Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6 - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-10, 20:36   #511
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Ale przecież po psychologii nie można jeszcze nikogo leczyć . Do tego trzeba jakieś kursy i takie tam . A co do HRów - to prawda, ale też i konkurencja duża .
Nie wiem jak to wygląda w praktyce, bo nie znam nikogo kto ukończyłby ten kierunek. Ogólnie jednak to psycholodzy prowadzą też różne terapie, więc kończyli psychologię, a nie np. socjologię. choć znalałm jednego socojologa, który próbował "leczyć" innych, bo to takie podobne dziedziny.

Wszędzie teraz duża konkurencja taki świat.

Właśnie, to cholerne szczęście. O nie się wszystko rozbija.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 21:41   #512
marlenqa22
Zadomowienie
 
Avatar marlenqa22
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 326
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Kurczę ja jeśli chodzi o pracę naprawdę nie wybrzydzam. Ślę te CV gdzie tylko się da, KFC, inne sieciówki, kasjer- sprzedawca. Normalnie wszystko.
I co? I nic.
Samoocena jest poniżej zera. Też uważam że zmarnowałam 5 lat studiów, no ale czasu nie cofnę. Jest jak jest.
W dodatku mieszkam na Podlasiu, 30 km od Białegostoku. Wyczytałam że tutaj jakaś wizażanka się odezwała która też jest z Białegostoku.
Z pracą jest strasznie. Na jedno ogłoszenie odpowiada 300-400 osób. I jak tu dostać pracę?
Tyle osób prosiłam o pomoc ale nikt moim losem nie jest wzruszony. Od 14 miesięcy siedzę u rodziców, i każdego dnia brzydzę się sama sobą że tak jest i nie mogę patrzeć w lustro;/
__________________
Szczęśliwa żona od 02.08.2014r.

1 lipiec 2022- czekamy na Ciebie maleństwo
marlenqa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 21:46   #513
_nouvelle_
Rozeznanie
 
Avatar _nouvelle_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 631
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez Wicked_Girl Pokaż wiadomość


Co do wymienionych kierunków podzielam zdanie, ale tylko pod warunkiem że osoba je studiująca kompletnie nie ma na siebie pomysłu. Utarło się, że zarządzanie jest kiepskim kierunkiem, ale są też tam jakieś specjalności więc nie stawiałabym takiego studenta na straconej pozycji[COLOR="Silver"]
Tusia i ja po socjologii - tusia pionier wątku , a ja siedzę w sieciówce, więc generalizowanie nie a sensu

Właśnie, skoczyłam dziś studia!

I zaczynam nowe, od października.
__________________
_____________________
_nouvelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 21:54   #514
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez _nouvelle_ Pokaż wiadomość
I zaczynam nowe, od października.
klask i: gratuluję!!!
co zaczynasz i w jakim systemie ( o ile to nie tajemnica )
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 22:06   #515
Wicked_Girl
Rozeznanie
 
Avatar Wicked_Girl
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Pokój z widokiem
Wiadomości: 772
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez Wicked_Girl Pokaż wiadomość



Co do wymienionych kierunków podzielam zdanie, ale tylko pod warunkiem że osoba je studiująca kompletnie nie ma na siebie pomysłu
Cytat:
Napisane przez _nouvelle_ Pokaż wiadomość
Tusia i ja po socjologii - tusia pionier wątku , a ja siedzę w sieciówce, więc generalizowanie nie a sensu

Właśnie, skoczyłam dziś studia!

I zaczynam nowe, od października.
Czy ja napisałam że nie ma po tych kierunkach pracy? Nie wiem, do czego zmierzasz.btw gratuluję dostania się na studia
Wicked_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 23:26   #516
Kozkowa89
Raczkowanie
 
Avatar Kozkowa89
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 70
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez marlenqa22 Pokaż wiadomość
Kurczę ja jeśli chodzi o pracę naprawdę nie wybrzydzam. Ślę te CV gdzie tylko się da, KFC, inne sieciówki, kasjer- sprzedawca. Normalnie wszystko.
I co? I nic.
Samoocena jest poniżej zera. Też uważam że zmarnowałam 5 lat studiów, no ale czasu nie cofnę. Jest jak jest.
W dodatku mieszkam na Podlasiu, 30 km od Białegostoku. Wyczytałam że tutaj jakaś wizażanka się odezwała która też jest z Białegostoku.
Z pracą jest strasznie. Na jedno ogłoszenie odpowiada 300-400 osób. I jak tu dostać pracę?
Tyle osób prosiłam o pomoc ale nikt moim losem nie jest wzruszony. Od 14 miesięcy siedzę u rodziców, i każdego dnia brzydzę się sama sobą że tak jest i nie mogę patrzeć w lustro;/
Spróbuj zanieść osobiście do McDonaldsa, czy KFC.. Oni chyba rzadko odpowiadają na wysyłane aplikacje przez internet
__________________
"Odchodząc zabierz mnie, proszę weź mnie też....."
Kozkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 08:01   #517
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Ale przecież po psychologii nie można jeszcze nikogo leczyć . Do tego trzeba jakieś kursy i takie tam . A co do HRów - to prawda, ale też i konkurencja duża .
dokładnie!
wiele osób o tym zapomina!

---------- Dopisano o 08:52 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------

Cytat:
Napisane przez _nouvelle_ Pokaż wiadomość

Właśnie, skoczyłam dziś studia!

I zaczynam nowe, od października.
jakie studia? pochwal się!
gratuluję zakończenia poprzednich

---------- Dopisano o 08:53 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Nie wiem jak to wygląda w praktyce, bo nie znam nikogo kto ukończyłby ten kierunek. Ogólnie jednak to psycholodzy prowadzą też różne terapie, więc kończyli psychologię, a nie np. socjologię. choć znalałm jednego socojologa, który próbował "leczyć" innych, bo to takie podobne dziedziny.
moja koleżanka jest po filologii polskiej i też próbuje leczyć

---------- Dopisano o 08:55 ---------- Poprzedni post napisano o 08:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Kukunia23 Pokaż wiadomość
Normalnie szok, miałam dziś dwa telefony w związku z pracą...Jedną oferte jednak odrzuciłam, bo było napisane że bardzo dobry angielski, więc nie będe się kompromitować, a druga oferta- pani chciała jutro mnie umówić z prezesem, ale ja nie mogę jutro. Powiedziałam kiedy mogę tak w sumie od niechcenia, a pani z takim zaangazowaniem mówiła, że postarają się z prezesem znależć jakiś dogodny dla mnie tremin rozmowy...
miło!

---------- Dopisano o 08:55 ---------- Poprzedni post napisano o 08:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Guziczek933 Pokaż wiadomość
hej. jestem nowa na tym forum. Mam do was takie małe pytanko. Złożyłam papiery na BHP. Co sądzicie o tym kierunku? Czy on ma przyszłość?
poczytaj sobie po ilu latach możesz pracować samodzielnie

---------- Dopisano o 09:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Selaaine Pokaż wiadomość
Praca jest chyba tylko dla osób po kierunkach ścisłych, nie widzę innego rozwiązania.
Szczerze powiedziawszy śmieszą mnie kierunki takie jak turystyka i rekreacja, pedagogika, psychologia, zarządzanie czy inne takie. Myślę, że to zmarnowane lata nauki (jeśli ciągłe robienie prezentacji na studiach to nauka). Wyobrażam sobie wtedy od razu osobę, która poszła na studia by tylko przedłużyć swą egzystencję i posiedzieć na garnuszku rodziców. Przepraszam, jeśli kogoś uraziłam, to tylko moje wybujałe wyobrażenia
Czemu śmieszą? Przejrzyj sobie ogłoszenia - wszędzie szukają najchętniej po zarządzaniu ;]
Znam wiele osób po turystyce które pracują w zawodach - uczą tańca, uczą dzieci pływać w jakiś kompleksach hotelowych, pracują w biurach podróży, latają po świecie, są rezydentami - tak więc? Tak samo jest z socjologią (notabene mój kierunek-pracę znalazłam w miesiąc,generalnie mam7lat bez przerwy w zatrudnieniu, tak więc). Pedagogika też jest dla osób, które lubią dzieci i widzą w tym pasję. Niestety w tym akurat ciężko z pracą, ale mam koleżanki, które to skończyły i jakoś każda gdzieś się załapuje. Jedna otworzyła punkt przedszkolny...
Owszem są ludzie, którzy idą na studia bo idą, ale są też tacy,którzy idą na nie z pasją i mają na siebie pomysł!
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-11, 10:10   #518
Elladorea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 915
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Dokładnie, zgadzam się z Tusią. Jak ktoś ma na siebie pomysł, to zawsze da sobie radę. Znałam ludzi po kulturoznawstwie, którzy poszli na ten kierunek z pasji i proszę, pracują w zawodzie, w ośrodkach kultury, przy organizowaniu wystaw, eventów i są zadowoleni.

Na pedagogice też są różne kierunki, jest tam doradztwo zawodowe, resocjalizacja, opieka nad ludźmi starszymi, niepełnosprawnymi. Znajoma po pedagogice była au pair w Portugalii, a potem przez kilka lat pracowała w ośrodku dla niepełnosprawnych w Anglii. Różnie to bywa, wiele osób świetnie sobie radzi po kierunkach uważanych za nieprzyszłościowe.
Elladorea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 10:26   #519
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez Elladorea Pokaż wiadomość
Dokładnie, zgadzam się z Tusią. Jak ktoś ma na siebie pomysł, to zawsze da sobie radę. Znałam ludzi po kulturoznawstwie, którzy poszli na ten kierunek z pasji i proszę, pracują w zawodzie, w ośrodkach kultury, przy organizowaniu wystaw, eventów i są zadowoleni.
ha,czyli może pójdę na mgr z tego kulturoznawstwa i wejdę głębiej w branżę
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 10:35   #520
ajsola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 91
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Ja też szukam i czuję się w moich poszukiwaniach już tak beznadziejnie. Tata mnie ponagla, mówi żebym szukała, czy coś już mam.. cały czas coś mówi, a nawet czasem się z nim kłócę, że to nie moja wina. Łatwiej dzisiaj znaleźć pracę, jak się zna języki, a ja żadnego nie znam perfekt. I to mnie zatrzymuje. Szukam i szukam
ajsola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 11:13   #521
Nicole`_
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole`_
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 7 055
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Z drugiej strony studiach językowych masz tylko język. Nic więcej... ani marketingu, ani administracji no nic. Jak ktoś nie chce być tłumaczem albo nauczycielem to wcale nie ma tak lekko. Wiem coś o tym

Wysyłam intensywnie, ok 20 ofert od poniedziałku. Jeszcze 4 czekają aż się zmobilizuję do napisania po angielsku.

Ciekawe czy ktoś się odezwie Widzę, że przestałam wysyłać w marcu, niezłą przerwę sobie zrobiłam. A tak szybko minęła.
__________________
2+2
Nicole`_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-11, 11:28   #522
Ramoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 68
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

A nie lepiej na czas oczekiwania szukać sobie pracy jako wolny strzelec. Sporo się teraz tych portali z ogłoszeniami zrobiło, sama tak sobie dorabiam. Może nie ma kokosów ale zawsze jakiś grosz wpadnie...
Ramoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 11:31   #523
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez Selaaine Pokaż wiadomość
Praca jest chyba tylko dla osób po kierunkach ścisłych, nie widzę innego rozwiązania.
Szczerze powiedziawszy śmieszą mnie kierunki takie jak turystyka i rekreacja, pedagogika, psychologia, zarządzanie czy inne takie. Myślę, że to zmarnowane lata nauki (jeśli ciągłe robienie prezentacji na studiach to nauka). Wyobrażam sobie wtedy od razu osobę, która poszła na studia by tylko przedłużyć swą egzystencję i posiedzieć na garnuszku rodziców. Przepraszam, jeśli kogoś uraziłam, to tylko moje wybujałe wyobrażenia
Fakt faktem - pracy teraz ciężko jest szukać w swoim zawodzie, dlatego lepiej trochę odpuścić z ambicjami i pochylić się w kierunku tego co jest... "Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu"
Ciebie śmieszą ale niektórzy idą na takie kierunki, bo to ich interesuje. Owszem jest sporo ludzi, którzy idą z braku laku aby mieć papierek ale nie ma co uogólniać
Po ścisłych też łatwo nie jest...Niestety
Z tego co zauważyłam po ogłoszeniach informatycy mają jeszcze dobrze. Wszystko związane z programowaniem itd....- sporo ogłoszeń.
Ale budownictwo, mechanika - też kuleje. Zależy oczywiście od regionu. Na zachodzie Polski jest łatwiej, więcej firm.

Cytat:
Napisane przez marlenqa22 Pokaż wiadomość
Kurczę ja jeśli chodzi o pracę naprawdę nie wybrzydzam. Ślę te CV gdzie tylko się da, KFC, inne sieciówki, kasjer- sprzedawca. Normalnie wszystko.
I co? I nic.
Samoocena jest poniżej zera. Też uważam że zmarnowałam 5 lat studiów, no ale czasu nie cofnę. Jest jak jest.
W dodatku mieszkam na Podlasiu, 30 km od Białegostoku. Wyczytałam że tutaj jakaś wizażanka się odezwała która też jest z Białegostoku.
Z pracą jest strasznie. Na jedno ogłoszenie odpowiada 300-400 osób. I jak tu dostać pracę?
Tyle osób prosiłam o pomoc ale nikt moim losem nie jest wzruszony. Od 14 miesięcy siedzę u rodziców, i każdego dnia brzydzę się sama sobą że tak jest i nie mogę patrzeć w lustro;/
Jak wysyłasz do KFC to moim zdaniem lepiej nie wpisywać studiów. Po prostu masz za wysokie kwalifikacje
Ja też szukam w Białymstoku i makabra.
Nie wiem dlaczego nie oddzwaniają a spełniam warunki.
Zaczęłam roznosić osobiście ale koleżanka doradziła, żeby nie zostawiać w sekretariacie tylko prosić o postawienie pięczątki ( tzw. wpływówka - o ile nic nie przekręciłam:P ) aby na 100% mój dokument zobaczył szef.

Edytowane przez Deborah100
Czas edycji: 2013-07-11 o 11:33
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 11:42   #524
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

wpływówka nic ci nie da papier z pieczątką tez można wrzucić do niszczarki
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 11:49   #525
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
wpływówka nic ci nie da papier z pieczątką tez można wrzucić do niszczarki
W sumie racja. Wiadomo człowiek chwyta się wszystkiego jeśli to ma pomóc.
A oni nie mają obowiązku zapisywać tego gdzieś w systemie?
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 11:57   #526
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Hej! Mam takie pytanie: czy pisze się w CV, że się ma książeczkę sanepidu czy nie? Mi wydaje się, że nie, ale nie wiem, wole Was się spytać
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 12:05   #527
smerfetka_25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 303
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez marlenqa22 Pokaż wiadomość
Kurczę ja jeśli chodzi o pracę naprawdę nie wybrzydzam. Ślę te CV gdzie tylko się da, KFC, inne sieciówki, kasjer- sprzedawca. Normalnie wszystko.
I co? I nic.
Samoocena jest poniżej zera. Też uważam że zmarnowałam 5 lat studiów, no ale czasu nie cofnę. Jest jak jest.

Tyle osób prosiłam o pomoc ale nikt moim losem nie jest wzruszony. Od 14 miesięcy siedzę u rodziców, i każdego dnia brzydzę się sama sobą że tak jest i nie mogę patrzeć w lustro;/
Mam tak samo Żałuję zmarnowanych 5 lat studiów... Bez pracy jestem dłużej niż Ty i jestem na utrzymaniu męża (chociaż rodzice też pomagają...) Pracy szukałam wszędzie,początkowo w zawodzie, a później już wszędzie......
smerfetka_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 12:06   #528
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez Mimi08 Pokaż wiadomość
Hej! Mam takie pytanie: czy pisze się w CV, że się ma książeczkę sanepidu czy nie? Mi wydaje się, że nie, ale nie wiem, wole Was się spytać
Jeśli aplikujesz na stanowiska, na które jest potrzebna możesz wpisać .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 12:06   #529
smerfetka_25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 303
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez Mimi08 Pokaż wiadomość
Hej! Mam takie pytanie: czy pisze się w CV, że się ma książeczkę sanepidu czy nie? Mi wydaje się, że nie, ale nie wiem, wole Was się spytać
Jeśli aplikujesz do sklepów spożywczych lub na hostessę w markecie to wpisz. Jeśli gdzie indziej to nie
smerfetka_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-11, 12:21   #530
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Jeśli aplikujesz na stanowiska, na które jest potrzebna możesz wpisać .
Cytat:
Napisane przez smerfetka_25 Pokaż wiadomość
Jeśli aplikujesz do sklepów spożywczych lub na hostessę w markecie to wpisz. Jeśli gdzie indziej to nie
Ok, rozumiem.
Dzięki
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 13:12   #531
diabolic
Raczkowanie
 
Avatar diabolic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 215
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez Mimi08 Pokaż wiadomość
Hej! Sądzicie, że znalezienie pracy bez doświadczenia jest możliwe? Bo ja powoli przekonuje się, że chyba jednak nie. Odkąd skończyłam szkołę (kwiecień) próbuje znaleźć jakąś prace ale niestety bezskutecznie a wszystko dlatego, że nie mam doświadczenia. Nie ma ani pracy, ani stażu..
Jak mam nabrać doświadczenia skoro nikt nie chce mnie zatrudnić?
Wysyłaj na praktyki, staże, idź do urzędu pracy zapytać o staż. I najważniejsze - uwierz w siebie

Cytat:
Napisane przez marlenqa22 Pokaż wiadomość
Kurczę ja jeśli chodzi o pracę naprawdę nie wybrzydzam. Ślę te CV gdzie tylko się da, KFC, inne sieciówki, kasjer- sprzedawca. Normalnie wszystko.
I co? I nic.
Samoocena jest poniżej zera. Też uważam że zmarnowałam 5 lat studiów, no ale czasu nie cofnę. Jest jak jest.
W dodatku mieszkam na Podlasiu, 30 km od Białegostoku. Wyczytałam że tutaj jakaś wizażanka się odezwała która też jest z Białegostoku.
Z pracą jest strasznie. Na jedno ogłoszenie odpowiada 300-400 osób. I jak tu dostać pracę?
Tyle osób prosiłam o pomoc ale nikt moim losem nie jest wzruszony. Od 14 miesięcy siedzę u rodziców, i każdego dnia brzydzę się sama sobą że tak jest i nie mogę patrzeć w lustro;/
Ja też uważam, że zmarnowałam 5 lat. Gdybym wiedziała jak jest to w tym czasie uczyłabym się intensywnie angielskiego plus drugiego języka i zrobiła sobie jakiś kurs.
Ale niestety czasu nie cofnę choćbym nie wiem jak chciała...
I ja czuję się beznadziejnie, bo choć pracuje te 3 dni w tygodniu po 5 h to cóż ja mogę z tą "wypłatą" począć?
Utrzymać się nie dam rady ani dołożyć się do opłat rodzicom też nie...
Jestem pasożytem i czuję się z tym fatalnie
Jeszcze mam nadzieję ale już coraz jej mniej.
Ale uważam, że pomimo wszystkiego trzeba wierzyć w poprawę.
__________________
- Jam częścią tej siły,
która wiecznie zła pragnąc,
wiecznie dobro czyni.
diabolic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 13:15   #532
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

ja się zastanawiam nad pracą na pół etatu bo brakuje mi czasu na rozkręcenie firmy a koleżanka sama nie ogarnie:/ teraz powinnam siedzieć i robić oferty swojej marki a nie marnować czas, bo akurat nie ma pracy w moim obecnym miejscu...:/

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

Cytat:
Napisane przez diabolic Pokaż wiadomość



Ja też uważam, że zmarnowałam 5 lat. Gdybym wiedziała jak jest to w tym czasie uczyłabym się intensywnie angielskiego plus drugiego języka i zrobiła sobie jakiś kurs.
też tak myślę...

---------- Dopisano o 14:15 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Mimi08 Pokaż wiadomość
Hej! Mam takie pytanie: czy pisze się w CV, że się ma książeczkę sanepidu czy nie? Mi wydaje się, że nie, ale nie wiem, wole Was się spytać
restauracje/hostessowanie/sklepy/magazyny - tak
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 13:16   #533
diabolic
Raczkowanie
 
Avatar diabolic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 215
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

tusiamar to budujemy machinę czasu i wracamy do przeszłości?
__________________
- Jam częścią tej siły,
która wiecznie zła pragnąc,
wiecznie dobro czyni.
diabolic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 13:31   #534
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

A słyszałyście o AIP ? http://www.inkubatory.pl/
Zastanawiam się nad tym oraz dotacjami z UP lub UE....na własny biznes. Tylko przeraża mnie wizja popadnięcia w długi...
Jakiś czas temu złożyłam podanie do Urzędu Wojewódzkiego na operatora linii alarmowych, jutro mam test - kompletnie nie moje zainteresowania, bo muszę wykuć 'suche' przepisy, ustawy ale postaram się, żeby coś wpadło do głowy:P
Później kolejny etap to sprawdzenie umiejętności na komputerze, znajomość j. obcych, test psychologiczny a na koniec rozmowa - haha brzmi jak rekrutacja do Policji :P
Skusiłam się tylko dlatego, że to umowa o pracę, 1800zł na rękę.

Edytowane przez Deborah100
Czas edycji: 2013-07-11 o 13:34
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 13:55   #535
tootsie86
Raczkowanie
 
Avatar tootsie86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: b.
Wiadomości: 472
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez diabolic Pokaż wiadomość
Wysyłaj na praktyki, staże, idź do urzędu pracy zapytać o staż. I najważniejsze - uwierz w siebie



Ja też uważam, że zmarnowałam 5 lat. Gdybym wiedziała jak jest to w tym czasie uczyłabym się intensywnie angielskiego plus drugiego języka i zrobiła sobie jakiś kurs.
Ale niestety czasu nie cofnę choćbym nie wiem jak chciała...
tak samo myślę..
__________________
http://adopcje.kroliki.net/

62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52

tootsie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 14:12   #536
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez diabolic Pokaż wiadomość
tusiamar to budujemy machinę czasu i wracamy do przeszłości?
tak, poproszę. wtedy nie zawalę hiszpańskiego i angielskiego. eh. marzenia

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
A słyszałyście o AIP ? http://www.inkubatory.pl/
Zastanawiam się nad tym oraz dotacjami z UP lub UE....na własny biznes. Tylko przeraża mnie wizja popadnięcia w długi...
Jakiś czas temu złożyłam podanie do Urzędu Wojewódzkiego na operatora linii alarmowych, jutro mam test - kompletnie nie moje zainteresowania, bo muszę wykuć 'suche' przepisy, ustawy ale postaram się, żeby coś wpadło do głowy:P
Później kolejny etap to sprawdzenie umiejętności na komputerze, znajomość j. obcych, test psychologiczny a na koniec rozmowa - haha brzmi jak rekrutacja do Policji :P
Skusiłam się tylko dlatego, że to umowa o pracę, 1800zł na rękę.
matko ale rekrutacja!
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 14:49   #537
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Mam do Was pytanie jako do bardziej doświadczonych

Przeglądam ogłoszenia o pracę, co chwilę odświeżam strony i często udaje mi się wysłać CV na interesujące mnie stanowisko już kilka minut po dodaniu ogłoszenia. Gdy mija kilka godzin często "przewijam" strony z ogłoszeniami do tyłu aby ponownie zerknąć na te na które aplikowałam i widzę, że w ciagu ostatnich np. 5 godzin ogłoszenie oglądało 500 a nawet 1000 osób, pewnie duża część z nich również na nie odpowiedziała wiec moje CV zagubiło się wśród innych. Zastanawiam się czy w takich przypadkach wysyłać CV ponownie, aby być może trafiło "na górę" w skrzynce odbiorczej osoby rekrutującej.

Czy takie działanie ma Waszym zdaniem sens?
Czy może pokażę jedynie, że jestem osobą nadgorliwą, narzucającą się?
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 15:02   #538
Wicked_Girl
Rozeznanie
 
Avatar Wicked_Girl
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Pokój z widokiem
Wiadomości: 772
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez Durga Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie jako do bardziej doświadczonych

Przeglądam ogłoszenia o pracę, co chwilę odświeżam strony i często udaje mi się wysłać CV na interesujące mnie stanowisko już kilka minut po dodaniu ogłoszenia. Gdy mija kilka godzin często "przewijam" strony z ogłoszeniami do tyłu aby ponownie zerknąć na te na które aplikowałam i widzę, że w ciagu ostatnich np. 5 godzin ogłoszenie oglądało 500 a nawet 1000 osób, pewnie duża część z nich również na nie odpowiedziała wiec moje CV zagubiło się wśród innych. Zastanawiam się czy w takich przypadkach wysyłać CV ponownie, aby być może trafiło "na górę" w skrzynce odbiorczej osoby rekrutującej.

Czy takie działanie ma Waszym zdaniem sens?
Czy może pokażę jedynie, że jestem osobą nadgorliwą, narzucającą się?
Tak może to wyglądać Pomyśl ile z tych osób, które oglądało ogłoszenie weszło na nie nie tylko raz? Pewnie bardzo mało. A i lepiej zapisać sobie link do strony albo dodać do zakładek niż bawic w przewijanie
Wicked_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 17:11   #539
Kukunia23
Rozeznanie
 
Avatar Kukunia23
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

a ja póki co codziennie siedzę tak wsumie z godzinę nad tymi fiszkami i już zapamiętałam kilkadziesąt słówek. Wiem, jest to strszanie żmudne po bo jeszcze 930 fiszek przedemną no ale zawsze to coś. Tylko z samych słowek to można już dać poziom A1?...ciekawa jestem czy jest się w stanie cokolwiek dogadać jeśli opanuje się te 1000 słów bez gramatyki...Przy nauce języków ktoś musi stać nade mną z batem...Zastanawiamy sie z koleżanką żeby iść na jeden semestr od września na angielski, żeby go podciągnąć pod upper-intermediate
__________________
You shoot me down but I won’t fall
I am titanium

Kukunia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 17:11   #540
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.6

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
W sumie racja. Wiadomo człowiek chwyta się wszystkiego jeśli to ma pomóc.
A oni nie mają obowiązku zapisywać tego gdzieś w systemie?
Sekretariat rejestruje tylko listy polecone
ale i to nie zawsze Ja bym tam nie przesadzała. Jak ktoś chce wyrzucić twoje cv do kosza to i tak to zrobi nawet jakbyś je wysłała kurierem. Zresztą osobiście uważam, ze opowieści o niszczarkach są mocno przesadzone. Jakiś czas temu wysyłałam cv w ciemno i tylko w dwóch miejscach skasowano mój mail bez czytania. Większość maili była przesyłana przez sekretariat dalej do kard lub dyrekcji. W więcej jak połowie przypadków dostałam odpowiedź zwrotną od naczelnego

Durga ja czasem oglądam jedno ogłoszenie po 10 razy
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:28.