Zmiana śluzu po ciązy i urodzeniu dziecka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-15, 14:54   #1
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323

Zmiana śluzu po ciązy i urodzeniu dziecka


Jedenaście miesięcy temu urodziłam dziecko.Karmiłam piersią 8 miesięcy z tym że od poczatku 7 miesiąca synek zrezygnował z nocnego karmienia i zaczełam miesiączkować(regularnie) .Jedną ze zmian po porodzie( i po połogu) jest u mnie ilość i wygląd śluzu.Zauważyłam że ilość tego płodnego śluzu w fazie cyklu jest znacznie większa niż przed porodem. I mam wrażenie że wystepuje praktycznie przez wiekszą częśc cyklu-nie tylko w teoretycznie płodne dni.Dodam że byłam u lekarza i nie potrafił odpowiedzieć mi na to pytanie-stwierdził ze wszystko jest ok.Ale nie powiem że jest to super komfortowe...Czy ciąża i poród miała na to wpływ?
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 15:32   #2
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: Zmiana śluzu po ciązy i urodzeniu dziecka

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Jedenaście miesięcy temu urodziłam dziecko.Karmiłam piersią 8 miesięcy z tym że od poczatku 7 miesiąca synek zrezygnował z nocnego karmienia i zaczełam miesiączkować(regularnie) .Jedną ze zmian po porodzie( i po połogu) jest u mnie ilość i wygląd śluzu.Zauważyłam że ilość tego płodnego śluzu w fazie cyklu jest znacznie większa niż przed porodem. I mam wrażenie że wystepuje praktycznie przez wiekszą częśc cyklu-nie tylko w teoretycznie płodne dni.Dodam że byłam u lekarza i nie potrafił odpowiedzieć mi na to pytanie-stwierdził ze wszystko jest ok.Ale nie powiem że jest to super komfortowe...Czy ciąża i poród miała na to wpływ?
Ciąża mogła mieć wpływ na wygląd i ilość śluzu. Wiele kobiet zauważa zmiany w śluzie po ciąży, niektóre przed i po urodzeniu dziecka śluz mają identyczny. Nie ma na to reguły.
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 18:35   #3
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Zmiana śluzu po ciązy i urodzeniu dziecka

Raczej miała wpływ ciąża to przecież multum różnych procesów i zmian hormonalnych w ciele kobiety, a przecież od tego zależy jak wygląda śluz
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 06:20   #4
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Zmiana śluzu po ciązy i urodzeniu dziecka

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Raczej miała wpływ ciąża to przecież multum różnych procesów i zmian hormonalnych w ciele kobiety, a przecież od tego zależy jak wygląda śluz
Hmnn....to kolejna sprawa o której sie nie mówi w kwestii "co się zmienia po urodzeniu dziecka w ciele kobiety"
No jak dla mnie ewidentnie nastapiło to po ciąży i ma związek z nią.
Chyba z ciekawości powinnam zrobic badania hormonalne
Po nowym roku planuje drugą ciążę
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 08:54   #5
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Zmiana śluzu po ciązy i urodzeniu dziecka

Prawdopodobnie wynika to z przejścia ciąży. Ale w czym jest problem? Duża ilość śluzu sprzyja płodności i chroni przed wysuszeniem tym samym podrażnieniami i infekcjami. Ew pomyślałabym o nadżerce (po ciazy może powstac ektropion), ale skoro lekarz obejrzał drogi rodne i nie znalazł żadnych zmian to znaczy,że zwiekszona ilośc śluzu jest fizjologiczna.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 11:34   #6
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Zmiana śluzu po ciązy i urodzeniu dziecka

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Jedenaście miesięcy temu urodziłam dziecko.Karmiłam piersią 8 miesięcy z tym że od poczatku 7 miesiąca synek zrezygnował z nocnego karmienia i zaczełam miesiączkować(regularnie) .Jedną ze zmian po porodzie( i po połogu) jest u mnie ilość i wygląd śluzu.Zauważyłam że ilość tego płodnego śluzu w fazie cyklu jest znacznie większa niż przed porodem. I mam wrażenie że wystepuje praktycznie przez wiekszą częśc cyklu-nie tylko w teoretycznie płodne dni.Dodam że byłam u lekarza i nie potrafił odpowiedzieć mi na to pytanie-stwierdził ze wszystko jest ok.Ale nie powiem że jest to super komfortowe...Czy ciąża i poród miała na to wpływ?
Tak, ciąża mogła mieć na to wpływ, ale też niekoniecznie go miała. Równie dobrze coś innego mogło spowodować taką zmianę.

PS Na niektórych forach polecają branie magnezu – ponoć zmniejsza ilość śluzu
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 09:02   #7
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Zmiana śluzu po ciązy i urodzeniu dziecka

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
Prawdopodobnie wynika to z przejścia ciąży. Ale w czym jest problem? Duża ilość śluzu sprzyja płodności i chroni przed wysuszeniem tym samym podrażnieniami i infekcjami. Ew pomyślałabym o nadżerce (po ciazy może powstac ektropion), ale skoro lekarz obejrzał drogi rodne i nie znalazł żadnych zmian to znaczy,że zwiekszona ilośc śluzu jest fizjologiczna.
Jak przeczytałaś post, to wiesz w czym problem...
Jest to dla mnie niekomfortowe(powtórzę)Czytaj dokładniej,proszę.
Jak zaznaczyłam-byłam u lekarza,więc jestem zdrowa i nadżerki nie mam. Zastanawiałam się po prostu ile kobiet odczuwa podobne zmiany
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:49.