♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡ - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Dziecko - Mama z klasą > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla szczęśliwych rodziców - po porodzie, mamy dziecko, jestem mamą, wychowanie dziecka

Odpowiedz

Narzędzia
Stary Wczoraj, 11:02   #3361
zambeza
polaczek cebulaczek

Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Hej
Dziś się wybieram na jakieś spotkanie organizowane przez środowiskową, ma być 10 dzieciaczków w wieku małej z rodzicami. Jestem sceptycznie nastawiona no ale może nie będzie tak źle. Najwyżej drugi raz nie pójdę.

Nie ma zajęć dla maluchów na basenie przez wirusa (A szkoda, bo tak chciałam się na takie coś zapisać), ale chyba sami przejdziemy się i popluskamy z małą, tak uwielbia kąpiele, że powinno się jej spodobać. W sensie mąż, a ja będę patrzeć bo do kontroli po porodzie podobno nie mogę, a mam dopiero za 3 tygodnie
Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
Ja chodzę po ścianach ze zmęczenia... nasza nie spała do 1, potem zasnęła na godzinę, a potem nie spała do chyba 5... masakra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuję jak sobie dajesz radę jeszcze z trójką?

Cytat:
Napisane przez Gryzelda88 Pokaż wiadomość
Mój dostaje espumisan na gazy i jest lepiej mam nadzieję, że za jakieś 1.5-2mce minie ten problem jak układ pokarmowy dojrzeje.

Starszy idzie do przedszkola! napisałam maila do dyrektorki, odpisała, że z jej strony to tylko prośba, ale o przeprowadzeniu dziecka decydują rodzice.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
To dobrze, zawsze trochę więcej czasu dla siebie/dla malucha A uważam też że dla dziecka lepiej z rówieśnikami i innymi dorosłymi niż w domu z rodzicem

Cytat:
Napisane przez stypi_89 Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj z dwójką w domu 🤦♀️ tak jak starsza mi nie chorowała, tak ten tydzień jak mi zależy, żeby była zdrowa to kaszel i katar 🤦♀️ do piątku muszę ją wykurować, bo mają pasowanie na przedszkolaka i ona strasznie chce tam być 🤷♀️Jasne, nikogo nie zmuszam u nas na chrzciny wszystko przygotowane, catering, kościół... Weź to teraz poodmawiaj 🤦♀️ najgorzej, że wszędzie pozapłacane zaliczki

Zdrówka dla córki

Cytat:
Napisane przez Riellee Pokaż wiadomość
Melduję się, że żyję. Już kilka razy zaczęłam nadrabiać ale nie dałam rady, jakoś tak na fb łatwiej mi się pisze.
Młody ma okropne kolki od kilku dni a wydawało się, że najgorsze minely i jest juz lepiej. Aktualnie codziennie od 4 rano mamy awanturę i biedny spać nie może.
Jeszcze dzisiaj dowiedziałam się, że jest problem ze szczepieniem "bo covid" (Tak powiedziała mi pani przy próbie rejestracji) ale wyszło na to, że chyba wszyscy lekarze mają kwarantannę
Więc ciągle jakiś problem... Nie wiem czy pisałam ale 3 tygodnie temu byliśmy w szpitalu. Na szczęście to był fałszywy alarm i wszystko jest okej. Dziecko przebadane całkowicie a ja już nie wariuję przy każdym stęknięciu

Co się stało?

Cytat:
Rielle biedny maluszek, że się tak męczy...

Czy Wasze dzieciaczki już podnoszą głowę na brzuszku? Bo mój artysta zaczął tak wysoko trzymać, że aż jestem w szoku Załącznik 7730378

Ale wysoko już podnosi skubany! Nasza podnosi na pare sekund i tyle. Lepiej jej wychodzi jak na nas leży to podnoszenie, no ale wtedy nie jest na płasko.

zambeza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 11:53   #3362
karolina_zb
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
Myślę że warto spróbować

Ja już wszystko chętnie wypróbuję. Niech tylko choć na chwilę mi ulgę przyniesie...
Cytat:
Mój dostaje espumisan na gazy i jest lepiej mam nadzieję, że za jakieś 1.5-2mce minie ten problem jak układ pokarmowy dojrzeje.

Starszy idzie do przedszkola! napisałam maila do dyrektorki, odpisała, że z jej strony to tylko prośba, ale o przeprowadzeniu dziecka decydują rodzice.

Mój też dostaje Espumisan. Do tego Delicol. W weekend mam dostać Sab Simplex, więc odstawimy to, co teraz dostaje.
Cytat:
Ja chodzę po ścianach ze zmęczenia... nasza nie spała do 1, potem zasnęła na godzinę, a potem nie spała do chyba 5... masakra

Miałam taką ciężką noc w sobotę... Na szczęście wczoraj i dziś przespał ponad 6 godzin
Cytat:
Rielle biedny maluszek, że się tak męczy...

Czy Wasze dzieciaczki już podnoszą głowę na brzuszku? Bo mój artysta zaczął tak wysoko trzymać, że aż jestem w szoku Załącznik 7730378

Taaak, mój też tak robi

karolina_zb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 13:16   #3363
sieciowa
z kubkiem herbaty

Hej

Mój starszy znowu coś - nie wiemy, czy znowu złapał coś w żłobku, czy go przewiało jak szliśmy do żłobka, czy zęby

Młodszy - no nie mogę wyjść z podziwu, że dzieci tak szybko się zmieniają i coraz bardziej fajny ten miś się robi. Ze starszym jakoś miałam wrażenie, że czas wolniej mijał a tutaj - pyk - w piątek miesiąc!
Też zaczyna nie spać w nocy, rozgląda się, koło 4 coś nie może usnąć, zwykle pomaga spanie na mnie. Wieczorem marudny, też spanie na mnie najlepsze. I tak śpię czasami z jednym dzieckiem na mnie i drugim przytulonym obok...

Cytat:
No niestety na kolki w sumie nie ma lekarstwa, musi dojrzeć układ pokarmowy... chociaż leżenie na brzuszku na pewno trochę pomaga, bo maluszek jak się wierci to sam sobie brzuszek masuje wtedy.

I ćwiczy mięśnie brzucha, co też pomaga

Cytat:
To zdrowia dla córki! wiem że nie zmuszacie pewnie też tam pokazujecie dzieci a ja powiem szczerze staram się nie wysyłać zdjęć małej
Przepadają zaliczki?
U mnie noc koszmar- zabrakło mi chyba mleka więc odgrzewałam swoje które było zamrożone młoda zasnęła ale myślę że wcale nie chciała jeść tylko nie mogła zasnąć. Od rana też marudna miałam wrażenie że ma gorączkę więc biegłam po termometr ale uznaliśmy wspólnie że nie ma gorączki i temperatura wacha się koło 36 stopni. A młoda dalej marudna więc ciężki dzień mnie czeka. Jak nie spała z nami to teraz najlepiej wtulona we mnie

A co do chrzcin pisałam że musiałam iść po pozwolenie do parafii w związku że chcemy chrzcić w innej. Dobrze że nie poszłam bo tam . I uznaliśmy że ochrzcimy jak się przeprowadzimy do nowego mieszkania.

Dobrze, że nie poszłaś.
Pewnie masz rację i nie o jedzenie a wtulenie się chodziło
sieciowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 13:17   #3364
Riellee
Rozeznanie

Cytat:
Przejdzie, jeden moj syn mial okropne kolki...
My po szczepieniu dziś. 6w1 plus Prevenar 13. Mała śpi, bo zasnęła tak na dłużej dopiero o 4.30....

Mam nadzieję, że to przejdzie. Udało Ci się dostać prevenar? Byłam w aptekach i są listy... Czas oczekiwania niewiadomy. Dlatego jak uda mi się zaszczepić dziecko to chyba pójdę z pneumokokami w NFZ. Boje sie, że nawet jak mi się uda dostać to kolejna dawka będzie zagrożona.
Cytat:
Napisane przez zambeza Pokaż wiadomość
Hej
Dziś się wybieram na jakieś spotkanie organizowane przez środowiskową, ma być 10 dzieciaczków w wieku małej z rodzicami. Jestem sceptycznie nastawiona no ale może nie będzie tak źle. Najwyżej drugi raz nie pójdę.

Nie ma zajęć dla maluchów na basenie przez wirusa (A szkoda, bo tak chciałam się na takie coś zapisać), ale chyba sami przejdziemy się i popluskamy z małą, tak uwielbia kąpiele, że powinno się jej spodobać. W sensie mąż, a ja będę patrzeć bo do kontroli po porodzie podobno nie mogę, a mam dopiero za 3 tygodnie

Współczuję jak sobie dajesz radę jeszcze z trójką?

To dobrze, zawsze trochę więcej czasu dla siebie/dla malucha A uważam też że dla dziecka lepiej z rówieśnikami i innymi dorosłymi niż w domu z rodzicem

Zdrówka dla córki

Co się stało?

Ale wysoko już podnosi skubany! Nasza podnosi na pare sekund i tyle. Lepiej jej wychodzi jak na nas leży to podnoszenie, no ale wtedy nie jest na płasko.

Syn mi zaczął bardzo charczec i wstrzymywać oddech, wyglądało jakby się dusił. Nasza lekarka podejrzewala refluks ale kazała nam iść do szpitala jak się pogorszy żeby go przebadali bo to mogło być wszystko nawet serce...
Generalnie wyszło na to, że dziecko jest przekarmione (piersią) i brzuszek nie dawał sobie rady ze szybkim trawieniem. Do tego ukryte ulewanie ale jeszcze nie refluks. Mamy zalecone ograniczenie w jedzeniu (najszybciej co 2,5h i max po 15 min z każdej piersi) i espumisan. Na szczescie jest trochę lepiej ale co się najadłam strachu to moje.
Cytat:
Napisane przez karolina_zb Pokaż wiadomość
Ja już wszystko chętnie wypróbuję. Niech tylko choć na chwilę mi ulgę przyniesie...Mój też dostaje Espumisan. Do tego Delicol. W weekend mam dostać Sab Simplex, więc odstawimy to, co teraz dostaje.Miałam taką ciężką noc w sobotę... Na szczęście wczoraj i dziś przespał ponad 6 godzinTaaak, mój też tak robi

Też się zastanawialiśmy nad sab simplex ale wyczytałam, że to jest to samo co espumisan 100 (chyba m. In. U pana tabletki) tylko ma o wiele większe dawkowanie

Riellee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 13:39   #3365
mamaporazczwarty
Rozeznanie

Cytat:
Mam nadzieję, że to przejdzie. Udało Ci się dostać prevenar? Byłam w aptekach i są listy... Czas oczekiwania niewiadomy. Dlatego jak uda mi się zaszczepić dziecko to chyba pójdę z pneumokokami w NFZ. Boje sie, że nawet jak mi się uda dostać to kolejna dawka będzie zagrożona. Syn mi zaczął bardzo charczec i wstrzymywać oddech, wyglądało jakby się dusił. Nasza lekarka podejrzewala refluks ale kazała nam iść do szpitala jak się pogorszy żeby go przebadali bo to mogło być wszystko nawet serce...
Generalnie wyszło na to, że dziecko jest przekarmione (piersią) i brzuszek nie dawał sobie rady ze szybkim trawieniem. Do tego ukryte ulewanie ale jeszcze nie refluks. Mamy zalecone ograniczenie w jedzeniu (najszybciej co 2,5h i max po 15 min z każdej piersi) i espumisan. Na szczescie jest trochę lepiej ale co się najadłam strachu to moje. Też się zastanawialiśmy nad sab simplex ale wyczytałam, że to jest to samo co espumisan 100 (chyba m. In. U pana tabletki) tylko ma o wiele większe dawkowanie

Nie udało mi się, kupiłam na Słowacji, musisz kiec tylko zwykłą receptę, a nie wydruk elektronicznej. I jest tańsza. W Polsce widzialam, że ok 340 zł a na Słowacji 51 euro, wiec cos 230 zł

---------- Dopisano o 12:39 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

Cytat:
Nie udało mi się, kupiłam na Słowacji, musisz kiec tylko zwykłą receptę, a nie wydruk elektronicznej. I jest tańsza. W Polsce widzialam, że ok 340 zł a na Słowacji 51 euro, wiec cos 230 zł

Ah i nie mogę dostać szczepionki na grype, a nie pomyślałam, zeby ze Słowacji ściągnąć, a tam podobno brakow nie ma

mamaporazczwarty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 13:48   #3366
MrsSeductive
Żona

Cytat:
Przejdzie, jeden moj syn mial okropne kolki...
My po szczepieniu dziś. 6w1 plus Prevenar 13. Mała śpi, bo zasnęła tak na dłużej dopiero o 4.30....

O my jutro idziemy na szczepienie dalej się zastanawiam czy brać 5w1 czy 6w1.

U mnie mała od 4.30 buszowała na macie zasnęła na niej o 8 ale dzięki temu że już nie mogłam zasnąć zrobiłam 2 prania, poprasowałam, zrobiłam obiad, wyszłam z psem oraz byłam w piekarni. Aa i ogarnęłam kuchnie a potem padłam razem z małą po 11

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Muszę dla pediatry powiedzieć o tym duszeniu może coś powie.

MrsSeductive jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 13:50   #3367
zambeza
polaczek cebulaczek

Cytat:
Mam nadzieję, że to przejdzie. Udało Ci się dostać prevenar? Byłam w aptekach i są listy... Czas oczekiwania niewiadomy. Dlatego jak uda mi się zaszczepić dziecko to chyba pójdę z pneumokokami w NFZ. Boje sie, że nawet jak mi się uda dostać to kolejna dawka będzie zagrożona. Syn mi zaczął bardzo charczec i wstrzymywać oddech, wyglądało jakby się dusił. Nasza lekarka podejrzewala refluks ale kazała nam iść do szpitala jak się pogorszy żeby go przebadali bo to mogło być wszystko nawet serce...
Generalnie wyszło na to, że dziecko jest przekarmione (piersią) i brzuszek nie dawał sobie rady ze szybkim trawieniem. Do tego ukryte ulewanie ale jeszcze nie refluks. Mamy zalecone ograniczenie w jedzeniu (najszybciej co 2,5h i max po 15 min z każdej piersi) i espumisan. Na szczescie jest trochę lepiej ale co się najadłam strachu to moje. Też się zastanawialiśmy nad sab simplex ale wyczytałam, że to jest to samo co espumisan 100 (chyba m. In. U pana tabletki) tylko ma o wiele większe dawkowanie

Nie dziwię się, że się wystraszyliście. Dobrze, że to nic poważnego i że jest już lepiej.

Tak w ogóle ile u was trwają karmienia? Ja jakoś ogarnęłam tą aplikację baby manager i trochę się zdziwiłam. Maks 10 minut i to tylko z jednej piersi. A miałam wrażenie że mała z pół h wisi. Teraz nie wiem czy to nie za krótko? Ale tyje i ogólnie jest spokojna, najada się

Stary Wczoraj, 15:31   #3368
MrsSeductive
Żona

Cytat:
Nie dziwię się, że się wystraszyliście. Dobrze, że to nic poważnego i że jest już lepiej.

Tak w ogóle ile u was trwają karmienia? Ja jakoś ogarnęłam tą aplikację baby manager i trochę się zdziwiłam. Maks 10 minut i to tylko z jednej piersi. A miałam wrażenie że mała z pół h wisi. Teraz nie wiem czy to nie za krótko? Ale tyje i ogólnie jest spokojna, najada się

Skoro się najada to wszystko ok.
Szczerze mówiąc u mnie wygląda tak że siedzę godzinę bo mała przyśnie wcześniej ją odkładałam ale ona zaraz się budziła więc uznałam że po prostu przeczekam. I myślę że aktywnie to je z 30-40 min ale to tylko przypuszczenia.

---------- Dopisano o 13:55 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

No i zaczynam żegnać się z ubrankami 56 gdzie się podział mój mały dzidziuś?

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

W ogóle powiem wam że nie wiem kiedy "bawicie" się laktatorem. Ja co wyciągnę to mała się budzi jedynie kiedy mogę ściągnąć to na wieczór

Stary Wczoraj, 15:49   #3369
mamaporazczwarty
Rozeznanie

Cytat:
O my jutro idziemy na szczepienie dalej się zastanawiam czy brać 5w1 czy 6w1.

U mnie mała od 4.30 buszowała na macie zasnęła na niej o 8 ale dzięki temu że już nie mogłam zasnąć zrobiłam 2 prania, poprasowałam, zrobiłam obiad, wyszłam z psem oraz byłam w piekarni. Aa i ogarnęłam kuchnie a potem padłam razem z małą po 11

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Muszę dla pediatry powiedzieć o tym duszeniu może coś powie.

Ja wole 6w1 z prostej przyczyny, oprócz tego, że wszyscy pediatrzy po drodze mi polecają, pani neonatolog też, to trochę się naczytałam i wychodzi na to, ze im mniej wkłuć tym lepiej, bo każda szczepionka zawiera chociażby środki konserwujące, a poza tym każdej szczepionki milo woli czlowiek sie obawia, wiec im ich mniej tym lepiej, bo nopy nie powodują same szczepi zawarte w szczepionkach tylko chyba raczej te dodatki właśnie.

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

Cytat:
Szczerze mówiąc u mnie wygląda tak że siedzę godzinę bo mała przyśnie wcześniej ją odkładałam ale ona zaraz się budziła więc uznałam że po prostu przeczekam. I myślę że aktywnie to je z 30-40 min ale to tylko przypuszczenia.

---------- Dopisano o 13:55 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

W ogóle powiem wam że nie wiem kiedy "bawicie" się laktatorem. Ja co wyciągnę to mała się budzi jedynie kiedy mogę ściągnąć to na wieczór

Ja też podziwiam te dziewczyny, które używają laktatora, dla mnie doba ma za mało godzin

mamaporazczwarty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 16:09   #3370
MrsSeductive
Żona

Ja bym miała czas siedzieć z laktatorem ale mała często zje idzie spać i po 30 min wstaje. Raz tak się wpakowałam bo chciała jeść a tu praktycznie nic nie ma

Stary Wczoraj, 17:16   #3371
sieciowa
z kubkiem herbaty

Cytat:

Między 3 a 25 minut. Zwykle 15 jedna i 4 druga. Je co 3 godziny (bywa 2 jak zje z jednej i 4 jak nie uleje). Starszy jadł po wyjściu z żółtaczki po 3-5 minut, tylko z jednej piersi, ale co półtorej godziny. Bardzo ulewał, więc lekarz kazał mniej a częściej. Dobrze przybierał, młodszy też tyje porządnie.
Cytat:

Ja siedzę godzinę czasami, bo najpierw jedzenie, czekanie aż się ułoży i odbicie, jedzenie, czekanie...

A godzinę temu tak mi rzygnął spektakularnie, że nawet doświadczona ja się wystraszyłam. Starszemu nigdy nadtrawione mleko nie poszło nosem i aż powietrza nie mógł złapać. A spokojnie go trzymałam na poduszce do karmienia. Dobrze, że tak, to szybko odwróciłam a i wyrzucone mleko miało miejsce spaść, ale jakby leżał w kokonie, to nie wiem... A w pieluchę poszło też nieźle.

sieciowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 17:28   #3372
MrsSeductive
Żona

Cytat:
Napisane przez sieciowa Pokaż wiadomość
Między 3 a 25 minut. Zwykle 15 jedna i 4 druga. Je co 3 godziny (bywa 2 jak zje z jednej i 4 jak nie uleje). Starszy jadł po wyjściu z żółtaczki po 3-5 minut, tylko z jednej piersi, ale co półtorej godziny. Bardzo ulewał, więc lekarz kazał mniej a częściej. Dobrze przybierał, młodszy też tyje porządnie.Ja siedzę godzinę czasami, bo najpierw jedzenie, czekanie aż się ułoży i odbicie, jedzenie, czekanie...

A godzinę temu tak mi rzygnął spektakularnie, że nawet doświadczona ja się wystraszyłam. Starszemu nigdy nadtrawione mleko nie poszło nosem i aż powietrza nie mógł złapać. A spokojnie go trzymałam na poduszce do karmienia. Dobrze, że tak, to szybko odwróciłam a i wyrzucone mleko miało miejsce spaść, ale jakby leżał w kokonie, to nie wiem... A w pieluchę poszło też nieźle.

O to faktycznie nie źle. No i u mnie to tak wygląda że zje troche odczekać odbić i tak w kółko. I czasami jest tak że za godzinę znów głodna i kiedy tu laktator

Stary Dzisiaj, 01:00   #3373
zambeza
polaczek cebulaczek

Cytat:

Też nie wiem, kiedy można znaleźć czas na laktator i podziwiam osoby ściągające po każdym karmieniu. Pamiętam sama te pierwsze dni i walkę o kp, już miałam dość, a to u mnie bylo tylko parę dni.
Nakarmić, odbić, przewinąć, ululać, odłożyć, ściągnąć pokarm, jakaś wizyta w toalecie czy coś i w sumie dziecko się budzi, bo głodne i dawaj od początku.
No ale to pewnie tak jak z wszystkim, jak trzeba to się znajdzie na to siły i czas.

Stary Dzisiaj, 04:30   #3374
MrsSeductive
Żona

Mnie najbardziej przeraża pusty cycek
No ja walczyłam nawet teraz ale ściągałam laktatorem 2x po 10 min

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą

Ten wątek obecnie przeglądają: 6 (1 użytkowników i 5 gości)
wymaginowana
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości