Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-22, 08:53   #2461
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć, przeklejam mój post z innego wątku, może tutaj ktoś mi odpowie

Biorę Rigevidon już 5 lat, jednak w ciągu ostatnich 4 opakowań zaobserwowałam dość mocne skutki uboczne których wcześniej nie miałam. Piersi bolą mnie tak że nie mogę ich nawet lekko dotknąć, mam też wiecznego doła i przybrałam na wadze 4 kg mimo że nie widzę tego w lustrze

Byłam u lekarki i zapisała mi tabletki Naraya. Niestety jest to nowa lekarka do której na pewno nie wrócę (moja ginekolog jest na macierzyńskim), i wymijająco odpowiedziała na moje pytania, stąd mam kilka wątpliwości które chciałabym rozwiać:

1) Według ulotki powinnam wziąć pierwszą tabletkę Naraya bezpośrednio po ostatniej Rigevidon i tak zamierzałam zrobić. Mam jeszcze 5 tabletek do końca opakowania, i najchętniej zmieniłabym tabletki już teraz, bo nie mogę już wytrzymać z tym bólem. Czy mogę tak zrobić?

2) Czy jest konieczność stosowania dodatkowego zabezpieczenia po zmianie tabletek? Ulotka nic nie mówi na ten temat, więc zakładam że nie, ale w internecie aż się roi od opinii że trzeba się zabezpieczać dodatkowo przy zmianie z mocniejszych tabletek na słabsze. Rigevidon 0,03 mg Ethinylestradiolium + 0,15 Levonorgestrelum, Naraya 3 mg Drospierenonum + 0,02 Ethinylestradiolium

Z góry dziękuję za pomoc
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-26, 10:30   #2462
wibovit
Raczkowanie
 
Avatar wibovit
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 347
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, mam niejasną sytuację i chciałabym się upewnić, że wszystko jest ok.

Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę z opakowania. Po ok 5 godzinach miałam biegunkę z mocnym bólem brzucha. Zestresowałam się, po czym wzięłam kolejną tabletkę ale kilka minut pozniej znów musiałam iść do toalety. Po tej sytuacji kilka godzin później postanowiłam wziąć kolejna tabletke (trzecią w tym dniu) gdyby te pierwsze się nie wchłonęły (ale gdyby pierwsze 2 się nie wchłonęły to byłoby to więcej niż 12 godzin opoznienia)...

Dzis zaczynam 7-dniowa przerwę. Wiem, totalnie namieszalam ale teraz nie wiem co robić. Jeśli od dziś zrobię normalnie 7-dniową przerwę i później zacznę nowe opakowanie to wszystko będzie ok i skuteczność będzie zachowana?
wibovit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-26, 10:39   #2463
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez wibovit Pokaż wiadomość
Hej, mam niejasną sytuację i chciałabym się upewnić, że wszystko jest ok.

Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę z opakowania. Po ok 5 godzinach miałam biegunkę z mocnym bólem brzucha. Zestresowałam się, po czym wzięłam kolejną tabletkę ale kilka minut pozniej znów musiałam iść do toalety. Po tej sytuacji kilka godzin później postanowiłam wziąć kolejna tabletke (trzecią w tym dniu) gdyby te pierwsze się nie wchłonęły (ale gdyby pierwsze 2 się nie wchłonęły to byłoby to więcej niż 12 godzin opoznienia)...

Dzis zaczynam 7-dniowa przerwę. Wiem, totalnie namieszalam ale teraz nie wiem co robić. Jeśli od dziś zrobię normalnie 7-dniową przerwę i później zacznę nowe opakowanie to wszystko będzie ok i skuteczność będzie zachowana?
Tak, skuteczność zachowana.
Niepotrzebnie bralaś te wszystkie tabletki.
Pierwsza sie już wchłonęła. Poczytaj ulotkę, powinien być szacowany czas wchłaniania tabletki. Zwykle to ok. 3 h
Poza tym jak nie mialaś pewności, mogłaś zrobić jeszcze tylko 6-dniową przerwę, uznając dzień z biegunką jako pierwszy dzień przerwy. Ale w tym przypadku nie bylo konieczności kombinowania.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-26, 16:26   #2464
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez wibovit Pokaż wiadomość
Hej, mam niejasną sytuację i chciałabym się upewnić, że wszystko jest ok.

Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę z opakowania. Po ok 5 godzinach miałam biegunkę z mocnym bólem brzucha. Zestresowałam się, po czym wzięłam kolejną tabletkę ale kilka minut pozniej znów musiałam iść do toalety. Po tej sytuacji kilka godzin później postanowiłam wziąć kolejna tabletke (trzecią w tym dniu) gdyby te pierwsze się nie wchłonęły (ale gdyby pierwsze 2 się nie wchłonęły to byłoby to więcej niż 12 godzin opoznienia)...

Dzis zaczynam 7-dniowa przerwę. Wiem, totalnie namieszalam ale teraz nie wiem co robić. Jeśli od dziś zrobię normalnie 7-dniową przerwę i później zacznę nowe opakowanie to wszystko będzie ok i skuteczność będzie zachowana?
Pierwsza tabletka się wchlonela i bez powodu wzięłaś dwie kolejne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-28, 15:07   #2465
ruda200000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 100
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny dziś powinnam wziąć ostatnia tabletkę z drugiego rzędu, niestety pomyliłam się, nie spojrzałam i wzięłam tabletkę jutrzejszą, rozpoczynającą trzeci tydzień.
Co teraz mam zrobić? Jutro wziąć tabletkę dzisiejsza? Czy to osłabi ich działanie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ruda200000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-28, 15:21   #2466
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ruda200000 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dziś powinnam wziąć ostatnia tabletkę z drugiego rzędu, niestety pomyliłam się, nie spojrzałam i wzięłam tabletkę jutrzejszą, rozpoczynającą trzeci tydzień.
Co teraz mam zrobić? Jutro wziąć tabletkę dzisiejsza? Czy to osłabi ich działanie?
A jakie masz tabletki? Jednofazowe, czy dwufazowe? Jeśli masz wszystkie tabletki jednakowego koloru, to nie ma to znaczenia,bo wszystkie mają taki sam skład.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-28, 15:39   #2467
ruda200000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 100
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Biorę tabletki vibin mini

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:39 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Czyli tabletki jednofazowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ruda200000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-28, 19:41   #2468
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ruda200000 Pokaż wiadomość
Biorę tabletki vibin mini
Wszystkie mają ten sam skład, więc bez różnicy kolejność pierwszych 21 tabletek.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-28, 23:17   #2469
ruda200000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 100
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ruda200000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 11:33   #2470
wibovit
Raczkowanie
 
Avatar wibovit
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 347
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Tak, skuteczność zachowana.
Niepotrzebnie bralaś te wszystkie tabletki.
Pierwsza sie już wchłonęła. Poczytaj ulotkę, powinien być szacowany czas wchłaniania tabletki. Zwykle to ok. 3 h
Poza tym jak nie mialaś pewności, mogłaś zrobić jeszcze tylko 6-dniową przerwę, uznając dzień z biegunką jako pierwszy dzień przerwy. Ale w tym przypadku nie bylo konieczności kombinowania.
Dzięki za odpowiedź. Tak jeszcze na przyszłość - czy ta druga tabletka, którą wzięłam się wchłonęła, jeśli kilka minut po jej wzięciu znów miałam ból brzucha i jednorazowe rozwolnienie?

Czy mimo tego namieszania mogę skrócić teraz przerwę do 6 dni i skuteczność będzie zachowana?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wibovit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 11:57   #2471
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez wibovit Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź. Tak jeszcze na przyszłość - czy ta druga tabletka, którą wzięłam się wchłonęła, jeśli kilka minut po jej wzięciu znów miałam ból brzucha i jednorazowe rozwolnienie?

Czy mimo tego namieszania mogę skrócić teraz przerwę do 6 dni i skuteczność będzie zachowana?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jednorazowe luźne wypróżnienie nie wpływa na działanie tabletek.
Dopiero silna biegunka - czyli np. taka jak przy zatruciu czy grypie jelitowej, gdzie wypróżnienie następuje wiele razy dziennie, po każdym jedzeniu, a nawet wodzie.

Tak, przerwę można dowolnie skracać, ale nigdy wydłużać pow. liczby dni, o których mówi ulotka.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2018-11-29 o 11:58
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-29, 21:31   #2472
Schizontka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witajcie Kobitki!
Oczywiście schiza wystartowała...
Biorę tabsy 2 składnikowe- Naraye Plus od 3 miesięcy. Regularnie, zawsze- może 2 razy zdażyło mi się spóźnić ok. godzinki. Więc wszystko ok. Raczej?

Pytanie jesto wymioty. Tabletkę biorę o 21, a wymiotowałam (bardzo malutko) około 3 w nocy. Jest powód do jakiegokolwiek niepokoju czy tabletka w tym czasie już się wchłonęła?

Oczywiście wymioty odrazu mnie wystraszyły o ewenulanej ciąży, ale walcze z tymi myślami jak tylko mogę- bo dosłownie dzień wcześniej zakończył się (zgodnie z planem) okres.(Lecz był odrobinkę mniej obfity- to może oznaczać że to plamienie implantacyjne akurat w tym czasie gdy powinien być zgodnie planem okres? Wiem, dość nierealne ale potrzebuję potwierdzenia)

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi, potrzebuje kogoś kto ukoi moje głupie schizy

Edytowane przez Schizontka
Czas edycji: 2018-11-29 o 21:52
Schizontka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 05:59   #2473
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Schizontka Pokaż wiadomość
Witajcie Kobitki!
Oczywiście schiza wystartowała...
Biorę tabsy 2 składnikowe- Naraye Plus od 3 miesięcy. Regularnie, zawsze- może 2 razy zdażyło mi się spóźnić ok. godzinki. Więc wszystko ok. Raczej?

Pytanie jesto wymioty. Tabletkę biorę o 21, a wymiotowałam (bardzo malutko) około 3 w nocy. Jest powód do jakiegokolwiek niepokoju czy tabletka w tym czasie już się wchłonęła?

Oczywiście wymioty odrazu mnie wystraszyły o ewenulanej ciąży, ale walcze z tymi myślami jak tylko mogę- bo dosłownie dzień wcześniej zakończył się (zgodnie z planem) okres.(Lecz był odrobinkę mniej obfity- to może oznaczać że to plamienie implantacyjne akurat w tym czasie gdy powinien być zgodnie planem okres? Wiem, dość nierealne ale potrzebuję potwierdzenia)

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi, potrzebuje kogoś kto ukoi moje głupie schizy
Nie masz się o co martwić. Tabletki juz dawno nie było w żołądku.

Co do plamienia implatacyjnego... Niemożliwe, bo nie masz owulacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 09:27   #2474
Jelly_B
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 8
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, mam pytanie: czy jeśli bierzecie tabletki jak należy i co miesiąc macie terminowe krwawienie z odstawienia, to to rozwiewa wszelkie wątpliwości?

Ja biorę wszystko jak należy, bez zakłóceń i zapomnień, krwawienia mam, a jednak każdy dziwny ból brzucha, mdłości itp przyprawiają mnie o dreszcze... I czytając „internety” boję się jeszcze bardziej, że można mieć krwawienie z odstawienia w ciąży i ze pewnego dnia dowiem się na kontroli, że to na przykład 3 miesiąc 🙈

Nie macie w ogóle takich strachów?
Jelly_B jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 10:12   #2475
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Jak stosowałam anty to nie miałam schiz. Krwawienie z odstawienia niczego nie rozwiewało, bo nie miało czego.

Wiem jak działa anty którą stosowałam/stosuję.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 10:21   #2476
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Też nie mam takich schiz, gdybym je miała, to bym olała zabezpieczanie hormonami. Nie po to się nimi podtruwam, żeby się stresować
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 10:45   #2477
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Też nie mam takich schiz, gdybym je miała, to bym olała zabezpieczanie hormonami. Nie po to się nimi podtruwam, żeby się stresować
I ja również. Biorę regularnie, nie mam przebojów żołądkowych, więc się nie martwię

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 12:27   #2478
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 12:42   #2479
Jelly_B
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 8
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Kasia, ja biorę już ponad rok, mam tez czasem dziwne uczucie takiego „mulenia” w brzuchu i czuję jakby ruch (pewnie to jelita) i to mnie często przyprawia o schizy 🙈 Nie mam biegunek ani wymiotów, ale takie właśnie dziwności. Ale może w moim przypadku to w takim razie tez od tabletek...
Jelly_B jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-06, 16:03   #2480
ruda200000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 100
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny. Przyjmuje tabletki vibin mini.
Dzisiaj zaczęłam 7 dniową przerwę i dziś też się rozchorowałam i lekarz przepisał mi antybiotyk Ceroxim.
Wiem że może on osłabiać działanie tabletek.
Chodzi mi o to przez jaki czas mam stosować dodatkowe zabezpieczenie skoro antybiotyk będę brać przez 5 dni 7dniowej przerwy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ruda200000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 12:56   #2481
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ruda200000 Pokaż wiadomość
Dziewczyny. Przyjmuje tabletki vibin mini.
Dzisiaj zaczęłam 7 dniową przerwę i dziś też się rozchorowałam i lekarz przepisał mi antybiotyk Ceroxim.
Wiem że może on osłabiać działanie tabletek.
Chodzi mi o to przez jaki czas mam stosować dodatkowe zabezpieczenie skoro antybiotyk będę brać przez 5 dni 7dniowej przerwy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przez cały czas trwania kuracji + 7 dni po.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-08, 22:21   #2482
blueon
Raczkowanie
 
Avatar blueon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 282
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hejka! Mamy dzisiaj sobotę, a ja we wtorek wieczorem wzięłam ostatni antybiotyk. Zawsze pomiędzy antykoncepcją, a antybiotykiem zachowywałam 3h przerwę.

Dzisiaj pierwszy raz po chorobie doszło do zbliżenia - pod prysznicem. Oczywiście zabezpieczyliśmy się prezerwatywą, bo wiem, że antybiotyk może osłabiać działanie anty. Ostatecznie partner wyszedł ze mnie i skończył na moich pośladkach - bez gumki.

Normalnie bym się nie przejmowała, bo woda cały czas się lała, więc od razu pewnie ze mnie spłukała wszystko. Ale jednak partner stwierdził, że zaspokoi mnie palcami i zaczął od razu je wkładać. Od razu odskoczyłam mając wizję wpychania we mnie spermy - tzw. ciąża z palca

Wątpię, że doszło do zapłodnienia, ale dla świętego spokoju mam pytanie - we wtorek powinnam przejść na 7 dniową przerwę i zastanawiam się, czy ją robić? Czy zacząć nowe opakowanie i nie dopuścić do ewentualnej owuacji, która może się pojawić przez antybiotyk (pomiędzy ostatnim antybiotykiem, a tym zbliżeniem minęły pełne 4 dni, więc ryzyko jest).
blueon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-09, 08:11   #2483
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez blueon Pokaż wiadomość
Hejka! Mamy dzisiaj sobotę, a ja we wtorek wieczorem wzięłam ostatni antybiotyk. Zawsze pomiędzy antykoncepcją, a antybiotykiem zachowywałam 3h przerwę.

Dzisiaj pierwszy raz po chorobie doszło do zbliżenia - pod prysznicem. Oczywiście zabezpieczyliśmy się prezerwatywą, bo wiem, że antybiotyk może osłabiać działanie anty. Ostatecznie partner wyszedł ze mnie i skończył na moich pośladkach - bez gumki.

Normalnie bym się nie przejmowała, bo woda cały czas się lała, więc od razu pewnie ze mnie spłukała wszystko. Ale jednak partner stwierdził, że zaspokoi mnie palcami i zaczął od razu je wkładać. Od razu odskoczyłam mając wizję wpychania we mnie spermy - tzw. ciąża z palca

Wątpię, że doszło do zapłodnienia, ale dla świętego spokoju mam pytanie - we wtorek powinnam przejść na 7 dniową przerwę i zastanawiam się, czy ją robić? Czy zacząć nowe opakowanie i nie dopuścić do ewentualnej owuacji, która może się pojawić przez antybiotyk (pomiędzy ostatnim antybiotykiem, a tym zbliżeniem minęły pełne 4 dni, więc ryzyko jest).

Akcja pod prysznicem ciążą nie grozi w żadnym wypadku.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-09, 09:56   #2484
blueon
Raczkowanie
 
Avatar blueon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 282
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

A ogólnie - tak na przyszłość? Jak jest ryzyko, że tabletki nie działają prawidłowo (mam na myśli np. antybiotyki, a nie pominięcie tabletki) i dojdzie do ryzykownego zbliżenia, to to, czy się zrobi przerwę, czy nie wpływa jakoś?
blueon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-09, 12:59   #2485
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez blueon Pokaż wiadomość
A ogólnie - tak na przyszłość? Jak jest ryzyko, że tabletki nie działają prawidłowo (mam na myśli np. antybiotyki, a nie pominięcie tabletki) i dojdzie do ryzykownego zbliżenia, to to, czy się zrobi przerwę, czy nie wpływa jakoś?
Uzyliscie prezerwatywy więc nie masz się czym martwić. Nie szukaj problemu tam gdzie go nie ma.

Jeśli czujesz się bardziej komfortowo, łącząc opakowania to tak zrób. Ciąży z palca nie ma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 07:15   #2486
Jagodaa_saa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 20
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć, piękne Panie

Bierze człowiek tabletki już dłuższy czas ( ponad rok), a te potworki-schizy i tak się czasem włączają Czekam właśnie na krwawienie z odstawienia - powinnam mieć je w środę lub czwartek. Pierwszy dzień przerwy to była niedziela i wtedy to na papierze zobaczyłam dosłownie kilka nitek krwi w śluzie, wczoraj (2 dzień przerwy) jednorazowe brązowe brudzenie. Dziś - jak ma razie nic. Trochę to dziwne (od razu w głowie implantacja)... Uprzedzając - brałam tabletki regularnie, bez zapomnienia jakiejkolwiek, bez lekow, ziół itp. A jednak jakaś obawa jest... Myslicie, ze wszystko ok, czy jednak to trochę niepokojące?

Pozdrowienia!
Jagodaa_saa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 07:23   #2487
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Krwawienie może w ogóle nie wystąpić i nie ma powodu do zmartwienia. Jeśli brałaś regularnie i nie wystąpiły żadne poważne czynniki osłabiające działanie - wszystko jest ok

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 08:30   #2488
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Norma, u mnie to w ogóle potrafi się krwawienie zacząć w terminie, a potem przez 2 dni cisza i dopiero potem się rozkręca
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 12:30   #2489
wibovit
Raczkowanie
 
Avatar wibovit
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 347
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, a co w przypadku gdy podczas brania tabletek występują problemy z nerkami(tak mi się wydaje)?

Dziś rano wzięłam tabletkę anty po czym niecałą godzinę później okropnie rozbolał mnie pęcherz i cewka moczowa, jak przy ostrym zapaleniu. Sytuacja trwała kilka-kilkanaście minut, podczas której ból był tak mocny, że miałam mdłości ale bez wymiotów. Ból jak się pojawił znikąd, tak szybko odpuścił a po chwili zauwazyłam na bieliźnie mały kamyk... Nigdy wcześniej coś takiego mnie nie spotkało więc tylko podejrzewam, że to kamień nerkowy, który musiał się sam "wydalic".

Czy taka sytuacja ma wpływ na skuteczność tabletki anty? Do tej pory czuję lekki dyskomfort i dreszcze ale bólu już nie ma.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wibovit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 13:26   #2490
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Przy kamicy nerkowej normalnie można brać tabletki antykoncepcyjne.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:02.