wysoki poziom ASAT - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-23, 16:02   #1
milka1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 17
Question

wysoki poziom ASAT


witam! mam pytanie odnośnie prób watrobowych. wiem,z ę ten temat był już poruszany...ale mój problem jest troche inny. bolał mnie brzuch od jakichs 2 tyg pod żebrem prawym, poszłam do lekarz zlecił mi próby wątrobowe ALAT 27 U/l a norma to 40- czyli tu jest w nomie BILIRUBINA CAŁK 0,57 mg/dl norma do 1,2 wiec tez dobrze..... natomiast ASAT 65 U/l norma do 40........i tu pojawia sie problem..z czym to mzoe być związane, czy to juz poważna zmiana...nie pie alkoholu....odrzywiam sie w maiarę racjonalnie..czy takie podwyższenie tego enzymu to juz poważna choroba?? miałam jakieś 3 msc temu torniel, która przez miesiac leczyłam jakimiś mocnymi tabletkami anty....czy to mogło uszkodzić moja watrobę?..... w czwartek idę do lekarza...ale chciałabym wiedzic juz teraz czy to coś poważnego. z góry dziękuje za pomoc
milka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 12:39   #2
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: wysoki poziom ASAT

Cytat:
Napisane przez milka1985 Pokaż wiadomość
witam! mam pytanie odnośnie prób watrobowych. wiem,z ę ten temat był już poruszany...ale mój problem jest troche inny. bolał mnie brzuch od jakichs 2 tyg pod żebrem prawym, poszłam do lekarz zlecił mi próby wątrobowe ALAT 27 U/l a norma to 40- czyli tu jest w nomie BILIRUBINA CAŁK 0,57 mg/dl norma do 1,2 wiec tez dobrze..... natomiast ASAT 65 U/l norma do 40........i tu pojawia sie problem..z czym to mzoe być związane, czy to juz poważna zmiana...nie pie alkoholu....odrzywiam sie w maiarę racjonalnie..czy takie podwyższenie tego enzymu to juz poważna choroba?? miałam jakieś 3 msc temu torniel, która przez miesiac leczyłam jakimiś mocnymi tabletkami anty....czy to mogło uszkodzić moja watrobę?..... w czwartek idę do lekarza...ale chciałabym wiedzic juz teraz czy to coś poważnego. z góry dziękuje za pomoc
Próby wątrobowe Aspat i Alat mogą być podwyższone po tym jak brałaś antybiotyki, tabletki anty. lub jakiekolwiek leki które "przechodząc" przez wątrobę mogą zaburzyć jej pracę . Myślę że nie masz jak na razie powodu do zmartwień , musisz tylko za kilka tygodni powtórzyć badanie. Jeżeli chcesz być zupełnie spokojna to warto wykluczyć zakażenie HCV i HBV poproś lekarz o skierowanie na badania: przeciwciała anty HCV i antygen HBS.
Pozdrawiam.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 15:10   #3
milka1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 17
Dot.: wysoki poziom ASAT

dziękuje za opowiedz! jednak dzis wybarałam się do lekarza...ten wysoki poziom to na pewno po tabletkach anty mam za pare tyg powtórzyc badanie a..a teraz mam przyjmowac eseniale forte,z ęby trochę pomóc watrobie...
martwi mnie co innego...mianowicie robiłam też wyniki moczu...okaząło się, że moge mieć jakiś piasek..i ze erytrocyty miałam w moczu...dostała furalginum i za tydz mam powtórzyć...ale nie sikam jakoś specjalnie czesto jak przy zapaleniu pęchęrza..a poza tym nie mam ciemnej barwy moczu raczej normalną...najbardziej zamartwiły mnie te erytrocyty... i jeszce jakieś bakterie..ale w małej ilości...prosze wypowiedzcie sie ...czy któraś miał złe wyniki moczu pod tym kontem...? dziekuje za opdowiedz!
milka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:39.