Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-06, 20:46   #4591
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88794817]No tak działa statystyka. Różnice są spore, więc to raczej nie ma wątpliwości, że dotyczą całych populacji. Oczywiście twój facet na przykład może nie mieć tego problemu (może się w każdej chwili zbadać, żeby mieć obraz indywidualnej sytuacji), ale wciąż raczej będzie wyjątkiem potwierdzającym regułę - ogólnie jakość nasienia mężczyzn od lat spada i wynika to przede wszystkim z czynników środowiskowych.[/QUOTE]Niedługo żeby zajść w ciążę trzeba będzie mieć niesamowite szczęście :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-06, 22:09   #4592
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Niedługo żeby zajść w ciążę trzeba będzie mieć niesamowite szczęście :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Naturalnie być może. Zwłaszcza, że sporo par odkłada posiadanie potomstwa, a czas w tej kwestii też nie jest sprzymierzeńcem. Ale... techniki wspomagania rozrodu też dość mocno się rozwijają także może nie będzie tak źle.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 07:41   #4593
Ciri32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 319
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Witam, wiem że co miesiąc mi tutaj odpowiadacie bo mam schizy, ale chcę was zapytać bo okres w tamtym miesiącu dostałam 17 czerwca ale nie bolały mnie przed nim bardzo piersi tylko brzuch ale to już w momencie pojawienia się krwawienia. Dzisiaj natomiast zauważyłam trochę takiej jasnoróżowej krwi, piersi bolały mnie kilka dni wcześniej a bardziej jedna, brzuch mnie nie boli jakoś, dwa cykle ty też tak miałam że nie bolał mnie bardzo brzuch a miałam okres ale moje pytanie jest takie, czy to jest okres czy co ? Nadal nie uprawiam seksu, ale tak moja schiza w głowie nadal pozostała że coś mi się na palcach przeniosło i w ogóle. W tym cyklu jakoś nie zauważyłam dużej ilości rozciągliwego śluzu na bieliźnie więc nie wiem kiedy mogłam mieć dni płodne, i t też się trochę stresuje, czy nie miałam owulacji czy po prostu nie zauważyłam śluzu. Rzeź ostanie dni miałam śluz taki mleczny nierozciągliwy i taką niedużą ilość. No i teraz się trochę stresuje czym to krwawienie jest czy to jakieś implantacyjne czy to okres czy jak ?😔 Wiem że milionowy raz mi odpowiadacie ale ja po prostu nie wiem co się dzieje z moim ciałem i najdrobniejsza zmiana mnie stresuje
Ciri32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 07:46   #4594
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Z Twoimi ciałem nie dzieje się nic złego. Nie masz się czym przejmować. Nie jest to plamienie implancyjne bo jak sama mówisz seksu nie było i w ciąży być nie może.


A jak tam terapia? Psychiatra coś pomaga?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 10:38   #4595
Ciri32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 319
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Tak, jest lepiej
Ciri32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-19, 12:39   #4596
dumeczka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 2
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Witam wszystkich.

Mam potrzebę wygadania się i może jednocześnie uspokojenia.

Współżyłam ze swoim małżonkiem w nocy 15.07. Doszło na początku do pieszczot. Sperma znalazła się w okolicy mojego odbytu. Następnie mój mąż założył na członka prezerwatywę i zaczęliśmy się kochać , wytrysk był w prezerwatywie. Nic się z nią nie stało, sperma po stosunku była w niej.
Niby wszystko ok, ale zaczęłam się zastanawiać, że jeżeli wcześniej miałam trochę spermy w okolicach odbytu , więc mąż jakiś wytrysk już miał to czy jak zakładał prezerwatywę na członka to czy resztki spermy nie mogły znaleźć się na zakładanej prezerwatywie po stronie zewnętrznej czyli tej która ma styczność z pochwą.
Nie wiem czy za bardzo nie rozkminiam i analizuję, ale jakoś tak poczułam stres. Nie ukrywam, że nie jest to dobry moment na drugie dziecko.
Dodatkowo mam nieregularne miesiączki , ostatni cykl trwał 29 dni, a poprzednie dwa 34 dni.
Najgorsze jest to, że chyba nie wytrzymam do miesiączki ........ kiedy mogłabym zrobić test ciążowy? Ostatnio współżyliśmy dość regularnie, wszystkie stosunki zabezpieczone prezerwatywami. Żadne nie pękły. Po stosunku zawsze w prezerwatywie była sperma. Mimo to coś ciągle schizuję i sobie wmawiam
dumeczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-19, 13:36   #4597
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez dumeczka88 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich.

Mam potrzebę wygadania się i może jednocześnie uspokojenia.

Współżyłam ze swoim małżonkiem w nocy 15.07. Doszło na początku do pieszczot. Sperma znalazła się w okolicy mojego odbytu. Następnie mój mąż założył na członka prezerwatywę i zaczęliśmy się kochać , wytrysk był w prezerwatywie. Nic się z nią nie stało, sperma po stosunku była w niej.
Niby wszystko ok, ale zaczęłam się zastanawiać, że jeżeli wcześniej miałam trochę spermy w okolicach odbytu , więc mąż jakiś wytrysk już miał to czy jak zakładał prezerwatywę na członka to czy resztki spermy nie mogły znaleźć się na zakładanej prezerwatywie po stronie zewnętrznej czyli tej która ma styczność z pochwą.
Nie wiem czy za bardzo nie rozkminiam i analizuję, ale jakoś tak poczułam stres. Nie ukrywam, że nie jest to dobry moment na drugie dziecko.
Dodatkowo mam nieregularne miesiączki , ostatni cykl trwał 29 dni, a poprzednie dwa 34 dni.
Najgorsze jest to, że chyba nie wytrzymam do miesiączki ........ kiedy mogłabym zrobić test ciążowy? Ostatnio współżyliśmy dość regularnie, wszystkie stosunki zabezpieczone prezerwatywami. Żadne nie pękły. Po stosunku zawsze w prezerwatywie była sperma. Mimo to coś ciągle schizuję i sobie wmawiam
10 dni od stosunku beta hcg z krwi albo 14 dni z porannego moczu.

Raczej nie masz się czym martwić. Nie schizuj, bo to nic nie zmieni. Szkoda twojego zdrowia.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-20, 08:15   #4598
dumeczka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 2
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88816113]10 dni od stosunku beta hcg z krwi albo 14 dni z porannego moczu.

Raczej nie masz się czym martwić. Nie schizuj, bo to nic nie zmieni. Szkoda twojego zdrowia.[/QUOTE]

Wczoraj pojawiła się mała ilość krwi podczas wycierania papierem, nawet ucieszyłam się, że to pewnie okres, ale on nie rozwinął się jeszcze dalej. Jednak przy badaniu szyjki widoczny jest zabarwiony śluz lekko krwią. Czy to może świadczyć o tym, że okres przyjdzie lada dzień?
dumeczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-20, 08:40   #4599
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez dumeczka88 Pokaż wiadomość
Wczoraj pojawiła się mała ilość krwi podczas wycierania papierem, nawet ucieszyłam się, że to pewnie okres, ale on nie rozwinął się jeszcze dalej. Jednak przy badaniu szyjki widoczny jest zabarwiony śluz lekko krwią. Czy to może świadczyć o tym, że okres przyjdzie lada dzień?
Możliwe, że okres dopiero ci się rozkręca.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-20, 08:50   #4600
zaniepokojonax98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 15
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cześć, mam 23 lata i od prawie dwóch lat regularnie biorę tabletki antykoncepcyjneVines ze względu na nieregularne miesiączki. W zeszły weekend pierwszy raz uprawiałam seks bez prezerwatywy i mam dręczące myśli o ciąży. Nie doszło do wytrysku w pochwie ani w jej okolicach, ale wiem, że jest coś takiego jak preejakulat. Mój chłopak ma nasienie o niskiej jakości, jest wręcz na pograniczu płodności i zastanawiam się czy w takim przypadku preejakulat u niego w ogóle występuje? Czy preejakulat pojawia się przed samym wytryskiem czy też może być wcześniej?
Ciąży boję się od dłuższego czasu. Mój strach wzrósł przez pewną sytuację. Mianowicie w zeszłym roku zdarzyło mi się tylko i wyłącznie raz, że pominęłam jedną tabletkę, bo o niej zapomniałam. To było już wtedy gdy mój organizm przyzwyczaił się do tabletek i byłam na nich ponad pół roku. Przyjęłam tą tabletkę zgodnie z ulotką, czyli kolejnego dnia. Następnie po kilku dniach dostałam krwawienia wtedy, gdy powinnam, ale trwało ono niepokojąco długo. Nie było widać końca a w dodatku pojawiły się skrzepy krwi. Na wizycie u ginekologa, zrobiono mi usg brzucha, gdyż wtedy byłam jeszcze dziewicą i ginekolog zauważyła pęcherzyk wypełniony płynem. Byłam w szoku, bo wtedy uprawiałam tylko i wyłącznie seks oralny i nigdy nie było wytrysku w okolicach pochwy. Ginekolog kazała mi przestać brać tabletki antykoncepcyjne (wtedy stwierdziła że one coś nie działają tak jak powinny), kazała mi się udać na badanie beta hcg i przepisała mi Duphaston na zatrzymanie krwawienia. W ciąży nie byłam, ale miałam codziennie ataki paniki i płakałam każdego dnia ze strachu. Na kolejnej wizycie okazało się, że tego płynu jest o połowę mniej i kazała mi znowu zacząć brać te same tabletki antykoncepcyjne. Czy ten pęcherzyk był wynikiem pominięcia tabletki? Czy to była owulacja? Do tej pory boję się, że tabletki na mnie nie działają i że mimo wszystko miewam owulacje. Nie mam żadnych efektów ubocznych i krwawienia dostaję zawsze w ten sam dzień. Niedawno znowu byłam u ginekologa i wypytałam się ją o antykoncepcję żeby być spokojna i uprawiać seks bez prezerwatywy. Powiedziała mi, że jeśli nie mam żadnych efektów ubocznych i biorę tabletki regularnie, to znaczy że wszystko działa. Mimo tego strasznie się boję, że zaszłam w ciążę i że zawsze powinnam zabezpieczać się podwójnie. Czy to możliwe że zajdę w ciążę?
zaniepokojonax98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-20, 09:20   #4601
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez zaniepokojonax98 Pokaż wiadomość
Cześć, mam 23 lata i od prawie dwóch lat regularnie biorę tabletki antykoncepcyjneVines ze względu na nieregularne miesiączki. W zeszły weekend pierwszy raz uprawiałam seks bez prezerwatywy i mam dręczące myśli o ciąży. Nie doszło do wytrysku w pochwie ani w jej okolicach, ale wiem, że jest coś takiego jak preejakulat. Mój chłopak ma nasienie o niskiej jakości, jest wręcz na pograniczu płodności i zastanawiam się czy w takim przypadku preejakulat u niego w ogóle występuje? Czy preejakulat pojawia się przed samym wytryskiem czy też może być wcześniej?
Ciąży boję się od dłuższego czasu. Mój strach wzrósł przez pewną sytuację. Mianowicie w zeszłym roku zdarzyło mi się tylko i wyłącznie raz, że pominęłam jedną tabletkę, bo o niej zapomniałam. To było już wtedy gdy mój organizm przyzwyczaił się do tabletek i byłam na nich ponad pół roku. Przyjęłam tą tabletkę zgodnie z ulotką, czyli kolejnego dnia. Następnie po kilku dniach dostałam krwawienia wtedy, gdy powinnam, ale trwało ono niepokojąco długo. Nie było widać końca a w dodatku pojawiły się skrzepy krwi. Na wizycie u ginekologa, zrobiono mi usg brzucha, gdyż wtedy byłam jeszcze dziewicą i ginekolog zauważyła pęcherzyk wypełniony płynem. Byłam w szoku, bo wtedy uprawiałam tylko i wyłącznie seks oralny i nigdy nie było wytrysku w okolicach pochwy. Ginekolog kazała mi przestać brać tabletki antykoncepcyjne (wtedy stwierdziła że one coś nie działają tak jak powinny), kazała mi się udać na badanie beta hcg i przepisała mi Duphaston na zatrzymanie krwawienia. W ciąży nie byłam, ale miałam codziennie ataki paniki i płakałam każdego dnia ze strachu. Na kolejnej wizycie okazało się, że tego płynu jest o połowę mniej i kazała mi znowu zacząć brać te same tabletki antykoncepcyjne. Czy ten pęcherzyk był wynikiem pominięcia tabletki? Czy to była owulacja? Do tej pory boję się, że tabletki na mnie nie działają i że mimo wszystko miewam owulacje. Nie mam żadnych efektów ubocznych i krwawienia dostaję zawsze w ten sam dzień. Niedawno znowu byłam u ginekologa i wypytałam się ją o antykoncepcję żeby być spokojna i uprawiać seks bez prezerwatywy. Powiedziała mi, że jeśli nie mam żadnych efektów ubocznych i biorę tabletki regularnie, to znaczy że wszystko działa. Mimo tego strasznie się boję, że zaszłam w ciążę i że zawsze powinnam zabezpieczać się podwójnie. Czy to możliwe że zajdę w ciążę?
Niemożliwe, żeby regularnie biorąc antykoncepcję hormonalną i bez wytrysku w pochwie zajść w ciążę.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-20, 12:07   #4602
zagubbiona1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 4
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Dziewczyny, proszę was o ocenę sytuacji, bo zwariuję
Jestem na pigułkach antykoncepcyjnych. 3 tygodnie temu, pod koniec cyklu miałam problemy żołądkowe i brałam wtedy węgiel aktywny, który może wpływać na obniżenie antykoncepcji. Nie uprawiałam przez ten czas seksu, a krwawienie z odstawienia wystąpiło 1 dzień wcześniej niż zwykle. Po 7 dniowej przerwie zaczęłam następne opakowanie, ale zapomniałam się i zamiast odczekać tydzień, żeby tabletki na pewno zaczęły działać (skoro węgiel mógł obniżyć skuteczność tych z poprzedniego cyklu), w piątym dniu doszło do zbliżenia. Spanikowałam i wzięłam wtedy EllaOne.
Jak oceniacie ryzyko ciąży? Strasznie się teraz cykam, a zmieniam antykoncepcję i ginekolog mi powiedziała, żeby nie robić tygodniowej przerwy, tylko od razu zacząć brać nowe pigułki po skończonym opakowaniu.
zagubbiona1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-20, 16:02   #4603
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez zagubbiona1990 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę was o ocenę sytuacji, bo zwariuję
Jestem na pigułkach antykoncepcyjnych. 3 tygodnie temu, pod koniec cyklu miałam problemy żołądkowe i brałam wtedy węgiel aktywny, który może wpływać na obniżenie antykoncepcji. Nie uprawiałam przez ten czas seksu, a krwawienie z odstawienia wystąpiło 1 dzień wcześniej niż zwykle. Po 7 dniowej przerwie zaczęłam następne opakowanie, ale zapomniałam się i zamiast odczekać tydzień, żeby tabletki na pewno zaczęły działać (skoro węgiel mógł obniżyć skuteczność tych z poprzedniego cyklu), w piątym dniu doszło do zbliżenia. Spanikowałam i wzięłam wtedy EllaOne.
Jak oceniacie ryzyko ciąży? Strasznie się teraz cykam, a zmieniam antykoncepcję i ginekolog mi powiedziała, żeby nie robić tygodniowej przerwy, tylko od razu zacząć brać nowe pigułki po skończonym opakowaniu.
Przez tabletkę dzień po namieszałaś sobie w hormonach. Krwawienie z odstawienia może wystąpić podczas przerwy w dowolnym dniu. Więc to że teraz wystąpiło dzień wcześniej to nie ma paniki.
Przez jaki długi czas brałaś węgiel i do kiedy go brałaś. Węgiel faktycznie wpływa na działanie tabletek ale wystarczy jeśli się zrobi 4h przerwy między zażyciem węgla a tabletką a tabletka się wchłonie. Dlaczego się martwisz o węgiel który brałaś 3 tygodnie temu?? Dlaczego ma wpływać na tabletki które bierzesz teraz. Czy już zmieniłaś antykoncepcję. Tylko z jakich tabletek na jaką inną antykoncepcję
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-20, 16:53   #4604
zagubbiona1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 4
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Hej, dzięki za odpowiedź!
Nie martwię się tym epizodem sprzed 3 tygodni, nie doszło wtedy do zbliżenia, normalnie dostałam też krwawienia z odstawienia (dzień wcześniej), więc jest spoko. Wspomniałam o tym tylko, żeby nakreślić sytuację.
Chodzi mi o to, że skoro mogłam sobie obniżyć skuteczność tabletek pod koniec poprzedniego cyklu (chyba raz, z głupoty, wzięłam węgiel i tabletkę razem), to czy teraz, w nowym cyklu, powinnam przez 7 pierwszych tabletek z opakowania używać dodatkowego zabezpieczenia? Nie byłam pewna, a doszło do zbliżenia, więc wzięłam EllaOne.
Czy jest ryzyko, że doszło do owulacji?

Jestem obecnie na dwuskładnikowych Mercilon, ale mam wahania nastrojów i lekarka przepisała mi Microgynon, przy czym powiedziała, żeby zacząć brać nowe tabletki od razu po starym opakowaniu, bez robienia przerwy. I panikuję, bo na krwawienie będę musiała czekać 2 miesiące teraz, a nie wiem, czy przypadkiem nie doszło do owulacji i jakieśtam ryzyko ciąży jest
zagubbiona1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-20, 17:22   #4605
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Tym węglem się nie przejmuj było krwawienie wiec wszystko Oki
Bardziej ryzykownr tabletka dzień po bo oba Ci może wpłynąć na antykoncepcje
To duża bomba hormonalna
Teraz to po tej tabletce nie powinnaś raczej robić przerwy.
Dopytaj się u ginekologa czy ten cykl jet dobrym momentem na przejście z jednych tabletek na inne czy lepiej jeszcze jeden cykl odczekać po zazyciu tabletki dzień po
Nie zmieniasz sposobu antykoncepcji bo są to tabletki dwuskladnikowe wiec jak zmieniasz rodzaj tabletek to możesz to zrobić bez przerwy albo normalnie zrobić przerwę i zacząć tak jakbyś miała rozpoczynać nowe opakowanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-22, 09:58   #4606
zagubbiona1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 4
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Aaneczkaa86 Pokaż wiadomość
Tym węglem się nie przejmuj było krwawienie wiec wszystko Oki
Bardziej ryzykownr tabletka dzień po bo oba Ci może wpłynąć na antykoncepcje
To duża bomba hormonalna
Teraz to po tej tabletce nie powinnaś raczej robić przerwy.
Dopytaj się u ginekologa czy ten cykl jet dobrym momentem na przejście z jednych tabletek na inne czy lepiej jeszcze jeden cykl odczekać po zazyciu tabletki dzień po
Nie zmieniasz sposobu antykoncepcji bo są to tabletki dwuskladnikowe wiec jak zmieniasz rodzaj tabletek to możesz to zrobić bez przerwy albo normalnie zrobić przerwę i zacząć tak jakbyś miała rozpoczynać nowe opakowanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Hej!
Dziękuję za Twoje rady, rozmawiałam z lekarzem i powiedział, że normalnie mogę zmienić tabletki na inne, bo zostaję na dwuskładnikowych, więc jest ok.
I wiem, że sobie namieszałam w hormonach, ale wolałam dmuchać na zimne. Stara, a głupia...
Lekarz też mi wspomniał, że EllaOne wpływa na moje tabletki antykoncepcyjne, ale kazał kontynuować i przez tydzień się dodatkowo zabezpieczać
zagubbiona1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 12:57   #4607
anka123skakanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 14
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Hej, potrzebuję racjonalnego spojrzenia na tę sytuację. W 5 dniu cyklu uprawiałam petting z chłopakiem. Nie doszło do stosunku ale ocierał się członkiem o moje pośladki i doszło do wytrysku pomiędzy pośladkami. Teraz zaczęłam się obawiać, że coś mogło skapnąć na dół, do pochwy, chociaż wydaje mi się, że tylko górna część pośladków była mokra. Czy w takiej sytuacji jest się o co martwić i czy powinnam przyjąć tabletkę po? Czy nawet jeśli wytrysk był na pośladki i coś tam skapnęło to ta sperma byłaby w stanie zapłodnić czy przy kontakcie ze skórą plemniki giną?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez anka123skakanka
Czas edycji: 2021-07-23 o 13:03
anka123skakanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 13:10   #4608
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez anka123skakanka Pokaż wiadomość
Hej, potrzebuję racjonalnego spojrzenia na tę sytuację. W 5 dniu cyklu uprawiałam petting z chłopakiem. Nie doszło do stosunku ale ocierał się członkiem o moje pośladki i doszło do wytrysku pomiędzy pośladkami. Teraz zaczęłam się obawiać, że coś mogło skapnąć na dół, do pochwy, chociaż wydaje mi się, że tylko górna część pośladków była mokra. Czy w takiej sytuacji jest się o co martwić i czy powinnam przyjąć tabletkę po? Czy nawet jeśli wytrysk był na pośladki i coś tam skapnęło to ta sperma byłaby w stanie zapłodnić czy przy kontakcie ze skórą plemniki giną?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mam możliwości zajścia w ciążę w ten sposób. Nie masz po co brać tabletki po.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 13:28   #4609
anka123skakanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 14
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
Nie mam możliwości zajścia w ciążę w ten sposób. Nie masz po co brać tabletki po.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nawet gdyby sperma skapnęła w dół na pochwę i wargi sromowe?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anka123skakanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-30, 05:38   #4610
19Gosiek98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 2
Tabletka dzień po

Bump

Edytowane przez 19Gosiek98
Czas edycji: 2021-08-01 o 12:02
19Gosiek98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-30, 06:32   #4611
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Tabletka dzień po

Cytat:
Napisane przez 19Gosiek98 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich.
Uprawialiśmy sex z partnerem dzisiaj w nocy. Przez przypadek prezerwatywa wpadła do środka w której była sperma. I partner ogarnął że jej nie ma po jakiejś minucie.
Mam pytanie czy muszę się udać do ginekologa? Jestem teraz na antybiotyku ze względu na escherichia coli.Krwawię przy oddawaniu moczu i mnie boli. Chcieli byśmy wziąć tabletkę dzień po ze względu na to że nie jesteśmy gotowi i znamy się krótko. Proszę o pomoc.
z góry dziękuję.
Hej, a jaki to dzień cyklu?
Jeśli chcesz wziąć tabletkę po, to idź do ginekologa lub poszukaj wizyt online (może się uda?). Nie wiem, jak działają portale internetowe, które wystawiają recepty, ale możesz poczytać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-30, 07:06   #4612
19Gosiek98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 2
Dot.: Tabletka dzień po

Bump

Edytowane przez 19Gosiek98
Czas edycji: 2021-08-01 o 12:02
19Gosiek98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-30, 08:43   #4613
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Tabletka dzień po

Cytat:
Napisane przez 19Gosiek98 Pokaż wiadomość
16 dnia miałam okres. Więc na dziś przypadają owe dni ewolucji. Muszę być w pracy do 16 więc jedyne co mi zostało to szybka wizyta po pracy u lekarza rodzinnego gdyż do ginekologa nie mam możliwości umówienia się.

Nie każdy lekarz rodzinny będzie chciał wypisać receptę na tabletkę. Może odesłać Cię go swojego ginekologa. Jeśli masz stałego ginekologa to może wystarczy spróbuj do niego przedzwonić, że potrzebujesz taką receptę.
Najszybsze wyjście to internet. W parę minut załatwisz receptę tylko trzeba 2 razy płacić. Raz za receptę on-line i za sama tabletkę
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-06, 06:52   #4614
nina967
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 30
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Hej dziewczyny. W 25dc doszło do zbliżenia bez żadnego zabezpieczenia. Niby przerywany, ale nie mam pewności czy zdążył, wątpię. Były to dwa stosunki jeden po drugim. Byłam pewna, że 28 dc dostanę okres- brak do dzisiaj, a już 31 dc. Suchość pochwy, śluz żółtawy i mało. Obawiam się, że ten 25 dc nie był niepłodny... Czy możliwe żeby aż tak przesunęła mi się owulacja?
nina967 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-06, 11:02   #4615
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez nina967 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. W 25dc doszło do zbliżenia bez żadnego zabezpieczenia. Niby przerywany, ale nie mam pewności czy zdążył, wątpię. Były to dwa stosunki jeden po drugim. Byłam pewna, że 28 dc dostanę okres- brak do dzisiaj, a już 31 dc. Suchość pochwy, śluz żółtawy i mało. Obawiam się, że ten 25 dc nie był niepłodny... Czy możliwe żeby aż tak przesunęła mi się owulacja?
Objawy obecne nie powiedzą nam, co było tydzień temu. Ogólnie przesunąć się może (ja przez długi czas miałam cykle 28-32 dni, a potem nagle trafiła się owulacja około 36 dnia cyklu), ale do takiego opóźnienia, przy jakim jesteś, wystarczyłaby osłabia około 20 dnia cyklu. Pamiętaj, że jeżeli oba stosunki były przerywane, to jeśli pomiędzy partner nie skorzystał z toalety, drugi jest potencjalnie bardziej ryzykowny (pozostałości nasienia z pierwszego stosunku w cewce moczowej).

Pozostaje Ci czekać, jeżeli do tego czasu okres się nie pojawi, to możesz ok. 35 dnia cyklu zrobić badanie beta-HCG z krwi lub ok. 39 dnia cyklu domowy test ciążowy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-06, 11:16   #4616
nina967
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 30
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Teraz naprawdę się martwię. Byłam pewna, że ok 29 maksymalnie 30 dnia dostanę i byłam pewna. Z toalety nie skorzystał na pewno. Gdyby owulacja nastąpiła 20 dnia to 25 nie byłoby już bezpiecznie?
nina967 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-06, 11:47   #4617
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez nina967 Pokaż wiadomość
Teraz naprawdę się martwię. Byłam pewna, że ok 29 maksymalnie 30 dnia dostanę i byłam pewna. Z toalety nie skorzystał na pewno. Gdyby owulacja nastąpiła 20 dnia to 25 nie byłoby już bezpiecznie?
Gdyby nastąpiła 20 dnia, to owszem. Ale czy i kiedy była - nie wiemy 🤷 Jak wyżej, zaczekaj, zrób test (osobiście polecam z krwi, bo jest jednoznaczny). W razie negatywnego testu i spóźnienia przekraczającego 2 tygodnie wybierz się do ginekologa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-06, 12:03   #4618
nina967
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 30
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

5 dni po owulacji nawet? Oczywiście domniemanej tego 20 dnia.
nina967 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-06, 12:25   #4619
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez nina967 Pokaż wiadomość
5 dni po owulacji nawet? Oczywiście domniemanej tego 20 dnia.
Gdyby była 20 dnia, to pięć dni po byłoby bezpiecznie. Ale nie wiesz, kiedy była.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-07, 07:38   #4620
nina967
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 30
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Dziewczyny no jestem przerażona. Jest 32 dc. Nigdy w życiu nie miałam cyklu dłuższego niż 33 dni. Czy to możliwe, że ten 25 dzień był niebezpieczny? Pare dni temu jakby pobolewal mnie brzuch na okres, teraz nic.
nina967 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-04 10:32:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:56.