Larwy w ekspresie do kawy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-29, 00:48   #1
blackcherryx94
Rozeznanie
 
Avatar blackcherryx94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 921
Unhappy

Larwy w ekspresie do kawy


Hej dziewczyny, wiem, że temat dość dziwny.
Ogólnie sytuacja wygląda tak, że obecnie zajmuję się zwierzakiem mamy, która wyjechała na pewien czas.
Moja mam posiada ekspres do kawy, więc postanowiłam, że z niego skorzystam. Wszystko super.. piję sobie kawę, aż nagle zauważyłam, że pływa w niej coś dziwnego, małego i białego. Po bliższym przyjrzeniu zauważyłam, że to jakaś LARWA !
Szybko pobiegłam do kuchni i przyglądałam się dalej, wylałam kawę i pływały mi w niej aż dwie takie... martwe obrzydliwe larwy.
Sprawdziłam więc na początku składniki, skąd to mogło się wziąć, spojrzałam do kawy, cukru, mleka wszystko okej.. spojrzałam do ekspresu , zrobiłam czyszczenie i niby wszystko w porządku. Zrobiłam kolejną kawę i wtedy.. w pojemniku na skropliny zauważyłam, że w wodzie usuniętej z ekspresu pełzają żywe małe białe stworzenia... jakby larwy muchy ?
I teraz powstaje problem, bo ja tą kaw piłam w niewiedzy i zastanawiam się czy może coś teraz grozić mojemu zdrowiu ?!
No i druga kwestia co to może być i jak to usunąć z tego ekspresu ?!
Temat dość nieprzyjemny, ale proszę o wyrozumiałość i pomoc w tej sytuacji, nigdzie nie mogłam nic znaleźć na ten temat.
blackcherryx94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-30, 13:49   #2
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Larwy w ekspresie do kawy

To zapewne mole spożywcze. Dobrze byłoby zobaczyć zdjęcie, ale na 90% to one. Żerują w przeróżnych produktach spożywczych, które trzymamy zazwyczaj w szafkach (kawy, herbaty, zioła, słodycze, suszone owoce, warzywa i grzyby, mąki, kasze, ryże - no wszędzie wlezą), a jak już się najedzą to pełzają i chowają się w różnych ciemnych zakamarkach, żeby się przepoczwarzyć w latającego mola.
Zdrowiu to nie szkodzi. Jest obrzydliwe, ale nieszkodliwe. Trzeba przejrzeć wszystkie suche produkty i wyrzucić te, w których mole są lub były, wyczyścić szafki dokładnie płynem do mycia naczyń zwracając uwagę na wszelkie szczeliny, kąty i załamania, potem można przetrzeć octem, kupić i przykleić pułapki. Ale ogólnie są upierdliwe - ja je mam prawie cały czas, szczególnie w suchych karmach dla zwierzaków i już nawet przywykłam, tylko reguluję ich populację regularnym sprzątaniem, pułapkami i kapciem.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-30, 15:52   #3
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Larwy w ekspresie do kawy

Zdrowotnie nic ci nie grozi. Nie żyjemy w tropikach. Poza tym larwy much są raczej dorodne i wolą takie produkty jak mięsne konserwy, więc to raczej nie one. Powylewaj z ekspresu co się da. Przeczyść porządnie z zewnątrz. Możesz też puścić odkamieniacz i przepłukać. No i te mole to może być doby trop. Raczej nie komary o tej porze roku. Warto przejrzeć suche produkty w domu.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-30, 23:21   #4
blackcherryx94
Rozeznanie
 
Avatar blackcherryx94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 921
Dot.: Larwy w ekspresie do kawy

Już wiem co to jest, okazało się że w domu legna się muszki owocowki, kiedy czyszczę ekspres to wulatuka właśnie te robaczki i dorosłe muszki owocowki 😨. Zastanawiam się jak to skutecznie oczyścić. Myślę że odkamieniaczem na pewno spróbuję, natomiast zagniezdzily się one w wilgotnej kawie, która zalega w jednostce przącej kawę 😨. Czyscilam ją mechanicznie, natomiast chyba musiałabym to rozkręcić, a nie chce uszkodzić ekspresu. Jestem w szoku.. Dziękuję bardzo za odpowiedzi, może macie dziewczyny jeszcze jakieś rady jak taka jednostkę zaparzajaca dobrze oczyścić i jej przy okazji nie uszkodzić?

---------- Dopisano o 00:21 ---------- Poprzedni post napisano o 00:19 ----------

Muszę skontrolować ekspres u mnie w domu, bo też mam problem z tymi mola i u siebie, ja mam takie pułapki właśnie z lepem, nie potrafię się ich pozbyć. Ciekawe skąd to się ciągle bierze.
blackcherryx94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-31 00:21:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:05.