Co mam zrobić żeby ruszyc z wagą w dół? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-12, 16:29   #1
Larissis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 289

Co mam zrobić żeby ruszyc z wagą w dół?


Już kiedyś pisałam wątek. Ale teraz o czym innym. Byłam na diecie rozkręcającej metabolizm, bo wyrządziłam sobie głodówkami straszną krzywdę. No i przez ponad 2 miesiące zwiększałam ilości itd. Przytyłam 1,5 kg. Teraz chciałam to zrzucić. Myślałam, że mi się uda, bo przecież rozbudziłam przamianę materii. A tu nic, jem śniadanie, obiadek skromny raczej, na kolację jabłko, albo jogurcik, czasami pomiędzy tym wszystkim jakieś owocki czy coś. I nic! Waga ani rusz. Nie wiem co mam zrobić. Pomóżcie mi. Mam już lekkie załamanie nerwowe, bo tak się starałam, miałam nadzieję, że zacznę ładnie chudnąć a tu nic. Mam ochotę ciągle ryczeć.... ;(
Larissis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 17:12   #2
halfsara
Rozeznanie
 
Avatar halfsara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 712
Dot.: Co mam zrobić żeby ruszyc z wagą w dół?

chcesz zrzucic 1,5 kg,ktore przytylas?czy wiecej? jezeli tak to wystarczylaby wieksza aktywnosc fizyczna.
Pozatym nie wiem po co rozkrecalas ten metabolizm skoro znowu umiejetnie chcesz go spowolnic.Powinnas jesc 5 pelnowartosciowych posilkow.Dieta nie polega na tym zeby zjesc jak najmniej.
__________________
"To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away."
halfsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 18:07   #3
Ewik86
Zakorzenienie
 
Avatar Ewik86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 6 051
Dot.: Co mam zrobić żeby ruszyc z wagą w dół?

Jedz 5 posiłków, ćwicz i czekaj. Więcej cierpliwości
__________________
Niebo czuwa nad tymi, którzy odeszli.





Dominika

Alicja
Ewik86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 19:31   #4
Larissis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 289
Dot.: Co mam zrobić żeby ruszyc z wagą w dół?

Chciałabym tak szczerze schudnąć trochę więcej... Łącznie z jakieś 5 kg. Ale ta waga nie spada. Ruszam się codziennie, robię brzuszki. Nic nie działa na mnie. Nawet 7 godzin chodzenia po górach... Juz dwa tygodnie czekam na jakiś spadek i nic. Wiem, że go spowolnię, ale potem jak już schudnę postaram się go odbudować. Tylko jak jem już mniej i waga stoi to nie wiem co dalej... Miałam nadzieję, że po tym wszystkim uda mi się jakoś schudnąć, a teraz tylko ryczę. Wiem, ze płacz tu nie pomoże, ale nie pozostaje mi nic innego
Larissis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 20:03   #5
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Co mam zrobić żeby ruszyc z wagą w dół?

Cytat:
Napisane przez Larissis Pokaż wiadomość
Już kiedyś pisałam wątek. Ale teraz o czym innym. Byłam na diecie rozkręcającej metabolizm, bo wyrządziłam sobie głodówkami straszną krzywdę. No i przez ponad 2 miesiące zwiększałam ilości itd. Przytyłam 1,5 kg. Teraz chciałam to zrzucić. Myślałam, że mi się uda, bo przecież rozbudziłam przamianę materii. A tu nic, jem śniadanie, obiadek skromny raczej, na kolację jabłko, albo jogurcik, czasami pomiędzy tym wszystkim jakieś owocki czy coś. I nic! Waga ani rusz. Nie wiem co mam zrobić. Pomóżcie mi. Mam już lekkie załamanie nerwowe, bo tak się starałam, miałam nadzieję, że zacznę ładnie chudnąć a tu nic. Mam ochotę ciągle ryczeć.... ;(
Yyy... Nie bardzo wiem po co rozkręcałaś metabolizm, skoro teraz na własne życzenie znów go spowalniasz.

Naucz się zdrowo odchudzać, dowiedz się co kiedy powinnaś jeść, jakie są niezbędne składniki których trzeba pilnować i wtedy się odchudzaj, bo na razie to wygląda trochę jakbyś błądziła we mgle... 5 odpowiednio skomponowanych posiłków dziennie (a nie jakieś jabłka i jogurciki na kolację) i będziesz chudła.

Skoro "jesz mniej i nie wiesz co dalej", to może zacznij jeść więcej? Tylko więcej odpowiednich produktów, a nie byle czego.

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:57 ----------

Hm, przejrzałam Twoje inne posty z których wynika, że masz niedowagę. Więc najlepiej w ogóle daruj sobie odchudzanie bo tylko sobie zdrowie niszczysz.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2009-06-12 o 19:59
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 07:27   #6
Larissis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 289
Dot.: Co mam zrobić żeby ruszyc z wagą w dół?

Właściwie to nie mam wcale niedowagi. Ważę 49,5 kg przy wzroście 160 cm. Wiem, że to nie jest jakoś dużo, ale sie sobie nie podobam. Chcę trochę zrzucić. No ale jeżeli trochę rozkręciłam i ograniczam teraz lekko to waga powinna spaść w dół, prawda? Ja nie potrafie sobie sama ułożyć takiego jadłospisu. Mam wrażenie, że przytyję jedząc inaczej. Ja nie wiem już nic. Może ktoś mi zaproponuje jakiś przykładowy dzień? I czy ta waga naprawdę nigdy nie ruszy? Jak się katowałam jakimiś głodowymi dietami to waga mi leciała przy większym wysiłku, a teraz nic. Myślałam, że będzie lepiej...
Larissis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 10:51   #7
halfsara
Rozeznanie
 
Avatar halfsara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 712
Dot.: Co mam zrobić żeby ruszyc z wagą w dół?

Wage masz ok.Jezeli chcesz juz zrzucic te pare kilo(mysle ze 3-4 max) to zrob to wolno ale na trwale.
Ale Ty ograniczylas nie lekko tylko bardzo.
Jest watek podwieszony z przykladowymi jadlospisami. Poczytaj i wyciagnij wnioski.
Jak zaczniesz jesc wiecej to mozesz wstawiac swoje jadlospisy na watek Nasze Codzienne Jadlospisy,tam skoryguja jak bedzie trzeba.
__________________
"To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away."
halfsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:59.