Przytłaczający nowy związek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-08-01, 00:19   #1
DoPa_MiNa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 67
Unhappy

Przytłaczający nowy związek


Hej.

Wiem, że pewnie dostanę lincz za to, że za szybko wchodzę w związki (z resztą słusznie), ale no czasu już nie cofnę. Teraz potrzebuję rady i jak wybrnąć z tej sytuacji, albo czy może dać chłopakowi szansę...

Poznałam chłopaka przez znajomych. Jest to kolega mojej koleżanki. Kiedy pierwszy raz się zobaczyliśmy oboje sobie wpadliśmy w oko, wymieniliśmy się nr telefonów i po tym spotkaniu pisaliśmy ze sobą niemal codziennie. Było od początku w powietrzu czuć, że oboje chcemy się poznać na płaszczyźnie damsko - męskiej, a nie jako zwykli kumple.

Bardzo dobrze nam się pisało, nawet zanim spotkaliśmy się sam na sam to zwierzaliśmy się ze swojego życia, miałam wrażenie, że mogę mu zaufać chociaż na logikę uważałam to za głupie.

W trakcie tego pisania zapaliło mi się kilka czerwonych flag, które oczywiście zignorowałam.. a mianowicie:

1) Facet odpisywał mi niemal natychmiast. Powiecie może, że to zaleta, ale mi przeszło przez głowę, że .. może zabrzmi to brutalnie.. miałam myśli, że on nie ma innych zajęć poza mną. Obojętnie, czy to był w pracy (pracuje zdalnie, ma możliwość pisania, no ale jednak) czy gdziekolwiek to moje wiadomości były odczytywane maks w 5 sekund i mogę policzyć na palcach jednej ręki kiedy nie dostałam odpowiedzi od razu. Lubię z kimś być w kontakcie, pisać, ale to mnie przytłaczało już powoli i się zastanawiałam czy ten facet nie jest zespawany z telefonem. Ale tak machnęłam na to ręką i pomyślałam, że hmm może mu tak zależy mocno, to nic takiego i w sumie to słodkie jest.

2) Kilka razy pytał się mnie czy nie przeszkadza mi różnica wieku. Ja mam 22 lata, on 30. Wiedziałam od początku ile ma lat więc to chyba logiczne, że nie, 8 lat różnicy mi nie przeszkadzało. A on o to zapytał kilka razy, albo pytał co bym zrobiła gdyby moi rodzice lub znajomi oznajmili mi, że jest dla mnie za stary Denerwowało mnie strasznie ciągle przekonywanie go, że wiek mi nie przeszkadza, ale znowu machnęłam ręką.

3) Szczepionki i COVID-19. Kiedy mu powiedziałam, że się zaszczepiłam zrobił mi wykład jak on tym gufnem nie zamierza się zaszczepić, coś tam, że statystyki takie są, a srakie, że te szczepionki są be, koncerny farmaceutyczne je produkują tylko dla zysku i on się zaszczepi tylko jak będzie zmuszony. Ja powiedziałam mu, że ja lekarzem nie jestem, nie znam się na tym, ale ufam wykształconym specjalistom dlatego poszłam się zaszczepić, ale jak ma inne zdanie na ten temat to dla mnie jest to ok. Nie obchodziło mnie czy mój potencjalny partner będzie szczepiony czy nie. On wreszcie zamknął ten temat, i już więcej mi wyrzutów o te szczepienie nie robił, ale pozostał po prostu trochę niesmak. Serio, już myślałam, ze on zerwie naszą znajomość przez to, że wzięłam pfizera Ja rozumiem, że on może mieć inne zdanie, ale czułam się jakby się ze mnie naśmiewał, naskoczył na mnie (padały teksty, że dałam się ponieść presji społeczeństwa, że sobie 'zepsułam krew', etc.), i to mnie zniechęciło. Ale no jak w poprzednich punktach machnęłam ręką, uznałam, że jest przewrażliwiony może na temat covida i w sumie w dłuższej perspektywie to nie będzie miało znaczenia.

4) Jasno ustaliliśmy, że chcemy się poznać w formie romantycznej, że on szuka związku, ja też. No i na wstępie zaznaczył mi oczekiwanie, że chce, abym nie poznawała innych potencjalnych kandydatów (miałam tindera i on o tym wiedział), bo dla niego to nie w porządku i się boi, że ktoś mnie bardziej zainteresuje. Wyjaśniłam mu, że póki co to nie wiem co z nami będzie, bo się nawet nie spotkaliśmy sam na sam, dlatego nie zamierzam usuwać konta, a nic złego nie robię, bo ja traktuję tindera na luzie i są to kumpelskie pogawędki z tymi facetami, a jak my mamy być razem to będziemy, a nie mnie zainteresuje jakiś alvaro z tindera.

5) Temat byłych. Może nie zapytał o to wprost, ale prowadził rozmowę w taki sposób, żeby się dowiedzieć z iloma facetami byłam i z iloma spałam. Udało mu się zdobyć cenne informacje Jednak nie robił mi żadnych wyrzutów, odpowiedział na to tylko "ok", więc uznałam, że to jedynie ciekawość, ale i tak mnie to trochę zaniepokoiło. A odnośnie jeszcze byłych sama go poinformowałam, że mam za przyjaciela swojego eks - byliśmy razem w liceum 4 miesiące, nawet ze sobą nie spaliśmy więc to baaardzo dawna sprawa i od kilku lat się przyjaźnimy bez żadnych tęsknot, podtekstów, spotykam się z nim i JEGO DZIEWCZYNĄ!!! na różne wypady, są to moi przyjaciele i nie wyobrażam sobie z nich zrezygnować. Wyjaśniłam mu sytuację, jak to wszystko wygląda i jak ma jakieś wątpliwości to jakbyśmy byli razem to zapraszam na wspólny wypad z dwójką moich przyjaciół, żeby mógł na własne oczy zobaczyć że z tym moim eksem jesteśmy dla siebie aseksualni, a on jest po uszy zakochany w obecnej dziewczynie. Potem było ok, ale wielokrotnie dostałam pytanie "czy na pewno nic już do niego nie czujesz?" i mnie to po prostu doprowadzało do szału...

Jak już mówiłam machnęłam ręką na to wszystko, doszło do spotkania, na którym było cudownie Spotkaliśmy się raz, drugi, trzeci. Wtedy usunęłam tego tindera, co go tak męczył I w sumie ok, bo już inni mnie nie interesowali, byłam chętna z tym facetem na stworzenie fajnej relacji. Jednak jak się oboje zadeklarowaliśmy, że jesteśmy na wyłączność to bardzo szybko zaczęłam się zastanawiać czy to nie był błąd.

Jesteśmy ze sobą jako para już 2 tygodnie około, a ja czuję się jakbym nie miała czym oddychać. Facet chce mnie widzieć CODZIENNIE. Jak mu napisałam, że idę się spotkać ze znajomymi to co prawda mi tego nie zakazał, awantur nie było, ale były teksty "będę tęsknił", "szkoda, że się nie widzimy", itd. To wzbudzało we mnie wyrzuty sumienia. Jak od niego wyjdę to od razu dostaję sms, że teskni.. A ja nie wiem co odpowiedzieć, bo jak kogoś widziałam 15 minut temu to nie miałam czasu nawet zatęsknić

Też ostatnio była sytuacja że mój eks-przyjaciel do mnie zadzwonił w trakcie spotkania z nim, zapytał co słychać, jak się czuje (byłam przeziębiona) i czy nie chce wyjść gdzieś tam i z jego dziewczyna w miejsce x w przyszłym tygodniu. Widziałam, że ma speszoną już minę, ale nic nie powiedział, nie skomentował, ale atmosfera po tym telefonie siadła. Jeszcze powiedział, że myślał, że tamten przyszły weekend cały spędzimy razem.. mimo tego, że moglibyśmy się zobaczyć w drugi dzień weekendu albo w tygodniu, bo mamy taką możliwość, a moi przyjaciele mogą tylko w weeekend. Wtedy się poczułam jakbym miała kajdany na rękach, przeszło mi przez myśl, że wolałabym już stan singielstwa kiedy nie musiałam się z moich wyjść nikomu tłumaczyć niczym jak nastolatka przed rodzicem.

Wiem, że napisałam całą powieść o tym jakie miałam czerwone flagi, o tym co mi nie pasuje w tym facecie, a związek jest serio krótki, więc nie ma sensu walczyć. Ale jednak coś czuję do tego faceta, podoba mi się, byłam nim zauroczona i nadal jestem ale jak czuję to przytłoczenie to mam dość.

Nie wiem czy zakończyć tą relację czy może spróbować porozmawiać z nim, żeby zmienił pewne swoje zachowania, ale nie wiem czy to jest do zrobienia..

Jak wy na to patrzycie chłodnym okiem i co byście zrobili na moim miejscu?
DoPa_MiNa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-01, 11:31   #2
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 855
Dot.: Przytłaczający nowy związek

Tkwisz w tym tylko i wyłącznie na własne życzenie, bo "on mi się podoba". Co forum ma poradzić na takie: wiem, że głupio robię, ale...?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-01, 11:43   #3
Wicked_Girl
Rozeznanie
 
Avatar Wicked_Girl
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Pokój z widokiem
Wiadomości: 771
Dot.: Przytłaczający nowy związek

Cytat:
Napisane przez DoPa_MiNa Pokaż wiadomość
Hej.

Teraz potrzebuję rady i jak wybrnąć z tej sytuacji, albo czy może dać chłopakowi szansę...
Czy on ma jakieś zainteresowania/hobby/paczkę bliższych znajomych, w skrócie coś lub kogoś co interesuje go poza znajomością z Tobą? Z tego co piszesz, dobrze, a nawet bardzo dobrze zapowiadająca się znajomość szybko dołuje, bo on się zachowuje jak bluszcz. Więcej, takie słodko-pierdzące teksty o tęsknocie po mega krótkim czasie dla mnie imo są mega odpychające. Kilka dni rozumiem, sama to stosuję, podobnie jak mój tż, ale jestem w dłuższym związku. Dałabym szansę tylko po poważnej rozmowie, gdyby obiecał i ZROZUMIAŁ, że średnio się zachowuje.
Wicked_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-01, 11:44   #4
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Przytłaczający nowy związek

Bluszcz, foliarz, zazdrośnik z kompleksami... Ja bym wiała. Jak dla mnie rozmowy nie zmienią jego zachowania. Rozmawiać to można po X latach jak ktoś się zmienił i nam coś nie pasuje, a nie układać sobie faceta w tak krótkiej znajomości. Także albo ci pasuje taki jaki jest i chcesz z nim być, albo będzie Cię irytowała/męczył coraz bardziej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-01, 11:47   #5
Wicked_Girl
Rozeznanie
 
Avatar Wicked_Girl
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Pokój z widokiem
Wiadomości: 771
Dot.: Przytłaczający nowy związek

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88836123]Bluszcz, foliarz, zazdrośnik z kompleksami... Ja bym wiała. Jak dla mnie rozmowy nie zmienią jego zachowania. Rozmawiać to można po X latach jak ktoś się zmienił i nam coś nie pasuje, a nie układać sobie faceta w tak krótkiej znajomości. Także albo ci pasuje taki jaki jest i chcesz z nim być, albo będzie Cię irytowała/męczył coraz bardziej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

A, o foliarzu zapomniałam! Można mieć odmienne poglądy, ale typ wyraźnie obśmiewa to, że się zaszczepiła.
Wicked_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-01, 13:15   #6
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Przytłaczający nowy związek

Taki osaczający typ, to nie materiał na partnera.
Nawet sobie nie wyobrażam być z kimś takim.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-01, 14:29   #7
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: Przytłaczający nowy związek

Porozmawiać zawsze można, ale słabo to widzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-08-01, 14:46   #8
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Przytłaczający nowy związek

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-05 o 02:22
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-01, 17:48   #9
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 66 994
Dot.: Przytłaczający nowy związek

Miałam taką sytuację. Też się czułam, że się duszę. Zerwałam relację co polecam.
__________________

Edytowane przez NocnaWiedma
Czas edycji: 2021-08-02 o 23:43
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-01, 18:29   #10
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 028
Dot.: Przytłaczający nowy związek

Normalnie jestem za pracą nad związkiem, ale zważywszy, że związek trwa 2 tygodnie, to nie chciałoby mi się angażować czasu i siły na zmiany. Nie po drodze wam, lepiej się rozejść teraz, póki to nic poważnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-01, 18:37   #11
DoPa_MiNa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 67
Dot.: Przytłaczający nowy związek

Cytat:
Napisane przez Wicked_Girl Pokaż wiadomość
Czy on ma jakieś zainteresowania/hobby/paczkę bliższych znajomych, w skrócie coś lub kogoś co interesuje go poza znajomością z Tobą? Z tego co piszesz, dobrze, a nawet bardzo dobrze zapowiadająca się znajomość szybko dołuje, bo on się zachowuje jak bluszcz. Więcej, takie słodko-pierdzące teksty o tęsknocie po mega krótkim czasie dla mnie imo są mega odpychające. Kilka dni rozumiem, sama to stosuję, podobnie jak mój tż, ale jestem w dłuższym związku. Dałabym szansę tylko po poważnej rozmowie, gdyby obiecał i ZROZUMIAŁ, że średnio się zachowuje.
Ma jednego przyjaciela, z którym bardzo się przyjaźni. Ma też takiego dalszego znajomego, czasem wychodzą. Ale pamiętam sytuację jak on był właśnie na spotkaniu z tym przyjacielem to mimo wszystko pisał ze mną, wcale nie zamulał tylko odpisywał mi dosłownie co 2 minuty albo i prędzej. Jak usłyszałam, że jest z tym przyjacielem to mu napisałam, że nie będę mu zawracać głowy i niech się dobrze bawi, ale on na to, że nie przeszkadzam mu Jestem ciekawa czy jego przyjaciel nie był wkurvjony, że ciągle siedzi na telefonie z laską.

Ogólnie też mi rozsądek podpowiada, że powinnam zakończyć tą relację. Jesteśmy razem 2 tygodnie, a już takie problemy. Jego foliarstwo ze szczepionkami bym przeżyła, serio dla mnie nie ma znaczenie jakie ma zdanie o covidzie mój partner, może być szczepiony, może nie być, mi to wisi, ale to taka wisienka na torcie. Bardziej mnie przeraża to, że on jest taki potrzebujący, ciągle tęskni i robi mi wyrzuty o znajomych.

Dzisiaj była jazda przez messengera... Która chyba mnie utwierdziła w przekonaniu, że założenie tego wątku było dobre i raczej skłania mnie jego zachowanie do zerwania relacji.

Otóż miałam sytuację, że do mnie wcześnie rano wpadła babcia (mieszkamy dwa bloki od siebie, czasem wpada bez zapowiedzi na pogawędki i przynosi dobre jedzonko ). No i wiadomo, z babcią mam super relacje, gadałam z nią, itd. Weszłam na neta, od niego widzę kilka wiadomości, ale ja napisałam jedną krótką na szybko, bo babcia ze mną rozmawiała to nie wypada siedzieć w tel. Potem odczytuje pretensje, że on się tak rozpisał, a ja napisałam jedną wiadomość i jeszcze potem dalej nie odpisałam przez 1,5h

Następnie go poinformowałam, że ten mój przyjaciel dzwonił wczoraj, czy nie chcę z nimi wyjść i chyba wybiorę dzisiaj znajomych, bo z nimi mogę się widzieć tylko w weekendy, a my możemy w inny dzień. I się zaczęła afera... Po tym co napisałam wyłaczyłam internet i się szykowałam na spotkanie ze znajomymi, robiłam obiad, potem się ubierałam itd.

Na tym spotkaniu ze znajomymi na chwilę włączyłam neta, żeby wysłać zdjęcia na chmurę google ze spotkania i dostałam ponad 12 wiadomości od lubego!!! Nie miałam czasu dokładnie przeczytać, bo ze znajomymi chodziliśmy po lasach, padało i mi telefon robił się mokry, ale no tam było m. in. że on liczył na wspólny weekend, że w tygodniu to nie to samo, bo oboje mamy prace i tak szybko sie nie spotkamy, pretensje, że po co teraz wyszłam jak przeciez we wtorek byłam widziałam innych znajomych, pytał się mnie czy coś między nami się zmieniło, czy może to przez to, że wczoraj mieliśmy taki średni seks :conf used:

Nie odpisałam na to, bo raz, że padało, a dwa nie miałam siły psychicznej na to odpisywać. Minęło znowu kilka godzin, akurat ze znajomymi siedzieliśmy w knajpie to stwierdziłam, że pójdę do toalety i odpisze. To zostałam wtedy zalana nowymi wiadomościami, że widział, że odczytałam tamte i nie odpisałam, że czemu go olewam ... Odechciało mi się odpisywać wcale.

Jest mi bardzo przykro, bo chłopak wydawał sie serio w porządku, liczyłam na długą relację, a tu takie jazdy.. Chyba nawet nigdy takiego faceta nie spotkałam
DoPa_MiNa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-01, 18:58   #12
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 346
Dot.: Przytłaczający nowy związek

Po punkcie 3 przestałam czytać. Dla mnie jest skreślony nie tylko jako kandydat na partnera, ale też jako kumpel.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-01, 19:00   #13
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Przytłaczający nowy związek

zmeczylam sie od samego czytania

on swojego zycia nie ma? nie wiem, nie gra, filmow nie oglada, ksiazek nie czyta, na silke nie chodzi, cokolwiek? czy on w ogole potrafi robic cos w pojedynke?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-01, 19:02   #14
DoPa_MiNa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 67
Dot.: Przytłaczający nowy związek

[1=0fb2986dc06479a38c396fe 4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a 18ec99;88836909]zmeczylam sie od samego czytania

on swojego zycia nie ma? nie wiem, nie gra, filmow nie oglada, ksiazek nie czyta, na silke nie chodzi, cokolwiek? czy on w ogole potrafi robic cos w pojedynke?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

No właśnie jak już wspomniałam ma przyjaciela, filmy ogląda, bo nawet sam mi o tym pisze, ale w międzyczasie potrafi ze mną siedzieć na telefonie. Co jest dla mnie trochę dziwne i denerwujące
DoPa_MiNa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-01, 19:30   #15
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Przytłaczający nowy związek

Cytat:
Napisane przez DoPa_MiNa Pokaż wiadomość
No właśnie jak już wspomniałam ma przyjaciela, filmy ogląda, bo nawet sam mi o tym pisze, ale w międzyczasie potrafi ze mną siedzieć na telefonie. Co jest dla mnie trochę dziwne i denerwujące
film mozna ogladac jednym okiem, ale juz jednoczesnie grac/czytac/cwiczyc/etc i pisac na telefonie sie nie da.

czym on sie interesuje? co poza ogladaniem filmow robi w wolnym czasie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-01, 20:04   #16
DoPa_MiNa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 67
Dot.: Przytłaczający nowy związek

[1=0fb2986dc06479a38c396fe 4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a 18ec99;88836936]film mozna ogladac jednym okiem, ale juz jednoczesnie grac/czytac/cwiczyc/etc i pisac na telefonie sie nie da.

czym on sie interesuje? co poza ogladaniem filmow robi w wolnym czasie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Pogrubione: To prawda, można. Ale albo ja jestem jakaś dziwna, albo nie wiem, ale jak ja oglądam coś jednym okiem to w końcowym efekcie nic nie wiem z filmu / serialu albo muszę ciągle pauzować, więc dla mnie to dziwne.

Reszta: Kurcze, wydaje mi się, że nic on więcej nie robi Z naszych rozmów wynika, że on oprócz pracy w wolnym czasie jedynie ogląda filmy, słucha muzyki, gada z rodzicami przez tel, spotyka się z tym przyjacielem (ale to i tak raz na tydzień) i to w sumie tyle. Może to jest problem, że on nie ma nic ciekawego do roboty? No, ale też mi dziwnie by było dorosłemu chłopowi szukać zainteresowań
DoPa_MiNa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-01, 20:29   #17
Lagoon
Raczkowanie
 
Avatar Lagoon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 211
Dot.: Przytłaczający nowy związek

Ja bym uciekała. Po Twoim drugim poście widać, że koleś się dopiero rozkręca. Już zauważyłaś, że lubi teorie spiskowe, a jego kolejną teorią będzie to że go zdradzasz i będzie chciał Cie kontrolować na każdym kroku.
Zwykle ludzie są mega podekscytowani początkiem związku, natomiast Ty widzisz już wiele niepokojących rzeczy. Zachowaj swoje trzeźwe spojrzenie i dla własnego dobra nie brnij w to dalej.
Lagoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-01, 20:48   #18
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 028
Dot.: Przytłaczający nowy związek

Cytat:
Napisane przez Lagoon Pokaż wiadomość
Ja bym uciekała. Po Twoim drugim poście widać, że koleś się dopiero rozkręca. Już zauważyłaś, że lubi teorie spiskowe, a jego kolejną teorią będzie to że go zdradzasz i będzie chciał Cie kontrolować na każdym kroku.
Zwykle ludzie są mega podekscytowani początkiem związku, natomiast Ty widzisz już wiele niepokojących rzeczy. Zachowaj swoje trzeźwe spojrzenie i dla własnego dobra nie brnij w to dalej.
Zgadzam się. Osacza Cię i nawet się z tym nie kryje. Wiej!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-01, 20:56   #19
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Przytłaczający nowy związek

Cytat:
Napisane przez DoPa_MiNa Pokaż wiadomość
Pogrubione: To prawda, można. Ale albo ja jestem jakaś dziwna, albo nie wiem, ale jak ja oglądam coś jednym okiem to w końcowym efekcie nic nie wiem z filmu / serialu albo muszę ciągle pauzować, więc dla mnie to dziwne.

Reszta: Kurcze, wydaje mi się, że nic on więcej nie robi Z naszych rozmów wynika, że on oprócz pracy w wolnym czasie jedynie ogląda filmy, słucha muzyki, gada z rodzicami przez tel, spotyka się z tym przyjacielem (ale to i tak raz na tydzień) i to w sumie tyle. Może to jest problem, że on nie ma nic ciekawego do roboty? No, ale też mi dziwnie by było dorosłemu chłopowi szukać zainteresowań
ludzie maja rozne poziomy podzielnosci uwagi, ze on potrafi ogladac i pisac to raczej nic martwiacego. ale cala reszta juz tak.

oczywiscie nie do ciebie nalezy szukanie mu zainteresowan, ale to ze nie ma zadnych jest dziwne i dla mnie osobiscie odrzucajace w potencjalnym partnerze.

no nie wiem, ja bym nie chciala byc dla kogos >doslownie< calym swiatem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-02, 08:40   #20
morning_coffee
Raczkowanie
 
Avatar morning_coffee
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 376
Dot.: Przytłaczający nowy związek

Przerażające, jak on chce Cię kontrolować. Ja bym dała nogę póki to dopiero początki, lepiej nie będzie.
morning_coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-02, 10:21   #21
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Przytłaczający nowy związek

Cytat:
Napisane przez DoPa_MiNa Pokaż wiadomość
Pogrubione: To prawda, można. Ale albo ja jestem jakaś dziwna, albo nie wiem, ale jak ja oglądam coś jednym okiem to w końcowym efekcie nic nie wiem z filmu / serialu albo muszę ciągle pauzować, więc dla mnie to dziwne.

Reszta: Kurcze, wydaje mi się, że nic on więcej nie robi Z naszych rozmów wynika, że on oprócz pracy w wolnym czasie jedynie ogląda filmy, słucha muzyki, gada z rodzicami przez tel, spotyka się z tym przyjacielem (ale to i tak raz na tydzień) i to w sumie tyle. Może to jest problem, że on nie ma nic ciekawego do roboty? No, ale też mi dziwnie by było dorosłemu chłopowi szukać zainteresowań
A ja zawsze myślałam, że takie intensywne smskowanie/czatowanie mija z wiekiem nastoletnim a tu kurczę 30 lat chłop. Nie ma co usprawiedliwiać bluszczowania brakiem zainteresowań, bo on nie tyle że dużo pisze w każdej chwili, ale też oczekuje, że będzie najważniejszy, będziesz spotykać się z nim wtedy gdy on chce i odpisywać gdy on chce.

Może serio spróbuj z nim pogadać, jak facet ci się bardzo podoba, daj mu szansę zrozumieć, gdzie robi błąd. Może nikt mu nigdy tego nie powiedział? Tylko laski go właśnie rzucały, uciekały i przez to on jeszcze bardziej się nakręcał i dlatego tak na starcie związku wypytuje i się upewnia, czy chcesz ze mna być, czy wiek ci nie przeszkadza, ale czy NA PEWNO?? Jak jakiś syndrom odrzucenia...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-02, 10:25   #22
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 062
Dot.: Przytłaczający nowy związek

Bardzo szybko sie wypali, zaraz nie będzie o czym mówić, ani co robić.

Chłop jest nudny.

To ty będziesz ta co to baw mnie i zabawiaj.



Wiej.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-02, 12:18   #23
Monikaaa8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 103
Dot.: Przytłaczający nowy związek

On ma lękowy styl przywiązania, jak nic z tym sam nie zrobi, to Cię od siebie odstraszy. Poszukaj jakichś artykułów i mu prześlij, nawet jak nie będziecie razem, to może chłopakowi ułatwisz życie, szczególnie, że jest fajny, jak sama pisałaś.

https://www.google.com/amp/s/zdrowie...ponad-wszystko


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monikaaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-02, 12:32   #24
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Przytłaczający nowy związek

To dopiero początek a on Cię już osacza, strach pomyśleć co będzie dalej. Ja bym w takiej sytuacji podziękowała za znajomość.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-02, 13:09   #25
Magdallona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 199
Dot.: Przytłaczający nowy związek

Cytat:
Napisane przez Monikaaa8 Pokaż wiadomość
On ma lękowy styl przywiązania, jak nic z tym sam nie zrobi, to Cię od siebie odstraszy. Poszukaj jakichś artykułów i mu prześlij, nawet jak nie będziecie razem, to może chłopakowi ułatwisz życie, szczególnie, że jest fajny, jak sama pisałaś.

https://www.google.com/amp/s/zdrowie...ponad-wszystko


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W punkt! Od siebie polecę jeszcze kanał "Personal Development School" - fajna sprawa jako uzupełnienie/zamiennik terapii.
Myślę, że nie ma co go za tą przypadłość ośmieszać czy besztać, ale warto rzeczowo powiedzieć, w czym problem.
Magdallona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-02, 14:06   #26
Wicked_Girl
Rozeznanie
 
Avatar Wicked_Girl
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Pokój z widokiem
Wiadomości: 771
Dot.: Przytłaczający nowy związek

Dopamina tu nie chodzi o to, że on ma odmienne zdanie w sprawie szczepienia tylko jak je wyraża, obśmiewając Twoje. To może dotyczyć każdego innego tematu (religia, polityka, czy takich jak pomysł na obiad i film do obejrzenia). To początki znajomosci, dopiero się poznajecie, ale są jakieś zasady, np. partner wyśmiewa się z tego co mam do powiedzenia to jest bardzo słabe. Możesz podjąć próbę rozmowy (oczywiście face to face), zobacz co powie. Na cud raczej nie ma co liczyć.
Wicked_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-02, 20:57   #27
DoPa_MiNa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 67
Dot.: Przytłaczający nowy związek

Już jestem pewna, że chcę zakończyć tą relację.
Napisałam mu dzisiaj, że to nie ma sensu. Wymieniłam wszystkie zachowania, które mi przeszkadzają.
On się tłumaczył, że to tylko nieporozumienie, że wczoraj przesadził, bo bał się, że go zostawię, ale przyznał, że to było głupie i zrozumiał swój błąd.
Jednak skoro po tylko 2 tygodniach związku takie akcje się dzieją, jakieś nieporozumienia, wyjaśnianie to mi to dobrze nie wróży.
DoPa_MiNa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-02, 22:36   #28
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 097
Dot.: Przytłaczający nowy związek

Spójrz ile wypisałaś sytuacji, rzeczy, które Ci przeszkadzają i są na nie, a ile pozytywnych? To chyba powinno zadecydować o Twojej decyzji.

Tak w ogóle to może ktoś mi wyjaśni co dokładnie oznacza i skąd wzięło się określenie ''foliarz''? Słyszałam kilka razy, ale nigdy nie wiedziałam o co chodzi
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-02, 22:59   #29
DoPa_MiNa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 67
Dot.: Przytłaczający nowy związek

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Spójrz ile wypisałaś sytuacji, rzeczy, które Ci przeszkadzają i są na nie, a ile pozytywnych? To chyba powinno zadecydować o Twojej decyzji.

Tak w ogóle to może ktoś mi wyjaśni co dokładnie oznacza i skąd wzięło się określenie ''foliarz''? Słyszałam kilka razy, ale nigdy nie wiedziałam o co chodzi
Masz w zupełności rację, tak jak reszta z was.
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że bardzo się boję tego chłopaka zranić. On do mnie epopeje wypisywał, że jest skłonny się zmienić, że porozmawiajmy, a ja już po prostu wiem, że moje uczucia opadły, zauroczenie zniknęło i nie mam ochoty budować z nim relacji.
Najgorsze jest to, że nie potrafię mu tego powiedzieć wprost, boję się go zranić, ale w jakiś sposób będę musiała.

Foliarz to osoba, która wierzy w teorie spiskowe. A o szczepionkach na covid jest ich cała masa. Ostatnio bardzo popularne stało się to, że niby jakiś metal nam wstrzykują i możemy przyciągać magnez w miejsce podania szczepionki

A skąd się wzięło słowo (z neta spisałam): "Słowo wzięło się od folii aluminiowej, z której zrobione czapki mają rzekomo chronić przed takimi zagrożeniami, jak broń psychotroniczna, kontrola umysłu czy promieniowanie generowane przez sieć 5G."

Edytowane przez DoPa_MiNa
Czas edycji: 2021-08-02 o 23:01
DoPa_MiNa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-02, 23:12   #30
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Przytłaczający nowy związek

Cytat:
Napisane przez DoPa_MiNa Pokaż wiadomość
Już jestem pewna, że chcę zakończyć tą relację.
Napisałam mu dzisiaj, że to nie ma sensu. Wymieniłam wszystkie zachowania, które mi przeszkadzają.
On się tłumaczył, że to tylko nieporozumienie, że wczoraj przesadził, bo bał się, że go zostawię, ale przyznał, że to było głupie i zrozumiał swój błąd.
Jednak skoro po tylko 2 tygodniach związku takie akcje się dzieją, jakieś nieporozumienia, wyjaśnianie to mi to dobrze nie wróży.
Taa, nieporozumienie.
Ewakuuj się z tego szybko. Im więcej czasu minie, tym trudniej będzie ci zerwać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-07 23:06:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:42.