nadmierne ow³osienie - problem z lekarzami - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesuj± siê dermatologi± lub maj± problemy ze skór±. Masz tr±dzik lub atopowe zapalenie skóry? Do³±cz do nas, pomó¿ sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2010-10-30, 22:41   #1
krtek_
Zadomowienie
 
Avatar krtek_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 1 680

nadmierne ow³osienie - problem z lekarzami


Mój problem jest do¶æ powszechny: nadmierne ow³osienie. Ow³osione uda, rêce, brzuch, w±sik - do tego zd±¿y³am siê przyzwyczaiæ, ale gdy zauwa¿y³am w³osy na szyi, powiedzia³am dosyæ i wybra³am siê do lekarza. I tu zacz±³ siê problem. Mój lekarz (wci±¿ chodzê do pediatry), gdy powiedzia³am, o co chodzi, stwierdzi³, ¿e on nie ma pojêcia, co to mo¿e byæ i skierowa³ mnie do dermatologa. Ok, posz³am siê zarejestrowaæ, odczeka³am swoje dwa miesi±ce w kolejce, a gdy przyszed³ dzieñ wizyty, pomknê³am do przychodni szczê¶liwa, ¿e moje problemy siê skoñcz±. A tu zonk, zd±¿y³am zaledwie powiedzieæ, ¿e mam problem z w³oskami na szyi, a pani dermatolog bez ¿adnego badania, czy wywiadu stwierdzi³a, ¿e tu siê nie da nic zrobiæ i pomo¿e mi tylko laser. I tutaj w³a¶nie zaczynaj± siê moje pytania. Po pierwsze, czy jest mo¿liwe, ¿e lekarz na pierwszy rzut oka, bez ¿adnego badania okre¶li, czy nadmierne ow³osienie jest objawem choroby, czy defektem kosmetycznym? Wydaje mi siê to niemo¿liwe, ale mo¿e siê mylê, mo¿e znaczenie ma rozmieszczenie w³osków, ich wygl±d, czy jaki¶ inny czynnik. Mam od³o¿one pieni±dze na laser, ale jakby to by³o zaburzenie hormonalne i mia³abym patrzeæ na odrastaj±ce w³oski, to bardzo dziêkujê, wyrzucanie kasy w b³oto mnie nie interesuje. I druga rzecz, je¿eli moje odczucia s± s³uszne i pani dermatolog wykaza³a siê brakiem profesjonalizmu, czy pomog³aby mi wizyta u ginekologa? Wola³abym i¶æ do niego, ni¿ u¿eraæ siê z doktorami o skierowanie do endokrynologa, ale znów tracenie czasu na kolejkowanie do lekarza, który mi w niczym nie pomo¿e tylko pog³êbi mój problem.
Z góry dziêkujê za pomoc
krtek_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-10-31, 00:36   #2
Mistral666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: nadmierne ow³osienie - problem z lekarzami

Mam ten sam problem co ty - nadmierne ow³osienie. Nie¼le potrafi to uprzykrzyæ ¿ycie ale s± sposoby! Moim zdaniem to, od czego powinna¶ zacz±æ to endokrynolog. Na pewno zleci ci badanie testosteronu i jeszcze kilku innych hormonów. Nie traæ czasu na lekarzy ginekologów, bo ja w ten sposób straci³am rok chodz±c od jednego do drugiego, wci±¿ nie wiedz±c co mi jest. Dopiero endokrynolog zaczê³a dzia³aæ i przepisa³a mi leki. Na razie jestem w trakcie kuracji, biorê tabletki (w moim przypadku maj± pomóc antykoncepcyjne) dopiero 2 miesi±c, wiêc ciê¿ko mi powiedzieæ, jaki jest efekt.
W ogóle to jestem bardzo zaskoczona, ¿e Twój pediatra skierowa³ Ciê do dermatologa. Co to w ogóle za pomys³?
Mistral666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-10-31, 12:59   #3
krtek_
Zadomowienie
 
Avatar krtek_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 1 680
Dot.: nadmierne ow³osienie - problem z lekarzami

Mnie te¿ wydawa³o siê to dziwne, ale stwierdzi³am, ¿e wie lepiej i posz³am. We wtorek bêdê u niego, to przy okazji poproszê o skierowanie do endo. Mo¿e mi odmówiæ?
__________________

Give thanks for unknown blessings already on their way.

2012: 55

2013: 13
tu piszê o przeczytanych ksi±¿kach
krtek_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-10-31, 15:12   #4
soulife
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 150
Dot.: nadmierne ow³osienie - problem z lekarzami

Testosteron i prolaktyna az sie prosza o zbadanie dermatolog moglby zlecic badania ale oczywiscie wiekszosc tego nie robi. Poszlabym na twoim miejscu na prywatna wizyte.
soulife jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-11-01, 07:02   #5
Mistral666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: nadmierne ow³osienie - problem z lekarzami

Raczej nie odmówi, szczególnie ¿e pewnie widaæ, ¿e mo¿esz mieæ problemy z hormonami. Teraz, w zale¿no¶ci od tego, jak bardzo jest dla Ciebie uci±¿liwa ta przypad³o¶æ, wybra³abym ró¿ne rozwi±zania. Na Twoim miejscu posz³abym od razu do lekarza prywatnego. Nie wiem jak jest w Twoim mie¶cie, ale ja na wizytê do endo czekam pó³ roku. Có¿, ju¿ wolê wyrzuciæ trochê wiêcej kasy. Tobie te¿ to polecam, poniewa¿ na pierwszej wizycie i tak Ci du¿± nie powiedz±, zlec± badania i tyle. Wiêc po co na to tak d³ugo czekaæ?
Mistral666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-11-03, 14:56   #6
SoGoodGirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: nadmierne ow³osienie - problem z lekarzami

Jest praktycznie koñcówka roku wiêc o wizytê z funduszu bêdzie ciê¿ko.
Dziewczyny dobrze radz± - wizyta prywatna. Najlepsze wyj¶cie.
Endokrynolog - jak najbardziej.
Sama chodzê od paru lat i mia³am podobny problem.
Po wyrównaniu hormonów [trochê ciê¿ko to znosi³am] wszystko wróci³o do 'normy' Ow³osienie siê zmniejszy³o, jest delikatne i usta³o wiele innych dolegliwo¶ci ...
__________________
przecie¿ ¿ycie
ma smak cynamonu, czy¿ nie?
SoGoodGirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Dermatologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:58.