Zima i pryszcze! wrr!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-01, 17:59   #1
Nobody_else
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 23
Question

Zima i pryszcze! wrr!!


Witam!
Gdy jest zima, zaczynaja mi wyskakiwac takie duuze ropne krosty na twarzy, nie wiem co robic... jak juz poprzednie zaczynaja sie goic, to nastepne sie robią;/ uzywam brevoxylu juz dłuzszy czas, ale teraz juz nawet on nie pomaga! W lato mam zawsze ładna cere, bez skazy a gdy nadchodzi zima- nie moge spojrzec w lustro
Czyzby az tak moja cera nie lubiła zimna(?)
Mam zamiar teraz zakupic Benzacne krem+tonik,uzywaliscie moze? A moze znacie cos lepszego?
Nobody_else jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 18:06   #2
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Zima i pryszcze! wrr!!

A nawilżasz twarz?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 18:08   #3
Nobody_else
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 23
Dot.: Zima i pryszcze! wrr!!

Tak,poniewaz brevoxylu uzywam na noc, a rano nawilzam kremem garniera-czerwonym.
Nobody_else jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 18:26   #4
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Zima i pryszcze! wrr!!

Cytat:
Napisane przez Nobody_else Pokaż wiadomość
Tak,poniewaz brevoxylu uzywam na noc, a rano nawilzam kremem garniera-czerwonym.
Może spróbuj Cetaphil, Physiogel albo Humektan. Garnier nie wiem czy aż tak dobrze nawilża.
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 18:31   #5
Nobody_else
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 23
Dot.: Zima i pryszcze! wrr!!

Ale mi nie chodziło o krem nawilzajacy ,ale jakis dobry srodek od pryszczy...
Nobody_else jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 18:42   #6
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Zima i pryszcze! wrr!!

Cytat:
Napisane przez Nobody_else Pokaż wiadomość
Ale mi nie chodziło o krem nawilzajacy ,ale jakis dobry srodek od pryszczy...
Za małe nawilżanie jest rownież powodem trądziku.
Wbrew pozorom zasuszenie nie leczy.

Jeśli chodzi o maści to Skinoren, ... jest wiele wątków o różnych specyfikach. Dobrą opcją jest wybranie się do dermatologa.
Tabletki antykoncepcyjne też na pewno pomogą.
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 18:51   #7
Nobody_else
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 23
Dot.: Zima i pryszcze! wrr!!

Ok dzieki,tego tez spróbuję.W mojej miejscowosci nie ma dobrego dermatologa;/
A tabletki antykoncepcyjne to... raczej nie jest dobry pomysl bo mam 15 lat.
Nobody_else jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-01, 18:51   #8
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Zima i pryszcze! wrr!!

Tabletek antykoncepcyjnych się nie bierze tak po prostu, bo w zimie jej kilka krost wyskakuje
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 19:05   #9
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Zima i pryszcze! wrr!!

Cytat:
Napisane przez Nobody_else Pokaż wiadomość
Ok dzieki,tego tez spróbuję.W mojej miejscowosci nie ma dobrego dermatologa;/
A tabletki antykoncepcyjne to... raczej nie jest dobry pomysl bo mam 15 lat.
15 lat to za mało.
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 19:11   #10
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Zima i pryszcze! wrr!!

Nie jest za mało... matko, co za herezje...
Jeśli miesiączkuje to może korzystać z tabletek nawet w wieku 15 lat.
Tylko po co? Jak nie ma zaburzeń w androgenach to po co ma się truć hormonami w tak młodym wieku? Z trądzikiem radzą sobie inne, mniej inwazyjne leki.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 19:14   #11
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Zima i pryszcze! wrr!!

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Nie jest za mało... matko, co za herezje...
Jeśli miesiączkuje to może korzystać z tabletek nawet w wieku 15 lat.
Tylko po co? Jak nie ma zaburzeń w androgenach to po co ma się truć hormonami w tak młodym wieku? Z trądzikiem radzą sobie inne, mniej inwazyjne leki.
Są różne opinie na ten temat.
My tu w końcu mówimy o trądziku czy "kilku krostach", bo raz piszesz tak, a raz tak. A różnica jest, bo trądzik to już choroba.. Ja na trądzik byłam leczona izotekiem, przy którym antykoncepacja jest warunkiem leczenia, a krostki kiedyś mi wyskakiwały bo zjedzeniu czekolady. Więc taka jest różnica.
__________________

Edytowane przez asix86
Czas edycji: 2010-02-01 o 19:18
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-01, 19:31   #12
Nobody_else
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 23
Dot.: Zima i pryszcze! wrr!!

Obecnie mam na twarzy 7 ogromnych krost ropnych, ktore strasznie bola...
Ale to jest prawdopodobnie wina zimna, bo latem mam cere normalna,tylko w zime zawsze mnie obsypuje.tabletki odpadaja,chodzi mi zebyscie cos poradzili...jakas dobra masc ale na ropne krosty bo jakis zywkły kremik raczej nie pomoze.I co sadzicie o tym benzacne gdybym zaczeła uzywac tonik i masc, a poza tym i tak myje dwa razy dziennie twarz i uzywam kremow.Benzacne jest niby podoba mascia do Brevoxylu ale zawiera 5% lub jest tez silniejszy- 10% nadtlenku benzoilu,ja mam zamiar kupic ta 5 % niby słabszy ale mam nadzieje ze beda lepsze efekty w połaczeniu z tonikiem.... a brevoxyl ma 4% i jest drozszy.
Nobody_else jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 19:51   #13
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Zima i pryszcze! wrr!!

Możesz kupić Benzacne.
Co do toniku to nie wiem jaki jest, ale jeśli zawiera alkohol i jest silny to odpuść go sobie. Może zimą zapychają Cie kremy których używasz na mrozy?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 20:03   #14
Nobody_else
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 23
Dot.: Zima i pryszcze! wrr!!

Nie zawiera alkoholu,zdania na jego temat sa podzielone-na niektorych działa a na niektorych nie,tak czy inaczej bede go stosowała i zobaczymy jakie przyniesie efekty.Kremu nawilzajacego rowniez uzywam caly czas tego samego latem i zima,wiec chyba to tez nie to.
Nobody_else jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 14:19   #15
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Zima i pryszcze! wrr!!

Cytat:
Napisane przez Nobody_else Pokaż wiadomość
Nie zawiera alkoholu,zdania na jego temat sa podzielone-na niektorych działa a na niektorych nie,tak czy inaczej bede go stosowała i zobaczymy jakie przyniesie efekty.Kremu nawilzajacego rowniez uzywam caly czas tego samego latem i zima,wiec chyba to tez nie to.
A zmieniałaś ostatnio kosmetyki, dietę?

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 15:18 ----------

Aaa i może mi któraś tam z góry co napisała, że zbyt małe nawilżenie skóry powoduje trądzik to wyjaśnić...??
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 15:19   #16
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Zima i pryszcze! wrr!!

Czasem może powodować.
Jak przesuszysz skórę, ona zaczyna produkować więcej łoju żeby nadrobić braki, pory się zapychają i powstają krosty. Dlatego jak ktoś ma problemy z trądzikiem tak wazne jest nawilżanie. Na Wizażu wszędzie o tym przeczytasz
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 15:21   #17
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Zima i pryszcze! wrr!!

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Czasem może powodować.
Jak przesuszysz skórę, ona zaczyna produkować więcej łoju żeby nadrobić braki, pory się zapychają i powstają krosty. Dlatego jak ktoś ma problemy z trądzikiem tak wazne jest nawilżanie. Na Wizażu wszędzie o tym przeczytasz
A ja myślałam, że chodzi o to, iż stosując maści na trądzik skóra wysusza się znacznie i nalezy dlatego ją nawilża. Oczywiście o tym, że jak nie nawilża się, to skóra produkuje więcej sebum to wiem... oszzz wizaż uczy
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 15:24   #18
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Zima i pryszcze! wrr!!

Ogólnie trzeba nawilżać i już
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 16:39   #19
Nobody_else
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 23
Dot.: Zima i pryszcze! wrr!!

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
A zmieniałaś ostatnio kosmetyki, dietę?

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 15:18 ----------

Aaa i może mi któraś tam z góry co napisała, że zbyt małe nawilżenie skóry powoduje trądzik to wyjaśnić...??
Nie,przynajmniej nie zauwazyłam abym inaczej sie odzywiała,kosmetyków tez nie zmieniałam Zakupiłam dzis benzacne i zobaczymy czy cos da... A na dniach kupie jeszcze Physiogel-podobno jest bardzo dobry dla suchej i wrazliwej skóry, wprawdzie jest dosc drogi... ale czego sie nie robi dla ładnej cery
Nobody_else jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-03, 08:44   #20
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Zima i pryszcze! wrr!!

Cytat:
Napisane przez Nobody_else Pokaż wiadomość
Nie,przynajmniej nie zauwazyłam abym inaczej sie odzywiała,kosmetyków tez nie zmieniałam Zakupiłam dzis benzacne i zobaczymy czy cos da... A na dniach kupie jeszcze Physiogel-podobno jest bardzo dobry dla suchej i wrazliwej skóry, wprawdzie jest dosc drogi... ale czego sie nie robi dla ładnej cery
Polecam physiogel jak najbardziej. A może jesz dużo błonnika, pijesz sporo wody, herbaty zielonej od niedawna? Bo może organizm Ci się oczyszcza...
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 10:29   #21
Nobody_else
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 23
Dot.: Zima i pryszcze! wrr!!

[QUOTE=niczka87;16923053]Polecam physiogel jak najbardziej. A może jesz dużo błonnika, pijesz sporo wody, herbaty zielonej od niedawna? Bo może organizm Ci się oczyszcza...[/QUOT

No ostatnio zaczełam pic wiecej wody... Wiec to od tego?
Nobody_else jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 10:36   #22
lumtecua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: Zima i pryszcze! wrr!!

ja stosuję davercin (antybiotyk) na zmianę z akndermem (bez recepty ok. 18 zł) i jest dobrze. Tylko davercin mocno wysusza. Aknederm jest też dobry na przebarwienia.
A jeśli to przejściowe to może pij bratek a esencją smaruj twarz. Mnie to nawet pomagało.
Ale trzeba nawilżać twarz, bo nawlżanie może czasem bardziej pomóc niż specyfiki i wysuszanie.
lumtecua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 10:40   #23
Dorotka...
Rozeznanie
 
Avatar Dorotka...
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 822
Dot.: Zima i pryszcze! wrr!!

Ja mam to samo w zimę tylko z kolei nie na twarzy a na plecach i ramionach. Wiem, że parę dobrych lat do tyłu kiedy zaczynały pojawiać się u mnie pryszcze na twarzy używałam leku Davercin i był naprawdę b. dobry. Tylko teraz już jest chyba na receptę ;/
__________________
filmomaniaczka i serialomaniaczka


"people don't get what they deserve, they just get what they get".
Dorotka... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 11:10   #24
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Zima i pryszcze! wrr!!

[QUOTE=Nobody_else;1692552 3]
Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Polecam physiogel jak najbardziej. A może jesz dużo błonnika, pijesz sporo wody, herbaty zielonej od niedawna? Bo może organizm Ci się oczyszcza...[/QUOT

No ostatnio zaczełam pic wiecej wody... Wiec to od tego?
Jeśli zbiegło się to w czasie, to nie można tego wykluczyć, bo toksyny mogą Ci "wychodzić" przez skórę tj organizm się oczyszcza. No chyba, że masz tak co każdą zimę...to już co innego.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 13:42   #25
avOniasta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 196
Dot.: Zima i pryszcze! wrr!!

witam wizażanki pryszczate hehe ale pojechałam żartem ,wybaczcie

Mam 21 lat i od paru dobrych lat też borykam się z chrostkami mniejszymi czy też większymi na twarzy,plecach i czasem dekolcie..
Właśnie zimą mam ich też więcej, widocznie mrozik źle działa na moja cere a jest ona mieszana.
Codziennie rano myje twarz żelem NIVEA VISAGE YOUNG + krem nawilżający i potem robie makijaż.. Na noc jak mnie bardzo obsypie to właśnie smaruje się BENZACNE 10 procentowym. Polecam bo fajnie wysusza pryszcze a nie jest drogi ,za to starcza na długo dwa razy w tygodniu myję się peelingiem i robię dwie maseczki. Skóra jest dużo lepsza
Podobno na cerę działają rzeczy ostre, kwaśne ale też słodkie czyli nasza kochana czekolada!
Tabletek anty nie brałam nigdy i nie mam zamiaru puki co, a jestem z facetem 6lat!
Co do wody ,to sama nie wiem czy ma wspływ na pryszcze.. nawet jeśli to nie bede pić mniej bo walczę z Panem C
Szoruję plecy szczotą i chrostki znikaja mam nadzieje że za 2 msc nie będzie po nich śladu a nowe nie będą powstawać

a co do twarzy to sama nie wiem jak je zlikwidować mój chłopak zażywa tabletki VIZAXINUM i nie ma ani jednego pryszcza, a tez miał problem taki jak ja. Może to jest złoty środek?
avOniasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 14:19   #26
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Zima i pryszcze! wrr!!

niech mi ktoś powie co to jest chrosta?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 15:17   #27
Dorotka...
Rozeznanie
 
Avatar Dorotka...
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 822
Dot.: Zima i pryszcze! wrr!!

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
niech mi ktoś powie co to jest chrosta?
hehe chrosta nie wiem, ale krosta to takie coś co wyskakuje na skórze :P
__________________
filmomaniaczka i serialomaniaczka


"people don't get what they deserve, they just get what they get".
Dorotka... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 15:29   #28
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Zima i pryszcze! wrr!!

Cytat:
Napisane przez avOniasta Pokaż wiadomość
witam wizażanki pryszczate hehe ale pojechałam żartem ,wybaczcie

Mam 21 lat i od paru dobrych lat też borykam się z chrostkami mniejszymi czy też większymi na twarzy,plecach i czasem dekolcie..
Właśnie zimą mam ich też więcej, widocznie mrozik źle działa na moja cere a jest ona mieszana.
Codziennie rano myje twarz żelem NIVEA VISAGE YOUNG + krem nawilżający i potem robie makijaż.. Na noc jak mnie bardzo obsypie to właśnie smaruje się BENZACNE 10 procentowym. Polecam bo fajnie wysusza pryszcze a nie jest drogi ,za to starcza na długo dwa razy w tygodniu myję się peelingiem i robię dwie maseczki. Skóra jest dużo lepsza
1.Podobno na cerę działają rzeczy ostre, kwaśne ale też słodkie czyli nasza kochana czekolada!
Tabletek anty nie brałam nigdy i nie mam zamiaru puki co, a jestem z facetem 6lat!
2.Co do wody ,to sama nie wiem czy ma wspływ na pryszcze.. nawet jeśli to nie bede pić mniej bo walczę z Panem C
3.Szoruję plecy szczotą i chrostki znikaja mam nadzieje że za 2 msc nie będzie po nich śladu a nowe nie będą powstawać

a co do twarzy to sama nie wiem jak je zlikwidować 4.mój chłopak zażywa tabletki VIZAXINUM i nie ma ani jednego pryszcza, a tez miał problem taki jak ja. Może to jest złoty środek?
1.Nigdzie nikt nie udowodnił, że czekolada jest przyczyna powstawania pryszczy. Zresztą każdy organizm reaguje inaczej, więc nie generalizuj.
2.Woda nie ma wpływu na pryszcze
3.Tak jeszcze mi powiedz, że po ropnych też można jeździć szczotą i pryszczunie poznikają...
4.Visaxinum zawiera laktoferrynę, wit z grupy B i jeszcze kilka innych składników, które generalnie rzecz biorać ponoć korzystnie wpływają na skórę, ale nigdy nie uwierze, że komuś łykanie witmin czy suplementów wyleczy trądzik.

I co najważniejsze nie CHROSTA, a KROSTA... nc...
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 16:35   #29
Nobody_else
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 23
Dot.: Zima i pryszcze! wrr!!

[QUOTE=niczka87;16926671]
Cytat:
Napisane przez Nobody_else Pokaż wiadomość
Jeśli zbiegło się to w czasie, to nie można tego wykluczyć, bo toksyny mogą Ci "wychodzić" przez skórę tj organizm się oczyszcza. No chyba, że masz tak co każdą zimę...to już co innego.
Własnie nie moge spobie przypomniec czy w tamta zime tez tak miałam Ale wody nie przestane pic,bo pamogła mi juz schudnac:P Za to bede uzywała benzacne-i juz widze poprawe do tego zakupie physiogel i powinno byc git
Nobody_else jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 11:18   #30
Nemhain
Raczkowanie
 
Avatar Nemhain
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 54
Dot.: Zima i pryszcze! wrr!!

Nie wiem, czy chodzi o takie krosty o jakich ja myślę.

Żeby wiedzieć o co chodzi z pryszczami tego typu trzeba je najpierw mieć, czego nikomu nie życzę, bo pioruństwo jest straszne. Najmniejsza nieruszana ani razu krostka potrafi jakimś cudem zainfekować się i widocznie gołym okiem rozrosnąć - i to nie miejscowo, a na większej powierzchni, no dajmy na to średnica 1-2 cm. A wiadomo, że na twarzy nawet najmniejsza wypukłość tej wielkości musi wyglądać bardzo źle.
Zwykły pryszcz to przy tym nic strasznego
Dobrze, że nauczyłam się z nimi walczyć i dość szybko je neutralizować, bo na początku, kiedy nie wiedziałam nic było dość strasznie.

Wystarczyło mi kilka chłodniejszych dni i ta-da! oto są 3 paskudy podskórne. U mnie to działa tak, że pojawiają się, kiedy moja twarz zmarznie. To nie jest efekt oczyszczania się organizmu, ani jakichś problemów z nawilżeniem skóry. Kremów używam, diety ostatnio nie zmieniałam, a i tak się pojawiły. I pojawiły się właśnie na następny dzień po tym jak wieczorem zmarzłam. Pewnie pomogłoby opatulenie się grubym szalikiem tak, żeby tylko oczy były odsłonięte, ale jakoś nie mam ochoty przebierać się za Ali-Babę.

Dobić je można przez nałożenie maści ichtiolowej i przyklejenie na to plastra na noc. Po kilku takich nockach pryszcze (a raczej ropne guzki) chowają się. Tylko trzeba uważać, żeby maścią ichtiolową za mocno nie przesuszyć sobie skóry. Bez plastra ichtiol działał u mnie raczej słabo i leczenie trwało dłużej.
Jeśli czuje się, że w jakimś miejscu niedługo pojawi się tego rodzaju krosta to nie ma co czekać i od razu na noc przykleić sobie plasterek z maścią.

I tu zaczyna się błędne koło, bo kiedy zaleczę jedno takie diabelstwo to drugie już szykuje się do wejścia na scenę. I tak można na okrągło przez całą późną jesień, zimę i wczesną wiosnę.
Nic tylko się pochlastać. Litości, to jest w końcu moja twarz a nie pole bitwy, ile można? W tym roku poddaję się i idę do dermatologa. Rok temu też byłam, nawet u dwóch, ale nie wiedzieli o co mi chodzi, a ja dobrze nie potrafiłam scharakteryzować tych ropnych pryszczy. Dostałam super drogie lekarstwa mocno zasuszające, które nic a nic nie pomagały.
Gdzieś czytałam, że to chyba jakiś wirus.


No nic, mam nadzieję, że dermatolog będzie wiedział o co chodzi i przypisze mi skuteczne lekarstwo.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem i może ma to już za sobą?

Edytowane przez Nemhain
Czas edycji: 2010-10-18 o 11:21 Powód: uzupełnienie
Nemhain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:26.