Jak nawiązać bliższą relację? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-09, 00:25   #1
Oleander36
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 11

Jak nawiązać bliższą relację?


[CENTER][LEFT]Witajcie! Mam chaotyczny problem związany z poznanym na wakacjach chłopakiem. Jestem w liceum, na wakacjach, całkowicie przez przypadek poznałam na fb o rok młodszego chłopaka, który od września chodzi ze mną do szkoły.

Zanim się zobaczyliśmy, pisaliśmy razem przez wiele godzin, o marzeniach, radościach, filozofii, rodzinie, odnaleźliśmy w sobie dużo wspólnego, niemal tych samych zainteresowań, podobni bardzo też pod kątem emocjonalnym. Wiemy o sobie bardzo wiele.W przeciągu pierwszych dni września znaleźliśmy się w szkole, porozmawialiśmy przez chwilę. Od tej pory,jakoś do końca października pisaliśmy do siebie, najczęściej on zaczynał rozmowy np pisząc albo że widział mój uśmiech, że jedyny taki jest, albo że podobało mu się to, jak się ubrałam, albo po prostu dostrzegał takie rzeczy, których raczej nie zauważali. Chodzi o to, co zauważył we mnie danego dnia, było ,,pretekstem" do napisania. Sama jestem dość nieśmiała, by napisać, ale sama starałam się też jakoś zacząć.

W pewnym momencie tematy zaczęły nam się trochę kończyć. Myślę, że winą tego jest przede wszystkim internet. Życie trochę w taki pokręcony sposób. Kilka spojrzeń na korytarzu, a rozmowa przenosi się w sieć. Szkoła jest ogromna, a przerwy krótkie. Ciężko jest rozmawiać, kiedy jest mało chwil, które łączą. Mam na myśli spędzanie czasu. Bo w takim przypadku robi się sama wymiana tego co u kogo się wydarzyło. Raz przyszedł do mnie do klasy, z małym prezentem, przywiózł jakieś słodycze z zagranicy, o których kiedyś mu wcześniej wspomniałam, że je lubię. Rozmawialiśmy może z 10 razy twarzą w twarz, a to niewiele mając kilka minut, wszystko jest chaotyczne, pod stresem.

W taki sposób, kontakt urwał się na 3 tygodnie. Zostaliśmy na samych uśmiechach na korytarzu, czasem komentował mi jakieś zdjęcia na fb, ale poza tym urwało sie wszystko. Odezwał się niedawno pisząc, że przeprasza, że milczał, ale nic wiele się u niego nie działo, a poza tym ostatnio bardzo mu ciężko. Napisał mi pierwszy raz tak długą wypowiedź, o wszystkim, co go boli, martwi, o czym nie mówi nikomu innemu. Nigdy dotąd nie otwierał się tak bardzo, nie na tą sferę. Podniosłam na duchu tyle, ile potrafiłam. Zawsze jest tak, że to on nie odpisuje na ostatnią wiadomość.. mimo to po 2 dniach nie wytrzymałam i wypytałam go o to jak się czuje. Może to absurdalne, ale było to dla mnie ciężkie, bo właśnie dotąd nie rozmawialiśmy o większych problemach.

Następnego dnia, po tej rozmowie, poszłam do niego, z małym prezentem, podobnym, jaki on dał mi kilka miesięcy wcześniej, też na słodko. Bardzo się ucieszył, miałam wrażenie, ze poczuł się nieswojo. Uśmiechnął się i wyciągnął ręce, po czym mnie objął i delikatnie przytulił, miałam wrażenie jakby to trwało kilka dłuższych sekund. Odezwał się do mnie jeszcze wieczorem.

Zależy mi na tej relacji, zdaję sobie sprawę z tego, że jest zauroczenie z mojej strony, ale nie wiem, jak nawiązać bliższą relację. Nie wiem, w jaki sposób się odezwać, zainteresować, bo jak wspomniałam, nie spędzamy czasu ze sobą. Wydaje mi się też, że to nie będzie trafny pomysł aby samej proponować jakieś spotkanie po szkole.. Zależy mi na nim, na samym kontakcie, by to się nie skończyło. Za pół roku on zmienia szkołę, a ja się boję, że to się urwie.

Nie wiem, czy są szanse by było z tego coś więcej, ale nie wiem jak nawiązać bliższą relację? W jaki sposób się odezwać? Im więcej mam obaw, tym więcej zadaję sobie pytań.. Za niedługo ma on urodziny, nie wiem, w jaki sposób podejść do sprawy, czy złożyć same życzenia, czy jednak pomyśleć o czymś więcej? Nie chciałabym się wygłupić żadnym głupim pomysłem.

W jaki sposób nawiązać bliższą relację? Mam wrażenie, że w ciągu ostatnich dni bardziej mi zaufał, jednak coraz bardziej doskwiera mi to, że nie umiemy się do siebie odezwać. Uważacie, że warto się starać?
Oleander36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-09, 07:16   #2
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Jak nawiązać bliższą relację?

masakra

zainteresuj się może, jak żyły nastolatki i ogólnie ludzie przed erą internetu. podpowiem Ci, że całkiem w sumie niedawno były nawet takie czasy, że komórek nie było, a na dodatek nie każdy miał telefon stacjonarny


więc, stety lub niestety ludzie po prostu SPOTYKALI SIĘ na żywo - teraz widzę, że to ostateczne rozwiązanie i nawet nie całkiem wypada zaproponować takie spotkanie, bo co druga strona sobie pomyśli
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-09, 10:55   #3
cooralinka
Przyczajenie
 
Avatar cooralinka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 15
Dot.: Jak nawiązać bliższą relację?

Po pierwsze - tak jak wyżej - spotykajcie się częściej na żywo. Dziwnie bym się czuła pisząc z chłopakiem a na korytarzu posyłać sobie tylko uśmiech.
Po drugie - Ty też musisz się trochę bardziej otworzyć, wyjść z jakąś inicjatywą. Wiem, że Ci ciężko, miałam to samo, ale dużo to daje
cooralinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-09, 15:20   #4
Oleander36
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 11
Dot.: Jak nawiązać bliższą relację?

Taak, zdaję sobie sprawę, jak to wygląda. Wiem, że problem to ten internet. Żałuję, że wiele rzeczy opowiedział mi za pomocą internetu, a nie w oczy. Wiem, że jest wartościowym człowiekiem, z jednej strony bardzo wrażliwym, a z drugiej też bardzo otwartym, śmiałym. O ile on już zrobi przysłowiowy krok w przód, to sama, też z nieśmiałości wobec niego, nie umiem zareagować przez co się ,,cofam" w tej relacji.

Stresuję się i mam wrażenie, że z tego wszystkiego ten stres zabiera mi ,,część mnie". Nie wiem, czy też tak miałyście.
Takie poczucie, że pod wpływem lekkiego stresu, obaw, mówicie coś, co racjonalnie nie przyszłoby wam do głowy, by powiedzieć
Oleander36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-09 15:20:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:13.