Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-29, 16:27   #4561
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Mam takie pytanko, czy jeśli występuje krwawienie z odstawienia to możemy automatycznie wykluczyć ciążę?
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-29, 18:20   #4562
ewelina71373
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 71
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez xzagubionax Pokaż wiadomość
Mam takie pytanko, czy jeśli występuje krwawienie z odstawienia to możemy automatycznie wykluczyć ciążę?
Skoro masz krwawienie to ciąża odpada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelina71373 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 19:51   #4563
pitrasiaa
Raczkowanie
 
Avatar pitrasiaa
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 108
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez xzagubionax Pokaż wiadomość
Mam takie pytanko, czy jeśli występuje krwawienie z odstawienia to możemy automatycznie wykluczyć ciążę?
Teoretycznie krwawienie wyklucza ciążę, ale jeśli masz wątpliwości to po prostu zrób test. Nie jest to wielki wydatek, a jednoznacznie wykluczy albo potwierdzi ciążę.

Ja sobie raz na trzy miesiące profilaktycznie testuje (plus przed badaniami RTG czy innymi bardzo nie zalecanymi w ciąży- by ze spokojem ducha powiedzieć, że nie, nie jestem w ciąży ).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pitrasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 20:21   #4564
AsteriK
Raczkowanie
 
Avatar AsteriK
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 435
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny , ile czasu po odstawieniu pigulek mozna zajsc w ciaze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AsteriK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 21:14   #4565
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez AsteriK Pokaż wiadomość
Dziewczyny , ile czasu po odstawieniu pigulek mozna zajsc w ciaze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ginekolodzy zalecają odczekać trzy pełne cykle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 06:34   #4566
AsteriK
Raczkowanie
 
Avatar AsteriK
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 435
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Ginekolodzy zalecają odczekać trzy pełne cykle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to prawda ,ze po pigulkach trudniej zajsc w ciaze? Biore juz ponad 2 lata..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AsteriK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 07:55   #4567
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez AsteriK Pokaż wiadomość
A to prawda ,ze po pigulkach trudniej zajsc w ciaze? Biore juz ponad 2 lata..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie czytałam żadnych badań na ten temat. Póki nie zaczęłaś starań, nie warto się tym martwić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-01, 08:40   #4568
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez AsteriK Pokaż wiadomość
Dziewczyny , ile czasu po odstawieniu pigulek mozna zajsc w ciaze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja po odstawieniu zaszlam w 3 cyklu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 10:52   #4569
Monabika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 1
2 h po połknięciu pierwszej pigułki nieplanowane wypróżnienie

Dzień Dobry,
We wtorek o 23-ej wzięłam pierwszą pigułkę z blistra.
Tuż po 1-ej w nocy wstałam do toalety z powodu bólu brzucha. Wypróżniłam się raz. Natomiast wiem, że pigułka wchłania się 4 godziny więc przeczekałam do rana, w razie gdybym miała więcej problemów z brzuchem, ale nie było i ok 9-ej wzięłam dodatkową pigułkę i teraz każdą następną biorę o tej porze. Proszę powiedzieć czy moje zabezpieczenie będzie utrzymane czy mam przez kolejne 7 dni stosować dodatkowe metody? A może ponieważ to była pierwsza pigułka z blistra siadło mi zabezpieczenie na cały cykl?
Monabika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 11:56   #4570
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Napisane przez xzagubionaxPokaż wiadomość

Mam takie pytanko, czy jeśli występuje krwawienie z odstawienia to możemy automatycznie wykluczyć ciążę?

Teoretycznie krwawienie wyklucza ciążę, ale jeśli masz wątpliwości to po prostu zrób test. Nie jest to wielki wydatek, a jednoznacznie wykluczy albo potwierdzi ciążę.



Ja sobie raz na trzy miesiące profilaktycznie testuje (plus przed badaniami RTG czy innymi bardzo nie zalecanymi w ciąży- by ze spokojem ducha powiedzieć, że nie, nie jestem w ciąży Big Grin).



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Raczej wątpliwości nie mam, bo krwawienie przyszło w terminie. Poza tym stosujemy prezerwatywę, bo chłopak nie chce zaufać samym tabletkom...ale właśnie chciałam spytać czy można odetchnąć z ulgą
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 17:20   #4571
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: 2 h po połknięciu pierwszej pigułki nieplanowane wypróżnienie

Cytat:
Napisane przez Monabika Pokaż wiadomość
Dzień Dobry,
We wtorek o 23-ej wzięłam pierwszą pigułkę z blistra.
Tuż po 1-ej w nocy wstałam do toalety z powodu bólu brzucha. Wypróżniłam się raz. Natomiast wiem, że pigułka wchłania się 4 godziny więc przeczekałam do rana, w razie gdybym miała więcej problemów z brzuchem, ale nie było i ok 9-ej wzięłam dodatkową pigułkę i teraz każdą następną biorę o tej porze. Proszę powiedzieć czy moje zabezpieczenie będzie utrzymane czy mam przez kolejne 7 dni stosować dodatkowe metody? A może ponieważ to była pierwsza pigułka z blistra siadło mi zabezpieczenie na cały cykl?
Niepotrzebnie brałaś dodatkowa tabletkę. Nje miałaś biegunki. Antykoncepcja zachowana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-02, 06:55   #4572
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez xzagubionax Pokaż wiadomość
Raczej wątpliwości nie mam, bo krwawienie przyszło w terminie. Poza tym stosujemy prezerwatywę, bo chłopak nie chce zaufać samym tabletkom...ale właśnie chciałam spytać czy można odetchnąć z ulgą
Tabsy i prezerwatywa, krwawienie w terminie - oddychaj. Głęboko. A teraz przypomnij sobie, że ta od niepokalanego poczęcia zdarzyła się raz. A i na to nie mamy dowodów
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-02, 10:35   #4573
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny mam problem bo strasznie sobie namieszałam. Łączyłam ostatnio opakowania i w końcu nie wiem w którym tygodniu brania tabletek jestem... Dzisiaj będę u ginekologa po receptę i chciałam żeby mi zmienił tabletki na inne. Biorę teraz tabletki dwuskładnikowe.
Jak teraz z tego wybrąć? Nie wiem kiedy zrobić przerwę...
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-02, 10:45   #4574
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

A gdzie to straszne namieszanie?
Teoretycznie możesz odstawić w każdej chwili, ja bym poczekała do końca opakowania.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-02, 10:51   #4575
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
A gdzie to straszne namieszanie?
Teoretycznie możesz odstawić w każdej chwili, ja bym poczekała do końca opakowania.
Namieszałam bo nie wiem w końcu jak łączyłam i kiedy.
Wydaje mi się, że:
od 7 września do 13 września powinnam robić przerwę, ale jej nie zrobiłam bo połączyłam opakowania, zatem 7-13 września to, można powiedzieć nowe opakowanie tabletek pierwsze 7szt,
dalej 14-20 wrzesień do kolejne 7szt
21-27 to następne 7szt
28.09-04.10 tu powinnam być przerwa (tak przypuszczam)
ale połączyłam opakowania
czyli 28.09.04.10 to znowu nowe opakowanie 1 tydzień brania tabletek
z tego wynika, że powinnam poprosić o jeszcze jedno opakowanie tabletek, które teraz biorę, brać je do 18.10, tydzień przerwy i zacząć nowe opakowanie już innych tabletek?
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-02, 10:55   #4576
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Ale po co Ty to tak dziwnie liczysz? Połączyłaś dwa opakowania, bierzesz do końca to drugie i już.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-02, 11:02   #4577
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Ale po co Ty to tak dziwnie liczysz? Połączyłaś dwa opakowania, bierzesz do końca to drugie i już.
Ok, głupia jestem...
ogólnie to opakowanie, które mam kończy mi się w tą niedzielę.
Więc to tak jakbym o tydzień wydłużyła branie tabletek.

Zmyliło mnie to, bo kiedyś pytałam czy jak się wcale nie będzie robić przerw to nawet jak się raz zapomni tabletki to będzie całkiem bez stresu i dostałam odpowiedź że to tak nie działa, więc sobie uroiłam, że jak biorę tabletki 3 tygodnie i potem omijam przerwę to dalej się to liczy jako 1 tydzień brania, drugi tydzień i trzeci...
Stąd to głupie pytanie
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-02, 11:08   #4578
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dalej nie wiem o co Ci chodzi z tym liczeniem tygodni brania
Ja po prostu patrzę na to który mam tydzień tabsów w blistrze
W przypadku ginekologa powiedziałabym po prostu, że jest to np. 2 tydzień, ale połączyłam opakowania. Łączenie trochę rozrabia w organizmie, przesuwa cały cykl, plus brak krwawienia z odstawienia, więc obraz na usg może się nie zgadzać z tym co w teorii powinno być w tym drugim tygodniu. I tyle


Przy zmienianiu tabsów też musisz doczytać w ulotce tych nowych co oni tam zalecają, kiedy wg producenta jest najlepiej wziąć nowe opakowanie.


I od razu uprzedzam, jako że jesteś po połączeniu opakowań to organizm jest nieco rozregulowany i może (nie musi) zareagować na nowe tabletki inaczej niż by było bez tego połączenia.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-02, 11:12   #4579
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Dalej nie wiem o co Ci chodzi z tym liczeniem tygodni brania
Ja po prostu patrzę na to który mam tydzień tabsów w blistrze
W przypadku ginekologa powiedziałabym po prostu, że jest to np. 2 tydzień, ale połączyłam opakowania. Łączenie trochę rozrabia w organizmie, przesuwa cały cykl, plus brak krwawienia z odstawienia, więc obraz na usg może się nie zgadzać z tym co w teorii powinno być w tym drugim tygodniu. I tyle


Przy zmienianiu tabsów też musisz doczytać w ulotce tych nowych co oni tam zalecają, kiedy wg producenta jest najlepiej wziąć nowe opakowanie.


I od razu uprzedzam, jako że jesteś po połączeniu opakowań to organizm jest nieco rozregulowany i może (nie musi) zareagować na nowe tabletki inaczej niż by było bez tego połączenia.
Chodzi mi o to, że nie zaczęłam nowego opakowania, wtedy byłby widać który to tydzień brania, tylko kończyłam tabletki które zostały w opakowaniu.
Ok, wiem, że jest rozregulowany.
Już wszystko rozumiem, dzięki
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-02, 11:16   #4580
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez mysia1234567 Pokaż wiadomość
Chodzi mi o to, że nie zaczęłam nowego opakowania, wtedy byłby widać który to tydzień brania, tylko kończyłam tabletki które zostały w opakowaniu.
No to ładne zapasy miałaś
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-02, 12:31   #4581
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez mysia1234567 Pokaż wiadomość
Ok, głupia jestem...
ogólnie to opakowanie, które mam kończy mi się w tą niedzielę.
Więc to tak jakbym o tydzień wydłużyła branie tabletek.

Zmyliło mnie to, bo kiedyś pytałam czy jak się wcale nie będzie robić przerw to nawet jak się raz zapomni tabletki to będzie całkiem bez stresu i dostałam odpowiedź że to tak nie działa, więc sobie uroiłam, że jak biorę tabletki 3 tygodnie i potem omijam przerwę to dalej się to liczy jako 1 tydzień brania, drugi tydzień i trzeci...
Stąd to głupie pytanie
Jak dla mnie jesteś w 8 czy tam 12 tygodniu brania tabletek aktywnych. Jeśli byś zapomniała teraz tabletki, to nie powinnaś stosować zasad z tygodnia pierwszego. Jesteś w środku długiego cyklu .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-02, 16:38   #4582
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie jesteś w 8 czy tam 12 tygodniu brania tabletek aktywnych. Jeśli byś zapomniała teraz tabletki, to nie powinnaś stosować zasad z tygodnia pierwszego. Jesteś w środku długiego cyklu .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak tak teraz już to ogarnęłam, jakieś zaćmienie mózgu miałam haha
Dzięki dziewczyny
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-03, 08:53   #4583
Fiolek0000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 23
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witam. Wiem ze watek dotyczy tabletek antykoncepcyjnych ale mam pytanie odnośnie krążków. Czy ktoś zna jakieś przypadki zajscia w ciaze przy ich stosowaniu?
Fiolek0000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 09:57   #4584
Lexi12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 5
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć!
Mam mały problem, który nieco mnie stresuje :( Biorę czwarte opakowanie Vines, lekarz mówił, że krwawienia międzymiesięczne powinny skończyć się wraz z trzecim opakowaniem, a jednak w czasie czwartego bardzo lekkie krwawienie wystąpiło wraz z delikatnym, chwilowym bólem podbrzusza. Powinnam się przejmować i pójść do lekarza czy zbytnio panikuję? Powiem od razu, że żadnej tabletki nie pominęłam, raz tylko miałam godzinne opóźnienie.
Lexi12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 10:04   #4585
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Czasem tak już jest, że organizm się przestawia na hormony nieco dłużej i to plamienie występuje. Jeśli się niepokoisz to porozmawiaj z lekarzem, w końcu od tego jest
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 12:24   #4586
Lexi12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 5
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Czasem tak już jest, że organizm się przestawia na hormony nieco dłużej i to plamienie występuje. Jeśli się niepokoisz to porozmawiaj z lekarzem, w końcu od tego jest
Dzięki za odpowiedź! Już raz męczyłam lekarza swoimi obawami (były związane z czymś innym) i stwierdził, że jestem trochę przewrażliwiona, dlatego nie chcę znowu męczyć go byle błahostką, tym bardziej, że wspominał, że takie krwawienia mogą się pojawić, tylko że mówił o tych trzech miesiącach, stąd mój niepokój.
Lexi12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 16:27   #4587
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

One mogą się pojawić ni z tego ni z owego nawet po latach stosowania Organizm nie maszyna, nie zawsze będzie wszystko zgodnie ze statystykami

Ja bym jeszcze poczekała, ale obserwuj to plamienie, porównaj sobie z poprzednim, jeśli za miesiąc znowu się pojawi i będzie takie samo/mocniejsze to już warto będzie pogadać z ginem o zmianie tabletek. Jeśli natomiast widzisz różnicę w stosunku do miesiąca poprzedniemu, to spróbuj dać jeszcze sobie trochę czasu
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-04, 22:35   #4588
longway01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 85
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

U mnie przy vines pojawiały się plemienia, jeśli nie wzięłam tabletki punktualnie. I tu mam na myśli punktualnie niemal co do minuty gin mówiła, że ze względu na niewielką ilość hormonów mogą wybaczać mniej niż inne tabletki. Skuteczność jednak zachowana.
longway01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-06, 16:00   #4589
Lexi12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 5
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dzięki, dziewczyny! Pocieszyłyście mnie c: Poczekam jeszcze ten miesiąc, na spokojnie. Ewentualnie po tym czasie lub jeśli coś się pogorszy, to pogadam z moim gin o zmianie leków
Lexi12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-08, 16:21   #4590
zuuuuskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny,
po kilku miesiącach abstynencji chcę wrócić do stosunków. Przez cały ten okres brałam normalnie tabletki, ze dwa-trzy razy wzięłam tabletkę 3-5h później. Krwawienie zawsze na czas, ostatnio wyjątkowo 3 dnia wieczorem od odstawienia (zawsze mam 4 rano).
Jak znów zaufać i przełamać barierę? Jak podchodziłyście do tematu po jakiejś przerwie dłuższej od stosunków?
zuuuuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:43.