Bieganie + dieta na masę?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-14, 20:28   #1
e-vik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 50
Question

Bieganie + dieta na masę??


Czesc dziewczyny (i nieliczni przedstawiciele plci meskiej .
Mam pytanie dotyczace polaczenia diety na mase (ze zwiekszona iloscia kalorii, zwlaszcza z bialka i weglowodanow) z cwiczeniami aerobowymi...
Zaczne moze od poczatku - czyli od siebie i tego co chcialabym osiagnac Jestem bardzo szczupla - wedlug wielu osob wrecz ZBYT szczupla, i zalezy mi na zwiekszeniu masy miesniowej. Zwykle "tuczenie sie" w moim przypadku jest totalnym nieporozumieniem, bo obrastam tluszczykiem tylko i wylacznie w pasie i wyglada to dosyc nieapetycznie - cieniutkie raczki i nozki + okragly, obtluszczony brzuszek
Wiem, ze najlepszym zestawem dla mnie bylyby regularne cwiczenia silowe + dieta, ale cwiczenie na silowni to dla mnie straszna katorga - nie lubie ani atmosfery silowni, ani samych cwiczen, dla mnie to po prostu straszna nuda!
Znacznie latwiej jest mi sie zmusic do biegania i w zwiazku z tym chcialabym wiedziec: czy biegajac np. 3-4 razy w tygodniu i dolaczajac do tego diete wysokobialkowa jestem w stanie osiagnac efekt w postaci "wzrostu" masy miesniowej? A moze jest to ZUPELNIE bezsensowne i bezpodstawne?
e-vik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 20:40   #2
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Bieganie + dieta na masę??

Podpinam się pod zadane pytanie. Też mnie ten temat interesuje.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 20:48   #3
italiaanka
Wtajemniczenie
 
Avatar italiaanka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bdg.
Wiadomości: 2 275
GG do italiaanka
Dot.: Bieganie + dieta na masę??

Białko podkręca metabolizm, dlatego na masie zwiększasz ilość ww/tłuszczy zdrowych, a nie białka... jedno, by wykluczało drugie... po pierwsze. Po drugie... przekonaj się do ćwiczeń siłowych, bo warto... dieta z lekkim bilansem dodatnim + trening siłowy na całe ciało i będziesz zadowolona... Siłowy możesz robić także w domu, nuda, hm... można się ponudzić przez 5-6h tygodniowo Nie wiem, czy dołączenie biegania ma sens w tym wypadku... ale ekspertem nie jestem, przeanalizuj treningi chłopaków na masie... wydaje mi się, że dodają trening aerobowy/HIIT dopiero na rzeźbie... albo profilaktycznie 1-2 w tyg. by zbytnio nie obróść w tłuszcz Tobie z tego co piszesz raczej to nie grozi

Pozdrawiam.
__________________
...
italiaanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 20:53   #4
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Bieganie + dieta na masę??

Masa mięśniowa zwiększa się od ćwiczeń siłowych (i diety oczywiście). Aeroby działają katabolicznie nawet przy diecie masowej.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 21:18   #5
e-vik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 50
Dot.: Bieganie + dieta na masę??

Dzieki za odpowiedzi
Jeszcze jedna sprawa w takim razie... Tak jak juz pisalam tluszczyk odklada mi sie, jesli juz, tylko na brzuchu i mam jeszcze maly "zapas" po zimie. Gdybym chciala do calej akcji dietowo-silowej przystapic w pelni "przygotowana" tzn. bez tego zbednego tluszczu na brzuchu i zdecydowalabym sie najpierw przez np. 1-2 miesiace pobiegac i pozbyc sie go, to czy ryzykuje rowniez utrate miesni? No bo to "kataboliczne dzialanie aerobow" odnosi sie chyba rowniez (tylko w mniejszym stopniu) do miesni...czy sie myle?
e-vik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 21:23   #6
italiaanka
Wtajemniczenie
 
Avatar italiaanka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bdg.
Wiadomości: 2 275
GG do italiaanka
Dot.: Bieganie + dieta na masę??

Stosując odpowiednią dietę i komponując odpowiednie posiłki potreningowe można ten proces zminimalizować
__________________
...
italiaanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 23:39   #7
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Bieganie + dieta na masę??

Tak ryzykujesz

Możesz przeplatać krótkie okresy masowe i rzeźbę, wtedy będziesz mogła uzyskać te dwa cele prawie jednocześnie, choć pewnie potrwa to nieco dłużej.
Ja mam zamiar przetestować ten system od września.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-15, 06:03   #8
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Bieganie + dieta na masę??

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
Masa mięśniowa zwiększa się od ćwiczeń siłowych (i diety oczywiście). Aeroby działają katabolicznie nawet przy diecie masowej.
ale to nie musze być aeroby
bieganie to nie tylko wolny trucht

można zaczac trenować bieganie na 400m. Mięśnie po tym jak nic
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 06:36   #9
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Bieganie + dieta na masę??

Jasne, Inch, masz rację, tylko jakoś takie odniosłam wrażenie, że E-vik ma na myśli bieganie aerobowe
Moim zdaniem, przy bieganiu na 400 m to trzeba się przyłożyć do właściwego odżywiania, no i trening musi być dobrze rozpisany, bo inaczej to mięśnie rzeczywiście będę jak NIC
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 15:47   #10
e-vik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 50
Smile Dot.: Bieganie + dieta na masę??

No coz, faktycznie zdecyduje sie na silownie w takim razie... bedzie ciezko, ale w koncu by byc piekna trzeba cierpiec!
Dzieki dziewczyny.
e-vik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 16:16   #11
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Bieganie + dieta na masę??

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
Jasne, Inch, masz rację, tylko jakoś takie odniosłam wrażenie, że E-vik ma na myśli bieganie aerobowe
Moim zdaniem, przy bieganiu na 400 m to trzeba się przyłożyć do właściwego odżywiania, no i trening musi być dobrze rozpisany, bo inaczej to mięśnie rzeczywiście będę jak NIC


wszystko trzeba robić z głową, nawet aeroby



Evik, nie trzeba cierpieć. Można to polubić
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-20, 09:27   #12
e-vik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 50
Dot.: Bieganie + dieta na masę??

No dobra, dobra, postaram sie to polubic
Ale poki co nasuwa mi sie jeszcze jedno pytanie - juz z czystej ciekawosci Z waszych odpowiedzi wynika, ze bieganie (i aeroby w ogole) maja dzialanie kataboliczne czyli pomagaja spalic tluszcz ale moga sie rowniez przyczynic do utraty miesni - chyba, ze zastosuje sie odpowiednia diete itd. itp. Wiec moje pytanie wyglada tak - co wlasciwie dzieje sie z miesniami podczas biegania? i jaki ono dla miesni daje efekt? zwieksza sile, wytrzymalosc, poprawia ksztalt? no bo, ze COS robi - to raczej nie ulega watpliwosci... wybralam sie na bieganie przedwczoraj pierwszy raz po dlugiej przerwie i miesnie nog bola mnie bardziej niz po godzinie na silowni!
e-vik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 10:43   #13
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Bieganie + dieta na masę??

poprawia kondycję i wytrzymałość, siłę to raczej sprinty
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 17:56   #14
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Bieganie + dieta na masę??

Cytat:
Napisane przez e-vik Pokaż wiadomość
wybralam sie na bieganie przedwczoraj pierwszy raz po dlugiej przerwie i miesnie nog bola mnie bardziej niz po godzinie na silowni!
Bo na siłowni nawet w czasie godzinnego treningu mięśnie nóg trenujesz tylko przez kilkanaście minut i pewnie z niezbyt dużym obciążeniem. Za to bieganie przeważnie zajmuje więcej czasu. Po kilku pierwszych razach ten ból minie, ja po pierwszym w życiu (przyznaję, niezbyt rozsądnym ) bieganiu przez kilka dni miałam potężne zakwasy, a teraz nie mam żadnych.
Bieganie (przy odpowiedniej diecie) pozwala spalić trochę tkanki tłuszczowej, przez co mięśnie mogą stać się bardziej widoczne, ale na pewno się nie rozbudują. Za to świetnie działa na układ naczyniowy i doskonale poprawia kondycję
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:10.