Wasz stosunek do feminizmu - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-15, 11:10   #121
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Wasz stosunek do feminizmu

Cytat:
Napisane przez srebrnykot Pokaż wiadomość
[COLOR="SlateGray"]A Lisbeth Ci odpisała, dlaczego nie będzie - i ja też - przeglądać dziesiątków filmików, by trafić na ten jeden.
No to się nie dowiecie i już.

Trudno, moja strata, bo wygracie dyskusję i wasza, bo nigdy się nie dowiecie.

Mam dość wiecznego przekomarzania się na forum. Takie jest moje zdanie, nie podoba się, to trudno.

Niczyjego zdania nie zmienię przez Internet, zwłaszcza upartej jak osioł Lisbeth.

Więc niezlośliwie nie biorę już udziału w przepychankach na forum, bo za bardzo się w nie wciągam, tracę czas, a pożytku z nich żadnego.

Zwłaszcza, że żeby moja odpowiedź była na poziomie, potrzebuje źródeł, dowodów, wypowiedzi, skonstruowanie dobrej odpowiedzi zajęło by mi parę godzin, których nie mam, zważywszy, że odpisuje na forum już tylko na czerwonym świetle albo w korku.

Więc zapraszam do samodzielnej lektury, albo przypomnij się w lipcu, to wygospodaruję jeden dzień na zadowalającą obie strony rozprawke na ten temat.

I to jest moja ostatnia wypowiedź w tym temacie, życzę powodzenia i odsubskrybowuję wątek.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-15, 11:24   #122
srebrnykot
stary jednooki dachowiec
 
Avatar srebrnykot
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 327
Dot.: Wasz stosunek do feminizmu

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No to się nie dowiecie i już.

Trudno, moja strata, bo wygracie dyskusję i wasza, bo nigdy się nie dowiecie.
Cóż, przeżyję tę stratę. Nie chodziło mi o przepychanki czy wygrywanie dyskusji na forum, ale skoro rzucasz, że feministki niszczą twoje światy, potem dodajesz, że chodzi o m.in. o gry, ale później już nie chcesz podać żadnych konkretów, to nie irytuj się, że ktoś cię o te konkrety dopytuje. Bez nich to puste słowa.

A wciaż, jednak trochę grając, nie kojarzę gry, gdzie fabuła zmieniłaby się pod "feministki", choć nie jestem tak na bieżąco, by kojarzyć większość tytułów. Dyskusje, czemu nie ma otyłych asasynów, czemu kobiety w podrzędnych rolach, a nawet, czemu nie ma osób czarnych w XV wiecznych Czechach (!) kojarzę, ale nie, żeby wydawcy zmieniali pod tym kątem fabuły gier. Cóż, jakby ktoś chciał się merytorycznie w tym temacie wypowiedzieć, to chętnie posłucham. Jak nie, nic to.

Edit: Plus, argument o kilku godzinach jest nietrafiony. Nie potrzebuję rozprawki, sama sobie doszukam, ale oczekiwałam czegoś w stylu: X wycofali się z postaci A/fabuły B, bo zgłoszono protest, że coś tam. Konkretne firmy, konkretne tytuły.
__________________
"Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." A. Sapkowski

Edytowane przez srebrnykot
Czas edycji: 2018-10-15 o 11:28
srebrnykot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-15, 11:26   #123
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wasz stosunek do feminizmu

Nie masz zmieniać niczyjego zdania tylko pokazać skąd wzięło się twoje. Dość istotna różnica. Ale widać, że nie masz czasu na pisanie eseju o zaangażowaniu feministek w produkcję gier komputerowych, ale obrażający mnie personalnie esej o tym jak bardzo jesteś zajęta czymś ważniejszym, już masz
Cóż.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-15, 11:34   #124
matcha
Zadomowienie
 
Avatar matcha
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 042
Dot.: Wasz stosunek do feminizmu

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Wymień mi kilka feministek z polskiego podwórka które nie zasłynęły jeszcze z głupoty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co się kryje pod słowem głupota? Co jest głupie, a co nie? Kobiety z czarnych protestów uważane są za głupie przez konserwatywne środowisko, w hardkorowej sytuacji można mówić w tv, że "są brzydkie, więc wychodzą na ulicę" i "kto je ru*#_".
I co masz na myśli polskie podwórko? Czy moją przyjaciółkę lub aktywistki z mojego miasta mogę wymienić, mimo, że nie błyszczą w tv, a udzielają się lokalnie? Czy wymieniać tylko te na narodową skalę?
__________________
Nic tak nie rozpala człowieka, jak gorąca herbata.
matcha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-15, 13:16   #125
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wasz stosunek do feminizmu

Cytat:
Napisane przez matcha Pokaż wiadomość
A co się kryje pod słowem głupota? Co jest głupie, a co nie? Kobiety z czarnych protestów uważane są za głupie przez konserwatywne środowisko, w hardkorowej sytuacji można mówić w tv, że "są brzydkie, więc wychodzą na ulicę" i "kto je ru*#_".
I co masz na myśli polskie podwórko? Czy moją przyjaciółkę lub aktywistki z mojego miasta mogę wymienić, mimo, że nie błyszczą w tv, a udzielają się lokalnie? Czy wymieniać tylko te na narodową skalę?
Oczywiście chodzi mi o osoby publiczne. Aktywistki działaczka itp.
Mi przychodzi do głowy tylko Sylwia Chutnik chyba, jeszcze nie słyszałam żeby się czymś skompromitowala. Kiedyś jeszcze uważałam Manuele Gretkowska za mądra ale już mi przeszło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-17, 23:17   #126
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Wasz stosunek do feminizmu

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Zainspirowana dyskusją w wątku randkowo-płatniczym, postanowiłam założyć odrębny wątek i trochę się poż... kulturalnie podyskutować Żarty żartami - mam nadzieję że uda nam się rozwinąć ciekawą i konstruktywną dyskusję bez większej gównoburzy.

Czy uważacie się za feministki? Jeśli nie, dlaczego nie? Jeśli tak, czym dla was jest feminizm? Dlaczego uważacie, że jest potrzebny? I jak radzicie sobie z tym, że w ruchu feministycznym jest sporo głośnych i... oszołomskich głosów?

Co sądzicie o feminizmie intersekcjonalnym, który oprócz płci patrzy także na inne wymiary opresji (rasowej, klasowej, narodowej, "orientacyjnej", "rozmiarowej")? Co z feminizmem katolickim lub feminizmem pro-life?

Czy uważacie, że mężczyźni doświadczają seksizmu na co dzień i potrzebny jest ruch, który bierze pod uwagę także dyskryminację mężczyzn? Czy walka o prawa facetów powinna być ważna dla feministek?
Może nie mam jakiejś za#stej wiedzy nt. feminizmu, ale za feministkę się uważam choćby na razie z tego względu, że dużo postulatów popieram jednak nie jestem taką feministką, która nienawidzi mężczyzn.

Uważam, że kobiety jak i mężczyźni powinni mieć takie same prawa. Jestem za równouprawnieniem. Wiem, że to się trochę powiedzmy przeczy samemu sobie bo na przykład facet nie został stworzony biologicznie i naturalnie do rodzenia dzieci (chociaż są przypadki urodzenia dziecka przez faceta) i facet nie może rodzić (jednak tak jak wspomniałam, są wyjątki), a jednak zdarzyło się gdzieś w USA dając za przykład.

Chociaż jeśli chodzi o kwestie rozdzielania dzieci już po rozwocie kobiety z mężczyzną czasem jestem za tym aby dziecko zostało z ojcem aniżeli z matką. Niektóre matki odwalają takie cyrki, manipulują dzieckiem byle by ojciec dziecka ''w łapy nie dostał''.

Natomiast skrajny feminizm czy fanatyzm jest dla mnie głupotą i debilizmem. Mówienie, że feministki nienawidzą mężczyzn, nie golą się/depilują to po prostu i nie mam więcej pytań.

Mam dość skrajne poglądy i deklaruje się jako dziwny oraz skrajny człowiek bo (odbiegając od tematu) rozumiem aborcję i nie potępiam kobiet, które się jej poddały, a z drugiej strony jestem za karą śmierci w kilku kwestiach. Przede wszystkim za:

1. gwałt
2. pedofilię

Po za tym jeśli chodzi o facetów, seksizm w kierunku facetów ze strony kobiet się pojawia i nie jestem za nim. Tak samo nie jestem za przemocą kobiet w stosunku do mężczyzn (chociaż trochę mnie ona śmieszy) i mówi się o przemocy wobec mężczyzn przez kobiety dużo, dużo mniej niż o przemocy względem kobiet (przez mężczyzn).

Za przemocą kobiet ze strony mężczyzn również nie jestem.
I druga strona medalu: również z drugiej strony nie jestem też do końca za tym, aby faceci w każdych zawodach kobiecych mieliby się sprawdzić, ale niech próbują.

Skoro mamy faceta, który jest ginekologiem i widział już niejedną pochwę, operował niejedną macicę to równie dobrze kobieta może być górnikiem, wydobywać węgiel w kopalni. Mamy przecież również policjantki, kobiety, które są żołnierzami, ale zawsze będzie panować zdanie, że kobieta nie nadaje się do męskiego stricte zawodu, tak jak facet nie nadaje się do kobiecego zawodu.

Dziwne to wszystko czasem dla mnie.
No a czasem przeczę sama sobie

Czasem śmieszą mnie faceci, którzy uważają, że feministki to zło konieczne, że nigdy nie będzie równouprawnienia. Równouprawnienie u kobiety i u mężczyzny powinno być takie same. Zauważam brak tego równouprawnienia choćby w kwestiach ekonomicznych, gdzie to kobiety zarabiają mniej mimo, że wg mnie oczywiście kobiety są inteligentniejsze od facetów i to kobiety są lepiej wykształcone.

Wg magazynu Forbes to kobiety są częściej milionerkami i wśród kobiet to właśnie kobiety przodują jeśli chodzi o bycie number one we własnych firmach. To więcej kobiet jest na stanowiskach kierowniczych/prezeski/dyrektorki niekoniecznie zawsze posadę mają/mogą mieć przez łóżko.

To dla mnie kolejny przykład seksizmu i braku równouprawnienia.

Edytowane przez MsN
Czas edycji: 2018-10-17 o 23:20
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 00:37   #127
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 763
Dot.: Wasz stosunek do feminizmu

Cytat:
Napisane przez MsN Pokaż wiadomość
Zauważam brak tego równouprawnienia choćby w kwestiach ekonomicznych, gdzie to kobiety zarabiają mniej mimo, że wg mnie oczywiście kobiety są inteligentniejsze od facetów i to kobiety są lepiej wykształcone.
OMG, co? "Oczywiście".
Kobiety są inteligentniejsze od mężczyzn – dlatego przytłaczająca większość noblistów to mężczyźni, dlatego mężczyźni zdobywają lepsze wyniki w testach IQ, dlatego prawie wszyscy wynalazcy i najwięksi współcześni naukowcy to mężczyźni, dlatego więcej mężczyzn kończy najbardziej wymagające kierunki i dlatego na najlepszych uczelniach na świecie mężczyzn jest więcej niż kobiet, dlatego praktycznie nie ma młodych kobiet, w przeciwieństwie do mężczyzn, które zostają multimilionerkami w inny sposób, niż poprzez otrzymanie spadku (najczęściej – po ojcu)... Mogę tak w nieskończoność. No chyba, że piszesz o inteligencji emocjonalnej (której osobiście za inteligencję nie uważam) – wtedy masz rację. Ale tylko wtedy.
Co do wykształcenia – gdyby politechnik było więcej niż uniwersytetów, a te drugie dodatkowo wyrzuciłyby ze swojej oferty większość humanistycznych kierunków, których studiowania zazwyczaj się nie opłaca, to inaczej byś pisała. No chyba że uważasz, że wykształcenie = inteligencja, wtedy zacznę współczuć.
Cytat:
Napisane przez MsN Pokaż wiadomość
Wg magazynu Forbes to kobiety są częściej milionerkami i wśród kobiet to właśnie kobiety przodują jeśli chodzi o bycie number one we własnych firmach.
Podeślij, chętnie poczytam o takich rewelacjach.
Cytat:
Napisane przez MsN Pokaż wiadomość
To więcej kobiet jest na stanowiskach kierowniczych/prezeski/dyrektorki niekoniecznie zawsze posadę mają/mogą mieć przez łóżko.
Na jakiej planecie Ty żyjesz? PRZYTŁACZAJĄCA większość najwyższych stanowisk zdominowana jest przez mężczyzn. Wszędzie. I to się nie zmienia.

Faktów zmienić się nie da i dodatkowo te raczej gdzieś mają Twoje zdanie. A fakty w tym wypadku są przeciwko Tobie, przykro mi. Nie chciałem pisać takiego posta jak ten, ale w końcu ktoś mnie do tego sprowokował.
Dla mnie mężczyźni i kobiety są równie inteligentni; po prostu są rzeczy, w których – statystycznie – mężczyźni są lepsi od kobiet, i vice versa.
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-18, 03:17   #128
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Wasz stosunek do feminizmu

Cytat:
Napisane przez MsN Pokaż wiadomość
Może nie mam jakiejś za#stej wiedzy nt. feminizmu, ale za feministkę się uważam choćby na razie z tego względu, że dużo postulatów popieram jednak nie jestem taką feministką, która nienawidzi mężczyzn.

Uważam, że kobiety jak i mężczyźni powinni mieć takie same prawa. Jestem za równouprawnieniem. Wiem, że to się trochę powiedzmy przeczy samemu sobie bo na przykład facet nie został stworzony biologicznie i naturalnie do rodzenia dzieci (chociaż są przypadki urodzenia dziecka przez faceta) i facet nie może rodzić (jednak tak jak wspomniałam, są wyjątki), a jednak zdarzyło się gdzieś w USA dając za przykład.

Chociaż jeśli chodzi o kwestie rozdzielania dzieci już po rozwocie kobiety z mężczyzną czasem jestem za tym aby dziecko zostało z ojcem aniżeli z matką. Niektóre matki odwalają takie cyrki, manipulują dzieckiem byle by ojciec dziecka ''w łapy nie dostał''.

Natomiast skrajny feminizm czy fanatyzm jest dla mnie głupotą i debilizmem. Mówienie, że feministki nienawidzą mężczyzn, nie golą się/depilują to po prostu i nie mam więcej pytań.

Mam dość skrajne poglądy i deklaruje się jako dziwny oraz skrajny człowiek bo (odbiegając od tematu) rozumiem aborcję i nie potępiam kobiet, które się jej poddały, a z drugiej strony jestem za karą śmierci w kilku kwestiach. Przede wszystkim za:

1. gwałt
2. pedofilię

Po za tym jeśli chodzi o facetów, seksizm w kierunku facetów ze strony kobiet się pojawia i nie jestem za nim. Tak samo nie jestem za przemocą kobiet w stosunku do mężczyzn (chociaż trochę mnie ona śmieszy) i mówi się o przemocy wobec mężczyzn przez kobiety dużo, dużo mniej niż o przemocy względem kobiet (przez mężczyzn).

Za przemocą kobiet ze strony mężczyzn również nie jestem.
I druga strona medalu: również z drugiej strony nie jestem też do końca za tym, aby faceci w każdych zawodach kobiecych mieliby się sprawdzić, ale niech próbują.

Skoro mamy faceta, który jest ginekologiem i widział już niejedną pochwę, operował niejedną macicę to równie dobrze kobieta może być górnikiem, wydobywać węgiel w kopalni. Mamy przecież również policjantki, kobiety, które są żołnierzami, ale zawsze będzie panować zdanie, że kobieta nie nadaje się do męskiego stricte zawodu, tak jak facet nie nadaje się do kobiecego zawodu.

Dziwne to wszystko czasem dla mnie.
No a czasem przeczę sama sobie

Czasem śmieszą mnie faceci, którzy uważają, że feministki to zło konieczne, że nigdy nie będzie równouprawnienia. Równouprawnienie u kobiety i u mężczyzny powinno być takie same. Zauważam brak tego równouprawnienia choćby w kwestiach ekonomicznych, gdzie to kobiety zarabiają mniej mimo, że wg mnie oczywiście kobiety są inteligentniejsze od facetów i to kobiety są lepiej wykształcone.

Wg magazynu Forbes to kobiety są częściej milionerkami i wśród kobiet to właśnie kobiety przodują jeśli chodzi o bycie number one we własnych firmach. To więcej kobiet jest na stanowiskach kierowniczych/prezeski/dyrektorki niekoniecznie zawsze posadę mają/mogą mieć przez łóżko.

To dla mnie kolejny przykład seksizmu i braku równouprawnienia.

Jakikolwiek rodzaj przemocy Cię śmieszy:brzydal :
Ciekawy masz pogląd,oj ciekawy...
Podaj autora/autorkę tego artykułu z Forbes'a ,bo jakoś nie do końca w te rewelacje wierzę...

Poza tym to chyba logiczne,że wśród kobiet to właśnie kobiety przodują. Dziwne by było gdyby wśród kobiet przodowali faceci

Kobiety inteligentniejsze? A jak to udowodnisz?
Lepiej wykształcone? Jeśli liczyć z wyższymi szkołami czegośtam to może i racja,ale czy o takie wykształcenie chodzi?
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 09:07   #129
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Wasz stosunek do feminizmu

Cytat:
Napisane przez MsN Pokaż wiadomość
Może nie mam jakiejś za#stej wiedzy nt. feminizmu, ale za feministkę się uważam choćby na razie z tego względu, że dużo postulatów popieram jednak nie jestem taką feministką, która nienawidzi mężczyzn.

Uważam, że kobiety jak i mężczyźni powinni mieć takie same prawa. Jestem za równouprawnieniem. Wiem, że to się trochę powiedzmy przeczy samemu sobie bo na przykład facet nie został stworzony biologicznie i naturalnie do rodzenia dzieci (chociaż są przypadki urodzenia dziecka przez faceta) i facet nie może rodzić (jednak tak jak wspomniałam, są wyjątki), a jednak zdarzyło się gdzieś w USA dając za przykład.

Chociaż jeśli chodzi o kwestie rozdzielania dzieci już po rozwocie kobiety z mężczyzną czasem jestem za tym aby dziecko zostało z ojcem aniżeli z matką. Niektóre matki odwalają takie cyrki, manipulują dzieckiem byle by ojciec dziecka ''w łapy nie dostał''.

Natomiast skrajny feminizm czy fanatyzm jest dla mnie głupotą i debilizmem. Mówienie, że feministki nienawidzą mężczyzn, nie golą się/depilują to po prostu i nie mam więcej pytań.

Mam dość skrajne poglądy i deklaruje się jako dziwny oraz skrajny człowiek bo (odbiegając od tematu) rozumiem aborcję i nie potępiam kobiet, które się jej poddały, a z drugiej strony jestem za karą śmierci w kilku kwestiach. Przede wszystkim za:

1. gwałt
2. pedofilię

Po za tym jeśli chodzi o facetów, seksizm w kierunku facetów ze strony kobiet się pojawia i nie jestem za nim. Tak samo nie jestem za przemocą kobiet w stosunku do mężczyzn (chociaż trochę mnie ona śmieszy) i mówi się o przemocy wobec mężczyzn przez kobiety dużo, dużo mniej niż o przemocy względem kobiet (przez mężczyzn).

Za przemocą kobiet ze strony mężczyzn również nie jestem.
I druga strona medalu: również z drugiej strony nie jestem też do końca za tym, aby faceci w każdych zawodach kobiecych mieliby się sprawdzić, ale niech próbują.

Skoro mamy faceta, który jest ginekologiem i widział już niejedną pochwę, operował niejedną macicę to równie dobrze kobieta może być górnikiem, wydobywać węgiel w kopalni. Mamy przecież również policjantki, kobiety, które są żołnierzami, ale zawsze będzie panować zdanie, że kobieta nie nadaje się do męskiego stricte zawodu, tak jak facet nie nadaje się do kobiecego zawodu.

Dziwne to wszystko czasem dla mnie.
No a czasem przeczę sama sobie

Czasem śmieszą mnie faceci, którzy uważają, że feministki to zło konieczne, że nigdy nie będzie równouprawnienia. Równouprawnienie u kobiety i u mężczyzny powinno być takie same. Zauważam brak tego równouprawnienia choćby w kwestiach ekonomicznych, gdzie to kobiety zarabiają mniej mimo, że wg mnie oczywiście kobiety są inteligentniejsze od facetów i to kobiety są lepiej wykształcone.

Wg magazynu Forbes to kobiety są częściej milionerkami i wśród kobiet to właśnie kobiety przodują jeśli chodzi o bycie number one we własnych firmach. To więcej kobiet jest na stanowiskach kierowniczych/prezeski/dyrektorki niekoniecznie zawsze posadę mają/mogą mieć przez łóżko.

To dla mnie kolejny przykład seksizmu i braku równouprawnienia.
No dobra, jestem wojującą feministką, ale też mocno powątpiewam w zasadność tego co napisałaś, więc również chętnie usłyszę źródło tych nowin.
Tego rankingu Forbesa (poza nazwą rankingu), tych rodzących mężczyzn, tych kobiet na kierowniczych i dyrektorskich stanowiskach i tego, że kobiety są inteligentniejsze.

A kawałka o tym, że przemoc Cię śmieszy nie będę komentować, bo jeśli bym napisała szczerze co o tym uważam, to bym dostała ostrzeżenie.

Edytowane przez Atavish
Czas edycji: 2018-10-18 o 09:09
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 09:11   #130
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Wasz stosunek do feminizmu

A rodzący mężczyźni kojarzą mi się z jednym...received_258051244896531.jpeg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 09:50   #131
Jinezi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 15
Dot.: Wasz stosunek do feminizmu

Myślę, że feminizm ma w dzisiejszych czasach z jednej strony wymiar pejoratywny ze względu na te wszystkie "oszołomy", ale tak, jestem feministką, bo nie potrafię patrzeć na krzywdę, niezależnie czy jest to krzywda kobiety, dziecka czy mężczyzny.
Jinezi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-21, 15:10   #132
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Wasz stosunek do feminizmu

Jeden z tych wątków, w których nie powinnam się wypowiadać, bo dostanę bana 4eva Trzymajcie mnie
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-21, 15:55   #133
zksiezyca
Raczkowanie
 
Avatar zksiezyca
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 260
Dot.: Wasz stosunek do feminizmu

Feminizm jest mi bliski i tak naprawdę jest bliski każdej kobiecie, nawet tej, która nie uznaje się za feministkę (sic), nie ma sensu tłumaczyć oszołomów i rzeczywistych feministek czy tez feministow, bo oczywistym jest, ze w każdej grupie itp itd są osoby o rożnym stopniu ogarnięcia. Feminizm jest bardzo potrzebny, przykre, ze się go wyśmiewa, ale jak wspomniałam, robią tak jedynie osoby słabo doinformowane, co często nie wynika totalnie z ich winy.
zksiezyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-22, 13:08   #134
MuchaLibre
I tak powiem
 
Avatar MuchaLibre
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 654
Dot.: Wasz stosunek do feminizmu

Mnie jeszcze kilka lat temu feminizm ani ziębił, ani nie grzał. Ale zastanowiło mnie, że kiedy Fundacja Masculinum zaczęła nagłaśniać temat przemocy wobec mężczyzn, podając m.in. że 20% mężczyzn pada ofiarą przemocy psychicznej w związku, portale feministyczne zaczęły to hejtować. Nie za bardzo rozumiałem o co im w ogóle chodzi. Dla mnie to jest normalne, że potępia się każdą przemoc, a nie jakieś bóldupienie, że olaboga ktoś powiedział, że kobiety także stosują przemoc wobec mężczyzn.

Jak sobie głębiej wszedłem w temat, okazało się, że poglądy typu "przemoc ma płeć" są czymś zupełnie normalnym u feministek, takie poglądy wyraża Sylwia Spurek - zastępca RPO ds. równego traktowania (śmiać się czy płakać), Aleksandra Piotrowska - założycielka Feminoteki, Urszula Nowakowska - zał0życielka Centrum Praw Kobiet. Czyli czołowe feministki z czołowych organizacji feministycznych.


Feminizm jest nawet programowo oficjalne przeciwko równouprawnieniu płci. Punkt 8 programu Inicjatywy Feministycznej stanowi:
"Wspierając dążenia innych grup szczególnienarażonych na dyskryminację postulujemy zaniechanie obecnej pseudorównościowej polityki, której podstawą jest tzw. „równe traktowanie”. Równe traktowanie nierównych wyłącznie wzmacnia nierówność. Żądamy polityki wzmacniania szans i stosowania w polityce narzędzi niwelujących nierówności". Źródło:
http://inicjatywafeministyczna.pl/gender-mainstreaming/



Tu trzeba rozróżnić pojęcia emancypacji kobiet, i w ogóle emancypacji od feminizmu. Bo to co dziś potocznie nazywa się "feminizmem I fali" w rzeczywistości funkcjonowało pod innymi nazwami jak emancypacja, sufrażyzm itd. Pojęcie feminizmu jako takiego upowszechniło się gdzie tak w latach 60-tych, 70-tych XX w. w USA. To od początku był ruch radykalny i mizoandryczny i mają też duże związki z socjalizmem. Długi temat, wystarczy poczytać sobie o poglądach takiej Adrei Dworkin, Susan Brownmiller, Simone de Beauvoir etc.


Erin Pizzey, kobieta która założyła pierwsze na świecie schronisko dla kobiet doświadczających przemocy domowej w Chiswick w 1971 r. nigdy nie uważała siebie za feministkę. Dziś twierdzi, że feminizm to jedno wielkie oszustwo, którego celem jest niszczenie rodziny i wrogość wobec mężczyzn. Ją samą feministki o mało nie doprowadziły do grobu, bo o zgrozo, mówiła o tym, że kobiety również stosują przemoc i chciała też pomagać męskich ofiarom:
https://www.dailymail.co.uk/femail/a...oy-family.html


Jeszcze więcej o tej pani:







To w samo w temacie przemocy wobec dzieci. Michele Elliott, znana i ceniona brytyjska psycholog dziecięca specjalizująca się w temacie przemocy seksualnej wobec dzieci, założycielka Kidscape, swego czasu przedstawiła wyniki badań, dlaczego pedofilia u kobiet występuje znacznie częściej niż się powszechnie wydaje.

Jaka była reakcja feministek? Cytując wywiad z Michele Elliott: "Pedofilia w wykonaniu kobiet to temat bardzo kontrowersyjny. Przekonałam się o tym, gdy podniosłam temat krzywdzenia dzieci przez nie. Zaczęłam być oczerniana przez inne kobiety. Zostałam wykluczona z “wspólnoty” z kobiet. Przestałam być dobrą feministką, ponieważ miałam uważać, że nadużycia seksualne są skutkiem męskiej władzy. Jeśli nawet znałam znaczącą liczbę kobiet stosującą przemoc wobec dzieci, to miałam uważać, że jest to rezultat męskiego wpływu na kobiety. To tak jakby sądzić, że mężczyźni pociągają za sznurki i każą kobietom stosować przemoc. Trzeba jasno powiedzieć, że są kobiety stosujące przemoc. Są kobiety, które dobrze maskują swoją przemoc. Myślę, że robią to przebieglej niż mężczyźni, a społeczeństwo nie chce wierzyć, że kobiety są do takich czynów zdolne".

Reszta wywiadu (polskie napisy):





Jaki jest więc mój stosunek do feminizmu? Zaorać i zastąpić czymś, co naprawdę służy prawom człowieka i równym prawom dla wszystkich, jak humanizm, egalitaryzm etc. Tyle ode mnie, wnioski niech każdy już wyciągnie sobie sam.

Edytowane przez MuchaLibre
Czas edycji: 2018-10-22 o 13:19
MuchaLibre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-23, 23:17   #135
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wasz stosunek do feminizmu

Cytat:
Napisane przez MsN Pokaż wiadomość
Uważam, że kobiety jak i mężczyźni powinni mieć takie same prawa. Jestem za równouprawnieniem. Wiem, że to się trochę powiedzmy przeczy samemu sobie bo na przykład facet nie został stworzony biologicznie i naturalnie do rodzenia dzieci (chociaż są przypadki urodzenia dziecka przez faceta) i facet nie może rodzić (jednak tak jak wspomniałam, są wyjątki), a jednak zdarzyło się gdzieś w USA dając za przykład.
A co ma piernik do wiatraka Tj rownouprawnienie, czyli takie same traktowanie w swietle prawa, do roznic biologicznych?
Roznic biologicznych zadna legislacja nie zlikwiduje.
(Nawiasem mowiac, to oczywiscie jest bzruda jakiekolwiek pisanie o "przypadkach rodzenia przez mezczyzn" - kazda taka osoba biologcznie jest kobieta, niezaleznie od tego jak sie czuje).

Cytat:
Napisane przez MsN Pokaż wiadomość
Skoro mamy faceta, który jest ginekologiem i widział już niejedną pochwę, operował niejedną macicę to równie dobrze kobieta może być górnikiem, wydobywać węgiel w kopalni. Mamy przecież również policjantki, kobiety, które są żołnierzami, ale zawsze będzie panować zdanie, że kobieta nie nadaje się do męskiego stricte zawodu, tak jak facet nie nadaje się do kobiecego zawodu.
No wlasnie nie moze "byc rownie dobrze" gornikiem, gdyz to ma takie wymagania fizyczne, ktore wiekszosc kobiet nie bedzie w stanie spelnic.
Oczywiscie, ze kobiety nie nadaja sie do policji, a szczegolnie wojska, w sensie na pierwszej linii/operacyjnie, ekstermalne przyklady jak np. IDF pomijajac. Biologii nie oszukasz , zaklinanie rzeczywistosci nic tu nie pomoze.

Cytat:
Napisane przez MsN Pokaż wiadomość
Równouprawnienie u kobiety i u mężczyzny powinno być takie same. Zauważam brak tego równouprawnienia choćby w kwestiach ekonomicznych, gdzie to kobiety zarabiają mniej mimo, że wg mnie oczywiście kobiety są inteligentniejsze od facetów i to kobiety są lepiej wykształcone.
Kobiety zarabiaja mniej, bo (srednio) mniej pracuja i mniej inwestuja w kariere (i duzo czesciej wybieraja opieke na dziecmi) i (znowuz, srednio) wybieraja gorzej platne zawody. Podobnie, mezczyzni beda (srednio) bardziej sklonni podejmowac ryzyko, co moze prowadzic do ekstremalnie wysokich zarobkow.
Kobiety nie sa inteligentniejsze - srednio kobiety sa bardziej inteligente od mezczyzn; natomiast na prawym koncu skali (a wiec najwyze IQ), mezczyzn jest X razy wiecej od kobiet - kazdy moze to sobie interpretowac jak chce.
Podobnie, to nie jest tak proste jak "lepiej wyksztalcone" - po prostu wiecej ich konczy studia, ale to wcale nie znaczy, ze beda wiekszoscia na kierunkach/w zawodach, ktore przynosza wiecej pieniedzy (wrecz przeciwnie).

Oczywiscie powyzsze to usrednianie pewnych rzeczy - tak, wiem, ze sa kobiety w STEM, takie ktore sa pracoholiczkami, maja swietne kariety itd. - wskazuje tendencje populacji a nie przecze istnieniu danych jednostek

A na koniec - to o to wlasnie chodzi w rownouprawnieniu i wolnosci wyboru, zeby kobiety mogly sobie takie a nie inne rzeczy wybierac (tylko absurdem jest pozniej pomstowanie o patriarchacie i seksizmie ).
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 12:12   #136
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Wasz stosunek do feminizmu

Dawno, dawno temu była tutaj dyskusja dlaczego nie jestem feministką.


I w sumie trafiłam na filmik, który całkiem nieźle i merytorycznie (a na pewno lepiej niż ja) omawia ten temat.


Oczywiście nie wiem, co to za człowiek/grupa, pierwszy raz widzę i słyszę, to jedyny filmik jego autorstwa jaki widziałam. Więc nie wyskakujcie mi tutaj z anegdotami z przeszłości i nie zakładajcie, że zgadzam się ze wszystkim, co pojawia się na tym kanale.


Ale z tym filmikiem owszem, lepiej niż ja oddaje to, co sama myślę.


https://www.youtube.com/watch?v=bZ3G54FCgMQ
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 14:03   #137
Linkle
Raczkowanie
 
Avatar Linkle
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 114
Dot.: Wasz stosunek do feminizmu

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Dawno, dawno temu była tutaj dyskusja dlaczego nie jestem feministką.


I w sumie trafiłam na filmik, który całkiem nieźle i merytorycznie (a na pewno lepiej niż ja) omawia ten temat.


Oczywiście nie wiem, co to za człowiek/grupa, pierwszy raz widzę i słyszę, to jedyny filmik jego autorstwa jaki widziałam. Więc nie wyskakujcie mi tutaj z anegdotami z przeszłości i nie zakładajcie, że zgadzam się ze wszystkim, co pojawia się na tym kanale.


Ale z tym filmikiem owszem, lepiej niż ja oddaje to, co sama myślę.


https://www.youtube.com/watch?v=bZ3G54FCgMQ
Jeżeli argumentem w dyskusji jest facet stosujący najgorszy mozliwy cherrypicking na podparcie swoich bardzo ogólnikowych tez to pozostaje mi tylko wspólczuć. Juz nawet abstrahując od jego pozostałych materiałow, skoro tak wolisz.
Linkle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 18:49   #138
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Wasz stosunek do feminizmu

Cytat:
Napisane przez Linkle Pokaż wiadomość
Jeżeli argumentem w dyskusji jest facet stosujący najgorszy mozliwy cherrypicking na podparcie swoich bardzo ogólnikowych tez to pozostaje mi tylko wspólczuć. Juz nawet abstrahując od jego pozostałych materiałow, skoro tak wolisz.
O, cudnie.

To skoro już mamy na stole moje poglądy i problemy z feminizmem dokładnie i przejrzyście opisane, to możesz mnie wyprowadzić z błędu, krok po kroku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 18:52   #139
Violentacrez
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 52
Dot.: Wasz stosunek do feminizmu

Jakby kogoś interesowało to w National Geographic opublikowano ranking najlepszych miejsc do życia dla kobiet na świecie. Swoją drogą ciekawi mnie tak beznadziejny wynik Ukrainy. Myślałem że u Rosjan macie znacznie gorzej. Ciekawe co tam się dzieje...

1. Norwegia
2. Szwajcaria
3. Dania
4. Finlandia
5. Islandia
6. Austria
7. Wielka Brytania
8. Luksemburg
9. Holandia
10. Szwecja
11. Kanada
12. Estonia
13. Nowa Zelandia
14. Australia
15. Słowenia
16. Irlandia
17. Niemcy
18. Hiszpania
19. Portugalia
20. Francja
21. Łotwa
22. Stany Zjednoczone
23. Singapur
24. Serbia
25. POLSKA
26. Litwa
27. Belgia
28. Włochy
29. Japonia
30. Czechy
31. Cypr
32. Chorwacja
33. Korea Południowa
34. Izrael
35. Słowacja
36. Malta
37. Macedonia Północna
38. Białoruś
39. Bułgaria
40. Czarnogóra
41. Trynidad i Tobago
42. Jamajka
43. Kazachstan
44. Zjednoczone Emiraty Arabskie
45. Kostaryka
46. Gruzja
47. Mongolia
48. Argentyna
49. Ekwador
50. Węgry
51. Grecja
52. Rumunia
53. Boliwia
54. Chile
55. Bośnia i Hercegowina
56. Albania
57. Fidżi
58. Urugwaj
59. Turkmenistan
60. Mauritius
61. Namibia
62. Surinam
63. Mołdawia
64. Rwanda
65. Rosja
66. Gujana
67. RPA
68. Paragwaj
69. Peru
70. Hongkong
71. Panama
72. Katar
73. Malezja
74. Dominikana
75. Zimbabwe
76. Salwador
77. Chiny
78. Laos
79. Ghana
80. Timor Wschodni
81. Kirgistan
82. Armenia
83. Bahrajn
84. Wenezuela
85. Nepal
86. Belize
87. Barbados
88. Nikaragua
89. Uzbekistan
90. Filipiny
91. Honduras
92. Wietnam
93. Tajlandia
94. Tanzania
95. Indonezja
96. Kuwejt
97. Tadżykistan
98. Brazylia
99. Wyspy Zielonego Przylądka
100. Kenia
101. Wyspy Salomona
102. Kambodża
103. Meksyk
104. Kolumbia
105. Ukraina
106. Gwatemala
107. Sri Lanka
108. Zambia
109. Uganda
110. Mozambik
111. Malediwy
112. Botswana
113. Togo
114. Turcja
115. Senegal
116. Benin
117. Papua Nowa Gwinea
118. Bhutan
119. Kamerun
120. Tunezja
121. Liberia
122. Etiopia
123. Azerbejdżan
124. Gabon
125. Lesotho
125. Gambia
126. Wyspy Św. Tomasza i Książęca
127. Komory
128. Jordania
129. Angola
130. Gwinea Równikowa
131. Malawi
132. Maroko
133. Indie
134. Gwinea
135. Burkina Faso
136. Madagaskar
137. Wybrzeże Kości Słoniowej
138. Burundi
139. Haiti
140. Bangladesz
141. Algieria
142. Dżibuti
143. Eswatini
144. Liban
145. Nigeria
146. Iran
147. Kongo
148. Birma
149. Egipt
150. Mauretania
151. Sierra Leone
152. Somalia
153. Niger
154. Czad
155. Sudan Południowy
156. Libia
157. Mali
158. Republika Środkowoafrykańska
159. Demokratyczna Republika Konga
160. Irak
161. Sudan
162. Pakistan
163. Syria
164. Afganistan
165. Arabia Saudyjska
166. Jemen

Edytowane przez Violentacrez
Czas edycji: 2019-10-28 o 18:53
Violentacrez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-28, 18:58   #140
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Wasz stosunek do feminizmu

Cytat:
Napisane przez Violentacrez Pokaż wiadomość
Jakby kogoś interesowało to w National Geographic opublikowano ranking najlepszych miejsc do życia dla kobiet na świecie. Swoją drogą ciekawi mnie tak beznadziejny wynik Ukrainy. Myślałem że u Rosjan macie znacznie gorzej. Ciekawe co tam się dzieje...

1. Norwegia
2. Szwajcaria
3. Dania
4. Finlandia
5. Islandia
6. Austria
7. Wielka Brytania
8. Luksemburg
9. Holandia
10. Szwecja
11. Kanada
12. Estonia
13. Nowa Zelandia
14. Australia
15. Słowenia
16. Irlandia
17. Niemcy
18. Hiszpania
19. Portugalia
20. Francja
21. Łotwa
22. Stany Zjednoczone
23. Singapur
24. Serbia
25. POLSKA
26. Litwa
27. Belgia
28. Włochy
29. Japonia
30. Czechy
31. Cypr
32. Chorwacja
33. Korea Południowa
34. Izrael
35. Słowacja
36. Malta
37. Macedonia Północna
38. Białoruś
39. Bułgaria
40. Czarnogóra
41. Trynidad i Tobago
42. Jamajka
43. Kazachstan
44. Zjednoczone Emiraty Arabskie
45. Kostaryka
46. Gruzja
47. Mongolia
48. Argentyna
49. Ekwador
50. Węgry
51. Grecja
52. Rumunia
53. Boliwia
54. Chile
55. Bośnia i Hercegowina
56. Albania
57. Fidżi
58. Urugwaj
59. Turkmenistan
60. Mauritius
61. Namibia
62. Surinam
63. Mołdawia
64. Rwanda
65. Rosja
66. Gujana
67. RPA
68. Paragwaj
69. Peru
70. Hongkong
71. Panama
72. Katar
73. Malezja
74. Dominikana
75. Zimbabwe
76. Salwador
77. Chiny
78. Laos
79. Ghana
80. Timor Wschodni
81. Kirgistan
82. Armenia
83. Bahrajn
84. Wenezuela
85. Nepal
86. Belize
87. Barbados
88. Nikaragua
89. Uzbekistan
90. Filipiny
91. Honduras
92. Wietnam
93. Tajlandia
94. Tanzania
95. Indonezja
96. Kuwejt
97. Tadżykistan
98. Brazylia
99. Wyspy Zielonego Przylądka
100. Kenia
101. Wyspy Salomona
102. Kambodża
103. Meksyk
104. Kolumbia
105. Ukraina
106. Gwatemala
107. Sri Lanka
108. Zambia
109. Uganda
110. Mozambik
111. Malediwy
112. Botswana
113. Togo
114. Turcja
115. Senegal
116. Benin
117. Papua Nowa Gwinea
118. Bhutan
119. Kamerun
120. Tunezja
121. Liberia
122. Etiopia
123. Azerbejdżan
124. Gabon
125. Lesotho
125. Gambia
126. Wyspy Św. Tomasza i Książęca
127. Komory
128. Jordania
129. Angola
130. Gwinea Równikowa
131. Malawi
132. Maroko
133. Indie
134. Gwinea
135. Burkina Faso
136. Madagaskar
137. Wybrzeże Kości Słoniowej
138. Burundi
139. Haiti
140. Bangladesz
141. Algieria
142. Dżibuti
143. Eswatini
144. Liban
145. Nigeria
146. Iran
147. Kongo
148. Birma
149. Egipt
150. Mauretania
151. Sierra Leone
152. Somalia
153. Niger
154. Czad
155. Sudan Południowy
156. Libia
157. Mali
158. Republika Środkowoafrykańska
159. Demokratyczna Republika Konga
160. Irak
161. Sudan
162. Pakistan
163. Syria
164. Afganistan
165. Arabia Saudyjska
166. Jemen
Jakie są te kryteria? I czy to jest ocena w odczuciu kobiet które mieszkają w danym kraju, czy jest to jakiaś zewnętrzma komisja?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 19:02   #141
Violentacrez
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 52
Dot.: Wasz stosunek do feminizmu

Kryteria to: reprezentacja we władzy, korzystanie z komórki, zatrudnienie, dostęp do usług finansowych, edukacja, przemoc partnerów, bezpieczna społeczność, zorganizowana przemoc (w tym to chyba Rosja wiedzie prym), normy dyskryminujące, faworyzowanie synów, dyskryminacja prawna.
Violentacrez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 19:02   #142
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Wasz stosunek do feminizmu

Cytat:
Napisane przez Violentacrez Pokaż wiadomość
Kryteria to: reprezentacja we władzy, korzystanie z komórki, zatrudnienie, dostęp do usług finansowych, edukacja, przemoc partnerów, bezpieczna społeczność, zorganizowana przemoc (w tym to chyba Rosja wiedzie prym), normy dyskryminujące, faworyzowanie synów, dyskryminacja prawna.
A jest taki ranking dla mężczyzn?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 19:07   #143
Violentacrez
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 52
Dot.: Wasz stosunek do feminizmu

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A jest taki ranking dla mężczyzn?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Śmiem wątpić.
Violentacrez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 19:08   #144
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Wasz stosunek do feminizmu

Cytat:
Napisane przez Violentacrez Pokaż wiadomość
Śmiem wątpić.
A szkoda. Ciekawe czy by się pokrywał i gdzie by były różnice.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 19:19   #145
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wasz stosunek do feminizmu

Cytat:
Napisane przez Violentacrez Pokaż wiadomość
Jakby kogoś interesowało to w National Geographic opublikowano ranking najlepszych miejsc do życia dla kobiet na świecie. Swoją drogą ciekawi mnie tak beznadziejny wynik Ukrainy. Myślałem że u Rosjan macie znacznie gorzej. Ciekawe co tam się dzieje...

1. Norwegia
2. Szwajcaria
3. Dania
4. Finlandia
5. Islandia
6. Austria
7. Wielka Brytania
8. Luksemburg
9. Holandia
10. Szwecja
11. Kanada
12. Estonia
13. Nowa Zelandia
14. Australia
15. Słowenia
16. Irlandia
17. Niemcy
18. Hiszpania
19. Portugalia
20. Francja
21. Łotwa
22. Stany Zjednoczone
23. Singapur
24. Serbia
25. POLSKA
26. Litwa
27. Belgia
28. Włochy
29. Japonia
30. Czechy
31. Cypr
32. Chorwacja
33. Korea Południowa
34. Izrael
35. Słowacja
36. Malta
37. Macedonia Północna
38. Białoruś
39. Bułgaria
40. Czarnogóra
41. Trynidad i Tobago
42. Jamajka
43. Kazachstan
44. Zjednoczone Emiraty Arabskie
45. Kostaryka
46. Gruzja
47. Mongolia
48. Argentyna
49. Ekwador
50. Węgry
51. Grecja
52. Rumunia
53. Boliwia
54. Chile
55. Bośnia i Hercegowina
56. Albania
57. Fidżi
58. Urugwaj
59. Turkmenistan
60. Mauritius
61. Namibia
62. Surinam
63. Mołdawia
64. Rwanda
65. Rosja
66. Gujana
67. RPA
68. Paragwaj
69. Peru
70. Hongkong
71. Panama
72. Katar
73. Malezja
74. Dominikana
75. Zimbabwe
76. Salwador
77. Chiny
78. Laos
79. Ghana
80. Timor Wschodni
81. Kirgistan
82. Armenia
83. Bahrajn
84. Wenezuela
85. Nepal
86. Belize
87. Barbados
88. Nikaragua
89. Uzbekistan
90. Filipiny
91. Honduras
92. Wietnam
93. Tajlandia
94. Tanzania
95. Indonezja
96. Kuwejt
97. Tadżykistan
98. Brazylia
99. Wyspy Zielonego Przylądka
100. Kenia
101. Wyspy Salomona
102. Kambodża
103. Meksyk
104. Kolumbia
105. Ukraina
106. Gwatemala
107. Sri Lanka
108. Zambia
109. Uganda
110. Mozambik
111. Malediwy
112. Botswana
113. Togo
114. Turcja
115. Senegal
116. Benin
117. Papua Nowa Gwinea
118. Bhutan
119. Kamerun
120. Tunezja
121. Liberia
122. Etiopia
123. Azerbejdżan
124. Gabon
125. Lesotho
125. Gambia
126. Wyspy Św. Tomasza i Książęca
127. Komory
128. Jordania
129. Angola
130. Gwinea Równikowa
131. Malawi
132. Maroko
133. Indie
134. Gwinea
135. Burkina Faso
136. Madagaskar
137. Wybrzeże Kości Słoniowej
138. Burundi
139. Haiti
140. Bangladesz
141. Algieria
142. Dżibuti
143. Eswatini
144. Liban
145. Nigeria
146. Iran
147. Kongo
148. Birma
149. Egipt
150. Mauretania
151. Sierra Leone
152. Somalia
153. Niger
154. Czad
155. Sudan Południowy
156. Libia
157. Mali
158. Republika Środkowoafrykańska
159. Demokratyczna Republika Konga
160. Irak
161. Sudan
162. Pakistan
163. Syria
164. Afganistan
165. Arabia Saudyjska
166. Jemen

Ciekawe. Wiele miejsc w tym rankingu mnie dziwi. Np. Japonia tak wysoko, Czechy niżej, niż Polska, Korea wyżej, niż np. Słowacja, Węgry dopiero na 50 miejscu, że Paragwaj tak wysoko, że Wenezuela wyżej, niż Brazylia, Ukraina i Kolumbia, że Ukraina tak nisko, że Gruzja wyżej, niż Węgry.


Co to jest za dziwne kryterium "korzystanie z komórki"? O co chodzi?
Brakuje mi w tych kryteriach czegoś bardziej odnoszącego się do życia społecznego, do kwestii typu dostęp do ginekologa, dostęp do podpasek, dostęp do aborcji, możliwość decydowania o własnym losie, dostęp do żłobków i przedszkoli, możliwość wzięcia rozwodu, itp.

Edytowane przez ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Czas edycji: 2019-10-28 o 19:22
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 22:19   #146
Violentacrez
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 52
Dot.: Wasz stosunek do feminizmu

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87285616]Ciekawe. Wiele miejsc w tym rankingu mnie dziwi. Np. Japonia tak wysoko, Czechy niżej, niż Polska, Korea wyżej, niż np. Słowacja, Węgry dopiero na 50 miejscu, że Paragwaj tak wysoko, że Wenezuela wyżej, niż Brazylia, Ukraina i Kolumbia, że Ukraina tak nisko, że Gruzja wyżej, niż Węgry.


Co to jest za dziwne kryterium "korzystanie z komórki"? O co chodzi?
Brakuje mi w tych kryteriach czegoś bardziej odnoszącego się do życia społecznego, do kwestii typu dostęp do ginekologa, dostęp do podpasek, dostęp do aborcji, możliwość decydowania o własnym losie, dostęp do żłobków i przedszkoli, możliwość wzięcia rozwodu, itp.[/QUOTE]

No właśnie bo kryteriów można przyjąć sporo. W takich emiratach np. kobiety mają mnóstwo rzeczy co do których nie mają nic do powiedzenia, ale opływają w luksusy, mąż się o nie troszczy itd. Z kolei na Ukrainie mają nieograniczony dostęp do aborcji, ale z punktu widzenia kobiety to chyba jedyny plus życia w tym kraju (zresztą z punktu widzenia mężczyzny też).
Violentacrez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 07:40   #147
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wasz stosunek do feminizmu

Cytat:
Napisane przez Violentacrez Pokaż wiadomość
No właśnie bo kryteriów można przyjąć sporo. W takich emiratach np. kobiety mają mnóstwo rzeczy co do których nie mają nic do powiedzenia, ale opływają w luksusy, mąż się o nie troszczy itd. Z kolei na Ukrainie mają nieograniczony dostęp do aborcji, ale z punktu widzenia kobiety to chyba jedyny plus życia w tym kraju (zresztą z punktu widzenia mężczyzny też).


No nie wiem. Ja bym jednak zdecydowanie wolała żyć na Ukrainie, niż np. w Wenezueli, która w rankingu jest wyżej.
Nie jedyny plus. Tzn patrząc z perspektywy
Polski może i tak. Ale bardziej ogólnie - mogą brać rozwody, mogą zdecydować o własnym losie, mogą się kształcić, itp. W wielu państwach jednak tego nie ma.

Plusy są, tylko nie zawsze oczywiste (np. z takich nie w temacie jakość jedzenia).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 07:57   #148
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Wasz stosunek do feminizmu

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87286342]No nie wiem. Ja bym jednak zdecydowanie wolała żyć na Ukrainie, niż np. w Wenezueli, która w rankingu jest wyżej.
Nie jedyny plus. Tzn patrząc z perspektywy
Polski może i tak. Ale bardziej ogólnie - mogą brać rozwody, mogą zdecydować o własnym losie, mogą się kształcić, itp. W wielu państwach jednak tego nie ma.

Plusy są, tylko nie zawsze oczywiste (np. z takich nie w temacie jakość jedzenia).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]Tylko czy jakość jedzenia to plus "dla kobiet". To raczej po prostu ogólny plus.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 08:36   #149
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wasz stosunek do feminizmu

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Tylko czy jakość jedzenia to plus "dla kobiet". To raczej po prostu ogólny plus.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


O to mi chodziło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 08:44   #150
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Wasz stosunek do feminizmu

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87286562]O to mi chodziło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]Właściwie to łatwość rozwodów też nie jest dla kobiet stricte.

W ogóle jeśli chodzi tylko o czynniki dotyczące kobiet to niby aborcja. Ale tu też, na ewentualnego ojca brak aborcji też może negatywnie wpłynąć. Tylko ekonomicznie co prawda, ale to też nie jest stricte kobiecy problem.

Może gwałty. Ok, gwałty są dość unikalne kobiecym problemem. Ale faceta częściej pobiją i napadną na ulicy niż kobietę zgwałcą. Kobiety też częściej przeżywają, więcej ofiar śmiertelnych jest u facetów.

I teraz co jest lepsze z być zgwałconym czy umrzeć. Można bronić obu stron tak naprawdę.

To wszystko jest tak powiązane, że taki ranking to trochę taki z tyłka mi się wydaje, bo ciężko to ocenić w próżni. Chyba że oceniamy różnicę w sytuacji między średnią kobietą a średnim mężczyzną w danym kraju (w stylu różnica w zarobkach, edukacji, pracy).

Ale tutaj może dobrze wypaść jakaś biedna wioska na Syberii, bo nikt nic nie ma, więc różnice są małe. A raczej nikt nie chce tak żyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-16 15:29:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:53.