Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-03, 15:54   #1
uska89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 234

Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady.


Cześć.
Jestem singielką po trzydziestce. Mieszkam w domu rodzinnym, choć usilnie dążę do wyprowadzki na swoje. Od dawna juz mieszkanie z rodzicami dawalo mi porzadnie w kosc z roznycy wzgledow, mialam konkretne plany, ale koronawirus pokrzyzowal wszystkie. Caly swiat mi sie skonczyl.
W marcu przeszlam obowiazkowo na prace zdalna. Nie mialam zadnego powodu ani koniecznosci, żeby jechać do pracy. Natomiast moi rodzice emeryci, zamiast zaufać mnie i zdac sie na mnie, zaczeli mnie traktować jak niesforne i niedorozwiniete dziecko, nie mozna dopuscic, zeby wyszlo domu, bo przyniesie wirusa.
Do tej pory kazde moje wyjście z domu (pracuję już normalnie) kończy się od progu awanturą. Dlaczego na ulicy nie mialam maski (na ulicy!), czy na pewno zdezynfekowałam telefon, odpytywanie, z iloma osobami miałam kontakt, kiedy uslysza moja rozmowe przez telefon z kolezanka - dlaczego się umawiamy, oni nie umawiają się z nikim i żyją. Nie kupują dla siebie żadnych owoców sezonowych typu truskawki czy czereśnie, bo nie można ich zdezynfekować (wszystko trzymaja w kwarantannie). Moja matka płacze, że już nigdy nigdzie nie pojedzie. Kiedy do niej coś mówię, oddala sie, bo mówiąc pluję dookola i ona bedzie chora.
Jestem juz tym tak strasznie zmeczona. Nie mam sobie absolutnie nic do zarzucenia. Wszystko dezynfekuje, unikam tloku, ale niestety nie mam samochodu i jestem sakazana na transport publiczny. Spotykam sie z niewieloma ludzmi, na dworze, nie bylam jeszcze ani w kinie, ani restauracji...
To sie nie skonczy.
Moi rodzice nie maja zadnych chorób. Po prostu są 65+.

Edytowane przez uska89
Czas edycji: 2020-07-04 o 16:22
uska89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 16:42   #2
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady.

Za dużo TVPis
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 16:55   #3
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady.

Albo się wyprowadź, albo znos to dalej.

Ale może im zaraz przejdzie. Przecież chyba wczoraj premier odwołał epidemie
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 17:21   #4
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady.

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Za dużo TVPis
Niestety, ale z doświadczenia widzę że to nie kwestia TVPis. [1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;87975326]Albo się wyprowadź, albo znos to dalej.

Ale może im zaraz przejdzie. Przecież chyba wczoraj premier odwołał epidemie [/QUOTE]Sądzę, że to dobry pomysł. Tym bardziej, że autorka pisała ze myśli o wyprowadzce więc może to najlepszy moment?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 17:27   #5
uska89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 234
Dot.: Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady.

Cytat:
Napisane przez FALLinLOVE Pokaż wiadomość
Niestety, ale z doświadczenia widzę że to nie kwestia TVPis. Sądzę, że to dobry pomysł. Tym bardziej, że autorka pisała ze myśli o wyprowadzce więc może to najlepszy moment?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety nienajlepszy bo muszę jeszcze poczekać kilka miesięcy, zanim będę mogła wziac kredyt. Myślałam o swoim mieszkaniu i taki byl plan.

Edytowane przez uska89
Czas edycji: 2021-08-10 o 18:58
uska89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 17:28   #6
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady.

Cytat:
Napisane przez uska89 Pokaż wiadomość
Niestety nienajlepszy bo muszę jeszcze poczekać kilka miesięcy, zanim będę mogła wziac kredyt. Myślałam o swoim mieszkaniu i taki byl plan.

Envoyé de mon SM-A705FN en utilisant Tapatalk
Czemu czegoś nie wynajmiesz? Choćby pokoju?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 17:31   #7
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady.

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;87975326]Albo się wyprowadź, albo znos to dalej.

Ale może im zaraz przejdzie. Przecież chyba wczoraj premier odwołał epidemie [/QUOTE]

Ale że co?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-03, 17:44   #8
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ale że co?
No tak!
Mirawiecki powiedział, że epidemia jest w istocie, wirus nie jest już niebezpieczny, idzie lato a w lato nie ma wirusa
No i najważniejsze- żeby iść na wybory

https://youtu.be/yqMjKZdOqyA

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 18:09   #9
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
No tak!
Mirawiecki powiedział, że epidemia jest w istocie, wirus nie jest już niebezpieczny, idzie lato a w lato nie ma wirusa
No i najważniejsze- żeby iść na wybory

https://youtu.be/yqMjKZdOqyA

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Liczby rosną, a wirus jest już mniej niebezpieczny Nie widzę w ogóle jakiejś spójności, konsekwencji w decyzjach, które podejmują..
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 18:23   #10
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady.

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Liczby rosną, a wirus jest już mniej niebezpieczny Nie widzę w ogóle jakiejś spójności, konsekwencji w decyzjach, które podejmują..
Nie wiem, czy to prawda, bo usłyszałam to od kogoś na zasadzie powtarzanej informacji (nie patrzyłam u żadnego źródła), ale ponoć ze statystyk wynika, że wyborcy-seniorzy poszli 28 czerwca do urn mniej licznie, niż w wyborach parlamentarnych w październiku. Może to być wina wirusa i strachu, jak choćby u rodziców Autorki tego wątku. A wiadomo, że to jest elektorat PiSu, więc potrzebna jest mobilizacja do udziału w II turze. Więc się zaczęło przekonywanie tego elektoratu, że nie ma się czego bać, wirus w lecie odpuszcza, nie jest groźny, epidemia nie jest groźna, chodźmy 12 lipca na wybory, nic nam nie grozi

A co to Twojej sytuacji Autorko, no to niestety ciężka sprawa. Ale wyjścia są w zasadzie tylko dwa, jak już pisano: albo to znosisz, albo się wyprowadzasz. Ewentualnie możesz rodzicom podsunąć jakieś materiały z internetu na temat wirusa bardziej zdroworozsądkowe. Może też spróbować skontaktować się np. z lokalnym MOPSem czy jakaś inną instytucją odnośnie pomocy psychologicznej dla seniorów w związku z COVID? U mnie w mieście działa coś takiego i nie dotyczy tylko samotnych seniorów, ale też właśnie osób przerażonych itd.
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 18:27   #11
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady.

Cytat:
Napisane przez uska89 Pokaż wiadomość
Cześć.
Jestem singielką po trzydziestce. Mieszkam w domu rodzinnym, choć usilnie dążę do wyprowadzki na swoje. Od dawna juz mieszkanie z rodzicami dawalo mi porzadnie w kosc z roznycy wzgledow, mialam konkretne plany, ale koronawirus pokrzyzowal wszystkie. Caly swiat mi sie skonczyl.
W marcu przeszlam obowiazkowo na prace zdalna. Nie mialam zadnego powodu ani koniecznosci, żeby jechać do pracy. Natomiast moi rodzice emeryci, zamiast zaufać mnie i zdac sie na mnie, zaczeli mnie traktować jak niesforne i niedorozwiniete dziecko, nie mozna dopuscic, zeby wyszlo domu, bo przyniesie wirusa.
Do tej pory kazde moje wyjście z domu (pracuję już normalnie) kończy się od progu awanturą. Dlaczego na ulicy nie mialam maski (na ulicy!), czy na pewno zdezynfekowałam telefon, odpytywanie, z iloma osobami miałam kontakt, kiedy uslysza moja rozmowe przez telefon z kolezanka - dlaczego się umawiamy, oni nie umawiają się z nikim i żyją. Nie kupują dla siebie żadnych owoców sezonowych typu truskawki czy czereśnie, bo nie można ich zdezynfekować (wszystko trzymaja w kwarantannie). Moja matka płacze, że już nigdy nigdzie nie pojedzie. Kiedy do niej coś mówię, oddala sie, bo mówiąc pluję dookola i ona bedzie chora.
Jestem juz tym tak strasznie zmeczona. Nie mam sobie absolutnie nic do zarzucenia. Wszystko dezynfekuje, unikam tloku, ale niestety nie mam samochodu i jestem sakazana na transport publiczny. Spotykam sie z niewieloma ludzmi, na dworze, nie bylam jeszcze ani w kinie, ani restauracji...
To sie nie skonczy.
Moi rodzice nie maja zadnych chorób. Po prostu są 65+.

Envoyé de mon SM-A705FN en utilisant Tapatalk
Starsi ludzie mogą mieć taką mentalność. Po za tym za dużo telewizji, a tym bardziej wiodącej tv jaką jest TVPISland jak ja to mawiam. Oglądają tv i wierzą w każde słowo, które w tym kartonie pada. Manipulacja i obłuda, a ludzie łykają jak młode pelikany i mam na myśli bardziej starszych ludzi. Po za tym co mają starsi ludzie robić? Jedyna ich rozrywką to zazwyczaj jest telewizja. Większość starszych osób, która ma niskie emerytury czy jest na rencie - nie stać na rozgrywki po za domem, jakieś zajęcia dla seniorów (a nawet jeśli są bezpłatne, ludzie zazwyczaj są leniwi) więc oglądają tv gdy ogarną zakupy, obiad, lekarzy etc. Taka prawda. Pokuszę się o stwierdzenie, że większość osób starszych wierzy w covid-19. Dla mnie to obrzydliwa propaganda, manipulacja i pranie mózgów. W ogóle większość ludzi w to wierzy, że koronawirus istnieje, a podobno istniał od zawsze tylko po prostu był to szczep jakiejś tam grypy. Wg mnie mamy po prostu kryzys gospodarczy przez który podobno 1 milion ludzi w Polsce straciło pracę (jak nie więcej) (nie czytałam aktualnych danych GUS-u, tylko artykuły na necie, które też trzeba dobrze weryfikować i sprawdzać bo często wprowadzają w błąd, albo mają na celu manipulować odbiorcą) (oczywiście na początku marca gdy "to coś" pojawiło się w kraju było powiedziane, że to "jakiś tam wirus"). Ostatnio spotkałam się że znajomą, która bodajże w tym roku będzie miała 40stkę i zrozumiała temat. Bardzo dobrze się w tym temacie poruszałyśmy, rozumiałyśmy i byłyśmy zgodne. To jest manipulacja. Wg znajomej koronawirus istniał od zawsze tylko jakby był pod postacią czegoś innego. Ci ludzie równie dobrze mogą umierać na choroby współistniejące, choroby serca, zawały, a powie się, że to koronawirus.

Tak samo jest w Polsce z ofiarami wypadków na drogach. Nie dość, że mamy najgorsze drogi w Europie to ofiar samobójstw w Polsce jest więcej niż właśnie ofiar wypadków drogowych. No ale tego też nikt w Polskiej telewizji nie powie (niezależnie czy jest to telewizja publiczna czy komercyjna) bo niewiedza jest najlepsza wg nich. Po za tym jedyną "słuszna drogą" jest szeroko rozumiana manipulacja i robienie ludziom wody z mózgu. Wiadomo, że łatwiej manipulować jednostką, aniżeli stadem.

Jak już jesteśmy przy temacie to...

Ze znajomą poruszyłam również temat nowego porządku świata i rozumiem, że dla kogoś teorie spiskowe są mocno nie halo, ludzie w nie nie wierzą czy nie muszą w nie wierzyć i mają do tego prawo, jednak wg mnie nie można mieć tak do końca oczu zamkniętych, a uszu zasłoniętych, aby niczego nie widzieć i nie słyszeć bo nic nie jest nieskończone wg mnie.

Bo to tak samo gdybym powiedziała, że wierzę w ufo to jestem pewna, że większość osób by mnie zwyczajnie wyśmiała. I mieli by do tego prawo, wyśmiać, zareagować wybuchem śmiechu. Tak zareagować.

Zaczęłam oglądać na YouTube filmiki (jeszcze nie skończyłam) Janet Ossebaard nt. tego świata, Nowego Porządku Świata, polityków, w tym Trumpa czy Clintonów (porusza też temat covid-19) itd i myślę, że kobieta może mieć trochę racji. Nie wiem skąd bierze informacje, ale sprawdziłam na przykład to czy ta kobieta istnieje (bo równie dobrze to mógłby być fejk) i faktycznie istnieje osoba o takim nazwisku i jest nią ta kobieta. Dziwię się, że ona jeszcze żyje mając takie informacje. Nie każdy wierzy w teorie spiskowe i nie musi w nie wierzyć oczywiście (niektórzy mogą uznać, że to bullshit i ok), no bo jak to brzmi jak ktoś powie, że wierzy? Myślę, że społeczeństwo, drugi człowiek nie potraktuje tego kogoś poważnie. Ale uważam, że należy mieć oczy dookoła głowy i nie należy zamykać się na jedno mając bardzo zawężony tok myślenia i klapki na oczach.

Obecnie ludzie nie zastanawiają się jak skończy się ten świat bo ich to nie interesuje, woli się instagrama, wszelkie media społecznościowe, liczą się lajki. Mamy teraz konsumpcjonizm, materializm, pęd etc. Może kiedyś zgaśnie zwyczajnie słońce (w końcu energia słoneczna kiedyś też się skończy) i skończy się ten świat, będzie ciemność. A może jakaś grupa ludzi zrzuci na ziemię bombę i też nic już nie będzie, żadnej istoty żywej, danej rzeczy, niczego.

Kiedyś była świńska grupa, ptasia grypa etc. i to mogły być jakieś szczepy innych odmian grypy. Po prostu rządzący i politycy (a wg mnie oni wywołali kryzys) sprowadzili kołowrotek strachu wśród ludzi i to co było na początku marca czy nawet pod koniec sprawiło, że ludziom zaczęło się w głowach przewracać.

Najwyższy czas się wyprowadzić. Jak masz 30stkę czy dobiegasz do niej, pomyśl o wyprowadzce. Żyjesz na swoim, na swoich zasadach i nie musisz słuchać czegoś z czym na przykład byś się nie zgadzała. Jeśli nie stać Cię nie mieszkanie to choćby na początek jakoś pokój, akademik, cokolwiek. Nie rozumiem co tam jeszcze robisz. Nie słuchasz kazań, dbasz sama o siebie. Rodzice robią co chcą, oglądają co chcą, wypowiadają się jak chcą i wierzą w co chcą. Nawet jeśli to kłamstwo, oni w coś uwierzyć muszą. Mentalności innych ludzi nie zmienisz. Choćbyś chciała.
__________________
1. Lepiej być nielubianą za to, kim jesteś niż być kochaną za to kim nie jesteś.
2. Ludzie nie rodzą się dobrzy albo źli. Rodzą się z pewnymi skłonnościami, ale liczy się sposób, w jaki żyją. I to, jakich ludzi poznają.

Edytowane przez MsN
Czas edycji: 2020-07-14 o 21:53
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-03, 18:41   #12
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady.

Cytat:
Napisane przez Milagros_90 Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy to prawda, bo usłyszałam to od kogoś na zasadzie powtarzanej informacji (nie patrzyłam u żadnego źródła), ale ponoć ze statystyk wynika, że wyborcy-seniorzy poszli 28 czerwca do urn mniej licznie, niż w wyborach parlamentarnych w październiku. Może to być wina wirusa i strachu, jak choćby u rodziców Autorki tego wątku. A wiadomo, że to jest elektorat PiSu, więc potrzebna jest mobilizacja do udziału w II turze. Więc się zaczęło przekonywanie tego elektoratu, że nie ma się czego bać, wirus w lecie odpuszcza, nie jest groźny, epidemia nie jest groźna, chodźmy 12 lipca na wybory, nic nam nie grozi
Wcale by mnie to nie zdziwiło, że takie hasełka są rzucane oczywiście w pisowskiej telewizji (głównymi odbiorcami przecież są seniorzy), jak i to, że w drugiej turze pobiegną na wybory.. Do czego ten świat zmierza, tak dać sobą manipulować.. Wydawałoby się, że ludzie starej daty mają w sobie taką mądrość, a jednak z drugiej strony tak łatwo nimi manipulować, a bo pomagają rodzinom z dziećmi, obiecują 13 i 14 emerytury, itp. Dlaczego nikt nie zastanowi się z czego te pieniążki uzyskują tak na prawdę i skąd ten cały budżet państwa się bierze.. W tym kraju to już chyba nigdy nie będzie lepiej, jeno gorzej.
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 20:18   #13
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady.

Cytat:
Napisane przez MsN Pokaż wiadomość
Tak samo jest w Polsce z ofiarami wypadków na drogach. Nie dość, że mamy najgorsze drogi w Europie to ofiar samobójstw w Polsce jest więcej niż właśnie ofiar wypadków drogowych. No ale tego też nikt w Polskiej telewizji nie powie (niezależnie czy jest to telewizja publiczna czy komercyjna) bo niewiedza jest najlepsza wg nich. Po za tym jedyną "słuszna drogą" jest szeroko rozumiana manipulacja i robienie ludziom wody z mózgu. Wiadomo, że łatwiej manipulować jednostką, aniżeli stadem.

Jak już jesteśmy przy temacie to...

Ze znajomą poruszyłam również temat nowego porządku świata i rozumiem, że dla kogoś teorie spiskowe są mocno nie halo, ludzie w nie nie wierzą czy nie muszą w nie wierzyć i mają do tego prawo, jednak wg mnie nie można mieć tak do końca oczu zamkniętych, a uszu zasłoniętych, aby niczego nie widzieć i nie słyszeć bo nic nie jest nieskończone wg mnie.

Bo to tak samo gdybym powiedziała, że wierzę w ufo to jestem pewna, że większość osób by mnie zwyczajnie wyśmiała. I mieli by do tego prawo, wyśmiać, zareagować wybuchem śmiechu. Tak zareagować.

Zaczęłam oglądać na YouTube filmiki (jeszcze nie skończyłam) Janet Ossebaard nt. tego świata, Nowego Porządku Świata, polityków, w tym Trumpa czy Clintonów (porusza też temat covid-19) itd i myślę, że kobieta może mieć trochę racji. Nie wiem skąd bierze informacje, ale sprawdziłam na przykład to czy ta kobieta istnieje (bo równie dobrze to mógłby być fejk) i faktycznie istnieje osoba o takim nazwisku i jest nią ta kobieta. Dziwię się, że ona jeszcze żyje mając takie informacje. Nie każdy wierzy w teorie spiskowe i nie musi w nie wierzyć oczywiście (niektórzy mogą uznać, że to bullshit i ok), no bo jak to brzmi jak ktoś powie, że wierzy? Myślę, że społeczeństwo, drugi człowiek nie potraktuje tego kogoś poważnie. Ale uważam, że należy mieć oczy dookoła głowy i nie należy zamykać się na jedno mając bardzo zawężony tok myślenia i klapki na oczach.

Zdecydowanie nie mamy najgorszych dróg w Europie.
Jaki związek z koronawirusem ma niby stosunek samobójstw do ofiar wypadków samochodowych?



Nie ma żadnego przekonującego argumentu na to, że odwiedzają nas kosmici. Wręcz przeciwnie.


Aż sobie obejrzałam pierwszą część. Przecież to jest w zdecydowanej większości stek bzdur, jak można w to wierzyć?
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 07:15   #14
Voytkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 451
Dot.: Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady.

Cytat:
Napisane przez MsN Pokaż wiadomość
Starsi ludzie mogą mieć taką mentalność. Po za tym za dużo telewizji, a tym bardziej wiodącej tv jaką jest TVPISland jak ja to mawiam. Oglądają tv i wierzą w każde słowo, które w tym kartonie pada. Manipulacja i obłuda, a ludzie łykają jak młode pelikany i mam na myśli bardziej starszych ludzi. Po za tym co mają starsi ludzie robić? Jedyna ich rozrywką to zazwyczaj jest telewizja. Większość starszych osób, która ma niskie emerytury czy jest na rencie - nie stać na rozgrywki po za domem, jakieś zajęcia dla seniorów (a nawet jeśli są bezpłatne, ludzie zazwyczaj są leniwi) więc oglądają tv gdy ogarną zakupy, obiad, lekarzy etc. Taka prawda. Pokuszę się o stwierdzenie, że większość osób starszych wierzy w covid-19. Dla mnie to obrzydliwa propaganda, manipulacja i pranie mózgów. W ogóle większość ludzi w to wierzy, że koronawirus istnieje, a podobno istniał od zawsze tylko po prostu był to szczep jakiejś tam grypy. Wg mnie mamy po prostu kryzys gospodarczy przez który podobno 1 milion ludzi w Polsce straciło pracę (jak nie więcej) (nie czytałam aktualnych danych GUS-u, tylko artykuły na necie, które też trzeba dobrze weryfikować i sprawdzać bo często wprowadzają w błąd, albo mają na celu manipulować odbiorcą) (oczywiście na początku marca gdy "to coś" pojawiło się w kraju było powiedziane, że to "jakiś tam wirus"). Ostatnio spotkałam się że znajomą, która bodajże w tym roku będzie miała 40stkę i zrozumiała temat. Bardzo dobrze się w tym temacie poruszałyśmy, rozumiałyśmy i byłyśmy zgodne. To jest manipulacja. Wg znajomej koronawirus istniał od zawsze tylko jakby był pod postacią czegoś innego. Ci ludzie równie dobrze mogą umierać na choroby współistniejące, choroby serca, zawały, a powie się, że to koronawirus.

Tak samo jest w Polsce z ofiarami wypadków na drogach. Nie dość, że mamy najgorsze drogi w Europie to ofiar samobójstw w Polsce jest więcej niż właśnie ofiar wypadków drogowych. No ale tego też nikt w Polskiej telewizji nie powie (niezależnie czy jest to telewizja publiczna czy komercyjna) bo niewiedza jest najlepsza wg nich. Po za tym jedyną "słuszna drogą" jest szeroko rozumiana manipulacja i robienie ludziom wody z mózgu. Wiadomo, że łatwiej manipulować jednostką, aniżeli stadem.

Jak już jesteśmy przy temacie to...

Ze znajomą poruszyłam również temat nowego porządku świata i rozumiem, że dla kogoś teorie spiskowe są mocno nie halo, ludzie w nie nie wierzą czy nie muszą w nie wierzyć i mają do tego prawo, jednak wg mnie nie można mieć tak do końca oczu zamkniętych, a uszu zasłoniętych, aby niczego nie widzieć i nie słyszeć bo nic nie jest nieskończone wg mnie.

Bo to tak samo gdybym powiedziała, że wierzę w ufo to jestem pewna, że większość osób by mnie zwyczajnie wyśmiała. I mieli by do tego prawo, wyśmiać, zareagować wybuchem śmiechu. Tak zareagować.

Zaczęłam oglądać na YouTube filmiki (jeszcze nie skończyłam) Janet Ossebaard nt. tego świata, Nowego Porządku Świata, polityków, w tym Trumpa czy Clintonów (porusza też temat covid-19) itd i myślę, że kobieta może mieć trochę racji. Nie wiem skąd bierze informacje, ale sprawdziłam na przykład to czy ta kobieta istnieje (bo równie dobrze to mógłby być fejk) i faktycznie istnieje osoba o takim nazwisku i jest nią ta kobieta. Dziwię się, że ona jeszcze żyje mając takie informacje. Nie każdy wierzy w teorie spiskowe i nie musi w nie wierzyć oczywiście (niektórzy mogą uznać, że to bullshit i ok), no bo jak to brzmi jak ktoś powie, że wierzy? Myślę, że społeczeństwo, drugi człowiek nie potraktuje tego kogoś poważnie. Ale uważam, że należy mieć oczy dookoła głowy i nie należy zamykać się na jedno mając bardzo zawężony tok myślenia i klapki na oczach.

Obecnie ludzie nie zastanawiają się jak skończy się ten świat bo ich to nie interesuje, woli się instagrama, wszelkie media społecznościowe, liczą się lajki. Mamy teraz konsumpcjonizm, materializm, pęd etc. Może kiedyś zgaśnie zwyczajnie słońce (w końcu energia słoneczna kiedyś też się skończy) i skończy się ten świat, będzie ciemność. A może jakaś grupa ludzi zrzuci na ziemię bombę i też nic już nie będzie, żadnej istoty żywej, danej rzeczy, niczego.

Kiedyś była świńska grupa, ptasia grypa etc. i to mogły być jakieś szczepy innych odmian grypy. Po prostu rządzący i politycy (a wg mnie oni wywołali kryzys) sprowadzili kołowrotek strachu wśród ludzi i to co było na początku marca czy nawet pod koniec sprawiło, że ludziom zaczęło się w głowach przewracać.

Najwyższy czas się wyprowadzić. Jak masz 30stkę czy dobiegasz do niej, pomyśl o wyprowadzce. Żyjesz na swoim, na swoich zasadach i nie musisz słuchać czegoś z czym na przykład byś się nie zgadzała. Jeksi nie stać Cię nie mieszkanie to choćby na początek jakoś pokój, akademik, cokolwiek. Nie rozumiem co tam jeszcze robisz. Nie słuchasz kazań, dbasz sama o siebie. Rodzice robią co chcą, oglądają co chcą, wypowiadają się jak chcą i wierzą w co chcą. Nawet jeśli to kłamstwo, oni w coś uwierzyć muszą. Mentalności innych ludzi nie zmienisz. Choćbyś chciała.

Koronawirus to koronawirus a wirus grypy to wirus grypy .No ale rozumiem ze znajoma badania przeprowadziła i do takich wniosków doszła .Odlatujesz tak samo jak rodzice autorki tylko w drugą stronę.
Autorko albo musisz to przetrwać albo się wyprowadzisz ,innego wyjścia nie ma . Chyba ze faktycznie tv trochę z wirusem odpuści ,zajmą się innymi tematami to i rodzice odpuszcza .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Voytkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 07:29   #15
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady.

Cytat:
Napisane przez uska89 Pokaż wiadomość
Po prostu są 65+.
To też nie to.
Czytałam, że seniorzy właśnie najmniej chętnie stosują się do tych wszystkich koronawirusowych obostrzeń.

Widzę też po moich rodzicach - ojciec 65 +, mama też prawie. I oni żyją normalnie (poza tym, że oboje jeszcze pracują), jeżdżą nad morze, nad jezioro (teraz), normalnie robią zakupy. Maski noszą, ręce dezynfekują itd., ale generalnie chojraczą.


Twoi rodzice po prostu histeryjzują, przeginają w drugą stronę. Taki charakter pewnie, wiek nie ma nic do rzeczy. Albo najmniej z tego wszystkiego.
Współczuję Ci terroru, ale chyba nic na to nie da się poradzić Może z czasem przywykną, trochę wyluzują.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 07:56   #16
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady.

Współczuje, ja też już ledwo wytrzymuje histerię ojca na punkcie koronoświrusa. Jedyne wyjście to wyprowadzka.

Edytowane przez ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Czas edycji: 2020-07-04 o 07:57
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 09:55   #17
mariola_rudakowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 289
Dot.: Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady.

Moja mama 70+ to nie,ale już jej o 6 lat młodsza bratowa,to szaleje na całego.Przynajmniej do niedawna tak było.Teraz nie wiem,bo dawno jej nie widziałam. Nawet jakby jej syn i córka powiedzieli że zagrożenia nie ma wcale,to i tak nie uwierzyłaby.Taka mentalność.Niestety.
__________________
Bywam zgryźliwa.Szybko mi przechodzi
mariola_rudakowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 09:59   #18
uska89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 234
Dot.: Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady.

Chyba faktycznie będę musiała zmienić plany i iśc na wynajete. Nawet nie chce myslec o awanturach, które wybuchna z tej okazji.
Nie moge przeciez w tej sytuacji nawet pojechac gdziekolwiek, chocby na 1 dzien urlopu. Bo moja chęc wyjazdu = chec ich zamordowania. Nie przesadzam, slysze to na codzień...
Po moim powrocie z pracy mama mowi do mnie z wyrzutem, ze boli ją gardlo. Tak jakbym miała cos z tym wspolnego. Na poczatku gdy wracałam do pracy, chcieli mnie przekonac, zebym zlozyla wypowiedzenie, bo nie moge ich narazac.
A co do telewizji, to faktycznie ogladają ją pasjami, choć akurat niestety to co mowi premier o koronawirusie nie dociera zupelnie.

Envoyé de mon SM-A705FN en utilisant Tapatalk
uska89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 10:10   #19
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady.

Cytat:
Napisane przez uska89 Pokaż wiadomość
Chyba faktycznie będę musiała zmienić plany i iśc na wynajete. Nawet nie chce myslec o awanturach, które wybuchna z tej okazji.
Nie moge przeciez w tej sytuacji nawet pojechac gdziekolwiek, chocby na 1 dzien urlopu. Bo moja chęc wyjazdu = chec ich zamordowania. Nie przesadzam, slysze to na codzień...
Po moim powrocie z pracy mama mowi do mnie z wyrzutem, ze boli ją gardlo. Tak jakbym miała cos z tym wspolnego. Na poczatku gdy wracałam do pracy, chcieli mnie przekonac, zebym zlozyla wypowiedzenie, bo nie moge ich narazac.
A co do telewizji, to faktycznie ogladają ją pasjami, choć akurat niestety to co mowi premier o koronawirusie nie dociera zupelnie.

Envoyé de mon SM-A705FN en utilisant Tapatalk
To jest juz chore. Ratuj sie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-04, 11:04   #20
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 439
Dot.: Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady.

.

Edytowane przez 567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Czas edycji: 2020-10-14 o 16:02
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 11:09   #21
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
No tak!
Mirawiecki powiedział, że epidemia jest w istocie, wirus nie jest już niebezpieczny, idzie lato a w lato nie ma wirusa
No i najważniejsze- żeby iść na wybory

https://youtu.be/yqMjKZdOqyA

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jest wogóle fuck logic. Na niecałe 100 przypadków w marcu zamknęli wszystko jak leci, a w maju na prawie 20 tysiecy zaczeli otwierać. Idąc tą logiką to trzeba było niczego nie zamykać, tylko nakazać od początku nosić maseczki czy przyłbice.
A co do rodziców to proponuje jak najszybciej się wyprowadzić. Jak nie dasz rady autorko teraz z tym kredytem to przynajmniej wynajmij pokój...

Edytowane przez ANKA54321
Czas edycji: 2020-07-04 o 11:10
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 12:09   #22
janapalona
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 181
Dot.: Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady.

Cytat:
Napisane przez uska89 Pokaż wiadomość
Nie moge przeciez w tej sytuacji nawet pojechac gdziekolwiek, chocby na 1 dzien urlopu.
Oczywiście, że możesz. Na własne życzenie się więzisz.
janapalona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 14:10   #23
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady.

Cytat:
Napisane przez uska89 Pokaż wiadomość
Niestety nienajlepszy bo muszę jeszcze poczekać kilka miesięcy, zanim będę mogła wziac kredyt. Myślałam o swoim mieszkaniu i taki byl plan.

Envoyé de mon SM-A705FN en utilisant Tapatalk
Jak to tylko kilka miesiecy, a potem naprawde mozesz kupic wlasne mieszkanie, to ja bym chyba radzila poczekac. Wynajem moze zniweczyc Twoje plany. No chyba, ze juz szanse na zakup sa nierealne.

Cytat:
Napisane przez uska89 Pokaż wiadomość
Na poczatku gdy wracałam do pracy, chcieli mnie przekonac, zebym zlozyla wypowiedzenie, bo nie moge ich narazac.
A to chociaz bylo zwiazane z tym, ze chca Cie utrzymywac, dostaniesz od nich jakas kase? Czy mialas rzucic prace i biedowac z nimi?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 15:22   #24
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady.

Odloczyc tv majstra nie wezwa bo wirus

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 15:45   #25
uska89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 234
Dot.: Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Jak to tylko kilka miesiecy, a potem naprawde mozesz kupic wlasne mieszkanie, to ja bym chyba radzila poczekac. Wynajem moze zniweczyc Twoje plany. No chyba, ze juz szanse na zakup sa nierealne.





A to chociaz bylo zwiazane z tym, ze chca Cie utrzymywac, dostaniesz od nich jakas kase? Czy mialas rzucic prace i biedowac z nimi?
No i właśnie o to chodzi, że może zniweczyć. Szanse na zakup są jak najbardziej, ale po nowym roku.
Dlatego pytam, jak zyc tu, teraz, dzisiaj, w tym tygodniu...
Ich zdaniem powinnam sie postawic i zazadac kontynuacji pracy zdalnej, skoro to bylo możliwe w marcu i kwietniu. Codzienne uswiadamiaja mnie, ile nowych przypadków, ile osob zmarlo i ze sytuacja jest coraz gorsza.
Oczywiście, ja sobie moge miec za nic te obsejse i robic co mi sie zywnie podoba. Na zakupy, do kina... ale ta obsesja sprawia, ze nic nie daje mi juz zadnej przyjemnosci, bo to tak, jak bym robila im na zlosc. Trudno o tym nie myslec, jakie beda wymowki, placze. Sama stracilam juz swobode w zachowaniu poza domem, reaguje nerwowo na ludzi, ktorzy sie zanadto zblizaja.
Wszyscy moi znajomi zyja normalnie. Juz nie mówię nawet o tym ze chcialabym poznać kogos nowego.

Edytowane przez uska89
Czas edycji: 2020-07-04 o 16:22
uska89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 16:33   #26
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady.

A Twoi rodzice wiedza, ze chcesz kupic mieszkanie? Popieraja ten pomysl? Chca Ci pomoc? Czy wrecz przeciwnie, na sile zatrzymac? Albo jeszcze inaczej - chca sie Ciebie pozbyc i wszystko im jedno jak sobie bedziesz radzic?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 16:42   #27
Cukier_Puder_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 381
Dot.: Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady.

Ja się wyłamię, ale mnie to nie dziwi. Dla nich to może być realne zagrożenie, młodzi ludzie mogą sobie lekceważyć, bo i tak nic im się nie stanie. Natomiast jak ktoś jest starszy to serio musi uważać. Ja np. dalej noszę maseczkę wszędzie gdzie jestem poza domem, mimo że nie mieszkam z nikim starszym.

Skoro ciebie to męczy, to się po prostu wyprowadź, skoro piszesz, że od dawna masz taki plan, który prawie doszedł do skutku.

Imho dobrze, że masz rodziców, którzy są przezorni, lepsze to niż by mieli wierzyć w jakieś teorie, że maseczka wzmaga ryzyko zakażenia albo że w Starbucksie nie można się zarazić.
Cukier_Puder_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 16:47   #28
uska89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 234
Dot.: Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
A Twoi rodzice wiedza, ze chcesz kupic mieszkanie? Popieraja ten pomysl? Chca Ci pomoc? Czy wrecz przeciwnie, na sile zatrzymac? Albo jeszcze inaczej - chca sie Ciebie pozbyc i wszystko im jedno jak sobie bedziesz radzic?
Oczywiście że nie popierają. Chyba w ogole nie przyjmuja tego do wiadomosci, nie wiem nawet. Wesprzeć nie wesprą, bo nie mają z czego, więc jeśli wydam, to moje własne prywatne oszczednosci. Ale nie mam o to pretensji - moglam sobie oszczedzic, mieszkajac tutaj. Tylko ze za cene wolnosci i swobody.
To taki typ - histeryczny, bojazliwy, ze wszystkiego robiacy problemy o kosmicznych rozmiarach.
No niestety, mialam wsparcie tylko w ''edukacji'', a pod wszelkie moje przejawy samodzielnosci i odrebnosci zyciowej rzuca sie klody. Troche przywyklam, ale nic mnie tak nie sparalizowalo jak ten koronawirus, bo odcial mnie od mojego srodowiska - zwykle bylam poza domem od 7 do 22. I nie, nie imprezowalam, po prostu ja normalnie bardzo duzo pracuje. Teraz wszystko sie zmienilo.

Edytowane przez uska89
Czas edycji: 2020-07-04 o 16:57
uska89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 17:22   #29
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady.

Cytat:
Napisane przez Cukier_Puder_ Pokaż wiadomość
Imho dobrze, że masz rodziców, którzy są przezorni, lepsze to niż by mieli wierzyć w jakieś teorie, że maseczka wzmaga ryzyko zakażenia albo że w Starbucksie nie można się zarazić.
Zakażenia samym koronawirusem nie, ale przez dłuższe noszenie maseczek, nie wymieniając filtrów, albo stricte samych maseczek, można sobie tylko zaszkodzić niż pomóc (w taki upał to już w ogóle..). Maseczki owszem, wiele dają, ale osobom, które są już zarażone - dzięki nim, wirus nie rozprzestrzenia się z taką łatwością. Także sam fakt noszenia maseczek przez osoby zdrowe jest dla mnie nieco poroniony. Przez to nabawiłam się tylko odparzeń na cerze i trądziku, którego nigdy nie miałam.
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 18:54   #30
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Obsesja starszych rodziców na punkcie koronawirusa. Nie daję już rady.

Ale tak analizujac racjonalnie. Przypusmy, ze odchodzisz z pracy, konczy sie Twoja pensja, koncza sie oszczednosci i wtedy oni maja kase by Cie utrzymac? Zadalas to pytanie matce z czego bedziesz zyc? Czy ona nie wychodzi myslami tak daleko? A jakby ich zabraklo, to z czego wtedy bedziesz zyc bez pracy?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-08 12:47:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:42.