Czy naprawdę aparat nie należy się na NFZ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-19, 19:21   #1
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122

Czy naprawdę aparat nie należy się na NFZ?


Właśnie wróciłam od ortodontki,byłam publicznie.Byłam już u niej rok temu z mamą zapytać się jak to u mnie wygląda i powiedziała,że muszę nosić co najmniej rok i koszt 1300 zł,o wizytach płatnych nie było mowy.Teraz mi mówi,że publicznie sie nie da i że mam chodzic do jej prywatnego gabinetu,wizyty 70 zł i aparat co najmniej 2 lata.To prawda,że nie można założyć publicznie?Zastanawiam się,czy ona mnie nie naciąga,żebym jej płacila,kiedyś już miałam taką sytuację z dentystką,dlatego pytam
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 20:45   #2
Malwiana
Zadomowienie
 
Avatar Malwiana
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 170
Dot.: Czy naprawdę aparat nie należy się na NFZ?

na NFZ mozna chyba tylko do 12 roku zycia.

Niestety ortodoncja jest pelnoplatna :/
__________________
12.01.2009 - GÓRA


Malwiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 20:49   #3
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Czy naprawdę aparat nie należy się na NFZ?

Z tego co wiem to aparat jest refundowany do 12 czy 13 roku życia i myślałam,że ja będę płacić za aparat a za wizyty już nie,ewentualnie za te gumki czy co to się wymienia,pewnie by to było niedużo.A ona cos gadała,że w tej publicznej przychodni nie ma nawet odpowiednich narzędzi.No to jak robi dzieciom?
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 20:56   #4
chwiejna88
Raczkowanie
 
Avatar chwiejna88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 53
Dot.: Czy naprawdę aparat nie należy się na NFZ?

jak ktoś wyżej pisał, ortodoncja jest darmowa tylko do 12 roku życia. Potem niestety trzeba płacić. Prawda jest taka, że mawet jak dziecko wczesniej zacznie nosić aparat (powiedzmy w wieku 9 lat) to i tak jego leczenie nie zakończy się w wieku 12 (przecież wiele dzieci w tym wieku ma jesczez mleczaki, nie wspominając o tym, że nie wszytskie zeby jeszcze wyrosły). Potem za każdą wizyte płaci się koło 30 zł ( z tym, że wizyta wygląda tak: pani zajrzy w zęby, powie, że dalej trzeba nosic aparat i kazuje pieniądze. Ja miałam aparat z NFZ-tu, ale i tak musiałam płacić za wszystkie materiały-a więc sam aparat kosztował mnie koło 700. potem na każdej wizycie cos tam wymieniali (jedna gumka to wprawdzie tylko 3 złote, ale już wymiana drutu to 70 zł). Za "robociznę" płaciś nie musiałam, ale materiały są niestety bardzo drogie.

Pozdrawiam
chwiejna88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 21:01   #5
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Czy naprawdę aparat nie należy się na NFZ?

Czyli niepotrzebnie się martwiłam,ortodontka nie chce mnie naciągnąć? Powiedzcie mi tylko jeszcze czy 70 zł za wizytę co 6 tygodni to dużo?Bo jak tak to będę się rozglądać za tańszym lekarzem
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 17:51   #6
rudo-zielona
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 155
Dot.: Czy naprawdę aparat nie należy się na NFZ?

Wg mnie cena normalna. Ja płacę 80 zł, a będę płaciła 100 zł przy dwóch łukach.

Myślę, że powinnaś sobie zadać inne pytanie: czy ufasz orto, czy widziałaś jej efekty pracy? Zdecydowanie łatwiej będzie Ci podjąć decyzje. Czasami jest tak, że lekarz kasuje 100zł za wizytę ale ustawia zęby w 1,5 roku, a inny bierze 50 zł, ale leczenie trwa powiedzmy 3 albo 4 lata.
W sumie wszystko i tak zależy od wady, no ale... Weź pod uwagę inne kryteria niż tylko cena
rudo-zielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 10:37   #7
SietyX
Raczkowanie
 
Avatar SietyX
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: ajjjjc
Wiadomości: 79
Dot.: Czy naprawdę aparat nie należy się na NFZ?

ja słyszałam że NFZ refunduje tylko aparaty ruchme ( zdejmowane ) do 13 r.ż.
SietyX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-21, 11:05   #8
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Czy naprawdę aparat nie należy się na NFZ?

tak, NFZ refunduje tylko leczenia aparatami wyjmowanymi

wizyty związane ze stałymi aparatami kosztują średnio od 50 - 70 zł, a przy wymianie łuku ok 150 zł

jeśli chodzi o leczenie w ramach nfz to praktyka tak wygląda, ze nie ma odpowiednich narzędzi zarówno przy leczeniu zebów jak i leczeniu ortodontycznym, a jednak ludzie sie leczą - efekty jakie są nie będe komentować (nie mówie o gabinetach, w których maja umowę, ale stosuje sie tzw. dopłaty do tego czego nie refunduje nfz)

a powiedzenie o tym, że ortodonta tylko patrzy w buzię, wymienia gumki i kasuje pieniądze świadczy o braku wiedzy na temat leczenia i nie będę tego komentować
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 19:19   #9
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Czy naprawdę aparat nie należy się na NFZ?

Cytat:
Napisane przez rudo-zielona Pokaż wiadomość
Myślę, że powinnaś sobie zadać inne pytanie: czy ufasz orto, czy widziałaś jej efekty pracy? Zdecydowanie łatwiej będzie Ci podjąć decyzje. Czasami jest tak, że lekarz kasuje 100zł za wizytę ale ustawia zęby w 1,5 roku, a inny bierze 50 zł, ale leczenie trwa powiedzmy 3 albo 4 lata.
W sumie wszystko i tak zależy od wady, no ale... Weź pod uwagę inne kryteria niż tylko cena
Nie znam nikogo kto by do niej chodzil,tylko moja mlodsza siostra zakladala u niej rok temu aparat ruchomy.Przy kazdej wizycie mowi jej,ze bardzo ladnie sie zeby prostuja,a ja nie widze zadnej zmiany,ale moze to dlatego,ze sie nie znam.
Co do zaufania,to wlasciwie jaka mam gwarancje ze ortodonta zamiast jak najszybciej wyprostowac mi zeby nie bedzie przeciagal leczenia?Przeciez na tym zarabia.Boje sie tego,bo zalezy mi na jak naszybszym wyprostowaniu zebow.I bardzo mnie dziwi to,ze ona najpierw powiedziala,ze bede nosic rok,a teraz,ze 2.Za tym drugim razem wcale nie ogladala mi zebow bardziej dokladnie niz za pierwszym
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 19:28   #10
rudo-zielona
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 155
Dot.: Czy naprawdę aparat nie należy się na NFZ?

Wejdź na forum aparatowe- tam dziewczyny mają przerobiony temat ortodoncji wzdłuż i wszerz.
Sprawdź orto na znanylekarz.pl albo innym portalu, gdzie ludzie wymieniają poglądy nt lekarzy.
Ogólnie przyjmuje się, że aparat stały nosi się od 1,5 roku-3 lat.

Teoretycznie jak ma dużo pacjentów to nie będzie naciągał i przeciągał- w końcu na Twoje miejsce czeka ktoś następny, ktoś kto będzie mu płacił za wizyty..
rudo-zielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 21:14   #11
mclilu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Centum
Wiadomości: 745
Dot.: Czy naprawdę aparat nie należy się na NFZ?

Niestety nasze państwo jest biedne i nie dopłaca do stałych aparatów! Państwowo je zakładają ale płacisz ze swojej kieszenii, dlatego też lepiej iść do jakiegoś polecanego orto prywatnie - na to samo wychodzi!
Jak lekarz obiecuje, że będzie to tylko rok to moim zdaniem nie koniecznie można mu ufać!
Zęby prostują się szybko ale później potrzeba czasu na ich utrzymanie w osiągniętej pozycji, dlatego to trwa tak długo! Pamiętaj, że jak za wcześnie ściągną aparat to możliwe, że zęby wrócą do swojej wyjściowej pozycji - niestety taką mają tendencję, a im wcześniej zciągną tym ta tendencja większa.
Tak naprawdę żaden ortodonta nie przewidzi na 100% czy będzie to 1,5 czy 3 lata, dlatego wszyscy mówią, że średnio czas leczenia wynosi 2 lata. I pamiętaj, że ściągnięcie aparatu nie równa się zakończeniu leczenia - później trzeba nosić aparat retencyjny zakładany na noc.
Nie ma co się śpieszyć, jak jest się zdecydowanym to trzeba na spokojnie podejść do leczenia i pogodzić się z noszeniem tego "ustrojstwa".
Ja jestem już starszą osobą i też czaiłam się długo - chciałam coś niewidocznego i szybkodziałającego. Teraz jak mam aparat zmieniłam moje wyobrażenia o nim.
Mam normalny metal, a nie kosmetyczny, strasznie jestem z niego zadowolona i jedyne czego żałuję to, że tak długo zwlekałam. A efekty widać już po miesiącu leczenia
Nie ma się czego bać! Aparacik jest coll!
Znajdź tylko jakiegoś zaufanego orto i b edzie git
__________________
Whenever I'm down
I call on you my friend
A helping hand you lend
In my time of need
mclilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-24, 00:22   #12
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Czy naprawdę aparat nie należy się na NFZ?

Z tym u mnie nie bedzie tak latwo,bo mieszkam w malej miejscowosci i nie mam duzego wyboru nawet w pobliskim wiekszym miescie
Ja tez na poczatku chcialam aparat kosmetyczny,ale teraz doszlam do wniosku ze juz mi wszystko jedno,byle jak najszybciej wyprostowac zeby.Zreszta teraz jak nie mam aparatu to i tak usmiecham sie z zamknietymi ustami,bo wstydze sie krzywych zebow Boje sie tylko,ze jak zaloze to beda mi bardzo usta wystawac
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 08:28   #13
rudo-zielona
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 155
Dot.: Czy naprawdę aparat nie należy się na NFZ?

Alien trochę kombinujesz. Usta się wypychają, w zależności od wady mniej lub więcej. Przy zamkach metalowych mini odrobinę mniej, bo i zamki są mniejsze.

Zastanów się czy nie wybrać jakiegoś orto z dużego miasta.
Na wizyty dojeżdża się z reguły co 6 tygodni. Także, nie jest to jakieś specjalne utrapienie. Ja do swojego orto dojeżdżam ok. 120 km- tłukę się autobusem albo pociągiem, ale uważam, że warto (pomijam fakt, że w mieście w którym studiuje specjalistów jest od groma )- końcu jest to inwestycja na całe życie..

Bierz metal, metale są fajne..
rudo-zielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 21:38   #14
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Czy naprawdę aparat nie należy się na NFZ?

Cytat:
Napisane przez rudo-zielona Pokaż wiadomość
Alien Przy zamkach metalowych mini odrobinę mniej, bo i zamki są mniejsze.
Ta orto u ktorej byłam zapytana o mniejsze zamki powiedziała mi,że jest tylko jeden rodzaj i nie ma żadnych mniejszych
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 21:53   #15
rudo-zielona
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 155
Dot.: Czy naprawdę aparat nie należy się na NFZ?

A może standardowo zakłada już małe. Moja ortodontka innych nie używa..
Za łuk zapłaciłam 1500 zł- także bez rewelacji cenowych.
rudo-zielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 23:32   #16
Toxi
Raczkowanie
 
Avatar Toxi
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z Piekła ;)
Wiadomości: 146
Dot.: Czy naprawdę aparat nie należy się na NFZ?

u mnie cena za luk to 2600 gorny i dolny tyle samo.. plus kazda wizyta od 130-15- zł..za wizyte pierwsza + wyciski dalam 200 ..
masakra ..przerazona jestem..ale lekarka podobna jedna z najlepszych
__________________
dokąd zmierzasz Polsko????W PISSSS-du..
cielsko won!podejście nr.3/2011 DUKANKOSTART-->90,0 META--> 64 kg
90->89->88->87->86->85->84->83->82->81->80->
79->78->77->76->75->74->73->72->71->70->
69->68->67->66

Toxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 23:46   #17
kar0link4
Zadomowienie
 
Avatar kar0link4
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie/Pomorskie
Wiadomości: 1 958
GG do kar0link4
Dot.: Czy naprawdę aparat nie należy się na NFZ?

Alien - jak tam u Ciebie? Działasz coś? Skąd jesteś, jeśli można wiedzieć?
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
- Paulo Coelho

Czasami potrzeba odrobiny szaleństwa, by postawić kolejny krok.

Nieustanna marzycielka.!
kar0link4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:07.