Małżeństwo, dziecko - czyli koniec sexu? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-25, 04:12   #31
Corvette
Zadomowienie
 
Avatar Corvette
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Tam,Tu i Teraz, Nie Raz
Wiadomości: 1 028
Dot.: Małżeństwo, dziecko - czyli koniec sexu?

Droga autorko, sama nie jesteś. Miliony kobiet cierpi na spadek libido. Twoja żabcia ma raptem roczek. Spadek ochoty na sex jest normalny i nie ma ustalonej normy na ile i jak długo. Każdy organizm ma swój czas.
Nie ma złotego środka. Myślę że mogła byś porozmawiać ze swoim ginekologiem. Może to wina hormonów, lub przyczyn tyle co ludzi na świecie.

Rady koleżanek powyżej są jak najbardziej przydatne, problem polega nie tyle na ich wykonaniu, co do zrobienia pierwszego kroku. Dla kogoś patrzącego z boku, wydaje się to być łatwe, a jest trudne. To tak jak by głowa chciała, a ciało miało osobny rozum i nie chce.

Ważne jest wsparcie partnera, ale z jego postawy wynika że emocjonalnie zwala winę na Ciebie (on chce, a Ty "nie dasz") i zaczyna się dąsać.

Od siebie dodam, że fryzjer i ciuszki były fajne na chwilę, ale nie rozwiązały problemu, bo choć fryzurka zostaje, to ciuszki sie ściąga, a sprawy łóżkowe są, na dłuższą metę nadal takie same.

najtrudniejszą rzeczą do nauczenia się, bylo nabranie dystansu do własnego dziecka. Nauczeniem się, że gdy małe płacze, to nie leci się na każde kwilenie. Nauczeniem się, że można komuś zaufać by zaopiekował się maleństwem. Nauczeniem się, że bycie matką, to nie jest to koniec świata.
To brzmi jak bym powiedziała że masz się wyprzeć swojego dziecka, ale mam nadzieję że tego tak nie odbierzesz.
Trudne? Napewno. Bo wyrzuty sumienia męczą, ale i to przechodzi.

Możliwe że zyskasz przedewszystkim względem psychicznym, bo każdy człowiek, dzieciaty czy nie dzieciaty, gdy ma spokuj ducha, to jest pewny siebie, wesoły i zrównoważony. Gdy osiągniesz aż tyle, reszta pójdzie ja z górki.

Ludzi nie przeskoczsz, ale samą siebie, owszem, i tego Ci życzę

Edytowane przez Corvette
Czas edycji: 2011-09-25 o 04:14 Powód: Mam patent na sklerozę i się nie podzielę :-)
Corvette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 14:59   #32
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Małżeństwo, dziecko - czyli koniec sexu?

Cytat:
Napisane przez Corvette Pokaż wiadomość
Droga autorko, sama nie jesteś. Miliony kobiet cierpi na spadek libido. Twoja żabcia ma raptem roczek. Spadek ochoty na sex jest normalny i nie ma ustalonej normy na ile i jak długo. Każdy organizm ma swój czas.
Nie ma złotego środka. Myślę że mogła byś porozmawiać ze swoim ginekologiem. Może to wina hormonów, lub przyczyn tyle co ludzi na świecie.

Rady koleżanek powyżej są jak najbardziej przydatne, problem polega nie tyle na ich wykonaniu, co do zrobienia pierwszego kroku. Dla kogoś patrzącego z boku, wydaje się to być łatwe, a jest trudne. To tak jak by głowa chciała, a ciało miało osobny rozum i nie chce.

Ważne jest wsparcie partnera, ale z jego postawy wynika że emocjonalnie zwala winę na Ciebie (on chce, a Ty "nie dasz") i zaczyna się dąsać.

Od siebie dodam, że fryzjer i ciuszki były fajne na chwilę, ale nie rozwiązały problemu, bo choć fryzurka zostaje, to ciuszki sie ściąga, a sprawy łóżkowe są, na dłuższą metę nadal takie same.

najtrudniejszą rzeczą do nauczenia się, bylo nabranie dystansu do własnego dziecka. Nauczeniem się, że gdy małe płacze, to nie leci się na każde kwilenie. Nauczeniem się, że można komuś zaufać by zaopiekował się maleństwem. Nauczeniem się, że bycie matką, to nie jest to koniec świata.
To brzmi jak bym powiedziała że masz się wyprzeć swojego dziecka, ale mam nadzieję że tego tak nie odbierzesz.
Trudne? Napewno. Bo wyrzuty sumienia męczą, ale i to przechodzi.

Możliwe że zyskasz przedewszystkim względem psychicznym, bo każdy człowiek, dzieciaty czy nie dzieciaty, gdy ma spokuj ducha, to jest pewny siebie, wesoły i zrównoważony. Gdy osiągniesz aż tyle, reszta pójdzie ja z górki.

Ludzi nie przeskoczsz, ale samą siebie, owszem, i tego Ci życzę

a do tego dodalabym jeszcze,że świat się nie skończy,bo bedzie nie pozmywane,czy odkurzone.czasem trzeba odpocząć, nabrać siły na sex,żeby na drugi dzień miec siłę do pracy
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 07:10   #33
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Małżeństwo, dziecko - czyli koniec sexu?

nie chcę cię straszyć ale mój syn ma 3,5 roku i od porodu moje libido sukcesywnie spada. Obecnie mam wrażenie, że seks nie jest mi do niczego potrzebny. Jeśli już do niego dochodzi (raz na kilka tygodni) to czuje ulgę, że mam kolejne kilka tygodni spokoju. Może to co napisałam jest szokujące ale tak właśnie się czuję. Dodam, że moje relacje z mężem są teraz ogólnie bardzo dobre za wyjątkiem seksu.
Nie pozostaje mi nic innego jak podpiąć się do wątku- może i mi ktoś coś doradzi
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 09:56   #34
Sandra86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 434
Dot.: Małżeństwo, dziecko - czyli koniec sexu?

Seks po urodzeniu dziecka, już nigdy nie będzie taki jak kiedyś. Po porodzie dotychczasowa miłość do męża jest przelewana na miłość do dziecka. Stałaś się matką 100%, macierzyństwo zabrało Ci ochotę na seks. Myśli cały czas o dziecku, a kontakt fizyczny zszedł na dalszy plan. Możesz czuć się nieatrakcyjna po porodzie: rozstępy,fałdy tłuszczu itp. Możesz się też bać kolejnej ciąży. Najlepszą radą jest odpoczynek od dziecka, wieczór tylko we dwoje.
__________________
Aby kobieta była szczęśliwa, nie może zmieniać mężczyzn, tak jak się zmienia koszule.
http://www.kameja.pl
Sandra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 10:18   #35
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Małżeństwo, dziecko - czyli koniec sexu?

Cytat:
Napisane przez Sandra86 Pokaż wiadomość
Seks po urodzeniu dziecka, już nigdy nie będzie taki jak kiedyś. Po porodzie dotychczasowa miłość do męża jest przelewana na miłość do dziecka. Stałaś się matką 100%, macierzyństwo zabrało Ci ochotę na seks. Myśli cały czas o dziecku, a kontakt fizyczny zszedł na dalszy plan. Możesz czuć się nieatrakcyjna po porodzie: rozstępy,fałdy tłuszczu itp. Możesz się też bać kolejnej ciąży. Najlepszą radą jest odpoczynek od dziecka, wieczór tylko we dwoje.
mnie tam nic nie zabrało:
po 9, po 6 i po 14 dniach byłam w formie i do użytku
( za trzecim razem mąż przyjechał po dwóch tygodniach od porodu/cc)
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 12:07   #36
Anonimka1992
Wtajemniczenie
 
Avatar Anonimka1992
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 645
Dot.: Małżeństwo, dziecko - czyli koniec sexu?

pisalas ze teraz twoj mąż nie chce seksu...
a moze on czeka abys to ty przejela inicjatywe i chociaz zaczela jakies piszczoty??? moim zdaniem warto sprobowac. nochyba ze ci juz wszystko obojetne
Anonimka1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 21:08   #37
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Małżeństwo, dziecko - czyli koniec sexu?

Cytat:
Napisane przez Sandra86 Pokaż wiadomość
Seks po urodzeniu dziecka, już nigdy nie będzie taki jak kiedyś. Po porodzie dotychczasowa miłość do męża jest przelewana na miłość do dziecka. Stałaś się matką 100%, macierzyństwo zabrało Ci ochotę na seks. Myśli cały czas o dziecku, a kontakt fizyczny zszedł na dalszy plan. Możesz czuć się nieatrakcyjna po porodzie: rozstępy,fałdy tłuszczu itp. Możesz się też bać kolejnej ciąży. Najlepszą radą jest odpoczynek od dziecka, wieczór tylko we dwoje.
masz dziecko? Jesli tak,to wspólczuje doswiadczen,jesli nie to nie wiem skad te teorie?

Urodziłam prawie 4 miesiace temu,seks jestnawet lepszy niz przed porodem ,męza kocham tak jak kiedys,smiem twierdzic,ze dziecko wzbogacilo ta milosc. Ochotę na seks mam,rozstepów kilka jest ,owszem,ale co z tego?
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:36.