Wrześniówki 2018 cz. 1 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-18, 19:23   #61
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

ciemnowłosa- zgadza się, po cc
ja po pierwszym porodzie sex miałam po 3 miesiącu, mimo,że nie byłam nacinana itp. szybki w miarę poród, bo 4,5 h. Dobrze,że się wstrzymałam, bo coś tam długo się nie goiło.Długo krwawiłam.
-Obecnie nadal krwawię, już mało, ale jednak. Jak koniec okresu. A jak u Was dziewczyny?
- ja się myję samą wodą, dziś użyłam płynu do higieny intymnej i trochę piekło mam tantum rosa i inne jakieś płyny,ale boję się ogólnie wcześniej po każdym siku się myłam,ale teraz już nie mam jak za każdym razem
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 19:25   #62
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
ciemnowłosa- zgadza się, po cc
ja po pierwszym porodzie sex miałam po 3 miesiącu, mimo,że nie byłam nacinana itp. szybki w miarę poród, bo 4,5 h. Dobrze,że się wstrzymałam, bo coś tam długo się nie goiło.Długo krwawiłam.
-Obecnie nadal krwawię, już mało, ale jednak. Jak koniec okresu. A jak u Was dziewczyny?
- ja się myję samą wodą, dziś użyłam płynu do higieny intymnej i trochę piekło mam tantum rosa i inne jakieś płyny,ale boję się ogólnie wcześniej po każdym siku się myłam,ale teraz już nie mam jak za każdym razem
U mnie biały jeleń hipoalergiczny a kilka razy dziennie podczas toalety psikam octeniseptem. Chyba ładnie się goi bo nie czuje żadnego bólu tam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 19:30   #63
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
U mnie biały jeleń hipoalergiczny a kilka razy dziennie podczas toalety psikam octeniseptem. Chyba ładnie się goi bo nie czuje żadnego bólu tam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jak psikasz nie piecze?
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 19:32   #64
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
jak psikasz nie piecze?
W szpitalu trochę piekło, ale w domu już nic. Może dlatego że nie nacinali tylko delikatnie popekalam (1 szew)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 19:33   #65
blackhaired_witch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 866
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
U mnie biały jeleń hipoalergiczny a kilka razy dziennie podczas toalety psikam octeniseptem. Chyba ładnie się goi bo nie czuje żadnego bólu tam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie też biały jeleń, myje się nim normalnie, a dodatkowo przy każdej wizycie w toalecie psikam tantum rosa. Bólu tyle co ciągnięcia szwów, poza tym raczej ok.

Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka
blackhaired_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 19:35   #66
rita_k
Zadomowienie
 
Avatar rita_k
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 448
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
Przy częstszym używaniu to chyba elektryczny, ręczny to namachać się chyba trzeba. Siostra np ręczny polecała bo tylko ewentualny nadmiar ściągała i oddała mi elektryka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Eee to zależy. Ja mam ręczny i dziś rano w 8 min 100 ml odciagnelam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rita_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 19:41   #67
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Wicherek kciuki!! Dawaj znać co i jak


Ja mam laktator ręczny Nuby. Bez problemu odciągałam w parę minut porcję mleka jak potrzebowałam. Ale dziecko zawsze ciągnie lepiej niż laktator, niektóre kobiety laktatorem nie są w stanie prawie nic odciągnąć... A kp bez problemu. Pożyczałam raz znajomej to dla niej był nieskuteczny - bolało a nic nie leciało


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-18, 19:50   #68
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

zawsze jak mam cyce już twarde, a mały wstaje w końcu to mówię "musimy sobie pomagać" On ściąga pokarm-je, a dla mnie ulga
- mnie martwi te odparzenie, taki maluch i już ale myślę,że poradzimy sobie
-pępek nie odpadł, czasami pojawia się krew
- Jak dziecko płacze, to serce boli. Ja już wiem kiedy płacze, bo kupa- małemu piecze skóra od tych odparzeń, biedny.
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 20:14   #69
rita_k
Zadomowienie
 
Avatar rita_k
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 448
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
zawsze jak mam cyce już twarde, a mały wstaje w końcu to mówię "musimy sobie pomagać" On ściąga pokarm-je, a dla mnie ulga
- mnie martwi te odparzenie, taki maluch i już ale myślę,że poradzimy sobie
-pępek nie odpadł, czasami pojawia się krew
- Jak dziecko płacze, to serce boli. Ja już wiem kiedy płacze, bo kupa- małemu piecze skóra od tych odparzeń, biedny.
Moi też ma oparzenia. A ja mu co dzień wietrze tą dupinę. Ehhh

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rita_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 21:13   #70
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Pojechaliśmy na IP. Na ktg leżałam ponad 40min i prawidłowe. Obejrzeli usg które z opisem od lekarza przynioslam i nic, nawet ze swojej strony nie wzięli mnie na usg żeby sprawdzić te wody. Wypisali kartkę zaprosili na kontrolę na poniedziałek. Przyjechać natychmiast gdy: plamienie, regularne skurcze lub odejdą wody. Nadal kontrola ruchów płodu i w razie nieprawidłowości przyjechać na zapis. No i do widzenia do domu.

Jestem umordowana już po prostu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 21:16   #71
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Wrześniówki 2018 &lt;3 cz. 1

Masz inny szpital u siebie?

U mnie drugi raz w ciągu godziny ostry kłujący ból w szyjce ale bardzo krótki. Czyżby się wstawiał w kanał?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"


Edytowane przez Heledore
Czas edycji: 2018-09-18 o 21:17
Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-18, 21:22   #72
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 &lt;3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Masz inny szpital u siebie?

U mnie drugi raz w ciągu godziny ostry kłujący ból w szyjce ale bardzo krótki. Czyżby się wstawiał w kanał?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam, jutro pojadę nie mam dziś siły
Ruchy są super teraz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 21:36   #73
faellivrin
Raczkowanie
 
Avatar faellivrin
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 117
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Ja mialam laktator elektryczny i nim w ogole nie moglam sciagnac mleka. Recznie, bez laktatora wiecej sciagalam. A z kp przy pierworodnym nie mialam problemow. Wiec z tymi laktatorami roznie bywa. Kazdej jakis inny bardziej podpasuje.
faellivrin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 21:38   #74
anais_nin
Raczkowanie
 
Avatar anais_nin
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 251
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Witam się w nowym wątku



Była kwestia laktatorów, ja mam ręczny i odciągam pokarm gdy mały śpi. Tak mnie zastanowiła jedna kwestia bo położna powiedziała że przy nawale odciągać pokarm jak najczęściej i mrozić bo potem mleka nie będzie... jak to jest w końcu? wydawało mi się że im częściej się przystawia dziecko lub odciąga tym więcej pokarmu a teraz zgłupiałam...
__________________
Confessions of Love.



anais_nin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 21:43   #75
rita_k
Zadomowienie
 
Avatar rita_k
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 448
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez anais_nin Pokaż wiadomość
Witam się w nowym wątku



Była kwestia laktatorów, ja mam ręczny i odciągam pokarm gdy mały śpi. Tak mnie zastanowiła jedna kwestia bo położna powiedziała że przy nawale odciągać pokarm jak najczęściej i mrozić bo potem mleka nie będzie... jak to jest w końcu? wydawało mi się że im częściej się przystawia dziecko lub odciąga tym więcej pokarmu a teraz zgłupiałam...
A nie wiem. Dziwne co Ci powiedziała położna. Jak to mleka nie będzie? Ja już nie mam nawalu i rano 100 ml odciagnelam w 8 min.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rita_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 22:01   #76
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Wrześniówki 2018 &lt;3 cz. 1

Zapomniałam napisać na nowym wątku i brak powiadomień cały dzień, weszłam teraz a tu już 75 postów myślałam, że nie nadrobię
Ja nie chciałam laktatora ale jak zaczął mi się nawał to biegiem kupowałam elektryczny. Jestem bardzo zadowolona. Pokarmu mam sporo i mała nie przejada więc muszę sobie nim pomagać

Wicherek - oni to chyba już jakieś żarty sobie robią...jedź do tego innego szpitala bo szkoda nerwów

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez gazelamon
Czas edycji: 2018-09-18 o 22:02
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 23:37   #77
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
Pojechaliśmy na IP. Na ktg leżałam ponad 40min i prawidłowe. Obejrzeli usg które z opisem od lekarza przynioslam i nic, nawet ze swojej strony nie wzięli mnie na usg żeby sprawdzić te wody. Wypisali kartkę zaprosili na kontrolę na poniedziałek. Przyjechać natychmiast gdy: plamienie, regularne skurcze lub odejdą wody. Nadal kontrola ruchów płodu i w razie nieprawidłowości przyjechać na zapis. No i do widzenia do domu.

Jestem umordowana już po prostu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Boże, masakra à rozwarcia nie masz ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:37 ---------- Poprzedni post napisano o 00:35 ----------

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Zapomniałam napisać na nowym wątku i brak powiadomień cały dzień, weszłam teraz a tu już 75 postów myślałam, że nie nadrobię
Ja nie chciałam laktatora ale jak zaczął mi się nawał to biegiem kupowałam elektryczny. Jestem bardzo zadowolona. Pokarmu mam sporo i mała nie przejada więc muszę sobie nim pomagać

Wicherek - oni to chyba już jakieś żarty sobie robią...jedź do tego innego szpitala bo szkoda nerwów

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak to robisz przy nawale? Tzn mała pije, ale nadal czujesz dyskomfort w piersi więc odciagasz z niej aż się pierś oprozni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-19, 01:57   #78
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Wrześniówki 2018 &lt;3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość

Jak to robisz przy nawale? Tzn mała pije, ale nadal czujesz dyskomfort w piersi więc odciagasz z niej aż się pierś oprozni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tak, czuję że jeszcze jest pełno. Piersi twarde i często mleko leci samo bez żadnej pomocy. Wtedy odciągam "do uczucia ulgi".


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-19, 05:47   #79
lupinka
Zadomowienie
 
Avatar lupinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 125
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Witam sie w nowym watku

Neira, xdMalgorzataxd - gratulacje z okazji narodzin maluszkow! napiszcie cos wiecej o dzidziusiach i porodach w wolnej chwili

Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
Ile czasu po porodzie SN można rozpocząć wykonywanie ćwiczeń? Mogę 3 tygodnie po robić brzuszki? Ktoś ma wiedzę w tym temacie?
U nas w szpitalu raz przyszla fizjoterapeutka, zbadala nam brzuchy, ocenila stan rozejscia tej kresy bialej czy jak to sie nazywa, ale ogolnie co do cwiczen na te miesnie proste brzucha czyli stricte brzuszki powiedziala ze sie wstrzymac 6 m-cy. To bylo ogolne zalecenie, a nie ze do konkretnej z nas. A cwiczenia na miesnie poprzeczne, czy jakies inne mozna probowac zaczynac po tych +/- 6 tygodniach. Polecala nam jakas strone/trenerke z cwiczeniami ale zapomnialam nazwiska. Musze poszukac.

Cytat:
Napisane przez blackhaired_witch Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chyba będę kupowała laktator i teraz pytanie - czy taki tańszy, ręczny rzeczywiście daje radę przy średnio częstym używaniu, czy lepiej szukać elektrycznego? Niestety będę musiała pościągać, żeby rozkręcić laktację, bo Eryk ma niezbyt wielkie usta, a moje sutki raczej przypominają wentyle od Stara i młody nie da rady ich ogarnąć.
Ja mam elektryczny z opcja przerobienia i do tej pory uzywalam tylko opcji elektryczny i bylam bardzo zadowolona. Ostatnio chcialam odciagnac tylko troszke dla ulgi i na szybko przetestowalam opcje reczna - nie ma porownania. Nawet dla krotkiego odciagania ja wybieram elektryczny nie tylko dla wygody uzytkowania ale i efektywnosci.

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Ja zdecydowanie wolę elektryczny, miałam avent ręczny à teraz mam Canpol elektryczny i wg mnie zdecydowanie bardziej praktyczny.
Tyle, że przez te poranione brodawki nic nie chce lecieć podczas odciagania i zdecydowanie lepiej radzi sobie moja dzidzia z opróżnianiem piersi (mimo że masakrycznie mnie boli podczas karmienia).
A przez kapturki probowalas karmic? Ja ogolnie przed porodem zaopatrzylam sie w zestaw kapturkow i oslonek wyciagajacych brodawke medela. Jedne i drugie mi sie sprawdzily, teraz chce dokupic jeszcze oslonki do wietrzenia, bo i tak slyszalam, ze lepiej nosic stanik, a czasem czuje dyskomfort i chcialabym powoetrzyc No i lanolina lansinoh tez mi bardzo pomagala.

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
-pępek nie odpadł, czasami pojawia się krew
U nas tez kikut gruby i sie trzyma jeszcze mocno. Ale polozna mowila ze skoro taki wielki chlop to pepowina musiala byc gruba zeby go "wykarmic"

Cytat:
Napisane przez rita_k Pokaż wiadomość
Moi też ma oparzenia. A ja mu co dzień wietrze tą dupinę. Ehhh
My tez zaczelismy wietrzenie i to jest najlepszy sposob, ale chyba potrzeba troche czasu. Nie wiem jak to zrobic ale wydaje mi sie, ze kluczowe jest takie wysuszenie tej ranki, no troszke kremu z tlenkiem cynku tez stosujemy.

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość

Jestem umordowana już po prostu.
Wicherku, masz chyba najbardziej meczace przejscia w tej ciazy, zwlaszcza na koncowce, z nas wszystkich. Kibicuje Ci mocno, bo pewnie przeszlam moze polowe tego co Ty, to doskonale wiem jakie to stresujace. Raz ze Ty jestes wytyrana, gdzie w okolicach tp powinnas tylko odpoczywac, dwa: i to najwazniejsze, martwisz sie o dzidziusia. Trzymaj sie, trzeba czasem zaufac lekarzom, ale jak tylko bedziesz miala watpliwosci uderzaj tam znowu.

Gilmoregirl - dzieki za info o zabiegu. Chyba jednak tez chcialabym miec to jak najszybciej za nami. Bedziemy chyba jednak dzialac od razu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The most courageous act is still to think for yourself. Aloud.
______________________
&
lupinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-19, 06:19   #80
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Skąd wiecie, że Wasz mały ssak się najada? Podobno albo jak zasypia, albo jak wyplywa, ale no... U mnie np taka sytuacja z wczoraj: jadł z cycka dobre 20 minut, ale w temcie 1,5 ciumknięcia na 5 sekund (no, mniej więcej), do tego jadł jakby na śpiocha. Potem wypluł, położyłam go sobie do odbicia, odbił, podsypiał, no to odkładam do łóżeczka... za chwilę płacz... Smoczka ciumka to spokój, cycka nie chce, a dosłownie kwadrans później wciąga jeszcze 40 ml z butelki. I teraz w koncu nie wiem, czy wypluwa, bo chce odpoczac, czy nie leci, czy ze najedzony...
I w ogóle po czym poznajecie, że dziecko głodne, zanim wejdzie na etap przeraźliwego darcia się?
drocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-19, 06:24   #81
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
Witam sie w nowym watku

Neira, xdMalgorzataxd - gratulacje z okazji narodzin maluszkow! napiszcie cos wiecej o dzidziusiach i porodach w wolnej chwili


U nas w szpitalu raz przyszla fizjoterapeutka, zbadala nam brzuchy, ocenila stan rozejscia tej kresy bialej czy jak to sie nazywa, ale ogolnie co do cwiczen na te miesnie proste brzucha czyli stricte brzuszki powiedziala ze sie wstrzymac 6 m-cy. To bylo ogolne zalecenie, a nie ze do konkretnej z nas. A cwiczenia na miesnie poprzeczne, czy jakies inne mozna probowac zaczynac po tych +/- 6 tygodniach. Polecala nam jakas strone/trenerke z cwiczeniami ale zapomnialam nazwiska. Musze poszukac.


Ja mam elektryczny z opcja przerobienia i do tej pory uzywalam tylko opcji elektryczny i bylam bardzo zadowolona. Ostatnio chcialam odciagnac tylko troszke dla ulgi i na szybko przetestowalam opcje reczna - nie ma porownania. Nawet dla krotkiego odciagania ja wybieram elektryczny nie tylko dla wygody uzytkowania ale i efektywnosci.


A przez kapturki probowalas karmic? Ja ogolnie przed porodem zaopatrzylam sie w zestaw kapturkow i oslonek wyciagajacych brodawke medela. Jedne i drugie mi sie sprawdzily, teraz chce dokupic jeszcze oslonki do wietrzenia, bo i tak slyszalam, ze lepiej nosic stanik, a czasem czuje dyskomfort i chcialabym powoetrzyc No i lanolina lansinoh tez mi bardzo pomagala.



U nas tez kikut gruby i sie trzyma jeszcze mocno. Ale polozna mowila ze skoro taki wielki chlop to pepowina musiala byc gruba zeby go "wykarmic"


My tez zaczelismy wietrzenie i to jest najlepszy sposob, ale chyba potrzeba troche czasu. Nie wiem jak to zrobic ale wydaje mi sie, ze kluczowe jest takie wysuszenie tej ranki, no troszke kremu z tlenkiem cynku tez stosujemy.



Wicherku, masz chyba najbardziej meczace przejscia w tej ciazy, zwlaszcza na koncowce, z nas wszystkich. Kibicuje Ci mocno, bo pewnie przeszlam moze polowe tego co Ty, to doskonale wiem jakie to stresujace. Raz ze Ty jestes wytyrana, gdzie w okolicach tp powinnas tylko odpoczywac, dwa: i to najwazniejsze, martwisz sie o dzidziusia. Trzymaj sie, trzeba czasem zaufac lekarzom, ale jak tylko bedziesz miala watpliwosci uderzaj tam znowu.

Gilmoregirl - dzieki za info o zabiegu. Chyba jednak tez chcialabym miec to jak najszybciej za nami. Bedziemy chyba jednak dzialac od razu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ktoś o rozwarcie pytał, chyba Fortuna, mam na 1.5 cm ponoć. Szyjka 1cm.

Dzięki wszystkim za wsparcie ;*

Lupinka, staram się lekarzom ufać, tylko pytanie brzmi któremu? Mój powiedział że już by mnie brał na szpital, przekłuwał pęcherz wód i jak zielone to cc i ze prawdopodobnie takie właśnie już są.
A w szpitalu Total luz, oni tam na co dzień pracują przy różnych sytuacjach i mają na pewno większe doświadczenie. Co nie zmienia faktu, że ja się martwię okropnie i jestem umordowana. Noc miałam ciężką zapadałam tylko w jakieś krótkie drzemki okropnie boli mnie głowa


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-19, 06:53   #82
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Lupinka, kapturki mam avent, ale Mała kategorycznie ich odmawia. W nocy udało mi się trochę zmienić technikę przystawiania, nie bolało bardzo, może pomoze I dziś. lanoliny używam, takich kompresow specjalnych też i smaruje moim mlekiem też.

Co do odparzeń to może spróbujcie też zmienić pampy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:52 ---------- Poprzedni post napisano o 07:37 ----------

Cytat:
Napisane przez drocia Pokaż wiadomość
Skąd wiecie, że Wasz mały ssak się najada? Podobno albo jak zasypia, albo jak wyplywa, ale no... U mnie np taka sytuacja z wczoraj: jadł z cycka dobre 20 minut, ale w temcie 1,5 ciumknięcia na 5 sekund (no, mniej więcej), do tego jadł jakby na śpiocha. Potem wypluł, położyłam go sobie do odbicia, odbił, podsypiał, no to odkładam do łóżeczka... za chwilę płacz... Smoczka ciumka to spokój, cycka nie chce, a dosłownie kwadrans później wciąga jeszcze 40 ml z butelki. I teraz w koncu nie wiem, czy wypluwa, bo chce odpoczac, czy nie leci, czy ze najedzony...
I w ogóle po czym poznajecie, że dziecko głodne, zanim wejdzie na etap przeraźliwego darcia się?
Poznać głodne dziecko mozma jak wkłada paluszki do buzi, ssie paluszki, otwiera buzię i kręci głowa w poszukiwaniu cycka, rusza paluszkami jakby chciało ugniesc pierś.

Ja myślę że twój sobie przysypia na cycku trochę, możesz palcem pod policzkiem go miziac czasem to się trochę pobudzi. A przy jednym karmieniu podajesz jedna czy dwie piersi? Najlepiej podać jedna, następnie odbić /przebrać, podać druga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:53 ---------- Poprzedni post napisano o 07:52 ----------

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
Ktoś o rozwarcie pytał, chyba Fortuna, mam na 1.5 cm ponoć. Szyjka 1cm.

Dzięki wszystkim za wsparcie ;*

Lupinka, staram się lekarzom ufać, tylko pytanie brzmi któremu? Mój powiedział że już by mnie brał na szpital, przekłuwał pęcherz wód i jak zielone to cc i ze prawdopodobnie takie właśnie już są.
A w szpitalu Total luz, oni tam na co dzień pracują przy różnych sytuacjach i mają na pewno większe doświadczenie. Co nie zmienia faktu, że ja się martwię okropnie i jestem umordowana. Noc miałam ciężką zapadałam tylko w jakieś krótkie drzemki okropnie boli mnie głowa


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki by szybko się zaczęło u ciebie, myślę że wszystkie tutaj się martwimy o twojego dzidziusia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-19, 06:56   #83
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

wicherek- ręce więdną, masakra...
odparzenia- chyba postęp- maść pięciornikowa ziaja- ok. 4 zł
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-19, 06:57   #84
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Wiem, dzięki Fortuna. Wstaję zjem i pojadę do innego szpitala. Rusza mi się dziecko ale to mnie w ogóle nie uspokaja już. Generalnie nie czytam nic w necie, ale jak wpisałam to co mi lekarz powiedział czyli gęste wody i obecność smółki to od razu jako przyczyna wyskakuje niedotlenienie i niesprawność łożyska i jeszcze inne gorsze rzeczy i skutki więc szybko to zamknęłam i spróbuję w innym szpitalu. Gorzej że ja jestem już w takim stanie, że zanim się na IP wysłowię to będę znowu płakać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-19, 07:11   #85
rita_k
Zadomowienie
 
Avatar rita_k
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 448
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
wicherek- ręce więdną, masakra...
odparzenia- chyba postęp- maść pięciornikowa ziaja- ok. 4 zł
O kupiłaś? Kiedys używałam Ale potem nie było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rita_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-19, 07:16   #86
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
Wiem, dzięki Fortuna. Wstaję zjem i pojadę do innego szpitala. Rusza mi się dziecko ale to mnie w ogóle nie uspokaja już. Generalnie nie czytam nic w necie, ale jak wpisałam to co mi lekarz powiedział czyli gęste wody i obecność smółki to od razu jako przyczyna wyskakuje niedotlenienie i niesprawność łożyska i jeszcze inne gorsze rzeczy i skutki więc szybko to zamknęłam i spróbuję w innym szpitalu. Gorzej że ja jestem już w takim stanie, że zanim się na IP wysłowię to będę znowu płakać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nie płacz, postaraj się przynajmniej, musisz być silna dla syna... nie daj się zbyć na IP. powiedz o tych wodach i smółce dobitnie

---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 08:12 ----------

Cytat:
Napisane przez rita_k Pokaż wiadomość
O kupiłaś? Kiedys używałam Ale potem nie było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tak, szukaj w dużych aptekach, choć to nie reguła i linomag ziołoleku mam w pogotowiu,
+ rossmanowy krem do pupy i nivea do pupy- ale te z cynkiem i tylko zasuszały, a ta pięciornikowa- powoduje,że to znika
- tormentiol zwróciłam, choć położna zaleciła.a mama mówi,że nas smarowała i git.aptekarka też polecała-ale tam kwas borowy i się wystraszyłam głupia
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-19, 08:11   #87
lupinka
Zadomowienie
 
Avatar lupinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 125
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez drocia Pokaż wiadomość
Skąd wiecie, że Wasz mały ssak się najada? Podobno albo jak zasypia, albo jak wyplywa, ale no... U mnie np taka sytuacja z wczoraj: jadł z cycka dobre 20 minut, ale w temcie 1,5 ciumknięcia na 5 sekund (no, mniej więcej), do tego jadł jakby na śpiocha. Potem wypluł, położyłam go sobie do odbicia, odbił, podsypiał, no to odkładam do łóżeczka... za chwilę płacz... Smoczka ciumka to spokój, cycka nie chce, a dosłownie kwadrans później wciąga jeszcze 40 ml z butelki. I teraz w koncu nie wiem, czy wypluwa, bo chce odpoczac, czy nie leci, czy ze najedzony...
I w ogóle po czym poznajecie, że dziecko głodne, zanim wejdzie na etap przeraźliwego darcia się?
Tu o wskaznikach najadania sie/prawidlowego karmienia piersia:
https://www.hafija.pl/2017/03/jak-ni...a-piersia.html

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Lupinka, kapturki mam avent, ale Mała kategorycznie ich odmawia. W nocy udało mi się trochę zmienić technikę przystawiania, nie bolało bardzo, może pomoze I dziś. lanoliny używam, takich kompresow specjalnych też i smaruje moim mlekiem też.

Co do odparzeń to może spróbujcie też zmienić pampy?
No wlasnie w szpitalu byly szpitalne bella happy, w domu pampers procare czyli niby lepsza wersja ale na etapie podejscia do dady chyba sie poknocilo. Poza tym jedynki z dady sa dla nas za male, teraz zaczelismy klasyki czyli pampers premium care i w polaczeniu z tym wietrzeniem chyba jest coraz lepiej.

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
Wiem, dzięki Fortuna. Wstaję zjem i pojadę do innego szpitala. Rusza mi się dziecko ale to mnie w ogóle nie uspokaja już. Generalnie nie czytam nic w necie, ale jak wpisałam to co mi lekarz powiedział czyli gęste wody i obecność smółki to od razu jako przyczyna wyskakuje niedotlenienie i niesprawność łożyska i jeszcze inne gorsze rzeczy i skutki więc szybko to zamknęłam i spróbuję w innym szpitalu. Gorzej że ja jestem już w takim stanie, że zanim się na IP wysłowię to będę znowu płakać
Wiem, jak kazdy mowi co innego to najgorsze, dlatego dobrze, ze jedziesz do innego szpitala, probuj jak sama czujesz niepokoj. Powodzenia, szczerze i mocno trzymam kciuki

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
+ rossmanowy krem do pupy i nivea do pupy- ale te z cynkiem i tylko zasuszały, a ta pięciornikowa- powoduje,że to znika
- tormentiol zwróciłam, choć położna zaleciła.a mama mówi,że nas smarowała i git.aptekarka też polecała-ale tam kwas borowy i się wystraszyłam głupia
No tormentiol to juz chyba mega ostatecznosc. Srokao pisala. Zamiast tego to juz lepiej Dermatol. W ogole jezeli chodzi o odparzenia to chyba moze byc rozny stopien zaognienia rany, prawda?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The most courageous act is still to think for yourself. Aloud.
______________________
&
lupinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-19, 08:15   #88
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Gazelamon dziwnie ci powiedziała, mleko się nie kończy tak po prostu... Bywają kryzysy laktacyjne, ale to 2-3 dni i znowu się organizm dostosowuje, może o to jej chodziło? I tylko do ulgi odciągaj. Ja sobie kiedyś tak nakręciłam laktacje (musiałam mała zostawić z mężem na cały dzień i odciągałam przez 2 dni dużo i często plus normalne karmienia) że potem miałam mega nadprodukcję, ból i twarde piersi.


Łupinka dobrze ze napisałaś o tych mięśniach poprzecznych, one bardzo słabną w ciąży. Ja ich jeszcze po pierwszej nie doprowadziłam do normy, teraz będę musiała się nimi zająć. Bo to one jak są słabe to dają efekt oponki na brzuchu jak się nie ma za dużo tłuszczu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
nie płacz, postaraj się przynajmniej, musisz być silna dla syna... nie daj się zbyć na IP. powiedz o tych wodach i smółce dobitnie

---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 08:12 ----------





tak, szukaj w dużych aptekach, choć to nie reguła i linomag ziołoleku mam w pogotowiu,

+ rossmanowy krem do pupy i nivea do pupy- ale te z cynkiem i tylko zasuszały, a ta pięciornikowa- powoduje,że to znika

- tormentiol zwróciłam, choć położna zaleciła.a mama mówi,że nas smarowała i git.aptekarka też polecała-ale tam kwas borowy i się wystraszyłam głupia


Tormentalum podobno lepsze niż totmentiol, nie ma właśnie kwasu borowego, a nazwy podobne.




Wicherek trzymaj się! Do którego szpitala jedziesz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-19, 08:33   #89
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez chrupa Pokaż wiadomość
Wicherek trzymaj się! Do którego szpitala jedziesz?

Lokalizacyjnie blisko mam na Bródno, po tym wczorajszym Wołominie.
Póki co jeszcze po posiłku leżę godzinę i liczę ruchy, jak 3x dziennie. Muszę też równowagę złapać, żeby tam w ogóle buzię otworzyć i powiedzieć o co mi chodzi
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-19, 09:10   #90
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Poznać głodne dziecko mozma jak wkłada paluszki do buzi, ssie paluszki, otwiera buzię i kręci głowa w poszukiwaniu cycka, rusza paluszkami jakby chciało ugniesc pierś.

Ja myślę że twój sobie przysypia na cycku trochę, możesz palcem pod policzkiem go miziac czasem to się trochę pobudzi. A przy jednym karmieniu podajesz jedna czy dwie piersi? Najlepiej podać jedna, następnie odbić /przebrać, podać druga.
On nie przysypia, chyba... w kazdym razie po szturchnieciu w nosek oczy otworzyl, ale tempa nie zmienil... No i drugim cycem w ogóle nie był zainteresowany w danym momencie, tzn złapał, ciumknął z 5 razy dosłownie, puścił i każda próba przystawienia kończyła się grymasem w stylu, że jak to mu tak taką wygodną poduszke do buzi wkładać


Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
nie płacz, postaraj się przynajmniej, musisz być silna dla syna... nie daj się zbyć na IP. powiedz o tych wodach i smółce dobitnie

---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 08:12 ----------



tak, szukaj w dużych aptekach, choć to nie reguła i linomag ziołoleku mam w pogotowiu,
+ rossmanowy krem do pupy i nivea do pupy- ale te z cynkiem i tylko zasuszały, a ta pięciornikowa- powoduje,że to znika
- tormentiol zwróciłam, choć położna zaleciła.a mama mówi,że nas smarowała i git.aptekarka też polecała-ale tam kwas borowy i się wystraszyłam głupia
A z ciekawości, czego używałaś do smarowania pod pieluszką?
Tormentiol działa cuda i nawet u nas w szpitalu polecają jak problem jest już naprawdę duży, to właśnie tym posmarować, ale naprawdę cieniutką warstwą i najkrócej jak się da. Linomagiem smarują na codzień pod pieluszkę. Czytałam również, że Dermalibour jest dobry w takich przypadkach i jedna mamusia też go polecała bardzo mocno. Mi zresztą też wreszcie wygoił twarz tak, że nie wyglądam już jak nastolatka po tej ciąży, ale z odparzeniem... no obym nie musiała go próbować.



jeżu, Wicherek... oj nie masz Ty szczęścia do tych lekarzy na IP trzymam kciuki, żeby wreszcie Ci się udało trafić na kogoś kto nie będzie miał wywalone na swoją pracę
drocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-21 09:27:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:37.