Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-28, 12:48   #61
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

no wiem, ale po prostu znam siebie i wiem że jestem sklerotyk co do brania suplementów, jedna to co innego a tylko to hmm cięzko, i zawsze strarałam sie łykać np skrzyp polny rano, pigułke brać wieczorem żeby jakos to ze soba nie kolidowało...niestety ale branie tylu tabletek odpada...
a może znacie coś co wymaga jednej tabletki i nie wchodzi w interakcje z antykoncepcją, może wróce do Skrzypowity...ale jakoś nie pamietam żebym cudownie wypiękniała
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 12:48   #62
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
szczerze mówiąc Noor już przeraża mnie ta ilość i dawka co mi poleciłaś, nigdy tyle nie brałam na raz!! poza tym to też się z kasą liczy choć na pewno skorzystam z Twojej kombinacji. a skład i dawkę skrzypu, jeśli nikt nam nie poda z Wizażanek to będę musiała spisać, nie ma rady, wtedy obacym co z tym dalej...

JA CI TU CHYBA GABI NEI POMOGE NIE JESTEM NA TYLE DOŚWIADCZONA W TABLETKACH, PO TO JEST TO FORUM BYM SIĘ CZEGOKOLWIEK DOWIEDZIAŁA:d NOOR JEST MĄDRA ale z tego co znam to nie znam takich tabletek, choć myślę, że humawit Z jest lepszy od skrzypovity, każdy ją chwilił(czytalam forum na ten temat: ) większości lepiej podpasował i pomógł jak skrzypovita no ale jeśli chodzi o malą dawkę tabletek w ciągu dnia, nie znam może inne Wizażanki Ci pomogą a swoją drogą dobrze, że zapytałaś o antykoncepcję i MSM bo tez bym sie wrobiła nieźle, dobrze, że zapytałaś pozdrawiam

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2006-02-28 o 13:19 Powód: post pod postem
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 13:02   #63
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez bąbelek_82
Noor, może będziesz wiedziała... wyczytałam gdzieś, że zażywając tran nie można się opalać, bo grozi to przebarwieniami. Panie w aptekach niestety nic na ten tamat nie wiedzą, a na opakowaniu takiej informacji nie ma.
Nie wiem. Nigdy nie słyszałam o takim ograniczeniu (co nie znaczy automatycznie, że go nie ma ) - po prostu sama się nie opalam w ogóle, wiec na takie informacje nie zwracam uwagi i mogą mi umykać.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 13:03   #64
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

ehh dzięki, ale chyba nie da sie mi dogodzić
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 13:09   #65
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez olusia006
szczerze mówiąc Noor już przeraża mnie ta ilość i dawka co mi poleciłaś, nigdy tyle nie brałam na raz!! poza tym to też się z kasą liczy choć na pewno skorzystam z Twojej kombinacji. a skład i dawkę skrzypu, jeśli nikt nam nie poda z Wizażanek to będę musiała spisać, nie ma rady, wtedy obacym co z tym dalej...
Ale ja Ci "poleciłam" tylko 3, no w porywach 4, preparaty:
  1. Biogal (9 zł) (Różański/Łuskiewnik też nad nim pieje z zachwytu, nad pozostałymi zreszta również )
  2. Salfazin (25 zł)
  3. witaminę B3 (niacinamide) / ew. zamiennie z Humavitem (5/10 zł)
  4. witaminę B5 (5 zł) (calcium panthotenicum, osobno - jeśli nie ma jej w Humavicie)
i szlus

I pestki dyni+orzeszki pistacjowe, jeśli chcesz sie "sitosterolować".
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2006-02-28 o 14:08
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 14:08   #66
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Noor
Ale ja ci tylko "poleciłam" tylko 3, w porywach 4, preparaty:
  1. Biogal (9 zł) (Różański/Łuskiewnik też nad nim pieje z zachwytu, nad pozostałymi zreszta również )
  2. Salfazin (25 zł)
  3. witaminę B3 (niacinamide) / ew. zamiennie z Humavitem (5/10 zł)
  4. witaminę B5 (5 zł) (calcium panthotenicum, osobno - jeśli nie ma jej w Humavicie)
i szlus
ale chwała Ci za to,tylko chodzi mi o to,ze dotad bralam 1 tabletke dziennie a tu kilka tabletek kilka razy dziennie to ju nie to samo!szok oby pozytywny po efektach a czy zamiast B3 i B5 nie moge B complex? pewnie nie?
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 14:31   #67
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez olusia006
ale chwała Ci za to,tylko chodzi mi o to,ze dotad bralam 1 tabletke dziennie a tu kilka tabletek kilka razy dziennie to ju nie to samo!szok oby pozytywny po efektach a czy zamiast B3 i B5 nie moge B complex? pewnie nie?
No to jest szok... ja sama jem 10 tabletek dziennie drożdży Drovit (zalecenie jest do 15 dziennie) i 4 tranu (zalecenie jest 6). Jak to łykam przy kims, to dziwnie na mnie patrzą. Ale pomaga, to najważniejsze.

Noor, dzięki. Może skoro nie słyszałaś, to to jakaś bzdura. Nikt o tym nie słyszał, a ja tylko raz trafiłam na taką informację, zresztą chyba też gdzieś na wizażu.
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-28, 14:36   #68
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez olusia006
ale chwała Ci za to,tylko chodzi mi o to,ze dotad bralam 1 tabletke dziennie a tu kilka tabletek kilka razy dziennie to ju nie to samo!szok oby pozytywny po efektach a czy zamiast B3 i B5 nie moge B complex? pewnie nie?
Możesz (B-Complex lub B-Compositum) - przewaznie zawierają i B3 i B5, ale przypilnuj dawek, bo z tego co widzę w internecie, to one jakieś takie mikre w porównaniu z przeciwtradzikowym zapotrzebowaniem (powiem szczerze - if I were You, na pierwsze trzy miesiące raczej kupiłabym osobne tabletki, choćby po to, żeby się przekonać jakie dadzą efekty i nie mieć żadnych wątpliwości, czy aby one "na mnie nie działają, czy może za małe dawki brałam"?).
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 14:42   #69
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Noor! dzieki
to kupie osobno wszystko już wiem i bede sie stosowac do zalecen dzieki wielkie,odwiedź czasem jeszcze moje forum - na pewno mi sie cos 'urodzi' dzieki wilekie,pozdrawiam,buziak i
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 15:44   #70
agasn
Raczkowanie
 
Avatar agasn
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 162
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Sparkel ja biore 6-9 tabletek dziennie w zaleznosci jak mi sie przypomni od polowy stycznia i jestem zadowolona. Nie wiem czy to autosugestia ale paznokcie przestaly mi sie łamac , wlosy sa w lepszej kondycji i cera tez ok (pojedyncze "niespodzianki" od czasu do czasu ). Mozna brac do 12 tbl dziennie.
agasn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 07:15   #71
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Exclamation

oczywiście ile by nie było tych tabletek to i tak będę wsuwać, choć rzeczywiście może to i dziwnie wyglądać ważne żeby były efekty!!
Noor + Drogie wizażanki!! mam jeszcze pytanie w sprawie wit B3 i B5, pytałam o nie w aptece i nikt nie zna żadnych tabletek, które zawierają tylko oddzielnie te witaminy. Mówią, że może i są ale pod inną nazwą,ale się nie spotkali,a podają B-complex,ale żeby zachować dzienną dawkę witaminy B3-PP trzebaby wciągać z 7 dziennie,toż to pogrom!! a B-complex witaminy B5 w ogóle nie ma w składzie wiesz/wiecie jak to się dokładnie nazywa bardzo proszę o info dziś, bo dziś pędzę po te tableciory do apteki. może te aptekary jakieś niedouczone??
p.s. czytałam o tych witaminach dużo i są na prawde świetne!! nawet bym nie pomyślała...odkrycie zycia tylko teraz ich dostać nie mogę pomocy!!

Oba można dokupić osobno w formie tabletek: Niacinamide po 200 mg/3 zł (ale nie wiem, czy czasem nie tylko na receptę?) i calcium panthotenicum po 100 mg/50 tabl/ok. 5 zł
już doczytałam pisałaś mi o tym wcześniej - spanikowałam swoją drogą dziwne, że nikt nie wie w żadnej aptece, że to jest to. dziś lęcę po wszystko, a jutro napiszę co z tymi witaminami,czy udało mi się je takie kupić pozdrawiam
p.s. mam nadzieję, że B3 czyli ta niacinamide jest bez recepty!!!!
Może któraś z was Drogie Wizażanki wie kupowała ostatnio i miała z nimi do czynienia??

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2006-03-03 o 14:40 Powód: post pod postem
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-02, 15:22   #72
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

postanowiłam że też bede łykała witaminki B i poprosiłam mame żeby sie w aptece spytała o b3 i b5 oddzielnie i B complex, no i było tylko b-complex...musze sama poszukać teraz...
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 18:36   #73
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez olusia006
Ivvonka i Lovisa jak mówiłyście tak sprawdziłam, jak wszystko co mi radzicie H-Pantoten ma w składzie sporo potrzebnych rzeczuf ale jeśli chodzi o wskazania to jest: na włosy i paznokcie, a ja bym chciała wykończyć problemy z cerą!! czy Wy miałyście problemy z trądziekim i Wam pomógł H-Pantoten?? jaką brałyście dawkę??
sprawdzałam też revalid, ale z tego co widzę jakbym chciała brać zalecaną dawkę, to by mnie wyniosło razem 3 opakowania a to prawie 60 złoty miesięcznie : (((( może macie coś dobrego a nie aż tak drogiego, bo czasem opakowanie jest niedrogie ale jak sie chce wybrać potrzebna dawkę toż to fortuna wychodzi!!
Problemy z cera mialam w okresie dojrzewania, teraz sporadycznie wyskoczy mi cos przed okresem, ale ogolnie moja cera wciaz ma tendencje do przetluszczania. Kuracje H-pantotenem zalecila mi moja lekarka, po peelingu Green Peel. Ogolnie polecam sam Green Peel, ale mysle ze H-Pantoten tez tutaj zadzialal - cera mniej sie przetluszczala, szybciej sie regenerowala, bylam bardzo zadowolona... Zrezygnowalam z podkladu! Zastanawiam sie nad ponowna kuracja, bo po zimie moja cera znowu nie jest w najlepszej kondycji...

Kuracja trwala bodajze 3 miesiace... przez pierwsze 8 tygodnie 4 tabletki dziennie naraz, potem zmniejsza sie dawke do 2. Minusem tych tabletek jest to, ze sa drogie, niestety Natomiast kiedys robilam tez kuracje Drominem - to sa tabletki drozdzowe - na mnie ona nie podzialaly, ale znam przypadki, ze u innych osob faktycznie dobrze wplywaja na cere. Ponoc leczniczo dziala takze picie samych drozdzy, ja sama nigdy sie do tego nie moglam przemoc, ale moze warto sprobowac? Pozdrawiam serdecznie!
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 07:50   #74
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Exclamation Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Gabi2
postanowiłam że też bede łykała witaminki B i poprosiłam mame żeby sie w aptece spytała o b3 i b5 oddzielnie i B complex, no i było tylko b-complex...musze sama poszukać teraz...
hej Gabi!
powiem Ci, że jest problem nie tylko z tymi witaminami ale z nimi największy Szukałam wczoraj u siebie(radom) salfazinu,biogalu i tych witamin B3 i B5.o salfazinie i biogalu slyszeli i da sie sprowadzic, salfazin w 10 aptece kupilam,biogal zamowilam,z tym nie jest źle natomiast jeśli chodzi o wit B3 i B5 to jest masakra,każdy twierdzi, że nie ma czegos takiego w ogóle!!! !!!
trzeba pytac o niacinamide,jeśli chodzi o wit B 3, ale o tym nigdzie, nikt, nic nie słyszał i nigdy nie widział nawet kobieta w 1 ptece wyciągnęła spis wszystkich witamin i nie znalazła tego w innej obiecała zapytać gdzieś tam jeszcze, dziś będę wiedziała jak się sprawa ma. Natomiast jeśli chodzi o wit B 5, to udało mi się kupić właśnie w tej aptece co mi obiecała załatwić B 3 (B5 kupisz pod nazwą calcium pantothenicum akurat kupiłam JELFY, 1 tabletka ma 100 mg za 4,40 zł - to tak jak Noor mówiła) jedna jedyna kobieta była poinformowana, ale wiedziała tylko o B 5 a nie słyszała o B 3, w każdym razie ma sie dowiedzieć! pogrom!! to Noor wie o istnieniu takich specyfikuf, a we wszystkich aptekach robią oczy jak 20 złoty jak nie załatwi mi ta kobieta to będę dzwonić i pytać po wszystkich aptekach czy w ogóle jest cosik takiego... będę informować pozdrawiam
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 10:52   #75
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

no ja jeszcze nie szukałam, ale na pewno popytam sie
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 11:14   #76
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Exclamation Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Gabi2
no ja jeszcze nie szukałam, ale na pewno popytam sie
aaa Gabi! Ty jestes z Wa-wy,to masz wieksze szanse!!
dziewczyny tu są linki, pierwszy o wit B3 drugi o B5, poczytajcie co to za cudo!na prawde warto jak już znajdziecie w aptece to i niewiele kosztuje
http://www.resmedica.pl/zdart11988.html
http://www.resmedica.pl/zdart12987.html

No i wszystko jasne! biegalam,pytałam i niestety nie znalazłam B3 pod nazwą Niacinamide, ale jedynie pod PP,czyli kwas nikotynowy (amid kwasu nikotynowego), niestety to na receptę - dokładnie tak jak Noor mówiła trza iść do doktore problem rozwiązany!!
gorąco pozdrawiam!!
dołączajcie siem Wszyscy, którzy łykacie jakieś tabletki (na cerę) i Wam pomagają, tak coby i innym pomóc - dzięki

Edytowane przez olusia006
Czas edycji: 2006-03-06 o 07:52
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 08:00   #77
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Exclamation Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Problemy z cera mialam w okresie dojrzewania, teraz sporadycznie wyskoczy mi cos przed okresem, ale ogolnie moja cera wciaz ma tendencje do przetluszczania. Kuracje H-pantotenem zalecila mi moja lekarka, po peelingu Green Peel. Ogolnie polecam sam Green Peel, ale mysle ze H-Pantoten tez tutaj zadzialal - cera mniej sie przetluszczala, szybciej sie regenerowala, bylam bardzo zadowolona... Zrezygnowalam z podkladu! Zastanawiam sie nad ponowna kuracja, bo po zimie moja cera znowu nie jest w najlepszej kondycji...

Kuracja trwala bodajze 3 miesiace... przez pierwsze 8 tygodnie 4 tabletki dziennie naraz, potem zmniejsza sie dawke do 2. Minusem tych tabletek jest to, ze sa drogie, niestety Natomiast kiedys robilam tez kuracje Drominem - to sa tabletki drozdzowe - na mnie ona nie podzialaly, ale znam przypadki, ze u innych osob faktycznie dobrze wplywaja na cere. Ponoc leczniczo dziala takze picie samych drozdzy, ja sama nigdy sie do tego nie moglam przemoc, ale moze warto sprobowac? Pozdrawiam serdecznie!
Ivvonko!! tez słyszałam o dromnie,ale zeby zachowac wymagana dawkę miesięczną to kupa kaski wychodzi. W sumie teraz tez sie obkupilam i mnie to sporo kosztowalo, ale taka jest cena...wazne by byly efekty. drozdze dobra sprawa,ale ja tez sie na razie do nich nie przekonam, ah,grr!ohyda!
A H-pantoten moze sprobuje jak juz zwalcze powazniejsze problemy z trądzikiem, bo nie mam tylko z przetłuszcaniem problemu Ewentualnie na 'utrzymanie' dobrego stanu,a ja mam poki co za duzo niespodzianek;( w każdym razie dzięki za odpowiedź pozdrawiam gorąco!!
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 12:35   #78
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

szukam i szukam tych witamin i wariatke prawie robią ze mnie, musze koniecznie poszukać ich pod tymi nazwami co podała Noor
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 13:24   #79
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Exclamation Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Gabi2
szukam i szukam tych witamin i wariatke prawie robią ze mnie, musze koniecznie poszukać ich pod tymi nazwami co podała Noor
no Gabi2!! to tak jak ja zamieszanie za każdym razem na całą aptekę, czy ktos cos slyszal takiego i każdy sie zapiera i nawet gigantyczne rejestry wszystkich witamin wyciągają mowią, że nie ma, a są nawet nie wiedzą, że B3 to pp, totalny pogrom! B 5 kupisz dokładnie pod ta nazwą co Noor podała(calcium pantothenicum), ale B 3 tylko na receptę i to jako PP czyli kwas nikotynowy, z resztą pisałam o tym na tej stronie. nie poddamy siem pozdrawiam gorąco
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-06, 13:31   #80
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

no to ruszam do boju znowuale ja też niezłe zamieszanie robie w każdej aptece TŻ powiedział że wstyd mu ze mna po aptekach chodzić!szkoda że na recepte to drugie
Olusia a masz już obydwie witaminki? nie ma tam mowy o jakis interakcjach z pigułkami?i w ogóle jakie dawkowanie jest?
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 14:06   #81
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Gabi2
no to ruszam do boju znowuale ja też niezłe zamieszanie robie w każdej aptece TŻ powiedział że wstyd mu ze mna po aptekach chodzić!szkoda że na recepte to drugie
Olusia a masz już obydwie witaminki? nie ma tam mowy o jakis interakcjach z pigułkami?i w ogóle jakie dawkowanie jest?
Gabi2!! mam B5 (calcium pantothenicum) ale pisze ze dawkujac zgodnie z zalecanymi dawkami (Noor polecala 200 mg dziennie a tabletki sa po 100 mg jedna wiec dwie dziennie,rano i wiecorkiem,zaden problem : ) pisze na tej ulotce ze zadnych dzialan pozadanych nie ma.z reszta pisze ze b5 moga dorosli przyjac 600 mg dziennie,wiec 200 to calkiem rozsadna dawka.biore razem z antykocepcyjnymi i nic jeszcze dobrze dziabie B3 nie wiem kiedy zakupie,jak to zrobie-damz nac,jak ty bedziesz pierwsza to informuj o zaleceniach na ulotce! z gory dzieki,pozdrawiam,mla
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 14:06   #82
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez Gabi2
no to ruszam do boju znowuale ja też niezłe zamieszanie robie w każdej aptece TŻ powiedział że wstyd mu ze mna po aptekach chodzić!szkoda że na recepte to drugie
Olusia a masz już obydwie witaminki? nie ma tam mowy o jakis interakcjach z pigułkami?i w ogóle jakie dawkowanie jest?
Oj! Jak ja uwielbiam zakupy w aptekach Panie, z reguły przy okienku są techniczki, mają zwykle taaaakie oczy i mówią coś o "ambitnych lekach", dlatego mam już "swoją aptekę", gdzie wiedzą "na co mnie stać" i po prostu zapisują dokładnie nazwę, producenta i zamawiają w hurtowni.

Calcium Panthotenicum (opakowanie na fotce na dole) w interesującej nas dawce 100 mg (0,1 g) (i cenie ok. 5 zł za 50 tabl.), produkuje kochana polska Jelfa, natomiast Witamina PP (niacinamide -> niacyna -> witamna B3 -> nikotynamid) w dawce 200 mg (czyli 0,2 g) produkowana jest przez Polfę Kutno i Glaxo Wellcome SA, a kosztuje ok. 3 zł za 20 tabl. W tej dawce, o ile mi wiadomo, tylko na receptę niestety.

Zapotrzebowanie "normalnego człowieka" na Calc. Panth. wynosi 10 mg/dobę, dawka niebezpieczna obliczana jest na ponad 3 g. Dawka przeciwtrądzikowa, to 300 mg (0,3 g)/dobę (wg Różańskiego/Łuskiewnika).
Jeśli chodzi o Witaminę PP, to odpowiednio: zapotrzebowanie dla średnioruchliwych kobiet 20-22 mg, jest wydalana z moczem, więc trudno ja przedawkować (pod kontrola lekarza można przyjmować nawet powyżej 3 g) i nie zaobserwowano szkodliwego działania. Dawkę 400-600 mg uważa się za bezpieczną, większe mogą wywołać obniżenie cisnienia krwi, zawroty głowy i zaczerwienienie skóry. Dawka przeciwtrądzikowa wg Różańskiego, to 600 mg (0,6 g)/dobę.

http://www.jelfa.pl/full.php?id=488
http://www.gsk.com.pl/produkty/Vitaminum_PP.html
http://www.polfakutno.pl/lek.php?id=91
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif calcium panth_50 tabl.gif (4,5 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg witamina pp-polfakutno.jpg (19,1 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Vitaminum-PPtabl0,2gx20_opa.jpg (12,3 KB, 18 załadowań)
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 14:19   #83
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Exclamation Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Noor!
czy pp to dokladnie to samo co B3?? bo nikt nie slyszal nigdzie o niacynamidze a mowia ze B3 to nie to samo co PP,ja ju glupieje
mogę kupić PP zamiast B3 bo nikt niczego takiego jak niacynamide nie znajduje w calym spisie hurtowni pozdrawiam gorąco,mla
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 14:34   #84
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez olusia006
Noor!
czy pp to dokladnie to samo co B3?? bo nikt nie slyszal nigdzie o niacynamidze a mowia ze B3 to nie to samo co PP,ja ju glupieje
mogę kupić PP zamiast B3, bo nikt niczego takiego jak niacynamide nie znajduje w calym spisie hurtowni pozdrawiam gorąco,mla
To samo, trust me, jak mawiał Terminator http://medycyna.linia.pl/witpp.html
Może dlatego, że chyba częściej w spisach leków występuje właśnie jako witamina PP, niacyna lub nikotynamid.

Jeszcze o witaminach i ich nazewnictwie (w punkcie "Jakie znamy witaminy?") http://www.resmedica.pl/zdart3982.html
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 14:48   #85
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Exclamation Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Dobrze Noor, że Ty jestes poinformowana bo przez te aptekarki to mozna oszalec, tak sa pewne ze B3 w ogole nie jest osobno sprzedawana w zadnej postaci, ze jest sie w stanie uwierzyc nigdy sie z tym nikt nie spotkal, no a najlepsze jest to ze B3 to nie pp bo pp to kwas nikotynowy,oh!! a to przeca to samo, tez o tym czytalam,ale juz podejrzewalam swoje zrodla za spalone krew Cie moze zalac na miejscu! coz tera po recepte do doktore, jeszcze trza czas znalezc...dzięki po raz koleny Noor, linki o witaminakch tez ciekawskie pozdrawiam,
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 14:52   #86
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez olusia006
Dobrze Noor, że Ty jestes poinformowana bo przez te aptekarki to mozna oszalec, tak sa pewne ze B3 w ogole nie jest osobno sprzedawana w zadnej postaci, ze jest sie w stanie uwierzyc nigdy sie z tym nikt nie spotkal, no a najlepsze jest to ze B3 to nie pp bo pp to kwas nikotynowy,oh!! a to przeca to samo, tez o tym czytalam,ale juz podejrzewalam swoje zrodla za spalone krew Cie moze zalac na miejscu! coz tera po recepte do doktore, jeszcze trza czas znalezc...dzięki po raz koleny Noor, linki o witaminakch tez ciekawskie pozdrawiam,
A co Ci bedę informacji żałować masz jeszcze jedną linkę:
http://www.encyklopedia-witamin.fao.pl/b3.html
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 14:59   #87
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

:d
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 15:21   #88
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

dzisiaj już chyba nie będe w aptece, ale jutro postaram sie pójść do takiej gdzie pani mi powiedziała że jak przyniose tą pełną nazwe to zamówi"oczywiście jeśli cos takiego istnieje w ogóle" to był cytat
zresztą jedna pani mnie rozbawiła mówić " że wg jej wiedzy farmakologicznej" ona nic nie wie....wstyd normalnie!



można prosić o link do opisu działania tych witamin u Łuskiewnika/Różanskiego?

a tak w ogóle to ile należy brać czasu te witaminy?, glównie pytanie dotyczy B5 bo z załatwieniem recepty moge mieć na razie kłopot...
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 16:51   #89
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Inspirujący wątek. Jutro idę do apteki

Gabi, nie wiem, czy o te linki Ci chodzi

http://luskiewnik.strefa.pl/index/index/p6.htm
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 21:55   #90
zu_za
Raczkowanie
 
Avatar zu_za
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 195
GG do zu_za Send a message via Skype™ to zu_za
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Słuchajcie, może jeszcze komuś się przyda - mam skład humavitu z:
250 tabl. a 0,40 g
Przeciętna wartośc witamin i skladników mineralnych w dziennej dawce produktu 912 tabletek):
Tiamina (witamina B1) - 0,30 mg
Ryboflawina (witamina B2) - 0,13 mg
Niacyna (witamina PP) - 5,16 mg
Fosfor - 84,00 mg
Potas - 60,00 mg
Magnez - 9,60 mg
Mangan - 0,06 mg

mam te tabletki od jakiegoś czasu, ale nic na ich temat nie powiem, bo wzięłam zaledwie kilka (to moja słaba wola tak mnie urządziła).

Nie wiem, czy zwracacie na to uwagę, ale te tabletki akurat są duże, okrągłe i niepowlekane. I ja naprawdę boję się je brać, kiedy jestem sama w domu, bo mam wrażenie, że mogę się udlawić, nawet popijając litrem wody.
Dlatego znalazlam sposób - dzielę po prostu tabletki na pół, i dzienną dawkę wkladam do pudełeczka. Nie wiem tylko, i tu chyba pytanie do Noor, czy przepolowione tabletki nie tracą swoich wlaściwości?

Życzę wszystkim sukcesów w pozbywaniu się róznych takich niefajnych rzeczy, a samej sobie dodatkowo silnej woli.

__________________
Nieopłacona reklama
zu_za jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-30 14:37:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:37.