Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik? - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-24, 04:33   #1411
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

To właśnie o to chodzi, zebys podała konkretnego lekarza.
Ja mam doswiadczenia akurat inne.Chciałam konkretny lek, a lekarka zaczela "a robila pani badania na to, a na tamto, a na siamto"? I finalnie wypisala jedno opakowanie zupelnie innego leku, ktory akurat byl promowany
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-24, 10:56   #1412
ann58
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 28
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Korzystam z Medicovera w Warszawie. Ulica Prosta.Byłam u kilku. Nazwisk nie pamiętam. Idę zawsze do pierwszego wolnego. Badż stanowcza. Jeżeli leku nie ma w Polsce lekarz ma obowiązek wypisac receptę transgraniczną.
ann58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-24, 19:14   #1413
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez luori Pokaż wiadomość
W ogóle cześć wszystkim bo ja Was czytam od kilku dni i też szukam pomocy przy zamówieniu tretinoiny ��

Ogólnie napisałam do all day chemist parę, może 5 dni temu ale nie odpisali do tej pory. Zastanawialam się nad online retin a ale teraz nie wiem po tym co napisała red witch. ��

Jeszcze jest pharmacia Andorra, ale gdzieś mi się rzuciło że ktoś miał z nimi problem.
No jak żyć???? ����
Online retin A odpisali mi w końcu, że z powodu COVID-19 wysyłki zostały wstrzymane i że dadzą znać jak to się zmieni. Zamówiłam retin a z Aliexpress z tego linku, który podała wcześniej koleżanka.

Edit: odpisali mi Alldaychemist, że wysyłka do Polski jest możliwa i mam normalnie złożyć zamówienie i opłacić, a oni wyślą. Ech, odpisałam im, że przecież przy wyborze kraju przy wpisywaniu adresu nie ma Polski i nie da się tego ominąć...

Edytowane przez red-witch
Czas edycji: 2020-05-25 o 08:28
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 11:42   #1414
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Jinks7 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, czy ktoś słyszał o reliablexprmacy.com? Ostatnio dostałam cynk od osoby stosującej tretinoinę od kilku lat, że zamawia właśnie stamtąd i nie ma problemu z tym sklepem ale przed zamówieniem wolę się jeszcze rozeznać
jeżeli chodzi o stronę www.reliablerxpharmacy.com to faktycznie sprawdzone miejsce do zakupu tretinoiny.

Cytat:
Napisane przez red-witch Pokaż wiadomość

Edit: odpisali mi Alldaychemist, że wysyłka do Polski jest możliwa i mam normalnie złożyć zamówienie i opłacić, a oni wyślą. Ech, odpisałam im, że przecież przy wyborze kraju przy wpisywaniu adresu nie ma Polski i nie da się tego ominąć...
musisz napisać do nich jaki produkt Cię interesuje , wtedy wprowadzą zamowienie do systemu, z Twoim adres dostawy i płatnosci i wyslą link do zapłaty, raz płaciłam w USD a raz w AUD ale wszystko było bezproblemowo.
Bedą chcieli jeszcze scan ID albo paszportu.
Kupowałam u nich w roku 2018 i 2019 , teraz przymierzam się do kolejnego zamówienia i mam nadzieję, ze bedzie jak przy wcześniejszych zamówieniach
__________________
Alfabet nie kończy się na D
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 12:14   #1415
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez mala_kobietka Pokaż wiadomość
musisz napisać do nich jaki produkt Cię interesuje , wtedy wprowadzą zamowienie do systemu, z Twoim adres dostawy i płatnosci i wyslą link do zapłaty, raz płaciłam w USD a raz w AUD ale wszystko było bezproblemowo.
Bedą chcieli jeszcze scan ID albo paszportu.
Kupowałam u nich w roku 2018 i 2019 , teraz przymierzam się do kolejnego zamówienia i mam nadzieję, ze bedzie jak przy wcześniejszych zamówieniach
Tak też zrobiłam, podałam ilość produktu, wszystko... a oni mi odpisali, że nie ma problemu i mam normalnie przez stronę zamówić, gdzie tak się nie da. Odpisałam im, że niestety nie mogę, bo w wyborze nie mają Polski.. może tym razem się ogarną.
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 23:37   #1416
malgorzatafurmanczyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 17
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez red-witch Pokaż wiadomość
Na jaki środek miałaś receptę, że Ci zrealizowali? Retin a czy coś innego? Boję się trochę zamawiać z Ali, online można umówić konsultację dermatologiczną u lekarza, poprosić o receptę i wtedy do nich napisać.
nie miałam recepty na konkretny środek, bo dermatolog powiedział mi, że nie może mi wypisać recety na preparat, kóretgo w pl nie ma. głupia, że nie wiedziałam tego, że jeżeli nie ma preparatu w pl to musi wypisać trans. poprosiłam go o to, żeby napisał tretinoinum 0,025%. na to się zgodził.
malgorzatafurmanczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 00:09   #1417
malgorzatafurmanczyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 17
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez red-witch Pokaż wiadomość
nawet planuję w tym roku już prewencyjnie zrobić botoks na czoło, ale widzę, co sobie zrobiły z twarzy koleżanki, które rozpoczęły niebezpieczną przygodę z wypełniaczami. Na początku jest fajnie, ale potem po czasie, im więcej tego pompujesz w twarz, tym bardziej sztuczny efekt.
a masz na mysli jakieś wypełniacze trwałe? czy kwas hialuronowy?

---------- Dopisano o 23:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:44 ----------

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;87869255]

Raczej przesada z taką częśtością. Z drugiej strony jeśli ktoś ma zamiar cały czas spędzać na otwartym słońcu, to nawet dokładanie filtru co 2 h może nie wystarczyć - przy moim fototypie wręcz na pewno to by było wykluczone.[/QUOTE]

terminu przydatności przestrzegasz, bo tak napisali na opakowaniu, a zalecane odnawianie warstwy fotoprotekcyjnej co 2 godziny to przesada? to gdzie tu logika?
nie wiesz, co to znaczą promienie słoneczne. ja niestety mam ostudę (melasmę) po ciąży. zabezpieczam się jak nikt w polsce, nanoszę różne preparaty na zmianę. Przede wszystkim unikam słońca jak ognia! Mam daszek przeciwsłoneczny. Ba! mam nawet maskę papierową na twarzy, gdy muszę siedzieć (sama- bo ludzie są w szoku, jak mnie w niej widzą) na zewnątrz, czekając na córkę. Zawsze jak wracam z urlopu koledzy mówią: ale nierówno sobie filtr smarowałaś! myślą, że ta "mapa świata" na twarzy to wynik nierównomiernego nałożenia filtra. ale niestety nie! moja skóra jakby składa się ze skóry dwu osób, czego w zimie nie widać. Ta druga to skóra, w której melanocyty produkują więcej melaniny pod wpływem UV, powoduje, że w lecie "wychodzą" ciemniejsze plamy. staram się zapobiegać temu i osłaniać się jak tylko mogę. ale to nic nie daje. Są takie osoby (ja do nich nigdy nie należałam), które przejdą się kilka razy w południe i mają karmelową skórę. tak własnie reaguje w pewnych miejscach moja skóra po ciąży. zawsze po lecie wyglądam jak mapa świata. nie zdajesz sobie sprawy, jak słońce działa na skórę, bo masz jednolity koloryt i tego po prostu nie zauważasz.
malgorzatafurmanczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-26, 10:17   #1418
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Nie wiem czy dyskusja ma jakikolwiek sens, bo wiesz przecież wszystko. Nic nowego nie powiem. Nawet o mnie wiesz wszystko, wiesz że mam jednolity koloryt skóry. Miło się dowiedzieć tego - żebym jeszcze od tej wiedzy nie widziała przebarwień w lustrze

Tak, uważam, że reaplikacja co 2 godziny siedząc w domu czy w innym zamkniętym pomieszczeniu to jest przesada. A raczej nie samo reaplikowanie, ale "mus", podejście typu "MUSZĘ reaplikować co dwie godziny i ani pół sekundy dłużej". Łatwo z takim podejściem zamiast "skin care" wychodzi "skin scare", stać się niewolnikiem filtrów, dorobić się zaburzeń obsesyjno-komplulsywnych.
Przy melasmie może częstsza reaplikacja w zamkniętych pomieszczeniach robi sens, jeśli tobie to służy to proszę bardzo, na zdrowie - ale jednak to się odnosi do mniejszości ludzi. Nie ma co robić z tego sztywnej reguły dla całej populacji na podstawie tego co służy mniejszości. I przede wszystkim "musu".

Z ciekawości w nocy też reaplikujesz? Jak ma się długość nocy astronomicznej do tego?

Edytowane przez d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Czas edycji: 2020-05-26 o 10:20
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-27, 12:59   #1419
ann58
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 28
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Stosuje tretinoinę dlugo. Bez przerw letnich. Trzy razy w tygodniu. Mam koleżankę na Florydzie, która stosuje tretinoinę od 20 lat. Od niej się o niej dowiedziałam. A tam zim nie ma. Filtruję się cały rok, bez reaplikacji w ciągu dnia. Tylko rano pod makijaż. Filtry Avene lub SVR. U mnie się najlepiej sprawdzają. Poza tym używam kosmetyków aptecznych łagodzących, odbudowujących. Prosta, skuteczna pielęgnacja.
ann58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-27, 13:04   #1420
dlsce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 8
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Do osób chcących zamówić z ADC.

Prawdopodobnie jedyną stroną na której aktualnie można zamówić tretynoinę w normalnej cenie bez recepty jest AllDayChemist i jej pochodne czyli ReliableRxPharmacy i premiumrxdrugs (możliwe, że jest ich więcej). Polecam jednak zamawiać z ADC, bo ma najwięcej opinii na trustpilot. Wystarczy do nich napisać i tworzą zamówienie w systemie. Aktualnie można zapłacić tylko zwykłym przelewem lub bitcoinami! Osobiście nie polecam bawić się w przelewy, bo prowizje banków w Polsce i banków pośredniczących są na tyle duże, że z małej kwoty nie pozostanie praktycznie nic i przelew dostaniecie z powrotem (sam próbowałem przez Revolut - nie da rady). Ostatecznie zapłaciłem bitcoinem. I tak nie ma się co śpieszyć, bo dostaniecie maila, że zamówienie nie zostanie wysłane przed 3 czerwca z powodu koronawirusa. Oczywiście ta data może się jeszcze zmienić.

Co do relacji mala_kobietka - osobiście nie dostałem prośby o wysłanie dowodu, więc raczej go już nie wymagają. Tak samo nie wysyłają prostych linków do płatności i prawdopodobnie już tak zostanie. Przez to zamawianie jest dość utrudnione, bo przelewy międzynarodowe nie są dobrą opcją, a raczej mało kto miał styczność z bitcoinem na tym forum.
dlsce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 11:36   #1421
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez malgorzatafurmanczyk Pokaż wiadomość
a masz na mysli jakieś wypełniacze trwałe? czy kwas hialuronowy?[COLOR="Silver"]
Mam na myśli kwas hialuronowy pod różnymi postaciami wypełniaczy. Ostatnio na YouTube jeden lekarz medycyny estetycznej pokazał wyniki rezonansów magnetycznych u osób u których wypełniacza nie powinno już być, a był przemieszczony. Ja widzę po moich koleżankach co się dzieje, na początku niby fajnie policzki bardziej krągłe, żuchwa zarysowana, no ale wiadomo trzeba to co rok, dwa powtórzyć i nagle po 3-4 latach dziewczyna ma kompletnie zatracone rysy twarzy, ma ją taką gumową i nadmuchaną... To pewnie też kwestia przesady, niestety żadna 40stka nie będzie na 20stkę wyglądać i czasem lepiej wg mnie coś delikatnie poprawić, zamiast marzyć o policzkach jak jabłuszka i żuchwie ostrej jak u 19latki.

Ja też zamówiłam Retin z Aliexpress, boję☠się bardzo, ale już nie miałam innego wyjścia. Alldaypharmacy w końcu mi odpisali normalnie, nie chcą dowodu, zamówię chyba od nich też, bo ten retin z Ali mnie trochę przeraża, jedną tubkę mogę zużyć, ale więcej boję się.
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-28, 11:47   #1422
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Nie lepiej poczekać na otwarcie granic? Coś chodzą słuchy, że do Hiszpanii, Portugalii, Grecji od 1 lipca. Mnie się wykruszają zapasy, ale zdecydowanie wolę poczekać
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 14:28   #1423
ann58
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 28
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Ja też czekam. mam jeszcze do sierpnia. Potem mam zamiar zastosować kwas azelainowy, który ładnie, po lecie, rozjasnia. Ma też podobno właściwości odmładzające.
ann58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 14:41   #1424
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Myślałam, że on rozjaśnia tylko przebarwienia pozapalne, te czerwone takie. Przynajmniej nie widziałam innych informacji, u siebie też rozjaśnienia skóry nie zauważyłam
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 15:24   #1425
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;87887609]Nie lepiej poczekać na otwarcie granic? Coś chodzą słuchy, że do Hiszpanii, Portugalii, Grecji od 1 lipca. Mnie się wykruszają zapasy, ale zdecydowanie wolę poczekać [/QUOTE]

Nie każdy podróżuje po świecie jakby ktoś z Was miał kiedyś jechać i chciał kupić dodatkowy, to ja chętnie odkupię nawet po znacznie wyższej cenie.
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 16:11   #1426
dlsce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 8
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Jeszcze jedna opcja oprócz ADC i drogiego aliexpress - Taobao.
Retin-A Cream 10g 0,05% - ok. 30 zł
A-Ret Gel 20g 0,1%, 0,05% i 0,025% - ok. 50 zł
Supatret 20g 0,04% - ok. 55 zł
Retino Cream 20g 0,05% i 0,025% - ok. 40 zł
Oczywiście z pomocą agenta + koszty wysyłki, ale to dalej wychodzi dużo taniej niż na aliexpress lub w europejskich aptekach online.
dlsce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 17:23   #1427
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez red-witch Pokaż wiadomość
Nie każdy podróżuje po świecie jakby ktoś z Was miał kiedyś jechać i chciał kupić dodatkowy, to ja chętnie odkupię nawet po znacznie wyższej cenie.
Rozumiem


Ale szczerze to nieraz wypad kilkudniowy do Barcelony kosztował mnie mniej niż weekend w polskich górach
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 17:38   #1428
fleure_85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 3
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

heja! dziewczyny wiecie czy można dostać tretinoinę bez recepty w Czechach, Austrii, Słowenii lub Chorwacji? Jadę do Chorwacji autem i się zastanawiam czy w tych krajach można ją dostać? Ewentualnie tretinoinę na receptę?
fleure_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 20:47   #1429
ann58
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 28
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Z tego co wiem, bez recepty tylko w Grecji pod nazwą Airol. Ale mogę się mylić.
ann58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-29, 22:24   #1430
fleure_85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 3
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez ann58 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem, bez recepty tylko w Grecji pod nazwą Airol. Ale mogę się mylić.
Airol kiedyś miałam, ale 1) jest mało wydajny 2) ma "tępą" konsystencję, kiepsko się rozsmarowuje 3) pozostawia uczucie mega suchej skóry. Nigdy więcej tego nie kupię.
fleure_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-30, 09:57   #1431
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez dlsce Pokaż wiadomość
Do osób chcących zamówić z ADC.
Prawdopodobnie jedyną stroną na której aktualnie można zamówić tretynoinę w normalnej cenie bez recepty jest AllDayChemist (...) aktualnie można zapłacić tylko zwykłym przelewem lub bitcoinami![/B] Osobiście nie polecam bawić się w przelewy, bo prowizje banków w Polsce i banków pośredniczących są na tyle duże, że z małej kwoty nie pozostanie praktycznie nic i przelew dostaniecie z powrotem (sam próbowałem przez Revolut - nie da rady). Ostatecznie zapłaciłem bitcoinem. I tak nie ma się co śpieszyć, bo dostaniecie maila, że zamówienie nie zostanie wysłane przed 3 czerwca z powodu koronawirusa. Oczywiście ta data może się jeszcze zmienić.

Co do relacji mala_kobietka - osobiście nie dostałem prośby o wysłanie dowodu, więc raczej go już nie wymagają. Tak samo nie wysyłają prostych linków do płatności i prawdopodobnie już tak zostanie. Przez to zamawianie jest dość utrudnione, bo przelewy międzynarodowe nie są dobrą opcją, a raczej mało kto miał styczność z bitcoinem na tym forum.
trzy dni temu wprowadzili dla mnie zamówinie do systemu (jak w latach ubiegłych) i przesłali mi link do płatności.
nie było żadnego problemu...gdyby trzeba było zapłacić przelewem, również nie miałbym z tym problemu (naprawdę są konta, gdzie przelew zagraniczny nie jest kosztowny ) , a bitcoiny są do ogarnięcia nawet dla pań w wieku dojrzałym

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;87887609]Nie lepiej poczekać na otwarcie granic? Coś chodzą słuchy, że do Hiszpanii, Portugalii, Grecji od 1 lipca. Mnie się wykruszają zapasy, ale zdecydowanie wolę poczekać [/QUOTE]

wszystko fajnie tylko tam bez recepty kupisz tretinoinę w kremie 0,05% . Sama bardzo lubię portugalski Ketrel, bo ma pasującą mi konstystencję, rozprowadza się bardzo dobrze na normalnej/suchej cerze. Jednak jak chcesz micro gel, albo wyższe stężenie to jest problem i musisz szukać innego źródła .
__________________
Alfabet nie kończy się na D

Edytowane przez mala_kobietka
Czas edycji: 2020-05-30 o 09:58
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-30, 10:26   #1432
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Micro nie jest tylko w Stanach?
0,1% jest w Hiszpanii. Tylko nie wiem czy od tego roku nie weszły recepty?
Sama chodziłam do dermatolog w Hiszpanii, pewnie bym poszła ponownie po prostu. Albo pomyślała o recepcie z Polski.

Edytowane przez d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Czas edycji: 2020-05-30 o 10:27
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-30, 11:31   #1433
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Jestem uratowana, kupiłam na czarno Reterides 0,025 z ali idzie Retino-A 0,025 i będę mogła na jesień stosować. Póki co staram się ogarnąć łuszczenie na brodzie po 20% witaminie C z Obagi, czuję, że moja przygoda z tretinoiną będzie ciekawa i bolesna.
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-30, 13:44   #1434
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Ale chcesz teraz Retirides zaczynać? Jak mogę coś doradzić, to nie zaczynałabym w momencie, kiedy twoja skóra jest podrażniona czy łuszcząca się po czymś innym. Odczekałabym minimum jeden cykl naskórkowy, powiedzmy z 4-6 tygodni.

Lepiej unikać powodów do zapalenia skóry
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-30, 20:34   #1435
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;87893903]Ale chcesz teraz Retirides zaczynać? Jak mogę coś doradzić, to nie zaczynałabym w momencie, kiedy twoja skóra jest podrażniona czy łuszcząca się po czymś innym. Odczekałabym minimum jeden cykl naskórkowy, powiedzmy z 4-6 tygodni.

Lepiej unikać powodów do zapalenia skóry [/QUOTE]

Nie, nie. Retirides najwcześniej w sierpniu, muszę wykończyć moje serum Obagi plus tonik z kwasem glikolowym Alpha-H, to killer dla mnie, więc nie wchodzi w grę wprowadzenie tretinoiny, jak go stosuję. Wykończę całą pielęgnację, poczekam tak jak piszesz 4-6 tygodni bez żadnego złuszczania, kwaszenia i rozpocznę przygodę z tretinoiną. Boję się bardzo, bo ja mam taką skórę, że Sesderma Retises 0,5 robiła z niej suchy, napięty placek. No ale może powolutku da się jakoś skórę przyzwyczaić. Zdecydowałam się kupić Retirides bo chyba mimo wszystko bardziej ufam kobietom sprzedającym tretinoinę z Hiszpanii, niż tretinoinie z Aliexpress, boję się rtęci w tych kosmetykach z Azji. Jedno opakowanie już idzie, ale dla mnie to raczej będzie ostatnie.

Edytowane przez red-witch
Czas edycji: 2020-05-30 o 20:36
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-30, 22:37   #1436
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;87893408]Micro nie jest tylko w Stanach?
0,1% jest w Hiszpanii. Tylko nie wiem czy od tego roku nie weszły recepty?
Sama chodziłam do dermatolog w Hiszpanii, pewnie bym poszła ponownie po prostu. Albo pomyślała o recepcie z Polski.[/QUOTE]

Micro gel jest na alldaychemist.com Ja dopiero teraz po dwóch latach stosowania tretinoiny chcę sprobować stężenia 0,1% więc zamierzam zacząć stosować raz w tygodniu micro gel o najwyższym stężeniu, a pozostałe dni 0,5 % krem.
Zagranicą bywam weekendowo/urlopowo/relaksacyjnie, więc wolę kupić tretinoinę bez marnowania czasu na wizyty u lekarza

Cytat:
Napisane przez red-witch Pokaż wiadomość
Zdecydowałam się kupić Retirides bo chyba mimo wszystko bardziej ufam kobietom sprzedającym tretinoinę z Hiszpanii, niż tretinoinie z Aliexpress, boję się rtęci w tych kosmetykach z Azji. Jedno opakowanie już idzie, ale dla mnie to raczej będzie ostatnie.
nie rozumiem po co kupować na aliexpress skoro jednak drożej wychodzi niż na alldaychemist.com czy reliablerxpharmacy.com (wydaje mi się , że to ta sama apteka )
Zawsze tretinoinę z ali możesz wykorzystać na dłonie
__________________
Alfabet nie kończy się na D
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 14:40   #1437
dlsce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 8
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez mala_kobietka Pokaż wiadomość
trzy dni temu wprowadzili dla mnie zamówinie do systemu (jak w latach ubiegłych) i przesłali mi link do płatności.
nie było żadnego problemu...gdyby trzeba było zapłacić przelewem, również nie miałbym z tym problemu (naprawdę są konta, gdzie przelew zagraniczny nie jest kosztowny ) , a bitcoiny są do ogarnięcia nawet dla pań w wieku dojrzałym
Jak składałem zamówienie na początku maja to odpowiadali, że tylko przelew albo bitcoin, a później po ponownym pytaniu dostałem tylko propozycję z bitcoinem więc zakładałem, że płatność linkami już zniknęła (po aferze z PayPalem). Do jakiej strony teraz wysyłają linki i w jakiej walucie jeśli można spytać? Co do przelewów międzynarodowych to chodzi raczej o prowizje banków pośredniczących, nie banku z którego wysyła się pierwotnie pieniądze (bo Revolut takiej prowizji również nie przewiduje) i dodatkowo większość banków nie oferuje przelewów na indyjskie konta.
dlsce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 15:08   #1438
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez red-witch Pokaż wiadomość
Nie, nie. Retirides najwcześniej w sierpniu, muszę wykończyć moje serum Obagi plus tonik z kwasem glikolowym Alpha-H, to killer dla mnie, więc nie wchodzi w grę wprowadzenie tretinoiny, jak go stosuję. Wykończę całą pielęgnację, poczekam tak jak piszesz 4-6 tygodni bez żadnego złuszczania, kwaszenia i rozpocznę przygodę z tretinoiną. Boję się bardzo, bo ja mam taką skórę, że Sesderma Retises 0,5 robiła z niej suchy, napięty placek. No ale może powolutku da się jakoś skórę przyzwyczaić. Zdecydowałam się kupić Retirides bo chyba mimo wszystko bardziej ufam kobietom sprzedającym tretinoinę z Hiszpanii, niż tretinoinie z Aliexpress, boję się rtęci w tych kosmetykach z Azji. Jedno opakowanie już idzie, ale dla mnie to raczej będzie ostatnie.
A z Sesdermy miałaś krem czy żel? Tak czy siak 0,5% retinolu to sporo (nie mówię o olejkach), ale w żelowej formie może być jeszcze mocniejsze przenikanie, tam jeszcze alkohol dodali... imo szatański pomysł.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 19:46   #1439
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Odebrałam przesyłkę z aliexpress tu foto z opini
https://pl.aliexpress.com/item/32213...3bb45c0f7I1eQa
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-05, 10:44   #1440
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;87896198]A z Sesdermy miałaś krem czy żel? Tak czy siak 0,5% retinolu to sporo (nie mówię o olejkach), ale w żelowej formie może być jeszcze mocniejsze przenikanie, tam jeszcze alkohol dodali... imo szatański pomysł.[/QUOTE]

Krem, najpierw twarz zrobiła się napięta jak po liftingu, nie mogłam się uśmiechać, ale z mejkapem wyglądało to nawet fajnie. Aż pewnego dnia jechałam samochodem i spojrzałam na swój czarny płaszcz, a on usiany białymi farfoclami, w domu zrozumiałam dlaczego... cała broda, obszar wokół ust, nosa zaczął☠się☠łuszczyć no ale wtedy byłam głupiutka i wprowadzałam Retises stosując 20% witaminy C Obagi, a to raczej za dużo na raz.

Hula doszło!!!! Daj znać czy to wg Ciebie oryginał i czy działa, jak zaczniesz używać, ja na swoją przesyłkę czekam! Z OLX jestem zadowolona, wzięłam za pobraniem i Retirides przyszedł.
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-06 08:04:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:20.