Niealergiczne farby i szampony. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-05, 13:04   #1
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a

Niealergiczne farby i szampony.


Witajcie
Mam problem, otóż szukam farby do włosów, w odcieniu ciemny rudy (nie mocna marchewka), która mnie by nie uczulała. jestem alergikiem, więc sprawia jest bardzo ważna. Może macie jakiś pomysł? Głupieję, bo nie wiem sama co mam robić. Szamponetki nie uczulają, więc jak kolor wyjdzie dobry, to jaką farbę mam szukać? Szukam też szamponu, jak najmniej uczulającego - na teraz do włosów tłustych, a drugiego na po farbie do włosów farbowanych na rudo. Może być profesjonalny. Chcę też by ten wątek stał się pomocą dla innych wizażanek o podobnym problemie. Teraz (póki co) używam Hippa dziecięcego, ale niestety włosy po nim mi się strasznie tłuszczą. Rzepa z joanny mnie uczuliła - miałam wszystkie rodzaje. Nie dobry był też Timotei z winogronami i cytryną - włosy się strasznie przetłuszczały. Nie ma problemu, jeśli trzeba mogę iść do dermatologa.
Pozdrawiam i będę wdzięczna za każdą poradę. Werka
P.S mam krótkie włosy (klasyczny bob), by mniej się przetłuszczały, są też bardzo gęste i mocne.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 14:19   #2
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Niealergiczne farby i szampony.

Rozumiem, że chodzi o farbę hypoalergiczną albo niealergizującą To tyle wymądrzania się:P, a teraz przejdę do meritum sprawy Generalnie nie ma czegoś takiego jak farba hypoalergiczna. Szamponetki też jak najbardziej mogą uczulać. Przy farbach może to się bardziej objawiać ze względu na perhydrol w utleniaczu, który dodatkowo podrażnia wrażliwą skórę. Generalnie nie ma czegoś takiego jak uczulenie na farbę, można byc uczulonym na jej składnik, a nawet kilka składników. No i to co uczula mnie nie koniecznie uczuli Ciebie i na odwrót. Jedynym chyba sposobem na przekonanie się czy dany produkt Cie nie uczuli jest wykonanie testu - 24h przed farbowaniem wetrzyj trochę farby w zgięcie przy łokciu i obserwuj to miejsce.
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 14:24   #3
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Niealergiczne farby i szampony.

dzięki. Czyli lepiej kupować jedno opakowanie - sprawdzić - jeśli ok kupić drugie. Może ma ktoś pomysł z jakimś szamponem dla mnie? Głównie uczulają mnie SLS, SLES, chlorek sodu, nie zadobre są też silikony i alkohol.

Edytowane przez noname12345TPa
Czas edycji: 2008-06-05 o 14:50
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 16:42   #4
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Niealergiczne farby i szampony.

No z szamponami to jest ciężko Mnie po SLSach głowa swędziałam. Dopiero po miesiącu używania szamponu z Eco Cosmetics już tak nie swędzi:P
http://torebka.kafeteria.pl/katalog....e=view&id=3339
Szampon Hipp i Babydream też maja delikatne składy:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13947
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16094
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:09.