DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-06, 12:17   #31
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cytat:
Napisane przez zadziorna19
gratuluje efektów ja zaczynam dietke od dzisiaj to mam w planach
8.00 pomarańcza +jogurt jogobelka
10.00 bułeczka+pomidorek, sałata ogórek papryka
14.00 gotowana piers z kurczaka +ogórek
19.00 makaron al dente z warzywami na patelni
Witam

Bardzo fajnie, ze sie zdecydowalas, ja, choc jestem teraz w drugiej fazie, nie utylam ani jednego kilograma Czyli efekty sa dlugotrwale

Twoje menu na dzisiaj jest prawie idealne: jednak zamiast buleczki wybralabym kromke chleba razowego. W tej diecie musisz wyeliminowac biale pieczywo, ziemniaki. Makaron faktycznie tylko al dente i z pszenicy durum.

Z moich obserwacji wynika, ze najszybciej chudnie sie jedzac duzo miesa i warzyw, a weglowodany ograniczyc do minimum. Mozesz poczatkowo cierpiec na zaparcia, ale z czasem Twoj zoladek sie przyzwyczai. Pamietaj, by spozywac jak najwiecej bialkowych pokarmow!

Tak sie przyzwyczailam nie laczyc weglowodwanow z tluszczami, ze nie potrafie jesc np. miesa z ziemniakami. Teraz juz moge sobie pozwolic np. na pizze (ale bardzo rzadko), ale zawsze jest to pizza wegetarianska.

Zycze sukcesow! Pozdrawiam!
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 12:11   #32
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Hej Wizażanki Montignaczki ,
ja jestem na tej diecie od prawie dwóch lat. Kupiłam książkę "Szczupła bez wyrzeczeń", uwierzyłam w to co przeczytałam, zaczęłam to stosować i tak już zostało.
Teraz już się nie ważę, po ubraniach widzę, żę waga jest cały czas na stałym poziomie, a posiłki z niskim indeksem glikemicznym to standart.
Ale najważniejsze w tym jest to, to nigdy nie bywam głodna. No chyba, że wieczorkiem, kiedy zjem kolację i długo nie idę spać, to po paru godzinach głód mnie dopada .
A jeśli chodzi o przemianę materii, to mi wybitnie nie służyło "normalne" jedzenie. Mogłam autentycznie reklamować środki na zaparcia. Teraz to już historia.
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 16:28   #33
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

nooo podoba mi się ta dieta!
jest tylko 1 problem
za żadne skarby świata nie zrezygnuję z...
kawy!

czy to duży problem?
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 17:07   #34
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Dzisiaj uslyszalam od swojej kolezanki "jakos Cie mniej juz od dluzszego czasu..." Nie powiem, MILO BYLO TO USLYSZEC

Jesli chodzi o kawe, to ja jej nie pilam, ale teraz zdarza mi sie czasem wypic. Moze w poczatkowej fazie przynajmniej lepiej zrezygnowac? Chociaz abstrahujac od samej idei diety Montignaca, to kawa jakby nie bylo przyspiesza przemiane materii. Ja sama nie trzymalam sie niewolniczo tej diety, po prostu w nawyk weszlo mi nie lacznie pewnych grup produktow ze soba i rezygnacja z bialego pieczywa, ryzu, ziemniakow, slodyczy, czipsow, etc. Ale czasem zdarzaly mi sie male odstepstwa. Sek w tym jednak, iz ja nie mialam nadwagi. Nie wiem, co radzic. Moze sprobowac zamienic kawe mocna herbata?

Pozdrawiam Montimaniaczki!
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 18:13   #35
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Po co będę obiecywać coś czego nie dotrzymam? Wiem, że z codziennej kawy nie zrezygnuję.
Słodyczy i chipsów nie lubię. Zostałyby do wyrzucenia: ryż, ziemniaki, białe pieczywo i pilnowanie, aby makaron był z mąki durum.

Czy dobrze zrozumiałam?
A z tym "nie łączniem", to nie bardzo wiem o co chodzi. Spróbuję poszukać.
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 18:25   #36
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

A dlaczego jajka + herbata to "śniadanie tłuszczowe" ?
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 19:05   #37
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Jajka to posilek tluszczowy ze wzgledu na zoltko. Mozna przyrzadzac posilki weglowodanowe z uzyciem tylko bialka z jajka (odzielajac zoltko).
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-23, 07:48   #38
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Ivvonka pisałaś gdzieś o ryżu Basmati. Jego indeks glikemiczny wcale nie jest taki niski. Jak w takim razie wybierać produkty? Proszę, podaj mi maksymalne IG.
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 08:14   #39
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Zjadłam na śniedanie chleb pełnoziarnisty z pastą jajeczną. Niestety z żółtkiem. To zanczy, że popełniłam błąd, bo połączyłam węglowodany (chleb) z tłuszczem (żółtko) ?
Czy tak?
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 10:21   #40
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Droga Rzeso, nie przejmuj sie wpadkami. Na poczatku tez je ciagle popelnialam, a teraz to juz automatycznie mi przychodzi. Nie zrazaj sie

Tak, popelnilas blad. Tluszczy nie laczy z weglowadanami. Odchudzanie najbadziej wspomaga jedzenie schematem: sniadanie weglowe, obiad tluszczowy, kolacja weglowa.

Np. chleb pelnoziarnisty z pomidorkiem, ogorkiem, szczypiorkiem - filet z kurczaka, warzywa gotowane, np. brokuly albo jakas mieszanka, pieczarki duszone - makaron durum ze szpinakiem


W I fazie powinno sie unikac produktow o IG wyzszym niz 50. Ryz basmiati ma 60. Nie jest to wielkie odstepstwo i raz na jakis czas mozna go zjesc.

Powodzenia!
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 10:26   #41
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Aha - mozesz najadac sie do syta. Ja naprawde duzo jem, tzn. w normalnych porcjach dla mnie, czyli duzych, bo uwielbiam duzo jesc. Jedz duzo miesa (najlepiej bialego) i warzyw. Nieco mniej jedz makaronu czy ryzu. Mniejszy indeks glikemiczny ma ryz brazowy - 55. Nie zapominaj o sniadaniu - ma byc bardzo syte! To Cie uchroni przed nocnym glodem potem. Posilki regularne, tak jak opisalam to w pierwszym poscie.

I badz cierpliwa. Na efekty trzeba troche poczekac, za to sa trwale.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-23, 12:20   #42
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Ivvonko dziękuję Ci za odpowiedzi
Jesteś bardzo pomocna.

Na obiad mam nadzieję wpadki nie będzie.
Mięsko podsmażyłam na odrobince oliwy z oliwek, dorzuciłam pół mrożonki szpinaku, pokrojoną żółtą paprykę i sporo pieczarek. Do tego pod koniec duszenia dodałam całą puszkę pomidorów (bez cukru). Przyprawiłam solą i czosnkiem.

O.K. ?

A dla TŻ - w razie chętki na kartofle - ugotowałam i utłukłam tłuczkiem kalafiora
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 21:25   #43
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

SUPER! Brawo
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 14:10   #44
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
SUPER! Brawo
dzięki

tylko martwi mnie, że dziś rano ważyłam więcej niż wczoraj rano
po jakim mniej-więcej czasie można się spodziewać efektów?
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 19:21   #45
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Moja rada: zapomnij o wazeniu sie! Zreszta... ja wadze nigdy nie ufam. Nie waz sie! Bo nie dosc ze frustruje, to czasem z powodu zatrzymania sie wody w organizmie wazymy te 2,3 kg wiecej. Poza tym... Po pierwszym dniu nie masz co liczyc, ze schudniesz - takiej diety nikt nie wymyslil, no chyba, ze sie odwodnisz tak bardzo w ciagu jednego dnia.

Do rzeczy: efekty pojawiaja sie z czasem, ja chudlam 1 kg na 1,5 tygodnia. Schudlam 5 kg, 5 cm w biodrach i w pasie.

Radze sie mierzyc. Zanotuj swoje wymiary przed dieta i zmierz sie za jakies 2 tygodnie. I badz cierpliwa! To sie oplaca

Pozdrawiam

Edytowane przez Ivvonka
Czas edycji: 2006-03-24 o 19:41
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 17:18   #46
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

To prawda, ważenie się może tylko sflustrować, a spora ilośc kilogramów na skali jeszcze o niczym nie świadczy. Ja mam 161 cm i ważę 52-53 kg, czyli nie tak malo. Ale wyglądam jakbym wazyła max 49.

Jeśli chodzi o łączenie węglowodanów z tłuszczami, to w zasadzie nigdy nie jadłam zgodnie z I fazą. Od razu zaczęłam od drugiej. Ale jeśli jem tłuszcze to tylko z węglowodanami o niskim indeksie. Pieczywo tylko pełnoziarniste. Chociaż trudno je dostać i jest stosunkowo drogie. Tak naprawdę, to we Wrocławiu znalazłam tylko jeden rodzaj tego pieczywa - to chleb VEGET. Jest z maki z pełnego przemiału i na zakwasie. Pls sól. Żadnych innych dodatków. Spokojnie można go łączyć z tłuszczami.

A, oczywiście nie można jeść cukru. Wcale. Więc odpadają jogurty owocowe, soki itp. - to wszystko zawiera cukier. Ale jest taki fajny dżem słodzony sokiem z winogron. I ten dżem też spojoknie można jeść. To dla łasuchów. A ja jestem ogromnym łasuchem . Własnie kupiłam sobie jogurt naturalny i dodam trochę tego dżemu - zobaczymy, czy będzie dobre. To na deserek.
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 18:33   #47
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cytat:
Napisane przez anetkas
To prawda, ważenie się może tylko sflustrować, a spora ilośc kilogramów na skali jeszcze o niczym nie świadczy. Ja mam 161 cm i ważę 52-53 kg, czyli nie tak malo. Ale wyglądam jakbym wazyła max 49.

Jeśli chodzi o łączenie węglowodanów z tłuszczami, to w zasadzie nigdy nie jadłam zgodnie z I fazą. Od razu zaczęłam od drugiej. Ale jeśli jem tłuszcze to tylko z węglowodanami o niskim indeksie. Pieczywo tylko pełnoziarniste. Chociaż trudno je dostać i jest stosunkowo drogie. Tak naprawdę, to we Wrocławiu znalazłam tylko jeden rodzaj tego pieczywa - to chleb VEGET. Jest z maki z pełnego przemiału i na zakwasie. Pls sól. Żadnych innych dodatków. Spokojnie można go łączyć z tłuszczami.

A, oczywiście nie można jeść cukru. Wcale. Więc odpadają jogurty owocowe, soki itp. - to wszystko zawiera cukier. Ale jest taki fajny dżem słodzony sokiem z winogron. I ten dżem też spojoknie można jeść. To dla łasuchów. A ja jestem ogromnym łasuchem . Własnie kupiłam sobie jogurt naturalny i dodam trochę tego dżemu - zobaczymy, czy będzie dobre. To na deserek.

A jaki to dżem? Możesz podać jego nazwę?

Ivvonko, wiem jak to jest z tym ważeniem, ale nie umiem się powstrzymać . Taki nałóg i już

Oczywiśćie znam swoje wymiary, ale cierpliwa niestety nie jestem.
Tym razem postaram się bardzo

Mam do Was jeszcze dwa pytanka. Czy serek biały 0,05 % tłuszczu traktujemy jako tłuszczowy? Czy przestrzegacie reguły nie picia 2 godziny po posiłku. Dla mnie to zakrawa na sadyzm jakiś ze strony twórcy
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 18:45   #48
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cytat:
Napisane przez rzęsa
A jaki to dżem? Możesz podać jego nazwę?

Ivvonko, wiem jak to jest z tym ważeniem, ale nie umiem się powstrzymać . Taki nałóg i już

Oczywiśćie znam swoje wymiary, ale cierpliwa niestety nie jestem.
Tym razem postaram się bardzo

Mam do Was jeszcze dwa pytanka. Czy serek biały 0,05 % tłuszczu traktujemy jako tłuszczowy? Czy przestrzegacie reguły nie picia 2 godziny po posiłku. Dla mnie to zakrawa na sadyzm jakiś ze strony twórcy
Ten dżem to St. Dalfour Owocowa Rapsodia. Jest niestety dosyć drogi - 284 g kosztują prawie 7 zł. Ale ta dieta nie jest najtańsza. Jak z resztą chyba każda dieta.

Serek jadłabym normalny, taki jaki lubisz . Ja na śniadanie czasem jem chleb z półtłustym twarożkiem i z tym dżemem. I jest OK. Albo robię twarożek śmietankowy ze szczypiorkiem i rzodkiewką. Do tego chleb VEGET i masełko. I tez jest OK.

Ale być może w I fazie należałoby jeść inaczej.

A dużo chcesz schudnąć?
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 14:32   #49
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cytat:
Napisane przez anetkas
Ten dżem to St. Dalfour Owocowa Rapsodia. Jest niestety dosyć drogi - 284 g kosztują prawie 7 zł. Ale ta dieta nie jest najtańsza. Jak z resztą chyba każda dieta.

Serek jadłabym normalny, taki jaki lubisz . Ja na śniadanie czasem jem chleb z półtłustym twarożkiem i z tym dżemem. I jest OK. Albo robię twarożek śmietankowy ze szczypiorkiem i rzodkiewką. Do tego chleb VEGET i masełko. I tez jest OK.

Ale być może w I fazie należałoby jeść inaczej.

A dużo chcesz schudnąć?
Anetkas dzięki za info
chciałabym schudnąć 4-5 kilo

niestety póki co dieta nie działa rewelacyjnie, mam np. problemy z wypróżnianiem, a przecież jem pieczywo pełnoziarniste i dużo warzyw;
może to jednak wynik jakichś moich błędów;
dam więc jeszcze i sobie i diecie czas, z nadzieją że wszystko się unormuje

staram się, żeby moje dania były jak najbardziej zbliżone smakiem do dotychczasowych ze względu na TŻ
on ma niestety dużo więcej do "zgubienia"
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-26, 21:03   #50
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cytat:
Napisane przez rzęsa
Anetkas dzięki za info
chciałabym schudnąć 4-5 kilo

niestety póki co dieta nie działa rewelacyjnie, mam np. problemy z wypróżnianiem, a przecież jem pieczywo pełnoziarniste i dużo warzyw;
może to jednak wynik jakichś moich błędów;
dam więc jeszcze i sobie i diecie czas, z nadzieją że wszystko się unormuje

staram się, żeby moje dania były jak najbardziej zbliżone smakiem do dotychczasowych ze względu na TŻ
on ma niestety dużo więcej do "zgubienia"
Proszę bardzo .
4-5 kilo to nie dużo, bedzie dobrze jak bedziesz konsekwentna.
Jednak na to trzeba trochę czasu, ale lepiej tak a skutecznie, niż szybko i na chwilę. To prawda co pisała Ivvonka, o efekcie jojo. Na diecie niskokalorycznej, czyli po prostu na głodówce, szybko sie chudnie, ale nie długo da się długo utrzymać takiej wagi, niestety. Nie jesteśmy w stanie długo funkcjonowac będąc wiecznie głodnym. I po jakimś czasie zaczynamy jeść normalnie, a nasz organizm od razu to magazynuje. I tyjemy jeszcze bardziej.
Ja Montignaca stosuję od prawie dwóch lat - i to z powodzeniem. Nie schudłam oczywiście od razu, ale ponieważ nigdy nie byłam głodna, a to co jadłam zupełnie mi odpowidało, i wiedzialam, że będę już tak jeść zawsze, to nie sprawdzałam wyników codziennie. To zajmie trochę czasu, parę tygodni, ale za to na zawsze.
Aha, ja jeszcze piję zieloną herbatę. Czasem czerwoną, ale ta mi nie smakuje. Żadnych soków, kawy, herbaty czarnej.
No i zero cukru.

A co jadłam dzisiaj:
wstałam późno (nawet nie piszę o której ), więc dzisiaj zjadłam jeden posiłek mniej:
1. śniadanie - jajecznica na masełku (czasem jem na boczku i cebulce, ale wolę same jajka) + dwie kromki chleba pełnoziarnistego z masełkiem, herbata zielona
2. Obiad - pierś z kurczaka (powinna być bez panierki, cóż była obtoczona w bułce tartej) + duuuużżżo surówki z kapusty pekińskiej z marchewką.(marchewki nie można jeść gotowanej, jest tak samo nieporządana jak ziemniaki)
3. kolacja - dwie kromki chleba z baleronem gotowanym i z kiełakmi z rzodkiewki.
Wypilam przez cały dzień chyba z sześć herbatat zielonych, teraz piję czerwone winko .
I ani przez moment nie byłam głodna .

Boże, ale się rozpisałam. Uciekam już pa pa
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 21:09   #51
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Aha (miałam juz nie pisać ).
Najfajniejsze jest to, że można czasem robić odstępstwa. Np. raz w tygodniu zjeść wielkiego loda hi hi hi.
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 23:48   #52
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cytat:
Napisane przez rzęsa
A jaki to dżem? Możesz podać jego nazwę?

Ivvonko, wiem jak to jest z tym ważeniem, ale nie umiem się powstrzymać . Taki nałóg i już

Oczywiśćie znam swoje wymiary, ale cierpliwa niestety nie jestem.
Tym razem postaram się bardzo

Mam do Was jeszcze dwa pytanka. Czy serek biały 0,05 % tłuszczu traktujemy jako tłuszczowy? Czy przestrzegacie reguły nie picia 2 godziny po posiłku. Dla mnie to zakrawa na sadyzm jakiś ze strony twórcy
Polecam dzemy slodzone fruktoza - ja takie jem, a schudlam te 5 kg

Jesli chodzi o serek 0,05% tluszczu to mozna go laczyc z weglami. Tak samo np. mleko (0 % lub 0,5 %), kefir czy jogurt naturalny. Smietane laczymy z tluszczami.

Zobaczysz... Za ok. 3-4 tygodni bedziesz chudzinka
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 23:51   #53
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

A z lodami na poczatku bym uwazala Moga hamowac chudniecie. Lepszy bedzie dzemik
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 12:10   #54
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
A z lodami na poczatku bym uwazala Moga hamowac chudniecie. Lepszy bedzie dzemik
Pewnie, że dżemik jest "lepszy" , bo nie zawiera curku, ale lody są taaakie pyyyszne .

Ja lody jem raz w tygodniu (no teraz zimą rzadziej). I fajnie, że tak można czasem bez wyrzutów sumienia.
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 13:02   #55
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Polecam dzemy slodzone fruktoza - ja takie jem, a schudlam te 5 kg

Jesli chodzi o serek 0,05% tluszczu to mozna go laczyc z weglami. Tak samo np. mleko (0 % lub 0,5 %), kefir czy jogurt naturalny. Smietane laczymy z tluszczami.

Zobaczysz... Za ok. 3-4 tygodni bedziesz chudzinka
obyyy eeech...

a jak marchewka jest lekko podgpotowana, mrożoną wystarczy podgotować kilka minut, czy taka obróbka mocno podniesie jej IG?

POZDRAWIAM SERDECZNIE
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 13:04   #56
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Jesli chodzi o marchewke to... ja gotowanej nie jem, bo nigdy nie lubilam. Jesli sie jednak nie myle, to zmienilo sie to: mozna jesc gotowana marchewke, ale w malych ilosciach.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 13:13   #57
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Jesli chodzi o marchewke to... ja gotowanej nie jem, bo nigdy nie lubilam. Jesli sie jednak nie myle, to zmienilo sie to: mozna jesc gotowana marchewke, ale w malych ilosciach.
jak to "zmieniło się" ?
chodzi o to, że ja dotąd często używałam włoszczyzny mrożonej, a tam jest marchew
w innej postaci nie jadam
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 19:02   #58
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

No... pan Montignac wprowadzil poprawki do regul swojej autorskiej diety, stwierdzajac, ze nie taka gotowana marchewka zla, jak ja maluja
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 20:05   #59
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
No... pan Montignac wprowadzil poprawki do regul swojej autorskiej diety, stwierdzajac, ze nie taka gotowana marchewka zla, jak ja maluja
stwierdził że lepiej wolniej schudnąć, ale wciągnąć witaminek marchewkowych ciutkę ?
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 20:08   #60
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: DIETA MONTIGNACA - kto sie przylacza?

Moze?
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-05 18:35:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:56.