WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2011-02-09, 17:24   #3031
pannanikt3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 64
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Mam pytanie do osób, które zmaga³y siê z wypadaniem spowodowanym anemi±/niedoborem ¿elaza.
Jak d³ugo po unormowaniu poziomu ¿elaza trzeba czekaæ ¿eby skoñczy³y siê problemy z wypadeniem?
pannanikt3 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-09, 18:01   #3032
izajasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 107
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Malgorzatka21 Poka¿ wiadomo¶æ
A masz zaburzenia hormonalne, np.nieregularne miesi±czki?
Je¶li tak to ja radzê wybraæ ginekologa i to mo¿e uda Ci siê ginekologa-endokrynologa.
Zrobi wywiad i ustali jakie badania powinna¶ zrobiæ.
Na w³asn± reke mo¿esz te¿ oczywi¶cie badaæ, ale je¶li potem oka¿e siê, ¿e musisz zrobiæ jeszcze co¶ innego to tylko niepotrzebne latanie. Przynajmniej ja nie cierpiê badaæ krew i dlatego tak piszê.
A w³osy wypadaj± Ci z jakiego¶ okre¶lonego miejsca , czy tak z ca³ej g³owy?

tak, nieregularne raczej.
w³a¶ciwie wypadaj± mi z ca³ej g³owy, mo¿e trochê wiêcej z przodu, ale to mo¿e byæ pozorne wra¿enie, bo tam najbardziej widaæ. koszmar, jak sobie pomysle jak± mialam kiedy¶ wielk±, nieujarzmion± grzywkê, a teraz tylko jakie¶ k³aczki
chyba masz racje, trzeba raczej siê z tym wybraæ do ginekologa. ale chyba zrobiê tak, ¿e najpierw badania- hormony (tylko jakie konkretnie?) , krew, a potem ginekolog i dermatolog. i modlê siê, ¿eby co¶ wysz³o na tych badaniach, bo przynajmniej bêdzie mozna to leczyæ.
dziêki za rady
izajasz jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-09, 18:47   #3033
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Mam pytanie do osób, które zmaga³y siê z wypadaniem spowodowanym anemi±/niedoborem ¿elaza.
Jak d³ugo po unormowaniu poziomu ¿elaza trzeba czekaæ ¿eby skoñczy³y siê problemy z wypadeniem?
Mnie po dwóch tygodniach podawania ¿elaza w³osy przesta³y lecieæ. Dodatkowo ³yka³am witaminy i pi³am ¶wie¿y sok z marchwi, jab³ka i pomarañczy. Zatem polecam taki zestaw. Mo¿esz te¿ dodaæ sok z buraka, ale trzeba go rozcieñczyæ, bo taki stê¿ony ¼le na ¿o³±dek dzia³a.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-09, 22:30   #3034
Malgorzatka21
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Przemy¶l
Wiadomo¶ci: 826
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez izajasz Poka¿ wiadomo¶æ
tak, nieregularne raczej.
w³a¶ciwie wypadaj± mi z ca³ej g³owy, mo¿e trochê wiêcej z przodu, ale to mo¿e byæ pozorne wra¿enie, bo tam najbardziej widaæ. koszmar, jak sobie pomysle jak± mialam kiedy¶ wielk±, nieujarzmion± grzywkê, a teraz tylko jakie¶ k³aczki
chyba masz racje, trzeba raczej siê z tym wybraæ do ginekologa. ale chyba zrobiê tak, ¿e najpierw badania- hormony (tylko jakie konkretnie?) , krew, a potem ginekolog i dermatolog. i modlê siê, ¿eby co¶ wysz³o na tych badaniach, bo przynajmniej bêdzie mozna to leczyæ.
dziêki za rady
Ja musia³am zrobiæ nastêpuj±ce hormony:
-3-6 dzieñ cyklu: FSH, LH, estradiol
-19-22 dzieñ cyklu: Testosteron, DHEA-S, prolaktyna, TSH, fT4.

Ale wiesz, lekarz endokrynolog-ginekolog przeprowadzi³ ze mn± wywiad i zleci³ mi te hormony.
Ty mo¿e bêdziesz musia³a wykonaæ inne, albo mniej ich.
Dlatego mo¿e najpierw znajd¼ sobie lekarza, id¼ do niego i wtedy on Ci powie dok³adnie.
Ja jeszcze robi³am morfologie krwi.
Malgorzatka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-10, 09:01   #3035
ali¶
Zadomowienie
 
Avatar ali¶
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 1 878
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cze¶æ dziewczyny, ja tez borykam siê z wypadaniem. Nigdy nie mia³am takiego problemu, czasem okrosowo wypada³o ich trochê wiêcej, ale najczê¶ciej by³o tak, ¿e wypada³o z 5 przy myciu i ze 2 przy rozczesywaniu, ale od wakacji zaczê³y mi naprawdê lecieæ. Wtedy te¿ dostawi³am tabletki anty (Yasmin). Tablety nie dzia³a³y na mnie ¼le, kiedy¶ ju¿ je odstawia³am i nie mia³am takich problemów, wiêc nie wiem czy mog³o to wp³yn±æ na wypadanie, tym bardziej, ¿e pod odstawieniu w³a¶ciwie po 1-2 miesi±cach unormowa³ mi siê okres i mia³am tak jak przed braniem tabletek, regularnie co 32-33 dni.
Od wrze¶nia z przerwami wcieram Seboradin, ³yka³am (nieregularnie) Skrzyp, by³o odrobinkê lepiej pod koniec roku, a teraz znów siê nasili³o. Od grudnia myjê g³owê szamponem Pharmaceris Keratineum (muszê co 2-gi dzieñ) i po myciu wcieram ten Seboradin (ale wypada mi przy tym wcieraniu ze 30 w³osów). Od pocz±tku lutego ³ykam Revalid (nie wiem czy pomo¿e bo skrzyp nie da³ rady) i zaczê³am pic 3x dziennie pokrzywe. P³akaæ mi siê chce bo mia³am gêste w³osy i zawsze narzeka³am, ¿e muszê je czêsto myæ i ¿e nieustannie rozdwajaj± mi siê koñcówki, a teraz wiele bym da³a, by mieæ takie problemy, a mycie g³owy gdy w³osy wyci±gam jeden po drugim przyprawia mnie o dreszcze
Bojê siê, ¿e ten Revalid nie da rady. Mam nadziejê, ¿e to nie wina hormonów bo nigdy nie mia³am z nimi problemów. Ro¶nie mi ma³a grzyweczka, choæ w³a¶ciwie ja zawsze mia³am taki meszek na skroniach. Antenki te¿ mam, ale niewiele - nie wiem czy to nowe w³osy czy po³amañce. Nie wiem czy dalej wcieraæ ten Seboradin przy którego wcieraniu wypada mi wiêcej w³osów, czy sobie darowaæ. Nie wiem co mam robiæ
I poza tym mam d³ugie w³osy, wiêc nim te nowe urosn± do takiej d³ugo¶ci mina wieki. We wtorek ide do fryzjera rozwa¿am skrócenie znaczne - czy jest szansa, ¿e takie l¿ejsze w³osy mniej obci±¿± cebulki i bêd± mnie wypadaæ?
__________________
7.04.2013 Brunio

ali¶ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-10, 10:12   #3036
Julkakulkaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 758
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez ali¶ Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ dziewczyny, ja tez borykam siê z wypadaniem. Nigdy nie mia³am takiego problemu, czasem okrosowo wypada³o ich trochê wiêcej, ale najczê¶ciej by³o tak, ¿e wypada³o z 5 przy myciu i ze 2 przy rozczesywaniu, ale od wakacji zaczê³y mi naprawdê lecieæ. Wtedy te¿ dostawi³am tabletki anty (Yasmin). Tablety nie dzia³a³y na mnie ¼le, kiedy¶ ju¿ je odstawia³am i nie mia³am takich problemów, wiêc nie wiem czy mog³o to wp³yn±æ na wypadanie, tym bardziej, ¿e pod odstawieniu w³a¶ciwie po 1-2 miesi±cach unormowa³ mi siê okres i mia³am tak jak przed braniem tabletek, regularnie co 32-33 dni.
Od wrze¶nia z przerwami wcieram Seboradin, ³yka³am (nieregularnie) Skrzyp, by³o odrobinkê lepiej pod koniec roku, a teraz znów siê nasili³o. Od grudnia myjê g³owê szamponem Pharmaceris Keratineum (muszê co 2-gi dzieñ) i po myciu wcieram ten Seboradin (ale wypada mi przy tym wcieraniu ze 30 w³osów). Od pocz±tku lutego ³ykam Revalid (nie wiem czy pomo¿e bo skrzyp nie da³ rady) i zaczê³am pic 3x dziennie pokrzywe. P³akaæ mi siê chce bo mia³am gêste w³osy i zawsze narzeka³am, ¿e muszê je czêsto myæ i ¿e nieustannie rozdwajaj± mi siê koñcówki, a teraz wiele bym da³a, by mieæ takie problemy, a mycie g³owy gdy w³osy wyci±gam jeden po drugim przyprawia mnie o dreszcze
Bojê siê, ¿e ten Revalid nie da rady. Mam nadziejê, ¿e to nie wina hormonów bo nigdy nie mia³am z nimi problemów. Ro¶nie mi ma³a grzyweczka, choæ w³a¶ciwie ja zawsze mia³am taki meszek na skroniach. Antenki te¿ mam, ale niewiele - nie wiem czy to nowe w³osy czy po³amañce. Nie wiem czy dalej wcieraæ ten Seboradin przy którego wcieraniu wypada mi wiêcej w³osów, czy sobie darowaæ. Nie wiem co mam robiæ
I poza tym mam d³ugie w³osy, wiêc nim te nowe urosn± do takiej d³ugo¶ci mina wieki. We wtorek ide do fryzjera rozwa¿am skrócenie znaczne - czy jest szansa, ¿e takie l¿ejsze w³osy mniej obci±¿± cebulki i bêd± mnie wypadaæ?
Mo¿e wypróbuj Dermenê do wcierania? Mi bardzo pomog³a na wypadanie. Kuracjê (na £ZS - Dermena + Stieprox i cynk) zaczê³am 2,5 miesi±ca temu i teraz mam mnóstwo 4-5 centymetrowych odrostów - ro¶nie mi co¶ w rodzaju drugiej czupryny. Tylko zauwa¿y³am, ¿e gdy raz zapomnia³am o Dermenie, wypadanie siê nasili³o. Moim zdaniem i tak warto spróbowaæ, bo mi te¿ Seboradin nie pomóg³. Tubka jest do¶æ wydajna je¶li odpowiednio nak³adasz ¿el.
Powodzenia w walce o gêste w³osy

P.S. Je¶li chodzi o fryzjera to skracaj±c koñcówki pozbywasz siê rozdwojonych i po³amanych, przez co przy rozczesywaniu mniej ich wypada bo nie pl±cz± siê tak ze sob±.
Julkakulkaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-10, 10:18   #3037
pannanikt3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 64
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Mnie po dwóch tygodniach podawania ¿elaza w³osy przesta³y lecieæ. Dodatkowo ³yka³am witaminy i pi³am ¶wie¿y sok z marchwi, jab³ka i pomarañczy. Zatem polecam taki zestaw. Mo¿esz te¿ dodaæ sok z buraka, ale trzeba go rozcieñczyæ, bo taki stê¿ony ¼le na ¿o³±dek dzia³a.
W ty m tygodniu robi³am badanie krwi. Przez 2 miesi±ce ¿elazo z 40 poprawi³o siê do ponad setki W³osów na pewno wypada mi mniej ni¿ w listopadzie (koszmar) czy grudniu, ale dalej jest to zdecydowanie za du¿o.
pannanikt3 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-02-10, 11:11   #3038
ali¶
Zadomowienie
 
Avatar ali¶
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 1 878
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Julkakulkaa Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿e wypróbuj Dermenê do wcierania? Mi bardzo pomog³a na wypadanie. Kuracjê (na £ZS - Dermena + Stieprox i cynk) zaczê³am 2,5 miesi±ca temu i teraz mam mnóstwo 4-5 centymetrowych odrostów - ro¶nie mi co¶ w rodzaju drugiej czupryny. Tylko zauwa¿y³am, ¿e gdy raz zapomnia³am o Dermenie, wypadanie siê nasili³o. Moim zdaniem i tak warto spróbowaæ, bo mi te¿ Seboradin nie pomóg³. Tubka jest do¶æ wydajna je¶li odpowiednio nak³adasz ¿el.
Powodzenia w walce o gêste w³osy

P.S. Je¶li chodzi o fryzjera to skracaj±c koñcówki pozbywasz siê rozdwojonych i po³amanych, przez co przy rozczesywaniu mniej ich wypada bo nie pl±cz± siê tak ze sob±.
Bojê siê tego nasilonego wypadania po Dermenie. Stosujesz ¿el? Ja my¶la³am, ze to jest szampon, poczytam trochê Stieprox mia³am kiedy¶ jak mnie (raz w ¿yciu) dopad³ mega ³upie¿ i super pomóg³.
Koñcówki to mój odwieczny problem, dodatkowe d³ugie w³osy siê w³a¶nie pl±cz±. Kurcze a jeszcze ponad pó³ roku temu, mog³am je szarpaæ i ani jeden w³os nie wypad³ a teraz mam ich o po³owê mniej
__________________
7.04.2013 Brunio

ali¶ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-10, 11:20   #3039
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez ali¶ Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ dziewczyny, ja tez borykam siê z wypadaniem. Nigdy nie mia³am takiego problemu, czasem okrosowo wypada³o ich trochê wiêcej, ale najczê¶ciej by³o tak, ¿e wypada³o z 5 przy myciu i ze 2 przy rozczesywaniu, ale od wakacji zaczê³y mi naprawdê lecieæ. Wtedy te¿ dostawi³am tabletki anty (Yasmin). Tablety nie dzia³a³y na mnie ¼le, kiedy¶ ju¿ je odstawia³am i nie mia³am takich problemów, wiêc nie wiem czy mog³o to wp³yn±æ na wypadanie, tym bardziej, ¿e pod odstawieniu w³a¶ciwie po 1-2 miesi±cach unormowa³ mi siê okres i mia³am tak jak przed braniem tabletek, regularnie co 32-33 dni.
Od wrze¶nia z przerwami wcieram Seboradin, ³yka³am (nieregularnie) Skrzyp, by³o odrobinkê lepiej pod koniec roku, a teraz znów siê nasili³o. Od grudnia myjê g³owê szamponem Pharmaceris Keratineum (muszê co 2-gi dzieñ) i po myciu wcieram ten Seboradin (ale wypada mi przy tym wcieraniu ze 30 w³osów). Od pocz±tku lutego ³ykam Revalid (nie wiem czy pomo¿e bo skrzyp nie da³ rady) i zaczê³am pic 3x dziennie pokrzywe. P³akaæ mi siê chce bo mia³am gêste w³osy i zawsze narzeka³am, ¿e muszê je czêsto myæ i ¿e nieustannie rozdwajaj± mi siê koñcówki, a teraz wiele bym da³a, by mieæ takie problemy, a mycie g³owy gdy w³osy wyci±gam jeden po drugim przyprawia mnie o dreszcze
Bojê siê, ¿e ten Revalid nie da rady. Mam nadziejê, ¿e to nie wina hormonów bo nigdy nie mia³am z nimi problemów. Ro¶nie mi ma³a grzyweczka, choæ w³a¶ciwie ja zawsze mia³am taki meszek na skroniach. Antenki te¿ mam, ale niewiele - nie wiem czy to nowe w³osy czy po³amañce. Nie wiem czy dalej wcieraæ ten Seboradin przy którego wcieraniu wypada mi wiêcej w³osów, czy sobie darowaæ. Nie wiem co mam robiæ
I poza tym mam d³ugie w³osy, wiêc nim te nowe urosn± do takiej d³ugo¶ci mina wieki. We wtorek ide do fryzjera rozwa¿am skrócenie znaczne - czy jest szansa, ¿e takie l¿ejsze w³osy mniej obci±¿± cebulki i bêd± mnie wypadaæ?
Cytat:
Napisane przez Julkakulkaa Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿e wypróbuj Dermenê do wcierania? Mi bardzo pomog³a na wypadanie. Kuracjê (na £ZS - Dermena + Stieprox i cynk) zaczê³am 2,5 miesi±ca temu i teraz mam mnóstwo 4-5 centymetrowych odrostów - ro¶nie mi co¶ w rodzaju drugiej czupryny. Tylko zauwa¿y³am, ¿e gdy raz zapomnia³am o Dermenie, wypadanie siê nasili³o. Moim zdaniem i tak warto spróbowaæ, bo mi te¿ Seboradin nie pomóg³. Tubka jest do¶æ wydajna je¶li odpowiednio nak³adasz ¿el.
Powodzenia w walce o gêste w³osy

P.S. Je¶li chodzi o fryzjera to skracaj±c koñcówki pozbywasz siê rozdwojonych i po³amanych, przez co przy rozczesywaniu mniej ich wypada bo nie pl±cz± siê tak ze sob±.
Julka- TOBIE to pomog³o. Pierwsza podstawowa zasada.
Je¶li tych w³osów tyle leci to nie ma co siê rozdzielaæ na drobne, s³uchaæ rad kolejnych wiza¿anek o cudownie dzia³aj±cych na nie ¶rodkach, tylko wybraæ siê do lekarzy i zrobiæ porz±dne badania.
Mówisz Ali¶, ¿e nigdy nie mia³a¶ problemów z hormonami i masz nadziejê, ze to nie one s± przyczyna wypadania.
Nadziejê to mo¿esz sobie mieæ do koñca ¿ycia, ale nie dowiesz siê tego na pewno do momentu a¿ nie zrobisz badañ
Radzi³abym pój¶æ najpierw do ginekologa-endokrynologa, który zleci Ci odpowiednie badania i w razie czego przepisze odpowiedni± kuracjê.
Nastêpnie podreptaj do dermatologa, który obejrzy Twoj± skórê g³owy i dobierze odpowiednie leki dzia³aj±ce od zewn±trz, plus od wewn±trz za pewne jakie¶ witaminki
Wtedy bêdziesz wiedzia³a CO jest przyczyn± wypadania, bêdziesz mia³a SPRAWDZONE ¶rodki i przede wszystkich bêdziesz pod opiek± SPECJALISTY.
Ja te¿ ³apa³am siê wszystkiego ¿eby nie i¶æ do dermatologa- wciera³am Dermeny, oleje, hinduskie proszki, zió³ka, kawê, herbatê, czarne rzepy, wcierki, duperelki i inne tego typu...pierdo³y polecane przez dziewczyny na tym forum.
Z tego mo¿na korzystaæ, jak nie ma siê problemów z wypadaniem a chce siê np. przyspieszyæ porost w³osów. Je¶li jednak masz problemy powa¿ne, które juz Ciê niepokoj± (jakby tak nie by³o- nie napisa³aby¶ tutaj) oddaj siê w rêce specjalisty.
Bo nie daj Bo¿e skoñczysz tak jak ja- z wydanymi setkami z³otych na cudowne, polecane tu ¶rodki i z coraz wiêkszym problemem wypadania.
Zastanów siê nad tym
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczê¶liwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybra³am kusz±c± Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-10, 12:43   #3040
Julkakulkaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 758
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

No i skasowa³am sobie posta...

Indios - masz racjê, ¿e MI to pomog³o. Prawda jest te¿ taka, ¿e ¿adne polecane na wiza¿u ¶rodki na wypadanie w³osów mi nie pomaga³y, a chwyta³am siê wielu. Straci³am na to pieni±dze, faktycznie. Dlatego do dermatologa wyruszy³am ju¿ z wynikami - morfologi± i hormonami i ten zaleci³ mi kuracjê, która zdzia³a³a cudza, efekty widzia³am ju¿ po tygodniu.

Tak wiêc Ali¶, DERMATOLOG. Albo endokrynolog. Specjalista prawdê Ci powie Je¶li dermatolog to fajnie by³oby mieæ od razu wyniki morfologii (wizyta bêdzie jedna, nie dwie, je¶li idziesz prywatnie ma to znaczenie). Z drugiej strony wyniki hormonów s± drogie no i nie wiadomo jakie dok³adnie zrobiæ (tu w przypadku endokrynologa).
Julkakulkaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-10, 13:39   #3041
ali¶
Zadomowienie
 
Avatar ali¶
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 1 878
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Planujê siê wybraæ, ale za jaki¶ miesi±c. Bojê siê lekarzy, badañ strasznie, choæ wiem, ¿e to g³upie. Najpierw chcê zobaczyæ czy ten Revalid zadzia³a. Wszyscy wko³o mi mówi±, ¿e to wypadanie jest sezonowe, ale ja wiem swoje. Mo¿e jestem przewra¿liwona, bo kiedy¶ nie wypada³o mi praktycznie NIC. Problemów ze skór± g³owy nie mam, w sensie ani podra¿nieñ, ani ³upie¿u. W³osy kiedy¶ musia³am myæ co 1-2 dni, teraz po tych wcierkach i szamponie co 2-3 dni daje radê (mniej te¿ grzebiê we w³osach wiêc to tez spowalnia przet³uszczanie).
__________________
7.04.2013 Brunio

ali¶ jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-10, 15:32   #3042
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Julkakulkaa Poka¿ wiadomo¶æ
No i skasowa³am sobie posta...

Indios - masz racjê, ¿e MI to pomog³o. Prawda jest te¿ taka, ¿e ¿adne polecane na wiza¿u ¶rodki na wypadanie w³osów mi nie pomaga³y, a chwyta³am siê wielu. Straci³am na to pieni±dze, faktycznie. Dlatego do dermatologa wyruszy³am ju¿ z wynikami - morfologi± i hormonami i ten zaleci³ mi kuracjê, która zdzia³a³a cudza, efekty widzia³am ju¿ po tygodniu.

Tak wiêc Ali¶, DERMATOLOG. Albo endokrynolog. Specjalista prawdê Ci powie Je¶li dermatolog to fajnie by³oby mieæ od razu wyniki morfologii (wizyta bêdzie jedna, nie dwie, je¶li idziesz prywatnie ma to znaczenie). Z drugiej strony wyniki hormonów s± drogie no i nie wiadomo jakie dok³adnie zrobiæ (tu w przypadku endokrynologa).
To dobrze, ¿e tez m±drza³a¶ i posz³a¶ do lekarza
Ja te¿ mam nadziejê, ze ten krok zostanie mi wynagrodzony i zaczna mi kud³y odrastaæ

Cytat:
Napisane przez ali¶ Poka¿ wiadomo¶æ
Planujê siê wybraæ, ale za jaki¶ miesi±c. Bojê siê lekarzy, badañ strasznie, choæ wiem, ¿e to g³upie. Najpierw chcê zobaczyæ czy ten Revalid zadzia³a. Wszyscy wko³o mi mówi±, ¿e to wypadanie jest sezonowe, ale ja wiem swoje. Mo¿e jestem przewra¿liwona, bo kiedy¶ nie wypada³o mi praktycznie NIC. Problemów ze skór± g³owy nie mam, w sensie ani podra¿nieñ, ani ³upie¿u. W³osy kiedy¶ musia³am myæ co 1-2 dni, teraz po tych wcierkach i szamponie co 2-3 dni daje radê (mniej te¿ grzebiê we w³osach wiêc to tez spowalnia przet³uszczanie).
Nie boj siê lekarzy. Powinna¶ pój¶æ dla swojego w³asnego dobra
Nie wiem czy czekanie na dzia³anie jednych witaminek jest dobre, ale rób jak uwa¿asz...Ja mialam kiedy¶ dok³adnie tak samo, jak Ty- ¿adnych problemow z w³osami. A teraz? Szkoda s³ów
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczê¶liwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybra³am kusz±c± Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-10, 20:09   #3043
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 5 516
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Pisa³am juz kiedy¶ o wypadaniu w³osów ze wzglêdu na problemy z hormonami, teraz mogê dopisaæ kolejny odcinek. Otó¿ aktualnie w³osy wypadaj±, ale w normie. Jakie¶ 50 dziennie, przy myciu te¿ ko³o tego. Mam pco, za nisk± prolaktynê, wysoki testosteron. Biorê leki hormonalne 3 miesi±c, ³ykam ha-pantoten i wcieram wodê brzozow±. ¦cie³am w³osy parena¶cie centymetrów, mam do ³opatek. Co najwa¿niejsze widzê na g³owie baby hair. Mam nadziejê, ¿e najgorsze ju¿ za mn±. Kole¿anka przywioz³a mi z Niemiec Alpecin (kiedy¶ jej o nim wspomina³am) - wypróbujê, chyba nie zaszkodzi.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-10, 21:13   #3044
Malgorzatka21
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Przemy¶l
Wiadomo¶ci: 826
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Poka¿ wiadomo¶æ
Pisa³am juz kiedy¶ o wypadaniu w³osów ze wzglêdu na problemy z hormonami, teraz mogê dopisaæ kolejny odcinek. Otó¿ aktualnie w³osy wypadaj±, ale w normie. Jakie¶ 50 dziennie, przy myciu te¿ ko³o tego. Mam pco, za nisk± prolaktynê, wysoki testosteron. Biorê leki hormonalne 3 miesi±c, ³ykam ha-pantoten i wcieram wodê brzozow±. ¦cie³am w³osy parena¶cie centymetrów, mam do ³opatek. Co najwa¿niejsze widzê na g³owie baby hair. Mam nadziejê, ¿e najgorsze ju¿ za mn±. Kole¿anka przywioz³a mi z Niemiec Alpecin (kiedy¶ jej o nim wspomina³am) - wypróbujê, chyba nie zaszkodzi.
Suuuper!!! Cieszê siê razem z Tob±.
Ja te¿ podciê³am w³osy i mniej wypadaj±, przynajmniej póki co. Odstawi³am te¿ wszelkie wcierki póki co, bo ju¿ za du¿o tej chemii by³o.
Malgorzatka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-11, 07:08   #3045
ali¶
Zadomowienie
 
Avatar ali¶
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 1 878
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Ja wczoraj skrupulatnie policzy³am wypad³e w³osy. Pewnie trochê pominê³am, ale przy myciu wypad³o ok 20, a przy rozczesywaniu z 40
W ci±gu dnia tak jako¶ nie lec± specjalnie staram siê nie czesaæ, ale jak przeczesuje rêk± to zawsze 1-2 w³osy zostan± mi na d³oni.
Wiêc wczoraj umy³am w³osy tym szamponem Kertineum, pozostawi³am pianê na 2 minuty, podsuszy³am g³owê w rêczniku nastêpnie zaaplikowa³am ampu³kê nowo zakupionego Radicala. Nie wiem czy dobrze i równomiernie, bo w porównaniu z ilo¶ci± psików jakie dawa³am z Seboradinu, to tutaj musia³am oszczêdzaæ. Jak go nak³adacie, bo czyta³, ¿e niektóre z was stosuj±? Tak ostukujecie g³owê tym dziubkiem czy jak?
Najwiêkszy problem mam z ty³em g³owy, nak³adam "na czuja" bo z przodu robiê sobie przedzia³eczki i jadê. Postanowi³am nie suszyæ w³osów suszark± i we wtorek idê je podci±æ
__________________
7.04.2013 Brunio

ali¶ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-11, 16:16   #3046
pannanikt3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 64
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez ali¶ Poka¿ wiadomo¶æ
Ja wczoraj skrupulatnie policzy³am wypad³e w³osy. Pewnie trochê pominê³am, ale przy myciu wypad³o ok 20, a przy rozczesywaniu z 40W ci±gu dnia tak jako¶ nie lec± specjalnie staram siê nie czesaæ, ale jak przeczesuje rêk± to zawsze 1-2 w³osy zostan± mi na d³oni.
Pewnie Ciê to nie pocieszy, ale chcia³abym ¿eby moje w³osy wypada³y w takich ilo¶ciach. Mam nadziejê, ¿e u mnie jest <100, bo ju¿ mnie to wykañcza. Je¿eli za 3 tygodnie nie nast±pi widoczna poprawa pójdê do endokrynologa. Chocia¿ wyniki TSH mia³am w normie. W grudniu dermatolog powiedzia³a mi, ¿e musz± wypa¶æ te w³osy, które i tak s± martwe. Nie wiem dlaczego takie spustoszenie sieje ten niedobór ¿elaza (ju¿ zwalczony!), mo¿e przez to, ¿e mia³am s³abe i zniszczone w³osy (pó³ roku bez prostownicy dopiero). Mo¿e ostatnio te¿ stres sesyjny swoje zrobi³...
Teraz najwa¿niejsze jest dla mnie, ¿eby zacze³y odrastaæ nowe w³oski. Stosowa³am Novoxidyl - szampon i ¿el, ale jedyne to co zawdziêczam jego dzia³aniu to ³upie¿. :/ Teraz wcieram witaminê B w skórê g³owy, mgie³ka Radical, pokrzywa do picia. Mo¿e spróbuje ampu³ek Seboradin. Ju¿ nie wiem co mam stosowaæ, ¿eby za miesi±c nie mieæ prze¶witów :/
Przynajmniej z rzêsami sobie jako¶ radzê. Olejek rycynowy - ¶wietne, rzêsy ciemniejsze, grubsze i pojawiaj± siê nowe.
pannanikt3 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-11, 19:10   #3047
izajasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 107
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Malgorzatka21 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja musia³am zrobiæ nastêpuj±ce hormony:
-3-6 dzieñ cyklu: FSH, LH, estradiol
-19-22 dzieñ cyklu: Testosteron, DHEA-S, prolaktyna, TSH, fT4.

Ale wiesz, lekarz endokrynolog-ginekolog przeprowadzi³ ze mn± wywiad i zleci³ mi te hormony.
Ty mo¿e bêdziesz musia³a wykonaæ inne, albo mniej ich.
Dlatego mo¿e najpierw znajd¼ sobie lekarza, id¼ do niego i wtedy on Ci powie dok³adnie.
Ja jeszcze robi³am morfologie krwi.

dziêki! bardzo mi pomog³a¶! przynajmniej nie bêde tych badañ w ciemno robiæ.
na razie póki co kupi³am sobie w aptece LOXON 5%. tak czy o nim na forum i nie mam zielonego pojêcia o co chodzi. to w koñcu pomaga, czy nie pomaga? lec± w³osy jeszcze bardziej po nim? macie jakies do¶wiadczenia z tym p³ynem? i jak czêsto stosujecie? bo ponoæ trzeba rano i wieczorem?
po przeczytaniu ulotki zaczê³am siê baæ, ze po zastosowaniu tego wypadnie mi jeszcze wiêcej w³osów. a to ju¿ bêdzie katastrofa.

Edytowane przez izajasz
Czas edycji: 2011-02-11 o 19:12
izajasz jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-11, 23:37   #3048
Parvanti
Zadomowienie
 
Avatar Parvanti
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 1 644
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Dziewczyny, porad¼cie Mia³am piêkne, grube w³osy, a od kilku miesiêcy (2-3) wypadaj± strasznie i niewiele z nich zosta³o Wczoraj jak zobaczy³am ile mi wypad³o przy czesaniu to normalnie siê pop³aka³am, ju¿ nie mam si³y do tego...Myjê radicalem na zmianê ze wzmacniaj±cym z joanny (taka seria zio³owa z apteczki babuni), od¿ywka te¿ z joanny, psikam radikalem, ³ykam belisse ju¿ drugi miesi±c...Stosowa³am te¿ ampu³ki ale nic nie pomog³y. Co mogê jeszcze zrobiæ? Zaraz bêdê ³ysa
Parvanti jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-12, 06:11   #3049
Bejjka
Zakorzenienie
 
Avatar Bejjka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 4 444
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Parvanti Poka¿ wiadomo¶æ
Co mogê jeszcze zrobiæ? Zaraz bêdê ³ysa
i¶æ do lekarza i zrobiæ badania

u mnie ok w³osy wypadaj± w normie, my¶lê, ¿e nie tracê wiêcej ni¿ 100 dziennie wiadomo, ¿e mog³oby byæ lepiej, ale widzê zdecydowana poprawê, po 3 m-cach leczenia troszkê wype³ni³y siê prze¶wity i babyhair stercz± na wszystkie strony póki co bêdê kontynuowa³a kuracjê i czeka³a na jeszcze lepsze efekty
Bejjka jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-12, 09:06   #3050
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez izajasz Poka¿ wiadomo¶æ
dziêki! bardzo mi pomog³a¶! przynajmniej nie bêde tych badañ w ciemno robiæ.
na razie póki co kupi³am sobie w aptece LOXON 5%. tak czy o nim na forum i nie mam zielonego pojêcia o co chodzi. to w koñcu pomaga, czy nie pomaga? lec± w³osy jeszcze bardziej po nim? macie jakies do¶wiadczenia z tym p³ynem? i jak czêsto stosujecie? bo ponoæ trzeba rano i wieczorem?
po przeczytaniu ulotki zaczê³am siê baæ, ze po zastosowaniu tego wypadnie mi jeszcze wiêcej w³osów. a to ju¿ bêdzie katastrofa.
Pozwolisz, ¿e zacytuje 2 swoje posty z innego w±tku? Trochê siê tam rozpisa³am i nie chcê siê powtarzaæ

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=937
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=942

Cytat:
Napisane przez Parvanti Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, porad¼cie Mia³am piêkne, grube w³osy, a od kilku miesiêcy (2-3) wypadaj± strasznie i niewiele z nich zosta³o Wczoraj jak zobaczy³am ile mi wypad³o przy czesaniu to normalnie siê pop³aka³am, ju¿ nie mam si³y do tego...Myjê radicalem na zmianê ze wzmacniaj±cym z joanny (taka seria zio³owa z apteczki babuni), od¿ywka te¿ z joanny, psikam radikalem, ³ykam belisse ju¿ drugi miesi±c...Stosowa³am te¿ ampu³ki ale nic nie pomog³y. Co mogê jeszcze zrobiæ? Zaraz bêdê ³ysa
Cytat:
Napisane przez Bejjka Poka¿ wiadomo¶æ
i¶æ do lekarza i zrobiæ badania

u mnie ok w³osy wypadaj± w normie, my¶lê, ¿e nie tracê wiêcej ni¿ 100 dziennie wiadomo, ¿e mog³oby byæ lepiej, ale widzê zdecydowana poprawê, po 3 m-cach leczenia troszkê wype³ni³y siê prze¶wity i babyhair stercz± na wszystkie strony póki co bêdê kontynuowa³a kuracjê i czeka³a na jeszcze lepsze efekty
Zgadzam siê z Bejjk± Lekarz bêdzie tu najodpowiedniejszy
Mi te¿ zaczê³y bardziej wypadaæ jakie¶ 3-4 miesi±ce temu...dosta³am niez³± kuracjê (w cenie tak¿e ) i dziêki temu, ze do¶æ wcze¶nie zaczê³am walczyæ- s± jeszcze szanse na powodzenie

Bejjka- a có¿ to za kuracja?
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczê¶liwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybra³am kusz±c± Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-12, 09:48   #3051
Parvanti
Zadomowienie
 
Avatar Parvanti
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 1 644
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

A jakie konkretne badania? Pewnie krew i co jeszcze? Niby lekarz powinien wiedzieæ, ale wiecie, ciê¿ko teraz trafiæ na dobrego.
Parvanti jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-12, 11:12   #3052
olka1232
Rozeznanie
 
Avatar olka1232
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: --
Wiadomo¶ci: 795
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Malgorzatka21 Poka¿ wiadomo¶æ
A ja, tak jak pisa³am , podciê³am w³osy jednak .
Delikatnie mówi±æ by³am bardzo, ale to bardzo niezadowolona, poniewa¿ fryzjerka-kole¿anka skróci³a mi w³osy o 6 cm, a mia³a o 3-4 cm.
D³u¿sz± chwile ¿a³owa³am, by³±m w¶ciek³a, ale teraz widzê, ¿e dobrze zrobi³a.
Sama nie zdecydowa³abym siê na takie ciêcie, ale dziêki temu w³osy s± l¿ejsze , nie pl±cz± siê, ³atwo siê rozczesuj±.
My³am dzis i wypad³o podczas mycia jedynie 30, a w trakcie rozczesywania tylko 10 ( gdzie zawsze tutaj mialam 60-70 ) !

Ostatnio wypowiada³am siê raczej negatywnie o metodzie tej, aby podci±æ w³osy w zamiarze, ¿e bêd± mniej wypadaæ , ale chyba siê mylilam.
Nie chcê jeszcze tak siê cieszyæ, bo niewiadomo przecie¿, ale bêdê wnikliwie obserwowaæ je.

Ja jednak te¿ ¶ciê³am w³osy i to z d³ugo¶ci za ³opatki do takiej przed ramiona. Pierwszy tydzieñ - super, w³osów wypada góra 10 podczas mycia, w ci±gu dnia prawie w ogóle. Ale teraz ju¿ wszystko wróci³o do normy i znów poni¿ej 70 przy myciu nie schodzi

Wiêc z tym ¶ciêciem to tak na dwa razy, jednym pomaga, innym nie
__________________
Wszyscy chc± naszego dobra. Nie dajcie go sobie zabraæ.



olka1232 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-12, 13:23   #3053
Malgorzatka21
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Przemy¶l
Wiadomo¶ci: 826
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Noo mi te¿ zaraz po ¶ciêciu super extra wypada³o ma³o w³osów, a teraz od nowa to samo.
W dodatku zauwa¿y³am, ¿e co¶ mi siê szybko przet³uszczaj± i muszê za to czê¶ciej myæ, a co za tym idziê wypada wiêcej w³osów. Ale i tak my¶le, ¿e dziennie wypada
oko³o 60- 80 w³osów, czyli nie jest ¼le mo¿e...
Ale najgorsze jest to, ¿e nie rosn± mi nowe, zw³aszcza po bokach g³owy w³osy s± bardzo rzadkie.
By³am ostatnio u fryzjerki i pyta³am j± o stan w³osów-w koñcu ma porównanie.
No i stwierdzi³±, ¿e mam rzadkie w³osy, ale za to grube. Co jest prawd±. Ogólnie mówi³a, ¿e wcale nie s± najgorsze itp.
No fakt, ale w porównaniu z tym co mia³am jeszcze w zesz³ym roku na wakacjach to jednak jest siê czym przejmowaæ.
Ja w tej chwili biorê tak :
-kwas foliowy,
-magnez z witamin± B6
-witaminê C
-tran
i pijê pokrzywê.
My¶la³am, aby zacz±æ wcieraæ ten Novoxidil, ale chyba dam jeszcze czas odpocz±æ w³osom.

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Parvanti Poka¿ wiadomo¶æ
A jakie konkretne badania? Pewnie krew i co jeszcze? Niby lekarz powinien wiedzieæ, ale wiecie, ciê¿ko teraz trafiæ na dobrego.
I¶æ na pocz±tek albo do dermatologa, albo ginekologa-endokrynologa. Zale¿y jakie masz jeszcze inne objawy...
Mo¿e nieregularne miesi±czki, wtedy mo¿e to wskazywaæ na zaburzenia hormonalne i wskazany bedzie ginekolog-endokrynolog w³a¶nie.
Je¶li wszystko masz w porz±dku to wskazany bêdzie dermatolog.
Mo¿e na pocz±tek znajd¼ jakiego¶ dobrego dermatologa, on przeprowadzi z Tob± wywiad i zleci zrobiæ badania.
Mi dermatolog zleci³ zrobienie morfologii i hormonu TSH.
A mo¿e ju¿ kiedy¶ mia³a¶ anemiê czy co¶? Ogólnie jakie¶ takie problemy zdrowotne, które teraz mog³yby siê znowu ujawniæ i przez to te wypadaj±ce w³osy...
Malgorzatka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-12, 13:41   #3054
Parvanti
Zadomowienie
 
Avatar Parvanti
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 1 644
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Malgorzatka21 Poka¿ wiadomo¶æ
I¶æ na pocz±tek albo do dermatologa, albo ginekologa-endokrynologa. Zale¿y jakie masz jeszcze inne objawy...
Mo¿e nieregularne miesi±czki, wtedy mo¿e to wskazywaæ na zaburzenia hormonalne i wskazany bedzie ginekolog-endokrynolog w³a¶nie.
Je¶li wszystko masz w porz±dku to wskazany bêdzie dermatolog.
Mo¿e na pocz±tek znajd¼ jakiego¶ dobrego dermatologa, on przeprowadzi z Tob± wywiad i zleci zrobiæ badania.
Mi dermatolog zleci³ zrobienie morfologii i hormonu TSH.
A mo¿e ju¿ kiedy¶ mia³a¶ anemiê czy co¶? Ogólnie jakie¶ takie problemy zdrowotne, które teraz mog³yby siê znowu ujawniæ i przez to te wypadaj±ce w³osy...
Dziêkujê za pomoc...Czyli i tak najpierw muszê udaæ siê do lekarza rodzinnego po skierowanie. ¯adnych innych objawów nie mam, zawsze by³am zdrowa dlatego mnie to dziwi. Jedynie co to mam nadwagê, ale jak widaæ w podpisie schud³am 8kg, jeszcze z 5 i waga bêdzie w normie. Nie powiedzia³abym te¿, ¿e wypadaj±ce w³osy to wynik odchudzania bo schud³am tyle od pa¼dziernika, czyli powoli siê to dzia³o, a od jakiego¶ miesi±ca waga stoi w miejscu. Swego czasu mia³am robione badania na poziom hormonów tarczycy (czy aby nadwaga nie st±d siê wziê³a), ale wysz³y w normie.
Najlepiej bêdzie jak udam siê w³a¶nie do lekarza pierwszego kontaktu i mam nadziejê, ¿e on mn± jako¶ pokieruje.
Zastanawia mnie te¿ to co piszecie o obciêciu w³osów, bo ja mam w³a¶nie d³ugie, ale jako¶ nie wydaje mi siê, ¿eby im to pomog³o, zawsze mia³am d³u¿sze i nie wypada³y, by³o ich bardzo du¿o i by³y grube, fryzjerki siê zawsze zachwyca³y a teraz
Parvanti jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-12, 15:32   #3055
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 15 914
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

wiem ze dla kazdej wypadanie to problem, ale nie piszcie ze Wam wypada 70 wlosów i ze jest to nadmierne wypadanie, przeciez to norma
ja bym dziêkowa³a jakby wypada³o mi 200, dzis policzy³am-370 przy samym myciu
to sie nazywa nadmierne wypadanie
gosiaczek6 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-12, 16:53   #3056
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez olka1232 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja jednak te¿ ¶ciê³am w³osy i to z d³ugo¶ci za ³opatki do takiej przed ramiona. Pierwszy tydzieñ - super, w³osów wypada góra 10 podczas mycia, w ci±gu dnia prawie w ogóle. Ale teraz ju¿ wszystko wróci³o do normy i znów poni¿ej 70 przy myciu nie schodzi

Wiêc z tym ¶ciêciem to tak na dwa razy, jednym pomaga, innym nie
Cytat:
Napisane przez Malgorzatka21 Poka¿ wiadomo¶æ
Noo mi te¿ zaraz po ¶ciêciu super extra wypada³o ma³o w³osów, a teraz od nowa to samo.
W dodatku zauwa¿y³am, ¿e co¶ mi siê szybko przet³uszczaj± i muszê za to czê¶ciej myæ, a co za tym idziê wypada wiêcej w³osów. Ale i tak my¶le, ¿e dziennie wypada
oko³o 60- 80 w³osów, czyli nie jest ¼le mo¿e...
Dok³adnie mam tak samo! Zaraz po ¶ciêciu kilka w³osów na krzy¿- teraz co¶ ko³o setki znowu :/
O przet³uszczaniu te¿ nie wspomnê...mo¿e dlatego ¿e krótsze i jest ich mniej?
Nigdy nie mia³am problemów z przet³uszczaniem siê w³osów (tylko w dzieciñstwie, ale to dawno by³o )

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Poka¿ wiadomo¶æ
wiem ze dla kazdej wypadanie to problem, ale nie piszcie ze Wam wypada 70 wlosów i ze jest to nadmierne wypadanie, przeciez to norma
ja bym dziêkowa³a jakby wypada³o mi 200, dzis policzy³am-370 przy samym myciu
to sie nazywa nadmierne wypadanie
Mylisz siê, Gosiu.
Je¶li komu¶ przez ca³e ¿ycie wypada 200 w³osów dziennie, ale ma je zdrowe, gêste i b³yszcz±ce to dla niego gubienie tych 200 w³osów jest norm± (choæ dla ogólnej opinii ju¿ nie).
Je¶li kto¶ przez ca³e ¿ycie gubi³ 10 w³sów dziennie a teraz gubi 70 i widzi, ze jest ich coraz mniej to jest to ponad normê.
"Norma" jest indywidualna- dla ka¿dego osobna. To media, pseudo-lekarze i inne popierdó³ki wmówi³y ludziom, ze 100-150 wypadajacych w³osów dziennie to norma. W ani jednym procencie siê z nimi nie zgadzam. Ty te¿ nie powinna¶.
Aczkolwiek...przechodz±c do troszeczkê innej kwestii-ilo¶æ w³osów, które tracisz jest zastraszaj±ca
Czy teraz jest ju¿ jaka¶ poprawa w Twojej walce z nadmiernym wypadaniem?
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczê¶liwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybra³am kusz±c± Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-12, 19:35   #3057
Malgorzatka21
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Przemy¶l
Wiadomo¶ci: 826
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Dok³adnie , zgadzam siê z Tob± Indios Bravos co do tej normy wypadania w³osów, zreszt± jak zawsze.
Ja te¿ nie rozumiem, jak niekiedy pisze np. na necie, ¿e nawet do 200 w³osów dziennie to jest norma. Jakie¶ chore to !!!
Mo¿e jakby wypada³o te 200 i gdyby od razu odrasta³y w mgnieniu oka to co innego, zreszta te¿ dziwne.
Jak mi nigdy , ale to nigdy nie wypada³o wiêcej ni¿ 10 w³osów dziennie, ³±cznie z myciem i rozczesywaniem i nawet krêceniem na lokówce itp.
I nagle zaczê³y wypadaæ gar¶ciami, przy myciu samym do 200, a co dopiero przy rozczesywaniu i ogólnie podczas ca³ego dnia.
Potem jak ju¿ ciut siê uspokoi³y i wypada³o do 150 dziennie i mówi³am to lekarzom, to siê na mnie dziwnie patrzyli, ¿e uwa¿am , ¿e jest to nieprawid³owe.
Tak wiêc, tak jak piêknie napisa³a Indios Bravos, norma jest indywidualna dla ka¿dego!!!
Trochê siê tu rozpisa³am, mo¿e i niepotrzebnie, ale nie mog³am siê powstrzymaæ.

gosiaczek6, a domniewasz przyczynê wypadania ???
Malgorzatka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-12, 20:04   #3058
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomo¶ci: 4 996
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Dziewczyny drogie, chce Wam podziêkowaæ, bo dziêki Wizazowi us³ysza³am niedawno najpiêkniejsze s³owa o jakich marzy³am od lat: "Nie wypadaj± Pani w³osy"

Od lat nie pomaga³y ¿adne prochy, zio³a, szampony, od¿ywki, w³osy wypada³y mi strasznie, fryzjerki nigdy nie pozostawialy tego bez komentarza - wreszcie pomóg³ tonik Neril Garniera. Oczywi¶cie wyczyta³am o nim na wizazu, juz nie pamietam w którym w±tku.

Znalaz³am chyba mojego kosmetycznego ¶wietego grala!
__________________
Pielêgnujmy przypadkow± ¿yczliwo¶æ i piêkne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-12, 20:12   #3059
Malgorzatka21
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Przemy¶l
Wiadomo¶ci: 826
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cieszê siê razem z Tob±, nebraska !!!
Malgorzatka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-02-12, 20:31   #3060
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez nebraska Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny drogie, chce Wam podziêkowaæ, bo dziêki Wizazowi us³ysza³am niedawno najpiêkniejsze s³owa o jakich marzy³am od lat: "Nie wypadaj± Pani w³osy"

Od lat nie pomaga³y ¿adne prochy, zio³a, szampony, od¿ywki, w³osy wypada³y mi strasznie, fryzjerki nigdy nie pozostawialy tego bez komentarza - wreszcie pomóg³ tonik Neril Garniera. Oczywi¶cie wyczyta³am o nim na wizazu, juz nie pamietam w którym w±tku.

Znalaz³am chyba mojego kosmetycznego ¶wietego grala!
Gratulujê
Mam nadziejê, ze za jaki¶ czas i mi uda siê co¶ takiego us³yszeæ
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczê¶liwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybra³am kusz±c± Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:43.