Przebarwienia w kącikach ust - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-05, 13:15   #1
Pawel_1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1

Przebarwienia w kącikach ust


Witam. Mam problem z przebarwieniami w kącikach ust.
Są one bardzo duże, i wystaja za usta . Jak z bliska się przyjrzę i otworze usta widać takie białe kropki, krostki.
Proszę o po rady jak to usunąć.

Dołączam zdjęcie.

http://img11.imageshack.us/img11/9339/beznazwy2kg.jpg

Edytowane przez Pawel_1988
Czas edycji: 2010-02-06 o 19:21
Pawel_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 13:15   #2
NiFe24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3
Dot.: Przebarwienia w kącikach ust

Ja mam to samo tylko większe i bez krostek, a mój teścio to ma odkąd pamiętam i chyba coś zjadłam po nim i mi przeszło i niczym nie moge tego cholerstwa zlikwidować a wygląda paskudnie. Chyba to trzeba leczyć u lekarza.
NiFe24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 16:11   #3
luumieree
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 25
Dot.: Przebarwienia w kącikach ust

Miałam podobny problem.
Zaczęło się od zajad, których w żaden sposób nie mogłam wyleczyć - nawet lekarze byli bezsilni. Robiłam również wszelakie badania, by wykluczyć niedobór witamin, mikroelementów itp. Wszystko było ok. a zajady, natomiast później właśnie podobne kropki i suchość w kącikach nadal występowała.
Stosowałam początkowo tribiotic - efekt krótkotrwały i mało widoczny. Następnie maść Chlorchinaldin H (wydawana na receptę, jednak apteki sprzedają normalnie, bynajmniej u mnie) Niby tej maści nie zaleca się stosować wokół ust właśnie, ale mi ten lek poradziła znajoma mojej mamy - dermatolog właśnie, tak więc sama nie wiem. Po tym zagoiło się wszystko, krostek mniej. Jak zaleczyłam to stosowałam Aphtin dla dzieci lek o przeciwdziałaniu grzybiczym, odkażającym - smarowałam jak najczęściej mogłam naprzemiennie z balsamem do ust tisane albo zwykłą wazeliną białą. Nie chcę Ci w niczym zaszkodzić, ale na początek radziłabym zacząć od tego Aphtinu, ponieważ jeżeli to będzie jakieś właśnie grzybicze i Ci zniknie po stosowaniu to będziesz wiedział od czego robi Ci się to wokół ust. I dużo nawilżaj jeżeli masz suchą skórę w tym miejscu, czy nawet suche usta...
Jak masz możliwość wybrania się do dermatologa to lepiej poradzić się jednak specjalisty
Mi akurat pomogły te maści a problem był identyczny, ale wiadomo to zależy od wielu czynników
Cierpliwości w leczeniu i powodzenia oczywiście.

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

Zapomniałam dodać...
od paru miesięcy regularnie przyjmuję drożdże z witaminami z grupy B HUMAVIT (250 tabl. koszt ok. 8zł) oraz VITAMINUM B6 (50 tabl. koszt ok. 4 zł), VITAMINUM B COLFARM (45 tabl. koszt. ok. 3zł) no i inne suplementy bardziej do skóry typu Belissa wierzę, że i to pomogło. A maści wcześniej wymienione to koszt do 3 zł, jedynie balsam do ust Tisane ok. 7 zł
To tak w ramach uzupełnienia informacji
luumieree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:44.