Invisalign - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna Podnoszenie jakości życia zdrowych ludzi metodami pozachirurgicznymi - pytania i odpowiedzi.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2020-03-26, 19:23   #781
Madame_pro8
Przyczajenie

Dot.: Invisalign

Hej ! Odpowiadam na Twój komentarz bo nie do końca wiem jak obsługiwać się tym forum 😂 założyłam konto żeby zadać Wam pytanie jako weteranom bo ja swoją przygodę z Invisalign zaczęłam stosunkowo niedawno 😉 6 lutego miałam wizyte gdzie otrzymałam pierwsze nakładki które miałam nosić miesiąc żeby zobaczyć jak zachowują się żeby i jak trzymają się attachments - dramat dramat dramat przez pierwsze dni ledwo je zdejmowalam do jedzenia, po tygodniu było już lepiej (żeby są mocno stłoczone z przodu i tam aparat siedzi zawsze trochę za ciasno), 6 marca miałam druga wizyte, dwa attachments były do odbudowy, dostałam dwa zestawy miałam zmienić na kolejny po 15 dniach No ale bum i koronawirus, przeciągnęłam asekuracyjnie pierwszy zestaw kolejne 5 dni ale dzisiaj kiedy próbowałam zmienić na nowe - one zwyczajnie nie pasują ! 🧐 pasują z przodu wszystko pięknie cacy ciasno i znowu ciężko zdjąć ale na tylnich zębach odstają zwyczajnie nie wchodzą mi na zeby ? Nie wiem za bardzo co robić w tym przypadku... tak, tylne zeby tez maja attachments i tez musza się przesuwać... czy możliwe, ze przestały „tracking”? Czy to możliwe żebym musiała nosić ten zestaw jeszcze dłużej żeby tamte pasowały ? Może powinnam spróbować założyć je od tylnich zębów zaczynajac i będzie cacy ? (Nie chce ich zniszczyć &#128542

Kolejne pytanie brzmi czy ktoś jeszcze ma szczękościsk tak jak ja ? Nieświadomie w ciągu dnia (o nocy nie wspominając bo zaciskam pewnie przez cała noc - rano to czuje) zaciskam zeby z nakładkami może to to spowodowało ze nowe mi nie pasują?

Jutro będę dzwoniła do ortodontki ale z nią pewnie nie uda mi się porozmawiac z powodu wirusa, bywa w moim mieście i tak tylko dwa dni w tygodniu normalnie mieszka i pracuje w Dublinie 😕

Liczę na odpowiedz w miarę szybka choc jestem tu nowa milo by było uspokoić trochę moje ataki paniki :p

Przepraszam tez za błędy czy interpunkcje, rzadko zdarza mi się pisać takie wywody po polsku 🤓 pozdrawiam, Joanna 😘
Madame_pro8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 08:36   #782
if_devon
Raczkowanie

Hej
Ja tez niedawno zaczalem Invisalign. Odwolano wszystkie wizyty. Jak na razie attachemnty sie trzymaja. Pomimo pandemii koronawirusa, wiele gabinetow oferuje wizyty w naglych przypadkach. Zadzwon i powiedz co sie dzieje. Wg mnie powinni Ciebie przyjac.

Edytowane przez if_devon
Czas edycji: 2020-03-27 o 08:40
if_devon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 09:34   #783
telimena878
Raczkowanie

Dziewczyny noszenie aparatu invisilign skończyłam ok. 2,5 roku temu, jako retencję miałam założony drucik na stałe dół-góra. Nie poszłam na kontrolę przez ok. 8 miesięcy (miałam w tym czasie operację nosa) i okazało się, że drucik retencyjny odkleił się na górze a co za tym idzie dwójka poszła do tyłu (przesunęła się),na szczęście miałam opcję invisilign full (czyli z 5 letnią gwarancją) znowu czekam na komplet nakładek i wracam do aparatu mam nadzieję, ze nie dłużej niż 2 miesiące i bez attechmentów, bo w obecnym okresie wizyta u ortodontki jest niemożliwa

Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2020-03-28 o 15:09 Powód: dubel
telimena878 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 09:37   #784
Daria_the_2nD
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez if_devon Pokaż wiadomość
hmm to zalezy w jakie miejsce Tobie te zelki pojda .
Slyszalem jeszcze o gryzieniu jedzeniu bialych winogron.
Skonsultowałam się z lekarzem i jak ktoś miałby taki sam problem jak ja to:
- nagryzacze ortoDontyczne i zestawy Dla osób noszących tzw. aparaty elastyczne (czyli m.in invisalign lub retencyjne viviera) można kupić na stronie falcon. pl
- zamiast chewies można sobie gryźć gryzak niemowlęcy
Daria_the_2nD jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-30, 19:53   #785
natalia_t
Zakorzenienie

Rozważam leczenie ortodontyczne i mam kilka pytań o invisalign.
1. Czy tą metodą można przestawiać zęby trzonowe?
2. Jest tu ktoś, kto wyleczył tą metodą asymetrię linii pośrodkowej? [Co, jak mnie się wydaje, wiąże się m.in. z przesuwaniem zębów przedtrzonowych i trzonowych - oczywiście zapewne nie zawsze, ale wydaje mi się, że tak może być w moim przypadku]
3. Na jakim etapie jest ustalany koszt leczenia? Tzn. czy na pierwszej wizycie, gdy jeszcze nie jestem zdecydowana na tę metodę, ale ortodonta już wtedy jest w stanie ocenić czy to będzie 10 czy 18 tysięcy, czy dopiero jak dostaniemy wizualizację 3D leczenia i będziemy już dokładnie wiedzieli ile to będzie nakładek i ile czasu, czy zależy to od innych czynników (jakich?)?
natalia_t jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-30, 23:31   #786
Daria_the_2nD
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Rozważam leczenie ortodontyczne i mam kilka pytań o invisalign.
1. Czy tą metodą można przestawiać zęby trzonowe?
2. Jest tu ktoś, kto wyleczył tą metodą asymetrię linii pośrodkowej? [Co, jak mnie się wydaje, wiąże się m.in. z przesuwaniem zębów przedtrzonowych i trzonowych - oczywiście zapewne nie zawsze, ale wydaje mi się, że tak może być w moim przypadku]
3. Na jakim etapie jest ustalany koszt leczenia? Tzn. czy na pierwszej wizycie, gdy jeszcze nie jestem zdecydowana na tę metodę, ale ortodonta już wtedy jest w stanie ocenić czy to będzie 10 czy 18 tysięcy, czy dopiero jak dostaniemy wizualizację 3D leczenia i będziemy już dokładnie wiedzieli ile to będzie nakładek i ile czasu, czy zależy to od innych czynników (jakich?)?
1 i 2 to pytania Do lekarza!

3. Mogę tylko wypowieDzieć się jak to było u mnie.
Na pierwszej wizycie zrobiono mi zDjęcia RTG, lekarz zDiagnozował moją waDę zgryzu i zaproponował kolejne kroki leczenia. OpowieDział o wszystkich aparatach jakie proponuje jego gabinet i okazał cennik. Nie mówił mi, że mnie to bęDzie kosztowało oD ...Do... - ceny aparatów były konkretne. Wirtualny plan leczenia był później - jak już przyszłam na następną wizytę z Decyzją o założeniu invisalign
Stary 2020-03-31, 13:03   #787
natalia_t
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Daria_the_2nD Pokaż wiadomość
1 i 2 to pytania Do lekarza!

3. Mogę tylko wypowieDzieć się jak to było u mnie.
Na pierwszej wizycie zrobiono mi zDjęcia RTG, lekarz zDiagnozował moją waDę zgryzu i zaproponował kolejne kroki leczenia. OpowieDział o wszystkich aparatach jakie proponuje jego gabinet i okazał cennik. Nie mówił mi, że mnie to bęDzie kosztowało oD ...Do... - ceny aparatów były konkretne. Wirtualny plan leczenia był później - jak już przyszłam na następną wizytę z Decyzją o założeniu invisalign
Aha, bo czytałam, że koszt tego leczenia zależy od wady, od tego ile nakładek potrzeba itp. Czyli jednak nie zawsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2020-03-31, 16:40   #788
if_devon
Raczkowanie

Jak długo można nosić jedną nakładkę Invisalign. Obecnie wszystkie wizyty zostały odwołane? Ile miesięcy jest bezpiecznie je nosić. Gdzieś czytałem ze już po kilku dniach nakładni robią się dużo luźniejsze i słabiej działają. Jeszcze tego nie zauważyłem.
if_devon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-31, 16:51   #789
Cuddly
Zakorzenienie

Zapytaj swojego orto. Mój był ze mną w kontakcie i doradził by każda nosić zamiast 7 to 14 dni. Mam ich jeszcze 8 o ile się nie myle wiec spoko.

Najdłużej nosiłam jedna 4 tyg czekając na refinements. Moje nakładki nie były luźne tylko po prostu się je łatwo ściągało i nie było już nacisku.

64/2019

77/2018
90/2017

Cuddly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-01, 01:59   #790
Daria_the_2nD
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez if_devon Pokaż wiadomość
Jak długo można nosić jedną nakładkę Invisalign. Obecnie wszystkie wizyty zostały odwołane? Ile miesięcy jest bezpiecznie je nosić. Gdzieś czytałem ze już po kilku dniach nakładni robią się dużo luźniejsze i słabiej działają. Jeszcze tego nie zauważyłem.
Retainer nosi się kilka lat ten sam, więc czy noszenie nakłaDek np., kilka miesięcy miałoby być w jakiś sposób niebezpieczne?
NakłaDki robią się luźne, bo zęby się przesunęły na pożąDane miejsce i nie Działają już siły, które mają je przesuwać - DokłaDnie tak samo jak z retainerem, który jest luźny, a jak się go jakiś czas nie nosi to znowu może być ciasny i wywoływać ból, bo zęby się nieco przesunęły nie tam, gDzie powinny.
Jak czekałam na nowy komplet przy zmianie leczenia to nosiłam prawie 4 tygoDnie te same nakłaDki.

---------- Dopisano o 01:59 ---------- Poprzedni post napisano o 01:37 ----------

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Aha, bo czytałam, że koszt tego leczenia zależy od wady, od tego ile nakładek potrzeba itp. Czyli jednak nie zawsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wiem, że kieDyś było popularne, iż w gabinetach były szeroko ogłaszane opcje leczenia - TEENS, i7, LITE i FULL. O ile TEENS jest naDal popularne, bo na nakłaDkach są takie kropeczki, które się wybarwiają w miarę noszenia, aby roDzic mógł kontrolować czy niepokorny nastolatek nosi aparat... Natomiast jakoś nie słyszę, aby "i7" miało funkcjonować, bo jest to leczenie Do 7 nakłaDek a "LITE" maksymalnie 14 nakłaDek. A jak można przeczytać tu na forum... truDno spotkać kogoś komu wystarczy 7 czy 14 naklaDek - to praktycznie iDealne zęby, raczej fanaberia, niż konieczność noszenia aparatu :P Jeśli uważasz, że masz tak niewielką waDę to warto poszukać gabinetu, który oferuje i7 / lite, a jeśli masz waDę zgryzu i krzywe zęby tzn., stłoczenia i/ lub szparowatość no to cóż...jeDyna opcja w jaką warto inwestować to FULL
Stary 2020-04-01, 12:53   #791
natalia_t
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Daria_the_2nD Pokaż wiadomość
Wiem, że kieDyś było popularne, iż w gabinetach były szeroko ogłaszane opcje leczenia - TEENS, i7, LITE i FULL. O ile TEENS jest naDal popularne, bo na nakłaDkach są takie kropeczki, które się wybarwiają w miarę noszenia, aby roDzic mógł kontrolować czy niepokorny nastolatek nosi aparat... Natomiast jakoś nie słyszę, aby "i7" miało funkcjonować, bo jest to leczenie Do 7 nakłaDek a "LITE" maksymalnie 14 nakłaDek. A jak można przeczytać tu na forum... truDno spotkać kogoś komu wystarczy 7 czy 14 naklaDek - to praktycznie iDealne zęby, raczej fanaberia, niż konieczność noszenia aparatu :P Jeśli uważasz, że masz tak niewielką waDę to warto poszukać gabinetu, który oferuje i7 / lite, a jeśli masz waDę zgryzu i krzywe zęby tzn., stłoczenia i/ lub szparowatość no to cóż...jeDyna opcja w jaką warto inwestować to FULL
Ooooo dzięki za tą odpowiedź. Niektórzy dalej oferują takie opcje z konkretnym cennikiem, można bardziej sobie przybliżyć koszty.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości