Panny Młode 2021 - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-20, 15:53   #1651
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

My chcemy zapewnić nocleg najbliższym, ale siostra narzeczonego mówiła, żebyśmy sobie kosztów nie tworzyli i ewentualnie jakiś autobus powrotny zamówili. Do sali większość gości ma jakieś 20 km. Jeszcze nie wiemy co zrobimy, pomyślimy o tym bliżej ślubu.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-20, 16:29   #1652
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Kat_wisz Pokaż wiadomość
Udało się tak więc miała być jasno niebieska a przyszła turkusowa 🤦☠♀️Załącznik 7727734

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zostawiasz czy wymieniasz? (z racji nie takiego koloru jakiego się spodziewałaś)

Cytat:
Napisane przez lady isss Pokaż wiadomość
To i ja się przywitam

Cześć! Kilka dni temu okazało się, że zostanę mężatką w 2021. Jak? Po weselu kuzynki, na którym tylko ja i tż byliśmy "wolni" i nie było komu łapać welonu wysłałam mojemu przykładowe menu weselne z cenami z dopiskiem "weź już przestań się z tym pi#$&olic "

Rozmowy o ślubie się przewijaly, ale ciągle wchodziły na dalszy plan. Tak też zostało postanowione. Wy mierzy cię suknie i obrączki, a my na początku października szukamy sali i ustalamy termin w kościele wariactwo! Ale u nas to standard

Narazie wiemy, że chcielibyśmy coś zaklepac w kwietniu/maju/czerwcu. Co wyjdzie to zobaczymy

Ps. Może do ślubu zdąży się oświadczyć

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Cześć, witaj w wątku

Cytat:
Napisane przez lady isss Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi na początek jak teraz podchodzi się do noclegu dla gości? Jest obowiązkowy? Generalnie musimy chcąc niechcący wziąć pod uwagę możliwość noclegu. Jeśli uda nam się z pierwszą sala to pół biedy, bo zawsze się coś ogarnie dla przyjezdnych, ale jeśli w grę wchodzi 2 sala to kombinujemy nocleg ogarnąć sobie, rodzicom, świadkom, a reszcie zaproponować możliwość noclegu na ich koszt. Może wesele nie jest jakieś duże bo 60-70 osób, no ale w drugiej sali dochodzi jeszcze moja cała rodzina, w zasadzie większość gości i boje sie że poplyniemy z kasa. Nie żebyśmy byli sknerami, ale z drugiej strony no mimo wszystko warto zachować odrobinę zdrowego rozsądku chyba? Dajcie znać co o tym myślicie... Tak tylko dodam, że w pierwszej sali nocleg dotyczyłby ok 20 osób więc no tu możemy ten nocleg zapewnić. Od biedy nawet 4-6 osób możemy ulokować u nas w mieszkaniu, bo mieszkamy niecałe 10 min pieszo od sali.

Termin dopiero na początku października, bo tz narazie wolnego wziąć nie może :/ najchętniej ogarnęła bym to sama żeby już coś zaklepac i mieć spokojna głowę...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
W moim otoczeniu przyjęło się, że nie jest to obowiązkowe, ale w dobrym guście jest zapewnić gościom nocleg. Natomiast każdy robi jak chce i jak może. U nas będzie o tyle mniej problemu, że ślub i wesele jest w moim rodzinnym mieście i albo moja rodzina jest właśnie stamtąd, albo przyjedzie z innej części Polski i będzie po prostu u kogoś z rodziny nocować. Mój narzeczony natomiast ma małą rodzinę i ma zapewnić gościom transport w pierwszą i drugą stronę, większość osób raczej będzie po prostu chciała nad ranem wrócić, więc myślę, że tych gości noclegowych będzie minimalna ilość.
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-20, 16:52   #1653
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021

No właśnie ja nie bardzo chce lokować gości od tz do mojej rodziny, bo w większości to obcy dla siebie ludzie. Odemnie są wszyscy na miejscu, prócz kuzynki z mężem, bo z UK przyjeżdżają, ale oni będą spać u rodziców kuzynki także no największym zadaniem jest ulokować ewentualnie gości od tz.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-20, 20:50   #1654
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez lady isss Pokaż wiadomość
Razem jesteśmy 4 lata. Mamy synka prawie 2 letniego i córkę 12 letnia ( w sumie ja mam córkę z poprzedniego związku ) mignęło mi, że któraś z was też listopadowka 2018

A no i to ja będę najstarsza panna młoda, bo w kwietniu skończę 32 lata

Ogólnie mamy ogarnięta listę gości, wiemy jaka salę byśmy chcieli, dj, wiemy który kościół i do którego fotografa w pierwszej kolejnosci. Zostało tylko działać. Tz w pierwszej kolejnosci chce skontaktować się z dj i poprosić żeby podesłał wolne terminy i wtedy zobaczymy czy uda nam się to zgrać z sala. W kościele raczej problemu nie będzie, bo raz, że u nas 3 śluby w soboty są, a jak nie to po prostu wybierzemy inny kościół. Powiem wam, że się trochę cykam, że bedzie straszna nerwowa wiec chce wszystko co się da ogarnąć jak najszybciej żeby mieć spokojna głowę.

Jak padła decyzja o ślubie to tz zwariował i powiedział, że jeszcze w tym roku wziąć go powinnyśmy trochę go na ziemię sprowadzilam, że z tym latania trochę, a że oj pracuje jako kierowca i wyjeżdża w niedzielę, a wraca w piątek wieczorem to troche wydaje mi się to bardziej skomplikowane. Mieszkamy 30 km od Gdańska.

Powiedzcie mi na początek jak teraz podchodzi się do noclegu dla gości? Jest obowiązkowy? Generalnie musimy chcąc niechcący wziąć pod uwagę możliwość noclegu. Jeśli uda nam się z pierwszą sala to pół biedy, bo zawsze się coś ogarnie dla przyjezdnych, ale jeśli w grę wchodzi 2 sala to kombinujemy nocleg ogarnąć sobie, rodzicom, świadkom, a reszcie zaproponować możliwość noclegu na ich koszt. Może wesele nie jest jakieś duże bo 60-70 osób, no ale w drugiej sali dochodzi jeszcze moja cała rodzina, w zasadzie większość gości i boje sie że poplyniemy z kasa. Nie żebyśmy byli sknerami, ale z drugiej strony no mimo wszystko warto zachować odrobinę zdrowego rozsądku chyba? Dajcie znać co o tym myślicie... Tak tylko dodam, że w pierwszej sali nocleg dotyczyłby ok 20 osób więc no tu możemy ten nocleg zapewnić. Od biedy nawet 4-6 osób możemy ulokować u nas w mieszkaniu, bo mieszkamy niecałe 10 min pieszo od sali.

Termin dopiero na początku października, bo tz narazie wolnego wziąć nie może :/ najchętniej ogarnęła bym to sama żeby już coś zaklepac i mieć spokojna głowę...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Zglaszam się listopadowka 2018

My zapewniamy tylko noclegi rodzicom i świadkom bo u nas wszyscy mieszkają dookola komina że tak powiem dodajemy do zaproszeń właśnie taką kartkę że jest możliwość wykupienia noclegu w cenie takiej i takiej we własnym zakresie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-20, 20:56   #1655
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Kat_wisz Pokaż wiadomość
Zglaszam się listopadowka 2018

My zapewniamy tylko noclegi rodzicom i świadkom bo u nas wszyscy mieszkają dookola komina że tak powiem dodajemy do zaproszeń właśnie taką kartkę że jest możliwość wykupienia noclegu w cenie takiej i takiej we własnym zakresie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O właśnie! Widzisz, jak nadrabialam wątek to mi mignelas. Co prawda mój maluch się troche pospieszył i zdarzył jeszcze w październiku się pojawić, ale listopadowka byłam prawie 9 msc .

Czyli w sumie bierzecie pod uwage ta sama opcje, która my z noclegiem.



Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-20, 22:24   #1656
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021

My ostatnio po prostu dostaliśmy informację, że jest opcja wykupienia noclegu za 70zl/os. Mimo że mieszkamy stosunkowo blisko od sali weselnej to skorzystaliśmy.

My planujemy zapewnić nocleg rodzinie tż z 2 końca polski, mojej najbliższej rodzinie (jeśli będą chcieli) jeśli chodzi o pozostałych, to wszyscy mieszkają blisko, więc na spokojnie sobie wrócą we własnym zakresie. Po prostu poinformuje, że jest możliwość wzięcia pokoju przy sali za taką i taką cenę i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez Kolorowymaj
Czas edycji: 2020-09-20 o 22:26
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-21, 09:08   #1657
tamarrama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 4
Dot.: Panny Młode 2021

Ile wina kupić na około 80-90 osób? Myśleliśmy żeby kupić z 30 butelek czerwonego i 30 butelek białego oak view bo dobre i fajnie wygląda, tylko jeszcze dylemat czy półwytrawne czy półsłodkie?
tamarrama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-21, 10:41   #1658
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez tamarrama Pokaż wiadomość
Ile wina kupić na około 80-90 osób? Myśleliśmy żeby kupić z 30 butelek czerwonego i 30 butelek białego oak view bo dobre i fajnie wygląda, tylko jeszcze dylemat czy półwytrawne czy półsłodkie?
60 butelek to bardzo dużo, goście raczej rzadko pija wino bardziej wszyscy wódkę, na waszym miejscu bym kupiła max 30 po 15 jednego i 15 drugiego, celowalabym raczej w białe i różowe półsłodkie bynajmniej my tak będziemy robić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-21, 11:21   #1659
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez tamarrama Pokaż wiadomość
Ile wina kupić na około 80-90 osób? Myśleliśmy żeby kupić z 30 butelek czerwonego i 30 butelek białego oak view bo dobre i fajnie wygląda, tylko jeszcze dylemat czy półwytrawne czy półsłodkie?
Ja bym brała polslodkie, bo moim zdaniem trafi w gusta osób, które lubią słodkie wina i w gusta tych osób, które preferują wina "niesłodkie". Ale to moje zdanie, a dla mnie im słodsze winko tym lepiej moja ciocia fanka slodkichnwin nie jest i w sumie jest jej bez różnicy czy wino polwytrawne czy polslodkie. Ja polslodkie jeszcze wypije że smakiem, ale polwytrawne jakoś mi nie podchodzi totalnie. Tyle mogę ci podpowiedzieć z mojej strony

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-21, 11:39   #1660
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

U mnie na pewno będą zarówno półwytrawne (myślę, że primitivo) jak i półsłodkie (tutaj jeszcze nie wiem jakie).
Co do ilości, to u mnie wino piją tylko kobiety, mężczyźni wcale. Wiem, że więcej jest fanek slodszych win, więc pewnie ich będzie przewaga - ok. 15 butelek myślę. Ja jestem team półwytrawne, więc jeszcze jakieś 7 butelek primitivo myślę, że będzie. Ilości gości ok. 70 osób.
Ponadto będzie whisky, pewnie bimber i jakieś trunki 0%.
Piwo, jeśli będziemy robić poprawiny w ogrodzie, będzie na następny dzień.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-21, 12:07   #1661
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021

My mamy 86 gości, planujemy symboliczną ilość wina myślę że może max 20 butelek myślimy nad whisky no i na poprawiny będzie u nas piwo + piwo 0% , nad wódka jeszcze myślimy bo ogólnie nasza rodzina dużo pije haha mają takie głowy mocne jak się spotykają na jakieś święta urodziny itd to jest super atmosfera ale ich nie da się przepić haha, zastanawiamy się nad 0,7 na głowę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-21, 12:23   #1662
pitrasiaa
Raczkowanie
 
Avatar pitrasiaa
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 108
Dot.: Panny Młode 2021

A ja poszłam na łatwiznę bo mam open bar piwo, wino, wódka i nie muszę się martwić ile kupić. Co do noclegu to zapewniamy tylko najbliższym (rodzice, świadkowie, chrześni i babcie). Większość gości u nas dojeżdża więc koszta byłyby za duże. Dostaną informacje że w hotelu mamy zniżkę i mogą tam nocować jak chcą. Jak będą chcieli to też się dogadają między sobą w rodzinie na nocleg (np. teściowa może do siebie swojego brata wziąć- ale ja jej tego nakazać nie mogę bo nie wypada )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pitrasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-21, 12:34   #1663
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021

Dostaliśmy wolne terminy od DJ, którego chcielibyśmy na weselu. Napisałam meila do restauracji z 4 datami i mam nadzieję, że napiszą, że 1 maj mają wolny trzymajcie kciuki!

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-21, 12:43   #1664
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Kat_wisz Pokaż wiadomość
My mamy 86 gości, planujemy symboliczną ilość wina myślę że może max 20 butelek myślimy nad whisky no i na poprawiny będzie u nas piwo + piwo 0% , nad wódka jeszcze myślimy bo ogólnie nasza rodzina dużo pije haha mają takie głowy mocne jak się spotykają na jakieś święta urodziny itd to jest super atmosfera ale ich nie da się przepić haha, zastanawiamy się nad 0,7 na głowę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas tez wiodącym trunkiem będzie wódka, której nie znoszę
Wczoraj byliśmy na komuni i chyba trzeba będzie zwiększyć ilość jedzenia, bo rodzina narzeczonego (a to oni są większością na naszym weselu) lubi zjeść.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-21, 13:24   #1665
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez lady isss Pokaż wiadomość
Dostaliśmy wolne terminy od DJ, którego chcielibyśmy na weselu. Napisałam meila do restauracji z 4 datami i mam nadzieję, że napiszą, że 1 maj mają wolny trzymajcie kciuki!

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Uważaj tylko z tą datą jeśli chcesz korzystać z makijażystki/fryzjera. Podobno dziewczyny często miewają problem ze znalezieniem kogoś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-21, 13:32   #1666
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021

1 maj nie podpasowal stety/niestety.

Jutro jeszcze skoczymy do kosciola zaklepac date, ale mogę już oficjalnie powiedzieć

22.05.2021 ślub konkordatowy

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-21, 13:51   #1667
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Uważaj tylko z tą datą jeśli chcesz korzystać z makijażystki/fryzjera. Podobno dziewczyny często miewają problem ze znalezieniem kogoś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
to samo chciałam napisać.
tak, że od razu zaczęłabym podpytywać makijażystki i fryzjerów, żeby zobaczyć kto wtedy pracuje i od razu zaklepać termin (jak się dogadacie z salą), bo majówka jest chyba popularnym terminem jak na śluby. i ilość dostępnych usług będzie pewnie dość szybko malała

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:32 ----------

Cytat:
Napisane przez lady isss Pokaż wiadomość
1 maj nie podpasowal stety/niestety.

Jutro jeszcze skoczymy do kosciola zaklepac date, ale mogę już oficjalnie powiedzieć

22.05.2021 ślub konkordatowy

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
fajna data celowałam w nią ale u mnie się nie udało
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-21, 18:17   #1668
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez lady isss Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi na początek jak teraz podchodzi się do noclegu dla gości? Jest obowiązkowy?
Nic nie jest obowiązkowe. Nie zgadzam się też, ż w dobrym tonie. Hotele są wszędzie. Każdy ma samochód. Nie uważam, aby ktoś nie mógł sam zorganizować sobie spania.

Kuzyn "organizował" noclegi. Pewni goście byli oburzeni, że mają sobie za niego zapłacić. I jeśli być już dosłownym, to w kopercie też nie dorzucili nic za komfort.

U mnie z daleka będzie jedynie świadkowa, więc jej wynajmę pokój tam gdzie nam, nad salą weselną. Reszta ma około 20-50 km do domów.

---------- Dopisano o 18:17 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Uważaj tylko z tą datą jeśli chcesz korzystać z makijażystki/fryzjera. Podobno dziewczyny często miewają problem ze znalezieniem kogoś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powiedzcie mi, kiedy najlepiej myśleć o tym? Ile wcześniej?
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-21, 18:30   #1669
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość
Nic nie jest obowiązkowe. Nie zgadzam się też, ż w dobrym tonie. Hotele są wszędzie. Każdy ma samochód. Nie uważam, aby ktoś nie mógł sam zorganizować sobie spania.

Kuzyn "organizował" noclegi. Pewni goście byli oburzeni, że mają sobie za niego zapłacić. I jeśli być już dosłownym, to w kopercie też nie dorzucili nic za komfort.

U mnie z daleka będzie jedynie świadkowa, więc jej wynajmę pokój tam gdzie nam, nad salą weselną. Reszta ma około 20-50 km do domów.
no to nie jest prawda. nie wszędzie są hotele i zdecydowanie nie każdy ma samochód.
nie zmienia to faktu, że nie ma obowiązku organizowania noclegu, ale mijasz się mocno z faktami

---------- Dopisano o 18:30 ---------- Poprzedni post napisano o 18:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi, kiedy najlepiej myśleć o tym? Ile wcześniej?
pomyśleć możesz już teraz... a zapisy różni ludzie zaczynają o różnej porze.
ja wybrałam wstępnie 2 makijazystki i jedna już na początku wrzesnia zaczęła zapisy na 2021 rok (i mój termin ma zajęty), druga zaczyna zapisy 1 listopada i muszę czatować

co do fryzjerów to na razie nie ma nawet informacji kiedy zaczynają zapisy na 2021 rok

wiadomo, zawsze ktoś się wolny znajdzie, nawet na ostatnią chwilę, ale skoro można to ogarnąć wcześniej, to nie widzę powodu, żeby się wstrzymywać a później się stresować.
zwłaszcza gdy ślub nie jest w dużym mieście, gdzie bez problemu znajdzie się jakiś salon kosmetyczny

jesli Ci to totalnie obojętne do kogo pójdziesz na makijaż i fryzurę, to celowałabym na ok 2-3 miesiące wcześniej, żeby zdążyć się na próbne umówić

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2020-09-21 o 18:31
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-21, 19:33   #1670
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: Panny Młode 2021

U nas nad salą są noclegi, tak naprawdę nie wiem ile osób będzie nocować na ok 80 gości. Myślę, że 20, no 30 to totalny max.


Byłam w piątek mierzyć suknie ślubne. Jak dla mnie 99% jest na jedno kopyto - koronkowa góra i muślinowy/tiulowy dół. W czwartek idę do kolejnego salonu.
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-21, 20:22   #1671
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021

Ja dzisiaj opłaciłam nauki przedmałżeńskie na koniec października. Trwają 2 dni i są online, ale teraz to chyba wszędzie tak to wygląda.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-21, 20:26   #1672
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Kolorowymaj Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj opłaciłam nauki przedmałżeńskie na koniec października. Trwają 2 dni i są online, ale teraz to chyba wszędzie tak to wygląda.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas jest weekend nauk poza kościołem. Musimy się dowiedzieć czy będą się liczyć tak samo jak te u proboszcza, bo jeśli tak to wygodniej byłoby to ogarnąć w weekend że wzgledu na prace tz. Na bank jest też poradnia rodzinna... Już się cieszę na myśl o przepisywaniu kropek do kalendarzyka z internetu żeby pani w poradni mogła mi opowiedzieć o tym jak przebiega cykl u kobiety

Z tego co pamiętam to jest 6 spotkań ogółem. Może też będą online

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-21, 21:16   #1673
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021

Nauki są płatne?? Właśnie się dowiedziałam że są w naszej parafii i już trwają więc sproboje nas zapisać

A wogole przyszła moja druga podwiązka tamta była okropna a ta jest przepiękna ..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-21, 21:19   #1674
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Kat_wisz Pokaż wiadomość
Nauki są płatne?? Właśnie się dowiedziałam że są w naszej parafii i już trwają więc sproboje nas zapisać

A wogole przyszła moja druga podwiązka tamta była okropna a ta jest przepiękna ..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas nauki z proboszczem są bezpłatne, ale poradnia rodzinna i materiały kosztują (kosztowały kilka lat temu) 100 zł. Mniej więcej wiem co i jak bo w zasadzie ślub planuje 2 raz i oby ostatni...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-21, 21:31   #1675
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez lady isss Pokaż wiadomość
U nas nauki z proboszczem są bezpłatne, ale poradnia rodzinna i materiały kosztują (kosztowały kilka lat temu) 100 zł. Mniej więcej wiem co i jak bo w zasadzie ślub planuje 2 raz i oby ostatni...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
A to trzeba do jakiejś poradni ??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-21, 21:34   #1676
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Kat_wisz Pokaż wiadomość
A to trzeba do jakiejś poradni ??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas w kościele tak. Nie wiem czy wszędzie

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-21, 23:21   #1677
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Panny Młode 2021

a ja mam problem z czescia rodziny w zwiazku z noclegiem mam takie super cioteczki, ktore koniecznie musza byc zaproszone i wiem, ze raczej beda. bo one jak przyjezdzaja to nie na samo wesele, ale potrafia przyjechac kilka dni przed + zostac sobie kilka dni po, zeby sie pogoscic, powakacjowac. faktycznie wszystkie trzy musza zjechac kawalek Polski, zeby pojawic sie na weselu, wiec jestem wstanie zrozumiec przyjazd dzien wczesniej.. ale zwalanie sie komus na glowe na tyle dni, szczegolnie w okresie tylu przygotowan jest dla mnie przesada, tymbardziej, ze nie chce nikogo "obcego" nocowac. nie wiem jak mam im delikatnie zakomunikowac, ze nie moga liczyc na nocleg u mnie w domu sa to trzy siostry, ktore doslownie niedaleko mnie maja swoj dom rodzinny, ale ze wzgledu na stary dom, brak komfortu i obslugi typu (a podac herbatke, obiadek.....) nie chca tam byc.
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-22, 00:18   #1678
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
a ja mam problem z czescia rodziny w zwiazku z noclegiem mam takie super cioteczki, ktore koniecznie musza byc zaproszone i wiem, ze raczej beda. bo one jak przyjezdzaja to nie na samo wesele, ale potrafia przyjechac kilka dni przed + zostac sobie kilka dni po, zeby sie pogoscic, powakacjowac. faktycznie wszystkie trzy musza zjechac kawalek Polski, zeby pojawic sie na weselu, wiec jestem wstanie zrozumiec przyjazd dzien wczesniej.. ale zwalanie sie komus na glowe na tyle dni, szczegolnie w okresie tylu przygotowan jest dla mnie przesada, tymbardziej, ze nie chce nikogo "obcego" nocowac. nie wiem jak mam im delikatnie zakomunikowac, ze nie moga liczyc na nocleg u mnie w domu sa to trzy siostry, ktore doslownie niedaleko mnie maja swoj dom rodzinny, ale ze wzgledu na stary dom, brak komfortu i obslugi typu (a podac herbatke, obiadek.....) nie chca tam byc.
Nie żebym nie miała szacunku do gości czy członków rodziny, których zapraszamy, ale szczerze mówiąc w takim przypadku chyba bym poinformowała wprost bez ceregieli, że oplacamy nocleg tylko po weselu, ale oczywiście jeśli chcą to mogą sobie pobyt przedłużyć według uznania, z tym że my niestety nie jesteśmy w stanie opłacić ich całego pobytu, a u nas będzie za duże zamieszanie w tym czasie, bo przed ślubem i weselem wiadomo, a po też trzeba będzie wszystkie rachunki uregulować, pobiegać po urzędach itd.

Ja sobie obiecałam, że nie mam zamiaru się niczym przejmować i jeśli ktos będzie próbował się wciskać "między wódkę a zakaskę" nie mam zamiaru udawać że mi się to podoba. Bo my dopiero na dobra sprawę ledwo jakieś konkrety ustaliliśmy, a już się zaczyna "aczemowanie"


Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lady isss
Czas edycji: 2020-09-22 o 00:20
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-22, 08:16   #1679
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez lady isss Pokaż wiadomość
Nie żebym nie miała szacunku do gości czy członków rodziny, których zapraszamy, ale szczerze mówiąc w takim przypadku chyba bym poinformowała wprost bez ceregieli, że oplacamy nocleg tylko po weselu, ale oczywiście jeśli chcą to mogą sobie pobyt przedłużyć według uznania, z tym że my niestety nie jesteśmy w stanie opłacić ich całego pobytu, a u nas będzie za duże zamieszanie w tym czasie, bo przed ślubem i weselem wiadomo, a po też trzeba będzie wszystkie rachunki uregulować, pobiegać po urzędach itd.

Ja sobie obiecałam, że nie mam zamiaru się niczym przejmować i jeśli ktos będzie próbował się wciskać "między wódkę a zakaskę" nie mam zamiaru udawać że mi się to podoba. Bo my dopiero na dobra sprawę ledwo jakieś konkrety ustaliliśmy, a już się zaczyna "aczemowanie"


Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Ja zrozumiałam, że te ciotki najchętniej wpakowalyby się jej na chatę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-22, 08:27   #1680
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021

Ja zapłaciłam 80zł za nauki. Za poradnie koleżanka płaciła 200zl, ale to też pewnie w zależności od miejsca.
Jeśli się nie mylę, to poradnie można zrobić max 3 miesiące przed ślubem.

Helvetet, moim zdaniem najlepiej powiedzieć otwarcie. To są dorośli ludzie i powinni zrozumieć



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-30 09:57:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:36.