Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3 - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-19, 11:21   #4231
Innyktos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

Hej mam pytanie od paru miesięcy borykam się z grzybicą pochwy. Miesiąc temu przeszłam antybiotykoterapie i w sumie następnego dnia po zakończeniu swędzenie zaczęło się od nowa teraz dostałam globulki clotrimazolum GSK i tabletki do ustne na 28 dni. Z tego powodu mam pytanie czy po wybraniu wszystkich globulek mogę kochać się z moim chłopakiem czy czekać do zakończenia tych 28 dni?
Innyktos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-19, 12:41   #4232
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

Cytat:
Napisane przez Innyktos Pokaż wiadomość
Hej mam pytanie od paru miesięcy borykam się z grzybicą pochwy. Miesiąc temu przeszłam antybiotykoterapie i w sumie następnego dnia po zakończeniu swędzenie zaczęło się od nowa teraz dostałam globulki clotrimazolum GSK i tabletki do ustne na 28 dni. Z tego powodu mam pytanie czy po wybraniu wszystkich globulek mogę kochać się z moim chłopakiem czy czekać do zakończenia tych 28 dni?
Jeżeli skończysz globulki i będziesz dobrze się czuć to możesz. Spojrzyj tylko w ulotce czy nie powinnaś odczekać jakieś 48h po ostatniej, jeśli używasz prezerwatyw. Niektóre globulki mogą uszkadzać. Poza tym na twoim miejscu zainwestowałabym w jakieś dobre probiotyki doustne w trakcie i/lub dopochwowe po kuracji. To że wytłuczesz grzyba nie znaczy, że zaraz nie wróci, jeśli nie odbudujesz flory bakteryjnej pochwy i jelit.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 09:20   #4233
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

Cytat:
Napisane przez Innyktos Pokaż wiadomość
Hej mam pytanie od paru miesięcy borykam się z grzybicą pochwy. Miesiąc temu przeszłam antybiotykoterapie i w sumie następnego dnia po zakończeniu swędzenie zaczęło się od nowa teraz dostałam globulki clotrimazolum GSK i tabletki do ustne na 28 dni. Z tego powodu mam pytanie czy po wybraniu wszystkich globulek mogę kochać się z moim chłopakiem czy czekać do zakończenia tych 28 dni?
Twój partner się leczył razem z Tobą? On może Cię zarazac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-15, 12:38   #4234
y_llie
Przyczajenie
 
Avatar y_llie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 10
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cześć dziewczęta!
Od mniej więcej pół roku borykam się z uporczywymi infekcjami. W miesiącu mam może tydzień spokoju. Działo się już wszystko, od swędzenia, poprzez rany, aż do takiego wysuszenia, że włos jeżył się na głowie. Stale tuptam do ginekologa. Infekcje bakteryjne, wirusowe, łączone, opryszczka i inne dziwactwa na przestrzeni jedynie paru miesięcy. Mam stałego partnera i stosuję antykoncepcję hormonalną (Naraya+).
Z leków stosowałam już Gynoxin Optima, Clotrimazolum GSK (TRAGEDIA, ODRADZAM! U mnie tak wysuszyło, że porobiły się rany), Gynalgin, Heviran, Izovag.
Aktualnie lekarz przepisał mi, po wykryciu drożdżaków, Macmirror 500 i Orungal (w tym również partnerowi). Powiedzcie mi, co mogę zrobić by nawrotów nie było? Jakieś zioła, probiotyki, może jakiś płyn do higieny intymnej? Polećcie wszystko byle raz na zawsze to pożegnać.
y_llie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-15, 13:58   #4235
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez y_llie Pokaż wiadomość
Cześć dziewczęta!
Od mniej więcej pół roku borykam się z uporczywymi infekcjami. W miesiącu mam może tydzień spokoju. Działo się już wszystko, od swędzenia, poprzez rany, aż do takiego wysuszenia, że włos jeżył się na głowie. Stale tuptam do ginekologa. Infekcje bakteryjne, wirusowe, łączone, opryszczka i inne dziwactwa na przestrzeni jedynie paru miesięcy. Mam stałego partnera i stosuję antykoncepcję hormonalną (Naraya+).
Z leków stosowałam już Gynoxin Optima, Clotrimazolum GSK (TRAGEDIA, ODRADZAM! U mnie tak wysuszyło, że porobiły się rany), Gynalgin, Heviran, Izovag.
Aktualnie lekarz przepisał mi, po wykryciu drożdżaków, Macmirror 500 i Orungal (w tym również partnerowi). Powiedzcie mi, co mogę zrobić by nawrotów nie było? Jakieś zioła, probiotyki, może jakiś płyn do higieny intymnej? Polećcie wszystko byle raz na zawsze to pożegnać.
Jak czujesz, że ci zaczyna wychodzić opryszczka to bierz od razu coś z acyklowirem. Najefektywniej działa zanim wirus zdąży zreplikować. Ja bym się zastanowiła nad odstawieniem antykoncepcji hormonalnej. Jak się okaże, że nie będzie poprawy to najwyżej do niej wrócisz.

Nie ma takiego sposobu, żeby raz na zawsze pozbyć się grzybic. Candida jest patogenem oportunistycznym. Żyć będzie w twojej pochwie zawsze. Szkopuł w tym, żeby mieć na tyle dobrych bakterii, żeby nie pozwalały się grzybowi namnożyć w nadmiarze i wytworzyć strzępek. Rad jak to zrobić padało tu już multum. Nie chce mi się powtarzać, ale poczytaj wątek. W każdym bądź razie na podstawie wiedzy medycznej i własnego doświadczenia uważam, że niezwykle ważna jest dieta i utrzymanie prawidłowego mikrobiomu jelit. Każda waginoza zaczyna się od grzybicy i stanów zapalnych w jelitach. Dlatego warto zwracać uwagę na leki, które się przyjmuje, wyeliminować cukry proste (słodycze, słodkie napoje), wprowadzić żywność pre i probiotyczną, zastanowić się czy nie ma się jakiś nietolerancji pokarmowych.

Edytowane przez f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
Czas edycji: 2019-11-15 o 13:59
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 20:46   #4236
Maniolla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 2
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

Napisz xxx pozbyłam nawracajacych miesiac w miesiac grzybic zupelnie przez przypadek.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2020-02-28 o 14:38 Powód: E-mail.
Maniolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 21:39   #4237
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

Cytat:
Napisane przez Maniolla Pokaż wiadomość
Napisz xxx pozbyłam nawracajacych miesiac w miesiac grzybic zupelnie przez przypadek.
To czemu się nie podzielisz ta cenna wiedzą tutaj?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2020-02-28 o 14:38 Powód: E-mail w cytacie.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-22, 10:49   #4238
y_llie
Przyczajenie
 
Avatar y_llie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 10
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

Cytat:
Napisane przez Maniolla Pokaż wiadomość
Napisz xxx pozbyłam nawracajacych miesiac w miesiac grzybic zupelnie przez przypadek.
A nie możesz napisać tu? Inne dziewczyny skorzystają.
Po macu poprawa. Co prawda lada moment okres i chyba powinnam przerwać kuracje (zostało 6 tabletek, a za dwa dni ma być), ale jest lepiej. Facet grzecznie brał tabletki. Zobaczymy co to będzie. Pilnuje się i nie jem słodyczy,

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2020-02-28 o 14:39 Powód: E-mail w cytacie.
y_llie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 13:20   #4239
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez y_llie Pokaż wiadomość
Cześć dziewczęta!
Od mniej więcej pół roku borykam się z uporczywymi infekcjami. W miesiącu mam może tydzień spokoju. Działo się już wszystko, od swędzenia, poprzez rany, aż do takiego wysuszenia, że włos jeżył się na głowie. Stale tuptam do ginekologa. Infekcje bakteryjne, wirusowe, łączone, opryszczka i inne dziwactwa na przestrzeni jedynie paru miesięcy. Mam stałego partnera i stosuję antykoncepcję hormonalną (Naraya+).
Z leków stosowałam już Gynoxin Optima, Clotrimazolum GSK (TRAGEDIA, ODRADZAM! U mnie tak wysuszyło, że porobiły się rany), Gynalgin, Heviran, Izovag.
Aktualnie lekarz przepisał mi, po wykryciu drożdżaków, Macmirror 500 i Orungal (w tym również partnerowi). Powiedzcie mi, co mogę zrobić by nawrotów nie było? Jakieś zioła, probiotyki, może jakiś płyn do higieny intymnej? Polećcie wszystko byle raz na zawsze to pożegnać.
Przede wszystkim dieta, zero cukru i codziennie kiszonki jedz i pij sok np. z kiszonych buraków, zmień proszek na jakiś delikatny płyn do prania, zero wkładek higienicznych, chyba że te eko. Bielizna bawełniana, wygotuj pościel, bieliznę i ręczniki, odkaź w domu klamki, piloty, telefony, klawiaturę komputera. Polecam płyn mediseptol, kosztuje ok. 14 zł na all. Kuracja lekami powinna trwać pół roku. Flukonazol doustnie powinno się brać rąk jak w ulotce, w 1, 4 i 7 dzień, a potem przez pół roku, raz w tygodniu. U mnie zostały jeszcze 3 miesiące i już jest ok. Z płynów polecam plivafem f, można dolewać po 3 krople olejku z drzewa herbacianego przy każdym użyciu, a potem na co dzień stosować plivafem niebieski. Polecam też stosowanie lactovaginalu dopochwowo i lacibios femina doustnie. Zrób sobie też test na hiv, bo tyle różnych infekcji może być tym tym spowodowanych. U mnie wyszło po antybiotyku branym w grudniu i styczniu. Przyczyną może też być antykoncepcja hormonalna. No i zero alkoholu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 00:09   #4240
Maniolla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 2
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

Nie chcę pisać, leczyłam dziecko na gronkowca złocistego a przy okazji wyleczyłam siebie. Nie wiem czy ktoś miał krwawienia przy grzybicy ale ja tak miałam może ze względu na ilość globulek które stosowałam?, wykonałam nawet pakiet panel intymny w laboratorium diagnostyka, tylko Candida Albicants wynik dodatni, cytologia raz w roku wynik prawidłowy. Napisz podam Ci nr tel. jeśli Tobie pomoże napiszesz sama.

---------- Dopisano o 00:09 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:50 ----------

chlorofillipt butelka 100 ml z koala zakupiłam w aptece zdrowa żywność nie będę podawała linków żeby nie robić reklamy, ulga już po pierwszym użyciu. W opakowaniu jest ulotka, zużyłam 3 opakowania stosowałam w tym samym czasie zgodnie z zaleceniami z ulotki poszłam na całość -doustnie,irygacje i lewatywa( problem może być z jelitami?). Zakupiłam irygator Tantum rosa. Mam nadzieję że ten koszmar nie powróci. U dziecka nawracające anginy, antybiotyki a to po prostu był gronkowiec złocisty wyszedł w wymazie za drugim razem, ale ten drugi był pobierany przez lekarza laryngologa który wiedział jak go pobrać, po leczeniu na razie spokój.
Maniolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-23, 01:19   #4241
y_llie
Przyczajenie
 
Avatar y_llie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 10
Dot.:

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Przede wszystkim dieta, zero cukru i codziennie kiszonki jedz i pij sok np. z kiszonych buraków, zmień proszek na jakiś delikatny płyn do prania, zero wkładek higienicznych, chyba że te eko. Bielizna bawełniana, wygotuj pościel, bieliznę i ręczniki, odkaź w domu klamki, piloty, telefony, klawiaturę komputera. Polecam płyn mediseptol, kosztuje ok. 14 zł na all. Kuracja lekami powinna trwać pół roku. Flukonazol doustnie powinno się brać rąk jak w ulotce, w 1, 4 i 7 dzień, a potem przez pół roku, raz w tygodniu. U mnie zostały jeszcze 3 miesiące i już jest ok. Z płynów polecam plivafem f, można dolewać po 3 krople olejku z drzewa herbacianego przy każdym użyciu, a potem na co dzień stosować plivafem niebieski. Polecam też stosowanie lactovaginalu dopochwowo i lacibios femina doustnie. Zrób sobie też test na hiv, bo tyle różnych infekcji może być tym tym spowodowanych. U mnie wyszło po antybiotyku branym w grudniu i styczniu. Przyczyną może też być antykoncepcja hormonalna. No i zero alkoholu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiszone rzeczy uwielbiam, sok z ogórków kiszonych, kapusta kiszona. Wcinam namiętnie. Do tego pijam domowy ayran na bazie jogurtu. Kurczę, a nosiłam wkładki ostatnio, czas zrezygnować. Oddaję krew co miesiąc, więc hiv odpada. Alkoholu nie piję, bo nie lubię. Ogólnie od tygodnia spokój, zero objawów. Nie chcę zapeszać, ale jest lepiej.
Polecacie jakieś delikatne proszki do prania bielizny, piżamy, ręczników i pościeli?
Dzięki za polecenie płynu, dotychczas używałam z AA. Zaopatrzę się w ten. Po kuracji zamierzam brać provag. Tak zalecił ginekolog.
y_llie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-23, 11:47   #4242
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez y_llie Pokaż wiadomość
Cześć dziewczęta!
Od mniej więcej pół roku borykam się z uporczywymi infekcjami. W miesiącu mam może tydzień spokoju. Działo się już wszystko, od swędzenia, poprzez rany, aż do takiego wysuszenia, że włos jeżył się na głowie. Stale tuptam do ginekologa. Infekcje bakteryjne, wirusowe, łączone, opryszczka i inne dziwactwa na przestrzeni jedynie paru miesięcy. Mam stałego partnera i stosuję antykoncepcję hormonalną (Naraya+).
Z leków stosowałam już Gynoxin Optima, Clotrimazolum GSK (TRAGEDIA, ODRADZAM! U mnie tak wysuszyło, że porobiły się rany), Gynalgin, Heviran, Izovag.
Aktualnie lekarz przepisał mi, po wykryciu drożdżaków, Macmirror 500 i Orungal (w tym również partnerowi). Powiedzcie mi, co mogę zrobić by nawrotów nie było? Jakieś zioła, probiotyki, może jakiś płyn do higieny intymnej? Polećcie wszystko byle raz na zawsze to pożegnać.
A probiotyki stosujesz? Doustne możesz brać przy stosowaniu leków dopochwowo, dopochwowe dzień-dwa dni po ostatniej globulce. Oczywiście wszelkie kiszonki, na które teraz sezon też warto jeść, w każdych ilościach
Poza tym wszystko co dziewczyny już napisały - dieta, higiena, odstawienie antykoncepcji, ja od siebie jeszcze dodam zaprzestanie penetracji na przynajmniej miesiąc. Nabłonek musi się porządnie zregenerować.
I jak tylko coś zaczyna się dziać - od razu leczenie, bez czekania aż infekcja się rozhula na całego.
Dla mnie najlepszy jest płyn AA advanced med+, ale wiem, że nie wszyscy są z niego tacy zadowoleni...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


A i jeszcze jedna istotna sprawa - odstawienie tamponów, jeśli używasz. Tylko podpaski.

Edytowane przez natalia_t
Czas edycji: 2019-11-23 o 13:18
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-21, 08:20   #4243
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cześć. Do ginekologa u mnie czeka się 2 tygodnie i dłużej. Zatem do lekarza rodzinnego dostanę się od razu i czy taki lekarz może mi wypisać tabletki, które miałam przepisane od ginekologa?
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 13:56   #4244
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

Dziewczyny jeszcze a propo problemów ginekologicznych, dot. swędzenia, pieczenia. Kilka razy borykałam się z grzybicą, i innymi choróbskami, mam też często problemy z pęcherzem. To co u mnie pomogło na dłuższą metę, może wydawać się banalne ale jednak ja widzę mega różnicę. Picie dużej ilości wody, codziennie, teraz już jestem przyzwyczajona i nie pomijam tego. Dodatkowo picie herbat ziołowych, różnych, ale ze zwróceniem uwagi na te które pomagają dolegliwościom kobiecym. Chociaż w okolicach okresu czuje czasem że coś jest nie tak, to jest zdecydowanie lepiej.

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

[1=f1c0d63fc5ca1c381c34296 7d346813606c679f4_610b1c1 cbeee7;87604968]Cześć. Do ginekologa u mnie czeka się 2 tygodnie i dłużej. Zatem do lekarza rodzinnego dostanę się od razu i czy taki lekarz może mi wypisać tabletki, które miałam przepisane od ginekologa?[/QUOTE]
Z tym może być problem, bo on nie jest specjalistą od tego. Jakbyś miała jakąś informację od gina to może, ew. poprzednie opakowanie.. Różnie na to lekarze reagują. Czasem jak są dobre relacje to przepisują, a czasem nie, bo nie mogą. Ciężko stwierdzić, ja nigdy nie chodziłam do POZ po jakieś specjalistyczne leki które wypisywał mi np. gin. A nie możesz się udać tam gdzie gin przyjmuje i poprosić w rejestracji tylko o receptę? W w wielu przychodniach tak robią
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-02, 10:26   #4245
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

Spróbuję, dzięki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Jak się dużo pije to się wyplukuje toksyny więc może i to pomagać przeciw swędzeniu. Ja jeszcze używam żelu do mycia Pliva fem f i też nie czuję nic niekomfortowego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-10, 13:25   #4246
RegiRen
Raczkowanie
 
Avatar RegiRen
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 70
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Hej, postanowilam napisac b0 przeszukiwanie internetu nic nie daje i wlasne domysly tez nie. Moze ktos potrafilby ocenic obiektywnie co robie zle. Od 3 lat biore tabletki anty, a od roku mam nawroty grzybicy pochwy, ten cykl wyglada caly czas tak samo, wizyta u lekarza, terapia, ok. 2 tyg przerwy i znowu lekarz itd...Juz nawet lekarz mnie zna jak swoja wlasna kieszen bo caly czas sie widujemy. Wyprobowalam juz wszystkiego, tabletki dopochwowe w polaczeniu z masciami (multum,chyba wszystkie ktore sa na rynku, haha), antybiotyki z conajmniej 4 razy jak nie wiecej, ostatnio mialam dluga terapie 2 tyg Fluconazolem (tj. 150mg w 1. 3. i 6. dzien, super mocna dawka), wczesniej rowniez jednorazowa proba Fluconazolem o mocy 150mg. NIC. Co do mojej higieny, podmywam sie dwa razy dziennie, rano i wieczorem + po wyproznieniu sie Uzywam bardzo dobrego plynu do higieny intymnej Isany, ktory zawiera kwas mlekowy i ma delikatny sklad. Zawsze mialam 2 osobne reczniki, jeden do ciala drugi do okolic intymnych, po ostatnich infekcjach wkurzylam sie i albo uzywalam jednorazowych recznikow do wycierania okolic intymnych lub tzw. malych myjek ktorych uzywalam max. 3 razy i do prania. Ograniczylam mocno slodycze, bo wiem, ze grzyby lubia slodkie. Nosze tylko bawelniane majtki, bo niby ma to pomoc. Nie nosze mega obcislych spodni bo i nie bardzo lubie. A o partnerze nie ma co nawet gadac, ze on byc moze mnie zaraza, bo nie wspolzyjemy (bo i kiedy przy takiej czestotliwosci zarazen?!) W swojej karierze bralam tez po kuracji Fluconazolem pozytywne bakterie i co? I znowu mam to! Pomozcie mi, bo brak mi juz sily a o przyjemnosciach zwiazanych z drugim cialem to juz zapomnialam, partner tym bardziej. Tak sie nie da zyc. P.S Reczniki i gatki piore w 60 stopniach.
RegiRen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-10, 15:54   #4247
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez RegiRen Pokaż wiadomość
Hej, postanowilam napisac b0 przeszukiwanie internetu nic nie daje i wlasne domysly tez nie. Moze ktos potrafilby ocenic obiektywnie co robie zle. Od 3 lat biore tabletki anty, a od roku mam nawroty grzybicy pochwy, ten cykl wyglada caly czas tak samo, wizyta u lekarza, terapia, ok. 2 tyg przerwy i znowu lekarz itd...Juz nawet lekarz mnie zna jak swoja wlasna kieszen bo caly czas sie widujemy. Wyprobowalam juz wszystkiego, tabletki dopochwowe w polaczeniu z masciami (multum,chyba wszystkie ktore sa na rynku, haha), antybiotyki z conajmniej 4 razy jak nie wiecej, ostatnio mialam dluga terapie 2 tyg Fluconazolem (tj. 150mg w 1. 3. i 6. dzien, super mocna dawka), wczesniej rowniez jednorazowa proba Fluconazolem o mocy 150mg. NIC. Co do mojej higieny, podmywam sie dwa razy dziennie, rano i wieczorem + po wyproznieniu sie Uzywam bardzo dobrego plynu do higieny intymnej Isany, ktory zawiera kwas mlekowy i ma delikatny sklad. Zawsze mialam 2 osobne reczniki, jeden do ciala drugi do okolic intymnych, po ostatnich infekcjach wkurzylam sie i albo uzywalam jednorazowych recznikow do wycierania okolic intymnych lub tzw. malych myjek ktorych uzywalam max. 3 razy i do prania. Ograniczylam mocno slodycze, bo wiem, ze grzyby lubia slodkie. Nosze tylko bawelniane majtki, bo niby ma to pomoc. Nie nosze mega obcislych spodni bo i nie bardzo lubie. A o partnerze nie ma co nawet gadac, ze on byc moze mnie zaraza, bo nie wspolzyjemy (bo i kiedy przy takiej czestotliwosci zarazen?!) W swojej karierze bralam tez po kuracji Fluconazolem pozytywne bakterie i co? I znowu mam to! Pomozcie mi, bo brak mi juz sily a o przyjemnosciach zwiazanych z drugim cialem to juz zapomnialam, partner tym bardziej. Tak sie nie da zyc. P.S Reczniki i gatki piore w 60 stopniach.
Już było wiele razy pisane - jeśli anty nie są ze względów zdrowotnych ani żadnych innych niż antykoncepcja, to odstawić, a probiotyki nie jedno opakowanie przez tydzień, tylko trzeba je ładować długo, nawet miesiąc albo i kilka, najpierw codziennie potem np. Co dwa dni, itp. Żadnych tamponów ani kubeczkow też przez kilka miesięcy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-10, 19:39   #4248
RegiRen
Raczkowanie
 
Avatar RegiRen
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 70
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Już było wiele razy pisane - jeśli anty nie są ze względów zdrowotnych ani żadnych innych niż antykoncepcja, to odstawić, a probiotyki nie jedno opakowanie przez tydzień, tylko trzeba je ładować długo, nawet miesiąc albo i kilka, najpierw codziennie potem np. Co dwa dni, itp. Żadnych tamponów ani kubeczkow też przez kilka miesięcy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
są ze względu antykoncepcji tylko, że te grzybice są tak często, że nie ma nawet kiedy nacieszyć się wolnością. Zaproponuj mi proszę inną a skuteczną metode antykoncepcji, bo szczerze mówiąc chętnie bym odstawiła.
RegiRen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-10, 19:45   #4249
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

To porozmawiaj z lekarzem, żeby odstawić anty na jakiś czas, dopóki sytuacja się nie unormuje. I teraz jeśli współżycia, to i tak wskazane w przerwatywie. I koniecznie z porządnym nawilżaniem!

Probiotyki stosowałam najpierw codziennie jedno opakowanie, potem co drugi dzień, a potem np. Po stosunku, po okresie, albo jak byłam jakaś odparzona czy podrażniona...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-23, 12:42   #4250
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

Dziewczyny moze ktoras mi cos doradzi bo juz nie mam sily zmagam sie z czyns co nie wychodzi na posiewach. Od pazdziernika mam swedzenie w pochwie ktore nasila sie i slabnie. W pazdzierniku i listopadzie leczylam sie nystatyna i clotrimazolem bo myslalam ze to grzybica po antybiotyku przy czym nigdy nie mialam grudek. Bylo lepiej ale wrazenie jakby usiadla mi mucha bylo.. W grudniu to samo zrobilam posiewy wyszla waginoza lekka ale ja zaleczylam. Po 3 tyg znowu swedzenie i posiew kiebsiella pomimo celowanego antybiotyku uczucie te nie zniknelo.. zawsze posiewy na grzyba wychodzily ujemne.. ostatnio robilam posiewy i wyszly tylko te dobre bakterie. Dzisiaj znowu nasilajace sie uczucie swedzenia tak jakby mucha mi chodzila.. biore od 2 miesiecy lacibios femina bardzo dbam o higiene nie mam juz pojecia co to jest. Podejrzewam jakas przewlekla grzybice ktora nie wychodzi . Ginekolodzy nie umieja leczyc pakuja na sile globulki.. doszlo do tego ze mi zakatowali sluzowke. Jestem bezradna. Czy grzybica zawsze musi wyjsc na posiewie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------

Apropo alergii to nic nie zmienialam, partner zdrowy potwierdzone posiewami. Co to cholera moze byc.. Ja juz psychike podejrzewam albo vulvodynie..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 16:28   #4251
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

Słuchaj a może sproboj perły ksiazniczki? Nie stosowałam ale może Ci pomoże

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 17:34   #4252
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

[1=ad661336dba67467d5566b7 c0c939a9c82ec46ac_5f7e487 29cea2;87684784]Dziewczyny moze ktoras mi cos doradzi bo juz nie mam sily zmagam sie z czyns co nie wychodzi na posiewach. Od pazdziernika mam swedzenie w pochwie ktore nasila sie i slabnie. W pazdzierniku i listopadzie leczylam sie nystatyna i clotrimazolem bo myslalam ze to grzybica po antybiotyku przy czym nigdy nie mialam grudek. Bylo lepiej ale wrazenie jakby usiadla mi mucha bylo.. W grudniu to samo zrobilam posiewy wyszla waginoza lekka ale ja zaleczylam. Po 3 tyg znowu swedzenie i posiew kiebsiella pomimo celowanego antybiotyku uczucie te nie zniknelo.. zawsze posiewy na grzyba wychodzily ujemne.. ostatnio robilam posiewy i wyszly tylko te dobre bakterie. Dzisiaj znowu nasilajace sie uczucie swedzenia tak jakby mucha mi chodzila.. biore od 2 miesiecy lacibios femina bardzo dbam o higiene nie mam juz pojecia co to jest. Podejrzewam jakas przewlekla grzybice ktora nie wychodzi . Ginekolodzy nie umieja leczyc pakuja na sile globulki.. doszlo do tego ze mi zakatowali sluzowke. Jestem bezradna. Czy grzybica zawsze musi wyjsc na posiewie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------

Apropo alergii to nic nie zmienialam, partner zdrowy potwierdzone posiewami. Co to cholera moze byc.. Ja juz psychike podejrzewam albo vulvodynie..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

kiedyś miałam taki problem, ze czułam swędzenie, a u gina i w badaniach było wszystko ok i wtedy mój lekarz zalecił mi irygacje - kupiłam irygator w aptece i robiłam roztwory z kefiru z ciepłą przegotowaną wodą żeby zakwaszać środowisko
robiłam tak raz lub dwa razy dziennie w zależności jak miałam czas i możliwość (pod prysznicem lub nad bidetem)

nie wiem jak długo, ale jakiś czas, potem okresowo do tego wracałam (tylko trzeba regularnie wymieniać końcówki i irygatory bo nie jesteś w stanie ich dokładnie umyć) i nigdy juz problem nie wrócił
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-05, 14:09   #4253
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
kiedyś miałam taki problem, ze czułam swędzenie, a u gina i w badaniach było wszystko ok i wtedy mój lekarz zalecił mi irygacje - kupiłam irygator w aptece i robiłam roztwory z kefiru z ciepłą przegotowaną wodą żeby zakwaszać środowisko
robiłam tak raz lub dwa razy dziennie w zależności jak miałam czas i możliwość (pod prysznicem lub nad bidetem)

nie wiem jak długo, ale jakiś czas, potem okresowo do tego wracałam (tylko trzeba regularnie wymieniać końcówki i irygatory bo nie jesteś w stanie ich dokładnie umyć) i nigdy juz problem nie wrócił

Dzięki , mi znowu lekarz irygacje odradzał, bo wypłukuje te dobre bakterie. Na razie swędzenie minęło. Być może to od tej zakatowanej śluzówki. Dalej biorę lacibios. Liczę, że się zregenerowała i nie ma już stanu zapalnego. Na razie żaden lekarz nie chce mnie przyjąć bo takie przypadki nie wymagają niby wizyty face to face. Najlepiej ładować globulki na pałę przez tel.

Edytowane przez ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Czas edycji: 2020-04-05 o 14:13
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-15, 14:51   #4254
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Dziewczyny od pewnego czasu borykam się z pękająca brzydka skórą na kciuku prawym. Teraz mam to samo na alcu wskazującym. Aktualna sytuacja zwiazana z koronawirusem uniemozliwia mi szybką wizytę u dermatologa. Niemniej może to byc grzybica, bo znajoma osoba miala też tak wyglądające ręce i lekarz rozpoznał grzybice. Nie mam zamiaru się sama diagnozować ale teraz się zastanawiam czy gdyby to był grzyb to czy np jeśli dotknę to ręka partnera to boję się że go zarazę. Albo nie wiem czy mogę zakładać tampon, a zawsze robiłam to prawa ręka odkąd mam to na wskazującym placu boję się że mogę doprowadzic do grzybicy pochwy. Teraz boję się wycierać papierem toaletowym prawa ręka bo boję się że mogę zainfekować miejsca inymne ta ręka.

Co o tym myślicie. Martwie się

Edytowane przez Cappuccino
Czas edycji: 2020-04-15 o 14:52
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-18, 09:28   #4255
KawaZmleczkiem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 60
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Hej Dziewczyny, chciałam Was prosić o radę Najchętniej wybrałabym się do ginekologa i myślę nad tym, ale w obecnej sytuacji trochę się boję Nigdy nie miałam problemów z pieczeniem, żadnych bakterii ani grzybic, ale od kilku dni odczuwam pieczenie, które zaczęło się po pettingu... Myślałam, że moze podrażnienie, ale dalej nie przechodzi, stosuję tantum rosa i z zewnątrz clotrimazolum. Nie mam żadnych upławow jak przy infekcjach grzybiczych. Czy macie może pomysł co mogłabym jeszcze zastosować? Czy lepiej udać się jednak do gina?
KawaZmleczkiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-18, 09:43   #4256
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez KawaZmleczkiem Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, chciałam Was prosić o radę Najchętniej wybrałabym się do ginekologa i myślę nad tym, ale w obecnej sytuacji trochę się boję Nigdy nie miałam problemów z pieczeniem, żadnych bakterii ani grzybic, ale od kilku dni odczuwam pieczenie, które zaczęło się po pettingu... Myślałam, że moze podrażnienie, ale dalej nie przechodzi, stosuję tantum rosa i z zewnątrz clotrimazolum. Nie mam żadnych upławow jak przy infekcjach grzybiczych. Czy macie może pomysł co mogłabym jeszcze zastosować? Czy lepiej udać się jednak do gina?
Bez recepty z mocniejszych leków przeciwgrzybicznych dostępny jest jeszcze Gynoxin Optima.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-18, 17:20   #4257
PurplePumpkin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 17
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Hej dziewczyny,

Jestem kompletnie nowa i na wątku, i na Wizażu ogólnie, ale śledzę wątki około..nazwijmy to intymno-infekcyjne od długieeeego czasu.
Czytam i czytam, przeglądam, szukam podobnych problemów, ale co te nasze ciała wyrabiają, to się nadziwić nie mogę. Może jednak ktoś miał coś podobnego do mnie i coś poradzi, odradzi albo chociaż poklepie po plecach?

U mnie zaczęło się kilka miesięcy temu dziwnymi bólami w dole brzucha. Poza tym w sumie nic specjalnego się nie działo, ale z czasem podczas seksu zaczęło boleć. Mniej, bardziej, ale jednak. Jakby tam coś było obtarte albo co?
Ból w dole brzucha przeszedł nagle, jednocześnie prawie 3 miechy temu zaczęła się jazda ze swędzeniem, pieczeniem, mrowieniem jakimś dziwnym (szczególnie dziwny jest ból jakby w trakcie...podniecenia? i ogólnie ból w okolicach łechtaczki), no wszystko, tylko nie upławy. A w każdym razie ja nie widziałam. Lekarze na zmianę: jeden widział oczywistą grzybicę, drugi kompletnie nie. No i tak chodzę po tych lekarzach, miałam już ze 3 różne rodzaje globulek, kremy wszelakie (nawet te na AZS, które niby nie nadają się na śluzówki !), natłuszczanie, nawilżanie, brałam też probiotyki, płukałam tantum rosa (ale to tylko może 2 dni, bo pogarszało pieczenie).
Ostatnio poszłam do gina raz jeszcze, zrobiła mi badanie biocenozy i - o dziwo - wyszły mi liczne pałeczki kwasu mlekowego. Tyle tylko, że jednocześnie wyszło mi dużo leukocytów i nabłonków.
I w zasadzie tyle. Posiew na grzyby i bakterie miałam raz, 3 miechy temu, nic nie wyszło. Nie mam pojęcia, co dalej z tym robić i co oznacza taki wynik biocenozy, a jak teraz z wizytami u lekarzy jest, to wiadomo. Ma może któraś z was pomysł, co jeszcze mogłabym zrobić?

Zwariować idzie. Dopiero wprowadziliśmy się z TŻ do nowego mieszkania, w końcu sami, a tu takie kwiatki
PurplePumpkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-18, 21:29   #4258
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez PurplePumpkin Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Jestem kompletnie nowa i na wątku, i na Wizażu ogólnie, ale śledzę wątki około..nazwijmy to intymno-infekcyjne od długieeeego czasu.
Czytam i czytam, przeglądam, szukam podobnych problemów, ale co te nasze ciała wyrabiają, to się nadziwić nie mogę. Może jednak ktoś miał coś podobnego do mnie i coś poradzi, odradzi albo chociaż poklepie po plecach?

U mnie zaczęło się kilka miesięcy temu dziwnymi bólami w dole brzucha. Poza tym w sumie nic specjalnego się nie działo, ale z czasem podczas seksu zaczęło boleć. Mniej, bardziej, ale jednak. Jakby tam coś było obtarte albo co?
Ból w dole brzucha przeszedł nagle, jednocześnie prawie 3 miechy temu zaczęła się jazda ze swędzeniem, pieczeniem, mrowieniem jakimś dziwnym (szczególnie dziwny jest ból jakby w trakcie...podniecenia? i ogólnie ból w okolicach łechtaczki), no wszystko, tylko nie upławy. A w każdym razie ja nie widziałam. Lekarze na zmianę: jeden widział oczywistą grzybicę, drugi kompletnie nie. No i tak chodzę po tych lekarzach, miałam już ze 3 różne rodzaje globulek, kremy wszelakie (nawet te na AZS, które niby nie nadają się na śluzówki !), natłuszczanie, nawilżanie, brałam też probiotyki, płukałam tantum rosa (ale to tylko może 2 dni, bo pogarszało pieczenie).
Ostatnio poszłam do gina raz jeszcze, zrobiła mi badanie biocenozy i - o dziwo - wyszły mi liczne pałeczki kwasu mlekowego. Tyle tylko, że jednocześnie wyszło mi dużo leukocytów i nabłonków.
I w zasadzie tyle. Posiew na grzyby i bakterie miałam raz, 3 miechy temu, nic nie wyszło. Nie mam pojęcia, co dalej z tym robić i co oznacza taki wynik biocenozy, a jak teraz z wizytami u lekarzy jest, to wiadomo. Ma może któraś z was pomysł, co jeszcze mogłabym zrobić?

Zwariować idzie. Dopiero wprowadziliśmy się z TŻ do nowego mieszkania, w końcu sami, a tu takie kwiatki
nieliczne leukocyty mogą być, ale liczne leukocyty świadczą o stanie zapalnym
nabłonki są ok

ale jak lekarze nie widzieli stanu zapalnego to
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-19, 09:13   #4259
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez PurplePumpkin Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Jestem kompletnie nowa i na wątku, i na Wizażu ogólnie, ale śledzę wątki około..nazwijmy to intymno-infekcyjne od długieeeego czasu.
Czytam i czytam, przeglądam, szukam podobnych problemów, ale co te nasze ciała wyrabiają, to się nadziwić nie mogę. Może jednak ktoś miał coś podobnego do mnie i coś poradzi, odradzi albo chociaż poklepie po plecach?

U mnie zaczęło się kilka miesięcy temu dziwnymi bólami w dole brzucha. Poza tym w sumie nic specjalnego się nie działo, ale z czasem podczas seksu zaczęło boleć. Mniej, bardziej, ale jednak. Jakby tam coś było obtarte albo co?
Ból w dole brzucha przeszedł nagle, jednocześnie prawie 3 miechy temu zaczęła się jazda ze swędzeniem, pieczeniem, mrowieniem jakimś dziwnym (szczególnie dziwny jest ból jakby w trakcie...podniecenia? i ogólnie ból w okolicach łechtaczki), no wszystko, tylko nie upławy. A w każdym razie ja nie widziałam. Lekarze na zmianę: jeden widział oczywistą grzybicę, drugi kompletnie nie. No i tak chodzę po tych lekarzach, miałam już ze 3 różne rodzaje globulek, kremy wszelakie (nawet te na AZS, które niby nie nadają się na śluzówki !), natłuszczanie, nawilżanie, brałam też probiotyki, płukałam tantum rosa (ale to tylko może 2 dni, bo pogarszało pieczenie).
Ostatnio poszłam do gina raz jeszcze, zrobiła mi badanie biocenozy i - o dziwo - wyszły mi liczne pałeczki kwasu mlekowego. Tyle tylko, że jednocześnie wyszło mi dużo leukocytów i nabłonków.
I w zasadzie tyle. Posiew na grzyby i bakterie miałam raz, 3 miechy temu, nic nie wyszło. Nie mam pojęcia, co dalej z tym robić i co oznacza taki wynik biocenozy, a jak teraz z wizytami u lekarzy jest, to wiadomo. Ma może któraś z was pomysł, co jeszcze mogłabym zrobić?

Zwariować idzie. Dopiero wprowadziliśmy się z TŻ do nowego mieszkania, w końcu sami, a tu takie kwiatki
Pałeczki kwasu mlekowego jak najbardziej powinnaś mieć, bo to to są właśnie dobre bakterie normalnie występujące w pochwie, które zapobiegają rozrostowi złych bakterii czy grzybów. Ogólnie grzybice są odzwierciedleniem całego organizmu i zwykle zaczynają się w jelitach. Poczytaj wątek, jest wiele rad o zmianie diety i higieny pod kątem grzybic. Poza tym powinien się zbadać też twój facet dla pewności, że to nie on cię zaraża.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 09:06   #4260
PurplePumpkin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 17
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87765942]Pałeczki kwasu mlekowego jak najbardziej powinnaś mieć, bo to to są właśnie dobre bakterie normalnie występujące w pochwie, które zapobiegają rozrostowi złych bakterii czy grzybów. Ogólnie grzybice są odzwierciedleniem całego organizmu i zwykle zaczynają się w jelitach. Poczytaj wątek, jest wiele rad o zmianie diety i higieny pod kątem grzybic. Poza tym powinien się zbadać też twój facet dla pewności, że to nie on cię zaraża.[/QUOTE]

Dzięki za odpowiedź

Właśnie wiem, że powinny być i jestem zdziwiona, że pomimo tego, ile wzięłam leków, dalej są. No i tym, że chociaż są, nadal mam tyle różnych objawów.
Czytałam cały wątek od deski do deski prawie, więc o pomysłach na walkę z grzybicą trochę wiem, ale sęk w tym, że lekarze twierdzą, że grzybicy nie widać. Zastanawiam się, czy to jest możliwe, żeby to jednak była grzybica, skoro w niczym grzyby nie wychodzą, nie ma grudek ani upławów ogólnie, nic z tych typowych objawów

TŻ był przeleczony razem ze mną na grzybicę raz, od tego czasu zresztą celibat
PurplePumpkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-27 10:54:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:10.