Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-28, 16:25   #1
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3


W tym wątku dzielimy się radami, obawami i wymieniani myśli dot. odstawienia antykoncepcji hormonalnej.

Część 2 https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=448698

Edytowane przez Adrianna_8
Czas edycji: 2021-05-26 o 11:35
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-31, 13:52   #2
Klaudiad18
Wtajemniczenie
 
Avatar Klaudiad18
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 852
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Ja dostałam okres po 2 tygodniach, także nie tak źle
trwał jak zwykle, 3 dni.
Minął ponad miesiąc więc dzis zrobialm badania tarczycowe, ciekawe co wyjdzie...
Klaudiad18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-31, 17:20   #3
Yubi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 74
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Ja poszłam do lekarza zaraz po odstawieniu, bo chcieliśmy sie szybko postarać o dziecko, chociaż miałam świadomość, że organizm będzie musiał się na nowo wyregulować. Jedyne, co lekarz zalecił na początku, to zażywanie mama dha premium z kwasem foliowym. Zrobił mi jeszcze kontrolną cytologię, usg i kazał czekać i cieszyć się pożyciem Następną wizytę polecił po ok. 3 miesiącach, ale po dwóch pełnych cyklach okazało się, że już jestem w ciąży. Także może rzeczywiście konsultacja lekarska przy odstawieniu może być przydatna, jeśli chcemy troszkę przyspieszyć naturę
Yubi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 07:28   #4
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Yubi Pokaż wiadomość
Ja poszłam do lekarza zaraz po odstawieniu, bo chcieliśmy sie szybko postarać o dziecko, chociaż miałam świadomość, że organizm będzie musiał się na nowo wyregulować. Jedyne, co lekarz zalecił na początku, to zażywanie mama dha premium z kwasem foliowym. Zrobił mi jeszcze kontrolną cytologię, usg i kazał czekać i cieszyć się pożyciem Następną wizytę polecił po ok. 3 miesiącach, ale po dwóch pełnych cyklach okazało się, że już jestem w ciąży. Także może rzeczywiście konsultacja lekarska przy odstawieniu może być przydatna, jeśli chcemy troszkę przyspieszyć naturę
USG i życzenia lekarza nie przyspieszyły natury . A suplementacja kwasem foliowym to norma, więc to on lub po prostu współżycie dwóch dorosłych osobników zaowocowało dzieckiem .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 02:17   #5
ItsPiranhaBay
Raczkowanie
 
Avatar ItsPiranhaBay
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 166
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Jak któraś miała problem ze strasznym wypadaniem włosów (ja miałam, nigdy w życiu nie widziałam tylu włosów na ubraniu, w odpływie wanny, na szczotce, na podłodze, poduszce itd.), to mogę pocieszyć, że u mnie takie wypadanie trwało z półtora miesiąca, straciłam spokojnie z 1/3 włosów, ale się (jak na razie, odpukać w niemalowane drewno) unormowało. Także czasem zamiast się przejmować, warto przeczekać.

Gorzej z trądzikiem, niby też się unormował, ale zostały spore zaskórniki na plecach i dekolcie (których nie było wcześniej).

---------- Dopisano o 02:17 ---------- Poprzedni post napisano o 02:16 ----------

Ale z dwojga złego wolę już być pryszczata niż łysa.
ItsPiranhaBay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-03, 09:25   #6
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Odstawilam tabletki miałam takie migreny że masakra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 18:52   #7
Charlotteka
Przyczajenie
 
Avatar Charlotteka
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 10
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Witam. Odstawiłam tabletki anty po 2 latach w celu starań o dzidziusia. Mój ginekolog sugerował tylko przyjęcie blistra do końca, nic nie mówił o 3 miesięcznej regulacji płodności, dlatego od razu wzięliśmy się do pracy Możecie podzielić się jak to u was było? Ile czekaliście na dzidziusia? Owulacje mam za sobą, ale na testy za wcześnie, a nie mogę się doczekać
Charlotteka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-06, 19:19   #8
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Charlotteka Pokaż wiadomość
Witam. Odstawiłam tabletki anty po 2 latach w celu starań o dzidziusia. Mój ginekolog sugerował tylko przyjęcie blistra do końca, nic nie mówił o 3 miesięcznej regulacji płodności, dlatego od razu wzięliśmy się do pracy Możecie podzielić się jak to u was było? Ile czekaliście na dzidziusia? Owulacje mam za sobą, ale na testy za wcześnie, a nie mogę się doczekać
Nie trzeba robić żadnej 3 miesięcznej przerwy po zaprzestaniu brania tabletek. Płodność może wrócić w różnym czasie. Skąd wiesz, że miałaś owulację?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-07, 02:12   #9
MissLiz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1
Chcę odstawić tabletki antykoncepcyjne, ale się boję

Witam
Na wstępie piszę, że to mój pierwszy raz na jakimkolwiek forum, więc jeśli coś robię nie tak, to proszę - wybaczcie, dajcie wskazówki.

Zdecydowałam się napisać tutaj, bo mam pewien dylemat.
Chcę odstawić tabletki antykoncepcyjne, ale się boję. Naczytałam się o problemach po ostawieniu m.in. trądziku, wypadaniu włosów, poddenerwowaniu itp.
Od dwóch lat biorę Yasminelle. Zdecydowałam się na tabletki antykoncepcyjne po poradzie dermatologa - moim problemem był trądzik. Tabletki sprawiły, że teraz mam bardzo przyzwoitą cerę. Nie zauważyłam po nich żadnych skutków ubocznych, uważam, że są dobrze do mnie dobrane. Regularnie badam się u ginekologa - wszystko jest ok.
Chcę je jednak odstawić ze względu na nacisk mojego chłopaka - naczytał się w internecie o problemach z zajściem w ciążę przez tabletki itp.
Byłam skłonna je odstawić, ale po przeczytaniu relacji innych kobiet, przeraziłam się. Moje pytanie brzmi: czy za każdym razem po ostawieniu tabletek muszą pojawić się takie objawy (o których pisałam wyżej). I czy ze względu na to, że wcześniej zmagałam się z trądzikiem jest większe ryzyko, że po odstawieniu on się pojawi?
Zastanawiam się czy jest jakakolwiek nadzieja na to, że nie odczuję specjalnie odstawienia tabletek, czy mój los jest przesądzony i powinnam już nastawiać się na nawrót trądziku?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi
MissLiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-07, 03:03   #10
Charlotteka
Przyczajenie
 
Avatar Charlotteka
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 10
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

No właśnie zle napisałam, według kalendarzyka powinnam mieć a czy była nie sprawdzałam. Powinnam zrobić test z apteki? Nie chce się na razie stresować 😄
Charlotteka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-07, 07:07   #11
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Charlotteka Pokaż wiadomość
No właśnie zle napisałam, według kalendarzyka powinnam mieć a czy była nie sprawdzałam. Powinnam zrobić test z apteki? Nie chce się na razie stresować
Tak właśnie myślałam. Nie, nie rób żadnych testów. Najskuteczniejsze jest usg u lekarza.

W takim razie cierpliwie czekaj, przyjmuj kwas foliowy i tyle. Jak się unormuje poziom hormonów (min. 3 miesiące), badań sobie hormony i sprawdź, czy tarczyca prawidłowo pracuje i wtedy nie powinno być problemów z zajściem w ciążę (teoretycznie).

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-08, 15:13   #12
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Chcę odstawić tabletki antykoncepcyjne, ale się boję

Zacznijmy od tego, że obiektywnie nie istnieje żaden powód, byś te tabletki odstawiała. Serio chcesz to zrobić, bo chłopak się naczytał bzdur w internecie? Sama to zweryfikuj w wiarygodnych źródłach.

I nikt ci nie powie przez internet czy i jaka jest szansa, że po odstawieniu hormonów nie będziesz mieć problemów. Sama to musisz sprawdzić na sobie, tylko się zastanów czy warto. Moim zdaniem nie warto.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-10, 16:12   #13
kakoina
Raczkowanie
 
Avatar kakoina
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 206
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cześć właśnie leżę w szpitalu ze skrzepem w mózgu... siła rzeczy odstawiłam tabl ...
kakoina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-12, 13:39   #14
Skumbriaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 47
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Czy ma sens przechodzić z tabletek na plastry jesli bolały mnie po tabletkach łydki? Moze calkiem odstawić hormony?
Skumbriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-12, 21:30   #15
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Skumbriaa Pokaż wiadomość
Czy ma sens przechodzić z tabletek na plastry jesli bolały mnie po tabletkach łydki? Moze calkiem odstawić hormony?
Na Twoim miejscu zrobiłabym badania na krzepliwość i próby wątrobowe. Jeśli są w porządku to spróbowałabym przejść. Ja przy Narai Plus miałam bóle nóg rano i w nocy, teraz jestem na Attywi i nie odczuwam żadnych skutków ubocznych poza ogromnym zmęczeniem, ale nie wiem czy to Attywia, czy inne tabletki które biorę, czy jesień czy po prostu mój tryb życia, za to jeśli chodzi o nogi to nie czuję absolutnie żadnego obciążenia
No i oczywiście skonsultowałabym się z ginekologiem bo inne czynniki takie jak waga, tryb życia czy palenie papierosów też mają wpływ i opinia lekarza co w tym przypadku najlepiej zrobić może okazać się cenna.

Edytowane przez IzzieSt
Czas edycji: 2017-09-12 o 21:35
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-13, 16:43   #16
kakoina
Raczkowanie
 
Avatar kakoina
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 206
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Kosmos - nie dość że zakrzepica w mózgu to jeszcze mi wywaliły syfy na twarzy bosko
kakoina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-13, 21:19   #17
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez kakoina Pokaż wiadomość
Kosmos - nie dość że zakrzepica w mózgu to jeszcze mi wywaliły syfy na twarzy bosko
Robiłaś badania z krwi na krzepliwość przed i w trakcie brania tabletek?
Niestety, ale godząc się na przyjmowanie hormonów musimy brać pod uwagę ryzyko zakrzepicy, które bardzo często jest bagatelizowane zarówno przez pacjentki jak i przez lekarzy.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-14, 13:44   #18
Skumbriaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 47
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

A ja postanowiłam rzucić to świństwo. Albo gumki albo szklanka wody :p
Skumbriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 18:12   #19
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

hej dziewczyny, ja odstawiłam po 3 latach brania. Okres po odstawieniu był 9 maja. Potem 26 czerwiec i koniec od tej pory byłam u ginekologa, ale powiedziała tylko, że w ciąży nie jestem, endometrium jak przed okresem i żeby jeszcze poczekać. Wspomniała również że jajniki mają budowę pęcherzykowatą, ale dopiero w domu skojarzyłam że to może coś związanego z PCOS? Wypadła mi 1/3 włosów, jestem na diecie, pilnuję tego co jem, a mam wrażenie że tylko przybieram na wadze. Trądzik jest okropny, z ropnymi bolącymi cystami. Włosów na ciele zawsze miałam dużo, ale teraz to jakiś obłęd, musiałabym golić nogi dwa razy dziennie. Szukam dobrego ginekologa w Krakowie, moze coś polecicie?
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-23, 18:17   #20
kakoina
Raczkowanie
 
Avatar kakoina
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 206
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Zawsze robiłam - co 6 msc ... uwaga - wyniki dalej z krwi mam Ok
kakoina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-23, 18:22   #21
anna_baldik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1
Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

Ja odstawiłam po ppnad dwóch latach i wszystko wróciło do normy.

Edytowane przez anna_baldik
Czas edycji: 2017-09-23 o 18:28
anna_baldik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 00:40   #22
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez kakoina Pokaż wiadomość
Zawsze robiłam - co 6 msc ... uwaga - wyniki dalej z krwi mam Ok
Jakie badania robilas i jakie teraz mialas zrobione po wykryciu zakrzepicy?
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 14:38   #23
paulyana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 3
Red face Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Dziewczyny!

Proszę o radę. Jestem tu nowa.
Chciałabym otrzymać szybką odpowiedź na nurtujące mnie pytanie. Mój okres rozpoczął się 21 września, wzięłam wówczas pierwszą tabletkę antykoncepcyjną z pierwszego opakowania, 22 wzięłam drugą. Niestety dolegliwości, które mi wówczas towarzyszyły były tak nasilone (stany lękowe, płacz, nerwowość, bóle kończyn, opuchnięcie łydek), że 23 września nie przyjęłam tabletki. 24 współzyłam z mezem. Proszę o informację czy ciąża jest możliwa? Dodam, że lekarz przepisał mi tabletki hormonalne, gdyż wykrył wczesną endometriozę. Ja osobiście nie chciałam ich zażywać, ale zasugerował, że pozostaje mi albo antykoncepcja hormonalna, albo zabieg chirurgiczny. Pozdrawiam.
paulyana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 14:42   #24
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez paulyana Pokaż wiadomość
Dziewczyny!

Proszę o radę. Jestem tu nowa.
Chciałabym otrzymać szybką odpowiedź na nurtujące mnie pytanie. Mój okres rozpoczął się 21 września, wzięłam wówczas pierwszą tabletkę antykoncepcyjną z pierwszego opakowania, 22 wzięłam drugą. Niestety dolegliwości, które mi wówczas towarzyszyły były tak nasilone (stany lękowe, płacz, nerwowość, bóle kończyn, opuchnięcie łydek), że 23 września nie przyjęłam tabletki. 24 współzyłam z mezem. Proszę o informację czy ciąża jest możliwa? Dodam, że lekarz przepisał mi tabletki hormonalne, gdyż wykrył wczesną endometriozę. Ja osobiście nie chciałam ich zażywać, ale zasugerował, że pozostaje mi albo antykoncepcja hormonalna, albo zabieg chirurgiczny. Pozdrawiam.
Jeśli nie bierzesz tabletek zgodnie ze schematem, to nie jesteś zabezpieczona przed ciążą.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 14:46   #25
paulyana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 3
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;77444131]Jeśli nie bierzesz tabletek zgodnie ze schematem, to nie jesteś zabezpieczona przed ciążą.[/QUOTE]


Tak sądzę, z tym że nie jestem pewna co zadziało się w moim organizmie przez te dwa dni przyjmowania pigułek. Z dniem przyjęcia pigułki (pierwszy dzień okresu) byłam zabezpieczona przed ciążą, drugiego dnia też, ale czy to możliwe, że od razu płodność wróciła tego trzeciego dnia...?
paulyana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 14:50   #26
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez paulyana Pokaż wiadomość
Tak sądzę, z tym że nie jestem pewna co zadziało się w moim organizmie przez te dwa dni przyjmowania pigułek. Z dniem przyjęcia pigułki (pierwszy dzień okresu) byłam zabezpieczona przed ciążą, drugiego dnia też, ale czy to możliwe, że od razu płodność wróciła tego trzeciego dnia...?
Przecież nikt ci tego nie wywróży. Jeśli chcesz mieć pewność, musisz zrobić test. Możesz zajść w ciążę podczas owulacji, ale nikt nie wie czy akurat ją miałaś albo czy będziesz miała dzień/dwa/trzy/tydzień po stosunku i czy dojdzie wtedy do zapłodnienia. Pewne jest tylko to, że jeśli przestałaś brać tabletki, to nie blokują one twojej owulacji. Koniec domysłów na ten temat.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 16:02   #27
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez paulyana Pokaż wiadomość
Dziewczyny!

Proszę o radę. Jestem tu nowa.
Chciałabym otrzymać szybką odpowiedź na nurtujące mnie pytanie. Mój okres rozpoczął się 21 września, wzięłam wówczas pierwszą tabletkę antykoncepcyjną z pierwszego opakowania, 22 wzięłam drugą. Niestety dolegliwości, które mi wówczas towarzyszyły były tak nasilone (stany lękowe, płacz, nerwowość, bóle kończyn, opuchnięcie łydek), że 23 września nie przyjęłam tabletki. 24 współzyłam z mezem. Proszę o informację czy ciąża jest możliwa? Dodam, że lekarz przepisał mi tabletki hormonalne, gdyż wykrył wczesną endometriozę. Ja osobiście nie chciałam ich zażywać, ale zasugerował, że pozostaje mi albo antykoncepcja hormonalna, albo zabieg chirurgiczny. Pozdrawiam.
Jeśli masz krótkie cykle, to jest szansa na ciąże.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-01, 22:31   #28
zaczytanna21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cześć dziewczyny potrzebuję porady.
Od 2 miesięcy jestem na tabletkach Vibin mini i są to moje pierwsze tabletki. Zaczęłam je brać ze względu na chłopaka ( teraz już byłego) który bardzo długo mnie na to namawiał, a ja po prostu ich nie chciałam i chyba nadal nie chcę.
W ciągu pierwszego miesiąca przybrałam na wadze około 4kg i nadal się to trzyma. Nie mogę tego zrzucić. Mój apetyt nie jest temu winny bo gdy zaczęłam je brać miałam bardzo mały, a teraz dbam o to co jem jeszcze bardziej niż wcześniej.
Mam teraz stały problem z cerą, na brodzie pojawiły się grudki których ani peeling, ani maseczki nie likwidują. Do tej pory miałam czystą twarz za wyjątkiem pojedynczych pryszczy które pojawiały mi się przed okresem, a i to nie zawsze.
Wahania nastrojów to u mnie był koszmar, takich jazd z głową jeszcze nie miałam. Co prawda żyłam w stresie (poprawki sesji), ale brałam po kilka tabletek na uspokojenie i piłam dużo melisy, ale i tak dostawałam ataków paniki. Teraz nie jest lepiej, w jednej chwili siedzę i się śmieję wśród przyjaciół, a w następnej mam ochotę się zaszyć w łóżku i nigdy z niego nie wychodzić i na nikogo nie patrzeć. Dużo łatwiej też wpadam w złość.
Pojawiły się też plusy, bo okres przechodzę łagodniej, niektóre objawy przed okresem też są lżejsze ( problemy żołądkowe), ale inne się nasiliły (ból i nabrzmienie piersi).

Najchętniej bym je odstawiła już teraz, ale naczytałam się o tych wszystkich skutkach ubocznych i po prostu się boję.

Edytowane przez zaczytanna21
Czas edycji: 2017-10-01 o 22:40
zaczytanna21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 07:10   #29
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez zaczytanna21 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny potrzebuję porady.
Od 2 miesięcy jestem na tabletkach Vibin mini i są to moje pierwsze tabletki. Zaczęłam je brać ze względu na chłopaka ( teraz już byłego) który bardzo długo mnie na to namawiał, a ja po prostu ich nie chciałam i chyba nadal nie chcę.
W ciągu pierwszego miesiąca przybrałam na wadze około 4kg i nadal się to trzyma. Nie mogę tego zrzucić. Mój apetyt nie jest temu winny bo gdy zaczęłam je brać miałam bardzo mały, a teraz dbam o to co jem jeszcze bardziej niż wcześniej.
Mam teraz stały problem z cerą, na brodzie pojawiły się grudki których ani peeling, ani maseczki nie likwidują. Do tej pory miałam czystą twarz za wyjątkiem pojedynczych pryszczy które pojawiały mi się przed okresem, a i to nie zawsze.
Wahania nastrojów to u mnie był koszmar, takich jazd z głową jeszcze nie miałam. Co prawda żyłam w stresie (poprawki sesji), ale brałam po kilka tabletek na uspokojenie i piłam dużo melisy, ale i tak dostawałam ataków paniki. Teraz nie jest lepiej, w jednej chwili siedzę i się śmieję wśród przyjaciół, a w następnej mam ochotę się zaszyć w łóżku i nigdy z niego nie wychodzić i na nikogo nie patrzeć. Dużo łatwiej też wpadam w złość.
Pojawiły się też plusy, bo okres przechodzę łagodniej, niektóre objawy przed okresem też są lżejsze ( problemy żołądkowe), ale inne się nasiliły (ból i nabrzmienie piersi).

Najchętniej bym je odstawiła już teraz, ale naczytałam się o tych wszystkich skutkach ubocznych i po prostu się boję.
Jeśli nie potrzebujesz ich brać, odstaw. Bez sensu. A dolegliwości które masz są normalne na początku brania. Zatrzymała Ci się woda, a problemy z cera mina.

Odstawić tabletki możesz w dowolnym momencie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 07:15   #30
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez zaczytanna21 Pokaż wiadomość
Najchętniej bym je odstawiła już teraz, ale naczytałam się o tych wszystkich skutkach ubocznych i po prostu się boję.
Ale jakie skutki uboczne masz na myśli?
Po prostu weź opakowanie do końca i nie bierz kolejnego. Wszystko powinno być w porządku. No chyba że nie jesteś pewna, czy chcesz odstawiać, to poczekaj, aż będziesz pewna. Bo jak odstawisz, a za miesiąc czy dwa zaczniesz znowu brać, to organizm może zwariować i nie wiedzieć, co się z nim dzieje.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-07 01:51:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:21.