Naraya / Yasminelle / Lesinelle / Sidretella 20 / Teenia - wątek zbiorczy! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-10, 20:50   #31
pamxchocolatee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 22
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Kurcze właśnie mam do was pytanie odnośnie tego plamienia... ginekolog mówił mi że przez pierwsze dwa miesiące mogą występować. Ale mam problem .. wzięłam dziś 11 tabletke.. i miałam straszne krwawienie.. normalnie jak okres.. zmieniałam podpaski.. Zastanawiam się czy to poprostu przeczekać czy co? To normalne myślicie? Hmm ja mam nadzieję że organizm tak sie przyzwyczaja poprostu... ? ;/
pamxchocolatee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 22:21   #32
zulia92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

mam jedno pytanie - zaczynać od pierwszego rządku tych tabletek, bo one mają strzałki "w koło Macieju" i mnie to trochę zdezorientowało . Stare tabletki miały różne kolorki, bo inna dawka hormonu, Naraya ma tyle samo w każdej?
zulia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 10:34   #33
pamxchocolatee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 22
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

No tak zaczynasz od górnego(pierwszego) rządku i lecisz sobie dalej wg strzałek
A co do dawki to jeśli dobrze rozumiem ulotke to pierwszy i ostatni rządek mają mniej hormonów od środkowego

Edytowane przez pamxchocolatee
Czas edycji: 2010-09-12 o 10:36
pamxchocolatee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 20:07   #34
zulia92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

dzięki
zulia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 15:35   #35
apsiaczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Cytat:
Napisane przez pamxchocolatee Pokaż wiadomość
Kurcze właśnie mam do was pytanie odnośnie tego plamienia... ginekolog mówił mi że przez pierwsze dwa miesiące mogą występować. Ale mam problem .. wzięłam dziś 11 tabletke.. i miałam straszne krwawienie.. normalnie jak okres.. zmieniałam podpaski.. Zastanawiam się czy to poprostu przeczekać czy co? To normalne myślicie? Hmm ja mam nadzieję że organizm tak sie przyzwyczaja poprostu... ? ;/
Możesz się skonsultować z ginekologiem, ale plamienia są normalne. Nawet tak obfite.
apsiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 13:41   #36
natalcisia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Witam, dzis moj gin przepisał mi tabletki Naraya. Juz troche poczytałam na ich temat i conieco wiem. Mam inny problem,to sa moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne i zastanawiam sie,czy juz od pierwszego dnia ich stosowania moge uprawiac seks bez prezerwatywy(moze nie od pierwszego dnia,bo bede miec wowczas miesiaczke,ale zaraz po),w kazdym razie chodzi mi o to,czy trzeba odczekac jakis czas,zeby moc uprawiac seks bez zadnego innego zabezpieczenia?? Z gory wielkie dzieki i pozdrawiam.
natalcisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 07:59   #37
panna zet
Rozeznanie
 
Avatar panna zet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 986
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

natalcisia chyba jednak mało przeczytałaś. Przestudiuj sobie ulotkę; tam znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie.


Ja przez pierwsze opakowanie miałam krwawienia; non stop. Teraz zaczęłam drugie i jest wszystko ok. Nie dostrzegam żadnych skutków ubocznych, byle jak najdłużej.
panna zet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-15, 11:10   #38
pamxchocolatee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 22
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Powiem tak.. Tez mialam takie obawy... biore pierwsze opakowanie jeszcze i uprawiam seks bez innych, dodatkowych zabezpieczen.. bo na ulotce jest napisane ze jesli wezmie sie pierwszego dnia miesiaczki to jest sie chronionym odrazu.. ja jeszcze dla pewnosci poczekalam 8 dni. No ale jednak seks przerywany dla pewnosci. A obawy mialam poniewaz mojej kolezance ginekolog powiedzial ze pierwsze opakowanie nie chroni ze to jest miesiac jalowy i trzeba uzywac zabezpieczen. Moj ginekolog natomiast o niczym takim nie mowil, a ufam mu no jednak nie raz mnie leczyl itd. Szczerze mowiac.. to dalej nie wiem co jest prawdziwe , no ale jak już się zacznie bez gumek to nie sposob to zmienic ;P;D
pamxchocolatee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 11:37   #39
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Dziewczyny (tylko się ze mnie nie śmiejcie) czy mogłaby któraś wrzucić zdjęcie Narayi? Strasznie jestem ciekawa jak wygląda. Biorę Yasminelle i kupuję je za dosyć niską cenę (35 pln) przechodzić na Narayę nie zamierzam, ale strasznie jestem ciekawa tych pigułek. Wczoraj przy kupowaniu Yasminelle (w najtańszej aptece w mieście) z ciekawości zapytałam w jakiej cenie mają Narayę, ale pani powiedziała, że nie mają jej w sprzedaży i nic o nich nie słyszała. Dziwne to, bo dodała jeszcze, że z zamienników mają Asubtelę (czyli zamiennik Yasmin)
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 19:29   #40
triolka
Zadomowienie
 
Avatar triolka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z laptopa
Wiadomości: 1 418
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Zdjęcia niesety nie mam, ale tabletki jak tabletki małe, różowe

Dziewczyny a jak Wasze wrażenie. Ja jestem po 9 tabletce. Najpierw starsznie poszło mi na posucie cery, teraz już się stabilizuje. Co do wagi, mam większą o jakieś 1,5 kg (większe piersi i troche wydenty brzuch). Trochę się napuchnięta czuje....myślicie ze to przejdzie? to moje pierwsze antykoncepty, i nie wiem czy zmieniać po pierwszym opakowaniu czy co.....tak po za tym to na razie wszystko ok...oprócz tego że jestem chora, i wziełam TERAFLU i miałam po tym całą noc nudnośi - a to jedyne leki na przeziębienie które mogę brać, bo na inne uczulona jestem
triolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 11:53   #41
Julia_85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

ja kończę właśnie drugie opakowanie.cera mi się unormowała, nie przetłuszcza się, jak do tej pory. waga w normie. to pierwsze tabletki, po których nie przytyłam

Dziewczyny a jak Wasze wrażenie. Ja jestem po 9 tabletce. Najpierw starsznie poszło mi na posucie cery, teraz już się stabilizuje. Co do wagi, mam większą o jakieś 1,5 kg (większe piersi i troche wydenty brzuch). Trochę się napuchnięta czuje....myślicie ze to przejdzie? to moje pierwsze antykoncepty, i nie wiem czy zmieniać po pierwszym opakowaniu czy co.....tak po za tym to na razie wszystko ok...oprócz tego że jestem chora, i wziełam TERAFLU i miałam po tym całą noc nudnośi - a to jedyne leki na przeziębienie które mogę brać, bo na inne uczulona jestem[/QUOTE]
Julia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-21, 11:59   #42
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

ja skonczylam 3 opakowanie, przerzucilam sie na Naraye z plastroj Evra, wlosy przestaly mi wypadac, nie mam zwiekszonego apetytu, cera mi sie unormowala (sporadycznie cos wyskoczy i nie musze uzywac kremu matujacego), okres trwa krociutko i jest skapy, tak wiec to najlepsze tabletki jakie do tej pory mialam

wczesniej bralam jeszcze novynette (mialam 2 podejscia)

a co do dzialania tabletek, ja swoja pierwsza wzielam bodajze w 5 dniu miesiaczki , chociaz ginekolog kazal wziac w 1 nie wiem czemu bo w ulotce jest napisane ze mozna wziac juz w czasie okresu.
__________________


PEDAGOG




Edytowane przez xxboo
Czas edycji: 2010-09-21 o 12:01
xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 15:49   #43
Wodesia
Raczkowanie
 
Avatar Wodesia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 332
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Boże dziewczyny na początku wszystko było ok.. A teraz cera mam straszną, powoli kończę 1. opakowanie jak tak dalej będzie to poproszę gina o inne tabletki. Juz zaczęłam pić wapno, bo myślałam, że to od pomidorów ( bo dużo ich jadłam) a tu nic. Zero poprawy. Mam nadzieje ze się to zmieni... Bo ja nie to będę zmuszona brać coś innego...
__________________
Licencjonowany Kosmetolog
Wodesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 10:38   #44
Julia_85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

koniecznie powinnas pojsc do lekarza na konsultacje!
Julia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 19:57   #45
Wodesia
Raczkowanie
 
Avatar Wodesia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 332
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

No ale znowu nie chce "siać paniki w obozie". Bo może po drugiej paczce to się zmieni...
__________________
Licencjonowany Kosmetolog
Wodesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 16:01   #46
paula92pw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Mam pytanie właśnie zaczynam brać tabletki antykoncepcyjne Naraya i nie wiem jak zaczać brac drugie opakowanie czy nowe zaczać brac jak będzie się zaczynała miesiączka czy jak się bedzie kończyc 1 opakowanie czy może po drugiej miesiączce nie mam bladego pojecia, nie bardzo słuchałam swojego gin. bo byłam zielona co on do mnie mówi a nie chce iść do niego znowu i pytac sie o to... ;/
paula92pw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 20:37   #47
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

jak skonczylam brac 1 opakowanie robisz tygodniowa przerwe i po tygodniu zaczynasz nastepne opakowanie, poczatek czy tez koniec okresu nie ma tu nic do rzeczy.

pomyslmy: skonczylas 1 opakowanie w niedziele (w ten dzien wzielas ostatnia tabletke) robisz tydzien przerwy i w poniedzialek bierzesz 1 tabletke z 2 opakowania
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 07:25   #48
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Cytat:
Napisane przez paula92pw Pokaż wiadomość
Mam pytanie właśnie zaczynam brać tabletki antykoncepcyjne Naraya i nie wiem jak zaczać brac drugie opakowanie czy nowe zaczać brac jak będzie się zaczynała miesiączka czy jak się bedzie kończyc 1 opakowanie czy może po drugiej miesiączce nie mam bladego pojecia, nie bardzo słuchałam swojego gin. bo byłam zielona co on do mnie mówi a nie chce iść do niego znowu i pytac sie o to... ;/
Na przyszłość radzę ginekologa słuchać - to po pierwsze.
Po drugie - do pigułek chyba była dołączona ulotka, tam masz wszystko dokładnie opisane. Skoro jesteś "zielona" to się dokształć, bo wypadałoby żebyś wiedziała co przyjmujesz i po co.

Teraz nie wie jak ma zacząć kolejne opakowanie, potem nie będzie wiedziała, że antybiotyki mogą zmniejszać działanie antykoncepcyjne...
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 14:54   #49
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Mnie dzisiaj przepisał lekarz, w żadnej aptece nie moglam dostać, ale zamówiłam i jutro będę je mieć
Jakie są skutki uboczne?
Boję się przytycia;(
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-05, 16:25   #50
aguuula1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Nie powinnaś tyć po tych tabletkach, bo nie zatrzymują wody. A co do skutków ubocznych to wszystko pisze w ulotce.
aguuula1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 18:31   #51
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość
Mnie dzisiaj przepisał lekarz, w żadnej aptece nie moglam dostać, ale zamówiłam i jutro będę je mieć
Jakie są skutki uboczne?
Boję się przytycia;(
skutki uboczne masz wszystkie wypisane w ulotce a jest ich sporo, ja biore 4 opakowanie, i szczerze powiedziawszy nie mialam zadnych i nic nie przytylam, biust tez mi nie urosl (dzieki bogu)
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 21:11   #52
Ediiitka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3
Question Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

WITAM

Od 8 dni stosuje te tabletki, tylko ze zamiast wziąc tabletke w 1 dzien okresu wzięłam w 5 dzień miesiączki(w sumie ostatni) mam pytanko czy nie bedzie zadnych komplikacji??????? czy tak jest w poządku???
licze na odpowiedz thx
Ediiitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 21:17   #53
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

ja bralam dokladnie tak samo, nie powinno byc komplikacji nawet w ulotce jest napisane ze mozna tak brac
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 21:21   #54
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Nie mam jeszcze ulotki, bo jak pisałam w poprzednim poście, dopiero jutro dostarczą je -tabletki do apteki:P

Poza tym, mialam na myśli, Wasze wrażenia, a nie objawy, które mogą wystąpić
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 10:41   #55
paula92pw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Cytat:
Napisane przez Black Rainbow Pokaż wiadomość
Na przyszłość radzę ginekologa słuchać - to po pierwsze.
Po drugie - do pigułek chyba była dołączona ulotka, tam masz wszystko dokładnie opisane. Skoro jesteś "zielona" to się dokształć, bo wypadałoby żebyś wiedziała co przyjmujesz i po co.

Teraz nie wie jak ma zacząć kolejne opakowanie, potem nie będzie wiedziała, że antybiotyki mogą zmniejszać działanie antykoncepcyjne...

Nie musisz się aż tak wymądrzać... czytałam nie raz ulotke i nie bylo tak opisane było opisane jak mam zaczać stowować inne opakowanie gdybym chciała zmienic na inne w trakcie tabl. Naraya.

A co do rzeczy które moga się przyczynic do zajścia w ciąże to wiem wszystkie....
takie portale są dla ludzi którzy mają jakiś proble, czegoś nie wiedzą a nie po to by ich krytykowac...
paula92pw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 15:02   #56
Ediiitka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

dzięki wielkie. mam jeszcze pytanko czy mozna bez strachu współzyc ????po 8 tablecie
Ediiitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 15:04   #57
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Można

---------- Dopisano o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

dzisiaj dostałam wreszcie go w aptece i muszę stwierdzić, że ulotka jest bardzo obszerna i szczegółowa
Napisane jest, że jeśli nie zaczynasz od 1 dnia okresu to przez 7 DNI konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 15:15   #58
Wodesia
Raczkowanie
 
Avatar Wodesia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 332
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

Ja mam taaakie problemy z cerą po tych tabletkach. Moja buzia wygląda jakby przeżyła Apokalipsę. Poszłam do Gina i powiedział mi ze to za szybko żeby już zmieniać tabletki na inne ( skończyłam 1. paczkę i jestem w 5 dniu drugiej). Chciałabym się gdzieś zamknąć na ten okres i wyleczyć twarz bo strach wyjść na ulicę (żeby ludzi nie straszyć)...
__________________
Licencjonowany Kosmetolog
Wodesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 17:03   #59
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

a wcześniej mialaś problemy jakiekolwiek z trądzikiem?
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 18:41   #60
Ediiitka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3
Dot.: Naraya - nowy środek antykoncepcyjny

dzieki teraz juz wszystko wiem
Ediiitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-24 08:26:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:34.