Czy grill jest dla kobiet? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Moje wakacyjne przygody

Notka

Moje wakacyjne przygody Konkurs z nagrodami! Chcemy abyście troszkę powspominały i opisały swoje najlepsze w życiu wakacje, albo najciekawszą, najśmieszniejszą przygodę wakacyjną. Mile widziana oprawa zdjęciowa lub graficzna ;)

 
 
Narzędzia
Stary 2011-09-12, 13:32   #1
eFkaS
Raczkowanie
 
Avatar eFkaS
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 38
Exclamation

Czy grill jest dla kobiet?


Witam wszystkich serdecznie .
Chciałam się Was poradzić, bo mam niemały dylemat. Otóż, otrzymałam ostatnio w prezencie grill. Nie przeczę, że bardzo się ucieszyłam, bo zawsze jak zapraszano mnie na grilla to zajadałam się samymi pysznościami. Obiecałam sobie nawet, że sama go kupię. Wyobraźcie więc sobie moją radość, kiedy dostałam grilla.
Postanowiłam szybko go wypróbować. Kupiłam co trzeba i utknęłam w martwym punkcie .
Nie potrafię go rozpalić. Czy któraś z Was ma doświadczenie w rozpalaniu grilla i mogłaby mi dać kilka rad?
Chciałam także zapytać, czy uważacie że grill jest zajęciem które mogą wykonywać tylko mężczyźni, czy także mogą spokojnie grillować?
eFkaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 13:45   #2
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Czy grill jest dla kobiet?

Oczywiście, że kobieta może grillować! Dlaczego by nie? Już nie ma takich sztywnych podziałów co do męskich, czy całkiem kobiecych spraw.
Żeby rozpalić grilla musisz mieć węgiel i rozpałkę (są w formie płynu albo kostek - trochę przypominają czekoladę). Gdy ogień już opadnie i "żywe" płomienie nieco osłabną, możesz kłaść grillowe pyszności na blaszkę Smacznego.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 13:56   #3
eFkaS
Raczkowanie
 
Avatar eFkaS
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 38
Dot.: Czy grill jest dla kobiet?

Cytat:
Napisane przez Stokrotek90 Pokaż wiadomość
Oczywiście, że kobieta może grillować! Dlaczego by nie? Już nie ma takich sztywnych podziałów co do męskich, czy całkiem kobiecych spraw.
Żeby rozpalić grilla musisz mieć węgiel i rozpałkę (są w formie płynu albo kostek - trochę przypominają czekoladę). Gdy ogień już opadnie i "żywe" płomienie nieco osłabną, możesz kłaść grillowe pyszności na blaszkę Smacznego.
Może jestem starej daty, ale na żelastwie się nie znam . Zawsze miałam grilla u kogoś albo mój mąż się tym zajmował. Trochę się między nami ostatnio pogorszyło, dostałam grilla i aż mnie korci aby w końcu samej grillować. Tylko tak rozmawiałam z kilkoma osobami, to tak mnie nastraszyły że tak trzeba tam dmuchać, chuchać i pilnować że bardziej skomplikowane to jest niż jakieś orientalne potrawy.
Tyle żelastwa i brudu przy tym grillowaniu, że nie wiem ani w co się do tego ubrać ani jak zrobić żeby rozpalić a się nie namęczyć przy tym.
eFkaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 22:51   #4
lubie_zadania_z_fizyki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 40
Dot.: Czy grill jest dla kobiet?

Cytat:
Napisane przez eFkaS Pokaż wiadomość
Może jestem starej daty, ale na żelastwie się nie znam . Zawsze miałam grilla u kogoś albo mój mąż się tym zajmował. Trochę się między nami ostatnio pogorszyło, dostałam grilla i aż mnie korci aby w końcu samej grillować. Tylko tak rozmawiałam z kilkoma osobami, to tak mnie nastraszyły że tak trzeba tam dmuchać, chuchać i pilnować że bardziej skomplikowane to jest niż jakieś orientalne potrawy.
Tyle żelastwa i brudu przy tym grillowaniu, że nie wiem ani w co się do tego ubrać ani jak zrobić żeby rozpalić a się nie namęczyć przy tym.

Hehe, dlatego ja uważam że najlepszy jest grill elektryczny..
Zdrowszy wygodniejszy, szybszy i nie śmierdzi ;D
Polecam każdej wizażance ;D
__________________
lubię rozwiązywać zadania z fizyki
lubię uczyć się fizyki, studiując wzory z fizyki
lubię fizyka dla każdego !
lubie_zadania_z_fizyki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 07:54   #5
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Czy grill jest dla kobiet?

Cytat:
Napisane przez lubie_zadania_z_fizyki Pokaż wiadomość
Hehe, dlatego ja uważam że najlepszy jest grill elektryczny..
Zdrowszy wygodniejszy, szybszy i nie śmierdzi ;D
Polecam każdej wizażance ;D
To już nie ten klimat z grillem elektrycznym Dmuchać i chuchać trzeba jak ogień przygasa, żeby się węgielki ładnie żarzyły i jeśli przestaje się palić, wystarczy dolać rozpałki. Tylko nie lać po kiełbaskach i szaszłykach! Bo znajomych potrujesz. :P aż mam ochotę na karkówkę z grilla, mniam! A strój załóż po prostu wygodny i taki, który (jeśli jesteś niezdarna) możesz poświęcić . Bo sumie... nie tak ciężko unikać zniszczeń i pobrudzenia odzieży. Napisz jak poszło.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 13:05   #6
eFkaS
Raczkowanie
 
Avatar eFkaS
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 38
Dot.: Czy grill jest dla kobiet?

Cytat:
Napisane przez lubie_zadania_z_fizyki Pokaż wiadomość
Hehe, dlatego ja uważam że najlepszy jest grill elektryczny..
Zdrowszy wygodniejszy, szybszy i nie śmierdzi ;D
Polecam każdej wizażance ;D
Elektryczny dla mnie nie różni się niczym od patelni . Najlepszy jest tradycyjny, no i potrawy znacznie smaczniejsze wychodzą. Tylko problemów z nim masa, przynajmniej dla takiej kobiety jak ja. Wierze jednak, że jak do tego przysiądę to grill polegnie
eFkaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 13:08   #7
eFkaS
Raczkowanie
 
Avatar eFkaS
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 38
Dot.: Czy grill jest dla kobiet?

Cytat:
Napisane przez Stokrotek90 Pokaż wiadomość
To już nie ten klimat z grillem elektrycznym Dmuchać i chuchać trzeba jak ogień przygasa, żeby się węgielki ładnie żarzyły i jeśli przestaje się palić, wystarczy dolać rozpałki. Tylko nie lać po kiełbaskach i szaszłykach! Bo znajomych potrujesz. :P aż mam ochotę na karkówkę z grilla, mniam! A strój załóż po prostu wygodny i taki, który (jeśli jesteś niezdarna) możesz poświęcić . Bo sumie... nie tak ciężko unikać zniszczeń i pobrudzenia odzieży. Napisz jak poszło.
Chyba jakiś wygodny dres sobie ubiorę. Jeszcze poczekam co inne dziewczyny mi odpiszą w takim temacie w którym o to zapytałam . Szczerze mówiąc to mi się nie uśmiecha tak dmuchać i pilnować wiecznie żeby coś nie zgasło . Ja to bym tak sobie siadła najchętniej i poczekała aż samo się zrobi
eFkaS jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-13, 18:00   #8
Cristinedeville
Raczkowanie
 
Avatar Cristinedeville
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 235
Dot.: Czy grill jest dla kobiet?

Hehe a mi sie zdawalo ze to raczej faceci maja problem z rozpalaniem:P
Czesto jest tak ze to ja ratuje sytuacje
Ja zawsze uzywam rozpalki w kostce(choc moj tato sie upiera ze w plynie lepsza i ze na pewno mi sie kostkowa nie uda:P ).
Troche rozpalki na srodek, kupka wegla drzewnego na to i podpalic. Podpalka musi miec dostep powietrza wiec trzeba uwazac zeby nie zasypac. Jak juz sie ladnie zajmie dosypuje wegla i czekam az cala kupka sie pali. Nie dmucham-macham kawalkiem tektury(szkoda pluc).
A jak juz sie ladnie wszystko zarem zajmie i widac ze rozpalka sie wypalila rozkladam na plasko wegiel i zaczynam pichcenie W trakcie tylko pilnuje czy cos sie za bardzo nie pali, czy nie gasnie. Ale czesciej musze gasic

Powiem tez ze duzo tez zalezy od samego grilla. U moich rodzicow mecze sie niemilosiernie bo maja plytki pojemnik na wegiel i nie dosc ze ciezko rozpalic to gasnie. Ja wole te glebokie Duzo wegla, duzo zaru...


Off top:

Grill elektryczny to nie grill:P Rownie dobrze mozna na patelni usmazyc^^ Grilowane jedzonko musi miec ten aromat 'dymny'. Ja nawet do grilowania tacek nie uzywam zeby miecho mialo kontakt z cieplem bezposredni Taki ze mnie zboczeniec grilowy.
__________________
5D II + 40D +35 1.4 + 50 1.4 + 70-200 4.0 + 100 2.8 + 17-40 4.0

Edytowane przez Cristinedeville
Czas edycji: 2011-09-13 o 18:02 Powód: dopisek
Cristinedeville jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 09:29   #9
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Czy grill jest dla kobiet?

Ja też kładę bezpośrednio na tę kratkę blaszaną Na studiach kiedy robi się ciepło, grill to podstawowy posiłek i zwykle 'wredne facety' nie pozwalają nam się do grilla nawet dotknąć, chyba że trzeba mięcho poprzerzucać... długie paznokcie są przydatne jak nie ma widelca :p Grill to sama przyjemność, to nic że potem wszystko dymem pachnie Grill łatwiejszy niż ognisko i bardziej "mobilny".
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 10:25   #10
Cristinedeville
Raczkowanie
 
Avatar Cristinedeville
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 235
Dot.: Czy grill jest dla kobiet?

Ja jakis czas temu bylam zaproszona na grilla, troche sie spoznilismy a tam jeszcze nie rozpalone. Dwoch chlopakow probowalo rozpalic grilla weglem...kamiennym:P Wiec jak widac i faceci czasami nie maja talentu

Dobrze ze pogoda jeszcze dopisuje, bedzie trzeba cos zorganizowac w weekend
__________________
5D II + 40D +35 1.4 + 50 1.4 + 70-200 4.0 + 100 2.8 + 17-40 4.0
Cristinedeville jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 17:06   #11
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Czy grill jest dla kobiet?

grill elektryczny? raczej nic nie zgriluje, przecież to musi być nad ogniem w tym tkwi smak potraw ! mniam


u nas zawsze kobiety pilnują grilla, faceci tylko czasem rozpalają, ale to jest bardzo łatwe, podpałka, trochę węgla drzewnego i coś do wahlowania po czasem trzeba dostarczyc rzarzącym sie węgielkom troche tlenu

frajda na maksa i pyszne kielbaski, nawet rybka z grilla jest super
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-15, 08:35   #12
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Czy grill jest dla kobiet?

Jak lubisz rybkę z grilla, to polecam położyć na blaszkę odrobinę lawendy Aromat rybki później jest niepowtarzalny!
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 14:23   #13
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Czy grill jest dla kobiet?

Nie wiem czy koleżanka już rozpaliła tego grilla czy nie. W każdym razie o wiele lepiej dla początkujących sprawdza się brykiet zamiast węgla ( do kupienia choćby w Biedronce razem z rozpałką drzewną). Rozpałka pali się niemal od razu, więc na początku nie wsypywać pół torby brykietu, tylko parę mniejszych węgielków NA rozpałkę. Tak, ze ogień zdązył zająć brykiet zanim wypali się rozpałka. Dla jeszcze mniej zaawansowanych można sobie pomóc rozpałką w płynie, ALE OSTROŻNIE i niewielką ilość bo stracimy brwi ;P Najlepiej uczyć się na błędach hehe. Jeszcze jedno. Nie dmuchaj zanim rozpałka się nie wypali Nawet jeśli z początku ogień będzie za duży, to nie polewaj od razu wodą, bo wrócisz do punktu wyjścia. Ogień sam się okrzesa, możesz dodać wtedy trochę więcej węgla. I od czasu do czasu go tam poprzewracać
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 14:34   #14
eFkaS
Raczkowanie
 
Avatar eFkaS
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 38
Dot.: Czy grill jest dla kobiet?

A ja znalazłam już swój idealny sposób na rozpalenie grilla . Nie brudzi, nie dymi i nie trzeba pilnować żeby nie zgasł. Nawet "lać" niczym nie trzeba Teraz jeszcze tylko muszę pooglądać jakie pyszności można na nim przyrządzić
__________________
https://www.facebook.com/pages/smacpl/247362505306039
Konkurs na blog roku, zgłoś swój blog, zagłosuj na mój
eFkaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 15:20   #15
kazzira
Raczkowanie
 
Avatar kazzira
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 119
Dot.: Czy grill jest dla kobiet?

Ja zawsze jakimś suchym chrustem rozpalam grilla, o ile mam coś takiego pod ręką, jeśli nie to podpałka z kostce
kazzira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-13, 14:39   #16
ja_go_da
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 14
Dot.: Czy grill jest dla kobiet?

kobieta nawet powinna grillować! ja mam grill elektryczny i cały rok jem grillowane mięso, ryby i warzywa - uwielbiam!
ja_go_da jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Moje wakacyjne przygody


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:41.