Kosmetyki M.A.C cz. 2 - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-20, 14:04   #511
BlackLady
Raczkowanie
 
Avatar BlackLady
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 167
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez eustachy Pokaż wiadomość
Witajcie
Całkiem niedawno zainteresowałam się kosmetykami M.A.C. czytam cierpliwie wątek macowy cz.1 ale jeszcze daleko mi do końca
mam takie pytanie czy znacie jakiegoś sprzedawcę na allegro który TERAZ sprzedaje oryginały pigmentów MAC ? Chciałabym kupić 2 odsypki na próbę i do nauki , nigdy nie malowałam się sypkim cieniem.
Znalazłam Panią o nicku DorotaWróbel - o niej pisałyście że kiedyś sprzedawała oryginały a jak jest teraz? kupował ktoś u niej?
Raczej była mowa o użytkowniku Dominika Wróbel
__________________
Kliknij prosze ->->->->->->

https://wizaz.pl/akcje/rossmann/ross...php?pid=452402

Dziekuje
BlackLady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 14:14   #512
eustachy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 741
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez BlackLady Pokaż wiadomość
Raczej była mowa o użytkowniku Dominika Wróbel
Racja właśnie nie znalazłam żadnej Doroty tylko Dominikę czyli mogę bezpiecznie u niej kupić? Nie dostanę podróby?
eustachy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 14:33   #513
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez eustachy Pokaż wiadomość
Racja właśnie nie znalazłam żadnej Doroty tylko Dominikę czyli mogę bezpiecznie u niej kupić? Nie dostanę podróby?
Na pewno będą oryginalne, ale ostatnio dość długo czekałam na przesyłkę. Szybciej było u użytkowniczki georgina72. Wręcz błyskawicznie.
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 14:44   #514
eustachy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 741
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;1333849 7]Na pewno będą oryginalne, ale ostatnio dość długo czekałam na przesyłkę. Szybciej było u użytkowniczki georgina72. Wręcz błyskawicznie.[/QUOTE]

Właściwie to bardziej zależy mi na tym aby zapoznać się z oryginalnym produktem i nauczyć się go obsługiwać niż na super ekspresowej przesyłce
eustachy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 15:40   #515
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez fraise26 Pokaż wiadomość
Kajol i Nevada dziękuje Wam bardzo za opinie. Niestety ja zawsze jakoś za dużo czasu poświęcam na makijaż oczu i potem mam ochotę szybko opruszyć czymś twarz i w drogę, więc bardzo dokładne blendowanie mnie zniechęca:/ szkoda, że nie mamy dostępu do sugarsweet, bo pewnie skuśliłabym się na jeden z MSFów
Ja podobnie - staranny makijaż oczu to podstawa. Do szybkiego upiększanie reszty twarzy uwielbiam Beauty Powder. Bardzo subtelnie upiększa cerę. Można nim musnąć w większej ilości kości policzkowe zamiast różem. I wszystko błyskawicznie Osobiście bardzo polecam ten kosmetyk - szkoda, ze pojawia się tylko jako limitowanka w niektórych kolekcjach
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 16:05   #516
Nevada87
Wtajemniczenie
 
Avatar Nevada87
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 081
GG do Nevada87
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
Nevado, dzięki za obszerna odpowiedź i zdjęcia
Bardzo się przydały

Aha, a jeszcze co do Et Tu Bouquet to super sprawdza się jako rozświetlacz na same szyczyty kości policzkowych.
W ogóle to zamarzył mi sie róż w takim odcieniu tylko mniej błyszczący. Zna ktoś taki?

A wracając jeszcze do MSFów to tez mi się tak wydaje, że to głównie kwestia nakładania - w tym przede wszystkim pędzla
Bo blask jaki uzyskałam pędzlem puszystym (15BJF Inglota) przypominał bardziej natarcie się olejkiem.
Może jeszcze kiedyś nad nimi pomyślę, a na razie skusiłam się na cudowny mineralny róż Hand-Finish
Jest genialny na lato . Szkoda, że ma tylko coś ponad 3 g ...

Co do przytłaczającej ilości kosmetyków, to mi chyba jeszcze Nevado daleko do Twojej kolekcji, ale sama czegoś podobnego doświadczam. Na razie mam tylko szufladę kosmetyków, ale do tej pory byłam minimalistką.
Zresztą po roku MACowych szaleństw (w czerwcu minęła pierwsza rocznica ), to znowu mam jakiś nawrót do minimalizmu (aha, zobaczymy, co napisze jak pojawią się jesienne kolekcje ).
Dzięki za radę, na pewno spróbuję z tym cieniem
Też mam kolorek Hand-Finish, teraz kupiłam w zestawie kolorek Daft Pink, ale takie odcienie różu nie najlepiej wyglądają na mojej twarzy, zobaczymy jak przyjdzie jaki będzie w rzeczywistości, np patrząc na spektrę w dział swatchy na jednym zdjęciu podoba mi się dany róż, a już na kolejnym wygląda inaczej i mi się nie podoba, a często bywa też tak ,że dostaję przedmiot i w ogóle nie jest podobny do tych zdjęć i opisów...tak było z night manoeuvers, on w ogóle nie jest szary, tylko bardziej brąz z kolorem khaki
Ach ten minimalizm, może kiedyś

Cytat:
Napisane przez fraise26 Pokaż wiadomość
Kajol i Nevada dziękuje Wam bardzo za opinie. Niestety ja zawsze jakoś za dużo czasu poświęcam na makijaż oczu i potem mam ochotę szybko opruszyć czymś twarz i w drogę, więc bardzo dokładne blendowanie mnie zniechęca:/ szkoda, że nie mamy dostępu do sugarsweet, bo pewnie skuśliłabym się na jeden z MSFów

Ja do tej pory też mieszczę (na ścisk) swoją kolorówkę w jednej szufladzie, ale w ciągu ostatniego pół roku przybyło go zbyt dużo. A ja mam ochotę testować nowe firmy i nowe cuda, dobrze że przynajmniej chłopak czuwa, żebym nie przesadzała z wydatkami
Nie ma za co w sumie cieszę się ,że tak piszecie o swoich zbiorach, że nie tylko ja borykam się z tym problemem, MACoholizm mnie szczególnie wciągnął i tych kosmetyków mam najwięcej, ale ostatnia kolekcja Guerlain na lato jest PRZECUDNA i też warto się za nią oglądnąć

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
nie n, ładny ten Vex... ciekawy!

widzę że masz też Jest... mogłabyś mi pstryknać swatche obu obok siebie?

Podobają mi się też Creme de Violet i Pink venus...
Ogólnie chylę czoła przed Tobą i Twoimi zbiorami!
Ogólnie boję się, że Parfait Amour bedzie dla mnie za chłodny bo ja jednak potrzebuję ciepłych odcieni...Mi on na zdjęciach nieco przypomina pigmnet Cornflower... Ale na tej fotce w innym poście w jednym świetle wyglada właśnie jak Cornflower a w innym jak roztarty fluidline Macroviolet i ten odcień mi sie straszliwie podoba.
Kasiu, zrobiłam dla Ciebie foto, ale zupełnie zapomniałam o Pink Venus, na pewno wkleję niebawem, najpóźniej jutro ok?
Dzisiaj na zachętę phloof! , jest i creme de violet
Generalnie Cornflower to odcień z palety niebieskich, a Parfait Amour to wybitnie fiolet, ale w działaniu czyli efekcie są podobne, oba mają podobne nasycenie i połyskują na dany odcień

Cytat:
Napisane przez eustachy Pokaż wiadomość
Witajcie
Całkiem niedawno zainteresowałam się kosmetykami M.A.C. czytam cierpliwie wątek macowy cz.1 ale jeszcze daleko mi do końca
mam takie pytanie czy znacie jakiegoś sprzedawcę na allegro który TERAZ sprzedaje oryginały pigmentów MAC ? Chciałabym kupić 2 odsypki na próbę i do nauki , nigdy nie malowałam się sypkim cieniem.
Znalazłam Panią o nicku DorotaWróbel - o niej pisałyście że kiedyś sprzedawała oryginały a jak jest teraz? kupował ktoś u niej?
Oryginalne pigmenty znajdziesz u Dominiki Wróbel, Georginy, Marioli i u jeszcze jednego sprzedawcy, którego nazwy nie przystoi mi tutaj wymawiać (ze względu na to ,że zapewne uznano by to za reklamę), jest to mój Tż ,który wystawia odsypki moich pigmentów na aukcjach więc gwarantuję ich autentyczność
Jednak mając bystre oko można łatwo wywnioskować ,która to aukcja
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg phloofjestcremedeviolet.jpg (49,0 KB, 55 załadowań)
__________________
Nevada87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 16:07   #517
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez eustachy Pokaż wiadomość
Właściwie to bardziej zależy mi na tym aby zapoznać się z oryginalnym produktem i nauczyć się go obsługiwać niż na super ekspresowej przesyłce
Eileen82 nie sugeruje że georgina72 ma podróby. napisałaś to tak jakbyś wysnioskowała że tak właśnie jest. I Dominika, i georgina72 mają oryginalne pigmenty.

Nevadko - jesteś niezastąpiona...
Jest jest w różu czy pomarańczu?
A Creme de V. jest taki ciemny??
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog

Edytowane przez kasiaj85
Czas edycji: 2009-07-20 o 16:10
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-20, 16:28   #518
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Ale dawno mnie tu nie było

Nie wiem czy ktoś wklejał - foty produktów jesiennej kolekcji : http://www.temptalia.com/mac-makeup-...product-photos Przyznam że parę rzeczy mi się podoba
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 16:30   #519
Nevada87
Wtajemniczenie
 
Avatar Nevada87
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 081
GG do Nevada87
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
Eileen82 nie sugeruje że georgina72 ma podróby. napisałaś to tak jakbyś wysnioskowała że tak właśnie jest. I Dominika, i georgina72 mają oryginalne pigmenty.

Nevadko - jesteś niezastąpiona...
Jest jest w różu czy pomarańczu?
A Creme de V. jest taki ciemny??
Kasiu, generalnie Creme de violet odradzam, bo ciężko się nakłada i musiałam nieźle pocierać pędzelkiem kilka razy nabierając cień aby nadał taki efekt, odcień na zdjęciu odpowiada kolorowi cienia.
Jest jest to taka złotawa brzoskwinia, pomarańcza, ale nie róż.
__________________
Nevada87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 17:17   #520
martiryb
Wtajemniczenie
 
Avatar martiryb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Nie wiem czy ktoś wklejał - foty produktów jesiennej kolekcji : http://www.temptalia.com/mac-makeup-...product-photos Przyznam że parę rzeczy mi się podoba
fajne te czwóreczki
martiryb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 20:35   #521
tuRmaNIA
Zakorzenienie
 
Avatar tuRmaNIA
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 261
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Kolejny filmik jak rozpoznawać podróbki MAC
http://www.youtube.com/watch?v=ELSiYnihllI
Mam nadzieję, że się przyda
__________________
NIE ma czegoś takiego jak ten perfum/ta perfuma - te perfumy

bynajmniej =/= przynajmniej
tuRmaNIA jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-20, 20:42   #522
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Ale dawno mnie tu nie było

Nie wiem czy ktoś wklejał - foty produktów jesiennej kolekcji : http://www.temptalia.com/mac-makeup-...product-photos Przyznam że parę rzeczy mi się podoba
Polecam stronę specktra.net, tam są już plotki o kolekcjach świątecznych A na jesień jest ich już tyle, że w głowie się wszystko pięknie miesza

Cytat:
Napisane przez tuRmaNIA Pokaż wiadomość
Kolejny filmik jak rozpoznawać podróbki MAC
http://www.youtube.com/watch?v=ELSiYnihllI
Mam nadzieję, że się przyda
Łooo...ale prezent dostała... Przyda się
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 22:10   #523
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
Kasiu, generalnie Creme de violet odradzam, bo ciężko się nakłada i musiałam nieźle pocierać pędzelkiem kilka razy nabierając cień aby nadał taki efekt, odcień na zdjęciu odpowiada kolorowi cienia.
Jest jest to taka złotawa brzoskwinia, pomarańcza, ale nie róż.
Aha, no to może rzeczywiście sobie daruję, tym bardziej, że nie jestem jakaś niezwykle uzdolniona!
Dzięki za info!
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 00:48   #524
martiryb
Wtajemniczenie
 
Avatar martiryb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
dziewczyny mam pytanko.. orientujecie się jaki pędzel MACa jest podobny do 239? przydałby by mi się jakiś drugi, a nie chcę 2 takich samych

i jeszcze jedna pędzlowa kwestia.. wychodzą Wam włosy z pędzli? bo z mojego 150 wychodzi strasznie dużo pędzel jest na pewno oryginalny, bo kupiony w salonie.. ale trochę mnie to niepokoi
odpowie mi ktoś
martiryb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 06:42   #525
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
Kasiu, generalnie Creme de violet odradzam, bo ciężko się nakłada i musiałam nieźle pocierać pędzelkiem kilka razy nabierając cień aby nadał taki efekt, odcień na zdjęciu odpowiada kolorowi cienia.
Jest jest to taka złotawa brzoskwinia, pomarańcza, ale nie róż.
Hej Agata piekne paletki, śliczne te zielenie jasne szkoda że juz ich nie ma

A co do Creme de Violet, zgadzam sie w zupełności, piękny kolor, ale za mało kryjący, choć jeśli ktoś lubi fiolety i róże to dobrze nadaje się to cieniowania innego ciemniejszego koloru, na przykład nieco ponad załamaniem powieki. Ciekawie prezentuje się z cieniem Nocturnelle.

Jest - na jaśniejszych skórach wypada jak go Nevada opisała, na mojej oliwkowej opaleniżnie wyszedł jak blady herbatnikowy beż z kropla moreli.
__________________


Edytowane przez KNK
Czas edycji: 2009-07-21 o 06:45
KNK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 08:23   #526
eustachy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 741
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
Eileen82 nie sugeruje że georgina72 ma podróby. napisałaś to tak jakbyś wysnioskowała że tak właśnie jest. I Dominika, i georgina72 mają oryginalne pigmenty.
Nie napisałam , że ta osoba sprzedaje podróby, nie ma takiego zdania w mojej wypowiedzi. Proszę czytaj ze zrozumieniem a nie szukaj zwady
Dla mnie ważna jest oryginalność produktu a nie czas wysyłki, i tak też napisałam Zresztą nie ma sensu zaśmiecać wątku taką polemiką.

Cytat:
Napisane przez nevada87 Pokaż wiadomość
Oryginalne pigmenty znajdziesz u Dominiki Wróbel, Georginy, Marioli i u jeszcze jednego sprzedawcy, którego nazwy nie przystoi mi tutaj wymawiać (ze względu na to ,że zapewne uznano by to za reklamę), jest to mój Tż ,który wystawia odsypki moich pigmentów na aukcjach więc gwarantuję ich autentyczność
Jednak mając bystre oko można łatwo wywnioskować ,która to aukcja
Dziękuję Wam bardzo za rzeczową pomoc w takim razie idę raz jeszcze poszperać w aukcjach i na pewno będę częściej zaglądać miło tu u Was.
Mnie bardzo zaintrygowały kolory teal, violet oraz mocny czysty turkus - niestety nie wiem jaką ma nazwę. Znalazłam makijaż wykonany tym zestawem kolorów na yuotube i muszę przyznać , że robi wrażenie!
eustachy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 10:39   #527
eustachy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 741
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez tuRmaNIA Pokaż wiadomość
Kolejny filmik jak rozpoznawać podróbki MAC
http://www.youtube.com/watch?v=ELSiYnihllI
Mam nadzieję, że się przyda
Świetna sprawa!! Oj przydał się przydał Dzięki i już wiem co mam w domu
eustachy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 11:36   #528
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
Dzięki za radę, na pewno spróbuję z tym cieniem
Też mam kolorek Hand-Finish, teraz kupiłam w zestawie kolorek Daft Pink, ale takie odcienie różu nie najlepiej wyglądają na mojej twarzy, zobaczymy jak przyjdzie jaki będzie w rzeczywistości, np patrząc na spektrę w dział swatchy na jednym zdjęciu podoba mi się dany róż, a już na kolejnym wygląda inaczej i mi się nie podoba, a często bywa też tak ,że dostaję przedmiot i w ogóle nie jest podobny do tych zdjęć i opisów...tak było z night manoeuvers, on w ogóle nie jest szary, tylko bardziej brąz z kolorem khaki
Ach ten minimalizm, może kiedyś
Też zastanawiałam się nad Daft Pink i jeszcze nad Improvise. Zobaczę jak z funduszami i może się jeszcze na jakiś skuszę, bo Hand-Finish powalił mnie swoim efektem - jest tak zjawiskowy, że właściwie może stanowić bazę makijażu. Wypróbowałam go też na powiece - na mokro. Daje taki promienny wakacyjny look
Ale ze swatchami to rzeczywiście różnie bywa. Z kolei opisy z oficjalnych informacji MACa i na stronie sa dla mnie dość pomocne. Jak się już w tym trochę oczytałam, to wiem, czego po niektórych sformułowaniach się spodziewać.

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
Oryginalne pigmenty znajdziesz u Dominiki Wróbel, Georginy, Marioli i u jeszcze jednego sprzedawcy, którego nazwy nie przystoi mi tutaj wymawiać (ze względu na to ,że zapewne uznano by to za reklamę), jest to mój Tż ,który wystawia odsypki moich pigmentów na aukcjach więc gwarantuję ich autentyczność
Jednak mając bystre oko można łatwo wywnioskować ,która to aukcja
A tak mnie dziwiło co to za facet, co ma tak wszystko superprofesjonalnie sfotografowane i przede wszystkim opisane. No i wyglądało, ze inspiruje się czyimś profesjonalnym stylem prezentacji
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 12:30   #529
eustachy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 741
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
A tak mnie dziwiło co to za facet, co ma tak wszystko superprofesjonalnie sfotografowane i przede wszystkim opisane. No i wyglądało, ze inspiruje się czyimś profesjonalnym stylem prezentacji
Zazdroszczę całą sobą takiej kolekcji . Z drugiej strony nie mam aż tylu okazji aby wystąpić w bogatym makijażu
Zakupy zrobione pozostaje mi cierpliwie czekać
eustachy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-21, 13:11   #530
Nevada87
Wtajemniczenie
 
Avatar Nevada87
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 081
GG do Nevada87
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Ale dawno mnie tu nie było

Nie wiem czy ktoś wklejał - foty produktów jesiennej kolekcji : http://www.temptalia.com/mac-makeup-...product-photos Przyznam że parę rzeczy mi się podoba
Super kolekcja, w końcu jakieś nowe pigmenty i jeden nowy glitter
Bardzo podobają mi się quady, a szczególnie ten drugi we fioletach, cudo!
Zapewne znowu pójdę z torbami, za dużo rzeczy w tej kolekcji

Cytat:
Napisane przez tuRmaNIA Pokaż wiadomość
Kolejny filmik jak rozpoznawać podróbki MAC
http://www.youtube.com/watch?v=ELSiYnihllI
Mam nadzieję, że się przyda
Super ,że wkleiłaś, ale filmik jest tylko ok, bo przedstawia wyłącznie oczywiste podróbki, przydałby się taki filmik gdzie podróbka wygląda jak oryginał, a diabeł tkwi w szczegółach, takie trudniej rozróżnić

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
Aha, no to może rzeczywiście sobie daruję, tym bardziej, że nie jestem jakaś niezwykle uzdolniona!
Dzięki za info!
Wklejam Ci fotkę Pink Venus na skórze

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
odpowie mi ktoś
Ja spróbuje odpowiedzieć, bo też nie jestem żadnym ekspertem...a moja kolekcja pędzli nie jest ogromna
Więc pędzelek 239 to mój ulubiony i mam takie dwa, maluje się przede wszystkim przy użyciu tego pędzla ponieważ można stopniować kolor na dowolne sposoby, można uzyskać nasycenie na mokro lub przydymić makijaż. Z takiego rodzaju pędzli o takim włosiu są np 272 i 219 (pędzelek ołówkowy), ten pierwszy polecił mi Kamil i ten ma troszkę mniej zwarte włosie jak 239 i jest lekko skośny przez co nadaje się do załamania, szczególnie na zewnętrznej części powieki, ogólnie fajnie rozciera się też nim cień od załamania w górę uzyskując lekko rozmytą granicę.
Pędzelek 219 to pencil brush, ja go uwielbiam, szczególnie do malowania oka na powiece dolnej i tworzenia dyskretnych ,ale wyraźnych akcentów, włosie jest zwarte i dosyć sztywne ,a wąska końcówka pozwala na precyzyjne nałożenie cienia tam gdzie się chce czyli np na małym obszarze powieki dolnej bez wyjścia po za kontur i bez utraty nasycenia cienia aczkolwiek można nim np namalować i rozetrzeć kreskę namalowaną nad górnymi rzęsami.

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
Hej Agata piekne paletki, śliczne te zielenie jasne szkoda że juz ich nie ma

A co do Creme de Violet, zgadzam sie w zupełności, piękny kolor, ale za mało kryjący, choć jeśli ktoś lubi fiolety i róże to dobrze nadaje się to cieniowania innego ciemniejszego koloru, na przykład nieco ponad załamaniem powieki. Ciekawie prezentuje się z cieniem Nocturnelle.

Jest - na jaśniejszych skórach wypada jak go Nevada opisała, na mojej oliwkowej opaleniżnie wyszedł jak blady herbatnikowy beż z kropla moreli.
Cześć i dziękuję
Zaciekawiłeś mnie tym połączeniem z Nocturnelle, chyba mam ten cień w jakiejś paletce i na pewno będę pamiętać aby wypróbować to połączenie
Ogólnie brakuje tutaj Twoich rad

Cytat:
Napisane przez eustachy Pokaż wiadomość

Dziękuję Wam bardzo za rzeczową pomoc w takim razie idę raz jeszcze poszperać w aukcjach i na pewno będę częściej zaglądać miło tu u Was.
Mnie bardzo zaintrygowały kolory teal, violet oraz mocny czysty turkus - niestety nie wiem jaką ma nazwę. Znalazłam makijaż wykonany tym zestawem kolorów na yuotube i muszę przyznać , że robi wrażenie!
Hmm o jakim turkusie mówisz? może to Mutiny, ale ten jest bardziej błękitny, smerfny

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
Też zastanawiałam się nad Daft Pink i jeszcze nad Improvise. Zobaczę jak z funduszami i może się jeszcze na jakiś skuszę, bo Hand-Finish powalił mnie swoim efektem - jest tak zjawiskowy, że właściwie może stanowić bazę makijażu. Wypróbowałam go też na powiece - na mokro. Daje taki promienny wakacyjny look
Ale ze swatchami to rzeczywiście różnie bywa. Z kolei opisy z oficjalnych informacji MACa i na stronie sa dla mnie dość pomocne. Jak się już w tym trochę oczytałam, to wiem, czego po niektórych sformułowaniach się spodziewać.



A tak mnie dziwiło co to za facet, co ma tak wszystko superprofesjonalnie sfotografowane i przede wszystkim opisane. No i wyglądało, ze inspiruje się czyimś profesjonalnym stylem prezentacji
Ale kusisz ja nawet nie wiem jak ten Improvise wygląda na żywo chyba nigdy nie doczekam się MACa w trójmieście...

A co do tego faceta to ''moja szkoła''


Przepraszam za offtop, ale totalnie nie wiem co ze mną nie tak, pisałam Wam ostatnio ,że byłam na 1,5h opalaniu i myślałam ,że nawet nawet się opaliłam, ale oczywiście jakie było moje zdziwienie jak wczoraj zobaczyłam ,że samoopalacz mi schodzi i jestem w plamy, a skóra w ogóle mi się nie opaliła, jestem blada jak ściana, tylko twarz mi się zaczerwieniła i cierpiałam, a teraz znowu jestem blada, już sama nie wiem co zrobić aby chociaż troszkę złapać koloru i nie męczyć się z tymi samoopalaczmi w lato

Tak sobie myślę ,że w sumie moglibyśmy zrobić wątek na plotkowym dla MAComaniaków, mamy już swoje grono, a na różne tematy można sobie pogadać i poprowadzić luźne dyskusje np na temat kolekcji... jestem ciekawa jakie kosmetyki jeszcze lubicie .... Ten wątek tym samym zyskałyby większą przejrzystość, bo umieszczane byłby tutaj tylko konkrety ,których szukają ''nowicjusze''.
Co myślicie? jeśli to chybiony pomysł to nie bijcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pinkvenus.jpg (34,7 KB, 13 załadowań)
__________________
Nevada87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 13:36   #531
eustachy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 741
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
Hmm o jakim turkusie mówisz? może to Mutiny, ale ten jest bardziej błękitny, smerfny
Nie ciemniejszy, mocny, nasycony i raczej matowy coś jak freshwater, możliwe że ten kolor to tylkko prasowany cień i nie ma wersji pigment, bo nie mogę żadnego dopasować.
Wkleję linki do tego tutorialu, mam nadzieję, że można
http://www.youtube.com/watch?v=eCJMQ...e=channel_page
(Z tego co zrozumiałam to ta dziewczyna użyła kolorów teal, violet i właśnie jakiś turkusowy niebieski)

Natomiast Mutiny zamówiłam też jest śliczny

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
Tak sobie myślę ,że w sumie moglibyśmy zrobić wątek na plotkowym dla MAComaniaków, mamy już swoje grono, a na różne tematy można sobie pogadać i poprowadzić luźne dyskusje np na temat kolekcji... jestem ciekawa jakie kosmetyki jeszcze lubicie .... Ten wątek tym samym zyskałyby większą przejrzystość, bo umieszczane byłby tutaj tylko konkrety ,których szukają ''nowicjusze''.
Co myślicie? jeśli to chybiony pomysł to nie bijcie
Ja jestem ZA!

Edytowane przez eustachy
Czas edycji: 2009-07-21 o 13:45 Powód: poprawa linku
eustachy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 13:45   #532
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
Super kolekcja, w końcu jakieś nowe pigmenty i jeden nowy glitter
Bardzo podobają mi się quady, a szczególnie ten drugi we fioletach, cudo!
Zapewne znowu pójdę z torbami, za dużo rzeczy w tej kolekcji
Wczoraj dostałam płytę i cennik do biura, jakby co to służę cenami
Też czwórka fioletów mi przypadła do gustu
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 13:51   #533
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
Super kolekcja, w końcu jakieś nowe pigmenty i jeden nowy glitter
Bardzo podobają mi się quady, a szczególnie ten drugi we fioletach, cudo!
Zapewne znowu pójdę z torbami, za dużo rzeczy w tej kolekcji


Przepraszam za offtop, ale totalnie nie wiem co ze mną nie tak, pisałam Wam ostatnio ,że byłam na 1,5h opalaniu i myślałam ,że nawet nawet się opaliłam, ale oczywiście jakie było moje zdziwienie jak wczoraj zobaczyłam ,że samoopalacz mi schodzi i jestem w plamy, a skóra w ogóle mi się nie opaliła, jestem blada jak ściana, tylko twarz mi się zaczerwieniła i cierpiałam, a teraz znowu jestem blada, już sama nie wiem co zrobić aby chociaż troszkę złapać koloru i nie męczyć się z tymi samoopalaczmi w lato

Tak sobie myślę ,że w sumie moglibyśmy zrobić wątek na plotkowym dla MAComaniaków, mamy już swoje grono, a na różne tematy można sobie pogadać i poprowadzić luźne dyskusje np na temat kolekcji... jestem ciekawa jakie kosmetyki jeszcze lubicie .... Ten wątek tym samym zyskałyby większą przejrzystość, bo umieszczane byłby tutaj tylko konkrety ,których szukają ''nowicjusze''.
Co myślicie? jeśli to chybiony pomysł to nie bijcie
Ja quadów nie kupuję, mamy umowę z Tanyią, bo za dużo w nich dziwnych cieni

Ja się nawet nie opalam, bo i tak mnie nie łapie słońce i tylko się frustruję, bo mi gorąco

Robimy plotkowy Będę się rozwodzić o nowej miłości (OPI), bo szukam odpowiednika szarego lakieru do paznokci z Hello Kitty i chyba znalazłam

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Wczoraj dostałam płytę i cennik do biura, jakby co to służę cenami
Też czwórka fioletów mi przypadła do gustu

Hurra! Niech żyje nasz Szpieg! Dawaj ceny quadów Ja poczekam jeszcze, bo nie mogę się doczekać podwójnych pudrów Sculpt & Shape z którejś kolekcji (Dsquared2), a muszę mieć oba
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo

Edytowane przez martaboy
Czas edycji: 2009-07-21 o 13:52
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 14:07   #534
Nevada87
Wtajemniczenie
 
Avatar Nevada87
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 081
GG do Nevada87
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez eustachy Pokaż wiadomość
Nie ciemniejszy, mocny, nasycony i raczej matowy coś jak freshwater, możliwe że ten kolor to tylkko prasowany cień i nie ma wersji pigment, bo nie mogę żadnego dopasować.
Wkleję linki do tego tutorialu, mam nadzieję, że można
http://www.youtube.com/watch?v=eCJMQ...e=channel_page
(Z tego co zrozumiałam to ta dziewczyna użyła kolorów teal, violet i właśnie jakiś turkusowy niebieski)

Natomiast Mutiny zamówiłam też jest śliczny


Ja jestem ZA!
Fafinette użyła cieni prasowanych, pierwszy to Newly Minted, resztę widać na filmiku, czerń w palecie to Carbon, z boku na panelu masz wypisane czego użyła do makijażu, wklejam:
Eyes:
UDPP
MAC Soft Ochre Paintpot
MAC Newlyminted Eyeshadow
MAC Cool Heat Eyeshadow
MAC Vibrant Grape Eyeshadow
MAC Carbon Eyeshadow
MAC Fascinating EyeKohl
Wet n' Wild H20 Liner Black
Buxom Lash Mascara

Cheeks:
MAC Solar Riche Bronzer
MAC On a Mission Blush

Lips:
Rimmel Airy Fairy
Facefront Gimme '85 Lipgloss


Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Wczoraj dostałam płytę i cennik do biura, jakby co to służę cenami
Też czwórka fioletów mi przypadła do gustu
Estello, a mogłabym liczyć na materiały prasowe na maila? bardzo przydałyby mi się na blogu
Jestem też ciekawa cen

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
Ja quadów nie kupuję, mamy umowę z Tanyią, bo za dużo w nich dziwnych cieni

Ja się nawet nie opalam, bo i tak mnie nie łapie słońce i tylko się frustruję, bo mi gorąco

Robimy plotkowy Będę się rozwodzić o nowej miłości (OPI), bo szukam odpowiednika szarego lakieru do paznokci z Hello Kitty i chyba znalazłam

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------




Hurra! Niech żyje nasz Szpieg! Dawaj ceny quadów Ja poczekam jeszcze, bo nie mogę się doczekać podwójnych pudrów Sculpt & Shape z którejś kolekcji (Dsquared2), a muszę mieć oba
Dziewczyny, napiszcie jakie macie propozycje co do tytułu wątku na plotkowym
__________________
Nevada87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 14:15   #535
geonia
Zadomowienie
 
Avatar geonia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 732
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość


Dziewczyny, napiszcie jakie macie propozycje co do tytułu wątku na plotkowym
MAC owe pole
MACowe panienki i.....pan

Nie mam dzis weny, w każdym razie na pewno powinna być nazwa MAC
__________________

wróciłam

geonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 14:22   #536
martiryb
Wtajemniczenie
 
Avatar martiryb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
Ja spróbuje odpowiedzieć, bo też nie jestem żadnym ekspertem...a moja kolekcja pędzli nie jest ogromna
Więc pędzelek 239 to mój ulubiony i mam takie dwa, maluje się przede wszystkim przy użyciu tego pędzla ponieważ można stopniować kolor na dowolne sposoby, można uzyskać nasycenie na mokro lub przydymić makijaż. Z takiego rodzaju pędzli o takim włosiu są np 272 i 219 (pędzelek ołówkowy), ten pierwszy polecił mi Kamil i ten ma troszkę mniej zwarte włosie jak 239 i jest lekko skośny przez co nadaje się do załamania, szczególnie na zewnętrznej części powieki, ogólnie fajnie rozciera się też nim cień od załamania w górę uzyskując lekko rozmytą granicę.
Pędzelek 219 to pencil brush, ja go uwielbiam, szczególnie do malowania oka na powiece dolnej i tworzenia dyskretnych ,ale wyraźnych akcentów, włosie jest zwarte i dosyć sztywne ,a wąska końcówka pozwala na precyzyjne nałożenie cienia tam gdzie się chce czyli np na małym obszarze powieki dolnej bez wyjścia po za kontur i bez utraty nasycenia cienia aczkolwiek można nim np namalować i rozetrzeć kreskę namalowaną nad górnymi rzęsami.
dziękuję Ci za odpowiedź

219 również mam i bardzo go lubię

a wspomniane 272 ma właśnie mniej zwarte włosie.. a mi chodzi o coś o podobnym włosiu jak 239.. nie mocno długie, sztywnawe, zwarte i precyzyjne.. jest coś takiego w MACu? czy tylko 239 spełnia takie warunki

Edytowane przez martiryb
Czas edycji: 2009-07-21 o 14:25
martiryb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 14:30   #537
eustachy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 741
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
Fafinette użyła cieni prasowanych, pierwszy to Newly Minted, resztę widać na filmiku, czerń w palecie to Carbon, z boku na panelu masz wypisane czego użyła do makijażu, wklejam:
Eyes:
UDPP
MAC Soft Ochre Paintpot
MAC Newlyminted Eyeshadow
MAC Cool Heat Eyeshadow
MAC Vibrant Grape Eyeshadow
MAC Carbon Eyeshadow
MAC Fascinating EyeKohl
Wet n' Wild H20 Liner Black
Buxom Lash Mascara

Cheeks:
MAC Solar Riche Bronzer
MAC On a Mission Blush

Lips:
Rimmel Airy Fairy
Facefront Gimme '85 Lipgloss
Przepraszam ale jak to znalazłaś? Bo ja w panelu bocznym widzę tylko dwa linki, nazwę piosenki i trzy kropki
Czy trzeba być zalogowanym by zobaczyć całość?
Dzięki wielkie
Będę starała się dopasować kolorystycznie pigmenty ponieważ z cieniami muszę się na razie wstrzymać.
Cytat:
Dziewczyny, napiszcie jakie macie propozycje co do tytułu wątku na plotkowym
Ploty MACowej wspólnoty niestety copywriterem nigdy nie zostanę

Edytowane przez eustachy
Czas edycji: 2009-07-21 o 15:16 Powód: dopisek
eustachy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 14:32   #538
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

MACowiec kulturalny



I jeszcze pytanie mam - jaka jest średnica dziury w palecie na róże? Coś w okolicach średnicy cienia Inglotowego?
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 15:11   #539
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez eustachy Pokaż wiadomość
Nie napisałam , że ta osoba sprzedaje podróby, nie ma takiego zdania w mojej wypowiedzi. Proszę czytaj ze zrozumieniem a nie szukaj zwady
Dla mnie ważna jest oryginalność produktu a nie czas wysyłki, i tak też napisałam Zresztą nie ma sensu zaśmiecać wątku taką polemiką.
przepraszam, jeśli miałaś na mysli coś innego - tak to po prostu zabrzmiało i tak to odebrałam. zwada to ostatnie czego szukam na tym wątku po prostu niemało było tu już ludzi którzy wchodzili tylko po to, żeby siać propagandę skierowaną przeciwko użytkowniczkom-allegrowiczkom. Dlatego chciałam żeby nie pozostało żadnych wątpliwości... źle Cię zrozumiałam ale w sumie bardzo się z tego cieszę - mam nadzieję że wybaczysz, poza tym, moja odpowiedź nie była jakimś atakiem personalnym. A cieszę się bo ufam, że zostaniesz kolejną MACową panienką


Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
Ja quadów nie kupuję, mamy umowę z Tanyią, bo za dużo w nich dziwnych cieni
popieram! nie ma co kupować quada dla dwóch fajnych cieni... mi sie rzadko zdarza z jakiejkolwiek palety używać wszystkich kolorów... Lepiej złożyć własną

Cytat:
Robimy plotkowy Będę się rozwodzić o nowej miłości (OPI), bo szukam odpowiednika szarego lakieru do paznokci z Hello Kitty i chyba znalazłam
Tak tak!!!
Plotkowy o MACu!!!!
P.S. też kocham OPI!!!! ale to osobny temat!
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 15:17   #540
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
Tak sobie myślę ,że w sumie moglibyśmy zrobić wątek na plotkowym dla MAComaniaków, mamy już swoje grono, a na różne tematy można sobie pogadać i poprowadzić luźne dyskusje np na temat kolekcji... jestem ciekawa jakie kosmetyki jeszcze lubicie .... Ten wątek tym samym zyskałyby większą przejrzystość, bo umieszczane byłby tutaj tylko konkrety ,których szukają ''nowicjusze''.
Co myślicie? jeśli to chybiony pomysł to nie bijcie
"Plotkowy" to dobry pomysł
bo rzeczywiście czasem się rozgadujemy no i sama się niekiedy nie dziwię, że "nowi" wciąż pytają o to samo
mimo, że wątek jest bardzo sympatyczny i inspirujący, to chyba rzeczywiście brak mu przejrzystości.

A mnie też kusi taka dyskusja o porównywaniu MACa z innymi markami (ostatnio wymalowałam sobie oczy moimi niegdyś ulubionymi Bourjois... Straszne mi się wydały te cienie, a MACa (i tylko MACa) używam dopiero od roku )

---------- Dopisano o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Wczoraj dostałam płytę i cennik do biura, jakby co to służę cenami
Też czwórka fioletów mi przypadła do gustu
Estello, najlepiej służ datami proszę, żeby sobie móc budżet lepiej rozplanować
A fioletowy quad to też mój faworyt z tej kolekcji.
A ceny pigmentów poszły w górę?
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:30.