test ciazowy robic czy nie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-02, 14:51   #1
malamimi14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4
Question

test ciazowy robic czy nie


witam kobietki..ja mam takie pytanko bo postanowilam ze zaczne sie odchudzac ale w ostatnim czasie z facetem nie uwazalismy zbytnio i obawiam ze moze cos tam we mnie juz rosnac tak sie sklada ze dostalam okres ale diety robie..jak myslicie czy robiac test w okresie moze wyjsc on dobrze nie chce sie odchudzac i szkodzic dziecku..a nie chce tez przerywac diety i czekac az sie okres skonczy i dopiero wtedy sprawdzac.. czekam na porade dzieki
malamimi14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 14:55   #2
nyla89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 122
Dot.: test ciazowy robic czy nie

test ciazowy mozna zrobic w dniu spodziewanego okresu i jest to wynik wiarygodny(mi ciaze wykrył 3 dni przed okresem) wiec jak masz okres (wiec raczej nie jestes w ciazy) to spokojnie mozesz robic i wynik bedzie prawidłowy
nyla89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 15:18   #3
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: test ciazowy robic czy nie

Cytat:
Napisane przez nyla89 Pokaż wiadomość
test ciazowy mozna zrobic w dniu spodziewanego okresu i jest to wynik wiarygodny(mi ciaze wykrył 3 dni przed okresem) wiec jak masz okres (wiec raczej nie jestes w ciazy) to spokojnie mozesz robic i wynik bedzie prawidłowy
o ile od stosunku minelo 14 dni
poza tym jezeli masz normalny okres to niewielkie szanse, ze jestes w ciazy
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 15:33   #4
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: test ciazowy robic czy nie

Cytat:
Marwari Cytat:
Napisane przez nyla89
test ciazowy mozna zrobic w dniu spodziewanego okresu i jest to wynik wiarygodny(mi ciaze wykrył 3 dni przed okresem) wiec jak masz okres (wiec raczej nie jestes w ciazy) to spokojnie mozesz robic i wynik bedzie prawidłowy

o ile od stosunku minelo 14 dni
poza tym jezeli masz normalny okres to niewielkie szanse, ze jestes w ciazy
Test robi się zwykle w dniu spodziewanej miesiączki. Niekoniecznie musi upłynąć 14 dni od stosunku no, bo gdy ktoś współżyje od dajmy na to 20 dc przy cyklach 28 dniowych to 14 dni po stosunku są już w następnym cyklu (wyjatek: brak miesiączki w spodziewanym termienie).
Zasada 14 dni po stosunki obowiązuje jeśli się współżyje od początku do środka cyklu. Potem test robi się w dniu spodziewanej miesiączki i tyle.
Moim zdaniem jesli nyla89 ma normalny okres to test jest niepotrzebny zupełnie.
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 15:41   #5
malamimi14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4
Question Dot.: test ciazowy robic czy nie

no wiesz od jakiegos czasu okres mi zmienil co okres mam inny..a co do tego ze jak mam okres to nie jestem to chyba sa pewne wyjatki..moja mama mila do 4 miesiaca ciazy okres normalnie tak samo teraz kolezanka niewiedziala ze w ciazy jest..dzieki za porade myle ze jutro sobie sprawdze

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

a czy Waszym zdaniem jest jakas odpowiednia pora dnia do roienia testu?? bo ja sie tu na internecie naczytalam ze podobno rano najlepiej pierwszym moczem sprawdzic..prawda?
malamimi14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 16:05   #6
koxaine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 89
Dot.: test ciazowy robic czy nie

prawda, hcg jest najwyższe rano, zresztą wszystko będzie w ulotce dołączonej do testu.
test najlepiej robić 14 dni po stosunku, ale teoretycznie są też i takie, które wykrywają ciąże już po 6 dniach..skoro masz okres bądź plamienie wg mnie śmiało możesz robić test, chociaż ktoś tu już pisał, że raczej będzie ujemny.

pozdrawiam

Cytat:
Napisane przez malamimi14 Pokaż wiadomość
no wiesz od jakiegos czasu okres mi zmienil co okres mam inny..a co do tego ze jak mam okres to nie jestem to chyba sa pewne wyjatki..moja mama mila do 4 miesiaca ciazy okres normalnie tak samo teraz kolezanka niewiedziala ze w ciazy jest..dzieki za porade myle ze jutro sobie sprawdze

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

a czy Waszym zdaniem jest jakas odpowiednia pora dnia do roienia testu?? bo ja sie tu na internecie naczytalam ze podobno rano najlepiej pierwszym moczem sprawdzic..prawda?
__________________
Every passing minute is another chance to turn it all around
koxaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 16:09   #7
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: test ciazowy robic czy nie

jezeli masz okres to raczej bobasa nie bedzie
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-02, 16:16   #8
malamimi14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4
Question Dot.: test ciazowy robic czy nie

no ja tam sama niewiem czy licze na bobasa czy nie poprostu chce sprawdzic by w razie czego mu nie zaszkodzic dzieki kobietki
malamimi14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 21:36   #9
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: test ciazowy robic czy nie

Ja robiłam kiedyś parę testów (nie planując dziecka) mimo, że dostawałam okres ponieważ(dodam też ze oczywiście się zabezpieczaliśmy):
-moja mama, ciotka i babcia przez parę pierwszy miesięcy ciąży dalej miały okres, nie wiem dokładnie jaki i czy mniej obfity ale miały(ciotka aż do 6 mis.- wtedy się dowiedziała o ciąży!!!)i na wypadek gdyby to miało być dziedziczne w co wątpię wolałam robić test-może nie co miesiąc
-dziennie wypalałam paczkę papierosów i czasem w sobotę szłam na imprezę i troszkę alkoholu się piło więc wolałam wiedzieć we wczesnym etapie o ewentualnej ciąży.
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 21:57   #10
bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 461
Dot.: test ciazowy robic czy nie

Okresu się nie ma w czasie ciąży, a ewentualnie plamienia, które są mylone z okresem. Jeśli dziewczyna miesiączkuję od dłuższego czasu, to powinna widzieć różnicę (plamienia są zazwyczaj krótkie i mniej obfite od normalnego okresu). Ja tam ekspertem nie jestem, ale tak mnie uczono na biologi
bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 22:27   #11
malamimi14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4
Question Dot.: test ciazowy robic czy nie

no wlasnie z tego powodu chce sobie co jakis czas robic..bo tez zdarza sie mi wyjsc na impreze weekend i palic czasem do tego a mysle ze z naszym kobiecym organizmem to roznie bywawydaje mi sie ze czasm nie zwraca sie uwagi na to jak ten okres wyglada tym bardziej jak ktos nosi tampony;/
malamimi14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-03, 20:31   #12
Kaja0801
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Dot.: test ciazowy robic czy nie

Witam Mam podobny dylemat. wspolzylam z chlopakiem 29 stycznia, byly to raczej moje dni nie plodne, raczej bo mam troszke nie reguralne miesiaczki. minelo 2 miesiace, nie mam zadnych objawow i normalnie miesiaczkuje. Czy jest mozliwosc zebym byla w ciazy?
Dodam tylko ze mam schizy ze moj brzuch jest wiekszy i taki pelny, caly czas go czuje. i mam czasem wrazenie ze cos w nim bije..
Kaja0801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 21:45   #13
maya23
Raczkowanie
 
Avatar maya23
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 75
Dot.: test ciazowy robic czy nie

Taki test w ciagu paru minut rozwieje wszelkie watpliwosci!
Radze zrobic sobie go jak najszybciej niz nie spac po nocach
maya23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 21:57   #14
bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 461
Dot.: test ciazowy robic czy nie

Cytat:
Napisane przez Kaja0801 Pokaż wiadomość
Witam Mam podobny dylemat. wspolzylam z chlopakiem 29 stycznia, byly to raczej moje dni nie plodne, raczej bo mam troszke nie reguralne miesiaczki. minelo 2 miesiace, nie mam zadnych objawow i normalnie miesiaczkuje. Czy jest mozliwosc zebym byla w ciazy?
Dodam tylko ze mam schizy ze moj brzuch jest wiekszy i taki pelny, caly czas go czuje. i mam czasem wrazenie ze cos w nim bije..
A może po prostu przytyłaś..?? Jeśli miesiączki są takie same (chodzi o długość i obfitość), to nie masz się czym martwić ale dla pewności możesz zrobić 2 test.
bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 09:12   #15
Kaja0801
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Dot.: test ciazowy robic czy nie

Jak sie złapie na odwage to zrobie
Wystraszylam sie tak bo czytam ze mozna miesiaczkowac w czasie ciazy.
Mam jeszcze pytanie, czy mozana byc w ciazy i nie miec zupelnie zadnych objawow?
i o co chodzi z ta podwyzszona temperatura?
Kaja0801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 14:46   #16
maya23
Raczkowanie
 
Avatar maya23
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 75
Dot.: test ciazowy robic czy nie

jesli masz na mysli wymioty,mdlosci,zachciank i albo wilczy apetyt to tego mozna nawet nie miec.
moze ci sie bedzie chcialo spac albo pic i nawet nie pomyslisz,ze to tez moze byc objaw ciazy!zalezy od organizmu!kazda z nas to znosi inaczej!
maya23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 16:07   #17
Kaja0801
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Dot.: test ciazowy robic czy nie

Hmm ..
Mysle ze nic nie ma bo nic sie nie dzieje.
stres robi swoje
Kaja0801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 07:58   #18
Kaja0801
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Dot.: test ciazowy robic czy nie

Cytat:
Napisane przez bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb Pokaż wiadomość
A może po prostu przytyłaś..?? Jeśli miesiączki są takie same (chodzi o długość i obfitość), to nie masz się czym martwić ale dla pewności możesz zrobić 2 test.
czyli jak miałam normalne 2 miesiaczki to nie może nic być?
Kaja0801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:08.