Prosze o porade od doswiadczonych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-20, 17:57   #1
julita15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 27

Prosze o porade od doswiadczonych


Witam wszystkich serdecznie! jestem tutaj nowa, moj problem polega na tym ze od niedawna stosuje antykoncepcje hormonalna. Moj problem polega na tym ze do konmca im nie wierze i stosuje stosunek przerywany! Jakie jest prawdopodobienstwo zajscia w ciaze stosujac tabletki o regularnej porze i stosujac stosunek przerywany?
julita15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 18:42   #2
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Prosze o porade od doswiadczonych

Cytat:
Napisane przez julita15 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich serdecznie! jestem tutaj nowa, moj problem polega na tym ze od niedawna stosuje antykoncepcje hormonalna. Moj problem polega na tym ze do konmca im nie wierze i stosuje stosunek przerywany! Jakie jest prawdopodobienstwo zajscia w ciaze stosujac tabletki o regularnej porze i stosujac stosunek przerywany?
Bez stosunku przerywanego i z nim wkaźnik Pearla dla tabletek pozostaje identyczny jak sądzę. Czyli prawdopodobieństwo niewielkie. Aczkolwiek po co odbierać sobie przyjemność z seksu biorąc hormony, tego nie potrafię zrozumieć...
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 18:54   #3
alexandrieva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 46
Dot.: Prosze o porade od doswiadczonych

hmm...stosowałam antykoncepcje hormonalną przez rok, czy stosunek przerywany czy nie, czy kończył we mnie czy nie to i tak nie wpadliśmy także, ja ufam tabletkom, jeśli przestrtzegasz zasad przyjmowania, to nie powinnaś się obawiąc bo to tylko dodatkowy strres a strees przy stosunku jest niedozwolony ;D hyhy
nie powinnaś się obawiać, jeśli już zdedcydowałąś faszerować się pigułkami to tak jak wyżej, "po co odbierać sobie przyjemność" ?
pozdrawiamm
alexandrieva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 19:15   #4
julita15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 27
Dot.: Prosze o porade od doswiadczonych

Dziekuje bardzo za wyrozumialosc i za odpowiedzi, to sa moje pocztaki wiec mysle ze sie przelamie i bedzie juz tylko przyjemnosc i radosc do samego konca
dziekuje
julita15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 19:42   #5
alexandrieva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 46
Dot.: Prosze o porade od doswiadczonych

powodzenia
alexandrieva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 19:51   #6
julita15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 27
Dot.: Prosze o porade od doswiadczonych

Dzięki
mam jeszcze jedno pytanie czy istnieje mozliwosc ze przy ktoryms tam opakowaniu moge w przerwie nie dostac krwawienia i nie oznaczac to bedzie ciązy?
julita15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 19:52   #7
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Prosze o porade od doswiadczonych

Cytat:
Napisane przez julita15 Pokaż wiadomość
Dzięki
mam jeszcze jedno pytanie czy istnieje mozliwosc ze przy ktoryms tam opakowaniu moge w przerwie nie dostac krwawienia i nie oznaczac to bedzie ciązy?
Tak. Istnieje taka możliwość.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-21, 01:51   #8
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Prosze o porade od doswiadczonych

dodam że zdarza się to przy pierwszych opakowaniach tabletek albo w przypadku ich zmiany.

po prostu pilnuj się (choć umówmy się - świrować z nastawianiem timera też nie trzeba), a wszystko będzie ok
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 07:53   #9
julita15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 27
Dot.: Prosze o porade od doswiadczonych

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
dodam że zdarza się to przy pierwszych opakowaniach tabletek albo w przypadku ich zmiany.

po prostu pilnuj się (choć umówmy się - świrować z nastawianiem timera też nie trzeba), a wszystko będzie ok
czy to oznacza ze w 1 miesiacach po zmianie latwiej zajsc w ciaze?
julita15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 10:10   #10
julita15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 27
Dot.: Prosze o porade od doswiadczonych

dodam, ze ja staram sie brac tabletki o stalej porze, zdarza mi sie czasem przyjac jakies 10-15 min pozniej (wiem ze to nie jest opoznienie) ale nie robie dluzszej "przerwy"
julita15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 11:09   #11
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Prosze o porade od doswiadczonych

To, że się nie krwawi nie ma nic wspólnego ze skutecznością. I mnie się zdarzyło po kilku nastu opakowaniach danych tabletek. Także reguły nie ma. Po kilku cyklach bez krwawień endokrynolog zapisal mi inne pigułki. I dobrze zresztą bo po tamtych libido spadło mi w ogóle poniżej poziomu krytycznego (nawet jak na tabsy).
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-21, 11:40   #12
julita15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 27
Dot.: Prosze o porade od doswiadczonych

Dzieki za odpowiedz, wiem ze to denerwujace odpowiadac wciaz na te same problemy na forum, ale ja jak sie pytalam swojego ginekologa o stosowanie tabletek antykocepcyjne to patrzyla sie na mnie jak na dziwologa! I w koncu przestalam sie pytac bo mi glupio bylo. dzieki za wyrozumialosc
julita15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 11:46   #13
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Prosze o porade od doswiadczonych

Cytat:
Napisane przez julita15 Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedz, wiem ze to denerwujace odpowiadac wciaz na te same problemy na forum, ale ja jak sie pytalam swojego ginekologa o stosowanie tabletek antykocepcyjne to patrzyla sie na mnie jak na dziwologa! I w koncu przestalam sie pytac bo mi glupio bylo. dzieki za wyrozumialosc

Dziwny lekarz. Nie chciałabym mieć po takim czymś z nią nic więcej wspólnego.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 11:49   #14
julita15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 27
Dot.: Prosze o porade od doswiadczonych

Ja tez dlatego w stycniu ide do innego i mam nadzieje ze z nim bede mogla pogadac i wyjasni mi wszystkie moje watpliwosci, problemy
julita15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 11:50   #15
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Prosze o porade od doswiadczonych

Cytat:
Napisane przez julita15 Pokaż wiadomość
Ja tez dlatego w stycniu ide do innego i mam nadzieje ze z nim bede mogla pogadac i wyjasni mi wszystkie moje watpliwosci, problemy
Bardzo słusznie. Ja już się nauczyłam wybierać takich lekarzy, którzy porozmawiają i o chorobie (leczeniu, lekach, zdrowiu, profilaktyce), ale też o życiu. Nie znoszę się dopytywać i nie znoszę lekarzy, którzy z góry wszystko wiedzą.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 12:06   #16
julita15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 27
Dot.: Prosze o porade od doswiadczonych

Dokladnie, nie kazdy wszytsko musi wiedziec a lepiej jak ktos sie pyta a nie potem placze i lamentuje ze z nie wiedzy cos tam sie stalo. Teraz ide do lekarza ktory ponc sam wszytsko tlumaczy i jest wyrozumialy wiec licze ze odpowie mi spokojnie na moje pytania
Jeszcze raz dziekuje
julita15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 11:43   #17
angelsko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18
Dot.: Prosze o porade od doswiadczonych

głupota straszna, a teraz modle sie. miesiac temu po 7dniowej przerwie zaPOMNIALAM wziasc pierwszej tabletki wiec ja ominelam i na drugi dzien wzielam z nr2, do konca sie zabezpieczalam,a okresu dostalam dzien pozniej niz zwykle! w tym 2 opakowaniu sie nie zabezpieczam dodatkowo, ale wszystko prawidlowo wzialam i bede czekac bardzo niecierpliwie na kolejny okres ;( na dodatek ta 1sza tabletke wzialam na sam koniec,bo nie wiedzialam co z nia zrobic bardzo sie boje bo czytam, ze jesli w przerwie 7dniowej sie wspolzylo-a nie pamietam tego ale jesli tak to tylko na poczatku tej przerwy, prosze o pomoc, bo umre z nerwow a okres dostane dopiero na poczatku stycznia, o ile dostane
angelsko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 12:01   #18
maarcinka
Raczkowanie
 
Avatar maarcinka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 167
Dot.: Prosze o porade od doswiadczonych

Cytat:
Napisane przez angelsko Pokaż wiadomość
głupota straszna, a teraz modle sie. miesiac temu po 7dniowej przerwie zaPOMNIALAM wziasc pierwszej tabletki wiec ja ominelam i na drugi dzien wzielam z nr2, do konca sie zabezpieczalam,a okresu dostalam dzien pozniej niz zwykle! w tym 2 opakowaniu sie nie zabezpieczam dodatkowo, ale wszystko prawidlowo wzialam i bede czekac bardzo niecierpliwie na kolejny okres ;( na dodatek ta 1sza tabletke wzialam na sam koniec,bo nie wiedzialam co z nia zrobic bardzo sie boje bo czytam, ze jesli w przerwie 7dniowej sie wspolzylo-a nie pamietam tego ale jesli tak to tylko na poczatku tej przerwy, prosze o pomoc, bo umre z nerwow a okres dostane dopiero na poczatku stycznia, o ile dostane
nie denerwuj sie tak, dostalas okres dzien pozniej bo dzien pozniej zaczelas brac tabletki. owszem, jest mozliwosc ciazy (ja sama tez zrobilam tak jak ty i panikowalam) ale prawdopodobienstwo jest bardzo małe. skoro zabezpieczalas sie dodatkowo przez ten miesiac (nie wiem czy nie wystarczylby tydzien) to nic nie powinno sie stac oprocz tego ze przesunelas sobie "cykl" o jeden dzien. Dla spokoju mozesz zrobic test aczkolwiek według mnie martwisz sie na zapas
maarcinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 13:31   #19
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Prosze o porade od doswiadczonych

sarakastycznie i poza tematem nieco:
kusi mnie żeby wstawić ankietkę "ile razy zaglądałam do ulotki moich pigułek"... aj jak mnie kusi...
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-22, 15:58   #20
angelsko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18
Dot.: Prosze o porade od doswiadczonych

dziekuje Ci bardzo!! troche mnie uspokoilas, a od rana tak zle sie czuje.... i w glowie tylko jedno....
angelsko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 16:12   #21
angelsko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18
Dot.: Prosze o porade od doswiadczonych

tylko jesszcze mi powiedz jak Ty widzisz tą sprawe z przerwa? czy duze prawdopodobienstwo jest ze np. plemnik zyl prawie 7 dni....
angelsko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 16:49   #22
julita15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 27
Dot.: Prosze o porade od doswiadczonych

mam jeszcze jedno pytanko czy znieczulenie u stomatologa zmniejsza skutecznisc tabletek?
julita15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 16:51   #23
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: Prosze o porade od doswiadczonych

NIE.
A niby jakim cudem?
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 20:31   #24
maarcinka
Raczkowanie
 
Avatar maarcinka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 167
Dot.: Prosze o porade od doswiadczonych

Cytat:
Napisane przez angelsko Pokaż wiadomość
tylko jesszcze mi powiedz jak Ty widzisz tą sprawe z przerwa? czy duze prawdopodobienstwo jest ze np. plemnik zyl prawie 7 dni....
plemniki zyja 3 dni. jesli sie zabezpieczalas to nie panikuj. ja zrobilam wieksza glupote bo wspolzylam w przerwie ale zdecydowalam nie brac wiecej tabletek i nie zaczelam nowego pudelka a w ciazy nie jestem. wrzuc na luz
maarcinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 21:10   #25
kasiuleks
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 581
Dot.: Prosze o porade od doswiadczonych

nie chce nikogo martwic ale jesli byl to 8 dzien od ostatniej tabletki to wlasnie wtedy jest najwieksze prawdopodobienstwo ciazy... nie oznacza to rowniez ze akurat ty bedziesz...
__________________
03.08.11

[ ' ]
kasiuleks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 21:31   #26
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Prosze o porade od doswiadczonych

Cytat:
Napisane przez kasiuleks Pokaż wiadomość
nie chce nikogo martwic ale jesli byl to 8 dzien od ostatniej tabletki to wlasnie wtedy jest najwieksze prawdopodobienstwo ciazy... nie oznacza to rowniez ze akurat ty bedziesz...
Można prosić o źródło tej wiedzy?
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-24, 09:25   #27
kot genetyczny
Raczkowanie
 
Avatar kot genetyczny
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 170
Dot.: Prosze o porade od doswiadczonych

Cytat:
Napisane przez julita15 Pokaż wiadomość
mam jeszcze jedno pytanko czy znieczulenie u stomatologa zmniejsza skutecznisc tabletek?
Nie. Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych zmniejszają niektóre leki przeciwpadaczkowe i leki antydepresyjne na bazie dziurawca.
kot genetyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 08:26   #28
julita15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 27
Dot.: Prosze o porade od doswiadczonych

witam. w tym miesiacu pozwolilam facetowi skonczyc w sobie, pierwszy raz od kiedy zaczelam brac tabletki i teraz zaczynaja sie budzic we mnie obawy! czy oby napewno tabletki zadzialaj i nie bede w ciazy! wiem wiem po to sie je lyka zeby cieszyc sie z pelnego seksu, ale dopiero teraz sie na to zdecydowalam, co do zazywania tabletek to jestem sumienna, roznica w przyjmowaniu wynosi max 10min. wiec chyba nie mam sie czego obawiac i stresiwac?
julita15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 11:36   #29
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Prosze o porade od doswiadczonych

Nie masz czego sie obawiac, tabletki sa po to, zeby zabezpieczac.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 13:33   #30
julita15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 27
Dot.: Prosze o porade od doswiadczonych

niby tak, ale zawsze zostaje te 0,2 procenty a jak to jest z tymi tabletkami, jezeli wyjezdzam i bedzie zmiana klimatu i w tym czasie mam dostac krwawienie to moze byc tak ze wystapi w innym dniu albo wcale (przy zmianie klimatu)?
julita15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:41.