Panika a koronawirus - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-11-09, 18:58   #31
malami96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 22
Dot.: Panika a koronawirus

Cytat:
Napisane przez malina11234 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
W ostatnim czasie w moim najbliższym otoczeniu sporo osób ma koronawirusa, albo jest chorych na coś w stylu korona/ grypy/ przeziębienia.
U mojego faceta w pracy pracownik przyszedł do pracy, bo oczekiwał na decyzję sanepidu. Został odesłany do domu, niemniej jednak przez godzinę czy dwie miał kontakt z paroma osobami, w tym z moim facetem. Ludzie są nieodpowiedzialni, sprawy zakażeń wyciszane.
Mój chłopak powinien być☠na kwarantannie (?), bo jakiś kontakt tam z nim miał, ale nie jest, bo facet zgłosił kilka osób z którymi siedział w jednym pomieszczeniu.
Ja natomiast od 2 tygodni dziwnie się czuję. Miałam klasyczne przeziębienie z bólem gardła, zatkanym nosem, przeszło mi na kilka dni, teraz znowu wróciło.
Mam kaszel raz na kilka godzin, ból w okolicach mostka, drapanie w gardle, osłabienie, zatkany nos, gorzej odczuwam zapach, ale coś tam czuję.
Dzwoniłam do lekarza rodzinnego. Moje objawy nie wskazują na koronę, nie mam gorączki, duszącego kaszlu, ani utraty węchu czy smaku. Brak wskazać do testu na covid.
Lekarka kazała mi się nie nakręcać, a ból w mostku tłumaczy stresem i kazała brać magnez.
Sama już nie wiem.
Czy Waszym zdaniem to prawdopodobne ze wmawiam sobie chorobę?
Co za chory system! Jak ten kraj chce wygrać z pandemia jak się nie testuje.
Właśnie przez takich lekarzy rodzinnych, którzy nie chcą dawać skierowań na testy ludzie normalnie funkcjonują i roznoszą wirusa!
malami96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-09, 20:28   #32
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: Panika a koronawirus

Jesli to ma byc watek anty-paniczny to wspieram
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-10, 11:25   #33
Lloyd
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 521
Dot.: Panika a koronawirus

Cytat:
Napisane przez malami96 Pokaż wiadomość
Co za chory system! Jak ten kraj chce wygrać z pandemia jak się nie testuje.
Właśnie przez takich lekarzy rodzinnych, którzy nie chcą dawać skierowań na testy ludzie normalnie funkcjonują i roznoszą wirusa!
Teraz już na wszystko za późno. Na szczęście się okazało, że wirus jest mniej zabójczy niż się wydawało na początku. Testowanie, kwarantanna, to wszystko jest na ten moment działaniem pozornym. Wirus jest rozniesiony po świecie. Znam ludzi, którzy mają objawy i nawet nie mają zamiaru się kontaktować z lekarzem i robić sobie testu. W zasadzie po co? Leków nie ma, a dopóki objawy nie nadają się na szpital i tlenoterapię, to po co zawracać głowę lekarzom?
Na ten moment powinno się przyjąć zasadę "kto umrze, ten umrze". Leczyć, ale nie tylko COVID-19. Nie robić żadnego lockdownu. Inaczej się zarżnie gospodarkę i zadłuży kraj na pokolenia.
Lloyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-10 12:25:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:31.