Mocne nawilżenie skóry ciała - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-23, 20:42   #1
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805

Mocne nawilżenie skóry ciała


Zakladam ten watek, bo mimo iz przegladnelam wiekszosc tematow na forum nie znalazlam zbyt wielu informacji na temat nawilzania skory ciala. Czytalam watki o pielegnacji olejami, oraz o tym ze nie powinno sie skory przyzwyczajac do bardzo czestego maziania balsamami, ale co zrobic kiedy moja skora jest sucha (w zimie to juz w ogole papier scierny) i takie smarowanie sie tlusciochami daje efekt tylko na kilka h? Niektore moje kolezanki maja skore tak miekka, nawilzona i delikatna w dotyku, ze nic tylko siedziec i glaskac , a moja pomimo peelingow i balsamowania niestety nie zachwyca Macie jakies patenty na mega nawilzenie ciala?
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 21:05   #2
Aiiiiiii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 352
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Hello,
Ja zawsze po kapieli w jeszcze wilgotna skore wcieram oliwke, a po chwili normalnie wycieram recznikiem. To podobno zatrzymuje wilgoc w skorze. Na mnie dziala

Pozdrawiam
Aiiiiiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 20:31   #3
cassatta
Zadomowienie
 
Avatar cassatta
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 764
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Witam ja po kapieli też używam oliwki i wycieram ręcznikiem, lub kremuję się namiętnie kremami typu nivea ulepszona witaminami i naturalnymi nawilżaczami. Spróbuj sobie wynalewżć krem z mocznikiem też dobrze nawilża
__________________
cassatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 10:01   #4
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

ja polecam jakis krem, najlepiej apteczny(!) z duza zawartoscia mocznika, np 15%, 20%( kosztuja roznie , ok kilkunastu, 20-kilku zlotych i sa nieduze ale warto, tym bardziej ze stosuje sie go nieduzo)
poniewaz mysle ze jak masz naprawde sucha skore to na wstepie odpusc sobie drogeryjne kosmetyki
mi okazjonalnie bardzooo przesuszała sie skora na lydkach az drapalam do krwi brrrr w koncu zaczelam stosowac na te partie regularnie kremy z mocznikiem, efekt naprawde dobry i bardzo szybki warto sprobowac

Edytowane przez tranqil babe
Czas edycji: 2008-12-26 o 10:02
tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 13:26   #5
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Jeśli skóra jest ekstremalnie sucha to nie da się nie używac balsamów. Popieram dziewczyny chwalące oliwkę (mój faworyt dla suchej skóry to olika hipp) i balsamy z mocznikiem.
Mocznik za grosze można kupić na mazidłach i dodawać do balsamu lub kremu. Wypróbowałam już ten patent - w dużym stężeniu również do stóp, bo idealnie zmiękcza skórę.
Mieszam mocznik z odrobiną balsamu lub kwasu hialuronowego, zeby się rozpuścił i dodaję do tego porację balsamu, ktora wystarczy na całe ciało. W ten sposób można regulować mniej więccej stężenie mocznika, a zwykły balsam i czysty mocznik to tanie połączenie w przeciwieństwie do aptecznych ballsamów z tym składnikiem.
Do twojej skóry sprawdzi się też masło shea. Możesz je stosowac solo, albo w połączeniu z innymi składnikami.
Więcej specyfików do suchej skóry nie próbowałam, bo moja jest sucha tylko jak potraktuję łydki czy dekold atredermem. Chwalę sbie za to mleczko hipp, niby lekka konsystencja, ale całkiem skuteczny. Wśród serii babydream jest sporo balsamów i mleczek, które nadają się dobrze do miesznia z mocznikiem.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 12:49   #6
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Zdecydowalam ze dam szanse oliwce Myslicie ze Babydream da rade? Czytalam, ze jest mniej tlusta niz inne, no i ta cena
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 15:43   #7
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Zdecydowalam ze dam szanse oliwce Myslicie ze Babydream da rade? Czytalam, ze jest mniej tlusta niz inne, no i ta cena
To zależy czego oczekujesz od oliwki? Babydream jest dość lekka, dla odmiany hipp jest bardziej tłusta, zawiera oleje stosowane do skóry suchej.
Może zamiennie stosuj oliwkę i krem lub balsam z mocznikiem, to powinno dać rezultaty.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-28, 17:59   #8
Aiiiiiii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 352
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Ja ostatnio dostalam od kolezanki na wyprobowanie taki zel do kapieli Oilatum. Masuje sie nim wilgotna skore, a potem zmywa.Bardzo zmiekcza i nawilza na dlugo. Dla mnie to super sprawa, bo nie przepadam za smarowaniem sie balsamami.

Aiiiiiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 18:53   #9
vowel
Przyczajenie
 
Avatar vowel
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6
GG do vowel
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Oilatum miałam używać gdy moja skóra była piekielnie sucha (jakiejś dziwnej alergii dostałam). Płyn wylądował w szufladzie i został zapomniany aż do września tego roku . Trzeba przyznać, że skóra jest po nim naprawdę miła w dotyku i mięciutka ^^.
__________________
Jeśli chcesz zmieniać świat, zacznij ode mnie.
vowel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 20:05   #10
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

A myślałaś może o nawilżaniu od wewnątrz? Np. piciu olejów roślinnych, np. z oliwy z oliwek (można dodawać do sałatek, pieczywa, ziemniaków), olej z nasion ogórecznika, olej wiesiołkowy, olej lniany. Mnie to pomaga a mam AZS.
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 22:32   #11
honey pie
Raczkowanie
 
Avatar honey pie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 363
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Faktycznie nawet skuteczne są te olejki, które stosuje się zaraz po kąpieli/prysznicu. Ja ostatnio kupiłam i stosuję olejek Nivea. Przynajmniej ustąpiło to przeraźliwe uczucie "kłucia" i swędzenia. A oprócz walorów praktycznych, ma bardzo miły zapach.

A co ze skórą twarzy? macie jakieś wypróbowane sposoby na suche placki na twarzy? w dodatku najlepiej takie do wrażliwej skóry, po których nie robią się z kolei CZERWONE placki..
honey pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-30, 23:42   #12
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Padlo na oliwke Babydreama, ktora bede sie ratowac przez najblizsze dni dopoki nie zamowie mocznika Narazie jest dobrze - wcieram duza ilosc oliwki w mokre cialko i jest ciut lepiej choc to jeszcze nie to na co licze. Dorwala mnie jeszcze jedna przykra przypadlosc - zmasowany atak gesiej skorki na pupie Do tej pory jakos sobie dawalam z nia rade gabka do masazu i tresciwym balsamem, ale kiedy przez swieta troche jej popuscilam, to mi odplacila za te wszystkie tortury

Dumam i dumam nad ta moja skora i chyba wiem, co moze wplywac na ten przesusz - otoz przyjmuje niewielkie ilosci plynow dziennie i choc wiem ze powinnam nie moge sie zmusic do picia wody I co tu zrobic?
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-31, 15:50   #13
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

po pierwsze wypeelingowanie się porządnie sodą oczyszczoną, jeden woreczek wystarczy, a do szybkiego nawilżenia woda+gliceryna pół na pół, to jest wg. mnie najlepsze oczyszczenie i nawilżenie, i taniutkie
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 16:55   #14
yuki23
Raczkowanie
 
Avatar yuki23
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 280
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
po pierwsze wypeelingowanie się porządnie sodą oczyszczoną, jeden woreczek wystarczy, a do szybkiego nawilżenia woda+gliceryna pół na pół, to jest wg. mnie najlepsze oczyszczenie i nawilżenie, i taniutkie

Dobrze rozumiem, na gęsią skórkę na pupie - soda ??
yuki23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 18:07   #15
tiare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: not here
Wiadomości: 426
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

1. jakiś mazidło z miąższem aloesowym - ponad 40%

2. przynajmniej 2 kopiaste łyżeczki zarodków pszennych codziennie (przy średnio przesuszonej skórze; nie ryzykujesz przyrostu tkanki tłuszczowej, jak przy olejach
tiare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 19:06   #16
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Cytat:
Napisane przez yuki23 Pokaż wiadomość
Dobrze rozumiem, na gęsią skórkę na pupie - soda ??

tak, ale też na całe ciało, wysypać na mokrą gąbkę trochę sody i szorować: łokcie, kolana, pupa i reszta
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 14:08   #17
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

No coz, podbijam watek w nadziei, ze ktos ma jeszcze jakies dobre patenty na sucha skore, gdyz niestety oliwka nie za bardzo sie u mnie spisala Dotarl do mnie wreszcie mocznik dlatego zaczynam go od dzisiaj na sobie testowac i od razu mam pytanie - wystarczy go tylko dosypac do balsamu lub oliwki, zamieszac i gotowe?

Przy okazju musze pochwalic peeling soda oczyszczona - skora na pupie zrobila sie bardziej miekka i gladka, ale niestety jest to krotkotrwaly efekt
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 14:20   #18
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Talking Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
No coz, podbijam watek w nadziei, ze ktos ma jeszcze jakies dobre patenty na sucha skore, gdyz niestety oliwka nie za bardzo sie u mnie spisala Dotarl do mnie wreszcie mocznik dlatego zaczynam go od dzisiaj na sobie testowac i od razu mam pytanie - wystarczy go tylko dosypac do balsamu lub oliwki, zamieszac i gotowe?

Przy okazju musze pochwalic peeling soda oczyszczona - skora na pupie zrobila sie bardziej miekka i gladka, ale niestety jest to krotkotrwaly efekt
A to niedobra pupa
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 09:18   #19
szpaczek1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 50
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

hej,
ja od pół roku mam straszny problem z sucha skora... i chyba musze cos z tym zaczac robic... kupie zarodki pszenicy i bede jadla bo witaminy do lykania zbytnio nie pomogly....

a problem jest ciekawy: bo mam bardzo przesuszone łokcie- do tego stopnia ze jak pisze na klawiaturze i lokcie dotykaja biurka to mnie bola... robią sie mi na nich male zaczerwienenia a'la krostki (ale nie bez ropy ani rzadnej rzeczy w środku) już nawet nie wspomne o czytaniu w łóżku leżąć na brzuchu... kiedy byłam u internisty dał mi na łokcie Elocom 1mg/g i trochę pomogło ale jak chociaż przez dwa dni nie używam wraca znowu podrażnienie. Wczesśniej smarowałam się maścią z witaminą A... ale efekt tylko chwilowy...

do tego dochodzi strasznei przesuszona skóra pięt ... nigdy takiej nie mialam... uzywam kremu Scholla do pięt(Cracked Heel Repair Cream) ale efekt jest krótkotrwały

a najciekwsze: mam przesuszoną skórę w pachwinach(wiem że to dziwne...) i od czasu do czasu swędzi... smaruje Bepanthen Plus

Nasilenie objawów miałam w listopadzie. Wszystko podgoiło ale teraz jak przestałam się smarować codziennie wraca i chyba muszę się przyłożyć do walki!! Jem zarodki pszenicy, balsam z mocznikiem i może przejdzie....

A może byście coś polecili na te suche łokcie??
szpaczek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-15, 16:39   #20
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

a nie jesteś przypadkiem wegetarianką?
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 08:22   #21
szpaczek1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 50
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

hej,
nie jestem wegetarianką- staram się w miarę zdrowo odżywiać. Do tego muszę powiedzieć, że też byłam u gina z tą suchą skórą ale on stwierdził, że raczej nie jest to powiązane z żadną chorobą ginekologiczną (grzybki i te sprawy)....

Podejrzewam, że czegoś brakuje w moim organizmie (ale czego nie wiem). Podrażnienie może być związane z tym może, że kiedyś miałam obtartą skórę w pachwinach i teraz jak "czegoś mi brakuje" to się odzywa
szpaczek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 08:41   #22
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Od środka by się cóś przydało może.
A dużo oliwy olei wcianasz?
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 08:50   #23
szpaczek1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 50
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Mój luby funduje mi dużo oliwy i oleju, w jedzeniu. Tak jak ja dużo sole, to on używa dużo oliwy/oleju...
szpaczek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 10:41   #24
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Na forum o kapsulkach poprawiajacych cere dziewczyny bardzo polecaly Biogal, ktory ma nawilzac skore od srodka http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p1033-Bioga...ecznika_60_szt

Myslicie, ze tran moze miec podobne wlasciwosci?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 11:25   #25
matin
Przyczajenie
 
Avatar matin
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Dobrym sposobem na napiętą i nawilżoną skórę jest peeling z fusów po kawie. Nie może być to jednak sucha kawa, bo nie daje takiego efektu. Działa naprawdę super, a dodatkowo i przede wszystkim pomaga przy walce z celulitem. Zwłaszcza w tak strategicznych miejcsach jak uda, pośladki czy brzuch. Warto spróbować! Naprawdę polecam! Wychodzi z korzyścią dla kieszeni.

Edytowane przez matin
Czas edycji: 2009-02-18 o 11:26
matin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 10:16   #26
trujaca
Przyczajenie
 
Avatar trujaca
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 5
GG do trujaca
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Robiłam ten peeling, polecam ;]
no i potem się jeszcze ładnie pachnie
__________________
Nie dać się wydegażować

Edytowane przez trujaca
Czas edycji: 2009-02-22 o 10:18
trujaca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 13:20   #27
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Cytat:
Napisane przez trujaca Pokaż wiadomość
Robiłam ten peeling, polecam ;]
no i potem się jeszcze ładnie pachnie
A jaka lazienka czysciutka

Kupilam ostatnio najzwyklejszy, gesty balsam do ciala, dodaje do niego odrobine mocznika, gliceryne, olejek migdalowy i skora nareszcie zaczyna odzywac

Mam tylko problem z wyliczeniem stezenia mocznika w balsamie Narazie dodaje do jednorazowej porcji balsamu 1 lyzeczke 0,15 ml mocznika i jest dobrze, ale chcialabym troche posterowac stezeniem Jaka przyjac gestosc balsamu zeby wszystko ladnie wyliczyc?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 14:15   #28
cat_on_de_road
Raczkowanie
 
Avatar cat_on_de_road
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 203
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Ja miłam podobne 'objawy" jak Wy opicujecie: mam sucha skore, balsamy nie pomagaly (tylko dobre było masło kakaowe ziaji), na ramionach mam plamki stwardniałej, gesiej skorki. Poszlam do dermatologa i przy okazji zapytalam o to, powiedzial ze mam skore atopowa i muze zrezygnowac z wszelkich zeli z mydlem, a balsamy mocno nawilzajace typu aptecznych: Atopra, Oilatum Vitella, Atopin - te mi polecil. Nie moge sie zdecydowac na zaden z nich (włączajac w to Lipolan) wiec póki co smaruje sie oliwka Hipp (swoja droga nie cierpialam oliwek, az nie sprobowalam tej ) tylko ze ona wchlania sie nie tak gleboko jakbym chciala, bo dziala pol dnia i znowu dopada mnie swędzenie i to uczucie ściagnięcia skory na ciele :/ (nawet jak sie posmaruje na noc przed snem, rano budze sie i znow mam sucha skore na ramionachi nogach :/)

dziewczyny wytlumaczcie mi o co chodzi z tymi olejami? a ten mocznik? wystarczy go dodac do jakiegokolwiek balsamu? bo jesli naprawde tak dobrze dziala (jakie steżenie jego jest najlepsze w porcji?) to moze nie bede przeplacac na Atopin czy Atopre? i czy on ma jakis zapach? bo np nie chce miec kuku jakbym go dodala do tego masla kakowego ziaji wlasnie


p.s.
a Lipolan.... czy ktos go stosowal i mi powie, czy jest jest bardzo tlusty? jak oliwka? czy sie wchlania i czy daje dobre efekty glebokiego nawilzenia? moze ma ktos porownanie do Ceralanu?

ach, jak duzo pytań...
__________________
powoli sie rozglądam za małymi zmianami w życiu codziennym...

P.S. Nie bądź trollem!

Edytowane przez cat_on_de_road
Czas edycji: 2009-02-22 o 22:19 Powód: ach, te literówki...
cat_on_de_road jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 14:27   #29
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

ja mam teraz koszmarne przesusze, nie dość, że po Atredermie jestem sucha jak wiór to jeszcze w dodatku mam remont i żyję w ciągłym pyle cementowo gipsowo wapiennym, a oprócz tego ciągle myję podłogi z tego świństwa, więc ręce są przez kilka godzin moczone w wodzie.
Łapska czerwone, bolące, skóra mi aż popękała na dłoniach i skórki odstawały, ale jak zaczęłam smarować na grubo po kilkanaście razy dziennie maścią ochronną z witaminą A twarz i dłonie to normalnie wpadłam w zachwyt, w 2 dni zużyłam tubkę maści i teraz jest super
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 16:38   #30
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Mocne nawilżenie skóry

Cytat:
Napisane przez cat_on_de_road Pokaż wiadomość
dziewczyny wytlumaczcie mi o co chodzi z tymi olejami? a ten mocznik? wystarczy go dodac do jakiegokolwiek balsamu? bo jesli naprawde tak dobrze dziala (jakie steżenie jego jest najlepsze w porcji?) to moze nie bede przeplacac na Atopin czy Atopre? i czy on ma jakis zapach? bo np nie chce miec kuku jakbym go dodala do tego masla kakowego ziaji wlasnie
W stezeniu 2%-5% mocznik dziala nawilzajaco, a powyzej 10% zluszczajaco. Nie ma specyficznego zapachu, wystarczy dosypac troche do balsamu i zamieszac az sie rozpusci Aha i nie rozpuszcza sie w olejach

Nie znam tych kremow, o ktore pytasz, ale moj stuningowany balsam jak narazie sprawdza sie na wysuszonych na wior nogach rewelacyjnie Jesli masz mozliwosc zdobyc skads mocznik to moze warto na poczatek wyprobowac taki tani sposob na nawilzenie, a jesli to nie pomoze to dopiero wtedy wykupic apteczne kremiki?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-13 10:28:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:13.