Wyjątkowo wrażliwa skóra twarzy!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-27, 22:06   #1
dannyr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3

Wyjątkowo wrażliwa skóra twarzy!!


Witam wszystkich forumowiczów!!

Mam pewien problem, który zaczął już mnie irytować!!
Problem dotyczy skóry twarzy, a dokładniej podrażnień po goleniu. Prawie po każdym goleniu twarzy (robię to co drugi dzień) mam podrażnienia w postaci krostek, zaczerwienień...I co 2-3 golenie z tych "krostek" trafią się 1-2 pryszcze!!Cholerstwo boli i rośnie do sporych rozmiarów!!Ewidentnie od golenia mam pryszcz. Występują w 3 miejscach- zamiennie tych samych (broda i okolice). Ostatnio nawet się zaciąłem (przeciąłem skórę) podczas golenia (co mi się nie zdarza- Gillette Fusion).
Dawniej nie miałem takich problemów. Zawsze miałem skórę gładką i chyba mila jak na faceta i jako nastolatek itp. Nie miałem problemów z trądzikiem czy czymkolwiek takim..Obecnie mam 29 lat i te problemy (mniejsze) od 2 lat. A "wyskakiwanie" w standardzie podrażnień i pryszczy od kilku miesięcy. Już nie wytrzymuje..Ogolę się i na drugi dzień Wielki czerwony pryszcz!!I coraz bardziej odczuwam że mam całą skórę po goleniu podrażnioną!!Jak zwalczyć te pryszcze (to mnie najbardziej irytuje)!!
Używam żelu do golenia (zazwyczaj Nivea. Balsam po goleniu Nivea (skóra wrażliwa). Gillette Fusion (wcześniej Mach 3 Turbo). Dodam, iż mam skórę przetłuszczającą się (świeci mi się).
Czego używać?Jakich specyfików?Czegoś do oczyszczania skóry?Nawilżania?Może zmienić golarkę?
Proszę o pomoc!!
dannyr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 19:30   #2
anetta11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5
Dot.: Wyjątkowo wrażliwa skóra twarzy!!

najważniejsze są łagodne kosmetyki , najlepiej takie bez SLS i innych drażniących siarczanów wypróbuj krem do golenia i balsam po goleniu PAT&RUB Men z naturalnymi składnikami o działaniu łagodzącym
anetta11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:49.