Kosmetyki naturalne - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-07, 08:45   #4501
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dla mnie z kolei krem pod oczy jest za tłusty i za ciężki, a krem do rąk jest bardzo fajny, aczkolwiek nie mogę powiedzieć o tych kosmetykach, że są jakieś wybitne, po prostu kosmetyki, jakich wiele. Rynek kosmetyków naturalnych jest bardzo duży i bardzo dużo firm, zwłaszcza polskich, nie ma nic ciekawego do zaoferowania, w składach same masła i oleje uznawane za lek na wszelkie bolączki, zero innowacyjności, bardzo niewielki asortyment kosmetyków do zadań specjalnych, z substancjami aktywnymi o wyższym stężeniu.
oooo toto uważam podobnie

moje ciało np. nie lubi mocnego natłuszczenia, potrzebuję mocno odzywcze formuły i jednocześnie lekkie, w Polsce znajduję same tłuste albo twarde masła....

---------- Dopisano o 07:45 ---------- Poprzedni post napisano o 07:34 ----------

Ja Naturativ znam i używam od lat, jeszcze jak to było Pat&Rub - lubię umiearkowanie, próbowałam kosmetyków do twarzy ale zaden mi się nie sprawdzał, do ciała owszem, szczególnie lubię produkty do rąk i stóp, czasem skuszę się na masło ale one są trudnowchłanialne u mnie i trochę mnie irytują. Mają fajny lekki kremik brązujący do nóg - chyba kupie w tym sezonie

Clochee - olejek do demakijazu fajny ale już minaturka różnaego balsamu do ciała taka sobie, balsam u mnie trudnowchłanialny

Alekmie - miałam serię sos, tę seledynową i powiem, że niczego sobie, ładnie mi ukoiła skórę, mam chęć na więcej, zniechęcił mnie jednak fakt, że nie dostałam przy zakupie żadnej próbki, jakby firmie nie zależało abym próbowała i kupowała więcej ich kosmetyków ( kupiłam cały zestaw za kilkaset zł, próbek 0 szt).

Sylveco, Vianek itp. - produkty ok, cieszy mnie rosnąca dostępność bo ceny mają przyzwoite, sięgam często po płyny do hig intymnej, żele pod prysznic, balsam do ciała, żel do mycia twarzy, kremy raczej nie

Resibo - podobnie jak Clochee, mam wrażenie, że to bliźniacze produkty olejek tak, kremy nie, balsma do ust ok ale śmierdzi, ładne opakowania
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-07, 08:52   #4502
perskin
Raczkowanie
 
Avatar perskin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 49
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
oooo toto uważam podobnie

moje ciało np. nie lubi mocnego natłuszczenia, potrzebuję mocno odzywcze formuły i jednocześnie lekkie, w Polsce znajduję same tłuste albo twarde masła....

---------- Dopisano o 07:45 ---------- Poprzedni post napisano o 07:34 ----------

Ja Naturativ znam i używam od lat, jeszcze jak to było Pat&Rub - lubię umiearkowanie, próbowałam kosmetyków do twarzy ale zaden mi się nie sprawdzał, do ciała owszem, szczególnie lubię produkty do rąk i stóp, czasem skuszę się na masło ale one są trudnowchłanialne u mnie i trochę mnie irytują. Mają fajny lekki kremik brązujący do nóg - chyba kupie w tym sezonie

Clochee - olejek do demakijazu fajny ale już minaturka różnaego balsamu do ciała taka sobie, balsam u mnie trudnowchłanialny

Alekmie - miałam serię sos, tę seledynową i powiem, że niczego sobie, ładnie mi ukoiła skórę, mam chęć na więcej, zniechęcił mnie jednak fakt, że nie dostałam przy zakupie żadnej próbki, jakby firmie nie zależało abym próbowała i kupowała więcej ich kosmetyków ( kupiłam cały zestaw za kilkaset zł, próbek 0 szt).

Sylveco, Vianek itp. - produkty ok, cieszy mnie rosnąca dostępność bo ceny mają przyzwoite, sięgam często po płyny do hig intymnej, żele pod prysznic, balsam do ciała, żel do mycia twarzy, kremy raczej nie

Resibo - podobnie jak Clochee, mam wrażenie, że to bliźniacze produkty olejek tak, kremy nie, balsma do ust ok ale śmierdzi, ładne opakowania
Zawsze możecie sobie kupić kilka półproduktow i zrobić swoje kosmetyki np. Serum, ktoŕe robi się banalnie prosto, a będzie zawierało to czego wasza skóra porzebuje i lubi najbardziej.
P.s. nie każdu olej jest tłusty. Niektóre oleje należą do grupy tzw. Olei schnących np. Olej z pestek winogron lub pachnotki. Możecie o tym poczytać tutaj https://perskin.wordpress.com/2016/1...olej-roslinny/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Problemów z cerą można uniknąć, ale niezbędna jest w tym pielęgnacja odpowiadająca na potrzeby skóry.

Per.Skin.
https://perskin.wordpress.com/
perskin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-07, 10:40   #4503
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Akarada Pokaż wiadomość
Ja stosowałam oczarowana dobrymi opiniami. Niestety nie sprawdziło się u mnie, chyba dlatego że kupiłam ze zbyt dużym stężeniem oleju laurowego. Więc jeśli masz problematyczną cerę, powinnaś zacząć od mniejszej dawki tak mi się wydaje. Ja miałam 25%, ale żałuje że nie wziełam 12%. Zbyt wysusza a powinno nawilżać
Ja używałam o stężeniu 5% i też szału nie zrobiło, zwykłe mydło, obrośnięte w legendę. Do twarzy się nie nadawało, bo potrafiło podrażniać, chyba, że od czasu do czasu tylko.

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
oooo toto uważam podobnie

moje ciało np. nie lubi mocnego natłuszczenia, potrzebuję mocno odzywcze formuły i jednocześnie lekkie, w Polsce znajduję same tłuste albo twarde masła....
Tak na szybko, to podobno fajny jest balsam do ciała Yope.

Miałam kiedyś z lekkich wygładzający eliksir do ciała z czerwoną herbatą Phenome, boski, bardzo lekki lecz skuteczny, skóra była po nim rewelacyjna, ale niestety mało wydajny i drogi, ale coś go nie widzę na stronie sklepu, nie wiem czy go nie wycofali.

Cytat:
Napisane przez perskin Pokaż wiadomość
P.s. nie każdu olej jest tłusty. Niektóre oleje należą do grupy tzw. Olei schnących np. Olej z pestek winogron lub pachnotki.
Tłuszcz, to tłuszcz i zawsze będzie tłusty, każdy.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-07, 22:19   #4504
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez perskin Pokaż wiadomość
Zawsze możecie sobie kupić kilka półproduktow i zrobić swoje kosmetyki np. Serum, ktoŕe robi się banalnie prosto, a będzie zawierało to czego wasza skóra porzebuje i lubi najbardziej.
Możesz podać jakieś przykładowe receptury?
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-13, 08:19   #4505
Marolka88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 4
Dot.: Kosmetyki naturalne

Jak się na poważnie interesujesz tematem kosmetyków naturalnych to polecam sklep xxx, bo możesz tam znaleźć zestawy do przygotowania własnych preparatów. Idealnie sobie dopasujesz składniki, czy bazy do problemów skórnych. To się chyba najlepiej teraz sprawdza. Większość przepisów za darmo dostępna.

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2018-06-13 o 13:18 Powód: reklama
Marolka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-13, 09:48   #4506
poziomka_89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja dopiero od niedawna się zainteresowałam tym tematem. Jest sporo polskich ciekawych marek: xxx

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2018-06-13 o 13:18 Powód: link
poziomka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-29, 08:58   #4507
arBuzz_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 8
Dot.: kosmetyki Dermajetics (Herbalife)

jeśli chodzi o kosmetyki naturalne to godna uwagi wydaje się być polskie Laboratorium Kosmetyczne AVA. Mają dużo eko kosmetyków w ofercie, kremy i inne produkty do pielęgnacji twarzy, balsamy do ciała, jest z czego wybierać. I ceny są całkiem przystępne jak na naturalne ekologiczne produkty.
arBuzz_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-04, 13:45   #4508
domaaa1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 17
Dot.: Kosmetyki naturalne

O naturalnych zawsze niby coś się słyszało ale poszerzyłam temat na beauty days w Nadarzynie rok temu, fajna sprawa, można dowiedzieć się ciekawych rzeczy o pielęgnacji ciała i nie tylko. Pod koniec września są znowu, biorę siostrę poznamy nowości
domaaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-24, 12:58   #4509
im_catharsis
Raczkowanie
 
Avatar im_catharsis
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 325
Dot.: Kosmetyki naturalne

to mi w krew weszło przebywanie na targach naturalnych, w Warszawie. Tez super sprawa, fajne ceny no i można poznać równie dobre, a mniej znane, nowe marki. Ale nie polecam iść bez jakiejkolwiek gotówki bo na bank będziecie cierpieć, aj tak miałam na pierwszych. :P
__________________
"Nienawiść jest zemstą tchórzy na ludziach, wokół których czują się mali"
im_catharsis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-25, 12:46   #4510
marlenaa08
Raczkowanie
 
Avatar marlenaa08
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 299
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja bardzo lubię Vianek - używam serii niebieskiej do twarzy. Jestem zainteresowana zakupem innych kosmetyków od Vianka bądź Sylveco. Może spróbuję balsamu do ciała albo szamponu? Ceny przystępne, a na promocji, np. w Naturze można mieć te kosmetyki bardzo tanio.
marlenaa08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-16, 13:04   #4511
Labombel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 17
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja uwielbiam La-Le xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-09-16 o 13:07 Powód: reklama
Labombel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-26, 10:23   #4512
Matt_Z
Raczkowanie
 
Avatar Matt_Z
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 65
Dot.: Kosmetyki naturalne

W sumie kosmetyk naturalny kosmetykowi nierówny. Miałem kilka kremów nawilżających do twarzy z którymi wiązałem jakieś nadzieje ale ostatecznie odpadły. Teraz mam kilka kremów i ogólnie kosmetyków naturalnych które przy mojej skórze się nadają w ogóle do wsmarowywania.
Matt_Z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 14:24   #4513
wigabis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ciekawa jestem, czy istnieją jakieś porównywarki/programy, które pokazują jak bardzo szkodliwe są składniki w produktach, które kupuję. Znacie coś takiego? To by mi bardzo pomogło, dopiero uczę się czytać składy
wigabis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-02, 09:40   #4514
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez wigabis Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem, czy istnieją jakieś porównywarki/programy, które pokazują jak bardzo szkodliwe są składniki w produktach, które kupuję. Znacie coś takiego? To by mi bardzo pomogło, dopiero uczę się czytać składy

skincarisma.com jeśli znasz angielski, pomaga rozszyfrować skład, mówi, które składniki w jakim stopniu mogą podrażnić cerę, zapchać, ale nie nadają się np do cery wrażliwej. Produkty można wyszukać po nazwie, a jeśli jakiegoś nie ma to można samemu wpisać skład
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."

aniyam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-11, 13:46   #4515
marcinnowca
Raczkowanie
 
Avatar marcinnowca
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 41
Dot.: Kosmetyki naturalne

Miałam od nich z tego co pamietam olejek do ciała. Fajny ale znam polskie firmy w lepszej cenie, które mają podobne kosmetyki
marcinnowca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-13, 08:00   #4516
staff112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 150
Dot.: Kosmetyki naturalne

Witajcie ,dawni mnie tu nie było. Znowu poszukuję kremu dobrego pod oczy.Byłam pod wrażenie tego z fridge ale po dłuższym używaniu zauważyłam ,że wcale nie jest taki super i jeszcze drogi i do tego wmuszają te świecidełka ,za które pewnie nas kasują ,a i to opakowanie z beznadziejnym dozownikiem.Dosyć dosyć ,bo jeszcze się na mnie obrazicie ,że przynudzam.
Może znalazłyście coś ciekawego, odżywczego pod oczy ,dla wrażliwców ale w miarę naturalnego.Będę wdzięczna za podpowiedzi.
Z góry dziękuje za wszystkie porady.
staff112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-13, 11:16   #4517
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez staff112 Pokaż wiadomość
Witajcie ,dawni mnie tu nie było. Znowu poszukuję kremu dobrego pod oczy.Byłam pod wrażenie tego z fridge ale po dłuższym używaniu zauważyłam ,że wcale nie jest taki super i jeszcze drogi i do tego wmuszają te świecidełka ,za które pewnie nas kasują ,a i to opakowanie z beznadziejnym dozownikiem.Dosyć dosyć ,bo jeszcze się na mnie obrazicie ,że przynudzam.
Może znalazłyście coś ciekawego, odżywczego pod oczy ,dla wrażliwców ale w miarę naturalnego.Będę wdzięczna za podpowiedzi.
Z góry dziękuje za wszystkie porady.
Wszystko zależy od rodzaju cery oraz wieku, ale jeśli szukasz gęstego i treściwego kremu, to polecam Lilla Mai, z lżejszych całkiem niezły jest Be Organic.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-13, 18:25   #4518
staff112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 150
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dzięki wielkie za podpowiedz ! Koło 50tki już jestem ale lubię odżywiać i cerę wrażliwa ...Raczej.
staff112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-04, 06:30   #4519
tkajulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 3
Dot.: kosmetyki Dermajetics (Herbalife)

Trzeba dbać o nawilżenie, co by nie było za chwilę zmarszczek Ja stosuję Express Maski od AVA i ich krem BioRokitnik. U mnie się sprawdzają, mają spoko składy, np. maski mają 97% składników naturalnych.
tkajulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-04, 07:48   #4520
zosiasamosiateraz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja polecam spróbowac zamiast kremów - naturalnych olejów, tłoczonych na zimno. Nie ma w nich chemii wiec wiesz co się wchłania do twojejskóry. Trzeba oczywiście wiedziec jaki olej do jakiego typu cery a nie trzeba sie bac o zatkane pory itp.
zosiasamosiateraz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-23, 12:06   #4521
Hulajka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 1
Dot.: Kosmetyki naturalne

Moja zaufana kosmetyczka używa wyłącznie naturalnych kosmetyków i ma dość konkretną ilość tych z marki APIS. Widziałam w internetach i słyszałam sporo pozytywów o tych kosmetykach. Muszę spróbować w domowym zaciszu .
Hulajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-23, 12:13   #4522
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Hulajka Pokaż wiadomość
Moja zaufana kosmetyczka używa wyłącznie naturalnych kosmetyków i ma dość konkretną ilość tych z marki APIS. Widziałam w internetach i słyszałam sporo pozytywów o tych kosmetykach. Muszę spróbować w domowym zaciszu .
Skoro używa wyłącznie naturalnych, to jak może używać tych z Apis? Widocznie sama używa naturalnych na sobie, a te nienaturalne na klientach.

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-07, 18:13   #4523
Akko_
Przyczajenie
 
Avatar Akko_
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 11
Question Dot.: Kosmetyki naturalne

Cześć wszystkim. Zwykle stosuję krem Eco Sorbet z Bielendy, ale ostatnio jest problem z jego dostępnością i szukam czegoś innego na wypadek gdyby producent go wycofał.

Jako zamienniki testowałam:
- zielonego Vianka (skóra się z nim nie polubiła),
- Skin Harmony od Facebooma (tu już nieco lepiej, ale wciąż mi coś nie pasuje i z jakiegoś powodu krem nie chce współpracować z mineralnymi filtrami),
- na szybko kupionego żelu z limitowanej serii Bielendy w Biedronce. Używam tego ostatniego bo inna osoba z mieszaną skórą mi go poleciła. Jest nieco zbyt bogaty dla mnie, ale narazie sprawdza się ok.

Te kosmetyki nie są do końca naturalne co prawda, ale preferuję je do takich ze składami, których nie jestem w stanie jeszcze zrozumieć. Moja skóra nie lubi wyższych stężeń niacynamidu oraz masła shea'i. Krem nawilżający nakładam na dzień i męczą mnie silne perfumy. Z góry dzięki.
Akko_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-07, 18:23   #4524
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: kosmetyki Dermajetics (Herbalife)

Może wypróbuj serum neem i tulsi Orientany i do tego toner Benton Aloe AHA, polecam ten miks, wprawdzie ten drugi zawiera glikol propylenowy, ale jest dla mnie uszyty na miarę, produkt jakiego długo szukałam i nie potrafię znaleźć zamiennika.

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-08, 16:49   #4525
Akko_
Przyczajenie
 
Avatar Akko_
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 11
Dot.: kosmetyki Dermajetics (Herbalife)

Neem w proszku nie sprawdziło się u mnie niestety. Toników nie używam. Mam na oku jeszcze krem z Sorayi, ale też jest nie do końca naturalny i poczekam z zakupem.
Akko_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-09, 08:32   #4526
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: kosmetyki Dermajetics (Herbalife)

Na pewno nie należy porównywać proszku neem z gotowym kosmetykiem o zupełnie innej formulacji i przeznaczeniu, ja się bardzo zraziłam do olejku neem, a w tym serum mi bardzo odpowiada, a jeśli chodzi o toner Bentona, to nie jest zwykły tonik, ma żelową konsystencję i nakłada się go palcami, nie służy do przemywania twarzy. Z resztą warto poczytać recenzje na kwc o tych produktach. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:41.