Nauka w szkole policealnej - który kierunek wybrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-16, 09:52   #1
karli23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1
Question

Nauka w szkole policealnej - który kierunek wybrać?


Witam,

Od września planuję naukę w szkole policealnej. Zastanawiam się nad jednym spośród dwóch kierunków - technik administracji lub technik informatyk.
Który kierunek według was jest lepszy i po którym prędzej można znaleźć pracę w zawodzie. Jeśli ktoś z was robi szkołę policealną i któryś z tych dwóch kierunków to niech się wypowie czy warto któryś z nich wybrać.
Na studia się nie wybieram, tylko do szkoły policealnej więc proszę nie pisać postów typu "lepiej idź na studia" itp.

Na technika administracji bym poszła ale czytałam że nawet osoby które maja magistra administracji nie mogą znaleźć pracy w biurze ani w urzędach więc nie wiem czy jest to dobry pomysł. W tamtym roku miałam półroczny staż w biurze i zawsze jest to jakieś doświadczenie. Natomiast technik informatyk wydaje mi się bardzo trudnym kierunkiem, ale wydaje mi się że w przeciwieństwie do administracji bardziej przyszłościowy.

czy staż w biurze można zaliczyć do praktyki na techniku administracji?

Proszę o wasze odpowiedzi i spostrzeżenia.
karli23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 13:11   #2
Melonkowa
Raczkowanie
 
Avatar Melonkowa
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 97
Dot.: Nauka w szkole policealnej - który kierunek wybrać?

ja na twoim miejscu wybrałabym technika informacji. Uważam, że jeżeli chodzi o administrację to w tym fachu lepiej być po studiach niż po zwykłej szkole policealnej gdyż w dzisiejszych czasach jeżeli chcesz iść do biura to patrzą czy masz "mgr" . Poza tym gdzie by się nie poszło to większość osób pracujących w biurze ma mgr. A po technikum informatycznym jest więcej perspektyw niezależnych od wykształcenia
Co do wyboru policealnej to na pierwszym miejscu bym sprawdziła jaki poziom w danej szkole jest. Ponieważ jeżeli poziom jest niski to możesz niewiele z nauki wynieść chyba, że sama będziesz we własnym zakresie dodatkowo się dokształcać.

Takie jest moje zdanie. A dlaczego odrzucasz studia?
Melonkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 14:23   #3
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Nauka w szkole policealnej - który kierunek wybrać?

Technik informatyk lepszy. Administracja na studiach to takie pitu pitu i nic konkretnego po tym nie masz, nie wspominając o policealnej.

Zastanów się tylko czy informatyka to dziedzina, w której chcesz się rozwijać.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 17:34   #4
blupati
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1
Dot.: Nauka w szkole policealnej - który kierunek wybrać?

Też się zapisałam na technik informatyk a do tego konsultant do spraw żywienia
karli23 a do jakiej szkoły się zapisałaś ? Ja wybrałam żaka .
blupati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 18:36   #5
Melonkowa
Raczkowanie
 
Avatar Melonkowa
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 97
Dot.: Nauka w szkole policealnej - który kierunek wybrać?

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Technik informatyk lepszy. Administracja na studiach to takie pitu pitu i nic konkretnego po tym nie masz, nie wspominając o policealnej.

Zastanów się tylko czy informatyka to dziedzina, w której chcesz się rozwijać.
niby dlaczego po studiach z administracji się nic nie ma ?
Melonkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 18:54   #6
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Nauka w szkole policealnej - który kierunek wybrać?

Cytat:
Napisane przez Melonkowa Pokaż wiadomość
niby dlaczego po studiach z administracji się nic nie ma ?
A co się ma prócz papierka? Z pracą za ciekawie jakoś nie jest, bo albo siedzą 40 co tylko chcą dociągnąc do emerytury, albo nepotyzm aż miło.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 15:03   #7
AsiA_555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 201
Dot.: Nauka w szkole policealnej - który kierunek wybrać?

Cytat:
Napisane przez karli23 Pokaż wiadomość
Witam,

Od września planuję naukę w szkole policealnej. Zastanawiam się nad jednym spośród dwóch kierunków - technik administracji lub technik informatyk.
Który kierunek według was jest lepszy i po którym prędzej można znaleźć pracę w zawodzie. Jeśli ktoś z was robi szkołę policealną i któryś z tych dwóch kierunków to niech się wypowie czy warto któryś z nich wybrać.
Na studia się nie wybieram, tylko do szkoły policealnej więc proszę nie pisać postów typu "lepiej idź na studia" itp.

Na technika administracji bym poszła ale czytałam że nawet osoby które maja magistra administracji nie mogą znaleźć pracy w biurze ani w urzędach więc nie wiem czy jest to dobry pomysł. W tamtym roku miałam półroczny staż w biurze i zawsze jest to jakieś doświadczenie. Natomiast technik informatyk wydaje mi się bardzo trudnym kierunkiem, ale wydaje mi się że w przeciwieństwie do administracji bardziej przyszłościowy.

czy staż w biurze można zaliczyć do praktyki na techniku administracji?

Proszę o wasze odpowiedzi i spostrzeżenia.
To zależy co chcesz robić, czy siedzieć w biurze w papierkach, czy naprawiać komputery, tworzyć strony internetowe itd,
Pracę to w każdym zawodzie trudno znaleźć, wybierz taki kierunek, w którym czujesz się pewniej, bardziej Cię interesuje a łatwiej Ci będzie się tego uczyć, a potem w tym pracować.
AsiA_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-12, 14:45   #8
Patri77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 18
Dot.: Nauka w szkole policealnej - który kierunek wybrać?

Syn mojego kolegi kończył technika informatyka w omedze w Łodzi. Początkowo zakładaliśmy, że pracy to zbyt prędko nie znajdzie bo niby szkoły policealne to nie do końca dobry pomysł. Ale okazało się, że miał więcej szczęścia niż jego koledzy z klasy, bo szkołę skończył szybciej niż oni studia i już zaczyna powoli sam na siebie zarabiać.
Patri77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 09:46   #9
Lana Del Rey
Rozeznanie
 
Avatar Lana Del Rey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 634
Dot.: Nauka w szkole policealnej - który kierunek wybrać?

Ja też zdecydowałabym się na technika informatyka.
Lana Del Rey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 09:33   #10
Apolinary95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Nauka w szkole policealnej - który kierunek wybrać?

Mój kuzyn właśnie też miał taki dylemat między takim czymś jak technik bhp czy właśnie technik informatyk...Wybrał tamto drugie ponieważ po tym pierwszym zdecydowanie jest gorzej znaleźć pracę w zawodzie tutaj jeszcze w Polsce a jeśli technik informatyk to może być właśnie lepiej a on coś tam raczkuję jeszcze w temacie grafiki komputerowej hihi
Apolinary95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 23:34   #11
PRODONITA2975
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Dot.: Nauka w szkole policealnej - który kierunek wybrać?

Obecnie żadna szkoła i to obojętnie czy wyższa czy policealna nie zagwarantuje pracy. A to czy się ją znajdzie zależy tylko od osoby. Szkoła policealna nie przygotuje człowieka do pracy,ale przy samodzielnej nauce (w przypadku informatyki) i rozwoju zainteresowań jest szansa, że coś z tego będzie.
PRODONITA2975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-10, 16:01   #12
kasienka_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 30
Dot.: Nauka w szkole policealnej - który kierunek wybrać?

Ja chodzę do szkoły policealnej blue education w rzeszowie i polecam tą szkołę, gdyż ja jestem bardzo zadowolona i uważam, że po szkole policealnej śmiało można znaleźć pracę.

Pozdrawiam
kasienka_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-13, 12:05   #13
PatiKowal93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 12
Dot.: Nauka w szkole policealnej - który kierunek wybrać?

To zależy w czym czujesz, że się odnajdziesz. Ja wybrałam kierunek Florysta. Moja mama ma kwiaciarnię i chciałam jej pomóc. Studiuję administrację na uniwerku a w weekendy robię roczną florystykę w Cosinusie w Toruniu. Naprawdę bez problemu można to połączyć I szkoła jest darmowa. Zajęcia mam co 2 tygodnie i co 2 weekend pracuję w kwiaciarni u mamy. Na florystyce uczę się kompozycji kwiatowych itp. Nauczyciele przekazują dużo wiedzy teoretycznej jak i praktycznej. Myślę, że i studia i kierunek w Cosinusie bardzo mi się przydadzą. W ten sposób w Cosinusie uzyskam 2 zawód Wiem też, że nie wszyscy chcą iść na studia i wtedy taka szkoła jest bardzo dobrym rozwiązaniem
PatiKowal93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-19, 15:35   #14
anula19_92
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 48
Dot.: Nauka w szkole policealnej - który kierunek wybrać?

Ja obecnie uczę się w cosinusie w liceum, ale jak tylko skońćzę idę od razu na kosmetykę do nich. Znajome kończyły ten kierunek i bardzo sobie chwalą. Nauka za darmo, w weekendy, dużo zajęć praktycznych, kosmetyki zapewnia szkoła, fajna atmosfera na zajęciach.
anula19_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-19 15:35:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:21.