"My dzieci z Dworca Zoo" -co sądzicie? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-22, 16:33   #121
Tula0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 329
Dot.: "My dzieci z Dworca Zoo" -co sądzicie?

Ja najpierw przeczytałam "Pamiętnik Narkomanki", a później "Dzieci z Dworca ZOO". Mimo wszystko nie obyło się u mnie bez porównywania jednej i drugiej książki. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to środowisko w jakim żyły główne bohaterki. Na pewno w Berlinie realia były o wiele gorsze niż w Polsce. Życie narkomanów wydawała się tam jeszcze bardziej bez wyjścia tam niż, tu w Polsce. Lecz zgodzę się, że w tych książka zarysowana jest podobna fabuła: patologie w domu, złe środowisko, brak zainteresowania ze strony rodziców, niezrozumienie. Typowe zasady pisania książek przeznaczonych w głównej mierze dla nastolatków. Autorki powieliły te same schematy, co nie umniejsza wartości edukacyjnej.
'Dzieci w dworca ZOO" czytałam w wieku 15 lat i rzeczywiście przeżycia mojej rówieśniczki wstrząsają i dają do myślenia. Filmu jeszcze nie czytałam, od dłuższego czasu się do tego przymierzam
Tula0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:50.