Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-06, 12:51   #1741
olivvuska
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 685
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Za tydzień będzie dwa miesiące zażywania Tetry. I ogólnie widać poprawę, na pewno coś zaczyna działać. Na policzku jest jeszcze jedna gulka co nie pokoi, na nosie pare zaskórników i tyle. Prawie tyle! Bo czoło stale nie daje o sobie zapomnieć, co chwile coś nowego wyskakuje, może nie jakieś takie straszne gule, ale i tak jest to widoczne. Ciekawi mnie, czy to przejdzie.
olivvuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 13:46   #1742
Flake
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 14
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

A ja dziś wróciłem od lekarza i... Powiedział że kończymy z tetralysalem, ponieważ przez miesiąc nie ma efektów, są tylko gorsze zaczerwienienia.
No cóż, mam nadzieje że Wam ten lek pomoże.
Flake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 09:29   #1743
papewa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: ***z bajkowej krainy***
Wiadomości: 125
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Właśnie wróciłam od Pani dermatolog przepisała mi dużo leków: Tetralysal, Epiduo, jakieś Mehonizadol(nie mogę rozczytać dokładniej), wit PP, i jakiś Cynk nazwy też rozczytać nie mogę. Mam nadzieję, że to pomoże. Moim problemem są zaskórniki bo pryszczy aż tyle to nie mam. Muszę wziąć się w garść!
__________________
180 cm
73 kg->72->71->70->69->68->67->66->65kg

27.10.2009 - [*] w sercu moim na zawsze.
papewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 12:54   #1744
mattix160
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 12
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Witajcie ja biorę juz tetre 2 miesiące ii nie jest tak sobie to wyobrazałem dodatkowo biorę duac ance zel, jak myślicie kiedy moga przyjsc efekty ? Pozdrawiam
mattix160 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 21:46   #1745
tastemycherries
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 60
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

u mnie przedwczoraj minęło 6 tygodni od zażywania Tetry.. i od paru dni nastąpił przełom! nic nowego prawie nie wyskakuje,tylko zaczerwienia,wszystko ładnie przysuszone jestem dobrej myśli,ale nie będę zapeszać,ale mam nadzieję,że już będzie tylko lepiej.. dodatkowo stosuję do przemywania coś z ..borem bodajże i taką białą 'papkę' robioną,która super przysusza i widzę,że to też mi pomaga i Davercin
__________________
“A może potrzebuje pani trochę ciepła, bo czuję, że centralne nie działa."

tastemycherries jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 08:36   #1746
olivvuska
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 685
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

papewa trzymam kciuki!

mattix160
ja właśnie zażywam 2 miesiące i efekty zobaczyłam dopiero gdzieś teraz, od ostatnich paru dni prawie nic nowego nie wyskakuje, powolutku wszystko się fajnie goi Więc zasady nie ma, ale jeśli załóżmy, że minie trzeci miesiąc i żadnej poprawy nie będzie to zgłoś to dermatologowi, tak przynajmniej uważam, bo wydaje mi się, że do tej pory już efekty powinny być widoczne.

tastemycherries to super, że przełom nastąpił tak szybko, mam nadzieję, że teraz już będzie tylko lepiej
olivvuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 22:51   #1747
mattix160
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 12
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez olivvuska Pokaż wiadomość
papewa trzymam kciuki!

mattix160
ja właśnie zażywam 2 miesiące i efekty zobaczyłam dopiero gdzieś teraz, od ostatnich paru dni prawie nic nowego nie wyskakuje, powolutku wszystko się fajnie goi Więc zasady nie ma, ale jeśli załóżmy, że minie trzeci miesiąc i żadnej poprawy nie będzie to zgłoś to dermatologowi, tak przynajmniej uważam, bo wydaje mi się, że do tej pory już efekty powinny być widoczne.

tastemycherries to super, że przełom nastąpił tak szybko, mam nadzieję, że teraz już będzie tylko lepiej

dziękuje za słowa otuchy ulżyło mi troszkę
mattix160 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-10, 12:06   #1748
polipeptyd
Przyczajenie
 
Avatar polipeptyd
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 29
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Dzięki za słowa otuchy Byłam dziś u dermy. U mnie mija właśnie drugi miesiąc stosowania Tetralysalu. Derma orzekła, że duże podskórne guzy mogły wiązać się z okresem. Niedawno też dostałam wysypu na żuchwie, pokazałam to dziś dermie. Zadecydowała, że absolutnie nie przerywa kuracji Tetrą i dołożyła mi Metronidazol w tabletkach na 1o dni do stosowania łącznie z Tetrą. Do tego zamieniła też Duac żel na Eupido żel. Nadal stosuję Akneroxid na plecy, ale co 2 dzień, bo wysusza. Derma dziś stwierdziła, że mogę nawet co 3 dzień. Akneroxid to rewelacja! Od dłuższego czasu mam plecy gładziutkie, pozostały jedynie przebarwienia. Przez 1 miesiąc nic mi nie wyskoczyło, a teraz na zmianę lepiej i gorzej. Dumna jestem za to z brody, gładka, czysta, piękna. Od dłuższego czasu żadnego prychola tam nie ujrzałam;-) No nic, zobaczymy, co będzie dalej się działo.
Trzymam kciuki za Was i siebie dziołchy
polipeptyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 16:09   #1749
tastemycherries
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 60
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez olivvuska Pokaż wiadomość
papewa trzymam kciuki!

mattix160
ja właśnie zażywam 2 miesiące i efekty zobaczyłam dopiero gdzieś teraz, od ostatnich paru dni prawie nic nowego nie wyskakuje, powolutku wszystko się fajnie goi Więc zasady nie ma, ale jeśli załóżmy, że minie trzeci miesiąc i żadnej poprawy nie będzie to zgłoś to dermatologowi, tak przynajmniej uważam, bo wydaje mi się, że do tej pory już efekty powinny być widoczne.

tastemycherries to super, że przełom nastąpił tak szybko, mam nadzieję, że teraz już będzie tylko lepiej
dziękuję!
jednocześnie życzę Wam, Kobiety także poprawy!
olivvuska: a jak tam u Ciebie? bo z tego co czytałam, małymi kroczkami było widać postępy, jest już lepiej?
__________________
“A może potrzebuje pani trochę ciepła, bo czuję, że centralne nie działa."

tastemycherries jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 20:42   #1750
Idusia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 40
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Hej
Mam do Was pytanie ;D
Mianowicie- jestem obecnie pod opieką dermatologa, stosuję Tetralysal,a problem jest taki, że moja pani doktor poszła sobie na urlop, a ja zapomniałam się zgłosić na czas po recepty.
Czy w związku z tym lekarz rodzinny, pierwszego kontaktu, czy jak tam się go zwie może przepisać mi Tetralysal?
Idusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 20:48   #1751
ileana
Rozeznanie
 
Avatar ileana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 834
GG do ileana
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez Idusia Pokaż wiadomość
Hej
Mam do Was pytanie ;D
Mianowicie- jestem obecnie pod opieką dermatologa, stosuję Tetralysal,a problem jest taki, że moja pani doktor poszła sobie na urlop, a ja zapomniałam się zgłosić na czas po recepty.
Czy w związku z tym lekarz rodzinny, pierwszego kontaktu, czy jak tam się go zwie może przepisać mi Tetralysal?
pewnie, że może, ja właśnie też tak zrobiłam. jeszcze zależy od lekarza, ale jak wszystko mu wytłumaczysz, to żadnego problemu nie będzie...
__________________
wymianka ciuszkowa książkowa
wish lista książkowa
ileana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-10, 21:10   #1752
Idusia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 40
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez ileana Pokaż wiadomość
pewnie, że może, ja właśnie też tak zrobiłam. jeszcze zależy od lekarza, ale jak wszystko mu wytłumaczysz, to żadnego problemu nie będzie...

dzięki za odpowiedź...
mam nadzieję, że będę potrafiła wytłumaczyć lekarzowi o co chodzi
Idusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 09:07   #1753
olivvuska
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 685
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Właśnie w końcu, dopiero pod koniec drugiego miesiąca się wszystko uspokoiło. Tzn. nigdy nie miałam jakiś strasznych pryszczy, ale ja jestem taka, że wszystko w moim życiu musi być zapięte na ostatni guzik, więc i z cerą chciałabym aby było podobnie. A zawsze mnie denerwowało, że co parę dni coś nowego mi stale wyskakuje.

Zobaczymy co będzie dalej, mam nadzieje, że już wszystko dokładnie poznika, bo jeszcze na czole trochę małych zaskórników zostało, zwłaszcza na granicy jak się "kończy czoło, a zaczynają włosy".
olivvuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 20:39   #1754
Alex1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Witam.

Proszę o pomoc, przeczytałem tyle ile dałem rade tego tematu i mam kilka pytań.

Mam problem z twarzą i plecami. Prawie zawsze coś mi wyskoczy na twarzy czy szyi a już na pewno zawsze mam problem z plecami gdzie mam sporo krost.

Ostatnio zacząłem kuracje i dermatolog zaproponował mi jakiś lek niby najlepszy ale przy mojej wadze same lekarstwo wyszłoby kolo 2000 zł....

Na razie dostałem Tetralysal 2 tabletki dziennie przez 10 dni potem po 1 dziennie, rano Differin, wieczorem Clindacne i trzy razy dziennie trilac.
Co myślicie o takim mixie?

Mam wiecznie czerwona twarz (w sensie skora twarzy), oprócz tego czesto wyskakują mi krosty czy trądzik. Gorzej z plecami gdzie mam już pełno blizn.

Czy jest możliwość że to co mi przepisala dermatolog wyleczy mnie czy zawsze będę skazany na branie garści leków? Z tego co tu wyczytałem to po odstawieniu tetralysal`u wielu osobom krosty wracają. Czy jest wogole możliwość że ta kuracja mnie calkowicie wyleczy lub choć w znacznym stopniu zmniejszy ilość wyskakujących krost.
Czy jest coś co mógłbym brać na blizny które pozostały na mojej twarzy?
Dzięki za każdą odpowiedź
Alex1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 06:30   #1755
goska87
Zadomowienie
 
Avatar goska87
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Toruń/Skce
Wiadomości: 1 355
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez Alex1111 Pokaż wiadomość
Czy jest możliwość że to co mi przepisala dermatolog wyleczy mnie czy zawsze będę skazany na branie garści leków? Z tego co tu wyczytałem to po odstawieniu tetralysal`u wielu osobom krosty wracają. Czy jest wogole możliwość że ta kuracja mnie calkowicie wyleczy lub choć w znacznym stopniu zmniejszy ilość wyskakujących krost.
Czy jest coś co mógłbym brać na blizny które pozostały na mojej twarzy?
Dzięki za każdą odpowiedź
Ale spójrz na to, że wielu również nie wracają. Nie zakładaj od razu, że Ci nie pomoże. Mi pomógł. We wrześniu tamtego roku skończyłam kuracje. Dopóki nie spróbujesz nie będziesz wiedział.

Trzymam kciuki za udaną kurację
__________________
"Hard to find how I feel, especially when your smothering me.
Hard to find how I feel, please someone help me.
Hard to find how I feel, controlling me every step of the way."


13.09.2008r. --> Jestem posiadaczką prawa jazdy
goska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 10:24   #1756
olivvuska
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 685
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

No właśnie, musisz spróbować.

Dermatolog pewnie chciał Ci przepisać Izotek, skoro taka cena, ale ja bym się jednak nie zdecydowała tak jak Ty na tą kurację, może nawet nie z tego względu, że jest strasznie droga, ale skutki uboczne są o wiele bardziej szkodliwe niż po Tetralysalu. A o coś dobrego na blizny, to radzę zapytać w aptece, albo samego dermatologa.

Musisz uzbroić się w cierpliwość, o którą wiem, że strasznie ciężko gdy chce się szybkich efektów. Na pewno nie będziesz musiał do końca życia łykać leków, spokojnie. Na pocieszenie, powiem Ci, że zauważyłam, ale to takie moje osobiste odczucie, że i tak u facetów trądzik jakoś częściej mija z wiekiem, nie to co u Nas - kobiet, które czasem się męczą, meczą i raz jest lepiej, a raz gorzej.


Też trzymam za Ciebie kciuki.
olivvuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 20:25   #1757
Alex1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

ok poczekam, zobacze.

Dzieki
Alex1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 08:29   #1758
Maksiu87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Witam,

Dawno juz nie pisalem
Przypomne: Kuracje Tetralysalem zaczalem po raz pierwszy
ponad miesiac temu Dodatkowo używałem Differinu na twarz.
Musze przyznać, ze jest duza poprawa (puk puk w niemalowane)
Mam nadzieje, ze u Was tez jest znacznie lepiej
Chcialem sie tez podzielic z Wami moim "odkryciem"
Moze to znacie, ale jest taki lek niestety steryd (ale nie jest bardzo szkodliwy
bo jest stosowany miejscowo) o nazwie Locoid Crelo (na recepte)
i ma swietnie dzialanie, niesetety krotkotrwale.... Ale mozna go uzywac, gdy po prostu chcemy gdzies wyjsc do ludzi i musimy ladnie wygladac
Wystarczy posmarowac wieczorem a rano skora wyglada naprawde duuuuuuzo lepiej Mysle, ze warto sprobowac

pozdrawiam

Max
Maksiu87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 09:07   #1759
beatrise
Raczkowanie
 
Avatar beatrise
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 260
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ja właśnie wczoraj byłam u dermatologa. I do końca maja mam jeszcze Tetre brać 1 kap. dziennie, a już od przyszłego miesiąca zaczynam brać ostatnie opakowanie co 2 dzień
Czyli zapowiada się ostatnie 1,5 miesiąca mojej przygody z leczeniem JUPI
Potem jak skończą się leki mam jeszcze smarować twarz kremem rozex przez jakieś 3 miesiące i uważać na słoneczko ehhh
A jakoś we październiku będę mogła dopiero zabrać się za rozjaśnianie blizn po trądziku, peelingi chemiczne i tego typu sprawy
__________________
Łódź - 23.05.2013r - Allergan Natrelle 340
beatrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-15, 13:54   #1760
crawik15
Raczkowanie
 
Avatar crawik15
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Dokładnie to lewy,górny róg dużego pokoju :P
Wiadomości: 248
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Dzisiaj mija miesiąc odkąd zaczęłam brać Tetralysal
Nie chcę zapeszać ale efekty są naprawde zadowalające dekolt czyściutki,szyja tak samo,plecy powoli dochodzą do siebie no i twarz też lepsza teraz wyskoczyło mi kilka małych niespodzianek ale to z racji że mam okres, tak to generalnie postęp widać koniec kuracji przepisanej przez panią dermatolog przewidywany jest na 9 czerwca,zobaczymy jak dalej będą się sprawy miały
crawik15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 15:42   #1761
olivvuska
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 685
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

4 opakowania już za mną. Wróciłam od dermatologa, który powiedział, że przepisuje mi już ostatnie opakowanie.
Jestem zadowolona, ale z drugiej strony się boję! Mam nadzieję, że efekty się utrzymają i nie będę musiała lecieć do niego po następne opakowania Tetry.
Mówił, że nie widzi jakiś większych zmian, a z jakimiś zaskórnikami to Isotrexin ma sobie poradzić - taki żel mi przepisał. Zobaczymy, co to będzie, byłam przekonana, że chociaż jest lepiej to i tak jeszcze przynajmniej z miesiąc połykam, tak "profilaktycznie", a tu już prawie koniec.

Będę zdawała relację, co tam dalej u mnie.

Edytowane przez olivvuska
Czas edycji: 2010-05-17 o 16:05
olivvuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 18:58   #1762
taka Ona 20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 281
Dot.: czy to są skutki uboczne antybiotyków?

biorę antybiotyk Duomox 1 g 2 razy dziennie na własna rękę i czuję sie fatalnie słabo,boli mnie lewa nerka i mam zawroty głowy co to może być??
taka Ona 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 14:05   #1763
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: czy to są skutki uboczne antybiotyków?

Cytat:
Napisane przez taka Ona 20 Pokaż wiadomość
biorę antybiotyk Duomox 1 g 2 razy dziennie na własna rękę i czuję sie fatalnie słabo,boli mnie lewa nerka i mam zawroty głowy co to może być??
Nie wolno brać antybiotyków na własną rękę!

Przecież takim sposobem można sobie dokumentnie rozwalic nerki czy wątrobę. Może się w kolejkę do przeszczepu już zapisać

W ogóle jak najrzadziej powinno się je stosować.

Ludzka bezmyślność - bo inaczej się tego nie da nazwać - nieustannie mnie zadziwia.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 14:54   #1764
Dariaa
Raczkowanie
 
Avatar Dariaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 30
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

No dziewczyny ja dziś zjadłam ostatnią tabletke tetry. Koniec 5-miesięcznej kuracji ! Buzia podczas brania tetry była w świetnym stanie - to 1 specyfik, który mi tak naprawdę pomógł , nie na zasadzie - raz było lepiej raz gorzej. Z tetrą było idealnie! Niestety od miesiąca brałam coraz mniejsze dawki, 150mg/dzień, póżniej już co 2 dni. Niestety buzia się pogorszyła - choć nie jest tak źle, to jednak pogorszenie nastąpiło. A to dopiero miesiąc z tetrą z zmniejszoną dawką. W sumie boję się troche co będzie za 2/3 mies już bez tetry Stosuje dodatkowo Duac i Locacid. No ale może nie będzie tak źle! Ale w sumie to piszę w innej sprawie. Mianowicie odliczam sekundy do chwili kiedy pójdę na solarium i czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć po akim czasie od kuracji można się zacząć opalać? W innym wątku na ten temat spotkałam się tylko z jedną odpowiedzią - mianowicie, że po miesiącu. Ale wg mnie to zdecydowanie za długo. Wątpie aby tetra tak długo była w organiźmie... Pomóżcie, może ktoś już z was był na solarce po tetrze, ile odczekałyście??? Błagam o odpowiedź, bo nie chce narobić sobie bałaganu (przebrwienia itd)
Dariaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 07:48   #1765
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Też mi się wydaje że miesiąc.. ale ja też w sumie niedługo po kuracji tetrą i po 2 tygodniach od ostatniego zabiegu mikro wyszłam w ten weekend na słonko...(nie mogłam się oprzeć- taka piękna pogoda) Na twarz nałożyłam filtr 40 i póbowałam się zakrywać kapeluszem lub bluzeczką na głowę i wieczorem moja twarz była czerwona jak burak. Najgorzej było po umyciu twarzy żelem- szczypie i jest jeszcze barwiej czerwona. Teraz już jest ok ( tak miałam wczoraj) tzn twarz jest czerwonawa, ale jest już lepiej. Mam nadzieje, że nie nabawiłam się wczorajszym wyjściem na słonko jakiś przebarwień... A tak się starałam by sobie nic nie zrobić (krem z wysokim filtrem i takie tam).. miał ktoś podobne doświadczenia???
__________________
Wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=360376

metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 09:51   #1766
spoczko_loczko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 239
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

powiem tak dlatego, że jestem już po leczeniu tetrą to wiem jakie są efekty PO...skóra śliczna i w ogóle przez 1 miesiąc teraz po 3 miesiącach, gdzie miał już to być koniec mojego leczenia skóra wygląda dokładnie tak samo jak na początku i stwierdzam, że nie będę sobie marnować wątroby...
spoczko_loczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 11:27   #1767
Tomaan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 429
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

To najlepszy lek na świecie. Wyleczył mnie dwa razy. Koniecznie przy nim trzeba zażywać osłonę przeciwgrzybiczną.

Do tego leku stosuje się dla całkowitego wyleczenia, krem lub żel Differin.

Polecam!
Tomaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 16:29   #1768
olivvuska
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 685
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Widzę, że opinie się podzielone, wiadomo, jednemu pomoże, a drugiemu nie.

Ja jeszcze jedno opakowanie dostałam, żeby były praktycznie 3 miesiące zażywania ( 6 opakowań ). Zostało już mi 9 tabletek i koniec! Zaskórniki z czoła też już nawet zniknęły.

Wydaje mi się, że z tym opalaniem to też różnie u każdego bywa. Ostatnio mnie tu trochę nie było - powódź dała o sobie znać i też można powiedzieć, że z tym filtrem różnie było u mnie, ale na szczęście obyło się bez jakiś niepożądanych komplikacji.

Zobaczymy co to u mnie będzie, mam nadzieję, że stan skóry się nie pogorszy!
olivvuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 22:28   #1769
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

naprawde az przez miesiac nie mozna sie opalac?
jestem zalamana, moja dermatolog nic nie mowila na ten temat, tylko powiedziala, zebym przyszla na kontrole kolo lipca (czyli miesiac po ostatniej wizycie).. i dajac mi antybiotyk na 2 tygodnie, powiedziala 'zdazymy do lata'.. .
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 22:38   #1770
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Co do opalania i tetry to poparzenia słoneczne występują raczej przy zażywaniu dużych dawek. Tetralysal wykazuje działanie fotouczulające i fototoksyczne. Przy ekspozycji na promienie UV (nie tylko twarzy, ale i całego ciała) może dojść do powstania trwałego rumienia, przebarwień lub poparzeń. Często skutki widać dopiero po kilku latach.
To jest jak loteria - nie wiadomo komu się przytrafi. Ja wolę dmuchać na zimne.
Pozdrawiam.
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-17 23:30:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:43.