Nieestetyczny wygląd twarzy- proszę o rady. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-24, 17:37   #1
grryzli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4

Nieestetyczny wygląd twarzy- proszę o rady.


Witam.
Po pierwsze mam 18 lat i mój problem to nieestetyczna twarz. Trudno mi nawet stwierdzić jaki to rodzaj cery. Na nosie jest tłusta i błyszcząca, a zarazem sucha (bo gdy się pomaluję to mam suchy okropnie pomarszczony nos). Do tego na nosie brązowe dziurki (chyba wągry), tak samo na policzkach obok nosa (tam też skóra jest sucha) i jest zaczerwieniona. Czoło też jest tłuste, a zarazem suche;/ Do tego dochodzą blizny po wypryskach i straszne cienie pod oczami (ponieważ przez cienką skórę przebijają mi się niebieskie żyłki).

Nie mam pojęcia jak radzić sobie z twarzą, jakie kosmetyki dobrać. I muszę powiedzieć że nigdy nie wychodzę z domu bez makijażu (musi być co najmniej sam sypki puder- ALE MUSI BYĆ!) bo tak strasznie się wstydzę to wygląda strasznie nieestetycznie dlatego nie chce nikogo straszyć swoim wyglądem.

Jeżeli ktoś ma taki sam problem lub ktoś się zna to niech mi coś doradzi jak mam dbać o skórę by w końcu bez wstydu wyjść z naturalną twarzą z domu.
grryzli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 18:09   #2
pinupxgirl
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 431
Dot.: Nieestetyczny wygląd twarzy- proszę o rady.

Duzo piszesz o makijazu, zrozumialym jest oczywiscie ze go stosujesz majac problemy z cera, ale niewiele uwagi w swoim poscie poswiecasz pielegnacji. Moim zdaniem wlasnie kosmetyki pielegnacyjne sa najlepsza droga do osiagniecia pieknej skory, pozniej wystarczy tylko lekki podklad dla ujednolicenia kolorytu skory i juz buzia wyglada pieknie. Jezeli kosmetyki nie wystarczaja to skorzystaj z uslug dobrej kosmetyczki.
Ja polecam kosmetyki Olay. Mam bardzo jasna i wrazliwa skore i po testowaniu dziesiatek marek kosmetycznych trafilam na Olay, wtedy skonczyly sie wszystkie moje problemy z wypryskami, przebarwieniami etc. Potrzebujesz dobrego kremu na dzien na noc, toniku, serum, regularnych peelingow i maseczek. Nie zadowalaj sie pierwsza lepsza marka, szukaj az znajdziesz kosmetyki ktore w 100% zgraja sie z potrzebami twojej skory.
Pamietaj jednak ze piekna cera to nie tylko pielegnacja ale tez dieta i styl zycia. Ogranicz jedzenie typu fast food, napoje gazowane, ostre potrawy, rzuc palenie (o ile w ogole palisz) oraz inne uzywki. Nie dotykaj twarzy brdnymi rekoma, najlepiej nie dotykaj jej w ogole bez potrzeby.
Mysle ze trzymajac sie tych wskazowek twoja skora nabierze zdrowego wygladu i blasku. Powodzenia!!
pinupxgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 20:21   #3
pragmatka
Raczkowanie
 
Avatar pragmatka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 94
Dot.: Nieestetyczny wygląd twarzy- proszę o rady.

Cytat:
Napisane przez pinupxgirl Pokaż wiadomość
Moim zdaniem wlasnie kosmetyki pielegnacyjne sa najlepsza droga do osiagniecia pieknej skory, pozniej wystarczy tylko lekki podklad dla ujednolicenia kolorytu skory i juz buzia wyglada pieknie.
Zgadzam się. W ogóle bardzo mało napisałaś jak pielęgnujesz skórę, czy byłaś u dermatologa? Bo tu zapewne pryda się także recepta i kuracja obok pielęgnacji.

Cytat:
Napisane przez grryzli Pokaż wiadomość
na nosie brązowe dziurki (chyba wągry), tak samo na policzkach obok nosa (tam też skóra jest sucha) i jest zaczerwieniona.
Na wągry takie jak tym asz czyli nie męczone ludzką ręką genialne są takie paski: http://allegro.pl/item995083486.html
Nie widziałam w sklepie wiec polecam kupić na allegro

Cytat:
Napisane przez grryzli Pokaż wiadomość
Czoło też jest tłuste, a zarazem suche;/
Pielęgnacja i się unormuje. Dużo pisałam o 3 krokach pielęgnacji i ogólnie na temat trądzika w tym wątku https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post18845949
Więc zanim poprosisz o rady proszę przeczytaj to

Cytat:
Napisane przez grryzli Pokaż wiadomość
Do tego dochodzą blizny po wypryskach i straszne cienie pod oczami (ponieważ przez cienką skórę przebijają mi się niebieskie żyłki).
Na cienie nie wiele poradzisz, możesz poszukać na to kremu i masować palcami, to podobno pomaga. Na blizny kup Conractubex

Cytat:
Napisane przez grryzli Pokaż wiadomość
nie wychodzę z domu bez makijażu (musi być co najmniej sam sypki puder
Nie napisałaś jakich kosmetyków używasz to jest bardzo istotne przy cerze trądzikowej. Ja też się maluję ale staram się aby to były lekkie kosmetyki nie zatykające nadmiernie porów itd. Napisz więcej czego używać to będzie łatwiej Ci napisać Co zmienić. Wszyscy tutaj chcą ci pomóc
__________________
Pozdrawiam
pragmatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:17.