pooomocy...schodzi mi skora - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-17, 21:33   #1
niuniulaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 75
Exclamation

pooomocy...schodzi mi skora


Pomocy!
W piatek sie strasznie spalilaam...mimo iz lezalam na sloncuu z godiznke...ale nie pomsylalam i zadnymi kremami do opalania sie nie posmarowalam ani nic i teraz cierpie...skora mi strasznie schodzi z dekoltu, z ramion i plecow. co mam robic....jak dlugo bedzie mi to schodzilo i czy zostana mi plamy, łaty? za tydzien wyjezdzam do Bulgarii i nie chcialabym wygaldac jak ''krowa ''' Pomozcie!
niuniulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 08:22   #2
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: pooomocy...schodzi mi skora

Schodzenie potrwa kilka dni (przynajmniej) a dokładnie zależy to od szybkości regeneracji Twojego naskórka. Nic z tym nie zrobisz w zasadzie - musisz czekać. Nawilżaj skórę w tym czasie.

I tak - mogą zostać trochę jaśniejsze plamy.
Przecież to logiczne.
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 15:42   #3
heyho
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 119
Dot.: pooomocy...schodzi mi skora

Nawilżałaś skórę zaraz po opalaniu i po każdym prysznicu/kąpieli? To bardzo ważne... Też miałam problem ze schodzącą skórą po opalaniu, dopóki nie nauczyłam się systematyczności w stosowaniu balsamów.
Radzę Ci teraz nawilżać, nawilżać i jeszcze raz nawilżać skórę. Nie zaszkodzi, jeśli będziesz piła więcej wody/zielonej herbaty - one nawilżą naskórek od wewnątrz, dzięki temu szybciej się zregeneruje. Poparzona skóra i tak musi zejść, na to nie ma rady. A żeby uniknąć "łat", jakieś 2 dni przed wyjazdem możesz zrobić peeling (tylko delikatny, o ile nie chcesz pozbyć się skóry na dobre!) i nasmarować się balsamem. Dzięki temu opalisz się równo na wakacjach.
I nie zapominaj o kremach z filtrem na urlopie!
Miłego wypoczynku!
__________________
"Tylko dajcie mu czas.
Dajcie czasowi czas.
"



heyho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:58.