Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-24, 19:58   #1111
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
A ja jutro jadę na badania lekarskie i mi chyba źle pozaznaczali czynniki ryzyka, bo sa dość dziwne. Chyba dla wozkowego mi dali kartę.
Może szykują dla Ciebie niespodziankę
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 23:29   #1112
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Czy któraś z Was pracuje na działalności? Jak to jest u Was z podatkiem za faktury? Czy da się uniknąć płacenia podatku przed otrzymaniem płatności za fakturę?

Myślę o założeniu DG ze względu na korzystniejsze rozliczenia z dodatkowych projektów, ale obawiam się trochę podatków... Kolega czekał 2 miesiące na płatność, a kilka tysięcy podatku musiał zapłacić zanim dostał płatność.
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 11:32   #1113
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Czy da się uniknąć płacenia podatku przed otrzymaniem płatności za fakturę?

Z tego, co wiem, to nie. Tak jak nie da się uniknąć płacenia ZUS-u, kiedy się nie ma z czego albo zarobi się mniej niż cały ten ZUS, a oni i tak Ci wyliczą od średniej krajowej (wyliczonej wg GUS-u i odpowiednio zawyżonej oczywiście).

Nasze państwo nie jest przyjazne DG. Nikogo nie obchodzi, że nie masz pieniędzy albo ktoś Cię oszukał. Masz skądś wziąć i zapłacić, bo jak nie to Ci jeszcze przyfasolą karę.

Chociaż jest coś takie jak ulga za złe długi, ale to chyba tylko dla Vatowców. Jest też coś takiego przy rozliczeniu rocznym, że jeśli udowodnisz, że ta faktura była niezapłacona, to możesz sobie ją wrzucić w koszty, no ale to dopiero przy rozliczaniu PIT czy CIT, zapłacić wcześniej i tak musisz.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2019-09-25 o 11:37
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 12:27   #1114
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Jest też coś takiego jak faktoring - podpisujesz umowę z pośrednikiem, który wypłaca Ci pieniądze za faktury potrącone o jakiś %, a Ciebie potem już nie interesuje, czy kontrahent zapłacił w terminie, czy w ogóle zapłacił - tym już zajmuje się ten pośrednik.
Sama z tego korzystam, bo termin płatności z firmą, z którą współpracuje wynosi 120 dni jak wiadomo, klient nasz pan. A dzięki temu rozwiązaniu, pieniądze mam na koncie w przeciągu tygodnia od wystawienia faktury kosztuje mnie to 3% jej wartości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 12:51   #1115
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Jest też coś takiego jak faktoring - podpisujesz umowę z pośrednikiem, który wypłaca Ci pieniądze za faktury potrącone o jakiś %, a Ciebie potem już nie interesuje, czy kontrahent zapłacił w terminie, czy w ogóle zapłacił - tym już zajmuje się ten pośrednik.
Sama z tego korzystam, bo termin płatności z firmą, z którą współpracuje wynosi 120 dni jak wiadomo, klient nasz pan. A dzięki temu rozwiązaniu, pieniądze mam na koncie w przeciągu tygodnia od wystawienia faktury kosztuje mnie to 3% jej wartości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie interesowałam się faktoringiem, ale nie przyjmują faktur wystawionych przez firmy spoza UE
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 13:20   #1116
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
nie przyjmują faktur wystawionych przez firmy spoza UE
W sumie niedziwne, trudno ściągnąć.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 14:24   #1117
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Hej
Jestem w szoku. Pozytywnym szoku. Rano zadzwonił do mnie HR z firmy, w której od wtorku zaczynam. Mój szef zapytał czy w poniedziałek nie wpadłabym na godzinę, bo we wtorek ma delegację, a chciałby mi wszystkich przedstawić i bym sama sobie we wtorek nie została. Miłe z jego strony. Do dziś pamiętam jak kilka lat temu przyszłam do nowej firmy, mój szef był na urlopie i nikt (nawet kadry) nie wiedział, że mam przyjść. Dopiero jego zastępca się mną zajął.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-25, 14:48   #1118
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Hej
Jestem w szoku. Pozytywnym szoku. Rano zadzwonił do mnie HR z firmy, w której od wtorku zaczynam. Mój szef zapytał czy w poniedziałek nie wpadłabym na godzinę, bo we wtorek ma delegację, a chciałby mi wszystkich przedstawić i bym sama sobie we wtorek nie została. Miłe z jego strony. Do dziś pamiętam jak kilka lat temu przyszłam do nowej firmy, mój szef był na urlopie i nikt (nawet kadry) nie wiedział, że mam przyjść. Dopiero jego zastępca się mną zajął.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super postawa szefa, to się chwali.

Ja nadal bez dostępów, za to jakieś 400 kopert później. Przynajmniej dzisiaj miałam zajęcie. Choroba też już odpuszcza powoli. Chociaż dziwnie mi było dzisiaj w drugim dziale - odchodziła jedna z pracownic więc miała pożegnanie i częstowała wszystkim ciastem. A wiadomo że przy takich okazjach zleciał się prawie cały dział i cały czas rzucali jakimiś swoimi żartami i tekstami. Czułam się tam jak piąte koło u wozu, bo byłam tam pierwszy dzień i znałam ją może 2 godziny na zasadzie ,,cześć, cześć". Tak samo zaśmiali się, gdy zadałam jakieś pytanie o sposób wejścia do tego działu z racji, że nadal nie mam karty. Może i zabrzmiało śmiesznie, ale ja pytałam serio.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 15:01   #1119
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Hej
Jestem w szoku. Pozytywnym szoku. Rano zadzwonił do mnie HR z firmy, w której od wtorku zaczynam. Mój szef zapytał czy w poniedziałek nie wpadłabym na godzinę, bo we wtorek ma delegację, a chciałby mi wszystkich przedstawić i bym sama sobie we wtorek nie została. Miłe z jego strony. Do dziś pamiętam jak kilka lat temu przyszłam do nowej firmy, mój szef był na urlopie i nikt (nawet kadry) nie wiedział, że mam przyjść. Dopiero jego zastępca się mną zajął.
Super! To dobrze świadczy o szefie

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Super postawa szefa, to się chwali.

Ja nadal bez dostępów, za to jakieś 400 kopert później.
A czym masz się zajmować w tej firmie, ze dostałaś koperty do klejenia? Nie jakimś udziałem w projekcie?

Jak u mnie było pożegnanie w firmie na samym początku, jak tam przyszłam, to nikt mi nie powiedział, czemu nagle wszyscy wychodzą z biura gdzieś tam usłyszałam, że idą do chłopaka, o którym wcześniej mówili, że odchodzi i domyśliłam się, że idą się pożegnać, ale to było takie słabe, chociaż i tak bym przecież nie poszła, no bo po co.
Wkrótce potem było kolejne pożegnanie, z chłopakiem byłam na "cześć, cześć" więc mu tylko życzyłam sukcesów i tyle. Zjadłam przynajmniej kawałek ciasta

Ja za to się dzisiaj dowiedziałam, że rekrutacja w której biorę udział (od miesiąca) wciąż się mieli, ale zostałam tylko ja i jedna osoba nad którą się szefowa zastanawia. Dziś miała być decyzja, oczywiście nie było, ale może na dniach dostanę pozytywny telefon. Jak się zgodzą na moje warunki (w tym godziny dojazdów, bo robota w innym mieście) to... chyba się zgodzę
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2019-09-25 o 15:47
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 15:21   #1120
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja jakby jestem wrzucona jednocześnie na dwa działy - IT i wsparcie sprzedaży. Więc chodzę między jednym a drugim i nie wiadomo, gdzie zostanę na dłużej - przełożoną mam w IT. W umowie mam określone .........
Te koperty z rodo są w dziale sprzedaży, podobno co miesiąc wysyłają ileś sztuk.

To widzę, że zaczęłyśmy podobnie. Też zjadłam ciacho. I proszę nie cytować, bo później wykropkuję co mam.

Edytowane przez Karla Electra
Czas edycji: 2019-09-25 o 16:00
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 15:27   #1121
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Od miesiąca? Aż takie ekskluzywne stanowisko, że nie mogą się zdecydować?
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-25, 15:30   #1122
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

E, no miesiąc to chyba tak standardowo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 15:34   #1123
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Sama nie wiem, to duże korpo, więc chyba to nic nadzwyczajnego, że tyle się wałkuje ta rekrutacja.

Stanowisko mocno specjalistyczne, ale nie jakieś rangi prezesa
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 16:34   #1124
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja wczoraj wysłałam CV (jedno z tych bez klauzuli) na stanowisko, gdzie o niektórych rzeczach tylko słyszałam i stwierdziłam, że nie wysyłam tam drugi raz i dzisiaj się odezwali Podpytali co i jak, w następnym tygodniu może się odezwą, żeby umówić spotkanie. Może w końcu coś się ruszy. Jeszcze do 30.09 jest rekrutacja na stanowisko, gdzie pół roku temu mnie chcieli, ale ostatecznie odmówiłam. To byłby mój pewniaczek, praktyka od listopada. Ale trochę się obawiam, że przez te dwa miesiące mogłoby się pojawić coś ciekawszego i znowu bym musiała odmówić.
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 17:16   #1125
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Próbuj w obu, najwyżej nic z tego nie wyjdzie. Lepiej podjąć jakieś działania niż stać i nic nie robić.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 17:55   #1126
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Może szykują dla Ciebie niespodziankę
No oby nie... siedziałam na badaniach cały dzień, tyle mi nawpisywali.
Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Hej
Jestem w szoku. Pozytywnym szoku. Rano zadzwonił do mnie HR z firmy, w której od wtorku zaczynam. Mój szef zapytał czy w poniedziałek nie wpadłabym na godzinę, bo we wtorek ma delegację, a chciałby mi wszystkich przedstawić i bym sama sobie we wtorek nie została. Miłe z jego strony. Do dziś pamiętam jak kilka lat temu przyszłam do nowej firmy, mój szef był na urlopie i nikt (nawet kadry) nie wiedział, że mam przyjść. Dopiero jego zastępca się mną zajął.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo miło z jego strony, ale ja bym nie poszła. Taka świnia że mnie
Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Super postawa szefa, to się chwali.

Ja nadal bez dostępów, za to jakieś 400 kopert później. Przynajmniej dzisiaj miałam zajęcie. Choroba też już odpuszcza powoli. Chociaż dziwnie mi było dzisiaj w drugim dziale - odchodziła jedna z pracownic więc miała pożegnanie i częstowała wszystkim ciastem. A wiadomo że przy takich okazjach zleciał się prawie cały dział i cały czas rzucali jakimiś swoimi żartami i tekstami. Czułam się tam jak piąte koło u wozu, bo byłam tam pierwszy dzień i znałam ją może 2 godziny na zasadzie ,,cześć, cześć". Tak samo zaśmiali się, gdy zadałam jakieś pytanie o sposób wejścia do tego działu z racji, że nadal nie mam karty. Może i zabrzmiało śmiesznie, ale ja pytałam serio.
Ja też tak miałam, tylko mi jest wszystko jedno i się głupio nie czuje. Gorsze było dla mnie, że dostałam miejsce plecami do biura, inni mieli takiw polaczone biurka, gadali i się śmiali, a ja nawet dobrze nie słyszałam.
A i powiem wam hit, jak ja se zegnalam to była nowa dziewczyna w biurze obok, nie polubiłam jej wcale, a ona do mnie z tekstem "ja też będę tęsknić!" ludzie się nie krępują.
[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87200247]Od miesiąca? Aż takie ekskluzywne stanowisko, że nie mogą się zdecydować?[/QUOTE]Chyba to jest norma. Ja tez raz tak czekałam. Aczkolwiek że 3x pracodawcy byli na tyle napaleni, że odpowiadali ekspresem bo u nas tak nie przebierają i jak od razu kogoś nie potrwa to sobie znajdzie robotę. Jak szukałam pół roku temu roboty wzięłam pierwsza lepszą, bo od razu odpowiedzieli może po 2-3 dniach, a inne firmy odpowiadały jak już zdążyłam iść do tej pracy (Pewnie po 2 miesiącach) A jedną z nich widać, że mnie chciała z braku laku, bo powiedziałam, że już pracuje i najpierw zapytała ile mi mają dac kasy żebym przeszła od razu. Ale zadzwoniłam raz jeszcze spytać o warunki i kadrowa mi odpowiedziała, że jak już zaczęłam nowa pracę to bez sensu jak mam przechodzić Jakby byli napaleni to jeszcze by mi kasy dołożyli, a już na rozmowie kręcili coś nosem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 18:19   #1127
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
No oby nie... siedziałam na badaniach cały dzień, tyle mi nawpisywali. Bardzo miło z jego strony, ale ja bym nie poszła. Taka świnia że mnie
Ja też tak miałam, tylko mi jest wszystko jedno i się głupio nie czuje. Gorsze było dla mnie, że dostałam miejsce plecami do biura, inni mieli takiw polaczone biurka, gadali i się śmiali, a ja nawet dobrze nie słyszałam.
A i powiem wam hit, jak ja se zegnalam to była nowa dziewczyna w biurze obok, nie polubiłam jej wcale, a ona do mnie z tekstem "ja też będę tęsknić!" ludzie się nie krępują.
Chyba to jest norma. Ja tez raz tak czekałam. Aczkolwiek że 3x pracodawcy byli na tyle napaleni, że odpowiadali ekspresem bo u nas tak nie przebierają i jak od razu kogoś nie potrwa to sobie znajdzie robotę. Jak szukałam pół roku temu roboty wzięłam pierwsza lepszą, bo od razu odpowiedzieli może po 2-3 dniach, a inne firmy odpowiadały jak już zdążyłam iść do tej pracy (Pewnie po 2 miesiącach) A jedną z nich widać, że mnie chciała z braku laku, bo powiedziałam, że już pracuje i najpierw zapytała ile mi mają dac kasy żebym przeszła od razu. Ale zadzwoniłam raz jeszcze spytać o warunki i kadrowa mi odpowiedziała, że jak już zaczęłam nowa pracę to bez sensu jak mam przechodzić Jakby byli napaleni to jeszcze by mi kasy dołożyli, a już na rozmowie kręcili coś nosem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czemu byś nie poszła? Fakt będę się pewnie czuła jak mięso armatnie. Ale głupio było odmówić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 18:32   #1128
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Czemu byś nie poszła? Fakt będę się pewnie czuła jak mięso armatnie. Ale głupio było odmówić.
Pewnie chodzi o to, że we wtorek zaczynasz a w poniedziałek Cię ciągną

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
No oby nie... siedziałam na badaniach cały dzień, tyle mi nawpisywali.
A jakie miałaś te badania, tak z ciekawości?


Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Aczkolwiek że 3x pracodawcy byli na tyle napaleni, że odpowiadali ekspresem bo u nas tak nie przebierają i jak od razu kogoś nie potrwa to sobie znajdzie robotę.
W jakim sensie "u nas"?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 18:51   #1129
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Czemu byś nie poszła? Fakt będę się pewnie czuła jak mięso armatnie. Ale głupio było odmówić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z lenistwa, nie mam innego powodu
Wolałabym siedzieć w domu albo cos porobic w jeden z ostatnich wolnych dni. Bym powiedziała, że mnie nie ma.
Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Pewnie chodzi o to, że we wtorek zaczynasz a w poniedziałek Cię ciągną



A jakie miałaś te badania, tak z ciekawości?




W jakim sensie "u nas"?
Standardowo okuliste i laryngologa, dodatkowo psychotesty i to 2 rodzaje (zrobili jeden na szczęście), neurologa i jakies badanie dodatkowe wzroku.

W moim rejonie. Chociaż jak wysłałam po Polsce (w nieprzemyslanym akcie desperacji) to też miałam spory odzew. Chyba ogólnie brakuje ludzi do pracy akurat wbilam w zapotrzebowanie (taki miałam chytry plan idąc na studia)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

I krew jeszcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-25, 19:37   #1130
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Psychotesty to chyba na kierowcę. Ale krew to ciekawe czemu.

Ech, a ja się właśnie dowiedziałam, że wybrali jednak tę drugą osobę. Szkoda.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 19:40   #1131
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Psychotesty to chyba na kierowcę. Ale krew to ciekawe czemu.

Ech, a ja się właśnie dowiedziałam, że wybrali jednak tę drugą osobę. Szkoda.
Ech, przykro, rzeczywiście szkoda.
Jakie dalsze plany?



Mahdab - nieśmiało się przypominam, że wysłałam Ci wiadomość na priv.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 19:50   #1132
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Dalsze plany takie, że próbuję siedzenie w obecnej firmie wykorzystać na naukę nowych rzeczy, tyle ile jestem w stanie sama, i wysyłam CV dalej, szkoda tylko, że nie za bardzo jest gdzie no i czekam na telefon z mojej poprzedniej firmy, może wreszcie się odezwą, zaspamowałam ich swoim CV różnymi kanałami
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 20:08   #1133
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Psychotesty to chyba na kierowcę. Ale krew to ciekawe czemu.
Ja raz miałam psychotesty podczas badań medycyny pracy, żebym mogła korzystać ze służbowego auta, a raz... na jednym z etapów rekrutacji
Cytat:
Ech, a ja się właśnie dowiedziałam, że wybrali jednak tę drugą osobę. Szkoda.
Szkoda. To była ta praca w Wawie?
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 20:32   #1134
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Ja raz miałam psychotesty podczas badań medycyny pracy, żebym mogła korzystać ze służbowego auta, a raz... na jednym z etapów rekrutacji
U mnie teraz też wymagają badań, żeby móc korzystać z auta, w poprzedniej firmie nikt się o to nie martwił. Może się przepisy zmieniły?

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Szkoda. To była ta praca w Wawie?
Tak. Z jednej strony bym się pewnie umęczyła na dojazdach ale z drugiej już się widziałam, jak się rzucam w wir różnych projektów, jak robię kilka rzeczy na raz, wytyczne, systemy, dokumentacja, spotkania, burze mózgów, szał ciał.
Ale niestety.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 20:48   #1135
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 20:58   #1136
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja ostatnio miałam cały pakiet, dwa dni mnie maglowali, a na koniec moja ulubiona spirometria, na której zawsze wychodzi, że nie nie umiem oddychać, więc nie powinnam w ogole funkcjonować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

Kafka, przykro ️ wirtualnie przytulam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 20:59   #1137
lilly_vanilli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 15
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Cześć lilly_vanilli

Pierwszą rzeczą, którą się mogę z Tobą podzielić, to to, co mi kadry powiedziały w firmie, do której próbuję się dostać - z powodu RODO nie przyjmują już CV przysyłanych w ciemno, np. na adres kadr.
Firma musi mieć albo "spontaniczną rekrutację", czyli taką możliwość właśnie wysłania im CV właśnie "na wszelki wypadek", albo na konkretne ogłoszenie - więc przejrzyj stronę firmy pod tym kątem.
To szkoda, chciałam wysłać tzw. w ciemno, bo na ich stronie w zakładce praca są ogłoszenia już na konkretne wyspecjalizowane stanowiska.

Cytat:
Napisane przez Cordianka Pokaż wiadomość
Sprawdz strukture korpo, wybierz dzial ktory wydaje ci sie najbardziej odpowiadajacym.
Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
No dobra, ale na co Ty byś konkretnie chciała się przekwalifikować? Wyślij po prostu do tego działu, który Cię interesuje. Może mają tam coś w stylu back office, który robi jakieś raporty i zestawienia, no bo już do takiej księgowości z ulicy Cię raczej nie wezmą.
Tu właśnie najgorzej zdecydować, może bardziej się boję, że sobie nie poradzę w tym co mi wyznaczą. No cóż myślałam o dziale administracja, coś związanego z obiegiem dokumentów na sam początek. Z opisu, który mają na stronie umieszczonego w dziale praktyk, ciekawy wydaje się dział marketingu, ale wiadomo, w tym w ogóle nie mam doświadczenia.
lilly_vanilli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-25, 21:52   #1138
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Kafka, przykro ️ wirtualnie przytulam
Dzięki Kochana

lilly_vanilli
ale Ty się nie przejmuj tym, co ja napisałam, bo może w wybranej przez Ciebie firmie będą "honorowali" CV wysłane w ciemno, tylko z klauzulą. Ja bym i tak na Twoim miejscu próbowała. Gorzej ze w ten sposób to nie celujesz w nic konkretnego. A może zadzwoń tam po prostu i popytaj, może jakiś staż albo wewnętrzne rekrutacje?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-26, 09:49   #1139
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez lilly_vanilli Pokaż wiadomość
To szkoda, chciałam wysłać tzw. w ciemno, bo na ich stronie w zakładce praca są ogłoszenia już na konkretne wyspecjalizowane stanowiska.





Tu właśnie najgorzej zdecydować, może bardziej się boję, że sobie nie poradzę w tym co mi wyznaczą. No cóż myślałam o dziale administracja, coś związanego z obiegiem dokumentów na sam początek. Z opisu, który mają na stronie umieszczonego w dziale praktyk, ciekawy wydaje się dział marketingu, ale wiadomo, w tym w ogóle nie mam doświadczenia.
Jak czujesz, że to nie dla Ciebie, to lepiej sobie odpuść. Też popełniałam ten błąd, czułam, że sobie nie dam rady, a mimo to próbowałam i szybko kończyłam "karierę" w takim miejscu. Nie warto.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-26, 10:07   #1140
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Maggie Q Ale jest różnica między nie czuję się w tej pracy a boje się, że sobie nie poradzę. Chyba większość z nas boi się pierwszych dni w pracy, ale to nie jest powód, żeby rzucać pracę albo co gorsza nawet nie spróbować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-24 22:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:41.