Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4 - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-12, 13:04   #2881
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
No serio jestem w takim szoku i tak mi szkoda małej... Lekarz mówi, że to pęknięcie boli i pytał, czy nie było takiej sytuacji że nagle zaczęła krzyczeć - ale nie! W ogóle nic takiego nie było ona taka mega spokojna, do głowy by mi nie przyszło, że coś się dzieje.
Siacha my sobie też zrobiliśmy wspólny prezent, kupiliśmy robota odkurzającego.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmm pęknięcie nie zawsze boli. Moja siostrzenica ma zapalenie ucha co roku. Nigdy nie boli. Od razu antybiotyk dostaje. Szwagierka poznaje już po czerwonym uchu w środku.
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Czesc
Mala zwiekszyla sobie zasob wzdechow, piskow, skrzekow i spiewow i intensywnie z niego korzysta
Matke najbardziej przeraza taki wzdech jak czlowiek, ktory nabiera panicznie powietrza po wyplynieciu na powierzchnie wody, wasze tez tak robia? Ona wydaje sie zadowolona
Niee
Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Byłam zła mama i zaszczepilam 6w1, rota i refundowane pneumo.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masz wybór, więc rób jak uważasz.
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Ja nie zaszczepilam. Lekarz mnie przyjal ale powiedzial ze dziecka z zoltaczka nie zaszczepi bo cos tam. Wiec pytam czy mamy czekac az zejdzie ze szczepieniem to powiedzial ze nie i mamy jechac natychmiast do szpitala specjalistycznego bo na pewno bilirubina wzrosla. Zapytalam czy moge prywatnie pojsc do tej dr ktora tam sie spexjalizuje w zoltaczkach to mowi ze tak ale najpierw dzisiaj koniecznie szpital i to przed 15:00 bo cos tam. No to zestresowana i zdolowana zabralam sie prosto do szpitala usilujac ja odizolowac od ludzi na sorze w poczekalni przysiadla sie babka z niemowlakiem i siedzialsm tak chwile az to dziecko zaczelo miec takoe dusznosci i kaszel ze zwialam i zaczelam prosic zeby mi dali z tym malym dzieckiem gdziekolwiek usiasc z dala od chorych. Odmowili, ale prosilam dalej i w koncu sie okazalo ze eureka cala sala obserwacji jest wolna podsumowujac, zebrali wywiad, ogladali nasze badania i stwierdzili ze wszystko juz mamy przebadane i moga jedynie czesc powtorzyc, pobrali krew mocz mielismy usg, konsultowali z pediatra ktora sie specjalizuje w zoltaczkach i wszystko wyszlo dobrze. Lekarz bez sensi naraza dziecko na zakazenie sie czyms w szpitalu :/
Zeby cokolwiek ustalic mam teraz jedno karmienie dziennie zamienic na mm i w poniedzialek sprawdzic czy spada bilirubina. Jak spadnie to zaszczepic koniecznie dziecko a jak nie spadnie to skierowanie i na oddzial.
Tak samo jesli nie zejdzie do 12-13 tyg zycia. Czyli coraz mniej czasu.
Babka ktora robila usg mowi ze moglam nie przyjezdzac ale z drugiej strony jak moge nie pojechac do szpitala skoro lekarz mi to nakazuje i daje skierowanie, nie mam wiedzy medycznej zeby wziac na siebie taka odpowiedzialnosc. Jestem wykonczona dzisiejszym dniem
Mam wielka nadzieje ze w pon ta bilirubina spadnie i odczepia sie w koncu od mojego dziecka. oraz ze niczego tam dzisiaj nie zlapala
Aha i tam pediatrzy uwazaja ze kupa jest zupelnie normalna

Tija przeciez tak jest w zaleceniach, ze mozna spokojnie wszystko na raz podawac

Gaiete jak uszko?

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------

Aha sala sie znalazla jak jakas lekarka zobaczyla ze kucam w rogu korytarza karmiac dziecko wcisnieta miedzy wyjscie a gasnice opierniczyla pielegniarki ze co to ma byc i nagle moglam wejsc do tej sali.
Współczuję perypetii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-12, 13:48   #2882
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Ja nie zaszczepilam. Lekarz mnie przyjal ale powiedzial ze dziecka z zoltaczka nie zaszczepi bo cos tam. Wiec pytam czy mamy czekac az zejdzie ze szczepieniem to powiedzial ze nie i mamy jechac natychmiast do szpitala specjalistycznego bo na pewno bilirubina wzrosla. Zapytalam czy moge prywatnie pojsc do tej dr ktora tam sie spexjalizuje w zoltaczkach to mowi ze tak ale najpierw dzisiaj koniecznie szpital i to przed 15:00 bo cos tam. No to zestresowana i zdolowana zabralam sie prosto do szpitala usilujac ja odizolowac od ludzi na sorze w poczekalni przysiadla sie babka z niemowlakiem i siedzialsm tak chwile az to dziecko zaczelo miec takoe dusznosci i kaszel ze zwialam i zaczelam prosic zeby mi dali z tym malym dzieckiem gdziekolwiek usiasc z dala od chorych. Odmowili, ale prosilam dalej i w koncu sie okazalo ze eureka cala sala obserwacji jest wolna podsumowujac, zebrali wywiad, ogladali nasze badania i stwierdzili ze wszystko juz mamy przebadane i moga jedynie czesc powtorzyc, pobrali krew mocz mielismy usg, konsultowali z pediatra ktora sie specjalizuje w zoltaczkach i wszystko wyszlo dobrze. Lekarz bez sensi naraza dziecko na zakazenie sie czyms w szpitalu :/
Zeby cokolwiek ustalic mam teraz jedno karmienie dziennie zamienic na mm i w poniedzialek sprawdzic czy spada bilirubina. Jak spadnie to zaszczepic koniecznie dziecko a jak nie spadnie to skierowanie i na oddzial.
Tak samo jesli nie zejdzie do 12-13 tyg zycia. Czyli coraz mniej czasu.
Babka ktora robila usg mowi ze moglam nie przyjezdzac ale z drugiej strony jak moge nie pojechac do szpitala skoro lekarz mi to nakazuje i daje skierowanie, nie mam wiedzy medycznej zeby wziac na siebie taka odpowiedzialnosc. Jestem wykonczona dzisiejszym dniem
Mam wielka nadzieje ze w pon ta bilirubina spadnie i odczepia sie w koncu od mojego dziecka. oraz ze niczego tam dzisiaj nie zlapala
Aha i tam pediatrzy uwazaja ze kupa jest zupelnie normalna

Tija przeciez tak jest w zaleceniach, ze mozna spokojnie wszystko na raz podawac

Gaiete jak uszko?

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------

Aha sala sie znalazla jak jakas lekarka zobaczyla ze kucam w rogu korytarza karmiac dziecko wcisnieta miedzy wyjscie a gasnice opierniczyla pielegniarki ze co to ma byc i nagle moglam wejsc do tej sali.
Dzięki, mała jest bardzo dzielna i w ogóle po niej nie widać, nawet daje sobie zakrapiać wodą utlenioną i czyścić nosek. Jedyne co, to przy tym antybiotyku ma straszne kupy - często i zielonkawe, więc dużo częściej się wietrzymy, żeby się nie odparzyła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Hmm pęknięcie nie zawsze boli. Moja siostrzenica ma zapalenie ucha co roku. Nigdy nie boli. Od razu antybiotyk dostaje. Szwagierka poznaje już po czerwonym uchu w środku.

Niee

Masz wybór, więc rób jak uważasz.

Współczuję perypetii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz co, ja mam zapalenie ucha przy każdym dłuższym katarze, ale nigdy nie pękła mi błona bębenkowa i nie lała się ropa, więc nie wiem jak to jest... Żal mi małej bardzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-12, 14:01   #2883
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Anuszzka Pokaż wiadomość
Dzięki probowalam już kiedyś, ale nie działało. Spróbuje dziś jeszcze raz, a nuz się uda






Dużo zdrówka!





Nasza też tak robi

Macie/planujecie monitory oddechu? My powoli musimy małą eksmitować z naszej sypialni, dotychczas spała obok naszego łóżka w koszu Mojżesza, ale z niego zaraz wyrośnie :O, a na łóżeczko nie mamy u nas miejsca. Znalazłam wczoraj używkę angel Care w stanie idealnym, wiec chyba się zdecydujemy, dla naszego spokoju


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
My mamy monitor oddechu. Młoda od razu po urodzeniu wylądowała w inkubatorze i czasem się zapowietrza. Na szczęście ani razu się nie uruchomił.


Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Moja w ogóle mniej tego mm zjadła niż tabelka przewiduje

A ile macie teraz karmień w ciągu doby?

14...

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Dzięki, mała jest bardzo dzielna i w ogóle po niej nie widać, nawet daje sobie zakrapiać wodą utlenioną i czyścić nosek. Jedyne co, to przy tym antybiotyku ma straszne kupy - często i zielonkawe, więc dużo częściej się wietrzymy, żeby się nie odparzyła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

Wiesz co, ja mam zapalenie ucha przy każdym dłuższym katarze, ale nigdy nie pękła mi błona bębenkowa i nie lała się ropa, więc nie wiem jak to jest... Żal mi małej bardzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U nas teraz przy katarze mamy zielonkawe kupy ale pamiętam że że starszymi też tak było jakaś infekcja =brzydka kupa. Wiec tutaj też może od stanu zapalnego niż antybiotyku. Trzymam kciuki żebyście szybciutkoo wrócili do zdrowia

Mojej kuzynce peklaa blona, nie bolało. Miała kilkanaście lat. Tyle że ja pediatra załatwił bo kazał płukać ucho jakimś specyfikiem, cały aparat słuchowy miała uszkodzony i ogłuchła. Na szczęście po dwoch operacja słuch wrocil w 90%.
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-12, 14:18   #2884
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Nigdy nie liczyłam ilości karmien przyznam, że zdarza mi się ją karmić, gdy już nie wiem co z nia robić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-12, 14:19   #2885
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Nigdy nie liczyłam ilości karmien przyznam, że zdarza mi się ją karmić, gdy już nie wiem co z nia robić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahahha ja robię tak samo ale teraz jak wiem że może jeść ile chce to jest to troszkę ułatwienie na każdy płacz mam lekarstwo

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-12, 14:42   #2886
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

gaiete moze ja nie bolalo? bo malo prawdopodobne zeby bolalo a nie plakala, wiec moze chociaz bol ja ominal

hmm ja tez karmie dziecko jak nie wiem o co mu chodzi zakladam wtedy ze wlasnie o to chodzilo

alexandra - ale jak to? przeciez dzieci kp zawsze moga jesc ile chca, czy sie myle?
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-12, 14:49   #2887
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Nigdy nie liczyłam ilości karmien przyznam, że zdarza mi się ją karmić, gdy już nie wiem co z nia robić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tez najgorsze jak nie hce jesc

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-12, 16:38   #2888
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
My mamy monitor oddechu. Młoda od razu po urodzeniu wylądowała w inkubatorze i czasem się zapowietrza. Na szczęście ani razu się nie uruchomił.





14...




U nas teraz przy katarze mamy zielonkawe kupy ale pamiętam że że starszymi też tak było jakaś infekcja =brzydka kupa. Wiec tutaj też może od stanu zapalnego niż antybiotyku. Trzymam kciuki żebyście szybciutkoo wrócili do zdrowia

Mojej kuzynce peklaa blona, nie bolało. Miała kilkanaście lat. Tyle że ja pediatra załatwił bo kazał płukać ucho jakimś specyfikiem, cały aparat słuchowy miała uszkodzony i ogłuchła. Na szczęście po dwoch operacja słuch wrocil w 90%.
I miej zaufanie do lekarzy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-12, 17:04   #2889
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Ja tez najgorsze jak nie hce jesc

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Taak! Tosia to każdego cyca chciała, a Ola to je tylko jak jest głodna, więc nie zawsze ta sztuczka działa



Zamienię moje trzyletnie dziecko na 3 dwumiesięczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-12, 17:35   #2890
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Taak! Tosia to każdego cyca chciała, a Ola to je tylko jak jest głodna, więc nie zawsze ta sztuczka działa



Zamienię moje trzyletnie dziecko na 3 dwumiesięczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas identycznie z tym jedzeniem. Starszaki tez nigdy nie odmawiały

Ja oddam jednego 6latka za 3 3latki

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-12, 17:53   #2891
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

z tym karmieniem to chcialam powiedziec ze u nas chyba cos rzadziej jest ale falstart. siedze wlasnie od godziny z cyckiem i tak pol dnia z przerwami 30 minut
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-12, 19:10   #2892
agnieszka_wilczewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 309
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cześć dziewczyny ja muszę się przyznać, że też mi łatwiej fejsa ogarnąć niż forum

Wczoraj zrobiłam z przyjaciółką uszka na święta, ale nie obyło się bez pomocników przy małej 🙂

Czeka mnie pewnie jeszcze hurtowa produkcja piernikow (jak będą niedobre to przynajmniej można je jeszxze na choinkę powiesić &#128514

Fubizka współczuję z całego serca tych wszystkich nieprzyjemnych przygód z córeczką Mam nadzieję, że w końcu przezwyciężycie te wasze problemy zdrowotne!
agnieszka_wilczewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-12, 19:40   #2893
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Dzięki
Szczerze mówiąc ja już tracę nadzieję, że kiedyś będzie spokój.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-13, 02:28   #2894
malinova_
Raczkowanie
 
Avatar malinova_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 289
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Agnieszka, ja też już uszka wyprodukowałam
Fubizka, te problemy KIEDYŚ miną... kciuki żeby jak najszybciej.

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
malinova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-13, 06:11   #2895
Anuszzka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 44
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Jak czytam o przebojach z lekarzami to czasem aż strach
U nas wyznaczyli termin drugiego szczepienia... na wigilię. Albo przełożymy, albo zrezygnujemy z wigilii u znajomych.
W ogole mamy za sobą drugą noc osobno i mała o trzeciej budzi się wyspana, z usmiechami i ani myśli dalej spać. Ma teraz jakiś dziki okres, zupełnie nie możemy się dogadać i znaleźć złotego środka na jej potrzeby. Odbija się to na mnie i tez mam huśtawkę nastrojów. Oby to minelo, bo będzie dom wariatów


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Anuszzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-13, 07:30   #2896
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Anuszzka Pokaż wiadomość
Jak czytam o przebojach z lekarzami to czasem aż strach
U nas wyznaczyli termin drugiego szczepienia... na wigilię. Albo przełożymy, albo zrezygnujemy z wigilii u znajomych.
W ogole mamy za sobą drugą noc osobno i mała o trzeciej budzi się wyspana, z usmiechami i ani myśli dalej spać. Ma teraz jakiś dziki okres, zupełnie nie możemy się dogadać i znaleźć złotego środka na jej potrzeby. Odbija się to na mnie i tez mam huśtawkę nastrojów. Oby to minelo, bo będzie dom wariatów


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

My nie mamy nawet pierwszsgo i wcale mi się nie spieszy. Mamy wyznaczone na 18 ale przekładamy na po świętach. Z resztą młodej znów się rzucił katar, więc nie ma opcji żeby coś jej wstrzykiwali. Lekarze w przychodni mnie znielubia


U nas Róża dziś wstała o 5 i ani myślała dalej spać ale wybaczam, bo spala 8h
Pogadaliśmy trochę, przebraliśmy, dostala cyca i zasnęła po 6.
A ja zaraz się zbieram na wizytę u fizjo.
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-13, 07:38   #2897
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez malinova_ Pokaż wiadomość
Agnieszka, ja też już uszka wyprodukowałam
Fubizka, te problemy KIEDYŚ miną... kciuki żeby jak najszybciej.

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka

Cytat:
Napisane przez Anuszzka Pokaż wiadomość
Jak czytam o przebojach z lekarzami to czasem aż strach
U nas wyznaczyli termin drugiego szczepienia... na wigilię. Albo przełożymy, albo zrezygnujemy z wigilii u znajomych.
W ogole mamy za sobą drugą noc osobno i mała o trzeciej budzi się wyspana, z usmiechami i ani myśli dalej spać. Ma teraz jakiś dziki okres, zupełnie nie możemy się dogadać i znaleźć złotego środka na jej potrzeby. Odbija się to na mnie i tez mam huśtawkę nastrojów. Oby to minelo, bo będzie dom wariatów


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Minie, te dzieciaki mają dużą zmienność
Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
My nie mamy nawet pierwszsgo i wcale mi się nie spieszy. Mamy wyznaczone na 18 ale przekładamy na po świętach. Z resztą młodej znów się rzucił katar, więc nie ma opcji żeby coś jej wstrzykiwali. Lekarze w przychodni mnie znielubia


U nas Róża dziś wstała o 5 i ani myślała dalej spać ale wybaczam, bo spala 8h
Pogadaliśmy trochę, przebraliśmy, dostala cyca i zasnęła po 6.
A ja zaraz się zbieram na wizytę u fizjo.
8h - czyta mi sie o tym jak o laziku na Marsie
Powodzenia

Szykowanie tego mm w nocy to jakiś koszmar przeloze sobie na wieczor. Nawet nie wiedzialam, bo wczesniej mialam w buteleczkach gotowe, ze to trzeba najpierw wode gotowac, potem ostudzic i dopiero zmieszac. A dzieciak chce jesc
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-13, 10:28   #2898
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Anuszzka Pokaż wiadomość
Jak czytam o przebojach z lekarzami to czasem aż strach
U nas wyznaczyli termin drugiego szczepienia... na wigilię. Albo przełożymy, albo zrezygnujemy z wigilii u znajomych.
W ogole mamy za sobą drugą noc osobno i mała o trzeciej budzi się wyspana, z usmiechami i ani myśli dalej spać. Ma teraz jakiś dziki okres, zupełnie nie możemy się dogadać i znaleźć złotego środka na jej potrzeby. Odbija się to na mnie i tez mam huśtawkę nastrojów. Oby to minelo, bo będzie dom wariatów


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ale wymyślili z tą wigilia, trzeba było się nie zgodzić na taki termin. Kto wie jak maluch będzie się czuł po szczepieniu, można mieć święta z głowy.
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość


Minie, te dzieciaki mają dużą zmienność


8h - czyta mi sie o tym jak o laziku na Marsie
Powodzenia

Szykowanie tego mm w nocy to jakiś koszmar przeloze sobie na wieczor. Nawet nie wiedzialam, bo wczesniej mialam w buteleczkach gotowe, ze to trzeba najpierw wode gotowac, potem ostudzic i dopiero zmieszac. A dzieciak chce jesc
Nie znam się, ale jak rozcieńczysz wrzątek wodą mineralną to nie będzie?
Ja tak w późniejszych miesiącach kaszkę przygotowywałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-13, 10:33   #2899
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość


Minie, te dzieciaki mają dużą zmienność


8h - czyta mi sie o tym jak o laziku na Marsie
Powodzenia

Szykowanie tego mm w nocy to jakiś koszmar przeloze sobie na wieczor. Nawet nie wiedzialam, bo wczesniej mialam w buteleczkach gotowe, ze to trzeba najpierw wode gotowac, potem ostudzic i dopiero zmieszac. A dzieciak chce jesc
Są w rossmannie gotowe flaszki z nanem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-13, 10:58   #2900
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Mineralna tez trzeba gotowac. A te flaszki mielismy ale one sa po 70ml, to moje mlode 3 na raz by musialo trzaskac
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-13, 11:08   #2901
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Mineralna tez trzeba gotowac. A te flaszki mielismy ale one sa po 70ml, to moje mlode 3 na raz by musialo trzaskac
A dobra, o tym nie pomyślałem często słyszałam o termosach z ciepłą wodą przy łóżku. Może to metoda? W jednej butelce zimna woda, w termosie ciepła i od mierzone mleko w pudełku. Mieszasz i do dzioba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-13, 11:36   #2902
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
A dobra, o tym nie pomyślałem często słyszałam o termosach z ciepłą wodą przy łóżku. Może to metoda? W jednej butelce zimna woda, w termosie ciepła i od mierzone mleko w pudełku. Mieszasz i do dzioba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

My tak właśnie robiliśmy przy najstarszej
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-13, 12:11   #2903
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

To ja do kaszki nie gotowałam Wyszłam z założenia skoro daje jej do picia to się w kaszce nie zatruje. Ale fakt to było po 6mż. Nie wiem jak z takimi bąblami małymi.
Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
A dobra, o tym nie pomyślałem często słyszałam o termosach z ciepłą wodą przy łóżku. Może to metoda? W jednej butelce zimna woda, w termosie ciepła i od mierzone mleko w pudełku. Mieszasz i do dzioba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja pierniczę ale kalamancji z tym mm
Kuzynki syn budził się czasem 5-6x w nocy i ta miała 6 butelek żeby nie wyparzać po nocach. A żeby podawać ciepłe stosowala podgrzewacz. (Nie wiem na jakiej zasadzie to urządzenie działa, ale może byłoby ok?)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-13, 12:18   #2904
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Nie wiedzialam ze mozna wczesniej przegotowac, myslalam ze to musi byc swieza bo tak pisalo na opakowaniu
Mam podgrzewacz to dziala jak kapiel wodna po prostu

Po 6mz chyba nie trzeba mineralki juz gotowac

Dzis jej dam o 21-22 ta porcje to w nocy juz bede karmic z cyca. Faktycznie jakbym miala tyle karmien co mialam na poczatku realizowac z mm to bym chyba tylko to mleko grzala
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-13, 13:14   #2905
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Nie wiedzialam ze mozna wczesniej przegotowac, myslalam ze to musi byc swieza bo tak pisalo na opakowaniu
Mam podgrzewacz to dziala jak kapiel wodna po prostu

Po 6mz chyba nie trzeba mineralki juz gotowac

Dzis jej dam o 21-22 ta porcje to w nocy juz bede karmic z cyca. Faktycznie jakbym miala tyle karmien co mialam na poczatku realizowac z mm to bym chyba tylko to mleko grzala
Jak wieczorem naszykujesz to w nocy nadal będzie świeże, tak myślę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-13, 13:35   #2906
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Jak wieczorem naszykujesz to w nocy nadal będzie świeże, tak myślę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko 2h moze stac niestety. W sensie mleko.
Ale to moze byc o dowolnej porze bardziej chodzibo to zeby nie bylo w porze kiedy je co godzine bo wtedy i tak maly bedzoe ten okres "bez mojego mleka". A na wieczor jak nakarmie np po 2.5h mm i potem za 3-4h kp to ma juz 5.5h co najmniej przerwy.
Mowili ze nie musze odciafac na jedno karmienie ale... no musze. Dzis listonoszowi otworzylam z mokrymi cyckami i sie zastanawialam skad ta mina
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-13, 14:56   #2907
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
U nas identycznie z tym jedzeniem. Starszaki tez nigdy nie odmawiały
Ja oddam jednego 6latka za 3 3latki
Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Zamienię moje trzyletnie dziecko na 3 dwumiesięczne
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja swego 13latka nie zamienię na nikogo
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Dzięki
Szczerze mówiąc ja już tracę nadzieję, że kiedyś będzie spokój.
Będzie spokój
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Mineralna tez trzeba gotowac. A te flaszki mielismy ale one sa po 70ml, to moje mlode 3 na raz by musialo trzaskac
Pierworodnego karmilam mm cały czas. Nigdy tak się nie bawiłam. Miałam przegotowaną schłodzona wodę w dzbanku. Gorącą, wiadomo, na bieżąco przygotowywałam, ale zimną brałam właśnie z dzbanka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-13, 15:37   #2908
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Hej dziewczynki dziś mam chwilkę więcej czasu by Was poczytać i nadrobić. Moja mała po wczorajszej szczepionce wczoraj poddenerwowana a dziś cały dzień śpi z przerwami na karmienie. Nie wiem co planuje na noc ale jak będzie wyspana to ja dziękuję

Jeśli chodzi o przygotowywanie mm w nocy to ja przy chłopakach miałam obok na komodzie odmierzone miarki do jednej porcji butelkę termos z gorącą wodą i dzbanek z zimna zajmowało to chwili nie bo już wiedziałam jakie proporcje wody nalać aby od razu było do spożycia

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-13, 15:45   #2909
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Dzieki dziewczyny to ja tez nie bede sie tak pierniczyc dzisiaj
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-13, 16:16   #2910
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Dziewczyny czy Waszym maluchom też tak często "burczy" w brzuszku ? Moja jak je to tak ma tak jej Bulgota że masakra

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-02 13:59:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:16.