Szukanie pracy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-03, 10:12   #31
JJJustynAAA
Zakorzenienie
 
Avatar JJJustynAAA
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 116
Dot.: Szukanie pracy a obecny pracodawca?

Cytat:
Napisane przez pepsikolakokakola Pokaż wiadomość
predzej bedzie cie ktos obcy "kojarzyl" po nazwie obecnego miejsca pracy niz po zdjeciu czy nazwisku.
ewentualnie, mozna pominac obecna prace o ile nie powstanie zbyt duza dziura w cv.
rozumiem autorke, jezeli zyje sie w malym miescie to wszyscy wszysko wiedza. oczywiscie, ze pracodawcy nie rozmawiaja o rekrutacji, ale o pracy owszem. moze wiec ktos mimochodem puscic zart typu: "az tak, zle u ciebie, ze pracownicy uciekaja?"
Właśnie o to mi chodzi. Tego się obawiam, że ktoś mnie skojarzy po firmie.
Natomiast znów nie podawać w cv obecnego miejsca pracy - to około 3 lat mam wyjęte, więc też lipa
__________________

Mama Franka







JJJustynAAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 12:11   #32
simplicity
Rozeznanie
 
Avatar simplicity
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 741
Dot.: Szukanie pracy a obecny pracodawca?

Jeżeli obecna praca Ci nie odpowiada z takich czy innych względów, to jaką masz inną alternatywę? Kisić się tam i coraz bardziej się dobijać, tylko dlatego, że boisz się, że szef się dowie? Wydaje mi się, że w takiej sytuacji powinnaś się dobrze zastanowić czego tak naprawdę chcesz i jeżeli naprawdę warunki są w Twojej ocenie złe, w dodatku bez szansy na poprawę to bierz byka za rogi i poszukaj czegoś lepszego. Przygotuj się też psychicznie na ewentualną rozmowę z szefem, bo niestety, ale są szanse, że się dowie - wystarczy, że ktoś zadzwoni po referencje do Twojego obecnego miejsca pracy, żadne plotki, kawusie i lunche nie są do tego potrzebne. Ale, cytując, kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana Powodzenia
__________________
Przygody! To znaczy: nieprzyjemności, zburzony spokój, brak wygód. Przez takie rzeczy można się spóźnić na obiad.
J.R.R. Tolkien - Hobbit

---
Konrad

My

simplicity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 12:53   #33
Aleksandrai1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 54
Dot.: Szukanie pracy a obecny pracodawca?

jeżeli jesteś zdecydowana to nie powinnaś mieć oporów. W końcu nie łamiesz prawa, nie zdradzasz tajemnic firmowych, nie działasz na szkodę firmy... zasadniczo masz prawo do szukania pracy podczas trwania umowy - wielu ludzi tak robi, bo nastały takie czasy, ze nikt nie może sobie pozwolić na miesięczny lub dłuższy przestój
Aleksandrai1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 13:38   #34
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Szukanie pracy a obecny pracodawca?

Ja w 100% rozumiem Justynę, bo sama miałam identyczne dylematy. Za każdą zmianą pracy zasnatawiałam się, czy moj obecny pracodawca się o tym nie dowie. I wcale nie chodzi o moje imie i nazwisko, ale wlasnie o miejsce zatrudnienia, bo to po nim łatwo mozna zidentyfikowac pracownika.
Oczywistym tez jest, że jeśli wlasciciel firmy X zna wlasciciela firmy Y, do ktorej wyslalismy CV, to z checi dowiedzenia się czegos o tym pracowniku spyta wprost - słuchaj, pracuje u ciebie taka i taka, co o niej myslisz, jest dobrym pracownikiem? bo dostalismy jej cv i nie wiem, czy warto sobie nią głowę zawracać. To typowe zachowanie i nie powinno dziwić.

Rada jest taka, żeby wsłuchiwać się w to, kogo twoj szef moze znac, z jakimi firmami wspolpracuje, w jakich firmach ma przyjaciol. I po prostu tych firm unikac.
Ja taki wywiad robiłam miesiacami zanim zaczełam wysyłać CV. Na szczescie chyba nie zaliczyłam wtopy.
Natomiast problem tez lezy głebiej. Nawet, jeśli nasz szef nie ma tych znajomosci, to kazdy pracownik ma jakichs kolegow w innych firmach i wystarczy luzna rozmowa w stylu: sluchaj, wyslala do nas cv taka i taka osoba. nawet, jesi to info nie jest przekazane bezosrednio prezesowi, to spokojnie moze do niego trafic w równie luznej rozmowie. Także reasumujac, jak juz sie szuka pracy, to trzeba brac pod uwagę takie sytuacje i jakos z twarzą z nich wybrnąć. Problem jest mniejszy, gdy szukamy poza swoją branżą, mniejsza szansa na rozpoznanie.

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Aleksandrai1 Pokaż wiadomość
jeżeli jesteś zdecydowana to nie powinnaś mieć oporów. W końcu nie łamiesz prawa, nie zdradzasz tajemnic firmowych, nie działasz na szkodę firmy... zasadniczo masz prawo do szukania pracy podczas trwania umowy - wielu ludzi tak robi, bo nastały takie czasy, ze nikt nie może sobie pozwolić na miesięczny lub dłuższy przestój
No tak, masz racje, tylko niestety pracodawca dowiadujac się o "braku lojalnosci" ze strony pracownika roznie moze zareagowac, w wielu przypadkach po prostu zwolnieniem. Tak jest w mojego tż firmie, gdzie dyrektor powiedział jasno, że jak sie dowie, ze ktos szuka pracy, to wczesniej te osobe wywali, niz ona zdąży się zwolnić. Chore, ale prawdziwe.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 14:20   #35
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Szukanie pracy a obecny pracodawca?

Kiedyś miałam taką sytuacje, ze pracowałam,a szukałam lepszej firmy.
Zostałam wysmiana,że co ja tu robie,skoro mam prace.Ja powiedziałam,że szukam lepszej rozwijającej roboty no i dobrze prosperujacej firmy.Na to ten pan z kobitką-niech Pani da im szanse, że nie można tak.bla bla bla.Z jakieś 3 minuty byłam w srodku.Zaraz wyszłam i pojechałam do pracy.
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 05:15   #36
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Szukanie pracy a obecny pracodawca?

a jakbys nie wpisała nazwy firmy?
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 13:03   #37
MaybeTomorrow
Raczkowanie
 
Avatar MaybeTomorrow
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Silesia City
Wiadomości: 83
Dot.: Szukanie pracy a obecny pracodawca?

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
a jakbys nie wpisała nazwy firmy?
też jestem za tym rozwiązaniem. podaj jedynie branżę, okres zatrudnienia (do nadal), stanowisko i zakres obowiązków. bez podawania miejscowości, nazwy firmy.
__________________
I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle.
But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best.
Marilyn Monroe
MaybeTomorrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-05, 08:53   #38
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Szukanie pracy a obecny pracodawca?

Cytat:
Napisane przez MaybeTomorrow Pokaż wiadomość
też jestem za tym rozwiązaniem. podaj jedynie branżę, okres zatrudnienia (do nadal), stanowisko i zakres obowiązków. bez podawania miejscowości, nazwy firmy.
Nie wygląda to profesjonalnie. Ja takie CV zawsze odrzucałam.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 11:18   #39
simplicity
Rozeznanie
 
Avatar simplicity
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 741
Dot.: Szukanie pracy a obecny pracodawca?

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Nie wygląda to profesjonalnie. Ja takie CV zawsze odrzucałam.
Zgadzam się. Na miejscu pracodawcy, widząc takie CV, momentalnie zaczęłabym się zastanawiać co takiego ma na sumieniu kandydat, że ukrywa nazwę obecnego pracodawcy.
__________________
Przygody! To znaczy: nieprzyjemności, zburzony spokój, brak wygód. Przez takie rzeczy można się spóźnić na obiad.
J.R.R. Tolkien - Hobbit

---
Konrad

My

simplicity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 11:55   #40
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Szukanie pracy a obecny pracodawca?

Cytat:
Napisane przez simplicity Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Na miejscu pracodawcy, widząc takie CV, momentalnie zaczęłabym się zastanawiać co takiego ma na sumieniu kandydat, że ukrywa nazwę obecnego pracodawcy.
Dokładnie mam identyczne odczucia.

Moja koleżanka wpadła z tym, że szukała pracy. Na szczęście skończyło się to tylko na komentarzu w stylu: no słyszałam, że pracy szukasz, świat jest mały No i ja stanelam jak wryta, kolezanka tez. Ale była to uwaga raczej w stylu zabawnych, niz groźnych z racji sytuacji w firmie, która nie napawała optymizmem.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 12:28   #41
simplicity
Rozeznanie
 
Avatar simplicity
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 741
Dot.: Szukanie pracy a obecny pracodawca?

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Dokładnie mam identyczne odczucia.

Moja koleżanka wpadła z tym, że szukała pracy. Na szczęście skończyło się to tylko na komentarzu w stylu: no słyszałam, że pracy szukasz, świat jest mały No i ja stanelam jak wryta, kolezanka tez. Ale była to uwaga raczej w stylu zabawnych, niz groźnych z racji sytuacji w firmie, która nie napawała optymizmem.
U mojej przyjaciółki taka "wpadka" poskutkowała lepszymi warunkami w obecnym miejscu pracy - jej szef uznał, że chciałby ją zatrzymać i zaprosił ją na rozmowę w celu uzgodnienia nowych warunków współpracy Czasami naprawdę warto zaryzykować.
__________________
Przygody! To znaczy: nieprzyjemności, zburzony spokój, brak wygód. Przez takie rzeczy można się spóźnić na obiad.
J.R.R. Tolkien - Hobbit

---
Konrad

My

simplicity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-05, 12:42   #42
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Szukanie pracy a obecny pracodawca?

Cytat:
Napisane przez JJJustynAAA Pokaż wiadomość
Szczerze powiedziawszy chciałabym zmienić pracę z przyczyn finansowych, ale nie tylko. Jednak środowisko w którym przebywam jest coraz mniej mnie satysfakcjonujące. Coraz bardziej się męczę, ciągłe obgadywanie, patrzenie na ręce. Chciałabym zdecydowanie zmienić środowisko.
Jak dla mnie ten post wystarczy, żeby zacząć szukać pracy nie oglądając się na szefa, kolegów czy innych ludzi, którzy mogą się dowiedzieć i donieść niewłaściwej dla Ciebie osobie, że pracy poszukujesz. A że masz 3lata doświadczenia to raczej nie powinno być problemów ze zmianą firmy, na pewno jesteś na lepszej pozycji niż osoba bez doświadczenia zawodowego.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 07:33   #43
JJJustynAAA
Zakorzenienie
 
Avatar JJJustynAAA
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 116
Dot.: Szukanie pracy a obecny pracodawca?

Cytat:
Napisane przez MaybeTomorrow Pokaż wiadomość
też jestem za tym rozwiązaniem. podaj jedynie branżę, okres zatrudnienia (do nadal), stanowisko i zakres obowiązków. bez podawania miejscowości, nazwy firmy.
Takie rozwiązanie nie wchodzi w ogóle w grę! PO pierwsze jak już ktoś wspomniał jest to mało profesjonalne, poza tym czułabym sie tak jak bym coś ukrywała. W CV podam imię i nazwisko, i wówczas wystarczy wpisać w google i będzie wiadomo w jakiej firmie pracuje. Więc to by było bez sensu.
Natomiast jak juz ktoś nie raz powiedział kto nie ryzykuje ten nie ma więc chyba tylko tyle mi pozostaje - ryzykować i szukać pracy.

Natomiast po tylu latach znam już swojego pracodawcę i nie liczę, na to że gdyby się dowiedział, o tym iż szukam nowego zatrudnienia, to by wziął mnie na rozmowę i poprawił warunki pracy - prędzej usłyszałabym droga wolna...
__________________

Mama Franka







JJJustynAAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 09:14   #44
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Szukanie pracy a obecny pracodawca?

Cytat:
Napisane przez JJJustynAAA Pokaż wiadomość
Takie rozwiązanie nie wchodzi w ogóle w grę! PO pierwsze jak już ktoś wspomniał jest to mało profesjonalne, poza tym czułabym sie tak jak bym coś ukrywała.
racja, tak samo pomysł z CV bez zdjęcia jest do bani

jedyna mądra rada to aplikuj tylko do poważnych firm

pomijając ochronę danych osobowych, donoszenie obecnemu szefowi, że jego pracownik szuka pracy jest strasznie nieprofesjonalne.
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 11:29   #45
MiodziOwa
Raczkowanie
 
Avatar MiodziOwa
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 40
Smile Szukanie pracy tuz po LO.

Witam W tym roku miałam mature, od pazdziernika chce zacząć prace, wyniki ze studiow będe dopiero w połowie wrzesnia. Jutro jade do pobliskiego miasta, pytac o prace. Mam juz komplecic wydrukowanego CV, oczywiscie nie jest zbyt ciekawe, doswiadczenia w pracy nie mam zadnego. Będe szukac w galeriach. I kompletnie nie wiem co mam mowic.
Czy pytac pania na kasie? Czy prosic czy moge rozmawiac z szefem? Czy nawet jesli odpowiedzą że nikogo nie szukają, to czy moge zapytac czy moge zostawic swoje CV?
Mam zamiar obejsc wszystkie sklepy, nawet jesli nie ma ogłoszenia ze szukają kogos.
Jak mam sforumułowac swoje pytanie? Jesli będe sie uczyc zaocznie, to jak moge pracowac? Przepraszam moze to glupie pytanie, ale nie znam się na rodzaju tych roznych prac, :praca na pełny etat, 1/4, na pól etatu.

Bardzo prosze o rady Do tego jak mam sie ubrac? )
__________________
-gra na gitarze ,status -Raczkowanie
szlifuje angielski
-zapuszczam włosy, przede wszystkim dbam!
-szerokie zainteresowanie: muzyka,taniec, fotografia, moda i wizaz, ksiazki, zjawiska paranormalne,fotomodeling , zwierzęta

28.10.2011 <3

Edytowane przez MiodziOwa
Czas edycji: 2012-08-31 o 11:31
MiodziOwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 15:54   #46
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Szukanie pracy tuz po LO.

Jak będziesz studiować zaocznie, to przecież możesz pracować na cały etat, bo co drugi weekend będziesz miała zajęty...
ubrać się jakoś w miarę ładnie, choć i tak raczej osoba, która będzie brała od ciebie cv, nie będzie osobą decyzyjną w ostatecznym zatrudnianiu.

będzie ciężko, wiem, bo kiedyś sama po LO pracy szukałam... kiedyś już wspominałam, że lepiej będzie, jak na początek wybierz się do agencji pracy tymczasowej. tam jest wiele ofert dla osób "początkujących", asystowanie na magazynie sklepu, przyjmowanie towaru, metkowanie, układanie ect. do sklepu teraz też wymagają doświadczenia, niestety...
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 01:09   #47
Somebodhi
Raczkowanie
 
Avatar Somebodhi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 73
Dot.: Szukanie pracy tuz po LO.

Najlepiej będzie gdy poprosisz o kogoś, z kim możesz porozmawiać w sprawie pracy. Niekoniecznie musi to być kierownik, może to być osoba wyznaczona przez niego do załatwiania takich spraw. Zostawiasz cv i już Jeśli Ci powiedzą, że nikogo nie szukają, to i tak zawsze lepiej zostawić. Może im się odwidzi.
Praca na cały etat = 8 h dziennie / 5 dni w tygodniu
Praca na pół = 4 h, itd...

Nie zdziw się jeśli cała akcja zakończy się po prostu zostawieniem cv bez żadnej rozmowy. Jeśli jednak rozmowa się odbędzie, mogą zapytać cię o to:
-ile chcesz zarabiać ( to sprawdza czy masz wybujałe fantazje co do zarobków)
-w jakim wymiarze godzin
-co wiesz o naszej firmie, dlaczego akurat tu chcesz pracować,
-dlaczego mamy wybrać akurat Ciebie, jakie masz wady/zalety
-co chcesz robić w pracy, jakie chcesz mieć obowiązki - tu nie chodzi oczywiście o to że sobie wybierasz co chcesz robić, tylko pokazujesz co Cię interesuje i na co zwracasz uwagę
-czy wolisz pracę w grupie czy indywidualną
i masa innych takich bzdetów. Nie ubieraj się w garsonkę, ani na czarno biało bo to odstrasza, chyba że chcesz pracować w banku:P
Somebodhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 12:54   #48
MiodziOwa
Raczkowanie
 
Avatar MiodziOwa
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 40
Dot.: Szukanie pracy tuz po LO.

Dzięki za odpowiedzi dopiero wrocilam, od 9 rano, najgorzej bylo zacząc,a potem nawet mi sie spodobało, mialam ze sobą 13 egzemplarzy CV, wszystkie poszły w godzine, musialam dokserowac troche, i znowu poszło tyle samo nie wszędzie szukali na dzien dzisiejszy ale prawie wszyscy chętni byli wziac moje Cv, i sami o nie prosii na dodatek )
__________________
-gra na gitarze ,status -Raczkowanie
szlifuje angielski
-zapuszczam włosy, przede wszystkim dbam!
-szerokie zainteresowanie: muzyka,taniec, fotografia, moda i wizaz, ksiazki, zjawiska paranormalne,fotomodeling , zwierzęta

28.10.2011 <3
MiodziOwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 15:28   #49
Gryzeldaa
Raczkowanie
 
Avatar Gryzeldaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 427
Dot.: Szukanie pracy tuz po LO.

W jakim mieście szukasz? Zostawiałaś tylko z sklepach z odzieżą?
__________________

if you were happy with the wrong one
just think how happy you will be when

the right one comes


od 01.02. olejuje włosy
13.10 - pokrzywa
Gryzeldaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-30, 16:34   #50
dobryHumor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 34
szukanie pracy przez email

Hej Dziewczyny,
Sprawa jest taka, pracuję od kilku miesięcy na pełny etat w jednym z miast wojewódzkich, natomiast chciałabym pracować w Warszawie gdyż tam ciągnie mnie serce (TŻ). Szukam i szukam tych ofert z mojej branży w stolicy ale nic konkretnego jeszcze nie znalazłam. Zastanawiam się ostatnio nad jednym: czy nie powysyłać cv (przez maila) z zapytaniem o pracę do firm które mnie interesują, a które nie prowadzą rekrutacji (brak ofert pracy). Wypada tak? Osobiście niestety nie dam rady pozanosić cv (o tym też myślałam i chyba znacznie lepiej to wygląda), bo wiadomo odległość, praca.. a urlopu szkoda.
Co o tym myślicie? Czy dać sobie spokój i cierpliwie czekać na oferty?
dobryHumor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 17:24   #51
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: szukanie pracy przez email

Cytat:
Napisane przez dobryHumor Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny,
Sprawa jest taka, pracuję od kilku miesięcy na pełny etat w jednym z miast wojewódzkich, natomiast chciałabym pracować w Warszawie gdyż tam ciągnie mnie serce (TŻ). Szukam i szukam tych ofert z mojej branży w stolicy ale nic konkretnego jeszcze nie znalazłam. Zastanawiam się ostatnio nad jednym: czy nie powysyłać cv (przez maila) z zapytaniem o pracę do firm które mnie interesują, a które nie prowadzą rekrutacji (brak ofert pracy). Wypada tak? Osobiście niestety nie dam rady pozanosić cv (o tym też myślałam i chyba znacznie lepiej to wygląda), bo wiadomo odległość, praca.. a urlopu szkoda.
Co o tym myślicie? Czy dać sobie spokój i cierpliwie czekać na oferty?
Zdania są podzielone.

Osobiście nie wysyłałabym, bo skoro nie prowadzą rekrutacji, to równoznaczne jest z tym, że takowej pracy nie posiadają. A zajmując się też rekrutacją na co dzień, nie wyczaruję tej osobie jakiegoś stanowiska pracy, bo go nie mam, a ona zaśmieca mi skrzynkę aplikując na coś, co w ogóle nie istnieje...

Może powysyłaj CV na oferty pracy, które są aktualnie zamieszczone i gdzie pracodawca szuka pracownika.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 18:42   #52
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: szukanie pracy przez email

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Zdania są podzielone.

Osobiście nie wysyłałabym, bo skoro nie prowadzą rekrutacji, to równoznaczne jest z tym, że takowej pracy nie posiadają. A zajmując się też rekrutacją na co dzień, nie wyczaruję tej osobie jakiegoś stanowiska pracy, bo go nie mam, a ona zaśmieca mi skrzynkę aplikując na coś, co w ogóle nie istnieje...

Może powysyłaj CV na oferty pracy, które są aktualnie zamieszczone i gdzie pracodawca szuka pracownika.
Ale skąd wiesz, że nie prowadzą? Ok. 70% stanowisk jest obsadzanych bez mówienia o tym na zewnątrz - czyt. ogłoszenia. Poza tym teraz nie ma potrzeby, a za miesiąc może będzie potrzebny ktoś taki?

Ja uważam, że to jest jak najbardziej dobry . Ja sama tak dostałam raz pracę .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 18:46   #53
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: szukanie pracy przez email

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Ale skąd wiesz, że nie prowadzą? Ok. 70% stanowisk jest obsadzanych bez mówienia o tym na zewnątrz - czyt. ogłoszenia. Poza tym teraz nie ma potrzeby, a za miesiąc może będzie potrzebny ktoś taki?

Ja uważam, że to jest jak najbardziej dobry . Ja sama tak dostałam raz pracę .
Chociażby z pierwszego postu autorki tegoj wątku:
Cytat:
Napisane przez dobryHumor Pokaż wiadomość
Zastanawiam się ostatnio nad jednym: czy nie powysyłać cv (przez maila) z zapytaniem o pracę do firm które mnie interesują, a które nie prowadzą rekrutacji (brak ofert pracy).
Jak pisałam zdania są podzielone, jedne osoby wysyłają, inne nie.
A z racji tego, że nieco siedzę w rekrutacji, to mam takie a nie inne zdanie na ten temat Rzadko kiedy wracam do CV wysłanych na jakieś stare ogłoszenie, ponieważ większa część nich jest już nieaktualna.

Jak pisałam, zdania są podzielone.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2013-07-30 o 18:48 Powód: lit.
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 18:57   #54
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: szukanie pracy przez email

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Chociażby z pierwszego postu autorki tegoj wątku:


Jak pisałam zdania są podzielone, jedne osoby wysyłają, inne nie.
A z racji tego, że nieco siedzę w rekrutacji, to mam takie a nie inne zdanie na ten temat Rzadko kiedy wracam do CV wysłanych na jakieś stare ogłoszenie, ponieważ większa część nich jest już nieaktualna.

Jak pisałam, zdania są podzielone.
Brak ogłoszenia nie świadczy o tym, że firma nie prowadzi rekrutacji. Mnie samą niedawno kolega polecił, bo szukali kogoś z moim doświadczeniem, a nigdzie firma tego nie ogłaszała.

Mnie się wydaje, że to kwestia branży .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 19:06   #55
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: szukanie pracy przez email

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Brak ogłoszenia nie świadczy o tym, że firma nie prowadzi rekrutacji. Mnie samą niedawno kolega polecił, bo szukali kogoś z moim doświadczeniem, a nigdzie firma tego nie ogłaszała.

Mnie się wydaje, że to kwestia branży .
To też swoją drogą, oficjalnej rekrutacji nie ma, bo nie ma ogłoszenia, ale nieoficjalna jest
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 19:30   #56
dobryHumor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 34
Dot.: szukanie pracy przez email

Dzięki za odpowiedzi .

No właśnie, od paru osób słyszałam, że czasem wystarczy pójść zanieść cv, może akurat kogoś potrzebują ale jeszcze nie zdążyli wypuścić ogłoszenia. Tylko że najlepiej udać się z takim cv do szefa. I tu zastanawiam się nad sensem wysyłania życiorysu przez email, bo jednak spotkanie face to face daje troszkę większe szanse. Ale z drugiej strony nie mam szans fizycznie tego zrobić.. a ofert w mojej branży (drogownictwo) jak na lekarstwo, zwłaszcza bez dużego doświadczenia i uprawnień.
W sumie to nic nie tracę, nie? Najwyżej poślą mojego maila do skrzynki ze spamem.
Chyba potrzebuję jakiegoś kopa...
dobryHumor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 19:32   #57
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: szukanie pracy przez email

Cytat:
Napisane przez dobryHumor Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi .

No właśnie, od paru osób słyszałam, że czasem wystarczy pójść zanieść cv, może akurat kogoś potrzebują ale jeszcze nie zdążyli wypuścić ogłoszenia. Tylko że najlepiej udać się z takim cv do szefa. I tu zastanawiam się nad sensem wysyłania życiorysu przez email, bo jednak spotkanie face to face daje troszkę większe szanse. Ale z drugiej strony nie mam szans fizycznie tego zrobić.. a ofert w mojej branży (drogownictwo) jak na lekarstwo, zwłaszcza bez dużego doświadczenia i uprawnień.
W sumie to nic nie tracę, nie? Najwyżej poślą mojego maila do skrzynki ze spamem.
Chyba potrzebuję jakiegoś kopa...
Jasne, że tak
Może akurat trafisz na nieoficjalną rekrutację albo uda Ci się tak, jak SdC. Powodzenia
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 08:31   #58
fallenart91
Zadomowienie
 
Avatar fallenart91
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 784
Dot.: szukanie pracy przez email

Cytat:
Napisane przez dobryHumor Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny,
Sprawa jest taka, pracuję od kilku miesięcy na pełny etat w jednym z miast wojewódzkich, natomiast chciałabym pracować w Warszawie gdyż tam ciągnie mnie serce (TŻ). Szukam i szukam tych ofert z mojej branży w stolicy ale nic konkretnego jeszcze nie znalazłam. Zastanawiam się ostatnio nad jednym: czy nie powysyłać cv (przez maila) z zapytaniem o pracę do firm które mnie interesują, a które nie prowadzą rekrutacji (brak ofert pracy). Wypada tak? Osobiście niestety nie dam rady pozanosić cv (o tym też myślałam i chyba znacznie lepiej to wygląda), bo wiadomo odległość, praca.. a urlopu szkoda.
Co o tym myślicie? Czy dać sobie spokój i cierpliwie czekać na oferty?
Zamiast wysyłać e-mail zrobiłabym bazę danych firm z Twojej specjalizacji i podzwoniłabym do nich, czy nie potrzebują pracownika Ja tak zrobiłam bo szukam doświadczenia w księgowości i udało mi się
fallenart91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 13:54   #59
Basia_Malinowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 35
Dot.: szukanie pracy przez email

Oczywiście, że warto znam przynajmniej 2 osoby, które w ten sposób znalazły pracę.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Basia_Malinowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 23:39   #60
joanna187
Raczkowanie
 
Avatar joanna187
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 198
Dot.: szukanie pracy przez email

CV nie robi wrażenia ale jak napiszesz LM to już tak.
__________________
Mój blog o pracy: http://www.ofertypracyza-granica.blogspot.com

Chcesz założyć bloga?
Zobacz jak to zrobić --> Kliknij

Pora na dietę zobacz listę koktajli
joanna187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-02 09:55:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:55.