach wprost mówiło, że to co robi Polska jest pogwałceniem wszystkiego, na co pracowaliśmy tworząc niezależne państwo. A co do uchodźców - no nie jest to nam na rękę i się nijak nie opłaca, ale trzeba to zrobić, bo wymaga tego od nas światowa sytuacja.

To nie są wymysły dziennikarzy tylko słowa osób wykształconych w tych dziedzinach najlepiej w kraju.
No nie wiem, jakie inne autorytety miałyby się wypowiedzieć w tych tematach, żebym zmieniła zdanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie jest to w interesie Polski, ale światowa sytuacja wymaga.
Sorry, bardziej interesuje mnie co jest w naszym interesie a nie świata.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 16:51   #169
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz?

Edan, ciebie nie interesuje nic poza tobą, wszyscy to wiedzą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-04, 17:57   #170
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz?

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Edan, ciebie nie interesuje nic poza tobą, wszyscy to wiedzą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ale Polska powinna robić to, co jest w polskim interesie.
Nie ma czegoś takiego, jak interes świata. Różne państwa, narody i regiony mają swoje.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 18:43   #171
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz?

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
-Pit zerowy dla osob ponizej 26 roku życia
-Pit z 18 na 17 % za podatek dochodowy
-15 i 9 % cit dla małych firm
Plus, ale co z tego skoro nizsze podatki sa rekompensowane przez 20 nowych podatkow lub ich podwyzek?

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
-Zlikwidowano gimnazja
Wywalenie masy kasy na kolejne nic nieznaczace zmiany to plus? Nie lepiej te srodki przeznaczyc na pomoce naukowe i zmiany w szkolach srednich, ktore to ksztaltuja pozniejsze wybory w tym najbardziej znaczacym wieku?

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
-Zlikwidowano przymus posylania dzieci w wieku 6lat do szkoły
Dlaczego uwazasz to za plus?

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
-Podwyzki plac nauczycieli
Sredni wzrost placy zasadniczej (w obliczeniach przyjelam zarobki nauczyciela mianowanego) w ciagu 8 lat rzadow PO wynosi 6%, gdzie od czasow PiS wzrost wynosi 4%

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
-Wprowadzono podatek bankowy
Nie powiedzialabym, ze to plus. Podatek wplynal na podwyzki dla klientow, zwiekszone marze kredytow itd.

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
-Spadek liczby osob pracujacych na tzw. Umowach smieciowych
Moge prosic o zrodlo? Kilka tygodni temu szukalam raportu i wskazuje, ze wlasnie coraz wiecej osob pracuje na umowach cywilnoprawnych, niestety nie moge teraz tego znalezc.

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
-Wzrot płacy minimalnej
Sredni wzrost placy minimalnej w ciagu 8 lat rzadow PO wynosi 9%, gdzie od czasow PiS wzrost wynosi 8%

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
-Obnizenie wieku emerytalnego
W przypadku starzejacego sie spoleczenstwa nie wiem czy to jest dobre rozwiazanie. Oczywiscie zawsze pozostaje czynnik ludzki, ktory jest za wprowadzonymi zmianami, jednak jesli chodzi o gospodarke to niestety, ale to nie byla najlepsza decyzja.

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
-stopniowy wzrost nakladow pkb na służbę zdrowia
Sredni wzrost nakladow na sluzbe zdrowia w ciagu 8 lat rzadow PO wynosi 7%, gdzie od czasow PiS wzrost wynosi 5,5%

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
-uszczelnienie podatku VAT; przez np. udaremnienie dzialalnosci tzw. mafii paliwowej; co daje ok 52mld zl rocznie (koszt 500+ 43mld zl)
To nie do konca tak... Owszem, zwiekszony pobor VAT jest na papierze, w rzeczywistosci- sa to pieniadze, ktorych nie da sie sciagnac.


Jesli potrzeba, moge zalaczyc moje zrodla i obliczenia

Edytowane przez kocia_lapka
Czas edycji: 2020-07-04 o 18:44
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 23:27   #172
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz?

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Gdy tematy łamania niezawisłości sądów i uchodźców były na tapecie wszystkich mediów i było o tym głośno, to akurat miałam zajęcia na jednej z najlepszych uczelni z kilkoma wykładowcami biorącymi udział w tych dysputach. Całe środowisko akademickie na wszystkich zajęciach wprost mówiło, że to co robi Polska jest pogwałceniem wszystkiego, na co pracowaliśmy tworząc niezależne państwo. A co do uchodźców - no nie jest to nam na rękę i się nijak nie opłaca, ale trzeba to zrobić, bo wymaga tego od nas światowa sytuacja.

To nie są wymysły dziennikarzy tylko słowa osób wykształconych w tych dziedzinach najlepiej w kraju.
No nie wiem, jakie inne autorytety miałyby się wypowiedzieć w tych tematach, żebym zmieniła zdanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wg prawa międzynarodowego uchodźcą jest się w PIERWSZYM bezpiecznym kraju.


Syryjczyk wg prawa międzynarodowego jest uchodźcą w Turcji. Z chwilą opuszczenia Turcji staje się na mocy prawa międzynarodowego NIELEGALNYM IMIGRANTEM.
Takie przepisy zostały ustalone po to by nie generować fal uchodźców.

Bezprawne przyjmowanie jak leci skończy się tym, że 6 miliardów ludzi, którzy żyją w ubóstwie na tej planecie, zacznie iść na EU i wielu z nich utopi się w Morzu Śródziemnym.


Trzaskowski negocjował szczegóły przyjęcia tych ludzi i powiedział, że PO narzuciła takie warunki, że w praktyce weryfikację przeszłoby 50 osób. Czyli w mediach światowych pierwsze zdanie byłoby korzystne dla Polski "Polska przyjęła" i dopiero w drugim zdaniu by było "przyjęła za mało".


Powtarzam w mediach tego nie ma, ale rząd Kaczyńskiego nadał status uchodźcy w sumie 70.000 rosyjskim radykalnym muzułmanom i daje im od 2016 roku 500+. To najbardziej prouchodźczy i pro islamski rząd w EU. W TVP Kaczyńskiego są 4 seriale islamskie dziennie.

---------- Dopisano o 00:27 ---------- Poprzedni post napisano o 00:19 ----------

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Może wyciągnął wnioski, ze bylo to słabe posunięcie i nie chce ponownie do tego dopuścić?

To sądownictwo jest skorumpowane. Sędziowie kradnący 50zl są uniewiniani - tu przykład najmniej szkodliwegp zachowania. Sa i tacy co za morderstwo zostali uniewinieni. To nie żart.

PiS chce zrobic z nimi porządek. Zeby nie byli ponad prawem. Sędziowie sie boją, sędziowie bronią peowcow, stąd ich nagonka na pis.
Odwracaja kota ogonem. A ludzie nieinteresujacy sie wnikliwie swiatem polityli łykają hasełka pt. Pis jest zly, jak pelikany...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Człowieku Kaczyński przyjmuje na teren Polski wrogów Polaków, czyli rosyjskich radykalnych muzułmanów. Idę sobie w moim polskim Gdańsku, a czeczeńcy się patrzą na Polaków jakby nas chcieli zabić. Ci Rosjanie powinni być natychmiast wpisani na listę zakazu wjazdu na tern RP ABW i natychmiast powinni być wsadzeni do ciężarówki wywaleni na granicy z Obwodem Kaliningradzkim i powinno się tak zrobić z każdym czeczeńcem w Polsce.


Kaczyński w latach 2005-07 wpuścili 30.000 czeczeńcow. Jak tylko się dowiedzieli na rosyjskim Kaukazie, że w Polsce wygrał Kaczyński i daje 500+ czeczeńcom, to ruszyły tabuny islamistów na Polskę. I Kaczyński wpuszcza każdego, już 40.000 od 2016.



Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2020-07-05 o 00:02
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-05, 05:48   #173
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz?

Kurcze, macie rację z tymi uchodźcami. Gdy Polacy się nimi staną (a naiwnością jest sądzić, że tak się nigdy nie stanie) i inne państwa wyciągną kartę pt. "Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie, siedźcie na kupie i w nędzy tam, gdzie nie umieracie bez szans na normalne życie", to pozostanie nam pokiwać ze zrozumieniem głową i zaakceptować ten stan rzeczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-05, 08:50   #174
jarzyniuchna
Raczkowanie
 
Avatar jarzyniuchna
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 257
Dot.: Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz?

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Plus, ale co z tego skoro nizsze podatki sa rekompensowane przez 20 nowych podatkow lub ich podwyzek?


Wywalenie masy kasy na kolejne nic nieznaczace zmiany to plus? Nie lepiej te srodki przeznaczyc na pomoce naukowe i zmiany w szkolach srednich, ktore to ksztaltuja pozniejsze wybory w tym najbardziej znaczacym wieku?


Dlaczego uwazasz to za plus?


Sredni wzrost placy zasadniczej (w obliczeniach przyjelam zarobki nauczyciela mianowanego) w ciagu 8 lat rzadow PO wynosi 6%, gdzie od czasow PiS wzrost wynosi 4%


Nie powiedzialabym, ze to plus. Podatek wplynal na podwyzki dla klientow, zwiekszone marze kredytow itd.

Moge prosic o zrodlo? Kilka tygodni temu szukalam raportu i wskazuje, ze wlasnie coraz wiecej osob pracuje na umowach cywilnoprawnych, niestety nie moge teraz tego znalezc.


Sredni wzrost placy minimalnej w ciagu 8 lat rzadow PO wynosi 9%, gdzie od czasow PiS wzrost wynosi 8%


W przypadku starzejacego sie spoleczenstwa nie wiem czy to jest dobre rozwiazanie. Oczywiscie zawsze pozostaje czynnik ludzki, ktory jest za wprowadzonymi zmianami, jednak jesli chodzi o gospodarke to niestety, ale to nie byla najlepsza decyzja.


Sredni wzrost nakladow na sluzbe zdrowia w ciagu 8 lat rzadow PO wynosi 7%, gdzie od czasow PiS wzrost wynosi 5,5%

To nie do konca tak... Owszem, zwiekszony pobor VAT jest na papierze, w rzeczywistosci- sa to pieniadze, ktorych nie da sie sciagnac.


Jesli potrzeba, moge zalaczyc moje zrodla i obliczenia
Tylko, ze PO rzadzilo 8lat, a PiS narazie 5.

Juz tu komus odpisywalam na temat gimnazjum, ale napisze po krotce jeszcze raz. m. in. kumulowanie młodzieży w tak trudnym dla nich wieku rozwojowym czesto w osobnym budynku szkolnym, rodzilo patologiczne zachowania.
Teraz roczniki są rozbite. 2 piesze klasy gimnazjum chodzą do podstawowki, gdzie czuja sie jako najstarszi z dzieci, a 3 klasa do liceum, gdzie czuja sie jako najmlodsi z dorosłych. To buduje ich wzorce, trzeba sie tu zagłębic w psychologii.

6 latek to dziecko, które ma przede wszystkim uczyc się przez zabawę, przyjemnie poznawać świat, bawic sie, bawic i uczyc przez zabawę. Tak jest w zerówce.

Natomiast w szkole siedzisz w ławce z buzią przy książkach i juz sie strikte uczysz. Nie ma takich możliwości w szkole by ciagle się bawic. Choć idzie zrobić pół na pół.
Takie dzieci nie są na tyle rozwiniecie, zeby usiedziec w lawce 4-5h dziennie... I nie mówię tu o wyjątkach, bo sa i takie dzieci, ktore jako 6 latek potrafią płynnie czytac i pisac proste zdania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jarzyniuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-05, 09:01   #175
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz?

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Tylko, ze PO rzadzilo 8lat, a PiS narazie 5.
6. A jak policzyc ich wczesniejsze 2 lata to rowniez wyjdzie 8 A statystyki wtedy wychodza jeszcze gorsze... Nie rozumiem jak mozna sie klocic z konkretnymi liczbami.


Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Juz tu komus odpisywalam na temat gimnazjum, ale napisze po krotce jeszcze raz. m. in. kumulowanie młodzieży w tak trudnym dla nich wieku rozwojowym czesto w osobnym budynku szkolnym, rodzilo patologiczne zachowania.
Teraz roczniki są rozbite. 2 piesze klasy gimnazjum chodzą do podstawowki, gdzie czuja sie jako najstarszi z dzieci, a 3 klasa do liceum, gdzie czuja sie jako najmlodsi z dorosłych. To buduje ich wzorce, trzeba sie tu zagłębic w psychologii.

6 latek to dziecko, które ma przede wszystkim uczyc się przez zabawę, przyjemnie poznawać świat, bawic sie, bawic i uczyc przez zabawę. Tak jest w zerówce.

Natomiast w szkole siedzisz w ławce z buzią przy książkach i juz sie strikte uczysz. Nie ma takich możliwości w szkole by ciagle się bawic. Choć idzie zrobić pół na pół.
Takie dzieci nie są na tyle rozwiniecie, zeby usiedziec w lawce 4-5h dziennie... I nie mówię tu o wyjątkach, bo sa i takie dzieci, ktore jako 6 latek potrafią płynnie czytac i pisac proste zdania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziekuje, nie znam tematu z psychologicznego punktu widzenia, jednak ja swoje dziecko chcialabym poslac do szkoly w wieku 6 lat- z doswiadczen moich i doswiadczen przyjaciol, im szybciej rozpoczeta edukacja tym lepiej dziecko sobie radzi w pozniejszych latach.
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-05, 09:38   #176
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz?

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Tylko, ze PO rzadzilo 8lat, a PiS narazie 5.

Juz tu komus odpisywalam na temat gimnazjum, ale napisze po krotce jeszcze raz. m. in. kumulowanie młodzieży w tak trudnym dla nich wieku rozwojowym czesto w osobnym budynku szkolnym, rodzilo patologiczne zachowania.
Teraz roczniki są rozbite. 2 piesze klasy gimnazjum chodzą do podstawowki, gdzie czuja sie jako najstarszi z dzieci, a 3 klasa do liceum, gdzie czuja sie jako najmlodsi z dorosłych. To buduje ich wzorce, trzeba sie tu zagłębic w psychologii.

6 latek to dziecko, które ma przede wszystkim uczyc się przez zabawę, przyjemnie poznawać świat, bawic sie, bawic i uczyc przez zabawę. Tak jest w zerówce.

Natomiast w szkole siedzisz w ławce z buzią przy książkach i juz sie strikte uczysz. Nie ma takich możliwości w szkole by ciagle się bawic. Choć idzie zrobić pół na pół.
Takie dzieci nie są na tyle rozwiniecie, zeby usiedziec w lawce 4-5h dziennie... I nie mówię tu o wyjątkach, bo sa i takie dzieci, ktore jako 6 latek potrafią płynnie czytac i pisac proste zdania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ehm teraz to w większość tak wyglada, że dwie klasy podstawówki zmieniana budynek i chodzą do budynku gimnazjum bo czesto miejsca nie ma w sp a budynki po gimnazjum stałyby puste.

Gimnazjum z początku rodziło pewne patologie, ale z czasem zaczęło się stabilizować i pozwalało zmienić otoczenie, często na lepsze, poznać nowe osoby. Jest to wiek gdzie i tak pewne zachowania zostają wybite, bo cóż, taki wiek a zachowania ryzykowne wpisane są w okres adolescencji i do pewnego stopnia mieszczą się w normie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:38 ---------- Poprzedni post napisano o 08:34 ----------

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
6. A jak policzyc ich wczesniejsze 2 lata to rowniez wyjdzie 8 A statystyki wtedy wychodza jeszcze gorsze... Nie rozumiem jak mozna sie klocic z konkretnymi liczbami.





Dziekuje, nie znam tematu z psychologicznego punktu widzenia, jednak ja swoje dziecko chcialabym poslac do szkoly w wieku 6 lat- z doswiadczen moich i doswiadczen przyjaciol, im szybciej rozpoczeta edukacja tym lepiej dziecko sobie radzi w pozniejszych latach.
Bo jak zwykle, dzieci nie są jednym ulepkiem a jednostką indywidualną i u niektórych się to sprawdza, u niektórych nie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-05, 10:38   #177
xxxAleksandraxxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 203
Dot.: Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz?

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość

Sredni wzrost placy minimalnej w ciagu 8 lat rzadow PO wynosi 9%, gdzie od czasow PiS wzrost wynosi 8%


Sredni wzrost nakladow na sluzbe zdrowia w ciagu 8 lat rzadow PO wynosi 7%, gdzie od czasow PiS wzrost wynosi 5,5%
Nigdy nie było 7 % PKB na służbę zdrowia, nawet PO to mówi ale wiem że jak się chce udowodnić to wyliczenia można zrobic takie żeby wyszło na "moje". Polska się rozwijała, ale teraz rozwija sie szybciej i widzi to kazdy nawet gołym okiem.

Wydatki na służbę zdrowia:

2007 - 50 mld
2015 - 80 mld : wzrost 30 mld w 8 lat
2020 - ok 109 mld: wzrost 30 mld w 5 lat

Płaca minimalna brutto:

2007 - 936 PLN
2015 - 1750 PLN: wzrost 814 PLN brutto w 8 lat
2020 - 2600 PLN: wzrost 850 PLN brutto w 5 lat

Średnia krajowa brutto:

2007 - 2 691 PLN
2015 - 3900 PLN: wzrost 1209 PLN w 8 lat
2019 - 4918 PLN: wzrost 1018 PLN w 4 lata
xxxAleksandraxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-05, 10:51   #178
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz?

Cytat:
Napisane przez xxxAleksandraxxx Pokaż wiadomość
Nigdy nie było 7 % PKB na służbę zdrowia, nawet PO to mówi ale wiem że jak się chce udowodnić to wyliczenia można zrobic takie żeby wyszło na "moje". Polska się rozwijała, ale teraz rozwija sie szybciej i widzi to kazdy nawet gołym okiem.
Nigdzie nie napisalam, ze takie byly wydatki. Napisalam o procentowym wzroscie wydatkow.


Cytat:
Napisane przez xxxAleksandraxxx Pokaż wiadomość
Wydatki na służbę zdrowia:

2007 - 50 mld
2015 - 80 mld : wzrost 30 mld w 8 lat
2020 - ok 109 mld: wzrost 30 mld w 5 lat

Płaca minimalna brutto:

2007 - 936 PLN
2015 - 1750 PLN: wzrost 814 PLN brutto w 8 lat
2020 - 2600 PLN: wzrost 850 PLN brutto w 5 lat

Średnia krajowa brutto:

2007 - 2 691 PLN
2015 - 3900 PLN: wzrost 1209 PLN w 8 lat
2019 - 4918 PLN: wzrost 1018 PLN w 4 lata
Dlaczego nie wyliczasz procentowo? Przeciez wzrost 800zl z kwoty 900, a wzrost o 850 z kwoty 1750 to calkiem inny procent i totalnie inne wydatki.

---------- Dopisano o 10:51 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

Cytat:
Napisane przez xxxAleksandraxxx Pokaż wiadomość
Polska się rozwijała, ale teraz rozwija sie szybciej i widzi to kazdy nawet gołym okiem.
Dlaczego do swojej oceny nie wezmiesz pod uwage rowniez kryzysow gospodarczych?

Lubie bazowac na twardych danych, wydatkach, oszczednosciach rzadu, w procentach, poniewaz to jest najmniej zaklamana miara. Co z tego, ze za czasow PiSu jest najwiekszy kwotowy wzrost wydatkow na sluzbe zdrowia skoro procentowy udzial jest nizszy niz za czasow rzadow PO? Gospodarka sie rozwija, wiec to logiczne, ze wzrost wydatkow jest, tutaj raczej trzeba spojrzec na procent budzetu przeznaczony na te wydatki.
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-05, 12:04   #179
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz?

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Kurcze, macie rację z tymi uchodźcami. Gdy Polacy się nimi staną (a naiwnością jest sądzić, że tak się nigdy nie stanie) i inne państwa wyciągną kartę pt. "Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie, siedźcie na kupie i w nędzy tam, gdzie nie umieracie bez szans na normalne życie", to pozostanie nam pokiwać ze zrozumieniem głową i zaakceptować ten stan rzeczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Problem polega na tym, że przestępczość w Polsce to 0,73 morderstwa na 100.000 mieszkańców, a we Francji, Niemczech, Szwecji, UK to około dwa razy więcej mordów na 100.000 mieszkańców, czyli 1,20 wzwyż. I ta przestępczość na zachodzie EU jest robiona głównie przez imigrantów z krajów afrykańskich i arabskich i mieszkańcy zachodniej EU to wiedzą.


Polacy też nie wyznają ideologii skrajnego islamu i nie robią zamachów.


To takie małe różnice. Ciekawe kogo woleliby przyjąć jako uchodźców mieszkańcy zachodniej EU? Polaków 0,73 mordy na 100.000 mieszkańców, czy Pakistańczyków 3,88 mordy na 100.000 mieszkańców, a może Etiopczyków 7,56 mordów intencjonalnych na 100.000 mieszkańców?


No i powtarzam wg prawa międzynarodowego Syryjczycy są uchodźcami w Turcji, a jak ją opuszczą stają się nielegalnymi imigrantami. Przyjmowanie ich to łamanie prawa międzynarodowego i to łamanie prawa wygeneruje gigantyczne fale nielegalnych imigrantów, którzy utopią się w Morzu Śródziemnym. Dlaczego kiedyś w prawie przyjęto, że uchodźcą jest się w PIERWSZYM bezpiecznym kraju? Ponieważ wiedziano, że bez tego określenia wygeneruje się wielkie fale imigrantów.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2020-07-05 o 12:18
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-05, 12:07   #180
xxxAleksandraxxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 203
Dot.: Na którego kandydata w drugiej turze na prezydenta głosujesz?

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Nigdzie nie napisalam, ze takie byly wydatki. Napisalam o procentowym wzroscie wydatkow.


Dlaczego nie wyliczasz procentowo? Przeciez wzrost 800zl z kwoty 900, a wzrost o 850 z kwoty 1750 to calkiem inny procent i totalnie inne wydatki.

---------- Dopisano o 10:51 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

Dlaczego do swojej oceny nie wezmiesz pod uwage rowniez kryzysow gospodarczych?

Lubie bazowac na twardych danych, wydatkach, oszczednosciach rzadu, w procentach, poniewaz to jest najmniej zaklamana miara. Co z tego, ze za czasow PiSu jest najwiekszy kwotowy wzrost wydatkow na sluzbe zdrowia skoro procentowy udzial jest nizszy niz za czasow rzadow PO? Gospodarka sie rozwija, wiec to logiczne, ze wzrost wydatkow jest, tutaj raczej trzeba spojrzec na procent budzetu przeznaczony na te wydatki.
Dobrze, że przyznałaś że gospodarka się rozwija Bo w podobnym wątku padały informacje, ze za PiSu jesteśmy 3 światem i żyjemy za miskę ryżu
Dla mnie najbardziej miarodajnym czynnikiem są kwoty, bo jak sobie weźmiesz że w 1995 r. była przeciętna pensja 700 PLN a w 2005 już 2400 PLN to wiadomo że takiego skoku o 200 % już nie będziemy mieć bo 200 % z 700 PLN to co innego niż z 2400 PLN czy tym bardziej 5 000 PLN. Dlatego nie oskarżam PO, ze za ich czasów nie było 200 % wzrostu pensji jak za SLD, patrzę na kwoty. Za PO był wzrost pensji kwotowo, ale mniejszy niż poprzednio, a nie byliśmy jeszcze na tyle rozwiniętym krajem żeby on był mniejszy. Teraz pensje znów rosną szybciej niż poprzednio.
Co do wydatków % PKB na służbę zdrowia to się zgadzam, i też chyba są wyższe teraz bo choćby w 2018 było 4,8 % a dajmy na to w 2010 4,69 %.
Co do kryzysów gospodarczych, to ten z 2008 r. nas z tego co pamiętam nie dotknął zbytnio, bo nie byliśmy jeszcze chyba wtedy krajem rozwiniętym więc bardziej uderzyło w inne europejskie, rozwinięte kraje. Zresztą nawet gdyby to on nie trwał 8 lat i w zadnym kraju tak nie było. Nie piję do Ciebie, ale uwielbiam jak ludzie tłumaczą mniejszy wzrost gospodarczy tym że przez 8 lat rządów PO to był kryzys, a nagle jak nastał PiS to światowa gospodarka zaczęłą płynąć mlekiem i miodem i stąd ich sukces Za rządów SLD też świat miał problemy i jakoś można było się szybko rozwijać. Nie twierdzę że rządy SLD czy PiS były/są idealne pod każdym względem, ale gospodarczo o wiele lepiej niż PO.

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
Problem polega na tym, że przestępczość w Polsce to 0,73 morderstwa na 100.000 mieszkańców, a we Francji, Niemczech, Szwecji, UK to około dwa razy więcej mordów na 100.000 mieszkańców, czyli 1,20 wzwyż. I ta przestępczość na zachodzie EU jest robiona głównie przez imigrantów z krajów afrykańskich i arabskich i mieszkańcy zachodniej EU to wiedzą.


Polacy też nie wyznają ideologii skrajnego islamu i nie robią zamachów.


To takie małe różnice. Ciekawe kogo woleliby przyjąć jako uchodźców mieszkańcy zachodniej EU? Polaków 0,73 mordy na 100.000 mieszkańców, czy Pakistańczyków 3,88 mordy na 100.000 mieszkańców, a może Etiopczyków 7,56 mordów intencjonalnych na 100.000 mieszkańców?
No właśnie Bibi, zwróć uwagę że za rządów PiS bardzo spadła przestępczość w naszym kraju. Więc chyba polityka imigracyjna obecnego rządu jednak nie jest taka zła, skoro mimo większego napływu ludzi zza granicy mamy mniej przestępczości. Odróżniaj ludzi przyjeżdzających do pracy od NIELEGALNYCH imigrantów, jakich chciano przyjąć. Imigrant sam w sobie to nic złego, trzeba to po prostu robić z sensem.

Edytowane przez xxxAleksandraxxx
Czas edycji: 2020-07-05 o 12:17
xxxAleksandraxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-19 01:28:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:20.